Gość: dana IP: 88.156.63.* 15.06.07, 20:42 co z tym funduszem remontowym???????? musze płacic czy nie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: tt Re: fundusz remontowy IP: *.olsztyn.mm.pl 16.06.07, 15:37 Pewnie ze musisz placic!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dana Re: fundusz remontowy IP: 88.156.63.* 16.06.07, 20:11 jestes pewien bo niby jakas nowa ustawa weszła ze nie...wie ktos cos? Odpowiedz Link Zgłoś
theedge Re: fundusz remontowy 16.06.07, 21:00 Przeczytaj dokładnie omawiane przepisy może wówczas przestaniesz zadawać głupie pytania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Klakson Re: fundusz remontowy IP: *.ols.vectranet.pl 17.06.07, 12:11 Jak mieszkasz w spółdzielnianym bloku (kołchozie) musisz płacic do końca życia. Jak wybudujesz dom na kredyt to płacisz tyle samo, ale do momentu spłacenia kredytu. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: fundusz remontowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 12:18 akurat! potem już nie płacisz na fundusz, tylko sam za swoje pieniądze remontujesz swój dom - tak czy siak, płacić musisz, chyba, że jesteś Lidzią S. - wtedy ci wszystko wolno! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hanka Re: fundusz remontowy IP: *.ols.vectranet.pl 17.06.07, 13:25 Możesz uchylić małego rąbeczka tajemnicy,kto to jest Lidzia S.?Bardzo mnie zaintrygowało. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radost Re: fundusz remontowy IP: *.olsztyn.mm.pl 17.06.07, 13:44 Brakuje nam takich zarządców wspólnot mieszkaniowych (ewentualnie zarzadów spóldzielni), którzy remontują budynki (i całe otoczenie) bezpłatnie. Obietnica zwolnienia części członków spółdzielni mieszkaniowych z wpłat na fundusz remontowy przez dwadzieścia kilka lat to czysta demagogia. Równie dobrze można zwolnić mieszkańców z obowiązku płacenia np. za wodę, nie dając rekompensaty wodociągom. Obowiązku płacenia nie będzie, ale wody też nie będzie. Podobnie z remontami- nie będzie wpłat - nie będzie remontów. Jest też taka możliwość, że sąsiedzi płącący na fundusz zaczną płacić więcej (aby remonty jednak były na rozsądnym poziomie - zwłaszcza że na przestrzeni ostatniego roku koszty w budownictwie wzrosły o 50 %) - wtedy mieszkańcy zwolnieni z wpłat będą mieli krótszy okres zwolnienia. Konsekwencje nowej ustawy spółdzielczej mogą być zaskakujące. Może np. okazać się, że spółdzielcy obdarowani zwolnieniem z wpłat na fundusz będą sami rezygnować ze zwolnienia aby wyremontować unieruchomioną windę w wieżowcu. Ręczne sterowanie z poziomu ustawodawcy niezbyt często przynosi dobre wyniki. Odpowiedz Link Zgłoś