Dodaj do ulubionych

Grunwaldzki pomnik ze styropianu. Warto tworzyć...

IP: *.olsztyn.vectranet.pl 12.06.10, 07:59
Łoł, nie wiedziałem, że państwo Zakonu Krzyzackiego było krajem Unii
Europejskiej!
Ten pomnik jest brzydki, dyskusja już się rozpoczęła:
forum.gazeta.pl/forum/w,64,112762210,,Pomnik_kleski.html?v=2
Obserwuj wątek
    • Gość: torro i wyszlo ze albo nie jestesmy w UE IP: *.chello.pl 12.06.10, 09:04
      • Gość: torro albo bilismy sie sami ze soba IP: *.chello.pl 12.06.10, 09:05
        sam chetnie tego PISdzielca pobije po ryju bo to stary Wolak
        • Gość: miłość Re: albo bilismy sie sami ze soba IP: 79.110.200.* 12.06.10, 10:22
          kolejny pomnik w staroswieckiej tradycji - porazka.
          • grzymowicz-oddaj-gaz-na ŁAŁ! "Będzie też flaga Unii Europejskiej." 12.06.10, 10:29
            Powinny byc tez inne flag, ktorych brakuje:
            - ONZ (braly w tym udzial kraje ONZ)
            - NATO (-||- NATO)
            - RWPG
            - Układu Warszawskiego
            - ZSRR

            A tak poza tym, to niech organizator nie dostaje ŻADNEJ kasy z budzetu miasta
            Olsztyn! Czy to ma być MIŚ na skalę Olsztyna (20% kosztów dla organizatorów tej
            szopki)?

            Niech Grzymowicz lepiej wpłaci na konta funduszy remontowych wspólnot
            mieszkaniowych zaległe miliony zł!!!
            • Gość: mockturtle idiotyzm i zakłamywanie historii IP: *.croy.cable.virginmedia.com 12.06.10, 10:46
              "Będzie też flaga Unii Europejskiej. Ma przypominać, że w 1410 r. po
              stronie zakonu walczyły kraje dzisiejszej Unii". Toż to idiotyzm i
              nieprawda. Po stronie zakonu walczyli rycerze wywodzący się z różnych
              krajów ówczesnej Europy, ale tylko dwa kraje należące dziś do UE
              wystąpiły jako strony konfliktu. Były to Polska i Litwa. Wydawałoby
              się, że przed wykonaniem takiego wiekopomnego "dzieła", "twórca" mógłby
              poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z historią.
    • Gość: kolinka Grunwaldzki pomnik. IP: *.adsl.inetia.pl 12.06.10, 09:13
      Trochę jak znaczek MTV :P
    • Gość: berkowaty makietka... IP: *.static.adslpremium.ch 12.06.10, 09:48
      czarcia zapadka...

      to było w jakimś filmie... Vabank

      Pomnik Grunwaldu z flagą Uni... jeszcze dołożyć Matkę Boską, Chrystusa Króla
      Polski, wizerunek sarkofagu z przedsionka Marszałka z Wawelu i jesteśmy w domu...
      • Gość: olek Re: makietka... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 12.06.10, 10:10
        Tak, za mało wazeliny. Te unijne gwiazdki, to stanowczo za mało.
    • zeixer Grunwaldzki pomnik ze styropianu. Warto tworzyć... 12.06.10, 09:57
      Paskudztwo bezguście jak to wygrało to reszta to chyba horror.
    • rojberek To jest żałosne żeby świętować jakąś bitwę! 12.06.10, 10:18
      To znaczy jak daremny jest ten kraj, że nie ma się czym szczycić jak
      zwycięstwem w jakiejś bitwie rycerskiej sprzed 600 lat!

      Żałość, żałość i jeszcze raz żałość! Wręcz samo dno.
      • Gość: mrumm Re: To jest żałosne żeby świętować jakąś bitwę! IP: *.olsztyn.vectranet.pl 12.06.10, 10:28
        Jeszcze większa żałość, że biedni Warmiacy nie stanęli wtedy po
        słusznej stronie. Powtórka była w 1945.
    • Gość: p Re: Grunwaldzki pomnik ze styropianu. Warto tworz IP: *.olsztyn.mm.pl 12.06.10, 10:42

      litości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: vico Grunwaldzki pomnik ze styropianu. Warto tworzyć... IP: *.olsztyn.mm.pl 12.06.10, 11:19
      Może z flagą unijną to przesada - ale, gratulacje dla autora. Ważna jest
      również lokalizacja pomnika, otoczenie - myślę, że ten pomnik mógłby stanąć
      wśród bujnej zieleni,w parku, a nie np. pod "wysoką bramą" czy w "blokowisku".
      (Kojarzy się z rzeźbami amerykańskimi wyłaniającymi się z w masywu górskiego.)
      • Gość: Obe Re: Grunwaldzki pomnik ze styropianu. Warto tworz IP: *.olsztyn.vectranet.pl 12.06.10, 14:43
        Obawiam się że menty rozmaite mogą za tą ścianką sikać.
    • Gość: kobra Grunwaldzki pomnik ze styropianu. Warto tworzyć... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.06.10, 17:33
      Jak zawsze na forum, większość wypowiada się anty. Mi się pomnik podoba i jak
      najbardziej jest to forma przestrzenna. Niedouczonym polecam słownik i
      sprawdzić definicję. Zobaczymy czy się przyjmie rzeźba, może tak może nie.
      Czas pokaże. Gratulację dla autora.
    • Gość: uczestnik konkursu Grunwaldzki pomnik ze styropianu. Warto tworzyć... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 12.06.10, 20:00
      W pierwszej chwili na podstawie fotografii sam esemesowałem,że szubieniczki bis. Jednak jak obejrzałem na stronie Laureata Jego inne prace pomyślałem,że zrobi dobrze detal będzie ciekawie. Usłyszałem, że ponad 2 metry na postumencie,to za mało. Jak przeczytałem,że ma być świadomie postawiona styropianowa makieta to się bardzo zdziwiłem decyzji jury. Współczuję Dawidowi i Organizatorowi bo dotychczasowe opinie są obezwładniające. Ileż potrzeba siły, aby uwierzyć, że wyjdzie coś dobrego.Życzę,aby wyszło jak najlepiej. Czekam na obiecaną wystawę pokonkursową.
      • Gość: wojcekr do uczestnika IP: *.olsztyn.mm.pl 12.06.10, 22:15

        to wszystko jest bardzo ciekawe:)
        propozycje podaje się "na gotowo"

        1. forma
        2. treść
        3. materiał (sic)
        4. przekaz
        5. oczywiście - polityka historyczna hehehehe

        to co okazywało zdjęcie, trudno bylo ocenić
        ja bym ten konkursik odwolal
        napewno facet miał dobre intencje, ale coz tego

        a tak swoją drogą nie ze styropianu tylko styroduru
        jak na to patrzę, to sie nic niczego nie trzyma
        zwłaszcza jury
    • Gość: mario Grunwaldzki pomnik ze styropianu. Warto tworzyć... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 12.06.10, 21:40
      pomnik bardzo interesujący,inny niż typowe pomniki,uważam że jest na
      miarę naszych czasów
      • Gość: wojcekr do mario IP: *.olsztyn.mm.pl 12.06.10, 22:21
        fakt, na miarę naszych czasów, styropian, totalne niedoróbki
        merytoryczne, brak czytelnego przekazu
        może to jakiś nowy kierunek sztuki?
        • Gość: Quasimodounito Re: do mario IP: *.olsztyn.vectranet.pl 12.06.10, 22:54
          Skoro Unia, to równowaga. Żadne tam jeden herb wyżej, drugi nizej ,
          Jedn łeb koński pod, a drugi nad. Oj, oj chyba ktos tu ne rozumie
          przesłania unijnego i nie chce pieniązkow dostać.
          • Gość: jakob Re: do mario IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.06.10, 00:01
            z tego co wyczytałem to koleś dostał za to 5000 tys nagrody . i za tą sumę musi
            słuchać waszych komentarzy ja dałbym mu przynajmniej 10000 za mocne nerwy ,
            przecież to tylko makieta tymczasowa.
    • Gość: głość Grunwaldzki pomnik ze styropianu. Warto tworzyć... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 13.06.10, 11:13
      Może komisja wybrała taki, żeby przypadkiem nie powstał potem trwały?,
      trzeba by zobaczyć restę prac.

      W ogóle co to za projektowanie gdzie nie ma precyzyjnie wskazanego
      miejsca dla pomnika?
      Można zaprojektować bloba czy gluta, ale
      trzeba wiedzieć że są przestrzenie gdzie pasuje a są też i takie że nie
      pasuje...
      Poza tym stawianie pomników w naszych czasach to, jak to ktoś już tu
      kiedyś ładnie ujął, "niezdrowa masturbacja kompleksami".
    • Gość: H42 Pomnik - logo IP: 193.164.157.* 14.06.10, 15:14
      Czy tylko ja widzę, że ten pomnik przypomina logo MTV ?
      • Gość: U......Nia Re: Pomnik - logo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.10, 15:29
        Poza tym ja tam walki, boju, jęku rannych i zarzynanych nie widzę.
        To raczej towarzyskie spotkanko (unijne chyba bo gwiazdku UE są).
        Koniki sie spotkali i tyla.
        • Gość: Pl Re: Pomnik - logo IP: *.olsztyn.vectranet.pl 14.06.10, 18:08
          Da się to naprawić. Trzeba dorobić wystajace zza parawanu nogi
          leżących gostków. Będzie spotkanie unijne po bitwie.
    • Gość: kruck Grunwaldzki pomnik ze styropianu. Warto tworzyć... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.10, 12:14
      Dzisia Jagiełło by odpuścił. Ze względu na fundusze unijne.
    • Gość: z marmuru Re: Grunwaldzki pomnik ze styropianu. Warto tworz IP: *.centertel.pl 17.06.10, 17:21
      przynajmniej ocieplony
    • Gość: kartyk Grunwaldzki pomnik ze styropianu. Warto tworzyć... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 19.06.10, 21:51
      pierwszy raz widzę pomnik,który do mnie przemawia,zwarty,prosty w
      odbiorze.Wszedłem na stronę artysty i jestem pod wrażeniem,szkoda że
      nie mam funduszy na sztukę,ma facet talent
    • Gość: kook Re: Grunwaldzki pomnik ze styropianu. Warto tworz IP: *.com 09.07.10, 08:24

      www.kitsch.co.uk/
    • Gość: Grzmot Gierek! Gierek! Gierek! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.10, 11:14
      Gierek! Gierek! Gierek!
      • Gość: pop Re: Gierek! Gierek! Gierek! IP: *.centertel.pl 01.10.10, 19:46
        mówię Gierek myślę Partia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka