Dodaj do ulubionych

fundusz remontowy

IP: 88.156.63.* 15.06.07, 20:42
co z tym funduszem remontowym???????? musze płacic czy nie?
Obserwuj wątek
    • Gość: tt Re: fundusz remontowy IP: *.olsztyn.mm.pl 16.06.07, 15:37
      Pewnie ze musisz placic!!!
      • Gość: dana Re: fundusz remontowy IP: 88.156.63.* 16.06.07, 20:11
        jestes pewien bo niby jakas nowa ustawa weszła ze nie...wie ktos cos?
        • theedge Re: fundusz remontowy 16.06.07, 21:00
          Przeczytaj dokładnie omawiane przepisy może wówczas przestaniesz zadawać głupie
          pytania.
    • Gość: Klakson Re: fundusz remontowy IP: *.ols.vectranet.pl 17.06.07, 12:11
      Jak mieszkasz w spółdzielnianym bloku (kołchozie) musisz płacic do końca życia.
      Jak wybudujesz dom na kredyt to płacisz tyle samo, ale do momentu spłacenia
      kredytu.
      Pozdrawiam.
      • Gość: ja Re: fundusz remontowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 12:18
        akurat! potem już nie płacisz na fundusz, tylko sam za swoje pieniądze
        remontujesz swój dom - tak czy siak, płacić musisz, chyba, że jesteś Lidzią S. -
        wtedy ci wszystko wolno!
        • Gość: Hanka Re: fundusz remontowy IP: *.ols.vectranet.pl 17.06.07, 13:25
          Możesz uchylić małego rąbeczka tajemnicy,kto to jest Lidzia S.?Bardzo mnie
          zaintrygowało.
        • Gość: Radost Re: fundusz remontowy IP: *.olsztyn.mm.pl 17.06.07, 13:44
          Brakuje nam takich zarządców wspólnot mieszkaniowych (ewentualnie zarzadów
          spóldzielni), którzy remontują budynki (i całe otoczenie) bezpłatnie. Obietnica
          zwolnienia części członków spółdzielni mieszkaniowych z wpłat na fundusz
          remontowy przez dwadzieścia kilka lat to czysta demagogia. Równie dobrze można
          zwolnić mieszkańców z obowiązku płacenia np. za wodę, nie dając rekompensaty
          wodociągom. Obowiązku płacenia nie będzie, ale wody też nie będzie. Podobnie z
          remontami- nie będzie wpłat - nie będzie remontów. Jest też taka możliwość, że
          sąsiedzi płącący na fundusz zaczną płacić więcej (aby remonty jednak były na
          rozsądnym poziomie - zwłaszcza że na przestrzeni ostatniego roku koszty w
          budownictwie wzrosły o 50 %) - wtedy mieszkańcy zwolnieni z wpłat będą mieli
          krótszy okres zwolnienia. Konsekwencje nowej ustawy spółdzielczej mogą być
          zaskakujące. Może np. okazać się, że spółdzielcy obdarowani zwolnieniem z wpłat
          na fundusz będą sami rezygnować ze zwolnienia aby wyremontować unieruchomioną
          windę w wieżowcu. Ręczne sterowanie z poziomu ustawodawcy niezbyt często
          przynosi dobre wyniki.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka