25.02.07, 23:42
Czy ktoś z Was wie, żeby kiedyś na skoczni w Łodzi odbyły się jakieś zawody?
pozdrawiam pepic
Obserwuj wątek
    • nakole Re: Pytanie 25.02.07, 23:59
      Z tego co mi wiadomo, skocznia ma funkcjonować po reanimacji w sezonie
      2008/2009. W tej chwili działa tor saneczkowy www.rudzka-gora.pl/?
      set=menu
      ...trochę info:pl.wikipedia.org/wiki/Rudzka_G%C3%B3ra
      • pepic Re: Pytanie 26.02.07, 06:57
        Dzięki za odpowiedź nakole
        Tyle to i ja wyczytałem :)
        Nie mogę znaleźć info o jakichkolwiek zawodach czy rekordzie skoczni ( bo chyba
        ktoś tam skakał)
        jedyne co znalazłem to "Już w latach 60. powstały plany utworzenia z Rudzkiej
        Góry zagłębia sportowego i rekreacyjnego. Dosypano nawet kolejne fragmenty
        wzniesienia.

        - Przez kilka lat, od strony północnej góry funkcjonowała nawet mała skocznia
        narciarska - opowiada Ryszard Bonisławski, dyrektor Centrum Informacji
        Turystycznej. - Planowano też wybudowanie toru saneczkowego i kawiarni. Niestety
        skończyło się na planach. Nasi sportowcy nie mieli żadnych, szczególnych
        osiągnięć. Skocznia przestała być potrzebna. Nikt jej nie pielęgnował i w końcu
        po latach rozmyła ją woda." I tyle
        Ale kto skakal jaki klub nic nie ma
        pozdrawiam pepic
        • nakole Re: Pytanie 26.02.07, 20:35
          Faktycznie, niczego więcej z sieci nie da się wydusić.
          Może warto sprobować zagadnąć w tej sprawie kogoś z
          www.mosir.lodz.pl/serwis/index.php?str=84
        • nakole blog 26.02.07, 21:03
          ...o skoczni
          www.skocznia-lodz.eblog.pl/glowna.php
          :-)
          • pepic Re: blog 27.02.07, 06:46
            Dzięki za pomoc nakole
            pozd pepic
            • pepic Re: blog 27.02.07, 22:58
              Ej naprawdę nikt nic nie wie na ten temat?
              Ludzie popytajcie sie dziadków lub znajomych :)
              proszę
              pozdrawiam pepic
              • nakole A próbowałes skontaktowac się w tej... 27.02.07, 23:11
                ...sprawie np. z Panem Ryszardem Bonisławskim, którego wypowiedź wyżej
                przytaczasz pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Bonis%C5%82awski
                czy z kimś z instytucji, ktore On reprezentuje?

                Wrzuć też pytanie o skocznię na forum "Porozmawiajmy o Łodzi", może tam prędzej
                ktoś się odezwie ? Swego czasu Hubar, znana postać łódzkiego forum, interesował
                się historią Rudy Pabianickiej, więc może on...?
                • pepic Re: A próbowałes skontaktowac się w tej... 27.02.07, 23:15
                  Jasne i nie tylko z nim
                  Podzwoniłem sobie trochę po urzędach, nawet do muzeum zadzwoniłem :)
                  pozd pepic

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka