Dodaj do ulubionych

"Nowa" fura

08.07.20, 21:08
Dla odmiany temat motoryzacyjny, pochwale sie co kupilem

Clk c200 , 2007 , cabrio , 80k przebiegu,serwisowany co rok w mercu, od pierwszej wlascicielki ktora ma teraz 72lata, nawet dorzucila fakture zakupu na 69k E,
Rdza - na masce po odprysku wyskoczyl babel wielkosci pol centymetra i tyle rdzy
Wnetrze poza jednym plastikowym panelem praktycznie nowka , rozne przyciski i pstryczki jak by nigdy nie byly uzywane
Silnik czysty ,suchy, przykurzony ale nie widac zeby jakis kretyn grzebal i pol rozjebal ,wszystko na swoim miejscu , wpadl zupelnie przypadkiem nawet na ten model nie patrzylem ale jak go zobaczylem i uslyszalem jak pysznie silnik chodzi to trzeba bylo brac, pojechalem go ogladac 250 km hultajem i20 (rocznym) no i po powrocie czulem w kosciach droge , dzisiaj przelecialem mercem 450km na raz, wysiadlem i jak bym przejechal 20 ,
Przy sredniej 80 na dystansie 250km , czyli 100-120 spalanie 7,6
Przy zywszej jezdzie 140-150 z przyspieszaniem zeby sprawdzic jak idzie spalanie 9,5

juz ze mna zostanie zajebisty jest
Obserwuj wątek
        • trypel Re: "Nowa" fura 09.07.20, 07:29
          Najlepszy automat na rynku. Wtedy. I teraz wstydu nie przyniesie. No i niezniszczalny jak wymienisz olej co jakiś czas.
          Gratulacje. Baw sie dobrze (dach szczelny?)
          • bigzaganiacz Re: "Nowa" fura 09.07.20, 10:26
            Szczelny , wyspiarski klimat jest laskawy dla elementow gumowych , poza dizajnem to fura wyglada na nowke , no moze jak roczniak delikatnie uzywany, pani mieszka w wiekszej wsi do miasteczka ma 16 km ,jezdzila tam dwa razy w tygodniu i tak nalatala 80k
              • bigzaganiacz Re: "Nowa" fura 09.07.20, 11:10
                Nie moge , podatki , takze 1.8 to najbardziej optymalny wybor , sprzedaz tez juz bedzie bez sensu bo ja przeplacilem a sprzedajac dalej moze wezme z 3k , jak sie znudzi za rok dwa trzy i nie rozpadnie to postawie w garazu i niech sobie stoi
            • trypel Re: "Nowa" fura 09.07.20, 10:49
              Tylko nie wierz serwisom mówiącym że w tym automacie się oleju nie wymienia. Babcia pewnie nie wymieniła więc zacznij od tego po tylu latach
              • bigzaganiacz Re: "Nowa" fura 09.07.20, 11:03
                Plyny zauwazylem za trzeba powymieniac , kierownica ciezko chodzila , dolalem 100ml bo troche bylo malo i juz sie troche troche poprawilo , czyli plyn do wymiany ,40 euro za litr w mercu hehe, mam go od poniedzialku wczoraj musialem zrobic przeglad techniczny bo bez tego bym nie mogl ubezpieczyc dopiero teraz musze sie zorientowac na co zwrocic uwage
            • bigzaganiacz Re: "Nowa" fura 09.07.20, 10:54
              Pani sprzedawala bo sobie kupila nowa c klase cabrio dwa lata temu , ten mial byc dla corki ale ona go nie chciala i stal poltora roku przepalany ,bo zrobil od ostatniego przegladu 600km , gadalem z nia z poltorej godziny znaczy ona glownie gadala ,poznalem historie calej rodziny hehe
    • engine8 Re: "Nowa" fura 08.07.20, 21:52
      gratulacje....milego uzywania...
      Zeby to jeszcze mialo jakis rozsadnej wielkosci silnik to bym napisal CONGRTULATIONS.... :)
      Tylko czy Cabrio to jest to co chciales?
      Ja mialem i po tym jak sie go pozbylem powiedzialem to samo jak pies zdechl - nigdy wiecej!. Pomimo ze u nas chyba najlepszy klimat do tego typu aut...
      Z cabrio to jak z lodkami - cieszysz sie 2x - raz jak kupisz i drugi jak sprzedasz :)
      • bigzaganiacz Re: "Nowa" fura 08.07.20, 22:07
        Akurat z wiekszym silnikiem to sa , tyle ze tax 1800e rocznie to nie cos co chcialbym placic, a do cruzowania to mocy starczy
        Cabrio to jest dokladnie to co chcialem chociaz ogladalem tez c70 ze wzgledu na twardy dach dziadkowoz od dziadka tez w stanie ifealnym ale jak sie namyslilem to juz poszedl
      • bigzaganiacz Re: "Nowa" fura 09.07.20, 13:35
        Pomimo ze u nas chyba najlepszy klimat do tego typu aut...

Po chwilowym zastanowieniu to hujowy klimat,
        Slonce pali, goraco , jezdzilem kiedys cabrio po florydzie nieopatrznie nie posmarowalem przedramion tak mnie spalilo ze nie moglem na drugi dzien kiery utrzymac
        • trypel Re: "Nowa" fura 09.07.20, 13:56
          Dokładnie tak. Jak jest upał to dach można na chwilę otworzyć i zaraz człowiek ma dosyć. Ale wiosna i plus 20 to ideał na Cabrio.
          • bigzaganiacz Re: "Nowa" fura 09.07.20, 14:53
            U mnie wystarczy troche slonca i z siatka z tylu moge zima jezdzic , sprawdzone tej zimy,
            Inny klimat dlatego tak mi sie podoba ,dziala u mnie idealnie i nie chce zadnego innego typu samochodu

Mozna sobie pojechac na mala przejazdzke na przyklad taka i sie zrelaksowac

travelguide.michelin.com/sites/default/files/styles/poi_slideshow/public/images/travel_guide/NX-33636.jpg
          • engine8 Re: "Nowa" fura 09.07.20, 19:19
            No nie porownuj Kalifoni do Florydy... Tam grzeje i jest wilgotno wiec i bez klimy sie nie da. U nas prawdziwych upalow jest malo i jest sucho.
            Ale macie racje ze w dzien moze 3 mies w lecie slonce w pale swieci natomiast cala zime wiosna i jesien oraz po zachdzie jest idealnie... no i unas nie pada wiec ci sie nie leje do srodka, nie ma zimnej zimy wiec caly rok mozna jedzic - i generalnie tak sie powinno..
            Aut nie kradna ani sie nie wlamuja wiec nie ma problemu dla tych co maj szmaciany dach i trzymaj na zewnatrz.
            Ale wlasnie dlatego ze albo slonce albo wiatr albo pada albo wieje albo glosno albo kurz albo chcesz szybciej jechac. .
            I tego do myjni nie wzemiesz bo sie leje do srodka , jak masz dach twardy to zwykle to nieszczelny i cos tam piszczy....To jest do jazdy wolnej wzdloz wybrzeza czy plazy....
            Czyli jako auto zapasowe - weekendowe i trzymane w garazu a malzonak to lubi to jak najbardziej ale na codzien? to juz zalezy.
            Ja to nawet nigdy nie otwieram okna w dachu.... Nie wiem po co to wogole jest... No przydaje sie jak mam dlugo belke czy cos innego ze sklepu do domu przywiesc... do przez dach najlepeiej
            W sumie to 20% jazdy bez dachu a 805 i tak z dachem...
            Ale jak TY lubisz to to jest najwazniejsze...
    • bigzaganiacz Re: "Nowa" fura 08.07.20, 22:16
      Nie dodalem ze dalem za to 6500 euro , czyli wyzsze rejony cenowe za rocznik ale juz sie dosyc najezdzilem smietnikami i chcialem cos co wyglada jak nalezy

Poza tym jedyny drazniacy dzwiek to piszcxace wycieraczki , poza tym zero trzaskow piskow wszystko spasowane jak nalezy dla odmiany nowy kaszkaj skrzeczal z deski rozdzielczej
    • waga170 Re: "Nowa" fura 09.07.20, 08:00
      Jednak on jest troche... damski. Kiedys przechodzilem przez ulice i kobitka w takim, z odkrytym dachem, stanela zeby mnie przepuscic. Bedac przed nia wystawilem do przodu dolna szczene i udajac chrype krzyknelem Pani samochod jest BRZYDKI! Bystra byla, tak sie smiala ze az machala rekami i powtarzala dziekuje, dziekuje...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka