Dodaj do ulubionych

Dobry projekt to tani projekt

IP: *.ols.vectranet.pl 17.03.09, 18:52
Teraz to już tylko zmienić nazwę ulicy, z Piłsudskiego na Sosaka
Obserwuj wątek
    • Gość: Krotkapilka Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 17.03.09, 19:26
      "Stanisław Sosak czyni już przymiarki do nowego zlecenia. - Mam już pewien
      pomysł. Uważam, że al. Piłsudskiego jest smutna. Za dużo tam betonu. Według mnie
      potrzeba temu miejscu nadać lekkości, więc chciałbym, żeby było tutaj dużo szkła
      - wyjaśnia architekt."

      No to fakt, ze Pilsudskiego jest smutna, bo Sosaki ja "skatowali".

      Jak w ratuszu przejdzie jego projekt to drodzy panstwo znowu jestesmy w czarnej
      d...ie :(

      P.S.
      Teraz powstanie "Wektor" w okolicach "Wiktora" tak zeby byla spojnosc
      architektoniczna.
    • Gość: Adam Dobry projekt to tani projekt IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.03.09, 20:14
      No to se Olsztyniacy wybrali prezydenta... Totalny upadek miasta.
    • Gość: ja Dobry projekt to tani projekt IP: *.ols.vectranet.pl 17.03.09, 20:18
      w warszawie rozbieraja hale marcpolu. kupmy, podobno niecale 600 tys. tylko
      kosztuje. okazja.
      • Gość: obz Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.dyn.optonline.net 17.03.09, 20:53
        az take bogactwo dla olsztyna!!!!!!!!
    • Gość: obz Dobry projekt to tani projekt IP: *.dyn.optonline.net 17.03.09, 20:55
      jakie byly zaslugi grzmowicza ze wybrano go na prezydenta PYTAM???????
      ??????????????????????????????????????????????????????????????????????
      ??????????????????????????????????????????????????????????????????????
      ??????????????????????????????????????????????????????????????????????
      ??/
    • Gość: b28 Zdobyłem projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 17.03.09, 21:15
      Kilka zdjęć:

      Od ul. Piłsudskiego
      www.architonic.com/imgTre/07_08/Bunker/HeydenHidde2.jpg
      upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8c/Flakturm_Wien.JPG
      Wersja trochę lżejsza, przestrzeń radości:
      static.zooomr.com/images/2434876_86c2edd40a.jpg
      Ewentualnie:
      www.geheimprojekte.at/p_flakturm05.jpg
      Od strony parkingu:
      www.pointoo.de/iu/p/177/251/O-U-Boot-Bunker-Valentin-in-Bremen-Farge.jpg
      Wjazd do garażu podziemnego:
      www.radiobremen.de/fernsehen/buten_un_binnen/clipbild6330_v-slideshow.jpg
      • Gość: newas Sosak atakuje!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 21:39
        Ludzie, to ingnorant architektoniczny. Zobaczcie jak mieszka, dla
        przybliżenia najbardziej kiczowaty dom w Olsztynie, Słoneczny Stok,
        az "barok mławski" przy kunszcie tym wysiada!
        Grzymo, co zobowiązania powyborcze?
        • Gość: koleś Tylko nie Sosak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 22:07
          Sosak to straszny badziewiak, tyle już koszmarków w olsztynie
          naprojektował, że chyba już dosyć.
          • archit-ektura Re: Tylko nie Sosak 25.08.14, 15:19
            Koszmarne miejsce. Odradzam kontaktu z szefostwem czy pracy tam. Obelgi, krzyki, wyżywanie się na pracownikach i jego wykorzystywanie. Za nadgodziny brak wynagrodzenia i wpisu do dziennika praktyk.
            • Gość: AŻUR Re: Tylko nie Sosak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.15, 10:35
              Pracowałam, nie narzekam. Dobre tematy, nieźle wyposażone biuro.
              Trochę słaby personel-uczą się ale niektórym wiedza przychodzi ciężko.
              Szef lekko nerwowy , ale kto by nie był w obecnych czasach, gdzie ciężko znaleźć uczciwego inwestora-wszyscy projektantów traktują jak głupków, których można oszukać.
              Praktykę mam potwierdzoną wpisem.
            • Gość: AŻUR wlaśnie Sosak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.15, 14:17
              Firma OK, niezłe tematy, dobre wyposażenie.Szef lekko nerwowy,trochę słabi pracownicy-nie wszyscy rodzą się uzdolnieni.
              Wpis do dziennika dostałam. Pozdrawiam i polecam
    • Gość: gox bez komentarza :/ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 22:12
      jak wyżej
    • Gość: wixen tani projekt to spieprzony projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 22:16
      zaczynając od niedofinansowania a na dokładaniu do interesu z przerwaniem budowy
      kończąc.
      • Gość: * "Polsce potrzebna jest koncepcja kontroli... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.09, 15:29
        ...państwowej, która obejmuje wszystkie dziedziny życia publicznego, nie
        pozostawiając sfer niczyich" (J. Kaczyński)
    • Gość: j. Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 17.03.09, 22:33
      Ciekawi mnie sposób wyegzekwowania dobrego gustu...jak pan Grzymowicz zamierza
      to zrobic??
      • Gość: ho ho Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 17.03.09, 22:53
        A ostrzegali starzy górale, wiele razy ostrzegali, że za tym wyśnionym
        prezydentem wszystkich olsztyniaków ciągnie się długi łańcuch samych swoich.
        "Nam tu żadna Warszawa dyktować nie będzie, Olsztyn sam wie, co dla niego
        najlepsze!" Niestety, często z oddalenia widać lepiej.
    • Gość: Gościu Dobry projekt to tani projekt IP: *.ols.vectranet.pl 17.03.09, 23:08
      Błagam tylko nie Sosak. Spieprzył wszystko za co się zabrał...
      Wszystkie budynki, które projektował wyglądają tak, że jak je widzę
      to mnie na wymioty zbiera.
      • Gość: swiatowy Re:Sosak lepszy od Hitchcocka IP: 91.104.117.* 17.03.09, 23:46
        Sosak tworca olsztynskich upiorow takich jak
        Inkubator,Viktor,Manhhatan i inne ,ktory swoimi paszczurami,
        upodobnil Olsztyn do moldawskiej wioski powinien byc wyslany przez
        ratusz w kosmos bez mozliwosci powrotu a tu prosze szykuje sie
        kolejny upior na "reprezentacyjnej"ulicy tego biednego miasta
        • Gość: Paweł Re:Sosak lepszy od Hitchcocka IP: *.ols.vectranet.pl 18.03.09, 07:18
          Brawo Panie Prezydencie Grzymowicz - widać stara elita powraca - Centek, Sosak
          itp. - Olsztyn jest z pana dumny
    • Gość: warnijo Dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 08:17
      Panie Prezydencie tylko nie Sosak!
    • Gość: Mieszaniec W Olsztynie dobry projekt to tani projekt IP: *.ols.vectranet.pl 18.03.09, 09:09
      Nie daj boże Sosaka ! Jesli on jest najtańszy, to ja jestem
      papieżem! Ale w końcu wazny jest efekt końcowy, a u Sosaka jest on
      oczywisty : kolejny betonowy bunkier bez okien. Ten facet [powinien
      budowa wyłącznie obiekty obronne, np schrony p/atomowe !
    • Gość: wer Co by tu jeszcze spieprzyć na Piłsudskiego IP: *.ols.vectranet.pl 18.03.09, 09:11
      W żadnym wypadku nie konkurs, bo by jeszcze wygrał nie swój i coś ciekawego
      postawił.
    • Gość: bolek Dobry projekt to tani projekt IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 09:16
      chcieliśmy dobrze, a wyjdzie jak zawsze.
      Czy Sosaka nie można eksmitować z Olsztyna - gdzieś na Syberię?
    • Gość: rty W Olsztynie dobry projekt to zły projekt Sosaka IP: *.ols.vectranet.pl 18.03.09, 09:17
      Poleje sie betonu oj poleje
      • Gość: lokator Re: W Olsztynie dobry projekt to zły projekt Sosa IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.09, 09:57
        Tylko nie Sosak.Wcale nie jest tani.A jeszcze zapomnieliście o koszmarnym
        budynku mieszkalnym na ul.Pstrowskiego za TESCO.
        • Gość: obiektywny Re: W Olsztynie dobry projekt to zły projekt Sosa IP: *.chello.pl 18.03.09, 10:08
          spokojnie przynajmniej teraz cos sie dzieje... dobrze ze na poczatku probuje sie
          zrobic to tanszymy kosztami, jednak wierze ze jezeli architekci nie sprostaja
          zadaniu to trzeba bedzie jednak isc inna droga
          • Gość: Gość Sosaki - architektura inaczej? IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.09, 10:16
            Gość portalu: obiektywny napisał(a):

            > spokojnie przynajmniej teraz cos sie dzieje... dobrze ze na poczatku probuje
            sie zrobic to tanszymy kosztami, jednak wierze ze jezeli architekci nie
            sprostaja zadaniu to trzeba bedzie jednak isc inna droga

            Lepiej to zrobić od razu nieco "droższymy kosztamy", ale żeby to byli architekci
            a nie "inne drogi", jak sosaki.
    • Gość: KM Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.09, 10:12
      Fakt #1: Sosak projektował szereg budynków przy linii Piłsudskiego.
      Fakt #2: Sosak narzeka, że linia Piłsudskiego jest za ciężka.

      Wniosek #1: Sosak sam potwierdza, że Sosak nie umie projektować.
      Wniosek #2: Nie można takich inwestycji powierzać człowiekowi, który nie umie
      projektować.

      Panie Prezydencie, dość sosakizmów na olsztyńskich ulicach. Olsztyna nie stać na
      tanie rozwiązania, bo takie budowle będą stać przez dekady. Przypomnę też, że
      tanie mięso to psy jedzą...
      • Gość: wer Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.ols.vectranet.pl 18.03.09, 10:25
        Panie KM to co Pan pisze jest bardzo logiczne, a gdzie zaczyna się Urząd
        Prezydenta Miasta Olsztyna kończy się logika i na budowę wchodzi Sosak & Sosak &
        Sosak & Sosak &
        • Gość: KM Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.09, 16:52
          Mam nadzieję, że jednak w Ratuszu nastąpiły jakieś zmiany i pan Sosak nie ma już
          takiego przełożenia, jakie miał za czasów miłościwie nam panującego CJM.
          Liczę na to, że tym razem firma Sosak & Sosak & Szkło & Beton przerżnie z
          kretesem. Naprawdę nie potrzeba nam więcej bunkrów typu Viktor, czarnych plomb w
          centrum, zepsutych konserw typu Inka i tym podobnej "nowoczesnej" architektury.
          Zamiast takich śmieci wolałbym trochę "kiepskich" budynków w stylu tych z
          Dąbrowszczaków czy Mickiewicza.
    • Gość: ja6 W Olsztynie dobry projekt to tani projekt IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:44
      zawsze wygrywa ten sosak albo inni tegorodzaju.,nie ma jak sie ustawic w
      olsztynie.o nic nie musisz walczysz.nie muszisz byc dobry. wazn ze znasz kogo
      trzeba..komuno odejdz z olsztyna......
      • Gość: nie ładnie :( Re: W Olsztynie dobry projekt to tani projekt IP: *.ols.vectranet.pl 18.03.09, 11:33
        newsbar.pl/3585/jak-latwo-sie-zapomina
        • Gość: oj oj Re: W Olsztynie dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.09, 12:24
          Do: nie ładnie.

          Warto też przypominać tutaj teraz, co wypisywali zwolennicy Grzymowicza w
          kampanii wyborczej. Żeby także nie poszło w zapomnienie.
    • Gość: krzycho niezły duet architektoniczny - Sosak i Grzymowicz IP: *.gdynia.mm.pl 18.03.09, 14:22
      miernotę Sosaka będzie oceniał teraz przedstawiciel chłopstwa, zaprojektuje betonową kurna-chatę i wmówi człowiekowi, że teraz to modny modernistyczny trend
    • Gość: nikt Dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 14:38
      niedosc ze prokuratura sciga sosaka, zniszyl tyle piknych miejsc w
      olsztynie to jescze nastepny budynek bedzie on robil!!!!! blagam o
      litosc!!!!!!!!!!!!!! to biuro juz dawno powinno przestac projektowac
      w olsztynie, pokazcie mi chociaz jeden ladny budynek zaprojekowany
      przez biuro S&S
    • Gość: gosc Dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 14:48
      jak sie nie wie co postawic i jak ma to wygladac- zrobmy szklo!!!
      tak panie sosak-chcemy aby pan dalej psul nasze miasto kolejnymi
      koszmarkami ze szkla i klinkieru - dla zainteresowanych polecam
      www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=787782&page=3
      wizualizacje panstwowej wyzszej szkoly zawodowej w chelmie.
      jesli owa firma nalezy do najtanszych- to napawrde zycze
      szczescia!!! zacznijmy od tego, ze nalezy do najbardziej koszmarnych
      firm - a kto ma nie wygrac jak nie oni??? gdyby przegrali to i tak
      by WSZYSTKO uczynili, aby przejac projekt- upupiali by wszystko i
      wszystkich, wiec dla swietego spokoju wygrywaja takie cacka
      • Gość: zuzzs Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.vectranet.pl 18.03.09, 20:29
        No i Prezio juz zaczyna swoich ozłacać. Wraca stara gwardia CJM, jak milo. Znów
        można poczuć się sielsko i swojsko w komuszym mieście, ups miasteczku.
        • Gość: Konkretny Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 19.03.09, 08:48
          Przestań bredzić, jeszcze nikt niczego i nikomu nie przyznał. Sosak projektuje
          bunkry, za które będzie się smażył w piekle architektów, ale to inna historia.
          Mamy wolność prowadzenia działalności gospodarczej i nie można mu zabronić
          startu w przetargach. Jeśli uważasz że można, to najpierw przydałoby się
          wykorzenić u siebie pozostałości po PRL.

          Przy tym przetargu należy raczej dopilnować, żeby odbywało się to zgodnie z
          prawem, żeby wybrano najlepszy projekt i żeby podpisano odpowiednie kwity.
          Gadanie idiotyzmów o starej gwardii niczego nie zmieni.
          • Gość: Gość Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 19.03.09, 10:26
            Czy ty "konkretny" nie czytasz tego co komentujesz? Poinformowano wyraźnie i
            "konkretnie", że kryterium ma być CENA, a nie czy projekt jest "najlepszy". I to
            jest ta olsztyńska "ścieżka faworytów".
            Potem cena oczywiście rośnie - projekty poprawia się i dopłaca. Ale to potem.
            • Gość: Konkretny Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 29.03.09, 11:28
              Czytam, po prostu nie lubię buraczenia. Nie znamy SIWZ i nie wiemy, czy cena to
              jedyne (czyli 100%) kryterium, czy też np. jedno z wielu kryteriów, mające wagę
              50%, a pozostałe 50% to inne kryteria.
              Jeśli to pierwszy przypadek, to można zacząć narzekać i to nie dlatego, że
              startuje Sosak, tylko dlatego że tak się niczego nie buduje. Jeśli to przypadek
              nr 2, to Sosak wcale nie musi wygrać i trzeba pilnować zarówno przetargu, jak i
              zapisów w umowie.
    • Gość: Adam Dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.09, 23:31
      Sa dobrzy i zli architekci. Sosak jest przykladem tego drugiego.
      Typowe beztalencie i nieudacznik w swoim rzemiesle. Niestety Pan
      Grzymowicz i inne urzedasy, ktorym ekonomia i zysk przyslania
      myslenie jeszcze tego niezauwazyli. Fakt faktem oni nie musza sie
      znac bo nie sa od tego...tylko ja sie pytam, dlaczego nie ma w
      ratuszu od kilku lat fachowcow !?!
      • Gość: ho ho Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 19.03.09, 23:45
        Gość portalu: Adam napisał(a):

        > Sa dobrzy i zli architekci. Sosak jest przykladem tego drugiego.
        > Typowe beztalencie i nieudacznik w swoim rzemiesle. Niestety Pan
        > Grzymowicz i inne urzedasy, ktorym ekonomia i zysk przyslania
        > myslenie jeszcze tego niezauwazyli.

        Zauważyli, zauważyli, od wielu lat Grzymowicz trzyma z tym Geniuszem Alei
        Piłsudskiego. Nie zauważyli tego tylko wyborcy. A fachowców w ratuszu nie ma
        właśnie dlatego. Kto by pozwolił sobie w karty zaglądać.
        • Gość: swiatowy Re: Dobry projekt to tani projekt IP: 91.104.101.* 19.03.09, 23:57
          Mam pytanie?czy moze ktos wie czy Poczta przy Manhhatanie,ta niska z
          ta wiesniacza wiezyczka to tez Sosak?bo mi pachnie to
          Sosakiem ,jeden z jego tredow to wiesniacze wiezyczki vide TP
    • Gość: * Dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.09, 12:59
      Najtaniej będzie z samego piasku wysypanego z rękawów urzędników ratuszowych.
      Według podobnej koncepcji realizowane jest łatanie co trzy miesiące tych samych
      dziur w ulicach miasta.
    • taras70 Dobry projekt to tani projekt 20.03.09, 13:42
      zdarza sie, ze lekarzowi zostanie zostanie odebrane prawo do wykonania zawodu .
      fakt, ze rzadko . zdarzylo sie , ze sad zakazal pelnienia funkcji prezydenta :)
      . zdarza sie, ze poslowie i sedziowie traca immunitet. fakt, rzadko. nie
      zdarzylo sie, chyba, do tej pory , zeby komus odebrano uprawnienia do
      wykonywania zawodu architekta. szkoda ...
      • Gość: zyz Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 20.03.09, 13:58
        I dlatego my przeminiemy, a dzieła Sosaka trwać będą przez pokolenia. Może nawet
        kiedyś zostaną wpisane na listę zabytków architektury Olsztyna epoki
        Małkowsko-Grzymowiczowej. W podręcznikach będą go opiewali, jak króla Kazimierza
        Wielkiego:

        "zastał Olsztyn zabytkowy
        a zostawił betonowy".
      • Gość: architekt Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.vectranet.pl 20.03.09, 18:23
        ciekawe czy w twoim zawodzie tez odbierają uprawnienia?

        a nie gnomom internetowym mogą co najwyżej zabrać klawiature.
        • Gość: Gość Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 20.03.09, 18:36
          Gość portalu: architekt napisał(a):

          > ciekawe czy w twoim zawodzie tez odbierają uprawnienia?
          >
          > a nie gnomom internetowym mogą co najwyżej zabrać klawiature.


          Solidarność zawodowa? Czy ratuszowa?
          • Gość: * Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.09, 00:42
            "Maniewry" harcowników jedynie słusznej racji :)
    • Gość: mruk Dobra władza to tania władza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.09, 16:12
      olsztynianie, sprawdźcie - czy władze olsztyna kupując służbową kawę
      i ciasteczka też wybierają te najtańsze, jak nakazuje "interes
      społeczny"?
    • Gość: adamo W Olsztynie dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.09, 19:47
      Tak jak kilka postow wczesniej napisal SWIATOWY, Sosak ma tendencje
      do tych wiezyczek wiesniackich i innej kakofonii. Betony bez okien
      to jedna sprawa...patrzac na budynek TP SA Sosak potrafi tez wstaic
      szklo...ale co z tego, mimo wszystko to nie jest architektura
      wysokich lotow!

      Moze wszyscy zainteresowanii wyslemy jakas petycje lub przynajmniej
      maile na adres Pana Prezydenta. Cos trzeba robic o od dyskusji na
      forum nic sie nie zmieni. Ja juz wyslalem!
      • Gość: Przeciwnik kolesi Re: W Olsztynie dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 29.03.09, 11:30
        A mógłbyś wkleić treść tej petycji? Może warto, żeby więcej osób wysłało coś
        takiego?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka