chrisraf 09.01.09, 08:05 uczyc? Sporo glosujacych wskazuje na pewien, nie lubiany kraj: rozmowy.onet.pl/3,sondy.html Glückauf! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
petronella.kozlowska Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 08:32 7% wskazało na Białoruś, a 2% na Francję - chyba najbardziej nielubiany kraj Odpowiedz Link Zgłoś
cirano Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 09:01 Ciekawe co do tej pory przejęła Polska od skandynawskich krajów, albo to tylko nabozne życzenie? Wszystko co Polacy w swej kulturze mają i czego sie nauczyli pochodzi od najbliższych sąsiadow i Francji Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Re: cirano 09.01.09, 10:41 Ciekawe co do tej pory przejęła Polska od skandynawskich krajów, albo to tylko > nabozne życzenie? > Wszystko co Polacy w swej kulturze mają i czego sie nauczyli pochodzi od > najbliższych sąsiadow i Francji Ja, ino pytanie bouo: "Od JAKIEGO kraju", nie od jakich krajow (np. skandynawskich) Glückauf! Odpowiedz Link Zgłoś
westbrompton Re: cirano 09.01.09, 10:56 chrisraf napisał: > Ja, ino pytanie bouo: "Od JAKIEGO kraju", nie od jakich krajow (np. > skandynawskich) Czepiasz się Chris.Norwegia czy Szwecja to juz dzielenie włosa na czworo.To dobrze świadczy o moich rodakach,że chca czerpać wzory od Skandynawów.Mnie bardzo podoba się, między innymi, skandynawski egalitaryzm.Nie cierpie >elit< i >celebrytyzmu<.Egalitarne społeczeństwa wg mnie to również Czesi,Burowie no i myśle,ze Ślązacy. Odpowiedz Link Zgłoś
rzewuski1 Re: cirano 09.01.09, 11:04 w koncu to nasi bracia tak jak my potomkowie wykingow wezglednie gotów wiec z sentymentem patrzymy na stara ojczyznę Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Re: westbrompton 09.01.09, 11:29 Czepiasz się Chris. Oczywiscie, ze sie czepiam. Nigdzie w tej statystyce nie pisze np. "kraje Beneluxu". Norwegia czy Szwecja to juz dzielenie włosa na > czworo. Norwegia i Szwecja to kompletnie rozne panstwa. Nie cierpie >elit< i >celebrytyzmu<.Egalitarne > społeczeństwa wg mnie to również Czesi,Burowie no i myśle,ze Ślązacy. Kazde panstwo ma swoje "elity". Tego nie zmienimy. Nawet tak egalitarne panstwo jak Prusy mialy je . Glückauf! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wasz Marjanek Re: do cirana: Od ktorego kraju Polska powinna sie IP: *.versanet.de 10.01.09, 07:27 Hallo cirano, To zalezy, co rozumie sie pod pojeciem KULTURA?? Bo tak patrzac na kulture Polski, to chyba zawdzieczaja ja Wschodowi (najblizszemu i najukochanszemu).W koncu to wschodni bracia Polakow spiewali ...my kulturnyj narod.... Pyrsk przi szlustydniu! Wasz Marjanek Pray for the peace of Jerusalem: they shall prosper that love thee.Psalm 122:6 Odpowiedz Link Zgłoś
cirano Re: do cirana: Od ktorego kraju Polska powinna si 10.01.09, 12:05 Gość portalu: Wasz Marjanek napisał(a): > Hallo cirano, > To zalezy, co rozumie sie pod pojeciem KULTURA?? > Bo tak patrzac na kulture Polski, to chyba zawdzieczaja ja Wschodowi > (najblizszemu i najukochanszemu).W koncu to wschodni bracia Polakow spiewali > ...my kulturnyj narod.... Tak by to bouo, Marianek. Polsko kultura jes niywontpliwie ta wschodnio, ale nyftore jeji czynści i zwyczaje zaciongli Poloki z zachodu. Np. obchodzynie świont katolickich i pora inkszych dupereli Kożdo prowda potrzebuje odważnego co jom wypowiy Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Re: do cirana: Od ktorego kraju Polska powinna si 10.01.09, 13:11 Wiem, ze Chrisowi chodzi o struganie konikow, a te tysz fajnie w Afryce strugac umiom, also dlo mnie od UGANDY by se Polska najwiyncy nauczyla. Odpowiedz Link Zgłoś
westbrompton Re: do cirana: Od ktorego kraju Polska powinna si 10.01.09, 13:42 ballest napisał: > Wiem, ze Chrisowi chodzi o struganie konikow, a te tysz fajnie w Afryce strugac > umiom, also dlo mnie od UGANDY by se Polska najwiyncy nauczyla. Balleście zapamiętaj w końcu,że sztuka >strugania koników< od wikingów pochodzi!Szwedzka Dalarna,kolebka ludów germańskich. de.wikipedia.org/wiki/Dalapferd Odpowiedz Link Zgłoś
ballest Danke Westbrompton! 10.01.09, 14:21 Te3go uech nie wiedziou, a to jest kolejny dowod, ze Poloki wikingowskie korzynie majom, mnie ale intresuje, czymu isch se tak wypierajom, jak tak samo koniki strugajom, jak te Wikingi! Odpowiedz Link Zgłoś
westbrompton Re: Danke Westbrompton! 10.01.09, 14:28 Nie ma za co.Wiedziałem ,ze się ucieszysz;P Odpowiedz Link Zgłoś
petronella.kozlowska ballest 10.01.09, 14:03 www.selecta-spielzeug.de/index.php/selecta/produkte/nobile www.testberichte.de/test/produkt_tests_zoch_meisterdiebe_p69208.html meisterdiebe = mistrz zlodziejstwa = zabawa dla dzieci niemieckich chyba kupowales twoim dzieciom tanie plastikowe zabawki w Aldi bo na nic innego cie nie bylo stac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CWS Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie IP: 212.38.200.* 09.01.09, 11:13 Niemcy....? Np systematyczności - nikt tak systematycznie nie rabował miasta ani nie PALIŁ domu po domu jak Niemcy w Warszawie... Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 12:39 Gość portalu: CWS napisał(a): > Niemcy....? > > Np systematyczności - nikt tak systematycznie nie rabował miasta ani > nie PALIŁ domu po domu jak Niemcy w Warszawie... A co z polskimi armiami,które stały za Wisłą i się przyglądały?,może byłoby lepszą ideą - czekać - aż rodacy Polacy wyzwolą swoją stolicę,i nie zaczynać następnego,bzdurnego powstania? Odpowiedz Link Zgłoś
rzewuski1 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 12:44 co z polskimi armiami,które stały za Wisłą i się przyglądały?,może byłoby > lepszą ideą - czekać - aż rodacy Polacy wyzwolą swoją stolicę,i nie zaczynać > następnego,bzdurnego powstania? przyglądały sie? nie znasz faktów Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 13:32 Nie,nie znam,więc polskie armie sidziały,pewnie,wygodniej. Odpowiedz Link Zgłoś
rzewuski1 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 17:15 rico-chorzow napisał: > Nie,nie znam,więc polskie armie sidziały,pewnie,wygodniej. i straciły tysiace zabitych nie wiesz o tym o czerniakowie itd? wiec dlaczego ignorancie piszesz o tych sprawach? Odpowiedz Link Zgłoś
rzewuski1 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 17:58 to miej w tej swojej zasranej dupie i nie wypowiadaj sie o zołnierzach I armii Wojska Polskiego co robili w tym czasie bo nie masz o tym ksenofobie zadnego pojecia a sama tepa nienawisc nie wystarczy Odpowiedz Link Zgłoś
rzewuski1 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 18:29 to sraj sobie to najlepiej ci wychodzi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Frela Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.01.09, 18:34 To inne kraje powinny sie od Polski uczyc : profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=312275564 Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 18:37 rzewuski1 napisał: > to sraj sobie > to najlepiej ci wychodzi Jak powiedziałem - wasza polska historia,wasze ofiary -. Odpowiedz Link Zgłoś
rzewuski1 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 18:46 no własnie wiec nie twoja sprawa nie zajmuj sie tym wiecej bo szarych komorek masz malo i pracuje ten twój mózdzek na granicy możliwości Odpowiedz Link Zgłoś
rzewuski1 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 09.01.09, 19:02 to nasza ziemia sląsk i możesz sobie szczekac , srac i pierdziec a i tak tego nie zmienisz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Olo Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie IP: *.dip.t-dialin.net 09.01.09, 23:56 rzewuski1 napisal: >to nasza ziemia > slask Czyli okupant z ciebie gorolu! Odpowiedz Link Zgłoś
goral11 Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 10.01.09, 00:29 okupant? to dlaczego wojsko w koszarach?. gdzie wiezniowie polityczni? dziwna ta okupacja bo to nie okupacja Polacy sami siebie nie moga okupowac wierz mi Odpowiedz Link Zgłoś
kubiss Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie 23.01.09, 00:16 Czy wiecie ze najwieksi krytycy Polokow z Niemiec maja ewidentnie polskie nazwiska . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sceptyk Re: Od ktorego kraju Polska powinna sie IP: *.dip.t-dialin.net 26.01.09, 12:44 przelom bydzie? wyborcza.pl/1,76498,6144689,Polska__Niemcy__pomysl_na_przelom.html Odpowiedz Link Zgłoś