Dodaj do ulubionych

Od ktorego kraju Polska powinna sie

09.01.09, 08:05
uczyc?

Sporo glosujacych wskazuje na pewien, nie lubiany kraj:

rozmowy.onet.pl/3,sondy.html
Glückauf!
Obserwuj wątek
    • petronella.kozlowska Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 08:32
      7% wskazało na Białoruś, a 2% na Francję - chyba najbardziej nielubiany kraj
    • cirano Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 09:01
      Ciekawe co do tej pory przejęła Polska od skandynawskich krajów, albo to tylko
      nabozne życzenie?
      Wszystko co Polacy w swej kulturze mają i czego sie nauczyli pochodzi od
      najbliższych sąsiadow i Francji
      • chrisraf Re: cirano 09.01.09, 10:41
        Ciekawe co do tej pory przejęła Polska od skandynawskich krajów,
        albo to tylko
        > nabozne życzenie?
        > Wszystko co Polacy w swej kulturze mają i czego sie nauczyli
        pochodzi od
        > najbliższych sąsiadow i Francji

        Ja, ino pytanie bouo: "Od JAKIEGO kraju", nie od jakich krajow (np.
        skandynawskich)

        Glückauf!
        • westbrompton Re: cirano 09.01.09, 10:56

          chrisraf napisał:
          > Ja, ino pytanie bouo: "Od JAKIEGO kraju", nie od jakich krajow
          (np.
          > skandynawskich)
          Czepiasz się Chris.Norwegia czy Szwecja to juz dzielenie włosa na
          czworo.To dobrze świadczy o moich rodakach,że chca czerpać wzory od
          Skandynawów.Mnie bardzo podoba się, między innymi, skandynawski
          egalitaryzm.Nie cierpie >elit< i >celebrytyzmu<.Egalitarne
          społeczeństwa wg mnie to również Czesi,Burowie no i myśle,ze Ślązacy.
          • rzewuski1 Re: cirano 09.01.09, 11:04
            w koncu to nasi bracia
            tak jak my potomkowie wykingow wezglednie gotów

            wiec z sentymentem patrzymy na stara ojczyznę
          • chrisraf Re: westbrompton 09.01.09, 11:29
            Czepiasz się Chris.

            Oczywiscie, ze sie czepiam. Nigdzie w tej statystyce nie pisze
            np. "kraje Beneluxu".

            Norwegia czy Szwecja to juz dzielenie włosa na
            > czworo.

            Norwegia i Szwecja to kompletnie rozne panstwa.

            Nie cierpie >elit< i >celebrytyzmu<.Egalitarne
            > społeczeństwa wg mnie to również Czesi,Burowie no i myśle,ze
            Ślązacy.

            Kazde panstwo ma swoje "elity". Tego nie zmienimy. Nawet tak
            egalitarne panstwo jak Prusy mialy je .

            Glückauf!
      • Gość: Wasz Marjanek Re: do cirana: Od ktorego kraju Polska powinna sie IP: *.versanet.de 10.01.09, 07:27
        Hallo cirano,
        To zalezy, co rozumie sie pod pojeciem KULTURA??
        Bo tak patrzac na kulture Polski, to chyba zawdzieczaja ja Wschodowi
        (najblizszemu i najukochanszemu).W koncu to wschodni bracia Polakow spiewali
        ...my kulturnyj narod....
        Pyrsk przi szlustydniu!
        Wasz Marjanek

        Pray for the peace of Jerusalem: they shall prosper that love
        thee.Psalm 122:6

        • cirano Re: do cirana: Od ktorego kraju Polska powinna si 10.01.09, 12:05
          Gość portalu: Wasz Marjanek napisał(a):

          > Hallo cirano,
          > To zalezy, co rozumie sie pod pojeciem KULTURA??
          > Bo tak patrzac na kulture Polski, to chyba zawdzieczaja ja Wschodowi
          > (najblizszemu i najukochanszemu).W koncu to wschodni bracia Polakow spiewali
          > ...my kulturnyj narod....
          Tak by to bouo, Marianek.
          Polsko kultura jes niywontpliwie ta wschodnio, ale nyftore jeji czynści i
          zwyczaje zaciongli Poloki z zachodu. Np. obchodzynie świont katolickich i pora
          inkszych dupereli

          Kożdo prowda potrzebuje odważnego co jom wypowiy
          • ballest Re: do cirana: Od ktorego kraju Polska powinna si 10.01.09, 13:11
            Wiem, ze Chrisowi chodzi o struganie konikow, a te tysz fajnie w Afryce strugac
            umiom, also dlo mnie od UGANDY by se Polska najwiyncy nauczyla.
            • westbrompton Re: do cirana: Od ktorego kraju Polska powinna si 10.01.09, 13:42
              ballest napisał:

              > Wiem, ze Chrisowi chodzi o struganie konikow, a te tysz fajnie w
              Afryce strugac
              > umiom, also dlo mnie od UGANDY by se Polska najwiyncy nauczyla.

              Balleście zapamiętaj w końcu,że sztuka >strugania koników< od
              wikingów pochodzi!Szwedzka Dalarna,kolebka ludów germańskich.
              de.wikipedia.org/wiki/Dalapferd
              • ballest Danke Westbrompton! 10.01.09, 14:21
                Te3go uech nie wiedziou, a to jest kolejny dowod, ze Poloki wikingowskie
                korzynie majom, mnie ale intresuje, czymu isch se tak wypierajom, jak tak samo
                koniki strugajom, jak te Wikingi!
                • westbrompton Re: Danke Westbrompton! 10.01.09, 14:28
                  Nie ma za co.Wiedziałem ,ze się ucieszysz;P
            • petronella.kozlowska ballest 10.01.09, 14:03
              www.selecta-spielzeug.de/index.php/selecta/produkte/nobile

              www.testberichte.de/test/produkt_tests_zoch_meisterdiebe_p69208.html
              meisterdiebe = mistrz zlodziejstwa = zabawa dla dzieci niemieckich



              chyba kupowales twoim dzieciom tanie plastikowe zabawki w Aldi bo na nic innego
              cie nie bylo stac
    • Gość: CWS Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie IP: 212.38.200.* 09.01.09, 11:13
      Niemcy....?

      Np systematyczności - nikt tak systematycznie nie rabował miasta ani
      nie PALIŁ domu po domu jak Niemcy w Warszawie...
      • rico-chorzow Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 12:39
        Gość portalu: CWS napisał(a):

        > Niemcy....?
        >
        > Np systematyczności - nikt tak systematycznie nie rabował miasta ani
        > nie PALIŁ domu po domu jak Niemcy w Warszawie...

        A co z polskimi armiami,które stały za Wisłą i się przyglądały?,może byłoby
        lepszą ideą - czekać - aż rodacy Polacy wyzwolą swoją stolicę,i nie zaczynać
        następnego,bzdurnego powstania?
        • rzewuski1 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 12:44
          co z polskimi armiami,które stały za Wisłą i się przyglądały?,może
          byłoby
          > lepszą ideą - czekać - aż rodacy Polacy wyzwolą swoją stolicę,i
          nie zaczynać
          > następnego,bzdurnego powstania?

          przyglądały sie?
          nie znasz faktów
          • rico-chorzow Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 13:32
            Nie,nie znam,więc polskie armie sidziały,pewnie,wygodniej.
            • rzewuski1 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 17:15
              rico-chorzow napisał:

              > Nie,nie znam,więc polskie armie sidziały,pewnie,wygodniej.




              i straciły tysiace zabitych
              nie wiesz o tym
              o czerniakowie itd?
              wiec dlaczego ignorancie piszesz o tych sprawach?
    • rzewuski1 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 17:58
      to miej w tej swojej zasranej dupie
      i nie wypowiadaj sie o zołnierzach I armii Wojska Polskiego co
      robili w tym czasie
      bo nie masz o tym ksenofobie zadnego pojecia
      a sama tepa nienawisc nie wystarczy
    • rzewuski1 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 18:29
      to sraj sobie
      to najlepiej ci wychodzi
      • Gość: Frela Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.01.09, 18:34
        To inne kraje powinny sie od Polski uczyc :

        profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=312275564
      • rico-chorzow Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 18:37
        rzewuski1 napisał:

        > to sraj sobie
        > to najlepiej ci wychodzi

        Jak powiedziałem - wasza polska historia,wasze ofiary -.
        • rzewuski1 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 18:46
          no własnie
          wiec nie twoja sprawa
          nie zajmuj sie tym wiecej
          bo szarych komorek masz malo
          i pracuje ten twój mózdzek na granicy możliwości
    • rzewuski1 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 19:02
      to nasza ziemia
      sląsk
      i możesz sobie szczekac , srac i pierdziec
      a i tak tego nie zmienisz
      • Gość: Olo Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie IP: *.dip.t-dialin.net 09.01.09, 23:56
        rzewuski1 napisal:
        >to nasza ziemia
        > slask
        Czyli okupant z ciebie gorolu!
        • goral11 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 10.01.09, 00:29
          okupant?
          to dlaczego wojsko w koszarach?. gdzie wiezniowie polityczni?
          dziwna ta okupacja bo to nie okupacja
          Polacy sami siebie nie moga okupowac
          wierz mi
          • kubiss Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 23.01.09, 00:16
            Czy wiecie ze najwieksi krytycy Polokow z Niemiec maja ewidentnie
            polskie nazwiska .
            • chrisraf Re: kubiss 23.01.09, 09:34
              No to pomysl, dlaczego tak jest.

              Glückauf!
    • Gość: sceptyk Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie IP: *.dip.t-dialin.net 26.01.09, 12:44
      przelom bydzie?
      wyborcza.pl/1,76498,6144689,Polska__Niemcy__pomysl_na_przelom.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka