Dodaj do ulubionych

Autobusy eskortuje policja

IP: *.0.251.72.1dial.com 18.08.07, 18:57
sprywatyzowac !
Obserwuj wątek
        • darkraj Re: Autobusy eskortuje policja 19.08.07, 06:36
          Gość portalu: Gosc987 napisał(a):

> Panstwo pokazuje swoje muskuly wobec niezadowolonych pracownikow,
          PRL i PZPR w
          > nowej nazwie PiS pozdrawia.
          > Coz polskie spoleczenstwo to niewolnicy wedlug poczynan wladz
          rzadzacych.
          > Ot Polaczki, macie to co zescie sami chcieli i sami wybraliscie.
          ===================================== Tumanie, nie wiesz, co
          piszesz.
          Na tym polegal blad komuchow, ze reagowali na oznaki niezadowolenia
          spolecznego.
          A teraz?
          Kto dba o jakichs kierowcow w zapyzialych Kielcach.
          Konkurencja przejmie biznes, potem podniesie stawki za przejazdy i
          obnizy pensje kierowcow i swiadczenia socjalne.
          Chcielismy kapitalizmu, to mamy.
      • Gość: kierowca z MPK To są żadania latosińskiego ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.07, 23:45
        Pracownikom trzeba dać podwtyżki, ale czy wszystkim ? Czy każda
        spolka wytrzynma przy tak wysokich kosztach i małych wpływach ? Od
        dawna należało zrobic oszczędności, zmniejszyć zatrudnienia, zająć
        się dodatkowym zarabianiem pieniędzy ! Tylko jak to ktos napisał na
        forum, winowajcą jest Latosiński, który boi się,że jak zmniejszą
        zatrudnienie on nie bdzie miał etatu jako szef związkowy !!On mami
        ludzi i straszy kierowców ! TYo jest to amo co w PKS w Kielcach, w
        Chem,arze, gdzie do końca rządzili związkowcy i takie firmy upadły !
        Pan Latosiński za nic nie odpowiada, a chce rządzić ekonomią w
        społce !! To wybrk natury !! To jest chore ! Do lekarza !
        • Gość: xxx Re: To są żadania latosińskiego ! << CZYTAĆ!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.07, 00:19
          Ty jesteś kierowcą z mpk?? <hahaha> raczej śmieciem z magistratu ;]
          jak chcesz to Ci policze ile już komentarzy (obecnie jest ich około 110)
          napisano z Twojego adresu IP (czyli adresu IP URZĘDU MIASTA)

Jesteś śmieć od lubawskiego!! nie mam z tą firmą nic wspólnego, ale to co wy
          piszecie na tym forum jest żałosne << TANIA KAMPANIA PRO LUBAWSKA, zero
          honoru... jak świnie przy korycie... LEPPERA, I KOŃSKIEGO ŁBA SIĘ
          POZBYLI>>>niedługo lubawski też poleci ;]
          • Gość: Darknesss Re: To są żadania latosińskiego ! << CZYT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.07, 14:06
            ...nie osmieszaj sie miernoto!! Patrz na moj IP, czy tez uwazasz ze jestem z
            magistratu?! A Popieram calkowicie wladze!! Nie dali sie ugiac kupca z plant, a
            teraz nie uginaja sie zwiazkowcom z MPK!!! Po tym mozna poznac dobra wladze, ze
            pilnuja interesu calego ogolu spoleczenstwa i nie uginaja sie pod zadaniami
            danych grup spolecznych przez ktore to stracilaby reszta spoleczenstwa!
            • Gość: xxx Re: To są żadania latosińskiego ! << CZYT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.07, 15:31
              nie będę ci ubliżał (czyt. zniżał się do Twojego poziomu)...popierasz władze
              miasta? może umotywujesz dlaczego? a nie "popieram i koniec"...

Lubawski omamił taką hołotę jak TY (ja Cię nie obrażam, lecz nazywam rodzajowo
              ;]) wybudował wam stadion, plac artystów wyposażył w marmur... zbudował halę na
              bocznej, nęci oczka, nęci... ale co z tego??
              GDZIE JEST PODSTAWA KAŻDEGO MIASTA?? -KOMUNIKACJA?? Mi to leży, ja mam trzy
              samochody w domu, ale mój 16 letni syn i 14letnia córka jeszcze nie, zostały
              zakupione bilety miesięczne?? ALE PO CO?? Skoro lubawski woli chodzić w
              niedziele do kościółka, a w dzień powszedni udawać że go niema zamiast
              porozmawiać z tymi z mpk ?? teraz idiota sprowadził jakieś 20letnie badziewie na
              wysokiej podłodze (jeszcze jak 20lat miałem to takie same jeździły ;]) i ciesz
              się kielecka chołoto ;] ja mam swoje audi i mam was....

TO JEST POSTAWA NORMALNEGO PREZYDENTA?? JEŚLI JEST PROBLEM TO NAJLEPIEJ UDAĆ ŻE
              GO NIE MA?? TO JEST DLA MNIE CHORE!!

A z tą "miernotą" to byś się szczeniaku liczył, bo nie wiesz z kim masz do
              czynienia i zapewniam Cię że mógłbym Cię trzy razy kupić i zanim będziesz miał
              takie wykształcenie jak ja... to dużo by musiało minąć ;]

A tak wogóle, to zapisz sobie adres IP tego pana "pracownik mpk" powieś na
              monitorze (ew. przyklej na matrycę) i porównuj ;] następnie policz ile
              komentarzy zostało z niego napisanych, przypadek? nadgorliwość "pracownika mpk"
              w pisaniu komentarzy? CZY TANIA PROLUBAWSKA POLITYKA??
        • Gość: Kamil Re: Taniej jest sprowadzić autobusy z innych mias IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.07, 15:36
          śmieszny jesteś kolego... może napisz lepiej że...."Bardziej opłacalne dla
          lubawskiego jest sprowadzić autobusy z innych miast, bo może dać zarobić
          kolesiom" a nie że jest taniej....
          TANIEJ TO BĘDZIE JAK TRZEBA BĘDZIE ZAPŁACIĆ KIEROWCOM 6-cio miesięczne odprawy
          ;] a później 6miesięcy zasiłku dla bezrobotnych...

Sami ekonomiści się w kielcach porobili ;] jakież to społeczeństwo mamy mądre ;]
      • Gość: MIMI Re: Autobusy eskortuje policja IP: *.chello.pl 19.08.07, 12:36
        Matko z córką!!!!! Chyba co jest mądrzejsze????? Mam gdzieś kierowców z MPK-tak
        jak oni mieli gdzieś pracujących obywateli. Pominę chamstwo 80% i faktyczne
        zarobki. Wywalą ich i dobrze! Niech zasuwają na roli (pewnie też im się nie opłaca).
        Jest dużo przedsiębiorstw sprywatyzowanych, gdzie pracownicy mają dość dobrze.
        Zarabia się, ale TRZEBA PRACOWAĆ. Nikt nie trzyma obiboków, chamów i "chorych"
        leserów.
    • Gość: Viking Autobusy eskortuje policja IP: *.elisa-laajakaista.fi 18.08.07, 19:07
      Veolia to duża europejska firma transportowa. MPK w Kielcach powinno być zadowolone ze wstąpienia do firmy Veolia.
      O co tym kierowcom chodzi z pakietami socjalnymi? Duża firma nie pozwoli sobie na łamanie prawa pracy, a chcąc poprawić jakość usług zwiększy częstotliwość kursowania autobusów, przez co zmodernizuje tabor i zwiększy zatrudnienie.
      Ludzie, o co wam chodzi???
      • Gość: Gosc987 Re: WSTYD mi za PIS i Lubawskiego IP: *.pools.arcor-ip.net 18.08.07, 19:59
        Gość portalu: observer napisał(a):

> NIEZALEZNIE OD WYNIKU, OBECNA WLADZA POKAZUJE JAK BARDZO
        > JEST "SOLIDARNA: I GDZIE MA ZWYKAYCH LUDZI!!!!
        > A ZARAZ USAYSZYMY ZE TU MY STIOMY A TAM STOI ......
        > TO CO WYPRAWIA PIS I JEGO LOKALNE PRZYSTAWKI JEST ZAPRZECZENIEM
        > IDEALÓW SOLIDARNOSCI, JAKICHKOLWIEK IDEALÓW.
        Tak jest, PiS w starej nazwie PZPR jest tylko zainteresowana wprowadzeniem
        tatalnego panstwa na wzor i podobienstwo PRLu, zreszta Polska jest juz
        totalitarnym panstwem pod dowodztwem blizniakow i ziobry alijas zero.
        A narod dalej jest ciemny i glupi, oni leja im prawde w oczy a narod mowi my
        tego chcemy i sie z tym zgadzamy, Viva PiS. Jest tak albo nie, warto przeczytac
        pare tu wypowiedzi na forum na temat strajkujacych dojdzie sie zaraz do wniosku
        ze ten narod jest ciemny i pozbawiony krytycznego, szerszego spojzenia na
        sprawe. Nic dziwnego ze ten sam narod wybieral w wrzesniu 2005 roku to czego
        wybrac nie powinien dla dobra Polski.
      • Gość: antyfilidor Re: WSTYD mi za PIS i Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.07, 20:18
        a mnie już nawet nei wstyd, błazenada i tyle,,,szkoda gadac.I tak
        zrobią co chcą, aby tylko im było dobrze. Panowei z MPK UPOMNIELI
        SIE O SWOJE, BO ZARABIAJANIEKTÓRZY PO 17 LAT PRACY 1000 zł, to zaraz
        tzreba było obrócic to przeciwko nim i jeszzce powiedziec z eoni są
        przedstawicielami patologii....na pewno w wiekszosci to dobrzy
        ludzie i nei mozna wszystkich szufladkowac.
        • Gość: Gosc987 Re: WSTYD mi za PIS i Lubawskiego IP: *.pools.arcor-ip.net 18.08.07, 20:37
          Tak powiedzieli wam prawde ze jestescie "przedstawicielami patologii" jak to
          powiedziales.
          Przeanalizuj sobie ten artykul i te slowa:
          Cytat:
          "Osobiście poprosiłem, by ze względu na to, że pani Barbara Blida jest kobietą,
          przeszukanie odbyło się możliwie kulturalnie, bez poniżania jej godności. Nie
          chciałem, by wzorem gangsterów, była ona skuwana kajdankami czy rzucana na
          ziemię - mówi w rozmowie z "Wprost" premier Jarosław Kaczyński."
          Link do artykulu:
          wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4398249.html
          To trzeba bys ostatnim d...... zeby cos takiego glowa panstwa powiedziala, wiec
          jak go tu ocenic? Widzisz jak sie wydaja, g......, teraz wiemy ze to byl mord
          polityczny. Co sadzic o takiej glowie panstwa i o spoleczenstwie ktore to tak
          przyjmuje i co dziwne jeszcze maja wiecej jak 20% w spoleczenstwie poparcia. Co
          na to opozycja (jest jakas poza Gazeta Wyborcza w Polsce?) co na to
          spoleczenstwo, co na to kosciol jako wspolrzadzacy czynnik w Polsce?
          Jak widac slusznie wypowiedziano te slowa: "przedstawicielami patologii" (jak to
          powiedziales!!!!!
          Nie obraz sie za prawde, ale ona tak wyglada a nie inaczej.
        • Gość: gosc987 Re: WSTYD mi za PIS i Lubawskiego IP: *.pools.arcor-ip.net 18.08.07, 21:36
          Wspolczujemy wam (pisze z poza granic Polski), ale tego jestescie sami sobie
          winni. Pisalismy wam w 2005 roku przed wyborami ze ten elektorat nie jest warty
          zachodu ale nie chcieliscie sluchac, wiec macie to, co zescie sami chcieli.
          Szkoda, poniewaz taki boom w gospodarce moze juz sie nie powtorzyc, i ten
          wlasnie zostal w pelni nie wykorzystany, a raczej zostal kraj pare duzych krokow
          do tylu posuniety. Tego nie potrzebowala Polska!!!
          Ciekawe czy dojdzie do wyborow? Jak wszystko na to wskazuje cos sie dzieje za
          kulisami, cos co nie zgadza sie z slowami premiera.
          • Gość: nina Re: WSTYD mi za PIS i Lubawskiego IP: *.chello.pl 19.08.07, 09:36
            Chciałam tylko przypomnieć, kto i czyimi głosami wygrał w Kielcach. PiS nie robił tajemnicy jakim elektoratem chce wygrać wybory. A Kaczyński powiedział wprost, że ludzie chcą aby ktoś za nich podejmował zdanie. Gdy to usłyszałam tuz po ogłoszeniu wyników, zmroziło mnie. Ale takie są zasady demokratycznego państwa: byle szmondak ma tyle samo do powiedzenia, co inteligentny i wyksztalcony czlowiek. Radzę pamiętać o tym przy wyborach.
    • juzush Ślązacy z okolic Kędzierzyna kochają SLD. 18.08.07, 19:56
      Wiedzą jak łamać strajki. SLD zawsze wstawia kandydata z
      obcobrzmiącym nazwiskiem, bo oni głosują na swoich i po nazwisku ich
      poznają. Tylko prezydent Fąfara jeszcze nie rozgłasza, że
      sprywatyzuje kędzierzyńskie MPK. Hahaha, frajerzy, kto im wtedy
      pomoże?
    • Gość: krakus Autobusy eskortuje policja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.07, 20:59
      To w Kielcach jeżdżą autobusy?
      Władza jeździ Audi A8 i reszta siem nie liczy dla władzy!
      Ja jezdem panisko. Słuszna partia popiera każdy kaprys swego pupilka.
      Zero odpowiedzialności.
      Wycieczka do Chin. Jutro Dubaj, Karaiby, Hawaje. Papuasi wyklepią
      lotnisko, CHińczycy wytną nasze firmy na przetargach. Meksykanin
      będzie derektorem w magistracie. Pokręciło już totalnie wszystkich
      rządzących, ale to dopiero początek narkotycznego amoku. Brak
      konkurencji dla władzy czyni ją u nas Kim Ir Senem . Władza uderza i
      wydaje się że jest się bogiem i władcą. Nagle przychodzi pstryk i
      wynocha. Ale straty będa jak po Tsunami.
    • Gość: zły Pozamykać łobuzów! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.07, 21:21
      Za takie działania tych "strajkujących" jak blokowanie możliwości parkowania
      autobusów komunikacji zastępczej na terenie który do nich nie należy powinni
      zostać zamknięci. Tak - zamknięci przez policję lub straż miejską.
      Tak się zastanawiam - przed prywatyzacją wszystko było ok. a jak w końcu
      transportem ma zająć się firma która ma w tym potwierdzone doświadczenie to
      nagle zrobiło się źle?
      Ludzie, do diabła!
      Średnie zarobki w MPK wynoszą +/- 2,4 tys.zł. To mało ???
      Jeśli komuś nie pasują to prywatni przewoźnicy (niekoniecznie transportujący
      ludzi) zapraszają. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia o pracy. Całkiem sporo firm
      szuka kierowców. Czemu nie zmienią pracy jak aktualne zarobki są za niskie?
      Akurat ze swoimi kategoriami prawa jazdy i doświadczeniem długo nie będę szukać.
      Pytanie, czy gdzie indziej zarobią więcej? Skoro nie przejawiają chęci zmiany
      pracy to chyba nie bardzo .....
      Guzik mnie obchodzi Solidarność i ich prywatne stołki w dotychczasowej firmie.
      Ja chcę żeby na ulicach pojawiły się autobusy!
      I nie interesuje mnie kto będzie nimi jeździł. Ale jak słyszę że "związkowcy"
      nie dopuszczą do takiej sytuacji to mnie szlag trafia.
      Jak dla mnie mogą ich wszystkich wywalić z roboty. Zresztą - swoimi działaniami
      przekreślili chyba inną możliwość zakończenie tego żałosnego "sporu".
      • Gość: ala Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.205.udn.pl 18.08.07, 21:26
        Ty pewnie, gdyby ci zaproponowali zmianę umowy na stałe na umowę (na
        przykład) trzymiesięczną i obniżenie zarobków jako bonus dodatkowy,
        jeszcze pocałowałbyś w dooopę pracodawcę. Dobrze, że walczą - może
        wreszcie zagraniczni "kapitaliści" dostrzegą, że nie jesteśmy tanią
        siłą roboczą dla wyzyskiwaczy.
        • Gość: Gosc987 Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.pools.arcor-ip.net 18.08.07, 21:49
          Gość portalu: ala napisał(a):
          Dobrze, że walczą - może
          > wreszcie zagraniczni "kapitaliści" dostrzegą, że nie jesteśmy tanią
          > siłą roboczą dla wyzyskiwaczy.
          Powiedz to blizniakom i pani bufetowej.
          Powiedz dlaczego oni walcza o zniesienie wiz do USA i o otwarcie zachodniego
          rynku pracy?
          Oni wysla chetnie zniewolniczac ludzi poniewaz bez kiwniecia najmniejszym palcem
          wplywa kwartalnie 1,5 miliarda Euro do Polski z pracy Polakow poza granicami
          Polski. Ot, dobrze rzadzi sie takimi przyplywami i takimi darowiznami niewolnikow.
        • Gość: krempak Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 18.08.07, 22:30
          Przepraszam Szanowną Przedmówczynię - czy to znaczy, że widziałaś już projekty
          nowych umów o pracę z kierowcami MPK? Naprawdę im mają zmienić umowy na czas
          nieoznaczony na umowy terminowe, 3-miesięczne? I obetną im zarobki o połowę? To
          znaczy, że będą zarabiać poniżej najniższego, miesięcznego wynagrodzenia,
          gwarantowanego ustawą?
          Szkoda, że niektórzy piszą o rzeczach, o których nie mają pojęcia...
            • Gość: krempak Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 18.08.07, 22:52
              Alu, żenuła. Nie każdy, kto nie zgadza się z Twoją opinią musi być od razu
              agentem służb specjalnych, tudzież Pana Prezydenta. Chodziło mi tylko o to, że
              aby napisać coś o zmianie warunków zatrudnienia, trzeba mieć choć minimalną
              wiedzę na temat przepisów w tym zakresie obowiązujących. Ty tej wiedzy niestety
              nie masz, o czym świadczy Twoja wypowiedź. Nawet demonizowana tu firma VEOLIA
              nie jest w stanie ominąć podstawowych przepisów prawa pracy, zwłaszcza teraz,
              przy tym całym szumie medialnym wokół MPK.
              Pozdrawiam i więcej szacunku dla rozmówców życzę.
                    • Gość: krempak Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 18.08.07, 23:20
                      Zaiste, upór godny szacunku, Koleżanko. Nie wiem skąd wysnułaś taki wniosek, że
                      jestem urzędnikiem. I skąd pomysł, że opowiadam się za którąkolwiek ze stron
                      tego sporu? Mnie chodzi o pewne mechanizmy i zasady. Nie wartościuję.
                      A tak dla Twojej wiadomości, celem rozwiania wątpliwości: nigdy nie byłem
                      urzędnikiem. Tym bardziej urzędnikiem miejskim. Tym bardziej w Kielcach. Pa.
                      • Gość: ala Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.205.udn.pl 18.08.07, 23:26
                        Przytoczę ci jeszcze raz moją wypowiedź:
                        Ty pewnie, gdyby ci zaproponowali zmianę umowy na stałe na umowę (na
                        przykład) trzymiesięczną i obniżenie zarobków jako bonus dodatkowy,
                        jeszcze pocałowałbyś w dooopę pracodawcę. Dobrze, że walczą - może
                        wreszcie zagraniczni "kapitaliści" dostrzegą, że nie jesteśmy tanią
                        siłą roboczą dla wyzyskiwaczy.

I to jest właśnie wypowiedź dotycząca mechanizmów i zasad - przejęć
                        państwowych firm przez prywatne koncerny i sprowadzenia Polaków do
                        roli tępych, nisko opłacanych roboli, którzy to co im zaproponują (a
                        może tego być niewiele) wezmą bez sprzeciwu.

Pa.
                  • Gość: perugino Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.crowley.pl 18.08.07, 23:19
                    kotku :), tej ogolnej tresci postu poswiecilas polowe swojego, wkladajac w cudze
                    usta slowa, ktorych ktos nie wypowiedzial (napisal) - patrz nizej;
                    nie jestem w kielcach, wiec nie znam dobrze sprawy,
                    ale na marginesie, wydaje mi sie dziwne, ze miasto jest lekko pewnie
                    sparalizowane, a nikt nie probuje dogadac sie z pracownikami,
                    prezydent (wybrany w I turze, wiec cieszacy sie szacunkiem obywateli (?)) jest
                    nieobecny, na urlopie...
                    gdyby ktos powierzyl mi taka odpowiedzialnosc, to chyba bym sie w takiej
                    sytuacji nie urlopowal

I obetną im zarobki o połowę? To
                    znaczy, że będą zarabiać poniżej najniższego, miesięcznego wynagrodzenia,
                    gwarantowanego ustawą?
                    Szkoda, że niektórzy piszą o rzeczach, o których nie mają pojęcia...
              • Gość: ala Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.205.udn.pl 18.08.07, 23:12
                Nie sądzę, abym demonizowała firmę - beniaminka kieleckich
                ratuszmenów, zwłaszcza, że ani razu nie użyłam jej nazwy; ty
                rozumiem wiedzę masz ogromną, to może napisz, czego domagają się
                pracownicy MPK w pakiecie socjalnym, który mieli zagwarantowany
                przez twojego szefa.
        • Gość: pucek Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.tkdami.net 19.08.07, 07:37
          ALA, nie wiem jaką szkołę kończyłaś, ale twoje posty świadczą o tym,
          że powinnaś trochę poczytać, w tym przypadku przynajmniej Prawo
          Pracy.
          To właśnie dzięki działaniom strajkującym, jeżeli dojdzie do
          ogłoszenia upadłości, nowy właściciel będzie mógł podpisać umowy o
          których piszesz. W przypadku normalnego przejęcia nie ma takiej
          możliwości.
          A związkom nie chodziło wcale o żadne podwyżki, bo o to to mogli się
          upomnieć po przejęciu firmy /i bez problemu zarząd tej firmy
          postawili by pod ścianą/ tylko o zwyczajowe, udziały w polskiej
          prywatyzacji, które dostawała załoga większości państwowych
          KOŁCHOZÓW produkcyjnych, a o których 98% społeczeństwa mogło tylko
          pomażyć.
          • Gość: ala Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.205.udn.pl 19.08.07, 07:53
            Pucku, nie wiem czy ty już z przedszkola wyszedłeś, bo twój post
            świadczy jedynie o tym, ze literki rozpoznajesz, ale nic więcej
            niestety. Ja pisałam o obietnicach bez pokrycia ze strony UM, o
            robieniu sobie z ludzi jaj, o udawaniu zdziwienia: "po co załoga
            chce układu zbiorowego"?, o taniej sile roboczej, a ty widocznie
            chciałeś po prostu coś napisać. I to jeszcze z błędami.
      • jednorazowy3 Re: Pozamykać łobuzów! 18.08.07, 21:40
        prywatyzacja to nie jest rozwiazanie dla tego typu uslug

komunikacja autobusowa powinna byc publiczna bo wtedy ma szanse sluzyc mieszkancom, a nie wlascicielom, ktorzy maja na uwadze tylko zyski

w moim miescie czesc autbusow jest prywatna czesc publiczna
        jak latwo sie domyslic prywatne jezdza na liniach, na ktorych zarabiaja, na pozostalych jezdza panstwowe
        uwazam, ze to zupelny bezsens i komunikacja powinna byc panstwowa bo prywatna bedzie i drozej i wolniej (przesiadki)

sa straty, trudno, ale do tego akurat warto doplacic z podatkow
        • Gość: krempak Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 18.08.07, 22:37
          Od kiedy to coś, co jest państwowe, czyli de facto niczyje, jest bardziej
          wydajne od przedsiębiorstwa w rękach prywatnych? Prywatny właściciel oczywiście,
          że chce zarobić, czy to takie dziwne? Jakby nie zarobił, nie miałby z czego
          płacić pracownikom. Logiczne, prawda? Ty jakbyś wszedł do mpk jako inwestor
          miałbyś na uwadze tylko dobro pracowników, sypnąłbyś im na dzień dobry po 100%
          podwyżki, a to czy zarobisz, byłoby dla Ciebie sprawą trzeciorzędną, prawda?
          To wspaniałe, że mamy na świecie jeszcze tak bezinteresowne jednostki, jak
          "jednorazowy3". Prawdziwy altruista...
            • Gość: krempak Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 18.08.07, 23:00
              Kobieto, zrozum: interes prywaciarza = interes mieszkańców = interes
              pracowników. Łopatologicznie: prywaciarz lepiej zadba o mienie zakładu niż armia
              urzędników, którzy NIGDY nie będą zarządzać państwową (czy jak to ma miejsce w
              tym przypadku, miejską) spółką, jak swoją. Przecież to jest oczywiste! Za komuny
              wszystko było państwowe i zobacz - co za zbieg okoliczności - wszędzie w tych
              przedsiębiorstwach KRADLI AŻ SIĘ DYMIŁO. Ale pewnie jesteś za młoda, aby to
              pamiętać...
              Jak prywaciarz będzie chciał zarobić, będzie musiał jeździć po mieście
              autobusami. Jak będzie chciał, żeby te autobusy po mieście jeździły, będzie
              musiał zapłacić kierowcom. Jak kierowcy będą jeździć, będą zarabiać. Jak po
              mieście będą jeździły autobusy, to mieszkańcy będą się cieszyć, bo będą mieli
              możliwość przemieszczania się po mieście. Wystarczająco jasno?
                • Gość: krempak Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 18.08.07, 23:16
                  Gościu, niczego nikomu nie wmawiam, próbuję jedynie kulturalnie dyskutować.
                  Podajesz mi tu jeden przykład: Mielec. Podkreślam: jeden przykład. A może to Ty
                  próbujesz mi wmówić, że w socjalizmie państwowe przedsiębiorstwa działały
                  wydajniej od tych "zgniłych", kapitalistycznych? Czy znasz takie powiedzenie:
                  wyjątki potwierdzają regułę?...
                  Nie oczekuj, że po takim exemplum zmienię swoje zdanie. Pozdrawiam.
                  • Gość: Gosc987 Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.pools.arcor-ip.net 18.08.07, 23:41
                    A w jakim swiecie zyjesz w demokratycznym? Sadze ze do demokracji w Polsce
                    jeszcze daleko, a jak wiadomo panstwo (obecny rzad) sobie zastrzeglo ze moze
                    zaklady na rzecz panstwa przejmowac. Jesli sobie przypominam byl ostatnio przed
                    tygodniem w polskich mediach artykul o Pulawach. Czyzby byl odwrot od gospodarki
                    wolnorynkowej albo wykorzystuje sie te furteczke by pracujacych upokorzyc
                    szantarzem.
                    Ja osobiscie widze ta tendencje odgornych dzialan na przykladzie strajku sluzby
                    zdrowia, w Piszu i tez w Kielcach. Na zachodzie tez nie jest komunikacja
                    calkowicie w prywatnych rekach i mimo tego funkcjonuje, dlaczego nie miala by
                    funkcjonowac w Polsce?

• Gość: krempak Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 18.08.07, 23:53
                      Zaraz, zaraz. Jako mieszkańcy miasta: na czym nam zależy - na podwyżkach pensji
                      dla kierowców, czy na tym, by jeździły autobusy? Bo już zgłupiałem zupełnie...
                      A jakie to będą autobusy, kto je będzie prowadził - to już nie moja brocha.
                      P.S. "szantażu", a nie "szantarzu" Stop bykom:)
                      Pozdrawiam.
                      • Gość: ala Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.205.udn.pl 19.08.07, 00:05
                        Mnie, jako rodowitej kielczance zależy na tym, żeby żyło nam się tu
                        dobrze - a będzie lepiej, kiedy władza zacznie dbać o interesy ludzi
                        chcących tu mieszkać i pracować. Na razie niestety widać, jak
                        kolejne zakłady padają - już czas, żeby cudownie wybrani na kolejną
                        kadencję przestali mieć mieszkańców (nie tylko kierowców, z którymi
                        nie rozmawiają, pasażerów - którym odebrali nawet możliwość
                        korzystania z 50 autobusów na czas strajku, jak to proponowało MPK,
                        ale każdego z nas, kto chce mieszkać i pracować w Kielcach) w d...
                        • Gość: krempak Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 19.08.07, 00:21
                          Widzisz, ja nie zaprzeczam, że obie strony tego sporu zachowują się w sposób,
                          można powiedzieć, nieco arogancki. Kierowcy nie wpuszczają prezesa mpk do
                          siedziby spółki, miasto nie chce rozmawiać ze strajkującymi, prezes zabiera
                          kluczyki od autobusów, kierowcy blokują wjazd do zajezdni autobusom komunikacji
                          zastępczej... I tak dalej, i tak dalej... To wszystko zaognia sytuację i z tym
                          się zgadzam. Ale też uważam, że to kierowcy byli jeszcze do niedawna w
                          uprzywilejowanej sytuacji w rozmowach z przyszłym inwestorem. Voelia chcąc
                          świadczyć komunikację miejską w Kielcach, musiałoby mieć kierowców. Liczbę
                          kursów określa ZTM, a nie inwestor. Voelia bez kierowców dotychczas
                          zatrudnionych nie miałaby szans na zatrudnienie zupełnie nowego personelu w
                          takim rozmiarze, aby wywiązać się z umowy z miastem. Gdyby zatem po prywatyzacji
                          zaproponowało skandaliczne warunki pracy i płacy kierowcom, Ci mogliby odmówić
                          ich przyjęcia - wszyscy - jak jeden mąż. Wtedy to VOELIA zaczęłaby robić w
                          gacie, bo miałaby ok 1,5 miesiąca na znalezienie kilkuset kierowców i
                          zapewnienie im mieszkań. Przecież to nierealne. Wtedy musieliby zaproponować
                          naszym kierowcom godziwe zarobki. I tyle. Takie jest moje zdanie.
                          Pozdrawiam.
                          • Gość: ala Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.205.udn.pl 19.08.07, 00:28
                            Sprawdź najpierw nazwę firmy, której tak bronisz, a potem się
                            wypowiadaj. Może sprawdź też czym się zajmuje, bo może wątki ci się
                            pomyliły skoro nazwa nie ta.
                            Poza tym, ja nie pisałam tu o firmie tylko o obiecankach - cacankach
                            włodarzy i zwodzeniu pracowników; a właściwie wodzeniu ich za nos.
                            Późno jest idę spać, jak napiszesz coś sensownego to rano odpowiem.
                            • Gość: krempak Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 19.08.07, 00:34
                              Dobrej nocy zatem życzę. I mniej agresji w wypowiedziach. Lepiej się wtedy
                              rozmawia. A na koniec: nie bronię żadnej firmy, dla mnie to nie ma znaczenia jak
                              się nazywa, może nazywać się i "Miś uszatek". Szkoda, że przez tyle moich postów
                              nie umiałaś zauważyć, że chodzi mi zasadę, a nie wartości liczbowe czy
                              przekręcone literki w nazwie. Pa.
                              • Gość: ala Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.205.udn.pl 19.08.07, 07:57
                                Przekręcone literki - buhahaha, a tyle czasu poprawiałeś innych w
                                trosce o formę wypowiedzi...
                                Agresja - buhahaha, zwłaszcza, jak ludzi od świń wyzywałeś, to był
                                chyba taki przykład, jak powinno się innych traktować;
                                Szkoda, że się do błędów przyznać nie potrafisz.
                                • Gość: krempak Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 19.08.07, 09:31
                                  Podaj przykład, kiedy kogoś wyzwałem od świń. Nie podasz, bo tak nie było.
                                  Kapitalistyczne świnie napisałem - fakt, ale to miało być ironiczne i nie
                                  skierowałem tego pod adresem rozmówcy. Czytaj uważnie, bo widzę, że coś Ci
                                  dzwoni, tyle, że nie wiesz, w którym kościele.
                                  Ludzi poprawiałem jak robili RAŻĄCE błędy ORTOGRAFICZNE, a nie jak przekręcali
                                  nazwę. Jesteśmy w Polsce, a ja lubię rozmawiać po polsku, a nie w jakimś dziwnym
                                  narzeczu bez zasad poprawnej pisowni. A do błędów potrafię się przyznać.
                                  Przykład: wyraziłem podziw po przytoczeniu przez Ciebie definicji beniaminka,
                                  wcześniej mi nieznanej. Wystarczy?
                                  • Gość: ala Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.205.udn.pl 19.08.07, 11:08
                                    Biedaku, nawet się bronić nie potrafisz; twój poziom wypowiedzi:
                                    kapitalistyczne świnie napychają kieszenie itd... Nie zasłaniaj się
                                    ironią, bo braku kultury nigdy nią nie zasłonisz.

Ktoś kiedyś na forum powiedział:
                                    cham ze wsi wyjdzie, wieś z chama nigdy.
                                    no cóż: żebyś dobrze zrozumiał: z ciebie wychodzi - aż kłuje w oczy
                                    a tuszowanie jej pozorną dbałością o piękną formę w języku
                                    ojczystym - bo obcych słów nie potrafisz używać bez błędów - jakoś
                                    ci nie wychodzi.
                                    • Gość: krempak Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 19.08.07, 12:13
                                      Kończę dyskusję - nie ma ona sensu. Kto tu kogo od chamów wyzywa.? Szkoda, że
                                      wszystkie zwroty na forum traktujesz dosłownie, nie potrafisz wyciągać wniosków
                                      z kontekstu wypowiedzi. To się nazywa myślenie obrazkowe, niestety.
                                      A kto tu psioczył na kapitalistów, a teraz staje w ich obronie? Chyba, że coś mi
                                      się pomieszało...:)
                                      Ludzie! argumenty, nie wyzwiska. Dla niektórych to jednak za trudne. Ja w każdym
                                      razie mam dość tego, że jakaś paniusia ciągle strzyka na mnie jadem, bo nie
                                      zgadza się z tym co mówię, a z braku rzeczowych argumentów musi w reakcji używać
                                      wyzwisk.
                                      Żegnam ozięble.
                                      P.S. Potraktuj to jako zwycięstwo w bitwie. Wierzę, że poprawi Ci to humor na
                                      resztę dnia, czego szczerze życzę.
                                      Pa pa.
                                      • Gość: ala Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.205.udn.pl 19.08.07, 16:11
                                        Ja cię nie muszę wyzywać - stwierdziłam fakt; a gdzie ja bronię
                                        kapitalistów? chyba coś ci się pomieszało w tym pustym łbie. No ale
                                        tyle musiałeś się naczytać i napisać, że miałeś prawo się zmęczyć.
                                        Ja potrafię uzasadnić swoje wypowiedzi, natomiast logika twoich
                                        pozostawia dużo do życzenia. Nie traktuję tej wymiany w kategoriach
                                        zwycięstwa czy porażki. Zwycięstwo nad kimś takim, jak ty... no cóż,
                                        generalnie jest takie bezpłciowe. Również żegnam.
                • Gość: krempak Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 18.08.07, 23:34
                  W Polsce, poza biedronką, Leclercem i podkieleckimi busami, istnieją również
                  inni pracodawcy: są producenci owiewek samochodowych, producenci ceramiki
                  łazienkowej, producenci desek podłogowych... Można tak długo wymieniać. Podałem
                  przykłady z najbliższego podwórka. Nie słyszałem, żeby tam się pracownicy
                  skarżyli na wyzysk. Zaraz, zaraz... Żadna z tych firm NIE jest państwowa!!! I
                  wszystkie one mają się świetnie!!! Kapitalistyczne świnie, oprócz tego, że
                  napchały sobie kieszenie szmalem dają też zarobić swoim pracownikom! Czy
                  słyszałaś o czymś podobnym?
                  • Gość: Gosc987 Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.pools.arcor-ip.net 18.08.07, 23:51
                    Gość portalu: krempak napisał(a):

> W Polsce, poza biedronką, Leclercem i podkieleckimi busami, istnieją również
                    > inni pracodawcy: są producenci owiewek samochodowych, producenci ceramiki
                    > łazienkowej, producenci desek podłogowych... Można tak długo wymieniać. Podałem
                    > przykłady z najbliższego podwórka. Nie słyszałem, żeby tam się pracownicy
                    > skarżyli na wyzysk. Zaraz, zaraz... Żadna z tych firm NIE jest państwowa!!! I
                    > wszystkie one mają się świetnie!!! Kapitalistyczne świnie, oprócz tego, że
                    > napchały sobie kieszenie szmalem dają też zarobić swoim pracownikom! Czy
                    > słyszałaś o czymś podobnym?
                    Krempak wiesz co piszesz i jak siebie sam zaprzeczasz? :-)))
                    Zawiklales sie i zapedziles sam siebie w bardzo waska droge jednokierunkowa bez
                    ronda do zawracania!!!!
                    Zawiodly cie nerwy?
                    • Gość: krempak Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 19.08.07, 00:07
                      Jestem absolutnie spokojny, nie wiem skąd posądzenie o nerwy. Natomiast nie
                      ujrzałem w Twojej wypowiedzi żadnego argumentu, żadnej polemiki z tym, co
                      zamieściłem w poście poprzednim. Czemu sobie zaprzeczam? (zaprzecza się sobie, a
                      nie "siebie"). Wytłumacz mi, wtedy będę się mógł do tego odnieść.
                          • Gość: Gosc987 Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.pools.arcor-ip.net 19.08.07, 00:40
                            Twoja poprzednia wypowiedz:
                            "W Polsce, poza biedronką, Leclercem i podkieleckimi busami, istnieją również
                            inni pracodawcy: są producenci owiewek samochodowych, producenci ceramiki
                            łazienkowej, producenci desek podłogowych... Można tak długo wymieniać. Podałem
                            przykłady z najbliższego podwórka. Nie słyszałem, żeby tam się pracownicy
                            skarżyli na wyzysk. Zaraz, zaraz... Żadna z tych firm NIE jest państwowa!!! I
                            wszystkie one mają się świetnie!!!"
                            To jest pierwsza czesc wypowiedzi, o czym tu piszesz? Jak myslisz ci
                            przedsiebiorcy nie sa kapitalistami?
                            Druga czesc twojej wypowiedzi:
                            "Kapitalistyczne świnie, oprócz tego, że napchały sobie kieszenie szmalem dają
                            też zarobić swoim pracownikom! Czy słyszałaś o czymś podobnym?"
                            Co za niewypal???????? Rozumiesz zaprzeczenie wlasnej wypowiedzi w jednej
                            wypowiedzi?
          • Gość: misiek Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.ds15.agh.edu.pl 19.08.07, 10:24
            Wiesz co?? Akurat jednorazowy3 ma trochę racji. Bez dopłat z urzędu miasta nigdy
            się nie obędzie. Mówisz, że priorytetem prywaciarza jest bezwzględne osiąganie
            zysku. Jeżeli właścicielem takiego MPK jest jakiś urząd, to w gestii takiego
            przedsiębiorstwa jest nie osiąganie zysku, a inwestowanie, jako jeden z
            elementów strategii miasta. Dajmy przykład choćby systemów biletów
            elektronicznych. Przecież automaty do sprzedaży biletów w autobusach i
            przystankach kosztują niemało, a służą wygodzie mieszkańców - dopłaca miasto,
            dba o mieszkańców. A prywatny co? Nawet o tym nie pomyśli, bo będzie chciał za
            wszelką cenę osiągnąć zysk. MPK Kraków ostatnio osiągnął niewielki zysk, ale
            zawsze były straty, kosztem czego?? Kosztem inwestycji właśnie. A osobiście
            uważam, że jakby to było w prywatnych rękach tak dobrze by to nie funkcjonowało.
            Masz kolejny przykład. A teraz przykład prywatnego osiągania na maksa zysku -
            Meteor Jaworzno.
            pozdrawiam
      • Gość: nina Re: Pozamykać łobuzów! IP: *.chello.pl 19.08.07, 09:47
        Zły- popieram. I skoro od dłużeszego czasy nie zmianieły im sie pensje, tzn, że średnia 2,400 (lub jak mówi Latosiński 2,300) obowiązuje już jakiś czas. WSZYSTKIM NALEŻĄ SIĘ PODWYŻKI! Ale warto pamiętać jeszcze o jednym: lekarze, pielegniarki.. czy kierowcy MPK. Oni mają siłę nacisku. Ich strajk oznacza paraliż. Więc teraz pytam: kto zastrajkuje za mnie ? Za emerytów ? Za pracowników sklepów ? Wiecie ilu ludzi nie mogłoby sobie pozwlić na strajk, bo nie dość ,że ich argumenty nikogo by nie obchodziły (bo coż za krzywdę zrobi strajkujący np. emeryt), to jeszcze większość poleciaółaby z pracy. Szczerze wątpię, czy kierowcy strajkowaliby w imieniu innych. Jak kielczanin zarabiający 800 zł może sobie pozwolic na jazdę taksówkami ? Pozostaje pieszo, w moim przypadku godzinny spacer. Do szpitala tez mam iśc pieszo ? Czy czekać, aż będzie musiała po mnie przyjechać karetka ? Rozumiem kierowców, ale i większosć ludzi też. Każdy ma swoje racje. Sposób zaś załatwienia tego problemu moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia. Ktoś tu wspomniał o Margater Tacher. I słusznie. Kto powie teraz, że Anglia na tym przegrała ?
    • Gość: madziorka Autobusy eskortuje policja IP: *.chello.pl 18.08.07, 22:00
      ja tam popieram ten strajk, chociaz chodze do pracy i z powrotem na
      piechote i nogi mnie bola ale popieram, niech wreszcie dadza
      kierowcom lepsza pensje i godne warunki pracy a nie tylko patrza jak
      sobie nachlapac pieniedzy, prezydent jezdzi audica i na to byla kasa
      jak i na to ze chcial podwyzki zrobic dla ludzi w ratuszu, nie ma
      tak on bieze hajs a normalni ludzie maja robic za 1200 albo 800 zl
      • Gość: krempak Re: Autobusy eskortuje policja IP: *.chello.pl 18.08.07, 23:06
        Pewnie, wszyscy popierają strajk. Jakbyś była właścicielem MPK, na pewno ta
        ochota do hojnego sypnięcia groszem by Ci nie przeszła, prawda? A może nawet
        wzrosłaby?
        Czy ktoś z Was zastanowił się nad tym co pisze? Wszyscy chcą podwyżek dla
        kierowców, najlepiej od razu o 100%. Ale kaskę na podwyżki też trzeba skądś
        wziąć. Naturalnym ruchem firmy przewozowej byłaby wtedy podwyżka cen biletów.
        Ciekawe, czy wtedy Wy wszyscy też tak ochoczo popieralibyście ten ruch? Jak
        przychodzi wywalić kasę z włąsnej kieszeni, to wtedy boli każde 10 groszy,
        prawda? A od inwestora oczekujecie działań charytatywnych?
        Ludzie, myślcie, to nie boli.