Gość: rasz12 IP: *.ols.vectranet.pl 17.03.09, 18:52 Teraz to już tylko zmienić nazwę ulicy, z Piłsudskiego na Sosaka Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Krotkapilka Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 17.03.09, 19:26 "Stanisław Sosak czyni już przymiarki do nowego zlecenia. - Mam już pewien pomysł. Uważam, że al. Piłsudskiego jest smutna. Za dużo tam betonu. Według mnie potrzeba temu miejscu nadać lekkości, więc chciałbym, żeby było tutaj dużo szkła - wyjaśnia architekt." No to fakt, ze Pilsudskiego jest smutna, bo Sosaki ja "skatowali". Jak w ratuszu przejdzie jego projekt to drodzy panstwo znowu jestesmy w czarnej d...ie :( P.S. Teraz powstanie "Wektor" w okolicach "Wiktora" tak zeby byla spojnosc architektoniczna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Dobry projekt to tani projekt IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.03.09, 20:14 No to se Olsztyniacy wybrali prezydenta... Totalny upadek miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Dobry projekt to tani projekt IP: *.ols.vectranet.pl 17.03.09, 20:18 w warszawie rozbieraja hale marcpolu. kupmy, podobno niecale 600 tys. tylko kosztuje. okazja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obz Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.dyn.optonline.net 17.03.09, 20:53 az take bogactwo dla olsztyna!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obz Dobry projekt to tani projekt IP: *.dyn.optonline.net 17.03.09, 20:55 jakie byly zaslugi grzmowicza ze wybrano go na prezydenta PYTAM??????? ?????????????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????????????? ??/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: b28 Zdobyłem projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 17.03.09, 21:15 Kilka zdjęć: Od ul. Piłsudskiego www.architonic.com/imgTre/07_08/Bunker/HeydenHidde2.jpg upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8c/Flakturm_Wien.JPG Wersja trochę lżejsza, przestrzeń radości: static.zooomr.com/images/2434876_86c2edd40a.jpg Ewentualnie: www.geheimprojekte.at/p_flakturm05.jpg Od strony parkingu: www.pointoo.de/iu/p/177/251/O-U-Boot-Bunker-Valentin-in-Bremen-Farge.jpg Wjazd do garażu podziemnego: www.radiobremen.de/fernsehen/buten_un_binnen/clipbild6330_v-slideshow.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: newas Sosak atakuje!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 21:39 Ludzie, to ingnorant architektoniczny. Zobaczcie jak mieszka, dla przybliżenia najbardziej kiczowaty dom w Olsztynie, Słoneczny Stok, az "barok mławski" przy kunszcie tym wysiada! Grzymo, co zobowiązania powyborcze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koleś Tylko nie Sosak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 22:07 Sosak to straszny badziewiak, tyle już koszmarków w olsztynie naprojektował, że chyba już dosyć. Odpowiedz Link Zgłoś
archit-ektura Re: Tylko nie Sosak 25.08.14, 15:19 Koszmarne miejsce. Odradzam kontaktu z szefostwem czy pracy tam. Obelgi, krzyki, wyżywanie się na pracownikach i jego wykorzystywanie. Za nadgodziny brak wynagrodzenia i wpisu do dziennika praktyk. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AŻUR Re: Tylko nie Sosak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.15, 10:35 Pracowałam, nie narzekam. Dobre tematy, nieźle wyposażone biuro. Trochę słaby personel-uczą się ale niektórym wiedza przychodzi ciężko. Szef lekko nerwowy , ale kto by nie był w obecnych czasach, gdzie ciężko znaleźć uczciwego inwestora-wszyscy projektantów traktują jak głupków, których można oszukać. Praktykę mam potwierdzoną wpisem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AŻUR wlaśnie Sosak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.15, 14:17 Firma OK, niezłe tematy, dobre wyposażenie.Szef lekko nerwowy,trochę słabi pracownicy-nie wszyscy rodzą się uzdolnieni. Wpis do dziennika dostałam. Pozdrawiam i polecam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gox bez komentarza :/ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 22:12 jak wyżej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wixen tani projekt to spieprzony projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 22:16 zaczynając od niedofinansowania a na dokładaniu do interesu z przerwaniem budowy kończąc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: * "Polsce potrzebna jest koncepcja kontroli... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.09, 15:29 ...państwowej, która obejmuje wszystkie dziedziny życia publicznego, nie pozostawiając sfer niczyich" (J. Kaczyński) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: j. Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 17.03.09, 22:33 Ciekawi mnie sposób wyegzekwowania dobrego gustu...jak pan Grzymowicz zamierza to zrobic?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ho ho Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 17.03.09, 22:53 A ostrzegali starzy górale, wiele razy ostrzegali, że za tym wyśnionym prezydentem wszystkich olsztyniaków ciągnie się długi łańcuch samych swoich. "Nam tu żadna Warszawa dyktować nie będzie, Olsztyn sam wie, co dla niego najlepsze!" Niestety, często z oddalenia widać lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gościu Dobry projekt to tani projekt IP: *.ols.vectranet.pl 17.03.09, 23:08 Błagam tylko nie Sosak. Spieprzył wszystko za co się zabrał... Wszystkie budynki, które projektował wyglądają tak, że jak je widzę to mnie na wymioty zbiera. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swiatowy Re:Sosak lepszy od Hitchcocka IP: 91.104.117.* 17.03.09, 23:46 Sosak tworca olsztynskich upiorow takich jak Inkubator,Viktor,Manhhatan i inne ,ktory swoimi paszczurami, upodobnil Olsztyn do moldawskiej wioski powinien byc wyslany przez ratusz w kosmos bez mozliwosci powrotu a tu prosze szykuje sie kolejny upior na "reprezentacyjnej"ulicy tego biednego miasta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Re:Sosak lepszy od Hitchcocka IP: *.ols.vectranet.pl 18.03.09, 07:18 Brawo Panie Prezydencie Grzymowicz - widać stara elita powraca - Centek, Sosak itp. - Olsztyn jest z pana dumny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warnijo Dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 08:17 Panie Prezydencie tylko nie Sosak! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mieszaniec W Olsztynie dobry projekt to tani projekt IP: *.ols.vectranet.pl 18.03.09, 09:09 Nie daj boże Sosaka ! Jesli on jest najtańszy, to ja jestem papieżem! Ale w końcu wazny jest efekt końcowy, a u Sosaka jest on oczywisty : kolejny betonowy bunkier bez okien. Ten facet [powinien budowa wyłącznie obiekty obronne, np schrony p/atomowe ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wer Co by tu jeszcze spieprzyć na Piłsudskiego IP: *.ols.vectranet.pl 18.03.09, 09:11 W żadnym wypadku nie konkurs, bo by jeszcze wygrał nie swój i coś ciekawego postawił. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bolek Dobry projekt to tani projekt IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 09:16 chcieliśmy dobrze, a wyjdzie jak zawsze. Czy Sosaka nie można eksmitować z Olsztyna - gdzieś na Syberię? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rty W Olsztynie dobry projekt to zły projekt Sosaka IP: *.ols.vectranet.pl 18.03.09, 09:17 Poleje sie betonu oj poleje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lokator Re: W Olsztynie dobry projekt to zły projekt Sosa IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.09, 09:57 Tylko nie Sosak.Wcale nie jest tani.A jeszcze zapomnieliście o koszmarnym budynku mieszkalnym na ul.Pstrowskiego za TESCO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obiektywny Re: W Olsztynie dobry projekt to zły projekt Sosa IP: *.chello.pl 18.03.09, 10:08 spokojnie przynajmniej teraz cos sie dzieje... dobrze ze na poczatku probuje sie zrobic to tanszymy kosztami, jednak wierze ze jezeli architekci nie sprostaja zadaniu to trzeba bedzie jednak isc inna droga Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Sosaki - architektura inaczej? IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.09, 10:16 Gość portalu: obiektywny napisał(a): > spokojnie przynajmniej teraz cos sie dzieje... dobrze ze na poczatku probuje sie zrobic to tanszymy kosztami, jednak wierze ze jezeli architekci nie sprostaja zadaniu to trzeba bedzie jednak isc inna droga Lepiej to zrobić od razu nieco "droższymy kosztamy", ale żeby to byli architekci a nie "inne drogi", jak sosaki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KM Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.09, 10:12 Fakt #1: Sosak projektował szereg budynków przy linii Piłsudskiego. Fakt #2: Sosak narzeka, że linia Piłsudskiego jest za ciężka. Wniosek #1: Sosak sam potwierdza, że Sosak nie umie projektować. Wniosek #2: Nie można takich inwestycji powierzać człowiekowi, który nie umie projektować. Panie Prezydencie, dość sosakizmów na olsztyńskich ulicach. Olsztyna nie stać na tanie rozwiązania, bo takie budowle będą stać przez dekady. Przypomnę też, że tanie mięso to psy jedzą... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wer Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.ols.vectranet.pl 18.03.09, 10:25 Panie KM to co Pan pisze jest bardzo logiczne, a gdzie zaczyna się Urząd Prezydenta Miasta Olsztyna kończy się logika i na budowę wchodzi Sosak & Sosak & Sosak & Sosak & Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KM Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.09, 16:52 Mam nadzieję, że jednak w Ratuszu nastąpiły jakieś zmiany i pan Sosak nie ma już takiego przełożenia, jakie miał za czasów miłościwie nam panującego CJM. Liczę na to, że tym razem firma Sosak & Sosak & Szkło & Beton przerżnie z kretesem. Naprawdę nie potrzeba nam więcej bunkrów typu Viktor, czarnych plomb w centrum, zepsutych konserw typu Inka i tym podobnej "nowoczesnej" architektury. Zamiast takich śmieci wolałbym trochę "kiepskich" budynków w stylu tych z Dąbrowszczaków czy Mickiewicza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja6 W Olsztynie dobry projekt to tani projekt IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:44 zawsze wygrywa ten sosak albo inni tegorodzaju.,nie ma jak sie ustawic w olsztynie.o nic nie musisz walczysz.nie muszisz byc dobry. wazn ze znasz kogo trzeba..komuno odejdz z olsztyna...... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie ładnie :( Re: W Olsztynie dobry projekt to tani projekt IP: *.ols.vectranet.pl 18.03.09, 11:33 newsbar.pl/3585/jak-latwo-sie-zapomina Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oj oj Re: W Olsztynie dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.09, 12:24 Do: nie ładnie. Warto też przypominać tutaj teraz, co wypisywali zwolennicy Grzymowicza w kampanii wyborczej. Żeby także nie poszło w zapomnienie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krzycho niezły duet architektoniczny - Sosak i Grzymowicz IP: *.gdynia.mm.pl 18.03.09, 14:22 miernotę Sosaka będzie oceniał teraz przedstawiciel chłopstwa, zaprojektuje betonową kurna-chatę i wmówi człowiekowi, że teraz to modny modernistyczny trend Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikt Dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 14:38 niedosc ze prokuratura sciga sosaka, zniszyl tyle piknych miejsc w olsztynie to jescze nastepny budynek bedzie on robil!!!!! blagam o litosc!!!!!!!!!!!!!! to biuro juz dawno powinno przestac projektowac w olsztynie, pokazcie mi chociaz jeden ladny budynek zaprojekowany przez biuro S&S Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 14:48 jak sie nie wie co postawic i jak ma to wygladac- zrobmy szklo!!! tak panie sosak-chcemy aby pan dalej psul nasze miasto kolejnymi koszmarkami ze szkla i klinkieru - dla zainteresowanych polecam www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=787782&page=3 wizualizacje panstwowej wyzszej szkoly zawodowej w chelmie. jesli owa firma nalezy do najtanszych- to napawrde zycze szczescia!!! zacznijmy od tego, ze nalezy do najbardziej koszmarnych firm - a kto ma nie wygrac jak nie oni??? gdyby przegrali to i tak by WSZYSTKO uczynili, aby przejac projekt- upupiali by wszystko i wszystkich, wiec dla swietego spokoju wygrywaja takie cacka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zuzzs Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.vectranet.pl 18.03.09, 20:29 No i Prezio juz zaczyna swoich ozłacać. Wraca stara gwardia CJM, jak milo. Znów można poczuć się sielsko i swojsko w komuszym mieście, ups miasteczku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Konkretny Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 19.03.09, 08:48 Przestań bredzić, jeszcze nikt niczego i nikomu nie przyznał. Sosak projektuje bunkry, za które będzie się smażył w piekle architektów, ale to inna historia. Mamy wolność prowadzenia działalności gospodarczej i nie można mu zabronić startu w przetargach. Jeśli uważasz że można, to najpierw przydałoby się wykorzenić u siebie pozostałości po PRL. Przy tym przetargu należy raczej dopilnować, żeby odbywało się to zgodnie z prawem, żeby wybrano najlepszy projekt i żeby podpisano odpowiednie kwity. Gadanie idiotyzmów o starej gwardii niczego nie zmieni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 19.03.09, 10:26 Czy ty "konkretny" nie czytasz tego co komentujesz? Poinformowano wyraźnie i "konkretnie", że kryterium ma być CENA, a nie czy projekt jest "najlepszy". I to jest ta olsztyńska "ścieżka faworytów". Potem cena oczywiście rośnie - projekty poprawia się i dopłaca. Ale to potem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Konkretny Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 29.03.09, 11:28 Czytam, po prostu nie lubię buraczenia. Nie znamy SIWZ i nie wiemy, czy cena to jedyne (czyli 100%) kryterium, czy też np. jedno z wielu kryteriów, mające wagę 50%, a pozostałe 50% to inne kryteria. Jeśli to pierwszy przypadek, to można zacząć narzekać i to nie dlatego, że startuje Sosak, tylko dlatego że tak się niczego nie buduje. Jeśli to przypadek nr 2, to Sosak wcale nie musi wygrać i trzeba pilnować zarówno przetargu, jak i zapisów w umowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.09, 23:31 Sa dobrzy i zli architekci. Sosak jest przykladem tego drugiego. Typowe beztalencie i nieudacznik w swoim rzemiesle. Niestety Pan Grzymowicz i inne urzedasy, ktorym ekonomia i zysk przyslania myslenie jeszcze tego niezauwazyli. Fakt faktem oni nie musza sie znac bo nie sa od tego...tylko ja sie pytam, dlaczego nie ma w ratuszu od kilku lat fachowcow !?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ho ho Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 19.03.09, 23:45 Gość portalu: Adam napisał(a): > Sa dobrzy i zli architekci. Sosak jest przykladem tego drugiego. > Typowe beztalencie i nieudacznik w swoim rzemiesle. Niestety Pan > Grzymowicz i inne urzedasy, ktorym ekonomia i zysk przyslania > myslenie jeszcze tego niezauwazyli. Zauważyli, zauważyli, od wielu lat Grzymowicz trzyma z tym Geniuszem Alei Piłsudskiego. Nie zauważyli tego tylko wyborcy. A fachowców w ratuszu nie ma właśnie dlatego. Kto by pozwolił sobie w karty zaglądać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swiatowy Re: Dobry projekt to tani projekt IP: 91.104.101.* 19.03.09, 23:57 Mam pytanie?czy moze ktos wie czy Poczta przy Manhhatanie,ta niska z ta wiesniacza wiezyczka to tez Sosak?bo mi pachnie to Sosakiem ,jeden z jego tredow to wiesniacze wiezyczki vide TP Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: * Dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.09, 12:59 Najtaniej będzie z samego piasku wysypanego z rękawów urzędników ratuszowych. Według podobnej koncepcji realizowane jest łatanie co trzy miesiące tych samych dziur w ulicach miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
taras70 Dobry projekt to tani projekt 20.03.09, 13:42 zdarza sie, ze lekarzowi zostanie zostanie odebrane prawo do wykonania zawodu . fakt, ze rzadko . zdarzylo sie , ze sad zakazal pelnienia funkcji prezydenta :) . zdarza sie, ze poslowie i sedziowie traca immunitet. fakt, rzadko. nie zdarzylo sie, chyba, do tej pory , zeby komus odebrano uprawnienia do wykonywania zawodu architekta. szkoda ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zyz Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 20.03.09, 13:58 I dlatego my przeminiemy, a dzieła Sosaka trwać będą przez pokolenia. Może nawet kiedyś zostaną wpisane na listę zabytków architektury Olsztyna epoki Małkowsko-Grzymowiczowej. W podręcznikach będą go opiewali, jak króla Kazimierza Wielkiego: "zastał Olsztyn zabytkowy a zostawił betonowy". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: architekt Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.vectranet.pl 20.03.09, 18:23 ciekawe czy w twoim zawodzie tez odbierają uprawnienia? a nie gnomom internetowym mogą co najwyżej zabrać klawiature. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 20.03.09, 18:36 Gość portalu: architekt napisał(a): > ciekawe czy w twoim zawodzie tez odbierają uprawnienia? > > a nie gnomom internetowym mogą co najwyżej zabrać klawiature. Solidarność zawodowa? Czy ratuszowa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: * Re: Dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.09, 00:42 "Maniewry" harcowników jedynie słusznej racji :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mruk Dobra władza to tania władza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.09, 16:12 olsztynianie, sprawdźcie - czy władze olsztyna kupując służbową kawę i ciasteczka też wybierają te najtańsze, jak nakazuje "interes społeczny"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adamo W Olsztynie dobry projekt to tani projekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.09, 19:47 Tak jak kilka postow wczesniej napisal SWIATOWY, Sosak ma tendencje do tych wiezyczek wiesniackich i innej kakofonii. Betony bez okien to jedna sprawa...patrzac na budynek TP SA Sosak potrafi tez wstaic szklo...ale co z tego, mimo wszystko to nie jest architektura wysokich lotow! Moze wszyscy zainteresowanii wyslemy jakas petycje lub przynajmniej maile na adres Pana Prezydenta. Cos trzeba robic o od dyskusji na forum nic sie nie zmieni. Ja juz wyslalem! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przeciwnik kolesi Re: W Olsztynie dobry projekt to tani projekt IP: *.olsztyn.mm.pl 29.03.09, 11:30 A mógłbyś wkleić treść tej petycji? Może warto, żeby więcej osób wysłało coś takiego? Odpowiedz Link Zgłoś