Gość: Ratuszowy
IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
09.01.08, 19:23
Właśnie Radni otrzymali projekt autopoprawki do projektu budżetu na 2008 r.
Wynika z niego, że zaplanowane wydatki majątkowe w 2008 r. (jeśli Rada
uchwali) zostaną zmniejszone o przeszło 80 mln. zł. z kwoty przeszło 283 mln.
zł do kwoty ok. 200 mln. zł., zaś planowane pozyskanie środków unijnych w
latach 2008 - 2010 Ratusz zmniejsza z kwoty 612 mln. zł do kwoty 219 mln. zł ,
a więc o przeszło 393 mln. zł. Nic dodać nic ująć. Wspaniałe planowanie gdzie
w ciągu dwóch miesięcy proponuje się takie zmiany . Chwała Radnemu
Gornowiczowi, Szostkowi, Baczewskiemu i innym trzeźwo myślącym, którzy nie
dają się nabrać na głupoty wpisane do projektu Budżetu. Materiał który dostali
Radni był przygotowywany przez ostatnie dwa tygodnie i o jego treści i
skutkach JCM wiedział ale nie przeszkodziło mu to , ażeby na zebraniu
dyrektorów w ostatni poniedziałek mówić, że projekt budżetu jest bardzo dobry
a tylko prasa i niektórzy Radni czepiają się bo nie mają wiedzy. Kto tu nie ma
wiedzy? - wystarczy zapoznać się z tymi liczbami.
Właśnie jestem po oglądnięciu opinii w TVP. Prezydent znów przekonywał , że
jest to najlepszy budżet w ciągu ostatnich 7 lat jego rządzenia. Zapomniał
jednak powiedzieć o tym co napisałem powyżej. Jest to socjotechnika bardzo
często uprawiana przez niego gdyż myśli, że MY mieszkańcy Olsztyna jesteśmy
tacy głupi. W trzech co najmniej sprawach kłamał bądź brak mu wiedzy (myśli
dalej że społeczeństwo jest głupie i „łyknie” wszystko co on powie).
1. jest nieprawdą , że proponowane ograniczenie wydatków bieżących o 30 mln.
zł które to zapowiedział przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów będzie
miało wpływ na płace Urzędników, gdyż pod koniec ubiegłego roku z terminem
wyrównania od lipca otrzymali oni podwyżkę która skutkuje dodatkowymi 3 mln.
zł w budżecie tego roku i tych pieniędzy nie można zabrać – one muszą pozostać
bo przecież to on podpisał nowe angaże. Taka interpretacja przez JCM ma na
celu poróżnienie Radnych z Urzędnikami. Prof. Gornowicz wraz z Komisją
proponował zdjęcie 30 mln zł. z wydatków bieżących przede wszystkim
dotyczących promocji JCM.- no ale Małkowski jak zwykle posługuje się
socjotechniką licząc , że mieszkańcy to kupią.
2. jest nieprawdą to co powiedział Małkowski, że na II etap Gospodarki Wodno –
ściekowej otrzymaliśmy jako Gmina 39 mln Euro. Prawda jest taka, że na etap II
otrzymaliśmy dofinansowanie unijne w wysokości ok. 16 mln Euro (57% z kwoty
28 mln.)
3. Wspaniała opinia RIO w stosunku do budżetu, o której mówił JCM sprowadza
się do oceny zgodności projektu z Ustawą o Finansach Publicznych, zaś tutaj
Radni podnoszą nierealność i rozrzutność tego budżetu.
Reasumując w ciągu dwóch tygodni JCM zmniejsza po interwencji Radnych
planowane wydatki budżetu 2008 r. o przeszło 110 mln. zł.