Dodaj do ulubionych

Inwestycje w Kielcach/ranking

IP: 192.168.0.* / 62.233.128.* 23.10.01, 18:28
Zróbmy ranking wszystkich budowanych aktualnie i planowanych w najbliższym
czasie inwestycji/hipermarkety,budynki uzytecznosci publicznej,stacje
benzynowe,salony samochodowe itp/,kto coś wie nie wpisze.
Obserwuj wątek
      • Gość: Yahagi Geant IP: *.kielce.tpsa.pl 26.10.01, 09:51
        Wiecie co mnie niepokoi ? Że Echo najprawdopodobniej postawi obok Politechniki
        Geanta. A to oznacza, że typowe hipermarkety będa w Kielcach conajmniej 3
        (REAL, nie mam wątpliwości że na Ślichowicach powstanie TESCO, abo cos
        podobnego..)

I trochę mnie to niepokoi. Po co nam 3 takie hipermarkety ? Z całą pewnością
        (w/g mnie) 2 by wystarczyły, tzn. REAL i Ślichowice.... Trochę boję się
        sytuacji takiej jak w RADOMIU. Dlaczego np Lider-Market nie postawi czegoś
        takiego..??? Może nie 13 000 m2 ale np 6 000 .. i to do spółki z kimś ? I
        jeszcze podatki by na miejscu zostawały. Gdyby coś takiego zrobili, i mieli
        porównywalne ceny z REALami, to deklaruje się, że wszelkie zakupy
        hipermarketowe robiłbym u nich....
      • Gość: Yahagi Re: Inwestycje w Kielcach/ranking IP: *.kielce.tpsa.pl 01.12.01, 21:04
        Gość portalu: whoknows napisał(a):

> a gdzie szpitale, przedszkola, szkoly?

... a widzisz, widać że nie jesteś w temacie; żeby tworzyć szkoły i przedszkola,
        trzeba najpierw rodzić dzieci...

> z dotychczasowych danych brakuje mi mennicy:)

.. jeżeli będzie to atrakcja turystyczna, to też założymy

> zeby mozna oczywiscie bylo korzystac z tych wszystkich urzadzen wymienionych
        > moze bysmy tak zaczeli produkowac swoje pieniazki?
        > w dodatku: a gdzie sie podzial super krzyz na telegrafie?!?!?!?!
        > juz go nie budujemy?

... jak ja lubię takie wypowiedzi...
        • Gość: whoknows Re: Inwestycje w Kielcach/ranking IP: *.dial.sovam.com 02.12.01, 03:14
          Gość portalu: Yahagi napisał(a):

> Gość portalu: whoknows napisał(a):
          >
          > > a gdzie szpitale, przedszkola, szkoly?
          >
          > ... a widzisz, widać że nie jesteś w temacie; żeby tworzyć szkoły i przedszkola
          > ,
          > trzeba najpierw rodzić dzieci...
          >
          > > z dotychczasowych danych brakuje mi mennicy:)
          >
          > .. jeżeli będzie to atrakcja turystyczna, to też założymy
          >
          > > zeby mozna oczywiscie bylo korzystac z tych wszystkich urzadzen wymieniony
          > ch
          > > moze bysmy tak zaczeli produkowac swoje pieniazki?
          > > w dodatku: a gdzie sie podzial super krzyz na telegrafie?!?!?!?!
          > > juz go nie budujemy?
          >
          > ... jak ja lubię takie wypowiedzi...

:) lubic to sobie mozna, a krzyz to gdzie?

• Gość: Yahagi Re: Inwestycje w Kielcach/ranking IP: *.kielce.tpsa.pl 06.02.02, 19:12
            Z tego co ostatnio udało mi się dostrzec w temacie inwestycji:

1. Stacja JET (jednak jest to JET; dziś to sprawdziłem) - na ukończeniu.
            2. Podobno ruszyła już budowa akademika AŚ gdzieś w rejonie śląskiej (gdzieś to
            czytałem ... nie pamiętam gdzie)
            3. Plac pod ECHO + hipermarket - umarł,nic się tam nie dzieje, chociaż jeszcze
            jesienią dostrzegalne były jakies ruchy, całkiem rzwawe (albo żwawe) nawet były.
            4. Biurowce przy Zagnańskiej - brak jakichkolwiek informacji... szkoda, że nie
            ma jakiegoś forumowicza w Echu .. byłab wiedza na bieżąco.
            5. Biurowiec DORBUDU - bez ruchu
            6. Hotel Mitexu przy rondzie Herlinga-G - początek budowy w planach na przełom
            2002/3
            7. CTK zmienia się od czoła. Nie mam pojęcia co to się dzieje, ale chyba będzie
            trochę atrakcyjniejsze od ok; takie jakies okrągławe.
            8. Gdzieś przeczytałem, ze na skwerze gdzie lądują wesołe miasteczka na
            Piotrkowskiej WSEiA ma coś stawiać. (może 'rz' jakieś info ?).

No i tyle ... ktoś może coś dodać ?

(acha - no i 9. mam nową komórkę ...:)))
            • Gość: msz Re: Inwestycje w Kielcach/ranking IP: 10.40.18.* 07.02.02, 07:29

> Z tego co ostatnio udało mi się dostrzec w temacie inwestycji:
              >
              > 1. Stacja JET (jednak jest to JET; dziś to sprawdziłem) - na ukończeniu.
              > 2. Podobno ruszyła już budowa akademika AŚ gdzieś w rejonie śląskiej (gdzieś to
              >
              > czytałem ... nie pamiętam gdzie)
              > 3. Plac pod ECHO + hipermarket - umarł,nic się tam nie dzieje, chociaż jeszcze
              > jesienią dostrzegalne były jakies ruchy, całkiem rzwawe (albo żwawe) nawet były
              > .
              > 4. Biurowce przy Zagnańskiej - brak jakichkolwiek informacji... szkoda, że nie
              > ma jakiegoś forumowicza w Echu .. byłab wiedza na bieżąco.

Nowe biurowce wybuduje Echo Investment za marketem OBI przy ulicy Zagnańskiej.
              Inwestycja będzie kosztowała około 80 mln złotych (dzisiejsza wyborcza).

> 5. Biurowiec DORBUDU - bez ruchu
              > 6. Hotel Mitexu przy rondzie Herlinga-G - początek budowy w planach na przełom
              > 2002/3
              > 7. CTK zmienia się od czoła. Nie mam pojęcia co to się dzieje, ale chyba będzie
              >
              > trochę atrakcyjniejsze od ok; takie jakies okrągławe.
              > 8. Gdzieś przeczytałem, ze na skwerze gdzie lądują wesołe miasteczka na
              > Piotrkowskiej WSEiA ma coś stawiać. (może 'rz' jakieś info ?).
              >
              > No i tyle ... ktoś może coś dodać ?
              >
              > (acha - no i 9. mam nową komórkę ...:)))

• Gość: wic Re: Inwestycje w Kielcach/ranking IP: 213.25.152.* 08.09.03, 09:39
                Gość portalu: msz napisał(a):

> Gość portalu: Yahagi napisał(a):
                >
                > > Z tego co ostatnio udało mi się dostrzec w temacie inwestycji:
                > >
                > > 1. Stacja JET (jednak jest to JET; dziś to sprawdziłem) - na ukończeniu.
                > > 2. Podobno ruszyła już budowa akademika AŚ gdzieś w rejonie śląskiej (gdzi
                > eś to
                > >
                > > czytałem ... nie pamiętam gdzie)
                > > 3. Plac pod ECHO + hipermarket - umarł,nic się tam nie dzieje, chociaż jes
                > zcze
                > > jesienią dostrzegalne były jakies ruchy, całkiem rzwawe (albo żwawe) nawet
                > były
                > > .
                > > 4. Biurowce przy Zagnańskiej - brak jakichkolwiek informacji... szkoda, że
                > nie
                > > ma jakiegoś forumowicza w Echu .. byłab wiedza na bieżąco.
                >
                > Nowe biurowce wybuduje Echo Investment za marketem OBI przy ulicy
                Zagnańskiej.
                > Inwestycja będzie kosztowała około 80 mln złotych (dzisiejsza wyborcza).
                >
                > > 5. Biurowiec DORBUDU - bez ruchu
                > > 6. Hotel Mitexu przy rondzie Herlinga-G - początek budowy w planach na prz
                > ełom
                > > 2002/3
                > > 7. CTK zmienia się od czoła. Nie mam pojęcia co to się dzieje, ale chyba b
                > ędzie
                > >
                > > trochę atrakcyjniejsze od ok; takie jakies okrągławe.
                > > 8. Gdzieś przeczytałem, ze na skwerze gdzie lądują wesołe miasteczka na
                > > Piotrkowskiej WSEiA ma coś stawiać. (może 'rz' jakieś info ?).
                > >
                > > No i tyle ... ktoś może coś dodać ?
                > >
                > > (acha - no i 9. mam nową komórkę ...:)))
                >

drgnelo ?
      • Gość: Yahagi Inwestycje w Kielcach - odgrzewamy IP: *.kielce.tpsa.pl 02.03.02, 17:27
        1. JET - juz stoi ... tylko bardzo proszę: dość już stacji benzynowych w
        centrum miasta. Planujmy je bardziej na obrzeżach.. co ...?? Swoją drogą: czy
        przy JET'cie jest jakiś bar, abo co takiego ?

2. Prace przy Echo Inv ruszyły z kopyta... tempo robi wrażenie. Po zimowej
        przerwie budowlańcy wskoczyli na takie obroty, że ból głowy. No ale to dobrze.

3. Intryguje mnie żółty buldożer stojący przy drodze w okolicach MAKRO/salon
        SEATa. Czy to jaskółka budowy tego supermarketu rolno-ogrodniczego jakiejś'tam
        francuskiej sieci ? czy on po prostu stoi tam, bo jest do sprzedania ..??...:))

4. Przy Warszawskiej ta dobudówka przy której stoi dźwig, no to chyba SĄD, no
        nie ?

5. Prace przy akademiku AŚ w okolicach Śląskiej już podobno ruszyły.

6. Ciężarówki jeżdżą w te i nazad na Planty blokując ruch na Paderweskiego (sam
        wczoraj widziałem co się działo). Tam jakiś komplex mieszkalno biurowy chyba
        powstaje, no nie ?

7. ... podobny, tylko chyba juz bardziej biurowy z bankiem na parterze powstaje
        na Sienkiewicza przy dworcu.

8. Aha... to czerwone, stawiane tak powoli z cegieł między Aralem a Shellem to
        podobno ma byc extra-dyskoteka....:)) hmm... ciekawe jak z parkowaniem w tym
        rejonie.

9. Trwa remont stołówki PŚ... tylko nikt podono nie wie dlaczego ..(?)

... coś pominąłem ? Proszę o wpisy.

• Gość: Yahagi Re: Inwestycje w Kielcach - odgrzewamy IP: *.kielce.tpsa.pl 11.03.02, 10:45
          1. JETa mozemy już wywalić, bo już jest. Na 1 mozna przesunac ECHO. W/g
          ostatnich danych w ECHU ma być TESCO, 12,8 tyś m2. 7 sal kinowych - na 1616
          miejsc - i będzie tym rzadził KINOPLEX. Koszt całkowity - około 120 mln zł.

2. Planetarium - wychodzi, że to nie bujda; do końca kwietnia ma powstać
          projekt.. zobaczymy co dalej

3. O hipermarkecie ogrodniczym na Łodzkiej (tam gdzie buldożer :)) wiadomo, ze
          miasto wydalo pozwolenie na jego budowę. No to czekać nam wypda na ruchy
          inwestora.

4. Sąd na Warszawkiej - ma tam zostać przeniesiony Wydział Ksiąg Wieczystych;
          będzie nowoczesny areszt (przyda się...:))

5. Akademik na Śląskiej - chyba prace jednak mają dopiero ruszyć. Podobno lada
          dzień. koszt wraz z terenem dookoła - 9 mln. Ma tez powstać łącznik między
          akademikami.

6. Na Paderewskiego - dwa czteropiętrowe mieszkalne i jeden biurowy. Koniec -
          2003 rok

7. Na Sienkiewicza - nie wiadomo co to będzie... z tego co wiem - na dole jakiś
          bank, a wyżej być może Hotel Łysogóry ?

8. Megadyskoteka - bez nowości - pop rostu powoli się buduje...

9. Politechnika - stołowka, ma powstać Studenckie Centrum kultury no i Pod
          Krechą tam się ma przenieśc.

10. Na Stoku - komplex wypoczynkowy: hotel, kawiarnie, pływalnia itd... no i
          pierwsza w Kielczech kręgielnia...:))

11. Poczta Polska przy dworcu - podobno ma należeć do najnowocześniejszych w
          kraju. Czytałem gdzies, że mam być porównywalna do tej w Lezajsku (ale nie wiem
          jak jest w Lezajsku :))

12. Hotel przy rondzie Grudzińskiego - pozwolenie już jest, a budowa z tego co
          wiem ruszy na początku przyszłego roku. No ale moze się trochę koniunktura
          zmieni i ruszy się coś szybciej ??

13. Remonty w Śródmieściu.... Sienkiewka, no i dochodzi do tego Bodzentyńska i
          Wesoła... Bodzentyńską chyba warto byłoby zamknąc dla ruchu samochodowego...
          jeszcze np. Dużą i byłoby gdzie podeptać...:))

14. Drugie pasmo na Jesionowej w okolicach zalewu.. trochę to udrożni ruch w
          centrum... Tylko trochę zamieszania będzie dookoła tego. Chyba będzie trzeba
          wodę z zalewu spuścić...

Tyle newsów w oparciu o SL z 11.03.2002 str 9

Brakuje info o pociągnięciu 74 w stronę Cedzyny... przydałoby się. Ale w radyjo
          słyszałem, że są poważne plany co do zarówno u'express'owienia 74 jak i 7 ..

• Gość: Yahagi Re: Inwestycje w Kielcach - odgrzewamy IP: *.kielce.tpsa.pl 11.03.02, 10:45

inwestora.

akademikami.

2003 rok

wodę z zalewu spuścić...

• Gość: msz Ścieżka - ciąg dalszy. IP: *.exbud.com.pl / 10.40.18.* 06.03.02, 07:53
      W maju rozpoczną się prace nad kolejnym odcinkiem ścieżki rowerowej łączącej
      zalew miejski w Kielcach z ulicą Witosa.

Teraz ścieżka ma cztery kilometry długości i łączy Stadion z zalewem. Na
      kolejny jej odcinek poprowadzony wzdłuż zachodniego brzegu zalewu i przez
      dolinę Silnicy miasto przeznaczy około 50 tys. zł. - Chcemy wyprowadzić ścieżkę
      do granicy miasta - zapowiada Czesław Gruszewski, dyrektor Wydziału Gospodarki
      Komunalnej i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta. Na ulicy Witosa będzie
      wydzielony osobny pas dla rowerzystów.

Sąsiadująca z Kielcami gmina Zagnańsk była zainteresowana pomysłem budowy
      ścieżki rowerowej łączącej obie miejscowości. Dwa lata temu oba samorządy
      podpisały porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju turystyki, obejmującej
      także budowę ścieżek. W przypadku Zagnańska realizacja pomysłu została jednak
      zawieszona z braku funduszy. - Opracowanie projektu budowy ścieżki przekraczało
      możliwości finansowe gminy w ubiegłym roku. Ogłosiliśmy przetarg na opracowanie
      dokumentacji, ale nie mogliśmy go rozstrzygnąć, gdyż wpłynęła tylko jedna
      oferta - stwierdził jeden z pracowników gminy.

Rowerzyści i piesi doczekają się też rozwiązania problemu z przejściem przez
      ul. Jesionową. Teraz przeprawa przez nią na wysokości zalewu graniczy z cudem.
      Zmieni się to w tym roku po wybudowaniu mostu na Silnicy i przebudowie jazu. -
      Planujemy w tym miejscu przeprowadzenie przejścia podziemnego - mówi Stanisław
      Kamiński, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Podkreśla, że przejście
      zostanie połączone ze ścieżką rowerową.
      • Gość: Yahagi Biblioteka IP: *.kielce.tpsa.pl 10.03.02, 19:05
        Po wielu bólach i zatroach podobno biblioteka przy PŚ jest właśnie oddawana do
        uzytku. No i bardzo miło, bo trochę zeszło z jej budową. Ale w końcu jest,
        wygląda dość interesująco, rzuca się w oczy.
        Teraz prace przy stołówce... Gdzieś wyczytałem, że ją trochę przerabiają, bo
        nie korzysta z niej już tyle studentów, co dawniej. Była projektowana na około
        1200, a teraz obiady zżera tam nieco ponad 100. No i w związku z tym ten
        remont. Do przebudowanego obiektu przeniesie się też klub 'Pod Krechą'; i z
        jednej strony to dobrze, no bo będzie chyba więcej miejsca. A z drugiej znów
        znajdą się tacy, co będą narzekać, że nowe, to juz nie to samo co dawniej...
        • Gość: Yahagi Re: Biblioteka IP: *.kielce.tpsa.pl 11.03.02, 10:03

inwestora.

akademikami.

2003 rok

wodę z zalewu spuścić...

• Gość: Yahagi Investycje - newsy IP: *.kielce.tpsa.pl 11.03.02, 10:45

inwestora.

akademikami.

2003 rok

wodę z zalewu spuścić...

• Gość: Yahagi Newsy IP: *.kielce.tpsa.pl 11.03.02, 10:45

inwestora.

akademikami.

2003 rok

• Gość: Yahagi Sorry IP: *.kielce.tpsa.pl 11.03.02, 10:54
            Sorki za powielanie, ale to nie moja wina.. najpierw nie da się wysłać
            wiadomości... a potem okazuje sie, że te nie wyslane, są jednak wyslane....

Widze, ze to nie tylko mnie się tak zdarzylo; Jarmushowi tez...
            • drs Re: Sorry 11.03.02, 21:49
              A słyszałem w Radio Kielce ,że w lutym miały sie rozpocząć prace przy budowie
              nowoczesnego salonu TOYOTY/chyba gdzieś przy ul.Radomskiej,może w ok.REALA/czy
              ktoś coś wie na ten temat?
              • drs Re: Sorry 11.03.02, 21:59
                Acha,a pro po stacji benzynowych,czy nie uważacie ,że inwestorzy uparli sie na
                lokalizacje stacji w kwadracie Warszawska,Manifestu,Jesionowa,nic sie natomiast
                nie stawia wzdłuz obowodnicy przy E77,przy wylocie na Tarnów/ul.Tarnowska,poza
                Statoilem do Dymin ani jednej porządnej stacji,przydałaby sie w okolicy Makro
                jadąc z kierunku Łódzkiego/wiza wi PKN ORLEN/,ewentualnie stacja w ok.Białogonu
                jadąc na Kraków.Co ze stacją na Ślichowicach?tam jest pustynia.I co z działka
                pod ew.budowę hipermarketu na Ślichowicach tam gdzie kiedyś miał być
                nieszczęsny HIT?
                • Gość: Yahagi Stacyjki IP: *.kielce.tpsa.pl 11.03.02, 22:33
                  > Acha,a pro po stacji benzynowych,czy nie uważacie ,że inwestorzy uparli sie na
                  > lokalizacje stacji w kwadracie Warszawska,Manifestu,Jesionowa,nic sie natomiast
                  > nie stawia wzdłuz obowodnicy przy E77,przy wylocie na Tarnów/ul.Tarnowska,poza
                  > Statoilem do Dymin ani jednej porządnej stacji,przydałaby sie w okolicy Makro
                  > jadąc z kierunku Łódzkiego/wiza wi PKN ORLEN/,ewentualnie stacja w ok.Białogonu
                  > jadąc na Kraków.Co ze stacją na Ślichowicach?tam jest pustynia.I co z działka
                  > pod ew.budowę hipermarketu na Ślichowicach tam gdzie kiedyś miał być
                  > nieszczęsny HIT?

Ze stacjami, no to jest chyba tak, że można powiedzieć: 'nie ma tragedii'.
                  Jeszcze jedna (chyba BP) ma powstać w rejonie skrzyżowania Manifestu -
                  Sandomierska. No i ta wcale mi się nie podoba, bo nie dość, że w rejonie gdzie
                  już z tankowaniem nie ma problemu, to jeszcze 'bardzo w centrum'. Centrum można
                  wykorzystać na jakiś inny sposób.
                  Czytałem gdzieś, że na tym skwerze między Piotrkowską a IX wieków, gdzie lądują
                  wesołe miasteczka ma powstać budynek WSEiA. No jest nieźle, chociaż wolałbym
                  jakiś biurowiec; może nawet 4-ro piętrowy (?) albo jakiś hotelik ? Trochę życia
                  by w centrum było, no bo pewnie jakaś restauracja itd. No ale lepsze to niz
                  kolejna stacja; bo na ten teren TEXACO się mierzyło.

Następna stacyjka ma powstać na skryzowaniu Ściegiennego - Poslowicka; no i ten
                  projekt jest całkiem fajny; bo to na obrzeżach miasta...:))

A na Ślichowicach by się tez przydała jedna.. może na głębokim Malikowie ? Ale
                  nie między blokami..

Przy Łódzkiej - chyba wystarczy; zwłaszcza w okolicach MAKRO. Oprócz CPNu (po
                  staremu) na Transportowców jest jeszcze prywatna stacyjka w barwach (Petrochemii -
                  po staremu), z tanim i dobrej jakości paliwem (wiem, bo się tam tankuję). A na
                  BCh jest kolejna; ukryta, z której korzystają głównie TIRy. Jeśli więc na
                  Łódzkiej; to chyba raczej w okolicach obwodnicy. Wogóle wydaje mi się, że ten
                  węzeł w Niewachlowie jest dobrym punktem do postawienia stacji, baru, motelu,
                  parkingu TIRów i nie wiem czego jeszcze. Ciekawe dlaczego nic się tam nie dzieje
                  do tej pory. Może są jakieś przeciwwskazania o których nie wiem ..???
                  • mik2 Re: WSEiA 18.03.02, 13:15

> Czytałem gdzieś, że na tym skwerze między Piotrkowską a IX wieków, gdzie lądują
                    >
                    > wesołe miasteczka ma powstać budynek WSEiA. No jest nieźle, chociaż wolałbym
                    > jakiś biurowiec; może nawet 4-ro piętrowy (?) albo jakiś hotelik ? Trochę życia
                    >
                    > by w centrum było, no bo pewnie jakaś restauracja itd. No ale lepsze to niz
                    > kolejna stacja; bo na ten teren TEXACO się mierzyło.
                    >
                    Na słynnym rogu póki co nic nikt nie wybuduje, bo działka jest podzielona i ma
                    kilku właścicieli. WSEiA ma faktycznie budować, ale gdzieś w okolicach Od
                    zmierzchu do Świtu, tam jest spory placyk, nawet zaczęli już porządkować.
    • Gość: rz do Jurka IP: *.kielce.uw.gov.pl 05.04.02, 10:38
      Tak sobie pomyślałem, że skoro chcesz zrobić stronę internetową o inwestycjach
      (a zaangażowania w tym kierunku Ci na pewno nie brakuje!) to może - jeśli
      oczywiście masz wystarczająco dużo czasu - spróbowałbyś dotrzeć do źródeł tzn.
      np. porozmawiać z architektem miejskim, skontaktować się z samymi właścicielami
      działek, na których "coś się ma dziać". Może udałoby się wyciągnąć takie
      informacje czy projekty, o których gazety jeszcze nie pisały?
      Jakby się udało to chyba wszyscy bylibyśmy zadowoleni:)
      Gdyby strona wypaliła to moze w przyszłości sami inwestorzy przesyłaliby
      informacje? Albo zaglądali potencjalni inwestorzy spoza Kielc, żeby zobaczyć co
      się u nas dzieje?
      pozdr rz
      • jello_b Re: do Jurka 19.04.02, 09:00
        coś wyłazi z ziemi między Silnicą a Paderewskiego... i tak mnie nie będzie stać
        na mieszkanie w tym budynku :-( ale co tam, dobrze, że w ogóle coś się dzieje.
        • Gość: Yahagi Investycje IP: *.kielce.tpsa.pl 19.04.02, 17:42
          2. Planetarium - hmm.... co z nim ..??

3. O hipermarket ogrodniczy na Łodzkiej - cisza, to co się dzieje, to
          chyba 'dachówki' przenosza się na drugą stronę jezdni....

7. Na Sienkiewicza - raczej nie będzie to dalsza część Hotelu Łysogóry; budynki
          się 'nie dotykają'... ale zato tego nowego stoi już piętro...

8. Megadyskoteka - wciąż się buduje...

10. Na Stoku - komplex wypoczynkowy: widziałem... są już 2 pełne kondygnacje...
          zapowiada się, że architektonicznie będzie dość rozwinięty.

11. Poczta Polska przy dworcu - prace zewznętrzne zakończone; teraz tylko
          wykończeniówka wnętrz.

13. Remonty w Śródmieściu.... Sienkiewka ma być kontynuowana od drugiej połowy
          maja; właśnie trwa przetarg na wykonawcę

16. Od poniedziałku trwają prace obok dworca PKS, tu gdzie stanowiska dla
          wysadających. Ma tam powstać coś dwupietrowe ze sklepami na dole i biurami na
          górze. Pewnie coś takiego jak to przy rondzie.

17. Rozpoczeły się prace przy IX wieków między TPSA a św. Wojciechem. Leją już
          beton w fundamenty (niestety nie było wykopek ...:((() Ale zborjenia są płytko,
          co oznacza, że nie będzie to nic wielkiego... Trochę szkoda.

• Gość: wredny Re: Inwestycje w Kielcach/ranking IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 21.04.02, 17:27
      słyszałem że w dawnym Geoprojekcie ma być hotel i kawiarnia - ale jak na razie
      to po prostu wstyd.
      Dorbud miał budować obok tej żydowskiej synagogi na IX wieków budynek
      administracyjny - ale jak na razie wstyd
      Ciekawi mnie czy te parszywe garaże całkiem niedawno postawione obok "od
      zmieszchu do świtu to samowolka
      Dajcie mi wyrzutnię rakiet a znajdę bardzo dużo miejsca pod inwestycje w
      ścisłym centrum Kielc.
      Z konsomolskimi pozdrowieniami wredny
    • Gość: mtb Re: Inwestycje w Kielcach/ranking IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 16.05.02, 22:33
      A co z inwestycją przy skrzyżowaniu IX wieków i Warszawskiej (to chyba
      Warszawska jeszcze). Miał tam być chyba 5 piętrowy budynek usługowy. Teren jest
      ogrodzony od poł roku. Mieli nawet (w gazecie W. pisali) wyburzać dotychczasowy
      budynek- on nadal stoi. I inwestycja nie idzie... ;-((( a swoją drogą ten
      budynek naprzeciwko (pomiędzy jezdniami) też nadawał by się do choćby remontu
    • Gość: jurek Re: Nowy budynek WSEiA IP: *.kielce.sdi.tpnet.pl 14.06.02, 19:44
      Największa uczelnia niepaństwowa w Kielcach - WSEiA - stawia nowy budynek
      dydaktyczny. W tym celu kupiła działkę między Kozią, Cichą a IX Wieków Kielc.
      Właśnie trwa ogólnopolski konkurs na projekt nowej siedziby uczelni. Po
      wstępnej selekcji dopuszczono do niego trzynaście biur projektowych, głównie z
      Warszawy i Krakowa. W przyszłym tygodniu zostanie wyłoniona najlepsza oferta na
      zagospodarowanie 1500 mkw. powierzchni w sąsiedztwie Młodzieżowego Centrum
      Kultury.
      Nowy obiekt WSEiA zgodnie z warunkami zabudowy w centrum miasta może być
      najwyżej pięciokondygnacyjny. - Bedzie również budowany w dół, w tym przypadku
      dwukondygnacyjne podziemia.
      Gotowy projekt musi być przygotowany do listopada.Prace powinny się zakończyć
      do października przyszłego roku.

• Gość: Yahagi Investycje IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 16.06.02, 12:41
        Coś staje na rogu Górnej i Domaszowskiej (albo Domaszowskiej i Wiejskiej).
        Takie coś piętrowe, nie bardzo wiem do czego to może być; może jakaś Biedronka
        (piętrowa ??) albo inny Lider... Na stróżówce jest tabliczka ‘KiM’ co sugeruje
        być może, że się ci od części samochodowych chcą przenieść ze Słowackiego... a
        może to tylko zbieżność nazw ? Ktoś zna jakieś szczegóły ??
        Aha..., w piątek zalewali strop na 2-gim piętrze dyskoteki za Aralem, i zaczęli
        już stawiać 3-cie...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka