Dodaj do ulubionych

A inwestycje odlatują z Olsztyna

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.08, 19:23
Właśnie Radni otrzymali projekt autopoprawki do projektu budżetu na 2008 r.
Wynika z niego, że zaplanowane wydatki majątkowe w 2008 r. (jeśli Rada
uchwali) zostaną zmniejszone o przeszło 80 mln. zł. z kwoty przeszło 283 mln.
zł do kwoty ok. 200 mln. zł., zaś planowane pozyskanie środków unijnych w
latach 2008 - 2010 Ratusz zmniejsza z kwoty 612 mln. zł do kwoty 219 mln. zł ,
a więc o przeszło 393 mln. zł. Nic dodać nic ująć. Wspaniałe planowanie gdzie
w ciągu dwóch miesięcy proponuje się takie zmiany . Chwała Radnemu
Gornowiczowi, Szostkowi, Baczewskiemu i innym trzeźwo myślącym, którzy nie
dają się nabrać na głupoty wpisane do projektu Budżetu. Materiał który dostali
Radni był przygotowywany przez ostatnie dwa tygodnie i o jego treści i
skutkach JCM wiedział ale nie przeszkodziło mu to , ażeby na zebraniu
dyrektorów w ostatni poniedziałek mówić, że projekt budżetu jest bardzo dobry
a tylko prasa i niektórzy Radni czepiają się bo nie mają wiedzy. Kto tu nie ma
wiedzy? - wystarczy zapoznać się z tymi liczbami.
Właśnie jestem po oglądnięciu opinii w TVP. Prezydent znów przekonywał , że
jest to najlepszy budżet w ciągu ostatnich 7 lat jego rządzenia. Zapomniał
jednak powiedzieć o tym co napisałem powyżej. Jest to socjotechnika bardzo
często uprawiana przez niego gdyż myśli, że MY mieszkańcy Olsztyna jesteśmy
tacy głupi. W trzech co najmniej sprawach kłamał bądź brak mu wiedzy (myśli
dalej że społeczeństwo jest głupie i „łyknie” wszystko co on powie).
1. jest nieprawdą , że proponowane ograniczenie wydatków bieżących o 30 mln.
zł które to zapowiedział przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów będzie
miało wpływ na płace Urzędników, gdyż pod koniec ubiegłego roku z terminem
wyrównania od lipca otrzymali oni podwyżkę która skutkuje dodatkowymi 3 mln.
zł w budżecie tego roku i tych pieniędzy nie można zabrać – one muszą pozostać
bo przecież to on podpisał nowe angaże. Taka interpretacja przez JCM ma na
celu poróżnienie Radnych z Urzędnikami. Prof. Gornowicz wraz z Komisją
proponował zdjęcie 30 mln zł. z wydatków bieżących przede wszystkim
dotyczących promocji JCM.- no ale Małkowski jak zwykle posługuje się
socjotechniką licząc , że mieszkańcy to kupią.
2. jest nieprawdą to co powiedział Małkowski, że na II etap Gospodarki Wodno –
ściekowej otrzymaliśmy jako Gmina 39 mln Euro. Prawda jest taka, że na etap II
otrzymaliśmy dofinansowanie unijne w wysokości ok. 16 mln Euro (57% z kwoty
28 mln.)
3. Wspaniała opinia RIO w stosunku do budżetu, o której mówił JCM sprowadza
się do oceny zgodności projektu z Ustawą o Finansach Publicznych, zaś tutaj
Radni podnoszą nierealność i rozrzutność tego budżetu.

Reasumując w ciągu dwóch tygodni JCM zmniejsza po interwencji Radnych
planowane wydatki budżetu 2008 r. o przeszło 110 mln. zł.
Obserwuj wątek
    • Gość: Ciekawa A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.ols.vectranet.pl 09.01.08, 19:29
      Małe pytanie - jaki jest koszt jednej wiaty autobusowej, że rocznie można
      pozwolić na postawienie AŻ TRZECH SZTUK?!
      • Gość: wykonawca Re: A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.08, 22:56
        ja wykonam taka wiatę za 12 - 15 tys,
      • Gość: wykonawca Re: A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.08, 22:56
        ja wykonam taka wiatę za 12 - 15 tys,
        • mameluch Re: A inwestycje odlatują z Olsztyna 09.01.08, 23:13
          a pozostałe kilkanaście tysięcy od wiaty to premie dla ratuszowych za dobrze
          wykonane zadanie;)
    • Gość: Ratuszowy A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.08, 19:32
      powinno być:

      1. jest nieprawdą , że proponowane ograniczenie wydatków bieżących o 30 mln. zł
      które to zapowiedział przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów będzie miało
      wpływ na płace Urzędników,(tak powiedział Małkowski w audycji) gdyż pod koniec
      ubiegłego roku z terminem wyrównania od lipca otrzymali oni podwyżkę która
      skutkuje dodatkowymi 3 mln. zł w budżecie tego roku i tych pieniędzy nie można
      zabrać – one muszą pozostać bo przecież to on podpisał nowe angaże. Taka
      interpretacja przez JCM ma na celu poróżnienie Radnych z Urzędnikami. Prof.
      Gornowicz wraz z Komisją proponował zdjęcie 30 mln zł. z wydatków bieżących
      przede wszystkim dotyczących promocji JCM.- no ale Małkowski jak zwykle
      posługuje się socjotechniką licząc , że mieszkańcy to kupią.
    • Gość: Ratuszowy A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.08, 19:35
      Koszt wiaty przedstawiony przez JCM wynosi 26 tys. zł
    • Gość: Głos Jarot A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.ols.vectranet.pl 09.01.08, 19:36
      Jeśli się uda z inwestycją tramwajową to i tak będzie nieźle, bo to jest poważne
      i sztandarowe przedsięwzięcie. Basen to już rzecz wtórna, bo i tak ich ostatnio
      przybywa w Olsztynie i pobliskich miejscowościach. Nowej Uranii też nie
      potrzeba, skoro można wejść w spółkę z UWM i dołożyć do uniwersyteckiej inwestycji.
      • Gość: mark Re: A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.08, 05:45
        Następny naiwny. Jeżeli masz wątpliwości, to popatrz na budżet i samodzielnie
        oszacuj koszty takiego przedsięwzięcia. Miasto nie stać na uporządkowanie ul.
        Partyzantów a dajesz sobie wciskać farmazony o tramwajach :))

        Nie ma to, jak obiecać :))
    • bardzozaintrygowany A inwestycje odlatują z Olsztyna 09.01.08, 19:44
      W dzisiejszej prasie mowa była o 21 największych projektach, w których planowane
      są dotacje z UE. W artykule mowa o 11. Co z pozostałymi ? Co mówiono na
      dzisiejszej konferencji prasowej? Czy tylko tyle?
    • mameluch Re: A inwestycje odlatują z Olsztyna 09.01.08, 19:54
      nie będzie drugiego Dubaju? no nie wierzę...
      oby przynajmniej wiaty były przyozdobione wielkimi zdjęciami uśmiechniętego
      Patrona, tak żeby nam żyło się lepiej.
      • Gość: kacper Re: A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.olsztyn.net.pl 09.01.08, 23:24
        Ot tak kilka zdań od siebie:

        Tramwaj - Olsztynowi niepotrzebny - potrzebne nam skrzyżowanie wielopoziomowe i
        kompleks wielopoziomowych parkingów w centrum miasta.

        - Potrzebne nam działanie w sprawach odpadów komunalnych - wywozimy kase nie
        tylko z miasta ale i z naszego województwa - opłata marszałkowska.

        - Niedługo utoniemy w g...... jeśli spraw gospodarki wodnościekowej się nie załatwi.

        Potrzebujemy wreszcie głównych arterii w mieście czyli - jak wjedziemy na
        Sikorskiego - to jedziemy bez zatrzymywania się w okolice centrum.

        Lubelska, wojska polskiego, warszawska (wszędzie powinny być zjazdy i wjazdy
        bezkolizyjne.

        Potrzebujemy rozszerzenia starówki na ul. Dąbrowszczaków - piękna ulica i warto
        ją wyeksponować.


        Potrzebujemy boisk i ośrodków kulturalnych na każdym osiedlu, inaczej zginiemy z
        rąk blokersów :-(.

        Potrzebujemy terenów zielonych, parkingów, basenów (małych i tanich na
        osiedlach) potrzebujemy ścieżek rowerowych - ale nie 300 metrów tu, 500 metrów
        tam - tylko traktów z jednego końca miasta na drugi.

        Potrzebuje to miasto wizji - a nie PR i promocji za nasze pieniądze - co tu
        promować tu najpierw trzeba kawał dobrej roboty zrobić.

        A teraz trochę sarkazmu - Krajem rządzi PO, województwem PO, Miastem PO i nie
        można inwestycji przeprowadzić ?? kto z kim nie może się porozumieć ??

        • Gość: j.szostek Re: A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.08, 23:31
          Kacper nie "ściemniaj" - dobrze wiesz, ze platformie WYDAJE SIĘ ZE
          RZADZI w Olsztynie. Chyba , ze masz na myśli janka
        • Gość: O! Re: A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.08, 06:45
          o następnego Małkowskiego sld urodziło! Gada tak samo i wie że z tych obiecanek
          nic nie będzie. Ale publicity rośnie. Picer
    • Gość: kolega A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.uwm.edu.pl 10.01.08, 08:05
      Może lepiej uzbroić jakieś tereny pod inwestycje przemysłowe? Od
      dawna chodzę po forum i jakoś nikt nie podnosi tej sprawy. Trzeba
      sciągnąć tu jakieś firmy z kasą. Będzie przemysł to będzie kasa dla
      ludzi, a oni tę kasę wydadzą w naszym mieście. Cale miasto odżyje.
      • Gość: PhD at Bbk. London To wlasnie pokazuje debilizm obecnej WLADZY!!! IP: *.in-addr.btopenworld.com 13.01.08, 09:40
        Zamiast investowac wydaja... Bez komentarza...
        Pierwsza rzecz jakiej szukaja MNC robiac FDI to tereny pod
        investycje o przygotowanej infrastukturze i okreslonym stanie
        prawnym a takze fast-track decyzyjny. Lokalizacja ma znaczenie
        wtorne wbrew pozorom i temu co probuja Wam wmowic Wasi nieudarni
        politycy...Po investycjach przychodzi spill-over i jest kasa
        na "mieso wyborcze" tylko po co sie starac nie???
    • Gość: Poldek A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.ols.vectranet.pl 10.01.08, 09:07
      Zgadzam sie z wiekszością sugestii Kacpra
    • Gość: poi A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.ols.vectranet.pl 10.01.08, 10:27
      W artykule nie podano jeszcze jednej inwestycji, której miasto nie zrealizuje :
      osiedle na poligonie między nagórkami,pieczewem i osiedlem mazurskim. Szacowany
      koszt uzbrojenia terenu 200 mln zł. Ja się ciesze z tego i myślę, że także dużo
      osób ze mną.
    • Gość: Piotr A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.metrolink.pl 10.01.08, 12:07
      Gratuluję wszystkim mieszkańcom Olsztyna wyboru chyba już na trzecią kadencję
      pana małkowskiego. chcieliście to macie, wybierzcie go jeszcze na dwie kolejne,
      wtedy olsztyn nareszcie wyląduje w polsce D a może nawet uda się wskoczyć do
      polski E i nareszcie będziecie wiedli spokojny żywot na prowincji świata pośród
      lasów i jezior z bajami o rozwoju turystyki, która się nigdy nie ziści. Olsztyn
      i region potrzebuje poważnych inwestycji - dróg, kolei etc oraz iwestycji
      przemysłowych jeżeli chcecie mieć z czego żyć. Jako miasto nigdy nie będzie
      centrum turystycznym, bo to nie ta bajka. Jezioro to za mało aby przyciągnąć
      turystów. Tym bardziej, że nad tymże jeziorem władze nie potrafią zrobić nawet
      profesjonalnego deptaka! Pytanie kiedy zdacie sobie z tego sprawę. Trzy wiaty
      rocznie i to ze środków unijnych - oto inwestycje na miarę waszych możliwości
      mieszkańcy olsztyna. możecie być dumni. Żenada.
      • Gość: swiatowy Re: DNO IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.01.08, 12:52
        W tym morzu beznadziei jakim sa ludzie odpowiadajacy za wizerunek i rozwoj tego
        coraz bardziej powieciejacego miasta Malkowski jest tylko jedna z wielu
        sardynek.Kluczowe inwestycje dla rozwoju Olsztyna to Park Technologiczny(Olsztyn
        bedzie jedynym miastem z 5 najbiedniejszych miast,ktory takiego parku nie bedzie
        posiadal Kielce,Rzeszow,Lublin,Bialystok)oraz tereny pod inwestycje na
        Tracku.Nagle"okazalo sie"ze tereny naleza do Agencji Rolnej.To Ci podstarzali
        radni ,ktorzy widza Olsztyn jako sielankowe sanatorium miasteczko dla emerytow
        skreslili te kluczowe dla miasta inwestycje.Nowe miejsca pracy oznaczaja ROZWOJ
        a Ci opowiadaja sie za "umiarkowanym rozwojem Olsztyna"-ewenement!! w skali
        kraju miasto nie chce sie rozwijac!.Beda 3 wiaty raz na rok,laptopy
        ,klimy,wyzsze pensje i fonntana za balona pod oknem cenzora.Dno!Olsztyn siegnal
        juz dna a w tym dnie jest jeszcze dziura
    • Gość: gośc A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.08, 13:22
      Wystarczy zobaczyć czego dokonał pan JCM w turystyce przez ostatnie
      7 lat.Straty wynoszą ponad 100tyś nie mówiąc że nic nie ma.
    • Gość: wredny A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.08, 13:28
      A nie mógł by odlecieć Małkowski,dokąd na drzewo.
    • Gość: gox easy comes easy go IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.08, 20:32
      j.w. i tyle
      • Gość: UK Re: easy comes easy go IP: *.cable.ubr02.newt.blueyonder.co.uk 10.01.08, 23:20
        Mieszkańcy Olsztyna wybrali sołtysa Małkowskiego wiec to oczywiste że Olsztyn
        coraz bardziej przypomina wieś a i inwestycje typu 3 wiaty na rok są godne co
        najwyżej zapadłej wiochy.Do tego stetryczała rada miasta składająca się ze
        starych pierdołów którzy powinni dawno wylądować w domu starców a nie w ratuszu
        który przez to przypomina moskiewski kreml za czasów Breżniewa. Jeśli to się nie
        zmieni to za 10 lat na obradach rady miasta obecna będzie ekipa pogotowia z
        basenami i kaczką na wypadek gdyby któryś radny popuścił ,starość nie radość.Te
        czynniki sprawiają że ludzie nie widzą perspektyw na rozwój i uciekają z tego
        miasta i regionu,nikt bowiem nie chce żyć w skansenie.
        • Gość: mark Re: It is hard departures IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.08, 23:56
          Tym bardziej, że nie ma żadnej pozytywnej odpowiedzi na dzień jutrzejszy.

          A co do staruszków, czy byłbyś zadowolony, gdybym podciągnął Cię pod miano
          gimnazjalisty? :o))

          Nie uogólniaj więc i nie każdy, kto liczy więcej niż 30 wiosenek myśli
          kategoriami Małkowskiego. Na szczęście ludzie są różni i na tym polega cały urok
          życia. Małkowskiemu zarzuca się, że był byłym apatarczykiem PZPR i być może tak
          jest. Nie wiem. W końcu ktoś na jakiejś podstaiw taką opinie wyraził. Jeżeli to
          ma być aż tak istotne, to co mozna powiedzieć o byłym aktywiście KW PZPR, który
          wnet po zmianach został szefem Olsztyńskiego ZChN?

          A któż mi zagwarantuje, że Małkowski nie jest z tej samej opcji, tylko nie
          wychylił sie i gra dalej dla dobra własnej opcji???

          Cała jego działalność sprawia wrażenie rozważnego podejścia do tego tematu.
    • Gość: swiatowy Re: A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.range86-141.btcentralplus.com 12.01.08, 14:10
      Ciekawi mnie jedno skoro tak wzrosly koszty robocizny i materialow
      to rozumiem ze z tych 2 mld przeznaczonych dla Warmii i Mazur nie
      powstanie nic bo skoro Olsztyn nie moze sobie z tym poradzic to co
      mowic np.o Lidzbarku i termach.Skad Lidzbark na to wezmie pieniadze?
      Czy poprostu Olsztynem rzadza gamonie i nieudacznicy?
    • Gość: Tosia A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.08, 13:44
      Jeśli chodzi o inwestycje to Olsztyn jest już ugotowany dzięki JCM. Już dzisiaj
      jest wiadome(napisała Rzeczpospolita), że prokuratura przygotowuje akt
      oskarżenia dla Małkowskiego.
      Rzecz jasna w tej sytuacji ten człowiek będzie zajmował się matactwem a nie
      inwestycjami. Myślę, że prokurator uwolni nas olsztyniaków od tego dwulicowego
      krętacza.
      • Gość: xyz [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.08, 14:04
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: Czytelniczka Re: A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.pools.arcor-ip.net 13.01.08, 16:56
          A ja wam mowie , ze sprawe umorza jak zwykle.
    • Gość: Tosia A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.08, 18:49
      Raczej nie umorzą, bo to nie była wpadka przy pracy (tak jak każdemu może się
      zdarzyć) ale ewidentne działanie na niekorzyść miasta bo darował sporą sumę
      jakiemuś przedsiębiorcy mimo że urzędnicy i prawnicy ratuszowi nie zgadzali się
      na to i to jest potwierdzone przez pisma.
      On się z tego nie wytłumaczy bo działał wbrew prawnikom i urzędnikom.
      Co niektórych pozwalniał bo byli mu nie wygodni i głośno nie zgadzali się z taką
      polityką rabunkową dla miasta.
      • Gość: tetryk Re: A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: 195.47.201.* 15.01.08, 09:39
        to będzie zbawienny dzień dla miasta kiedy pozbędzie się tej gnidy,
        oby rzeczywiście prokuratura tym razem nie dała ciała. Ech to aż nie
        do wyobrażenia olsztyn uwolniony od tego szkodnika...
        • Gość: radny Re: A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.08, 09:48
          zaczynamy marzyć .... :)
    • Gość: leon.1 Re: A inwestycje odlatują z Olsztyna IP: 89.174.178.* 07.02.08, 14:08
      Ha ha ha ha ale poziom... Toż to Ty masz problem z tożsamością -
      popatrz na swój nick chory pacjencie Fromborka :) :) :) Nauroleptyk
      i lewatywa - to Cię przywróci społeczeństwu :) :) :)

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka