Dodaj do ulubionych

liceum zaoczne

22.01.09, 16:12
Wiem ,że mogłam napisać post w dziale szkoły i uczelnie ale może tu znajdzie
sie mama ,która mi pomoże

Chciałabym iść od lutego do liceum uzupełniajacego zaocznie i mam do wyboru
albo na Piłsudskiego 135 albo Cosinus
Czy jest tu ktoś kto chodził lub chodzi do którejś z tych szkól,
potrzebuje ogólnych informacji ,jaki system nauczania,jacy
nauczyciele,zdawalność matury itp
Obserwuj wątek
    • malwa85 Re: liceum zaoczne 23.01.09, 22:59
      Dwa semestry skończyłam w jednym z oddziałów cosinusa i jak dla mnie to jakieś
      nieporozumienie a nie szkoła. Chodzą tam przede wszystkim osoby, którym jest
      potrzebne zaświadczenie, że się uczą, a nie takie, które chcą coś z tej szkoły
      wynieść. Większość nauczycieli również ma takie sobie podejście do nauczania. Za
      moich czasów nie odpowiadało mi również to, że nie było wyboru języka obcego był
      tylko angielski(może teraz to się zmieniło). Na zajęcia informatyki musiałam
      jeździć do ich siedziby na Wólczańskiej. W semestrze robiło się po dwie pracę z
      każdego przedmiotu w domu. Jak je się zaliczyło i oddało w terminie, dopuszczali
      do egzaminów z każdego przedmiotu ustny i pisemny. A jeśli chodzi o szkołę na
      Piłsudskiego(chodzi Ci o tę na przeciwko reala, taki parterowy budynek?). Ja
      właśnie do niej przeniosłam się po cosinusie, tylko nie pamiętam jaki tam był
      numer ulicy a nie chce teraz szukać indeksu bo moja mała gwiazda śpi a dokumenty
      mam w jej pokoju. Ale jeśli to ta szkoła to naprawdę szczerzę ją polecam. Miła
      atmosfera, super nauczyciele, komputery na miejscu, chyba ze cztery języki do
      wyboru, przemiła Pani w sekretariacie zawsze chętna do pomocy i przesympatyczna
      Pani dyrektor. Mały minusik za zmianę nauczyciela od polskiego w trzecim roku,
      ale Pani, która przyszła też ok. Z każdego przedmiotu oddajesz w semestrze po
      dwie pracę robione w domu. Z języka polskiego, matematyki i wybranego języka
      obcego egzamin pisemny na koniec semestru. Do mojej grupy było zapisane
      dwadzieścia parę osób. Chodziło zawsze coś ok15(reszta kombinacja z
      zaświadczeniami). Jeśli chodzi o maturę mają sporą zdawalność. Mam nadzieję, że
      choć trochę pomogłam. Pozdrawiam
      • izek26 Re: liceum zaoczne 24.01.09, 14:54
        Bardzo Ci dziękuję za informacje,chodzi o tą szkołę:
        www.liceumdladoroslych.edu.pl/
        masz rację,wczoraj dzwoniłam do nich,pani miła wszystko wytłumaczyła spokojnie
        przez telefon,także w nosie mam darmowego Cosinusa
        od 14 lutego zaczynam smile
    • malwa85 Re: liceum zaoczne 25.01.09, 00:15
      Tak to właśnie ta szkoła. Naprawdę wszystkim ją polecam. Teraz kończy ją moja
      siostra. Moim zdaniem cosinus jest dobry właśnie dla osób nie bardzo
      zainteresowanych nauką a zaświadczeniem. Życzę zatem sukcesów w nauce.
      • izek26 Re: liceum zaoczne 17.02.09, 09:51
        Witam ponownie:0
        jestem juz po pierwszym weekendzie smile
        mam pytanie,pisałas mature może z j. angielskiego?

mam dylemat:
        wybrałam j.angielski a nie uczyłam sie go wczesniej
        zastanawiam się,czy mam w ogóle szanse przez 2 lata tak sie podciągnąć aby zdac
        maturę z angielskiego?
    • malwa85 Re: liceum zaoczne 17.02.09, 22:08
      Ja pisałam z niemieckiego. Między innymi dlatego podobała mi się ta szkoła, bo
      miałam jakiś wybór języka obcego(w większości jest tylko angielski). Jest to
      szkoła zaoczna więc jak wiadomo i tak dużo materiału trzeba przerabiać samemu w
      domu. Myślę, że zależy to też od nauczyciela. Pozdrawiam.
    • sylwia876 Re: liceum zaoczne 29.09.20, 12:22
      Sama chodziłam do szkoły Cosinus i szkołę wspominam bardzo dobrze smile Zajęcia odbywały się co dwa weekendy w miesiącu. Liceum skończyłam z bardzo dobrym wynikiem, a maturę też zdałam bez problemów smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka