Dodaj do ulubionych

precedens Burmistrza

20.12.20, 16:40
Na konferencji prasowej zwołanej w sprawie ECWM Burmistrz z wielkim zadowoleniem ogłosił, że dokonał precedensu. I to jakiego, oddał darmo gminie Lisewo 8 ha, by p. Lubańska łaskawie zatrudniła w CWM 5-7 osób niepełnosprawnych (uwaga, po uprzednim zwolnieniu 5 osób pełnosprawnych). No trzeba przyznać pełny sukces, aż dziw, że gazety, których przedstawiciele byli na konferencji, nie roztrąbiły tego sukcesu wszem i wobec.
I jeszcze jednego nie zauważyły chełmińskie gazety. Np. tego ile zawdzięczają niepełnosprawni naszym "opiekunom" niepełnosprawnych Burmistrz i Lubańska. Burmistrz sugestywnie podkreślił, że gdyby nie dobrodziejny ZAZ to niepełnosprawni wylądowali by w DPS -ie. Co potwierdziła Lubańska, która nakreśliła nam obraz osób , które musi wyprowadzać na "dobrą" drogę życiową. Bo są to ludzie, których trzeba prowadzić za rączkę, w domyśle czyni to p. Lubańska, bo rodzice tylko wyręczają swe dzieci i sprowadzają na nie niemoc.Bo nie znają zasad podstawowych czynności życiowych, nie znają urządzeń, które powinien znać każdy (bo te wiadomości prawdopodobnie wysysa się z mlekiem matki, a pełnosprawni mają te wiadomości zakodowane w genach, jak takie do czego służy pisuar czy suszarka w wc). A do tego bez obecności dobrotliwej Lubańskiej tacy ludzie nawet o ślubie by nie pomyśleli. A tak zakochali się w pracy w ZAZ, że nawet urlopów nie chcieli wybierać
Zapewne tak działa empatia = podkreślanie nieumiejętności, problemów innych. Pewnie to jest sposób na dowartościowanie tych ludzi.
A prasa milczy na temat tych dobrodziejstw. Aż dziw... (Reszty dobrobytu nie będę opisywać, bo niestety taki rodzaj empatii jest mi obcy, a zainteresowanych odsyłam do wideo konferencji na stronie UM).
To taki miły akcent przekazania Ośrodka nad Jeziorem.
Obserwuj wątek
    • obserrwatorr Re: precedens Burmistrza 16.02.21, 16:53
      Moim zdaniem zdaniem ta cała nagonka na burmistrza jest ze strony całej bandy łapówkarzy i złodziei związanej z starym Burmistrzem. zabrali świnią koryto to głośno kwiczą... nikt nigdy nie zapytał co się stało z Polbrukiem z ul. Grudziądzkiej który był jeszcze w dobrym stanie , czemu nie został wykorzystany na ścieżkę rowerową do jeziora ?
      Dlaczego nikt nie zadawał pytań kiedy poprzedni Burmistrz wylał sobie asfalt pod sam dom? wybory przegrał przez arogancje ponieważ stał się bezczelny i zbyt pewny siebie! chwalił się tym ze dostał łapówkę za światła przy placu zabaw nie patrząc na to ze w kolejce w sklepie stoją wyborcy i tego słuchają. Okradał nasze miasto przez 15 lat a teraz ta cała nagonka ! nie dajcie się zmanipulować. a ta cała nagonka jest bardzo słaba Panie Mariuszu !

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka