Dodaj do ulubionych

2702 - Merc Citaro

IP: 62.233.181.* 18.07.07, 10:45
2702 - nowy mercedes Citaro na ulicach Łodzi
dziś rano na linii 76/7
Obserwuj wątek
    • Gość: gość Re: 2702 - Merc Citaro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.07, 19:20
      Bardzo szybki jesteś. Jeżdzą od 7.07.2007.
      • Gość: magik Re: 2702 - Merc Citaro IP: *.retsat1.com.pl 18.07.07, 21:01
        Widocznie jestem mało spostrzegawczy :)
        a i na forum nikt o tym nie wspomninał...
        • Gość: gość Re: 2702 - Merc Citaro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.07, 22:04
          Są inne fora, typowo komunikacyjne.
          • Gość: magik Re: 2702 - Merc Citaro IP: 62.233.181.* 19.07.07, 08:35
            Gościu ty tu nie cwaniakuj. Jak byś wiedział wcześniej to byś takie info
            wrzucił i na to forum, a nie zgrywał teraz bohatera. Nie każdy ma czas śledzić
            wszystkie fora o tematyce "komunikacja".

            P.S.
            info na stronie MPK ukazało się 18.07.2007r. i to dopiero o godz. 21:12

            "Nowe Mercedesy na Nowych Sadach
            2007-07-18 21:12
            12 nowych autobusów marki Mercedes-Benz O 530 Citaro zakupiło MPK - Łódź w
            lipcu br. Część z nich właśnie wyjeżdża na trasy.
            Najnowszy zakup jest następstwem stałej polityki odnowy taboru, zapoczątkowanej
            w 2005 r. przez zarząd Spółki.
            Uwzględniając postulaty pasażerów o zakupy pojazdów, w których będą
            sprawniejsze systemy wentylacyjne i większe otwierane okna, nowe autobusy są
            wyposażone w nowoczesne nawiewy umieszczone wzdłuż sufitu oraz szeroko
            rozsuwane okna, co sprzyja odpowiedniej wentylacji pojazdów. Niska podłoga oraz
            przestronne wnętrze pozwalają na wygodną podróż osobom mniej sprawnym fizycznie.
            Aktualnie MPK – Łódź Sp. z o.o., na ogólną liczbą 401 autobusów, dysponuje 111
            pojazdami marki Mercedes Benz.
            Mercedes Citaro został mianowany Autobusem Roku 2007 (Bus of The Year 2007).

            Dane techniczne:
            Długość: [mm] 11.950
            Wysokość: [mm] 3.009/ 3.076
            Szerokość: [mm] 2.550
            Poziom podłogi w przednim wejściu: [mm] 320
            Poziom podłogi w środkowym wejściu: [mm] 340
            Wysokość wnętrza z przodu: [mm] 2.313
            Rozstaw osi: [mm] 5.845
            Średnica zawracania: [mm] 21.030
            Rozstaw kół osi przedniej: [mm] 2.101
            Rozstaw kół osi tylnej: [mm] 1.834
            Całkowita masa własna: [kg] 10.950"

            www.mpk.lodz.pl/showarticle.action?article=1756
            • djo4 Re: 2702 - Merc Citaro 19.07.07, 09:42
              super:)
              ale ja chyba preferuje autobusy marki volvo.
              • Gość: Fishrman Re: 2702 - Merc Citaro IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.07, 11:05
                Volvo? o ile nie przeciekaja szyby.. nie wiem jak oni te autobusy skladali ze
                kilo wody jest miedzy szybami.. nie mowiac o tych dziwnych bialych
                zaciekach... ??
            • Gość: Fishrman Re: 2702 - Merc Citaro IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.07, 09:42
              "Uwzględniając postulaty pasażerów o zakupy pojazdów, w których będą
              sprawniejsze systemy wentylacyjne i większe otwierane okna" ..

              Ciekawe gdzie w Conecto te wieksze okna.. ostatnio jechałem to mozna sie było
              udusić :/ dach tez zabudowany :/ ehh turecka produkcja
              • vemod Re: 2702 - Merc Citaro 20.07.07, 10:19
                Z aktualnego artykułu na ten temat w GW: "W trakcie dwóch lat zakupiono łącznie
                140 autobusów marki Volvo, Mercedes i Jelcz. Nadal na ulicach pozostanie jednak
                71 starych ikarusów, na które najczęściej narzekają podróżni." Czyli jak
                wreszcie wymienią te ostatnie 71 ikarów, to będziemy mieć sam super-nowoczesny
                tabor - proponuję w tym momencie spojrzeć na najstarsze egzemplarze łódzkich
                niskopodłogowców - np. O405N z serii 15XX (12-letnie) - ja rozumiem, że 12 lat
                to szacowny wiek dla autobusu miejskiego, ale ich stan techniczny i wizualny to
                jakaś totalna porażka - sprawiają wrażenie gorzej zajeżdżonych niż niejeden
                tescosmród. Dziś akurat miałem okazję jednemu takiemu Mercowi przyjrzeć się
                bliżej z tyłu - tylne lampy całe czarne, w miejscu świateł pozycyjnych wybite
                szybki - widać gołe żarówki - Afryka jakaś czy co?
                • Gość: gość Re: 2702 - Merc Citaro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.07, 17:54
                  O jejku, 71 Ikarusów. Straszne! 44 z nich ma automat i około 20 przeszło ostatnio remont, ale i tak to jest straszne! Ja, Henryk ich nie lubię, są brzydkie!
                  • Gość: Fishrman Re: 2702 - Merc Citaro IP: *.adsl.inetia.pl 23.07.07, 10:55
                    Te 44 to sprawdzona liczba? bo jakos mi sie nie wydaje :D:D
                    Co widze IKara to przyjezdza ... "nie-automat" mowiac delikatnie ;)
                    • Gość: gość Re: 2702 - Merc Citaro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.07, 12:12
                      No cóż. Albo masz pecha do nie-automatów, albo nie wiesz, który to automat. Automatów jest 44 i jeszcze sporo nie-automatów.
    • Gość: tetetka5 Re: 2702 - Merc Citaro IP: *.lodz.dialog.net.pl 21.07.07, 08:01
      przy okazji zakupu nowych autobusów chciałbym zwrócić uwagę na brak aktualizacji
      dotyczących zakupów i skreśleń taboru autobusowego. Na podstronie dotyczącej
      taboru autobusowego znajduje się informacja, ze MPK posiada 392 autobusy zaś w
      informacji dotyczącej zakupu nowych Citaro podaje się, że MPK ma 401
      autobusów.Ale nie dziwią takie rozbieżności, skoro informacje dotyczące ilostanu
      autobusów pochodzą z 5 marca br. i nie uwzględniają oprócz 12 nowych Citaro
      również 15 (?) nowych Volvo. Za co bierze pieniądze osoba odpowiedzialna za
      stronę MPK ? Czy tak trudno uaktualnić dane dotyczące taboru po każdym zakupie
      bądź skreśleniu autobusów ?
      • vemod Re: 2702 - Merc Citaro 23.07.07, 10:29
        > przy okazji zakupu nowych autobusów chciałbym zwrócić uwagę na brak aktualizacji
        > dotyczących zakupów i skreśleń taboru autobusowego.

        No właśnie - na stronie MPK jest to traktowane "po łebkach", kiedyś natomiast, w
        zamierzchłej przeszłości, Luki oprócz strony tramwajowej, prowadził także
        "Łódzkie autobusy", gdzie publikował pełne listy taborowe i zmiany ilostanu w
        poszczególnych latach. Teraz niestety musiałem sam sobie to ustalić - poniższa
        wyliczanka to podsumowanie zakupów 2005-2007, czyli dokonanych za kadencji
        obecnych władz MPK, po dłuższej przerwie w odnowie taboru, spowodowanej
        oszczędnościami (proszę o korektę ewentualnych błędów):

        Jelcz M121MB3 2501-2519 i 2601-2615 (34szt.)
        Jelcz M081MB3 Vero 2621-2637 (17szt.)
        MB O345G Conecto 2651-2680 (30szt.)
        MB O530G Citaro 2681-2687 (7szt.)
        MB O530 Citaro 2701-2712 (12szt.)
        Volvo 7700A 3737-3750 (14szt.)
        Volvo 7700 3701-3705 (5szt.)

        - razem wychodzi 119szt. - o ile dobrze pamiętam wpisany na stan był jeszcze
        jakiś potestowy Citaro czy Conecto, tak czy inaczej do rzeczonych 140szt., o
        których mowa w artykule jeszcze sporo brakuje - jeśli ktoś potrafi to
        sprostować, proszę o wpis :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka