Dodaj do ulubionych

Kto winień katastrofy w Smolińsku.

IP: *.olsztyn.mm.pl 15.04.10, 22:28
Kiedy się czegokolwiek dowiemy, myślę że oficjalnie nie szybko,
Obserwuj wątek
    • no4nwo Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. 15.04.10, 22:32

      mam prośbę, i inni prawdopodobnie też, o NIEDUBLOWANIE wątków.

      -
      śąźćńęłż
      śąźćńęłż
      • privus Nie ma dziusiaj winnych 15.04.10, 23:24
        podjęcia decyzji pochówku Kaczyńskiego a Wawelu a Ty chcesz awansem wiedzieć,
        kto jest winny bezmyślnej tragedii pod Smoleńskiem?
        • pupa12 Re: Nie ma dziusiaj winnych 03.06.10, 12:11
          ATT00001.gif ATT00001.gif
          • Gość: mk Re: Nie ma dziusiaj winnych IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.11, 18:37
            W każdym bądź razie wystarczy już tego smoleńskiego jadu.
    • Gość: transportowiec Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: 204.124.181.* 18.04.10, 13:31

      beztroska, bezmyślność, brawura
      • Gość: mix Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.10, 13:35
        Głupota wykorzystująca spolegliwość dworaków.
        • Gość: xara Kecaw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.10, 14:52
          Dymy puścił.
          • Gość: ania Re: Kecaw IP: *.olsztyn.vectranet.pl 18.04.10, 20:26
            Winne są polityczne waśnie PO i PiS. To one doprowadziły do śmierci 96 osób.
            • privus Re: Kecaw 18.04.10, 21:00
              Nie mam ku temu Aniu żadnych wątpliwości. Dla z wielkim niesmakiem i oburzeniem
              traktuje te polityczne rozgrywki obu opcji nad otwartymi jeszcze trumnami
              kosztem całego społeczeństwa. Odruchy wymiotne człowieka ogarniają obserwując
              takie wciskanie faktów dokonanych, do których nikt się teraz nawet przyznać nie
              chce. Degrengolada zupełna.
    • Gość: ara Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: 204.124.181.* 04.05.10, 23:17
      wolnemedia.net/?p=21514
    • Gość: krestianin Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.centertel.pl 02.06.10, 19:39
      prawdę zna tylko car
    • Gość: gość Re: Kto nas oszukuje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.10, 11:16
      "Coraz więcej Czytelników zwraca uwagę, że analiza stenogramów nie jest wcale
      taka bezwartościowa, na jaką wygląda na pierwszy rzut oka. Oczywiście Rosjanie
      mogli wstawić do stenogramów, cokolwiek tylko by chcieli – nawet dowcip o
      Polaku, Rusku i Niemcu. Póki nie mamy nagrań, nie jesteśmy w stanie określić, co
      jest prawdziwym elementem stenogramu, a co nie.
      Mówiąc poważnie, Rosjanie mają duże pole do popisu. Niewygodne informacje ukryją
      pod komunikatem “wypowiedź nieczytelna” lub przez przypadek ją pominą. W ten
      sposób ze stenogramu mogły zniknąć bardzo ważne jego części. Nie wiemy wszakże,
      czy w ogóle ujrzymy oryginalne taśmy. Długa ku temu droga. Natomiast rosyjscy
      śledczy nie połapali się do końca, na które fragmenty rozmów polska opinia
      publiczna zwróci szczególną uwagę – pewnie wiele wypowiedzi wydawało im się
      (Rosjanom) bez znaczenia. Skądinąd jasne jest, że nie mogli usunąć całego zapisu
      – coś przecież musimy czytać.
      I tak na przykład pada pytanie – na jakiej wysokości był prezydencki Tupolew,
      gdy została zerwana linia energetyczna? Z informacji, które mieliśmy przed
      publikacją stenogramu, wynika, że moment zerwania linii wysokiego napięcia to
      10:39:54. W tym momencie, co wynika ze stenogramu, polski samolot znajdował się
      na wysokości 400 metrów. Na tym pułapie nie ma kabli, więc oczywiście Tu154M o
      numerze bocznym 101 ich nie zerwał."
      niezalezna.pl/article/show/id/34907
    • Gość: Krakadił Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.olsztyn.mm.pl 03.06.10, 15:43
      Rosyjska prasa: była presja na pilotów? Była, i to bezpośrednio

      Czarne skrzynki z prezydenckiego Tu-154M
      PAP
      "Moskowskij Komsomolec" ocenia, że stenogram rozmów w kokpicie polskiego Tu-154M
      "stawia kropkę w sporze o to, czy na jego załogę była wywierana presja ze strony
      wysoko postawionych pasażerów". - Była, i to bezpośrednio - podkreśla gazeta.
      Zdaniem "MK", "faktycznie decyzję o podejściu do lądowania w tak trudnych
      warunkach meteorologicznych załoga podjęła niesamodzielnie". - Ze stenogramu
      widać, że jeden z pasażerów, który przebywał w kabinie pilotów, przez cały czas
      ingerował w proces sterowania samolotem - zauważa gazeta.

      - Sądząc po tym, że orientował się w sytuacji w powietrzu i wskazaniach
      przyrządów, można przyjąć, iż był to dowódca Sił Powietrznych Polski Andrzej
      Błasik. Przy czym - nie tylko artykułował rekomendacje, lecz także wydawał
      komendy - dodaje.

      - Na przykład, o 10.20.40,4 (8.20.40,4 czasu polskiego - PAP) mówi on dowódcy
      samolotu: "I jeden poziom zostaw". A ten mu się podporządkowuje - cytuje "MK"
      stenogram.

      - Albo inny fragment rozmów - 10.34.22,4 (8.34.22,4) Dowódca statku
      powietrznego: "Automat"; 10.34.23,9 (8.34.23,9) Mechanik pokładowy: "I automat
      włączony"; 10.34.29,4 (8.34.29,4) A (Nieokreślony Rozmówca): "400 redukuję";
      10.34.33,9 Drugi pilot: "Jest 400". Nasuwa się pytanie: dlaczego drugi pilot
      odpowiada "Jest!" nie swojemu (bezpośredniemu) dowódcy, który, nawiasem mówiąc,
      w tym momencie żadnych komend mu nie wydawał, lecz jakieś "nieokreślonej
      osobie"? I jak to można nazwać, jeśli nie ingerencją w proces sterowania
      samolotem? - pisze.

      - Co więcej, także sam dowódca (maszyny) stale dziękuje tej "nieokreślonej
      osobie" za to, że ona cały czas podpowiada, jak postępować - wskazuje "MK".

      - Albo taka replika "nieokreślonej osoby" rzucona pod adresem dowódcy samolotu o
      10.23.08,3 (8.23.08,3): "Panie kapitanie, czy jak już wylądujecie (niezr.), czy
      ja mogę się spytać?" Jeśli takie pytanie zadaje wasz przełożony, to czyż nie
      przypomina to presji ze strony szefa? - konstatuje.

      Gazeta zauważa również, iż "stosunki między innym pasażerem, który też przebywał
      w kabinie, a dowódcą (samolotu) także ułożyły się dość nierównoprawnie". ("MK"
      informuje, że tą osobą był dyrektor protokołu dyplomatycznego MSZ Mariusz
      Kazana, jednak szef MSWiA Jerzy Miller poinformował w środę, iż są to tylko
      domniemania; że polscy eksperci nie potwierdzili, iż jest to głos Kazany - PAP.)

      - Dla przykładu, o 10.26.18,8 (8.26.18,8) mówi on (dowódca maszyny) temu
      pasażerowi: "Panie dyrektorze, wyszła mgła... W tej chwili, w tych warunkach,
      które są obecnie, nie damy rady usiąść. Spróbujemy podejść, zrobimy jedno
      zajście, ale prawdopodobnie nic z tego nie będzie. Jak się okaże (niezr.), to co
      będziemy robili?" Innymi słowy, dowódca samolotu jest niesamodzielny w
      decyzjach; on jedynie proponuje warianty rozwiązania problemu swoim
      VIP-pasażerom: "Możemy pół godziny powisieć i odlecieć na zapasowe" - kontynuuje
      gazeta.

      - Tym samym dowódca (maszyny) faktycznie przekłada odpowiedzialność za swoje
      dalsze działania na innego człowieka, a ten - po łańcuszku - na następnego,
      wyżej postawionego. I już o 10.30.35,4 (8.30.35,4), ta "nieokreślona osoba",
      która, jak można domniemywać, do tego czasu już była w salonie samolotu i z kimś
      się radziła, odpowiada: "Na razie nie ma decyzji prezydenta, co dalej robić". W
      tym miejscu, jak się wydaje, można też przytoczyć zdanie "nieokreślonej osoby" z
      10.38.00,4 (8.38.00,4): "Wkurzy się, jeśli jeszcze (niezr.)" - pisze.

      - Tego, kto "wkurzy się, jeśli jeszcze" raz lotnicy nie posadzą samolotu, jak
      miało to miejsce w Tbilisi w czasie wydarzeń sierpnia 2008 roku, możemy się
      tylko domyślać. Jednak z wysokim stopniem prawdopodobieństwa - zauważa "MK".

      Według gazety, "jasne jest jedno: załoga w chwili lądowania znajdowała się pod
      presją nie tylko okoliczności, ale także ludzi, którzy bezpośrednio wpływali na
      proces podejmowania przez lotników decyzji o żywotnym znaczeniu, co stanowi
      poważne naruszenie przepisów lotniczych dowolnego kraju". - Przy czym zadanie
      posadzenia samolotu za wszelką cenę tak silnie przygniatało pilotów, że
      przyćmiło i strach, i zdrowy rozsądek, i ostrzeżenia kontrolera, i wskazania
      przyrządów - podkreśla "MK".

      Gazeta konstatuje, że sądząc na podstawie wstępnych informacji, śledczy
      skłaniali się dotychczas ku wersji, iż winę za katastrofę ponosi załoga. -
      Opublikowanie taśm może zmienić bieg dochodzenia i główną winę za to, co się
      stało, przełożyć na "działania osób trzecich" - konkluduje "Moskowskij Komsomolec".

      • Gość: rusek Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.10, 16:16
        "Moskowskij Komsomolec" - nasz drug, mówi nam, co mamy myśleć. Czyli TVN już nie wystarczy?!
        • after_blues Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. 03.06.10, 17:34
          komsomolec czy nie komsomolec - to bez różnicy. Wazne, że są tam
          interesujące interpretacje, które warto zanalizować. No chyba, że
          wierzy się w idoli a nie w fakty. Wtedy fakty nie są potrzebne.
          • Gość: robi Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.olsztyn.mm.pl 03.06.10, 19:11
            Gość portalu: rusek napisał(a):

            > "Moskowskij Komsomolec" - nasz drug, mówi nam, co mamy myśleć. Czyli TVN już
            nie wystarczy?!

            Masz rację, chłopie. Tak trzymaj! Ruscy w Smoleńsku radzili, żeby nie lądować.
            Jacyś ruscy nam będą dyktować?
            • Gość: mix Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.07.10, 11:19
              Słusznie twierdzisz. Przecież kaczor wie najlepiej i zna wszelkie
              tajemnice jeszcze przed ich ujawnieniem :)
      • privus Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. 17.07.10, 11:23
        Czyli Rosjanie wiedzieli o tym znacznie wcześniej, niż nasi w
        wielkiej tajemnicy puszczają tego niewygodnego bąka.
    • Gość: adam Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.adsl.inetia.pl 05.06.10, 17:47
      Nawet z wysokości 5 m sprawny, nawet znacznie cięższy samolot mógłby przejść do
      fazy wznoszenia i odejścia na drugi krąg lub na lotnisko zapasowe.
      www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100604&typ=my&id=my12.txt
      • Gość: robi Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.olsztyn.mm.pl 05.06.10, 21:55
        Gość portalu: adam napisał(a):

        > Nawet z wysokości 5 m sprawny, nawet znacznie cięższy samolot mógłby przejść
        do fazy wznoszenia i odejścia na drugi krąg lub na lotnisko zapasowe.

        I znów winne te drzewa przydrożne.
      • privus Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. 17.07.10, 11:28
        Nie wykluczam takiej możliwości pod warunkiem, że samolot pilotował
        by Mariusz Bober. Ma jeszcze szanse udowodnienia swojej racji na
        jakimś drugim Dupolewie :)
    • Gość: gość A Rosjanie dalej "kręcą"! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.10, 21:53
      Kontrolerzy zaniżyli dane o widoczności
      www.tvp.info/informacje/swiat/kontrolerzy-zanizyli-dane-o-widocznosci/1888136
    • Gość: haha słusznie - Rosjanie ciagle nas okłamują IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.10, 22:47
      niezalezna.pl/article/show/id/35006
      • Gość: zzzziuuuu Re: słusznie - Rosjanie ciagle nas okłamują IP: *.olsztyn.mm.pl 05.06.10, 23:47
        Wszyscy nas okłamują, oszukują, kantują, robią w konia, w cymbał i w trąbkę. A
        Niemiec to pluje nam w twarz, choć mu śpiewamy, żeby już przestał. Wróg znad
        chmur rozsiewa proszek wywołujący powódź, rzeki nam wylewają, samoloty się
        rozbijają, nawet wulkan odległy o tysiące kilometrów uwziął się i też szkodzi, o
        Tusku nawet nie mówiąc. No po prostu tego się nie da wytrzymać. Trzeba będzie
        blaszkę z samolotu powiesić, świeczki przed nią zapalić, uklęknąć i zaśpiewać
        godzinki.
        • Gość: Czesia Re: słusznie - Rosjanie ciagle nas okłamują IP: *.centertel.pl 04.11.10, 21:03
          a i o selekcji też nie zapominają
          • Gość: TL Re: słusznie - Rosjanie ciagle nas okłamują IP: 85.15.231.* 21.11.10, 21:53

            POLAK TWIERDZI, ŻE ŚLEDZTWO ŚMIERDZI ,
            ROSOFIL TWIERDZI OBŁUDNIE,
            ŻE ŚLEDZTWO PACHNIE PRZECUDNIE
      • Gość: mix Skoro Kaczyńscy z PiS-em IP: *.adsl.inetia.pl 17.01.11, 10:05
        wiecznie mijali się z prawdą, to czemu Rosjanie mając z takimi do czynienia mają postępować inaczej?
    • Gość: hbmjyubnrty Rydzyk winien IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.10, 23:51


      jw.
      • Gość: dziad Re: Rydzyk winien IP: *.centertel.pl 06.06.10, 16:31
        film.onet.pl/O,3405,1614146,1,596,artykul.html
    • Gość: kuba Re: bardzo dobry komentarz IP: *.olsztyn.vectranet.pl 15.06.10, 20:46
      wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw3MTMxMjQ2OSwxODYwMjc3MzIsODUwODkxNSwwLGZvcnVtMDAxLmpz
    • Gość: zk Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.10, 09:01

      na telewizji był wywiad z pilotem który mówił, że latając z
      prominentami niejednokrotnie był przymuszany do lądowania w
      niebezpiecznych warunkach, na co dzinnikarz szybko zgasił temat i
      dali inne infomacje
      • Gość: et Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.1and1.pl 18.10.10, 10:33

        mówili mu: ląduj, dziadu
    • Gość: AK Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.10, 10:00

      POLACY CHCĄ ZNAĆ TREŚĆ ROZMOWY LECHA Z BRATEM.
      UJAWNIĆ ZAPISY ROZMOWY!
      TO JEST KLUCZ DO KATASTROFY.
      • Gość: aloha Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.olsztyn.mm.pl 18.10.10, 12:45
        Nie ma winy politycznej ani też moralnej, można też szukać winy interpretacyjnej, dietetycznej, światopoglądowej, winy chorego pęcherza, czy też niespełnionej nocy z małżonkiem. Palant dosiadł się do pilotów, dostał wytyczne od prezia a młodzi piloci musieli słuchać. Idiotów nie sieją. Wielu, począwszy od funkcji radnego uważa, że są wybrańcami bogów, a są tylko służącymi ich Wybierających. Póki nie zmieni się ich podejście, niech spadają nawet z samolotami.
    • Gość: ewa Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.adsl.inetia.pl 02.11.10, 21:26
      wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/j-kaczynski-to-jest-strasznie-smutne-dla-mnie,3765110,7809280,artykul-fotoreportaz-duzy.html
    • Gość: kp Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.adsl.inetia.pl 04.11.10, 08:57
      wiadomosci.wp.pl/kat,18011,title,Ziemia-smolenska-kryje-jeszcze-szczatki-ofiar-Tu-154,wid,12819089,wiadomosc_prasa.html
      • Gość: gość Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.10, 09:40
        niezalezna.pl/artykul/smolensk_rosjanie_niszczyli_zawartosc_aparatow_ofiar/40912/1
        • privus Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. 05.11.10, 14:32
          A co w tych aparatach ofiar było do zniszczenia? Czyżby po śmierci jeszcze te ofiary robiły jakieś zdjęcia niewygodne dla Rosjan i śledztwa?
          • Gość: adam Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: 173.244.206.* 12.11.10, 16:02

            może tam była bomba zegarowa z detonatorem ołówkowym i kamery uchwyciły moment eksplozji
            • privus Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. 21.11.10, 23:01
              Nie znam się na tego rodzaju kulinariach, wobec tego nie mogę ani zaprzeczyć ani potwierdzić. Biorąc jednak pod uwagę ogólnie panującą opinię o tej prezydenturze i przypuszczalnie wręcz znikome szanse na reelekcję, wszelkie historie o zamachu są tak mało wiarygodne, że traktuję ja jak bajki. Do takiego stwierdzenia upoważnia mnie pogląd, że usuwanie w ten sposób człowieka, którego dni prezydentury są policzone i nie mającego szans na ponowny wybór jest zupełnym absurdem. Bo kto w końcu miałby skorzystać z tak niby misternie uknutego planu?
    • Gość: up Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: 174.122.218.* 17.01.11, 08:51

      warto przeczytać tekst kompetentny
      waldek-myst.blog.onet.pl/Edward-Marganski-Lot-ku-smierc,2,ID415169422,n
      • Gość: mix Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.adsl.inetia.pl 17.01.11, 09:13
        Przy takim podejściu do sprawy trzeba stwierdzić, że mieli takie same szczęście jak wygrana w totolotka. Ile jeszcze bzdur można wypisywać na ten temat?

        Moralnej odpowiedzialności winy Kaczyńskich zakrzyczeć się nie da, chociaż by cały PiS zorganizował swoją tygodniową piso-dramę na Krakowskim Przedmieściu. Tusk dyplomatycznie zapraszał Lecha na wspólny lot do Smoleńska 7 kwietnia. Ale Kaczyńscy postanowili zrobić to po swojemu reżyserując ten wyjazd na gwałt i na wariackich papierach. Chyba nikogo to ani nie zaskoczyło ani nie zdziwiło. Do swoich dziwactw i bezsensownego dziecięcego marudzenia Lech przyzwyczaił wszystkich już wcześniej. Chcieli bliźniacy za wszelką cenę pokazać środkowy palec Tuskowi i pokazali a teraz Jarosław usiłuje znaleźć winnych własnej indolencji. Kolejny już raz ośmieszają ten kraj traktując innych jako głupszych od siebie.
    • Gość: max Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.com 24.01.11, 23:56

      img94.imageshack.us/img94/5568/smoothputin.jpg
      pozostawiam do indywidualnej oceny
      • privus Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. 24.01.11, 23:59
        www.se.pl/s/pics/thumbnails/2010/08/25/K3_OCHRONA_B__TX_580x467.jpg
    • Gość: tt Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.pl 28.02.11, 13:26

      Poseł Antoni Macierewicz o katastrofie smoleńskiej
      www.youtube.com/watch?v=wXehTOobek0&feature=related
    • Gość: ara Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.11, 22:41

      winne jest obustronne rozgilździajstwo, takie do głębi słowiańskie, zwane także bardakiem
      • Gość: Antykaczyniak Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.pools.arcor-ip.net 10.04.11, 22:55
        Kto winien? Bardzo prosta odpowiedż, Kaczyniaki przepełnieni nienawiścią do Rosjan i Niemców. W taką pogodę samolot nie powinien wystartować do Smoleńska!
        • Gość: mix Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.adsl.inetia.pl 10.04.11, 23:22
          Chciał swoją imprezą przyćmić Tuska i straszliwie się bał kolejnej kompromitacji. W tym właśnie w moim przekonaniu tkwi źródło niedomówień i przykrywania niewygodnych dla PiS-u faktów organizowanymi wrzaskami i igrzyskami. Zresztą w jak najgorszym guście.
    • Gość: mk Kto winień katastrofy w Smolińsku? - Chyba ja! IP: *.adsl.inetia.pl 11.04.11, 20:16
      Musiałem wyjechać z domu i z tego powodu przeklinałem cały świat a trafiło w samolot.
      • Gość: wplf Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku? - Chyba j IP: *.formlessnetworking.net 12.04.11, 08:14
        A przyjmiesz jeszcze jakeś zlecenie? Z chęcią skierowała bym Twój gniew na wszystkim ze swej dokuczliwości i braku wychowania watahę.
        • Gość: mk Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku? - Chyba j IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.11, 05:51
          Nie jest to żadne pocieszenie, że poszerzasz swoim jestestwem szeregi ludzi określanych jako piewców PiS uprawiających nekrofilię.
    • Gość: Adam Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: 46.29.253.* 14.04.11, 21:48

      Antoni Macierewicz przekazał na falach Telewizji Trwam, że przeprowadzony niedawno eksperyment dał pozytywny wynik, tj. samolot odszedł na drugi krąg, a samolot prezydencki spadł. Oczywiście tej wiadomości nie usłyszymy, ani nie urzymy jako head line news w mainstreamie. NIe muszę chyba dodawać, że upada kolejna fałszywka nt. błędów pilota.
      • privus "Jeżeli jedna osoba ma jakieś urojenia 30.06.11, 07:03
        nazywamy to szaleństwem. Jeżeli wiele osób cierpi na to samo urojenie nazywamy to religią" .
        (Robert Pirsig)
    • Gość: dd Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.248.115.93.static.simpliq.net 30.06.11, 01:14

      bieżący przegląd zagadnień
      pl-pl.facebook.com/RzygamSmolenskiem
      • Gość: mk Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.11, 05:53
        Mam podobne odczucia.
        • privus PiS stanął w obliczu rozdroża własnej logiki 30.06.11, 06:13
          Wobec fiaska niepoważnej ekspansji Macierewicz przedstawia kolejną wizję katastrofy wolną od spiskowych teorii a Kaczyński stwierdza, że Tu-154 to przerobiony bombowiec i powinien przetrwać uderzenie:
          wyborcza.pl/1,76842,9866504,PiS_w_pulapce_logiki.html
          1) Gdyby 10 kwietnia ten sam samolot (drugi był w remoncie) leciał do Smoleńska z prezydentem i premierem i gdyby wyszła ta sama mgła, zginęliby obaj przywódcy naszego państwa. Tak byłoby lepiej?

          2) Na lotnisku 10 kwietnia nie było rosyjskiego zabezpieczenia i ochrony dla prezydenta, bo Ił-76, w którym - według Macierewicza - znajdowała się ochrona i limuzyna, "został odwołany". Dotąd było wiadomo, że iła nie odwoływano, ale jego próba lądowania omal nie zakończyła się katastrofą. To powinno być ostrzeżenie dla pilotów, że trzeba znad lotniska odlecieć.

          3) Kontrolerzy z jednej strony - zdaniem Macierewicza - "świadomie sprowadzali polskich pilotów na śmierć", nieprecyzyjnie ich naprowadzając, i na koniec wciągnęli ich w "śmiertelną pułapkę". Z drugiej strony błagali przełożonych o podanie lotniska zapasowego, na które Tu-154 miał odlecieć. Ustalmy w końcu, czy ci źli Rosjanie kontrolerzy chcieli naszą delegację zabić, czy też nie.

          4) W Polsce - jak twierdzi Maciarewicz - "ukrywano i mistyfikowano dokumenty" na temat katastrofy. Jednocześnie podstawą jego wywodów były uwagi polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych do raportu MAK i wypowiedź mjr. Mirosława Grochowskiego, wiceszefa komisji. Czy następnym wielkim osiągnięciem komisji Macierewicza jest przeczytanie dokumentów rządowych?

          Ma rację Paweł Wroński stwierdzając, że zawodzi tu nawet elementarne poczucie rozsądku.
          • Gość: mk Re: PiS stanął w obliczu rozdroża własnej logiki IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.11, 06:17
            Właśnie o ten elementarny rozsądek rozbija się woń pisowskich wiatrów :)
            • akant_ol Re: PiS stanął w obliczu rozdroża własnej logiki 30.06.11, 06:23
              A więc mgła traci swe podteksty?
              • Gość: mix Re: PiS stanął w obliczu rozdroża własnej logiki IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.11, 06:28
                Przykry jest trupi odór ziejący z tego chóru.
        • Gość: mix Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku? IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.11, 06:38
          i.pinger.pl/pgr169/2fed7d2c0002c6a649a3df2c/kropka+nad+i.jpg
          • Gość: mk Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku? IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.11, 07:54
            Prezydent Kaczyński zginął w tej katastrofie przez totalną niekompetencję, olewactwo i bylejakość, które sam zresztą szerzył i któremu patronował. Trudno będzie wśród tych wielu przyczyn katastrofy znaleźć coś, w czym on lub jego ludzie nie mieszali by łapsk i czegoś nie popsuli. Szkoda jest tylko tych pozostałych, którzy zginęli.
            • Gość: z_forum Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku? IP: *.olsztyn.mm.pl 30.06.11, 20:34
              Przeczytane na forum:
              >>> TO ROSJANIE są WINNI!
              Ponieważ z góry założyli,że Polacy są wybitnie inteligentni,odpowiedzialni,obdarzeni dużą
              wyobrażnią,rozumiejący słowo mówione i pisane,i jeżeli się im powie,że lotnisko w Smoleńsku jest w zasadzie nieczynne i zaproponuje inne lotniska,lepiej wyposażone w nowoczesną aparaturę (notatka służbowa byłego ambasadora Polski w Moskwie), i nie pozwoli na sprawdzenie lotniska,jego stanu i wyposażenia.I na koniec poinformuje załogę tupolewa,że WARUNKÓW DO LĄDOWANIA NIE MA - to jako ludzie wybitnie inteligentni,rozumiejący słowo mówione i pisane - nie będą próbowali lądować.
              Ale nie z nami takie numery!.Polak potrafi latać nawet na drzwiach od stodoły i wylądować na niewielkim ściernisku.I żaden Ruski nie będzie nam mówił gdzie i jak ma lądować nasz kochany przez cały naród prezydent Najjaśniejszej Rzeczpospolitej,która nigdy, nikomu się nie kłania.
              Tusk w Smoleńsku lądował - to prezydent też wyląduje!
    • Gość: mix Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: *.adsl.inetia.pl 01.07.11, 13:11
      No to powiedz, kiedy będzie następny koniec świata :)
    • Gość: przewidywacz Re: Kto winień katastrofy w Smolińsku. IP: 88.198.55.* 23.11.11, 22:45

      teraz to ziobro będzie winien
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka