Dodaj do ulubionych

dobre gimnazjum w poznaniu

IP: *.echostar.pl 02.05.08, 11:04
Ktore gimnazja publiczne w poznaniu sa najlepsze? czy jest gdzies
ranking? ktore z nich maja srodnia zblizona do 4,0/ bardzo prosze o
odp
a.
Obserwuj wątek
  • Gość: zaniepokojony 13 Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.echostar.pl 31.07.08, 23:37
   jak ma się za plecami ambasadę Hiszpanii i w związku z tym profilowane takie
   klasy to i wyniki wyższe. Było by dziwne jakby było inaczej. Pozbieramy lepszych
   uczniów z osiedli ratajskich to nam lepiej napiszą - proste. To samo Krzesiny.
   Co za chory system. Niedługo będą tylko ,,Fajne Gimnazja" i ,,Bronksy" dla tych
   których nie stać aby dojechać do Krzesin, albo trochę słabiej się uczą. Ciekaw
   jestem kto im będzie dawał przykład, do kogo będą mili równać. Zróbmy część
   szkół pseudoprywatnych, które zbiorą najlepszych, a reszta niech sobie radzi
   (Pijarzy, Salezjanie, DPAGimn., Dębinka, pseudo lepsze G29, 26) i co tam
   jeszcze.... Może w takim razie uczniowie powinni tam płacić za naukę?
   • Gość: znafca Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.icpnet.pl 03.01.09, 23:49
    W sumie: o co Tobie chodzi? G26 ma świetne wyniki w egzaminach kończących szkołę dlatego, że ma dwie klasy dwujęzyczne? A reszta zdających to się nie liczy? A może liczy się też ponad 30 nauczycieli dyplomowanych, którzy tam pracują, wspaniałe wyposażenie, stołówka, i co tam jeszcze sobie życzysz. Na ten sukces składają się lata pracy, ale nie, znowu źle, Tobie sie nie podoba, że uczniom się podoba, lepiej, żeby był syf, prawda?
    Żałosne...
    Taki jest system edukacji w tym kraju i w G26 się udało wyjść ponad przeciętność. Jeśli można być zaniepokojonym, to tylko stanem Twego zdrowia psychicznego, niestety...
    • Gość: Zawiedziona Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.icpnet.pl 22.06.14, 15:29
     Gimnazjum nr 26 na Os. Czecha, w wybranych klasach ma istotnie dobry poziom. Niestety, finalnie ocenia się ucznia na tle klasy (często klasy - szczególnie hiszpańskie i mat-inf, złożone są z wyselekcjonowanych uczniów spoza rejonu), a nie na tle całej szkoły. W wyniku czego, na koniec trzeciej klasy naprawdę dobrzy uczniowie otrzymują oceny przeciętne, co blokuje im start do topowych liceów. O wiele większe szanse mają zatem uczniowie, uczący się w marnych gimnazjach, w których osiągają maksymalne wyniki. Przypominam, że nadal świadectwo z wyróżnieniem oraz oceny z 4 przedmiotów są punktowane w systemie rekrutacji do liceów. Trzeba się zastanowić, czy warto dziecko posyłać do tego gimnazjum. Mam też niebezpodstawne podejrzenia, że w ZSO nr 4 mają problem z naborem kandydatów do liceum. Liceum to bardzo spadło w rankingach w ciągu ostatnich dwóch lat i poza klasami hiszpańskimi, praktycznie ma problem ze skompletowaniem klas. Czy zatem nie jest celowe obniżanie ocen gimnazjalistom, by pozostali w "swoim' LO? Chyba trzeba się temu przyjrzeć.....
     A propos Pani od chemii. Jest bardzo dobrym dydaktykiem, ale nie realizuje programu. Program przerabia dopiero na dodatkowych zajęciach, na które uczęszczają "konkursowicze". Reszta uczniów ma spore braki przez luki w przerobionym materiale, co widać później w ocenach z części przyrodniczej.
     • Gość: szyszka225 Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.icpnet.pl 27.06.14, 22:10
      Kompletnie nie wiem skąd wzięły się te informacje dot. gimnazjum nr.26, bo są kompletnie wyssane z palca i pisane przez osoby z zewnątrz, a przecież dobrze wiadomo, że tylko uczniowie będą mogli jasno i sprawiedliwie mogli wypowiedzieć się na tema tej szkoły.
      Ja osobiście bardzo polecam tą szkołę. Nauczyciele życzliwe nastawieni do uczniów. Prawdą jest, że od uczniów hiszpańskich klas wymaga się więcej, ale widać później tego efekty np. na testach gimnazjalnych gdzie zdawalność wynosi prawie 100%. Sama szkoła świetnie wyposażona - nic tylko się tam uczyć :).
      Na marginesie, obalając plotki o pani od chemii - bardzo sympatyczna kobieta, spod jej ręki corocznie wychodzi mnóstwo laureatów konkursu chemicznego, dodatkowo część przyrodnicza testów wychodzi bardzo dobrze, a materiał choć bez pośpiechu realizowany jest zgodnie z planem.
      Gorąco polecam to gimnazjum ;)
    • Gość: róża Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.icpnet.pl 06.12.10, 14:35
     Gimnazjum 58 w Poznaniu jest bardzo przereklamowane. Dobre wyniki w nauce mają tylko ci, którzy bez przerwy korzystają z korepetycji i mają znajomości wśród nauczycieli w tej szkole. Nauczyciele oceniają niesprawiedliwie wg swoich sympatii. Np jak się jest dzieckiem nauczycieli z tej szkoły, a znam taki przypadek (który nawet nie zdał do tej szkoły i został przyjęty tylko po znajomości) to ma same szóstki nawet za to co nie umie. Inni mogą się nawet bardzo starać i nie dostają bardzo dobrych ocen. Szkoła szmirowata nie dająca przyszłości swoim wychowankom, bo mają tylko wysokie wymagania, ale nie uczą na takim samym poziomie. Trzeba sobie szukać korepetytorów.
     • Gość: Zuzaa Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.tpnet.pl 08.11.11, 19:23
      Najeżdżasz na G58? A PYTAM SIĘ CZY BYŁEŚ UCZNIEM TEGO GIMNAZJUM DO CHOLERY?! Nic nie wiesz. Wyniki w testach z roku na rok są coraz lepsze, sugerujesz, że każdy uczeń w tej szkole jest zmuszony do kucia? Ja jakoś nie kułam a wychodziłam z bardzo dobrą średnią. Porozmawiaj z byłymi uczniami tej szkoły, prawdopodobnie teraz uczą się w najlepszych uniwersytetach w kraju! Młodzież jest bardzo grzeczna, nie jak w co trzecim poznańskim gimnazjum, nie mają problemów z narkotykami, alkoholem, czy też innymi używkami. Ja jako była uczennica gimnazjum nr 58 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Poznaniu, polecam je Wam wszystkim! :) Ile ja bym dała, żeby moje dzieci tam chodziły... Byłam zadowolona z nauczycieli, może nie z wychowawcy, bo kobieta się na nas uczyła, ale z roku na rok coraz lepiej sobie z nami radziła... Moja rodzina chodzi do tej szkoły od pokoleń i ani razu nie słyszałam w domu złego słowa na temat miejsca w którym się uczyłam. Gimnazjum nr 58 to nie tylko jakaś tam placówka, szkoła ta pokazała mi również jak żyć. Nauczyciele byli bardzo surowi (ile ja się przez nich napłakałam, ale warto było). Jesteś tylko zwykłym obserwatorem, który ma ogromny problem bo wyciąga złe wnioski. Wsadź sobie tą swoją opinię wiesz gdzie... bo prawdopodobnie stamtąd ją wziąłeś :)
     • Gość: kozi Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.icpnet.pl 24.08.15, 23:53
      Po znajomości to Ty szukasz koleżanek. Trzeba być rozjebanym żeby takie rzeczy wypisywac. Jeśli Twoje dziecko nie dostało się do Gim Na maloszynsikiej, to znaczy ze faktycznie poziomem tam nie pasuje. Odstaje i tyle. To wyłącznie kwestia wychowania i nastawienia na świat. Gimnazjum na Junikowie od lat już należy do ścisłej czołówki gim w Poznaniu i ta placówkę tworzą ludzie, którzy kiedyś lub już teraz mają sobą coś do zaprezentowania. A nie odbijają się o mury szkoły tylko po to żeby za marnego blowjoba wepchnac tam córeczkę czy synusia. To jest 58 dziwko. Nie burdel.
    • tolusia11 Re: dobre gimnazjum w poznaniu 18.02.11, 21:09
     Nie zgadzam się z wami. Nie wiem jak było kiedyś - teraz jest zupełnie odwrotnie. Miła atmosfera , nauczyciele wszystko dokładnie tłumaczą, i nie trzeba brać żadnych korków. Chyba, że ktoś jest na prawdę na niskim poziomie , to nic na to się nie da poradzić. Gimnazjum jest ładne , zadbane. I wiara jest bardzo sympatyczna ;) .
    • Gość: studenka Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.12, 21:05
     Witam, jako absolwentka gimnazjum nr.58 mogę szczerze przyznać że to były najcięższe trzy lata w moim życiu :) Nauki było naprawdę dużo i mimo dużego wkładu pracy nie zawsze otrzymywało się piątki. O nie trzeba było walczyć dodatkowymi pracami, esejami, przeprowadzając zajęcia. Mimo tych nieprzyjemności szkoła bardzo dobrze przygotowała mnie do egzaminów gimnazjalnych, a zdobyta wiedza bardzo ułatwiła mi "życie w LO".
  • l.george.l Re: dobre gimnazjum w poznaniu 23.03.09, 18:16
   Proponuję zajrzeć tu
   www.scholaris.pl/cms/index.php/news/show?id=sprawdzian%202008
   i zapoznać się z wynikami testów gimnazjalnych, a przede wszystkim przyjrzeć się
   stabilności poziomu danej szkoły. Moim zdaniem, jeśli jest on wysoki od kilku
   lat, to jest to dowód na to, że szkoła ma dobrą i skuteczną kadrę, bo dzieciaki
   są bardzo różne.
   • Gość: mon-nin@gazeta.pl Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.gprs.plus.pl 08.04.09, 03:44
    Przy wyborze gimnazjum zwracamy uwagę na wyniki testów, ranking szkół itd...
    Najważniejsze jest jednak nasze dziecko.
    Jeżeli nasze dziecko chce dostać się na studia to musi zdać maturę. Do egzaminu
    dojrzałości przygotowuje je szkoła średnia. Ten trzyletni okres nauki jest
    najważniejszy i oczywiście dobre podstawy z gimnazjum i szkoły podstawowej.
    Nie dajmy się jednak zwieść pozorom - rankingom, wynikom. Medal ma dwie strony.
    Wybraliśmy "dobre gimnazjum". Przejrzeliśmy wyniki testów i wybraliśmy wysoko
    notowane gimnazjum w Krzesinach. Dwa lata było świetnie, w trzeciej klasie się
    zaczęło.
    Żeby dostać się do dobrej klasy do LO potrzeba dużo punktów. max 100 z testów to
    mało. Drugie tyle można uzyskać za świadectwo. I tu się rozpoczyna...
    Zauważyliśmy bardzo niepokojące zjawisko. Ma ono miejsce w szkole w poznańskich
    Krzesinach. Ale podejrzewamy, że nie tylko tam ma to miejsce. Przykład gimnazjum
    w Krzesinach jest nam znany, gdyż dotyczył m.in. naszego dziecka.
    Wygląda to tak, że do klas dwujęzycznych przyjmowane są zdolne dzieciaki z
    najlepszymi wynikami. Więc nie powinniśmy być zaskoczeni wysokimi wynikami
    testów gimnazjalnych.
    Uczniowie marzą o bardzo dobrych szkołach średnich. Jednakże polityka tej szkoły
    nie pokrywa się z tymi marzeniami. Na młodzież wywiera się ogromną presje,
    szczególnie na tych najlepszych, żeby pozostali w szkole i kontynuowali naukę w
    LO w Krzesinach.
    Najpierw po dobroci, w duchu idei "wszystko dla dobra dziecka". Jeśli to nie
    skutkuje używa się innych argumentów już bardziej siłowych (drastyczne zaniżanie
    ocen, nieoczekiwane "podnoszenie poziomu"). Na ocenę b. dobrą trzeba mieć 95%.
    Szóstek praktycznie nie ma. Zdarzają się też przypadki publicznego ośmieszania i
    oczerniania. Do ostatniego dnia roku szkolnego toczy się ostra walka o oceny, o
    każdy punkt do liceum. Nierzadkie są przypadki, że uczeń dowiaduje się jakie ma
    oceny dopiero otrzymując świadectwo.
    Większość nie ma siły i odpuszcza sobie kontynuując naukę w Krzesinach.
    Niektórzy próbują sobie radzić wybierając jako liceum Krzesiny i w ostatniej
    chwili zmieniają wybór. Ale bywały przypadki, że ostatniego dnia tuż przed
    zamknięciem rekrutacji "blokował się system". Niektórych w systemie nie było.
    Ta szkoła już niejednego skrzywdziła.
    Po co to wszystko? Dlaczego wywiera się taką presję?
    W tym konkretnym przypadku chodzi przede wszystkim o to, żeby na bazie zdolnych
    i najlepszych dzieci z gimnazjum wypromować całkiem przeciętne liceum w
    Krzesinach. Młodzież staje się przedmiotem w walce o wysokie miejsce w rankingu
    najlepszych szkół, ich dyrektorów itd. My rodzice, także w tym uczestniczymy.
    Wspieramy nasze pociechy w wyborze tej najlepszej szkoły kierując się rankingami
    wyników, zapominając, że nasze dziecko może stać się PRZEDMIOTEM działań
    dyrekcji i nauczycieli.

    Przypuszczalnie takich miejsc jak Krzesiny, gdzie gimnazjum i liceum ma ten sam
    budynek, a często tą samą dyrekcję jest więcej.
    Kuratorium udaje, że nic nie wie. W Poznaniu jest komputerowy system rekrutacji.
    Ale rekrutację zamyka się PRZED zakończeniem roku szkolnego. Podobno chodzi o
    to, aby dzieciaki na wakacje jechały już spokojne. W rzeczywistości umożliwia
    stosowanie takich praktyk jak w Krzesinach. W innych województwach termin
    zakończenia rekrutacji ustalany jest po zakończeniu roku szkolnego. Kropka.
    Przy wyborze szkoły radzę kierować się "Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania",
    wywiadem wśród znajomych oraz przede wszystkim rozmowami z uczniami ze starszych
    klas. Ale nie na tzw. "drzwiach otwartych" i nie tych wskazywanych przez
    dyrekcję, czy nauczycieli.
    • Gość: Mama Gimnazjalisty Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.10, 19:35
     Popieram, przedmówcę. Piszę z perspektywy roku nauki. A moja córka uczy sie w Gimnazjum nr 50 na Górczynie.
     Atuty szkoły:
     - mała (nauczyciele znają wszytskie dzieci po imieniu)
     - male klasy po 19-20 osób
     - dobry dojazd
     - super kadra, przystępna, komunikatywna
     - miła stmosfera
     - pyszne obiadki gotowane na miejscu
     - duża praca pozaszkolna
     - szkoła "Muzyki, tańca, teatru" - jak to mówią "tam sie śpiewa i gra"
     - szybkie reakcje na problemy uczniów
     - dobra baza sportowa
     - komputery, internet i tablice interaktywne to - standard
     - dyrektor dobry menadżer
     - wysoki poziom języków obcych
     - wymiany międzynarodowe i mnóstwo imprez i wycieczek
     - no i z tego co wiem od koleżanek córki ze starszych klas, nie było kłopotu z dostaniem sie do "dobrych liceów" - zreszta powiedzmy szczerze kto chce ten sie uczy i ma wyniki niezależnie od szkoły.
     Nie wiem, pewnie cos pominęłam. Ale polecam tę szkołę, tam nauczycielom się chce np. pojechać z dzieciakami na fajny basen w sobotę do innego miasta.
   • Gość: brytan Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.icpnet.pl 13.02.11, 12:55
    Swoją stabilność w rankingach, szkoła zapewnia sobie tym, że chodzą tutaj w większości dzieci bogatych rodziców, oraz dzieci nauczycieli, którzy mają zapewnioną dużą liczbę korepetycji. Więc to nie jest poziom nauczania tej szkoły, ale poziom portfela rodzica który zapewni korepetycje, bądź ma kolegów nauczycieli, którzy je zapewnią po koleżeńsku (jeśli się jest dzieckiem nauczyciela).
  • Gość: Zuza Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 20:08
   Jeśli chodzi o publiczne to nie wiem, ale mogę polecić Polsko-
   Angielskie Prywatne Gimnazjum. Mają bardzo wysoki poziom, w tym
   roku drugie mijesce zaraz po Marcinku. Jedna z dwóch równoległych
   klas miała lepszy wynik niż Marcinek, ale ta druga im zaniżyła i
   całe gim wyszło na drugim miejscu w Poznaniu. Warto dodać, że klasy
   są małe (do ok. 20 osób, a jak były 2 równoległe klasy gimnazjum to
   po 14 odób, więc się "dobrze uczy".
    • Gość: amarantine Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.147.206.196.nat.umts.dynamic.eranet.pl 02.05.10, 23:23
     Marcinek jest na pierwszym miejscu w rankingach, jednak to niekoniecznie pokrywa sie z prawdziwą sytuacją. Krzesiny , a przede wszystkim klasy dwujęzyczne, dają wysoki poziom języków. Mając 10 godzin języka angielskiego w tygodniu oczywistym jest, że nikt nie chce tracić otrzymanego wykształcenia w innym liceum i zostaje w Krzesinach.
     Jeśli mowa o salach lekcyjnych, są bardzo dobrze wyposażone- na przykład tablice interaktywne w prawie każdej sali. szkoła organizuje wyjazdy do Grecji, i jednodniowe do Berlina lub Drezna. uczeń ma mozliwość wyjazdu na wymianę z Francją lub Niemcami.

     poziom nauki jest wysoki, ale żeby sie dostać np do klasy dwujęzycznej nie trzeba mieć jakiejś szczególnie olbrzymiej wiedzy, tylko zdać testy predyspozycji językowych. w zeszłym roku zdawało około 160 dzieci, ale ja na przykład, mając piąty z kolei wynik dostałam się do klasy z trzecim poziomem, ponieważ miałam problemy z angielskim.klasy są podzielone na klasy dwjz. i niedwjz.a te dwie grupy podzielone sa na jeszcze mniejsze. A-rejonowa B-zwykła C,D,E-dwujęzyczne(poziom zaawansowania alfabetycznie) oraz F-zwykła.
     oprócz wysokiego poziomu j.angielkiego mamy 3 godziny języka obcego2 (niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, a nawet rosyjski, jeśli utworzy się takoważ grupa)

     w tym roku nabór już sie skończył.
  • Gość: lisek Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.icpnet.pl 06.12.10, 17:59
   gimnazjum 58 w Poznaniu ul. Małoszyńska w tej chwili jest przereklamowane. Beznadziejne tylko "pupilki" mające znajomości w tej szkole dostają bardzo dobre oceny. Reszta jest oceniana poniżej ich umiejętności, więc potem trudno uzyskać wysoką średnią. Atmosfera w szkole beznadziejna. Nauczyciele nie poświęcą uczniowi ani minuty. Wogóle nigdy nie wiadomo czego wymagają. Nie wytłumaczą lekcji, nie wytłumaczą jak trzeba wykonać zadanie, a potem wymagają i tak naprawdę nie wiadomo czego chcą. Jak nie korzystasz z korepetycji szczególnie języka polskiego, geografii,matematyki, plastyki nawet do nie zaliczysz tych przedmiotów. Czasem nawet korepetycje nie pomagają, bo pani np. ubzdurała sobie inny sposób liczenia zadania, którego oczywiście sama nie wytłumaczyła. Więc tylko ci których rodzice płacą nauczycielom otrzymują wysokie stopnie.
    • Gość: Tom Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.adsl.inetia.pl 08.02.11, 13:19
     Mam nadzieję, że nadejdą takie czasy, że nic niewartych i nie umiejących uczyć (za to wymagających) nauczycieli przestanie chronić karta nauczyciela . Kiedy się skończą wreszcie niekończące się wakacje, urlopy na poratowanie zdrowia, kilka godzin pracy w tygodniu itp.... przecież my im to fundujemy z naszych podatków, a efektów nie widać.
     • Gość: amelia Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.icpnet.pl 13.02.11, 13:00
      Bardzo wielka szkoda, że w szkołach brakuje dobrych nauczycieli, takich jakich ja pamiętam. Obecnie dyrektorzy przetrzymują swoich (nic nie wartych) znajomych na stanowiskach nauczycieli, a dobrzy nauczyciele nie są szanowani i często sami odchodzą z powodu złego traktowania przez dyrekcję. W związku z czym ci, którzy pozostają na stanowiskach nauczycieli nawet nie mają konkurencji. I tak sobie robią co chcą, a pieniążki wpadają do kieszeni i aż do emeryturki dobrze się wiedzie tej grupie zawodowej.
   • Gość: A. Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.11, 20:18
    Kochany, jestem Absolwentką tegoż gimnazjum, co więcej ukończyłam VIII LO im.Adama Mickiewicza na ul.Głogowskiej. Aktualnie studia i to też "z wyższej półki". Tak więc jeśli zależy Ci na dalszych osiągnięciach w życiu to POLECAM Gim.58. Warunek MUSISZ SIĘ UCZYĆ :) wtedy drzwi do kariery stoją dla Ciebie otworem :)
  • Gość: kumpel Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.icpnet.pl 09.12.10, 12:31
   Bardzo się rozczarowałam gimnazjum nr 58 ul. Małoszyńska 38 w Poznaniu. Nauczyciele promują i wstawiają bardzo dobre oceny tylko swoim wybrankom. Potrafią nawet podać im przed sprawdzianem rozwiązane zadania i testy, które będą na sprawdzianie. Sama przyłapałam kolegę który z takiego testu uczył się na sprawdzian. Poza tym nie można o nic zapytać nauczyciela, bo odpowiada, że to powinno się wiedzieć, albo że nie ma dyskusji. Jeśli chodzi o wytłumaczenie tego co jest na lekcji, to bardzo mizernie. Wszyscy prawie biorą korepetycje, prawie ze wszystkich przedmiotów. Pani od biologii np. robi takie sprawdziany, z takiego zakresu, który wogóle nie przerabialiśmy. Nie mówiąc że nawet po sprawdzianie nie odpowie na pytanie jak należało opisać dane zagadnienie. Pani od angielskiego robi takie długie sprawdziany, że nie można zmieścić się w czasie żeby wszystko wykonać. Wykonali wszystko tylko ci którzy nieoficjalnie dostali od niej testy wypełnione przed sprawdzianem i na pamięć wkuli te testy. Ogólnie w szkole jest syf. Nie polecam szczególnie klas z rozszerzonym j. angielskim i dwujęzycznej. Niewiele można się w nich nauczyć. Ogólnie jak ktoś ma dużo pieniędzy i płaci nauczycielom za korepetycje dla dziecka, to ma dobre oceny, albo jak ma np. znajomości wśród tych nauczycieli w tej szkole. Gimnazjum kiepskie, mało rozwojowe, przereklamowane. Nie polecam absolutnie.
    • polaszea Re: dobre gimnazjum w poznaniu 02.03.12, 09:44
     Byłam wczoraj na drzwiach otwartych w G33. Szkoła swoją infrastrukturą mnie nie zachwyciła: ponure małe sale, brak szafek dla młodzieży (w salach haczyki na odzież wierzchnią), niewielka salka gimnastyczna co jak na szkołe nastawioną na sport wydaje się mało. W prawie każdej klasie nowoczesne tablice multimedialne. Za gimnazjum 33 w porównaniu do G54 przemawiają zdecydowanie lepsze wyniki egzaminu gimnazjalnego. W G54 są super wyposażone sale, dobre zaplecze dla uprawiania sportu ale wyniki nauczania mają niestety poniżej średniej.
    • Gość: lubon Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.centertel.pl 24.03.13, 13:34
     Ja tam polecam przede wszystkim gimnazjum nr 29 na krzesinach, sam żałuję że tam nie poszedłem. ale oprócz tego, poleczam g43, średni poziom, ale bardzo fajnie. i moje gimnazjum które w ostatnich 5 latach się wybiło, bo zmianie dyrekcji, G1 Luboń, naprawdę świetna szkoła.
     atutami są :
     dobry dojazd, mała szkoła, wszyscy się znają , uczy się tu około 400 dzieci, są oddzieały dwujęzyczne, matematyczno-informatyczne, ogólne z nastawieniem na j.angielski, sportowe (były, i znowu wprowadzaja). Naprawdę mogę polecić tę skzołę!
   • Gość: tata gimba Re: dobre gimnazjum w poznaniu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.14, 13:05
    GIMNAZJUM 33, NIE POLECAM!!! Szkoła nieprzyjazna,wymagająca ale nie ucząca, może na palcach u jednej ręki znajdziesz ambitniejszych nauczycieli,musisz biegać na korki np.matma, anglik,fizyka,chemia (chemia apokalipsa )Większość pozorują fajnych a w trzeciej klasie wolą jechać na wycieczkę niż sprawdzać uczniom sprawdziany, albo jeszcze lepiej udają że je gubią.Nie udzielali żadnych informacji na temat innych liceum,bo na siłę namawiają uczniów do pozostania w ich szkole.( UCHROŃ BOŻE!!) Niestety nikt Panu Dyrektorowi nie uświadomił że musi wymienić kadrę, żeby szkoła trafiła do czołówki.
    • smokestoryy Re: dobre gimnazjum w poznaniu 01.04.15, 15:00
     a ja polecam gimnazjum 33 :) w tym roku je koncze, jestem w klasie dwujezycznej, czyli geografia i informatyka po angielsku :) prawda jest taka, ze jak chcesz sie uczyc to po prostu to robisz, ja na zadne korki nie chodze, a jestem zadowolona z poziomu swojej wiedzy :) racja, gimnazjum jest na pewno lepsze niz liceum, moze i ze wzgledu na profile klas. ale szkola jest przyjemna, a nauczyciele sklonni do propozycji uczniow (na przyklad przesuwania kartkowek ;) )
  • Gość: Uczennica Nie wierzcie gimnazjum 60 ! IP: *.204.8.93.dsl.dynamic.t-mobile.pl 07.04.14, 15:46
   Uwaga ! gimnazjum 60 - NiE POLECAM !!
   Przenosiłam się do innego gimnazjum w kwietniu i miałam duże problemy...
   Ponieważ powiedziano mi, "że nie ma miejsc", a to nie do końca prawda. Dowiedziałam się o tym od zaufanych informatorów ;). Szkoła była nie chętna do pomocy, trochę źle mnie potraktowała, co niezbyt było FAJNE :(

   Nie wiedziałam co zrobić, więc poszłam do GIMNAZJUM 33, miły dyrektor, który chętnie mi pomógł. Jutro idę dowiedzieć się co dalej. Prawdopodobnie pozytywnie rozpatrzą moją ofertę co będzie skutkiem przyjęcia mnie do szkoły !!!!! :-).
   • Gość: Ulka Re: Nie wierzcie gimnazjum 60 ! IP: *.icpnet.pl 01.09.14, 01:18
    Nie polecasz 60 bo nie chcieli Cie przyjąć? To faktycznie powód dla innych aby rezygnować z tej szkoły. Musiałaś mieć nie takie oceny, zachowanie albo opinie z poprzedniej szkoły. W tym gimnazjum dużą wagę przywiązują do oceny z zachowania.Dzięki temu nie ma penerstwa. A jeżeli się mylę to widocznie faktycznie nie bylo miejsca.Zauważ też, że w 60 nie ma klasy ogólnej tylko profilowane więc może był problem żeby wpasować Cię wg. Twoich zainteresowań. Osobiście polecam 60! Mega rewelacyjni nauczyciele tj. z pasją. Wiedzą jak przekazać wiedzę bez stresu. Wymagający ale otwarci na Nas Uczniów. Kółka zainteresowań, wyjścia eduk., wycieczki. Świetna atmosfera . A 33,podobno nie jest źle ale klasy tylko językowe i powaga na korytarzach

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka