Dodaj do ulubionych

Potrącił na pasach

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.06, 11:21
Go z dnia 04/10/2006 na stronie 4 donosi:
"12-letnia dziewczynka z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala
dziecięcego w Olsztynie po tym jak na przejściu dla pieszych potracił ja
samochód. Do wypadku doszło wczoraj (tj. 03/19/06) tuz po godzinie 19 na
skrzyżowaniu ulic Wilczyńskiego i Hanowskiego.
- Jeden z kierowcow zatrzymał sie przed przejściem, niestety drugi
kierowca jadący obok niego tego nie zrobił i wjechał wprost w dziewczynkę-
informuje Anna Siwek, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w
Olsztynie" koniec cytatu.
Dokładnie, kropka w kropkę podobny wypadek mial miejsce z udziałem
prezydenta J.Cz.M. Sprawa wniesiona przez prokuraturę (połamane kosci
dziewczynki nie zrosły sie w ciągu 7 dni)zakończyła sie wyrokiem bez skazania
sprawcy. W prasie czytałem pochwały postawy sprawcy (mógł uciec ale tego nie
uczynił, itp.). Proponuję obserwacje skutków prawnych tego wypadku (z dnia
03/10/06). Zaznaczam, ze nie oczekuję uniewinnienia sprawcy wypadku, nawet
gdyby zaniósl do szpitala torebkę landrynek. Jest to jednak jakis test
prawdy dla olsztyńskiej Temidy. Nieprawdaż?
Obserwuj wątek
    • Gość: roki Re: Potrącił na pasach IP: *.160.232.48.olsznet.ec.pl 07.10.06, 10:41
      prawdaż ,tylko co z tego? zanim sprawa przejdzie przez sąd ,będzie po wyborach
      i CJM zostanie wybrany na następna kadencję a nasz olsztyński układzik władzy
      będzie sobie dalej świetnie funkcjonował.
      • Gość: Harry Re: Potrącił na pasach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.06, 11:30
        Zgoda. Mój post nie miał zamiaru odgrywania roli postu wyborczego. Wiedza o
        wypadku J.Cz.M. jest znana od dawna, dyskutowane jest stanowisko prokuratury i
        (co powinno zasmucać) wyrok sądu. Znany jest "zbieg okoliczności" w którym
        sprawę rozstrzygnieto na korzyść sprawcy wypadku na "chwilę" przed wyborami
        itp, itd. Jak widać okreslonej grupie wyborców (i to sporej) takie drobiazgi
        latają "koło nosa".
        Ale jest inna sprawa. Taką zagwozdką jest jednak żaba (na wpół przełknieta) w
        ustach prokuratury i sądu. Sprawa jest oczywiscie w gestii mass mediów, w tym
        GW z której forum korzystamy. Milczenie mass mediów w tej sprawie spowoduje że
        nikt wiedzy na temat tego rozstrzygnięcia miał nie będzie. No bo co z tego
        jeśli ukaże się gdzieś maczkiem napisana i w rogu umieszczona jednozdaniowa
        informacja o fakcie. Po zatem nie wszystkie wyroki trafiają do prasy. A sprawa
        ma przede wszystkim (oprócz cierpienia dziewczynki) aspekt wysoce moralny i
        etyczny. Pozdrawiam
      • Gość: me Re: Potrącił na pasach IP: *.olsztyn.net.pl 07.10.06, 11:31
        ale czy to Pan Prezydent Małkowski potrącił na przejściu na Wilczyńskeigo
        dziecko żeby miał przez to wyborów nie wygrać?
        • Gość: roki Re: Potrącił na pasach IP: *.160.232.48.olsznet.ec.pl 07.10.06, 11:49
          podpuszczasz oczywiście?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka