Gość: hastalavictoria IP: *.147.133.217.nat.umts.dynamic.eranet.pl 22.01.10, 12:23 Brawo! Głos rozsądku. Tylko czy ktoś go usłyszy i wprowadzi w życie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: tomtom Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.chello.pl 22.01.10, 12:53 Ja mam doświadczenie z poczty Dobrego Pasterza 67, Kraków - średni czas oczekiwania w kolejce to 25 minut. Dobrze, że od jakiegoś czasu jest automat z numerkami i jedna kolejka do kilku okienek. Zanim to wprowadzili to dopiero był koszmar. Załatwiam na poczcie takie sprawy jak: wysłanie i odbiór listu poleconego, wysłanie i odbiór paczki. I tylko takie. I tylko tym poczta powinna się zajmować. Jak jej w tym pomóc ? 1. zlikwidować sprzedaż na poczcie wszelkich gazet, zniczy i innych rzeczy, które można kupić szybciej i taniej w każdym innym miejscu; nie wyobrażam sobie żeby ktoś stał na poczcie 25 minut aby kupić gazetę; pewnie poczta ma potem zwroty prasy na poziomie 90% i tylko traci na logistyce i utrzymywaniu infrastruktury i rozliczania tej sprzedaży i zwrotów 2. zlikwidować opłacanie rachunków na poczcie - powiększyć prowizję za pojedynczy rachunek do 6 złotych albo i więcej; jeżeli ktoś teraz płaci na poczcie 3 zł (mimo że można rachunki opłacić w innych miejscach za 1zł-2zł) to zapłaci i 6 zł a może i więcej - to poprawi wynik finansowy poczty ...; dostarczanie pieniędzy przez pocztę do adresata wpłat za rachunki odbywa się z takim samym opóźnieniem jak z Inpost albo z Żabki - wiem bo rozliczam takie wpłaty po stronie adresata - czyli odpada argument o jakimś uprzywilejowaniu poczty w tym procesie; tak samo błędnie potrafią wprowadzić dane adresowe z rachunku; a może powiększenie prowizji odstraszy wreszcie jakiś procent klientów i uwolni moce przerobowe poczty dla dostarczania listów i paczek ? 3. wprowadzić obowiązek posiadania konta bankowego dla emerytów, rencistów i wszelkich innych świadczeniobiorców i zasiłkobiorców - ile razy czekam na odbiór awiza z listem albo paczką, a przede mną przychodzą do okienka ludzie pytać o emeryturę ? czy już jest ? a może będzie jutro ? a to też przyjdę ... i będę potem niósł kilkaset złotych, może ktoś się znajdzie i mi wyrwie tą torebkę albo portfel z moją całomiesięczną gotówką ? zapewne wprowadzenie przymusu posiadania konta nie będzie łatwe w kraju w którym nie ma przymusu płacenia podatków i składek zdrowotnych i innych przez znaczną część społeczeństwa zajmującą się np. rolnictwem, ale poczta może wprowadzić zaporowe prowizje typu 30 zł za odbiór gotówki w okienku lub dostarczenie jej przez listonosza 4. poczta powinna po prostu zostawiać listy polecone w naszych skrzynkach pocztowych - jedynym wyjątkiem niech pozostaną listy z tzw. potwierdzeniem zwrotnym odbioru - żółty tekturowy prostokącik, który adresat podpisuje a poczta odsyła go do nadawcy 5. poczta mogłaby wprowadzić paczkomaty (takie jak Inpost stawia na stacjach benzynowych) na każdej poczcie i informacja SMSem, że coś na mnie czeka + dodatkowa prowizja za taką usługę (o ile złożę stałe zlecenie, że paczki poczta ma mi dostarczać w taki sposób) 6. wprowadzić sprzedaż znaczków pocztowych w innych miejscach niż poczta Odpowiedz Link Zgłoś
maciek_sc Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania 22.01.10, 13:18 > 4. poczta powinna po prostu zostawiać listy polecone w naszych > skrzynkach pocztowych - jedynym wyjątkiem niech pozostaną listy z > tzw. potwierdzeniem zwrotnym odbioru - żółty tekturowy prostokącik, > który adresat podpisuje a poczta odsyła go do nadawcy Za każdym razem, gdy znajduję w skrzynce awizo na list polecony, jest tam również formularz zgody na zostawianie w niej listów poleconych. I ja tej zgody nie udzielę. Przy obecnej skuteczności poczty, gdyby polecone były dostarczane do skrzynek, jeszcze więcej przesyłek by ginęło. A co z przesyłkami nie mieszczącymi się do skrzynek? Przecież możnaby je od razu wyrzucić bo odbiorca nie musi kwitować odbioru! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aa Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.10, 16:04 > 2. zlikwidować opłacanie rachunków na poczcie - powiększyć prowizję > za pojedynczy rachunek do 6 złotych albo i więcej; jeżeli ktoś teraz > płaci na poczcie 3 zł (mimo że można rachunki opłacić w innych > miejscach za 1zł-2zł) to zapłaci i 6 zł a może i więcej - to poprawi > wynik finansowy poczty ...; Te "inne" firmy przyjmujące rachunki okazały się oszustami i złodziejami. Dlatego ludzie wrócili na pocztę. > 3. wprowadzić obowiązek posiadania konta bankowego dla emerytów, > rencistów i wszelkich innych świadczeniobiorców i zasiłkobiorców - > ile razy czekam na odbiór awiza z listem albo paczką, a przede mną > przychodzą do okienka ludzie pytać o emeryturę ? Rozumiem, że będziesz płacił za te konta oraz zapewnisz emerytom osobistą ochronę podczas wypłaty pieniędzy z bankomatów i w drodze powrotnej. > 6. wprowadzić sprzedaż znaczków pocztowych w innych miejscach niż > poczta Dawno temu, w zbrodniczym PRL, znaczki można było kupić w każdym kiosku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ana Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.10, 16:12 Te "inne" to np. Żabki i Unikasy w każdym większym supermarkecie. Tu nie ma oszustw. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wika Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.236.spine.pl 22.01.10, 19:29 "Rozumiem, że będziesz płacił za te konta oraz zapewnisz emerytom osobistą ochronę podczas wypłaty pieniędzy z bankomatów i w drodze powrotnej." Otóż to. Juz widzę 75-80-letnią osobę, która stoi przy bankomanie jakieś 20 minut, bo biedna nie pamięta PINu, ręce jej się trzęsą ze zdenerwowania, bo np. nie dowidzi cyferek na klawiaturze. Pomysłodawca pewnie 25 latek, zdrowy, sprawny,więc nie ma zielonego pojęcia co znaczy starość. "Dawno temu, w zbrodniczym PRL, znaczki można było kupić w każdym kiosku." Tak, właśnie, sama kupowałam tam znaczki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pocztówka Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.mynet.com.pl 28.01.10, 11:12 1. poczta to spółka s.a a nie instytucja charytatywna: na czymś zarabiać musi. 2. nikt nie karze płacić rachunki na poczcie - klienci robią to dobrowolnie bo nie każdemu opłaca się mieć konto w banku (by komornik na nim nie usiadł np) 3. to dopiero byłby krzyk jakby taki przymus wprowadzić! i to nie poczta by to wprowadzała ale nasz rząd kofany. Naszym plusem jest ważny urzędowo stempel pocztowy - nawet jeśli pieniążki dojdą "po czasie" to i tak liczy się data stempla. 4. taka usługa ISTNIEJE już od dawna!!!! wystarczy bezpłatny druczek o to złożć w swoim up. Ale komu się chce? Wygodniej narzekać. 5. popieram. 6. sprzedaż znaczków jest DOBROWOLNA i poczta nie ma tu monopolu. Tylko jak zmusić kioskarza by znaczki sprzedawał? Tak samo jak nie w każdym kiosku bilety MPK kupisz. Mamy wolny rynek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jagoda Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.10, 12:54 i automaty ze znaczkami!!! to jest konieczne, bo jak mam stac w kolejce po jeden zanczek za tymi wszystkimi ludzmi ktorzy placac rachunek wyklocaja sie o jego wysokosc to mi sie odechciewa... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paczka Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: 85.128.7.* 22.01.10, 12:59 Naiwność:) Założeniem tego systemu jest by listonosze nie dostarczali paczek tylko awiza. By dostarczać paczki musieliby dysponować odpowiednim środkiem transportu lub mieć udźwig jak 20 Pudzianów. Odpowiedz Link Zgłoś
maciek_sc Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania 22.01.10, 13:30 Nie prawda! Jeśli ktoś wysyła paczkę jako list polecony to powinien się liczyć z tym, że listonosz od razu wypisze awizo i nie będzie nawet próbował takiej przesyłki dostarczyć. Co innego paczki - one są wożone samochodami przez listonoszy-kurierów, którzy wielokrotnie próbują dostarczyć przesyłkę, mają telefon i można się z nimi umówić na konkretny dzień i godzinę. Od dawna walczę ze sprzedawcami na Allegro, żeby przedmioty wysyłali paczkami, a nie poleconym, niestety zwykle bez skutku :( Odpowiedz Link Zgłoś
dominikjandomin Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania 22.01.10, 17:00 maciek_sc napisał: > Co innego paczki - one są wożone samochodami przez listonoszy-kurierów, którzy > wielokrotnie próbują dostarczyć przesyłkę, mają telefon i można się z nimi > umówić na konkretny dzień i godzinę. Próbują jednokrotnie. A czasem nie chce im się awiza zostawić i przychodzi do mnie dopiero powtórne. > Od dawna walczę ze sprzedawcami na Allegro, żeby przedmioty wysyłali paczkami, > a > nie poleconym, niestety zwykle bez skutku :( Zapłać za paczkę, dostaniesz paczką. Polecony tańszy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Whi Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.217.146.194.generacja.pl 22.01.10, 18:12 Ale takie polecone to już chyba mogliby dostarczać, a nie wrzucać awizo! Tak się składa, że pracuję w domu i szlag mnie trafia jak znajduję potem w skrzynce awizo, bo listonosz nawet nie próbował dostarczyć listu. >.< Odpowiedz Link Zgłoś
maciek_sc Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania 22.01.10, 13:15 Automaty na znaczki, automaty do odbioru przesyłek, czy to takie trudne? Konkurencja to już ma! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SQUAREE Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.city-connect.pl 22.01.10, 15:48 z tego co niedawno slyszalem, Pani na poczcie wpisuje np. nadanie paczki w trzy miejsca, do komputera, zeszytu i "listy nadawczej", i tak postaja kolejki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MP Prywatyzacja IP: *.ghnet.pl 22.01.10, 13:22 Powyższe pomysły są bardzo dobre. Tylko w państwowej uzwiązkowionej instytucji nikt ich nie wcieli w życie. Poczta powinna zostać sprywatyzowana! A powszechność świadczenia usług na terenach "niedochodowych", czyli głównie słabiej zaludnionych powinna być gwarantowana w następujący sposób: - państwo płaci odpowiednią dotację operatorowi gwarantującemu powszechność usług na danym terenie, - operatorzy konkurują między sobą o dotację państwową w przetargach-wygrywa ten operator, który zaoferuje powszechne usługi na danym obszarze za najniższą dotacją. - stempel każdego zarejestrowanego operatora mającego prawo do świadczenia usług pocztowych ma taką samą moc urzędową jak obecnie stempel Poczty Polskiej - ważne przy wysyłaniu korespondencji sądowej i urzędowej. No i poza tym czas skończyć z ochroną związkowców przed zwolnieniami z pracy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pengos Re: Prywatyzacja IP: *.multimo.pl 22.01.10, 13:43 Dobry pomysł, ja bym dodał coś jeszcze: pozostawienie obecnych warunków ale z taką modyfikacją, by przesyłki poniżej 50g mogły dostarczać wyłącznie firmy świadczące powszechne usługi pocztowe. Czyli krótko mówiąc - takie, które zobowiążą się dostarczenie listu pod dowolny adres w ściśle określonym terminie (np. standardowe do 5 dni roboczych, priorytetowe do 48 godzin w dni robocze, przekroczenie terminów wiąże się ze zwrotem 200% opłaty jaką firma pobrała za wysłanie przesyłki). Jak najbardziej taka powszechna usługa może być dotowana... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pengos Rozwiązanie jest jeszcze prostsze! IP: *.multimo.pl 22.01.10, 13:34 Rozwiązanie jest jeszcze prostsze! Na poczcie kolejki są powodowane przez osoby opłacające rachunki oraz przez allegrowiczów nadających 20 przesyłek. Najbardziej uciążliwe są dla osób które na pocztę przyjdą odebrać awizowaną przesyłkę i dla tych które przyszły nadać pojedynczy list lub kupić znaczek. Rozwiązanie: - w każdym urzędzie pocztowym - sprzedaż znaczków poza kolejnością, albo jeszcze lepiej (tylko nie bezkosztowo) automat do sprzedaży znaczków pocztowych - jedno okienko obsługuje wyłącznie odbiór przesyłek, wysyłanie do 5 przesyłek, pozostałe sprawy tylko gdy nie ma chętnych na takie usługi, - gdy na poczcie jest tylko jedno okienko - odpowiednie priorytety, np. jedna osoba "spowalniająca" i potem 2 albo 3 osoby z grupy "szybkiej" Ale gdzież by tam na poczcie ktoś wdrażał organizację pracy... ludzie postoją, pogapią się 40 minut w wystawione krzyżówki to może je kupią i poczta zarobi kolejne 30 groszy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakós Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: 193.193.181.* 22.01.10, 13:48 Pani w okienku jest zwykle potrzebna tylko w dwóch celach: * ma coś odebrać od klienta (ew. wydać coś klientowi) * ma podbić i podpisać świstek, świadczący, że to zrobiła (ew. klient podpisuje) Pozostałe czynności można znieść Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zozek Automaty! IP: 78.133.192.* 22.01.10, 14:10 Na całym cywilizowanym świecie już od dziesięcioleci (w Szwecji widziałem takie już w '84) są automaty do sprzedaży znaczków. U nas widziałem jeden na poczcie przy Dobrego Pasterza, który od początku jego postawienie nie działa! Po prostu zacofanie wołające o pomstę do nieba! Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: Automaty! 22.01.10, 14:43 W Polsce w 1984 automaty do znaczków też były. Ale to były ohydne komunistyczne automaty (może dlatego działały), więc przecież nie można z nich korzystać w wolnej Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
the_rapist Tak jest! 22.01.10, 14:44 1. Na poczcie sprzedawac TYLKO rzeczy zwiazane z wysylaniem listow (koperty, znaczki) do tego WYLACZNIE w automatach. 2. Rachunki oplacac rowniez w automatach (sa takie na swiecie!) 3. Zadnych zniczy, zapalek i gazetek typu ''przeglad wedkarski'', poczta to ma byc poczta, a nie kram na odpuscie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nick Re: Tak jest! IP: *.icpnet.pl 22.01.10, 16:46 100 % zgody. Poczta jest pocztą tylko z nazwy. W rzeczywistości ma już asortyment jak kiosk ruchu. Marketingowcy poczty chcą złapać wszystkie sroki za ogon - sprzedaż pierdół, bankomat, wpłatomat, wszystko tylko nie POCZTA. Nie wstyd Wam robić Cepelii w instytucji bądź co bądź zaufania publicznego, to wygląda jak w 3 świecie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: automat Re: Automaty! IP: *.acn.waw.pl 22.01.10, 16:27 I teraz też się da. W Sądzie przy Czerniakowskiej w Warszawie sa automaty do sprzedaży znaków sadowych i nawet wydają pokwitowania ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Filatelista Re: Automaty! IP: *.icpnet.pl 22.01.10, 20:29 Automaty do sprzedaży znaczków były już pod koniec XIX wieku w Wielkiej Brytanii, a w Polsce w 1931 roku. Trzeba tylko chcieć, a tak sobie myślę, ze tym wszystkim "kierownikom" na Poczcie się nie chce - lub nie potrafią. Sprywatyzować - inaczej się tego nie ruszy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MarFi Gdzie jest UKE i UOKiK? IP: 212.160.172.* 22.01.10, 14:21 Mam pytanie, gdzie jest Pani Prezes Anna Streżyńska, która tak hojnie niegdyś obdarowywała tepsę karami? A Poczta Polska, która stosuje ewidentnie praktyki monopolistyczne, co widać czarno nia białym, dlaczego ona jest tak łagodnie traktowana przez Prezesa UKE? Cała działalność ogranicza się w tym przypadku do publikacji kilku prostych wskaźników, i nic poza tym. A gdzie jest UOKiK? To samo! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Isis Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.10, 15:19 W ogóle poczta polska to relikt komunizmu. Zamiast obsługiwac klientów, to panie łażą w te i spowrotem po zapleczu, szukaja w bałaganie przesyłek, nie mają karteczek, bo sie skończyły, znaczki za 1,5 trzeba łączyć po 5, żeby wyszła taka kwota - po prostu szok! Ale pierdoły dookoła porozkładane jak na targu muszą być! Rajstopy, latarki, scyzoryki, kolorowanki, dewocjonalia - po co to wszystko? Ale podstawowych produktów, jak kopert, itp. to nie mają!!! Niedawno widziałam także obrusy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.10, 15:29 Czasopismo komputerowe, które prenumeruję, wysłane 1 grudnia 2009 roku nie nadeszło. Zaginęło, czyli zostało ukradzione. Składając reklamację, dowiedziałem się, że szczególnie w grudniu dużo przesyłek ginie, bo złodzieje łakomią się na dodatkowe płyty z programami komputerowymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mr_ney Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.pioneer.com.pl 22.01.10, 15:30 Brawo autor. Do tego automaty na znaczki, koperty, pocztówki i bilety. Poczta, PZPN i PKP - 3 plagi polskie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.cityconnect.pl 22.01.10, 15:43 może polska poczta powinna podjąć merytoryczną współpracę z podobnymi instytucjami w innych krajach? w Niemczech radzą sobie o wiele lepiej! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.net.autocom.pl 22.01.10, 21:50 nie ma juz pkp... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.r.kbt.pl 22.01.10, 15:37 Racja! Z pewnością warto wywierać presję społeczną na pocztę, bo sama instytucja zdaje się funkcjonować poza systemem i nie jest odpowiedzialana za nic przed nikim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polka Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.10, 16:18 codziennie, z racji wykonywanej pracy, jestem na poczcie codziennie (ul. Królewska w Krakowie): - automat na znaczki jest od przynajmniej 4 lat! nieczynny - paraliż powodują "sekretarki" z bieżąca pocztą, które zamiast zaopatrzyc sie w 100 znaczkow, kupuja 20 przy okienku i lepią, liżą, lepią, liżą... - organizacja przesyłek nieodebranych - masakra jakaś - każde aviso powoduje niemal zawał u przyjmującej je kobitki (jest tylko jedna konkretna i fajna babka, która serdecznie pozdrawiam!), bałagan na zapleczu potęguje ich stres, szukają w tych 5 pudełkach po 5 razy i za 5 razem czasem coś znajdą. Duże paczki tu małe tam, latają z jednego pomieszczenia do drugiego a klient czeka... - "wysyłacze" i "Allegrowicze" w godzinach szczytu blokują okienka zwałami paczek, a przeciez mogliby wejść w układ z pocztą, a właściwie to po takiej akcji panienka z okienka od razu powinna wyskoczyc do nich z oferta poczty na tyle atrakcyjną, że aż się chce współpracować, i po problemie - sami przecież stercza przy okienku godzinami - po co tak? - MŁODZI LUDZIE PŁACĄCY RACHUNKI!- precz! - na Królewskiej jest 14 marmurowych okienek, z czego tylko max. 4 sa czynne, a w tym jedno do odbierania faktur Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.icpnet.pl 22.01.10, 15:57 Nigdy, powtarzam, nigdy nie są czynne wszystkie okienka. To po co one są? Jeśli jest ich pięć, to czynne są trzy, jeśli trzy, to jedno. Kompletny bezsens. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: silk A może Tuskowi dać do zrozumienia ,że to jego IP: 193.22.252.* 22.01.10, 15:59 ministrowi podlega Dyrektor Poczty Polskiej.Niech głosy wyborców go postraszą.Dziennikarze do roboty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Agrest Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.klima-therm.pl 22.01.10, 16:04 A najlepszy sposób na kolejki na poczcie jest taki: nie odwiedzać tego skansenu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rrr Re: Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: 91.213.255.* 22.01.10, 17:15 ja na pocztę chodzę tylko po awizo, wszelkie inne sprawy załatwiam gdzie indziej : internet !!! Odpowiedz Link Zgłoś
bad.boy Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania 22.01.10, 17:18 "Argumentacja o potrzebie dokonania badań wydaje się być nietrafiona." Z tym się nie zgodzę. Argumentacja jest jak najbardziej słuszna, co zresztą sam autor potwierdza pisząc o konieczności "wyciągania statystyk z automatów". Bo czym jest badanie, jak nie "wyciąganiem statystyk", czyli procesem pozyskiwania i analizowania danych? Czy te dane są gromadzone? Chciałbym w to wierzyc bo za ich pomocą można rzeczywiście, nawet bez obrazowania na wykresach, można rzeczywiście wyliczyc potrzebną obsadę. O jakie dane chodzi? M.in. o rzeczywistą liczbę klientów odwiedzających urzędy, liczbę tych, którzy, pobrawszy numerek, po kilku minutach stania w kolejce wychodzą zniecierpliwieni nic nie załatwiwszy oraz średni czas obsługi klienta przy okienku. Można zdefiniowac docelowy poziom obsługi, np. 80% klientów obsłużonych w ciągu 120 sekund od momentu pobrania numerka (chodzi tylko o czas spędzony w kolejce a nie czas obsługi) i na tej podstawie obliczac zobowiązania kadrowe. Za pomocą tych wszystkich danych aktualizowanych na bieżąco można identyfikowac trendy badac dzienny rozkład i tworzyc prognozę na kolejne tygodnie. Czy to nic trudnego? Nie, pod warunkiem że ma się narzędzia i umie się obsługiwac Excela ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.toya.net.pl 22.01.10, 17:44 prosta sprawa;korkociag w kieszeni (: Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Najprościej to odkorkowac rynek i wpuścić nań bez 22.01.10, 17:51 żadnych ograniczeń konkurentów nieudolnej Poczty Polskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
rmiechowicz Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania 22.01.10, 18:45 Prawie wszyscy wypowiadający się powyżej, chcą rozwiązać problem poczty metodami komunistycznymi: przez narzucenie poczcie co i jak ma robić. Może zderegulować rynek pocztowy? Jeżeli poczta sobie poradzi i ulepszy jakość usług to dobrze. Jeżeli upadnie i na jej miejsce wejdzie kilka konkurujących firm, to też dobrze. W obu przypadkach wygrają klienci. A jak pokazał przykład PRL-u ręczne sterowanie firmami nie zdaje egzaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olek Paczki IP: *.aster.pl 22.01.10, 19:14 Dlaczego paczki nie można zostawić u gospodarza domu albo na stanowisku ochrony. Wiele nowych osiedli ma gospodarzy i takie stanowiska. Do skrzynki wystarczyłoby wrzucić informację o tym fakcie. Może jeszcze dodatkowo informacja SMS. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania IP: *.lds-bng-011.adsl.virginmedia.net 22.01.10, 19:15 Najprosciej to wrocic do mniejszych poczt i wiekszej ich ilosci tak jak bylo kiedys.Nie trzeba w miescie isc kilometr na poczte.Nie kazdy jest piekny i mlody.Kilometr do poczty dla emeryta to cala wyprawa,to tyle co on moze przejsc dziennie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: luk Re: Absurdalni klienci IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.10, 19:20 Śmiać mi się chce. Na forum mamy grupę Prezesów-specjalistów. Wszyscy są specjalistami od zarządzania..."powinno być tak", "trzeba to zmienić"...Czy w spożywczaku też tak się mądrzycie? Jest wolny rynek matołki i nikt wam nie każe na pocztę chodzić! Jeśli Prezes Poczty Polskiej ma was w dupie bo macie komunistyczne przyzwyczajenia i wie że nie potraficie bez poczty polskiej żyć to nie dziwcie się że nikt się nie stara żeby was uszczęśliwić. Jeśli kupie niedobry chleb to zmieniam piekarnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nick Re: Absurdalni klienci IP: *.icpnet.pl 22.01.10, 19:25 > Śmiać mi się chce. Na forum mamy grupę Prezesów-specjalistów. >Wszyscy są specjalistami od zarządzania..."powinno być >tak", "trzeba to zmienić"...Czy w > spożywczaku też tak się mądrzycie? Jest wolny rynek matołki i nikt >wam nie każe na pocztę chodzić! Jak to nikt nie każe chodzić?! O czym piszesz, chyba masz 12 lat i nie dostajesz przesyłek z urzędów, sądów, firm itp Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: luk Re: Absurdalni klienci IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.10, 19:38 Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim jak "firma kurierska". Wszelkie należności za ,media płace przez net. Pisma urzędowe przynosi listonosz a jak mnie nie ma to ich strata. Nie uznaje czegoś takiego jak polecony. Ja z urzedami nie podpisywałem nigdy umowy na doręczanie przesyłek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefan Re: Absurdalni klienci IP: *.autocom.pl 24.01.10, 20:55 Niestety w tym kraju, jeżeli nie odbierzesz listu awizowanego, to nadawca uznaje go za doręczony. W ten sposób możesz zostać ukarany za nieodebranie wezwania z sądu czy urzędu skarbowego. Bezprawne, ale zgodne z prawem!!! Odpowiedz Link Zgłoś
newill6 Listy. Absurdy pocztowe - proste rozwiązania 22.01.10, 19:36 Byłem świadkiem zdarzenia gdy wyczytywano numerek i nikt nie podchodził...podeszla wiec osoba z innym numerkiem,nie obsłużono jej oczywiście bo numerek nie ten,,,tymczasem ,jak sie okazało niedosłyszący pan z własciwym numerkiem siedział spokojnie na ławeczce i czekał,czekał,, Za ten czas przestany w kolejce poczta powinna fundować kawusię ,ciasteczko i prasówkę....na początek:))) Odpowiedz Link Zgłoś