11.05.17, 20:07

Co robić w Poznaniu 3 dni? 2 doroslych + 2 chlopcy (15 i 12)
Obserwuj wątek
  • echtom Re: Poznań 11.05.17, 20:33
   Można zacząć od rynku - Rogalowe Muzeum z pokazem produkcji rogala, o 12 oczywiście koziołki, i moje ulubione Muzeum Instrumentów Muzycznych. Na pewno warto podjechać na Ostrów Tumski z katedrą i Bramą Poznania - tej ostatniej nie zdążyłam niestety zwiedzić. Warto też zobaczyć palmiarnię i przejść się do Parku Cytadeli z rzeźbami Magdaleny Abakanowicz. Z okolic to Kórnik i Rogalin, dla chłopców może ciekawe byłoby Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.
   • echtom PS 11.05.17, 20:35
    Jest taka grupa zapalonych młodych przewodników PoPoznaniu, organizują krótkie wycieczki 1-2 h po mieście za "co łaska" (przynajmniej 2 lata temu tak było), można ich znaleźć na FB.
        • 89mumin Re: Poznań 11.05.17, 21:20
         Z takich mniej oczywistych miejsc:
         - spacer po Jeżycach - tu głównie do podziwiania jest architektura (secesja), ewentualnie zwiedzanie nowo otwartych lokali gastronomicznych, w tym słynnej na pół Poznania od co najmniej 2 lat lodziarni Wytwórnia Lodów Tradycyjnych (chociaż jeśli o lody chodzi, to ja zawsze wolałam Kolorową na 27 grudnia),
         - spacer po Sołaczu - to dzielnica willowa w Poznaniu, całkiem przyjemna, jest tam Park Sołacki, w którym w letnie weekendy organizowane są targi śniadaniowe, niedaleko jest też Rusałka, można podejść przy ładnej pogodzie, ale nie jest to nic specjalnego - może lepiej wypożyczyć rowery miejskie i zaliczyć to jako trasę rowerową?
         - jeśli chodzi o muzea dla chłopców, to może Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli? Niestety nie wiem czy warto <sama jestem dziewczynką smile>, ale w lecie przy okazji spacerów po Cytadeli widywałam tam sporo osób,
         - na brzydką pogodę jest też - podobno - jeden z lepszych symulatorów lotów przy deptaku (Półwiejska), ale to w sumie głównie dla zainteresowanych lotnictwem,
         - no i atrakcje oczywiste, czyli uliczki odchodzące od rynku, w tym Chwaliszewo, którym można dojść do Katedry (Ostrów Tumski), Święty Marcin, w tym zamek cesarski (który w przeciwieństwie do zamku królewskiego pochodzi z dawnych lat smile, ja bardzo lubię też spacerować al. Niepodległości, przy której stoją ciekawe wille - ale jest to dość głośna ulica, a moim ulubionym zakątkiem jest Wzgórze św. Wojciecha - niedaleko rynku i blisko Cytadeli.

         I dodatkowo to co wymieniali przedmówcy, myślę że na 3 dni w sam raz smile
    • kk345 Re: Poznań 11.05.17, 21:17
     > na własnoręcznym lepieniu pierników byliśmy w Toruniu...
     No ale rogale marcińskie macie wyłącznie w Poznaniu
  • kadfael Re: Poznań 12.05.17, 09:02
   Do powyższych. W tym roku chyba także będzie można popływać stateczkiem po Warcie i pooglądać widoki. Przy okazji pobytu na Starym Rynku można wejść na wieżę zamku na wzgórzu Przemysła. Sam zamek kontrowersyjny, ale z wieży - widoki piękne.
   Warto też skorzystać z roweru miejskiego jest masa stacji, gdzie można rower pobrać i zostawić. A co do pytania o motyle - w zoo w Motylarnii już od dobrych paru lat latają sobie luzem. W Palmiarni nie zawsze. Warto też zajrzeć do kontenera z ekspozycją o Enigmie i kryptologach, stoi na św. Marcinie przed Zamkiem.
  • justyna-anna Re: Poznań 12.06.17, 11:10
   A można spytać, gdzie będziecie nocować? Pytam, bo tez myślę o 1-2 dniowej wycieczce do Poznania. Byłam tam rok temu, ale tylko przejazdem. Podobno miasto bardzo się zmieniło.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka