Dodaj do ulubionych

Jak ostro karać, pijących "pod chmurką"

IP: *.olsztyn.mm.pl 03.08.08, 18:04
tak piszecie ze straz miejska jest coraz mniej poblazliwa dla
pijacych pod chmurka.dam przyklad ze swojego osiedla(os.Mleczna- ul
Galczynskiego 1 za vis/vis parking samochodowy).dzien w dzien o
kazdej porze dnia i niekiedy noca jest grupa pijaczkow ktorzy sobie
urzadzili meline w krzakach(za parkingiem).straz miejska
przejezdzajac nie zwraca uwagi na tych osobnikow(a widac i slychac
ich z ulicy).widok jest zlosny.polecam szczegolnie to miejsce na
kontrole.
Obserwuj wątek
    • Gość: wer Jak ostro karać, pijących "pod chmurką" IP: *.ols.vectranet.pl 03.08.08, 18:48
      Podobnie jest na Nagórkach, chmary pijaczków oficjalnie chleją przy pasażu pod
      drzewami.
    • Gość: student Re: Jak ostro karać, pijących "pod chmurką" IP: 213.192.70.* 03.08.08, 19:34
      Potwierdzam
      Nie tylko za parkingiem ale i pod "Sambą" i "Piwniczką"
      Na szczęście dla studentów jest jeszcze Kortowo, na którym za picie alk mandat powinni dostawac uczniowie gimn i LO. W ogóle "obcy" nie powinni się szwędac po terenie uniwerku.
      Na szczęście na plaży kortowskiej jeszcze piwko czy dwa po egzaminie można czasem wypić.
      pzdr
    • Gość: weganin11 Jak ostro karać, pijących "pod chmurką" IP: *.olsztyn.mm.pl 03.08.08, 19:45
      Co z tego że tyle mandatów wypisano ,skoro nie wiadomo ilu z nich te mandaty
      zapłaci. Jestem przeciwnikiem uszczuplania budżetów domowych. Najlepszą karą
      jest praca w ubiorze z napisem pracuję za picie alkoholu.Poza tym pieniądze
      uzyskane z mandatów i tak zostaną zmarnowane przez naszych biurokratów
      nieudaczników.
      • Gość: AAA Re: Jak ostro karać, pijących "pod chmurką" IP: *.centertel.pl 03.08.08, 20:05
        Tak to u nas!kto nie pije ten donosi?!
    • Gość: winIO Piwko - kulka w łeb, papierosek - dożywocie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.08, 20:45
      Dzielni strażacy miejscy zajęli się najbardziej uciążliwym problemem
      trapiącym naszą społeczność. Co tam chuligani, wandale i złodzieje.
      Drobne pijaczki to największe wyzwanie dla naszych dzielnych
      municypialnych. Chwała im za to.
    • Gość: kik Jak ostro karać, pijących "pod chmurką" IP: *.ols.vectranet.pl 03.08.08, 22:20
      Pasaż zlokalizowany obok sklepu "U Zbyszka" (skrzyżowanie ulic
      Wilczyńskiego i Burskiego) od lat oblegany jest przez lokalnych
      pijaczków,którz wiszą na płocie i sączą piwo, malinki i inne
      wynalazki kupione we wspomnianym sklepie. Przechodnie czyją się
      wobec nich intruzami. Słowa wulgarne, awantury, załatwianie się
      przed ogrodzeniem to widok codzienny. Posesja obok budynku nr 6 ul.
      Burskiego zaśmiecona zwykle kapslami, butelkami i innymi
      opakowaniami po alkoholu. Wiele z tych osób jest w dobrej komitywie
      z personelem sklepu i bez problemów nabywa alkohol mimo widocznego
      stanu upojenia. W opisanym wyżej przypadku trwającym od wielu lat,
      stosowanie mandatów wobec pijących alkohol jest środkiem
      nieskutecznym, a nawet działaniem pozorowanym. Zresztą wizyty panów
      ze straży miejskiej w tym rejonie mają chrakter incydentalny.
      Jedynym racjonalnym rozwiązaniem likwidującym opisane zjawisko jest
      pozbawienie koncesji na sprzedaż alkoholu we wspomnianym sklepie.
      Częstsze kontrole straży miejskiej, poczynione obserwacje,
      dotychczasowe interwencje, rozpytanie mieszkańców dostarczyłyby
      wystarczających argumentów do wystąpienie z takim wnioskiem.
    • miaasto Jak karać pijących "pod chmurką"? 03.08.08, 23:57

      Jak karać? Bez pobłażania i od razu. Wykonywanie drobnych robót przez
      pijących(np. układanie chodników)jest społecznie pożyteczne. Przyjrzeć się
      sprzedawcom, którzy i nieletnim i podpitym sprzedają alkohol. Proste. Ale to
      tylko temat na jeden dzień, dalej będzie tak samo (jak na zamieszczonym zdjęciu,
      bowiem społeczna akceptacja dla pijących jest w naszym społeczeństwie duża.
    • Gość: kalka ciekawe gdzie byli jak zadźgali kobietę pod IP: *.ols.vectranet.pl 04.08.08, 09:03
      siedzibą tej ,pożal się boże,straży.Pijanego każdy złapie.Czy to nie
      kompromitacja straży, żeby pod ich siedzibą popełniono zbrodnię?
      Pewnie wtedy uganiali sie za pijaczkiem.
      • Gość: spokojna dusza Re: ciekawe gdzie byli jak zadźgali kobietę pod IP: *.ols.vectranet.pl 04.08.08, 14:26
        zapraszam panów z miejskiej straży na ul .Żeromskiego w pobliże sklepu nocnego Lewiatan w godz. wieczornych .
        Tam to się dzieje .... :(((
    • Gość: naless Dobra dobra... IP: *.ols.vectranet.pl 04.08.08, 11:47
      Tak piszecie jakby nikt z was nigdy nie wypil piwka ze znajomym pod chmurka...
      oczywiscie rozumiem tepienie ludzi co sie awanturuja bo za duzo wypili, czy
      zataczajacych sie meneli, ale powinno byc jakies inne podejscie do spokojnego
      czlowieka co sobie wyszedl na piwo na lawke, bo go nie stac na pojscie do pubu,
      gdzie na starym miescie ceny osiagaja niekiedy 10zl za piwo.
      • ravendom Re: Dobra dobra... 05.08.08, 15:35
        Piwo w pubie mozna wypić już za 4 złote (choćby w Ence jak ktoś chce
        wiedzieć). Ale po za tym to się zgadzam z przedmówcą. Co innego jak
        ktoś sobie siedzi i kulturalnie sączy piwko na ławce, a co innego
        jak grupa blokersów stanie pod klatkę i żłopią po 3-4 puszki, ktore
        potem wywalą na trawnik, a przy tym "porozmawiają" sobie tak, żeby
        kazdy w promieniu kilometra ich slyszał, zaczynając każde zdanie od
        najpopularniejszego w Polsce słowa na "k" :) Wydaje mi się, że nie
        tyle powinno się karać za sam fakt picia alkoholu ile za brak
        kultury przy tym piciu.
    • zyzus Jak ostro karać, pijących "pod chmurką" 04.08.08, 12:03
      ...Polska to na prawde piekny kraj...tylko co w nim mozna jeszcze robic i co nie
      jest zabronione? niedlugo bedzie tutaj cichusienko i porzadek jak w Niemczech
      (po 22.00 ewent. 23.00 muza tylko w zamknietych pomieszczeniach), a na imprezy
      bedziemy wyjezdzac na Majorke, zeby nie przeszkadzac sasiadom i sie niezle
      zabawic...!!! hm?
      • muraszka1 Re: Jak ostro karać, pijących "pod chmurką" 04.08.08, 12:31
        blokowisko,przed klatkami laweczki,do najbardziej ulubionych nalezy
        laweczka tuz za uskokiem budynku,wszyscy szczegolnie ja kochaja
        (mieszkajacy w tej klatce,raczej nie),piatek pozne popoludnie,
        prawie pod drzwiami klatki parkuja samochody,mlodziency podjezdzaja
        z fasonem,radio w samochodzie na caly regulator,wychodza
        z samochodow z siatami piwa i innych trunkow,zasiadaja na
        laweczce,"rozmawiaja",nie przytocze slow,bo uszy wiedna i trwa tak
        do poźnych godzin nocnych,3:00 lawka pusta ale na cale osiedle
        niesie sie pijacka "piesn",4:00 na lawce zasiadaj "tuptusie",gniata
        puszki po piwie zostawione przez poprzednich uzytkownikow lawki,
        5:00,zaczynaja budzic sie samochody,wrrr,brrr,tiuuuutiuu zluzowane
        alarmy,6:00 ,moze da sie jeszcze zasnac? 7:00 dwaj panowie z
        rowerami,wybieraja sie do pracy,na ryby? piweczka w dlon i
        dyskusja,8:00 dzieci wstaly,graja w karty na lawce,co sekunda leca
        niecenzuralne slowa,9:00 babcia wyszla z psem,ktory powinien miec na
        imie Jazgot,babcia jest schorowana,siedzi na laweczce a Jazgot
        dopada kazdego,kto przechodzi obok,10:00,obudzili sie nocni
        biesiadnicy,klapneli na laweczce,lecza kaca i "rozmawiaja" kwiecisie,
        13:00 chyba wszyscy poszli cos zjesc,bo jest cicho,dzieci wracaja z
        obiadu,zasiadaja na laweczce(tylko na tej,inne sa puste)i wszystko
        krecie sie od nowa,niech diabli porwa tych,ktorzy stworzyli te
        blokowiska :(
      • Gość: winIO Re: Jak ostro karać, pijących "pod chmurką" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.08, 13:33
        > ...Polska to na prawde piekny kraj...tylko co w nim mozna jeszcze
        robic i co ni
        > e
        > jest zabronione


        Palić, rabować, gwałcić. Za takimi strażnik raczej nie pobiegnie
    • Gość: Lol Jak ostro karać, pijących "pod chmurką" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.08, 13:28
      Są takie miejsca, gdzie SM ani na lekarstwo a to takie proste -
      jeśli jest zezwolenie na handel alkoholem i do tego w cyklu
      całodobowym lub do późnych godzin nocnych i punkt taki jest
      zlokalizowany w "dogodnym" miejscu tak jak park wewnątrzosiedlowy -
      między Pstrowskiego 23, Dworcową 65 i Zołnierską 22 to "amteriaŁ"
      dla Municypalnych gotowy ale cóż, ich tam nie ma a biesady pod
      sklepikeim są i to jkaie a teren? Eh, to dopiero drugie Łęgajny ale
      cóż, trzebna nauczyć się z tym żyć - porządki są dobre w centrum
      miasta tak, by władza miała spokój i ładne widoki!
    • Gość: Lobohome Jak ostro karać, pijących "pod chmurką" IP: 193.131.73.* 04.08.08, 14:09
      A w Londynie mozna pic wszedzie gdzie Ci sie podoba ... no za wyjatkiem metra :)
      I jakos wszyscy zyja.
    • Gość: detritus Jak ostro karać, pijących "pod chmurką" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.08, 14:30
      Straznicy silni sa tylko na papierze.
      Jednego - dwoch gosci schladzajacych sie piwem potrafia przetrzepac, ale do
      grupy lojacej "wino" za "winem" nawet sie nie pofatyguja. A starczy sie przejsc
      wieczorem po blokowiskach - opis Muraszki jest wyjatkowo celny.
    • Gość: wlodek Re: Jak ostro karać, pijących "pod chmurką" IP: *.olsztyn.mm.pl 04.08.08, 17:18
      Co innego pijaczki, ale w cywilizowanych krajach można cywilizowanie wypić piwo,
      bo jest np. gorąco, albo sobie z piwem w parku posiedzieć. Rozumiem, że u nas
      jest sporo tzw. menelstwa, ale skutkuje to dziwnymi przepisami dla pijących
      normalnie.
    • Gość: adg do błażeja IP: *.chello.pl 04.08.08, 22:37
      facio, ty odpowiadasz za nasze pieniądze za PROFILAKTYKę i TERAPIę uzależnień.
      To na tym polegają twoje działania profilaktyczne i terapeutyczne? Na karaniu
      rodzin mandatami?! Jak śmiesz tak bezczelnie zwalać winę na ilość punktów
      sprzedaży alkoholu? Twoje wynagrodzenie jest opłacane z tych pozwoleń! twoi
      mocodawcy- urzędasy olsztyńscy +rada miasta + gkrpa ustalają ilość tych
      punktów i wydają na nie zezwolenia. Błażejku jesteś albo podle zakłamany albo
      beznadziejnie głupi.
    • Gość: astrolog jak mnie skini napie r dalali to policja patrzyła IP: 167.127.24.* 05.08.08, 10:29
      Dostałem dwa razy po gębie przy mendach, a oni palcem nie kiwneli.
      Za to jak usiądę z piwkiem w parku to się od razu przyssią pijawki,
      skórfysyny - na przejściu na czerwonym do mojej żonki bo ładna.
      Żandarmeria do mnie z broni mierzyła. Koleżanka popełniła smobójstwo
      po 2 miesiącach szkoły policyjnej. FUCK OFF mendy, pilnujcie pożądku
      w końcu bo mam z wami złe doświadczenia.
      Jak miałem 16 lat i wyszedłem o 22giej z chaty to mnie spisali i
      kazali wracać do domu. Innego razu dostałem w mordę na przystanku.
      Nie było ich. Innego razu dostałem 2 bloki dalej - nie było ich. S k
      u r wy syny wybierają gdzie bezpiecznie i się czepiają.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka