Gość: poko IP: *.olsztyn.mm.pl 22.02.12, 14:23 Co na to Straż Miejska lub ochrona środowiska. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Jozi Re: Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do IP: *.olsztyn.mm.pl 22.02.12, 14:24 Aby do wiosny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do Łyny IP: *.olsztyn.net.pl 22.02.12, 14:24 ukarać winnych za głupotę Odpowiedz Link Zgłoś
antymenel.1 Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do Łyny 22.02.12, 14:47 Pojawią się w Łynie dorsze i śledzie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: normalny Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do Łyny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.12, 15:09 Jak oczy nie widzą, to serce nie boli, jak mędrcy mawiają. Śnieg z roztopów, spływający do studzienek kanalizacyjnych, to niby gdzie trafia?. Bo, może do oczyszczalni ścieków?. Zapomnij, o przerażony Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do Łyny IP: *.play-internet.pl 22.02.12, 15:21 Co za dureń pisze takie artykuły? ;) Z roztopów zawsze wszystko w Olsztynie spływa do Łyny. I co w tym dziwnego, że pracownicy wrzucają go do Łyny? Dodam, że to co wycieka z aut (oleje, smary, paliwa też kończy w studzienkach kanalizacyjnych i w końcu w Łynie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bolo Re: Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do IP: 92.55.195.* 22.02.12, 21:14 Masz rację oszołomstwo GW przekracza sumaryczne ,myślenie wszystkich ,istot,. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 7h Re: Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.12, 08:20 A ludzie dają się nabrać i bulwersują się. Swoją drogą wcześniej ten urobek śnieżny wywożono do lasu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość do Pliszki IP: *.play-internet.pl 22.02.12, 15:23 "Jest to zjawisko dla nas tym bardziej niezrozumiałe, że przy ul. Leśnej mamy wyznaczone składowisko śniegu." Panie Pliszka, a ten śnieg z Leśnej to gdzie spływa? ;) Kto takiego "znawcę" wziął do Ratusza? ;) A może ten śnieg leży tam całymi latami? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Em Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do Łyny IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.02.12, 16:41 Brak tematów do pisania skłania takich autorów do wypisywania głupot i czepiania sie wszystkiego. A pan Pliszka nie ma odwagi na odpowiedź. Przecież śnieg z całego miasta w postaci wody nie spływa do specjalnych zbiorników tylko do kanalizacji i do Łyny. A jak deszcz pada - to tez sie go wyłapuje i sitkami cedzi w specjalnym stawie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: normalny Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do Łyny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.12, 17:18 Jeszcze raz się włączę, dla wyjaśnienia problemu. Instalacja kanalizacyjna, to nie to samo, co instalacja nazywana inaczej „burzowa”. To te kratki, co widzimy przy ulicach. Obrazowo to wygląda tak: jak się zrobi kupkę w domu, to ona zapewne trafi do oczyszczalni ścieków, jak się zachce poza domem i przyciśnie strasznie (ale tylko na początku ulewy) i narobi się na kratkę kanalizacyjną, to powinna kupka trafić do oczyszczalni, w co wątpię, ale tak to powinno działać. jak się zachce poza domem i przyciśnie strasznie i narobi się na kratkę kanalizacyjną, przy takiej pogodzie jak dziś, kupka na bank wyląduje w Łynie. Śnieg na Leśnej się roztopi i popłynie do Łyny natychmiast, a pozostałe syfy powoli przez glebę latami będą spływały. Tego już oczy nie widzą, więc i serce nie boli. Też mi się nie podoba bezpośrednie wrzucanie śniegu do Łyny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: b28 Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do Łyny IP: *.olsztyn.mm.pl 22.02.12, 18:06 "Siły natury w służbie człowieka"- jak to powiedział bohater Barei. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RON Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do Łyny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.12, 18:59 Olsztyn to takie bogate miasto, że powinno się ten śnieg wywozić do ciepłych krajów w szczelnie zamkniętych kontenerach. Można też zakazaćwzrostu temperatury i niech sobie jeszcze leży. Są to naprawdę bardzi ciekawe i intrygujace problemy. Może poprosić Worobieja lub innnego ekologa o opracowanie instrukcji postępowania oraz wydania decyzji środowiskowej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lesfer Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do Łyny IP: *.olsztyn.mm.pl 22.02.12, 19:06 Szanowny Autorze Artykułu, A co z wodami które prosto z dróg przez cała zimę poprzez system kanalizacji deszczowej dostaja sie prosto do rzeki m. innymi wlasnie pod owym mostem Jakuba przy ul. Szrajbera. Tam nie ma zadnych separatorów, a nawet jezeli sa takie separatory to wylapuja tylko substancje chemiczne. Poza tym zleceniodawca MZDIM nie przewiduje wywozenie sniegu z mostow. A szczegolnie na mostach konieczne jest uzywanie soli ze wzgledu na duza sliskosc nawierzchni. Jedyne wyjscie to zrezygnowac z soli do likwidacji sliskosci nawierzchni. Moze byc uzwyany sam piasek, a nadmiar sniegu mozna wywozic majac przy tym okropna zupe. Niestety w takich warunkach nie moga zupelnie funkcjonowac pojazdy ciezarowe i autobusy. Busy takze beda mialy ciezko Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hydraulik Re: Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do IP: 172.25.254.* 22.02.12, 23:46 Gdy czytam tych domorosłych speców od ulicznej instalacji burzowej czy deszczowej to śmiech mnie ogarnia. Wy naprawdę myślicie, że to tak banalne, że woda z ulicy sobie spływa pierwszą lepszą rurką prosto do rzeczki? Nie nalegam, by każdy chodził do szkoły, w której uczą jak wygląda sieć deszczowa, jakie tam po drodze są separatory itd. itp., ale odrobina zdrowego rozsądku powinna wystarczyć, by zdać sobie sprawę, że coś z moją głowką nie tak, skoro myślałem, że jedynymi elementami tej instalacji jest kratka w ulicy, rurka w ziemi i wylewka prosto do Łyny. Drugi wątek to składowanie zwiezione śniegu w jednym, nawet dużym miejscu. Też główka nie podpowiada, że skażenie w takim jednym miejscu jest mniej szkodliwe dla środowiska niż gdy szkodliwe substancje zostaną rozniesione z nurtem rzeki po nie wiadomo jak dużym terenie? Do szkoły najpierw, do szkoły, a potem zgrywać mądralę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do IP: *.play-internet.pl 23.02.12, 07:49 Sam idź do szkoły gamoniu. Jakie składowanie śniegu w jednym miejscu? Śnieg to nie mogilniki z chemikaliami. Uczy się bo ja wiecznie żyć nie będę. Śnieg z solą składowany na Leśnej ( składowany a propos w Lesie Miejskim!!) też się topi i spływa do Łyny. Zresztą jak długo żyję tak długo śnieg spływa w Olsztynie do Łyny ;) A dziś w deszczu jak ładnie płynie ;) I pewnie będę prorokiem, ale dalej będzie spływał do Łyny. Odpowiedz Link Zgłoś
iwaniuk-online Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do Łyny 23.02.12, 00:52 Pewnie eksperymenty w nowym laboratorium za ciężkie pieniądze podatników pokazały, że jak najbardziej można siup! do Łyny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do Łyny IP: *.olsztyn.mm.pl 23.02.12, 17:52 A ja idąc wczoraj tym mostem widziałem, jak Ci pracownicy znosili śnieg z mostu na łopacie na pobocze. i o co ta afera? i Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do Łyny IP: *.olsztyn.mm.pl 23.02.12, 17:59 Ej ludzie a gdzie wy widzicie, na tych fotkach, ze ten śnieg wrzucany jest do Łyny? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zat Skuwają stary śnieg z chodników i wrzucają do Łyny IP: 213.184.22.* 11.01.13, 08:45 A nie pomyśleliście, że po to 2 lata zakładano za grube pieniądze osadniki w sieci deszczowej żeby cały syf nie spływał bezpośrednio do Łyny. Ktoś to już wam próbował tłumaczyć że instalacja to nie tylko kratka i rura i być może miejsce wyznaczone na składowisko śniegu wyznaczone jest tam z jakiś powodów a nie losowo. Wiesz chociaż jeden z drugim gdzie to jest czy też przyjechaliście z Nowego Miasta L i wszystko macie w d... trole? Odpowiedz Link Zgłoś