Dodaj do ulubionych

Jeszcze o tunelu...

12.04.05, 18:50
Można poczytać o zamku i o tunelu:

www.elknet.pl/egt/zamek.htm
Obserwuj wątek
    • manio15 Re: Jeszcze o tunelu... 12.04.05, 22:24
      w całkiem najbliższych dniach pewni znani mi osobniocy zamierzają podjac
      nieinwazyjną próbe weryfikacji legendy - cokolwiek by to oznaczało. Ekspedycja
      jest prawie bardzo powazna i niezwykle międzynarodowa, a nawet
      międzykontynentalna. Niestety nie zostałem upowazniony do ujawniania
      szczegółów , ale jakby jednak "cuś" to pewnie nie wytrzymam i wszystko powiem.

tajemniczy bLondyn - manio

ralston napisał:

> Można poczytać o zamku i o tunelu:
      >
      > www.elknet.pl/egt/zamek.htm
                    • ralston Re: Jeszcze o tunelu... 13.04.05, 17:05
                      Właśnie to sprzęcicho do bezinwazyjnej eksploracji mnie ciekawi. Kiedyś na TVN-
                      ie pokazywali takie ustrojstwo konstrukcji jakiegoś profesora jednej z
                      krajowych politechnik, które działało trochę jak takie USG do przeszukiwania
                      gruntu. Znaleźli przy użyciu tego podziemne sztolnie gdzieś w górach Sowich.
                      Potwierdzili też istnienie korytarza biegnącego z jednego ze starych kościołów
                      (należących kiedyś do zakonu Templariuszy) w stronę pobliskiej studni.
                      • marcotills Re: Jeszcze o tunelu... 13.04.05, 17:06
                        ralston napisał:

> Właśnie to sprzęcicho do bezinwazyjnej eksploracji mnie ciekawi. Kiedyś na
                        TVN-
                        > ie pokazywali takie ustrojstwo konstrukcji jakiegoś profesora jednej z
                        > krajowych politechnik, które działało trochę jak takie USG do przeszukiwania
                        > gruntu. Znaleźli przy użyciu tego podziemne sztolnie gdzieś w górach Sowich.
                        > Potwierdzili też istnienie korytarza biegnącego z jednego ze starych
                        kościołów
                        > (należących kiedyś do zakonu Templariuszy) w stronę pobliskiej studni.
                        --
                        a Manio ma takie ustrojstwo???
                      • mrozosia Re: Jeszcze o tunelu... 13.04.05, 17:09
                        Bylam w tych sztolniech w Gorach sowich, polecam warto sie wybrac, robi
                        wrazenie. I to wszystko wydlubane ciezka, niewolnicza praca niemieckich
                        wieznow...
                        Podobno do konca jeszcze nie wiadomo co tego gory moga kryc w sobie ( mowi sie
                        m.in. o tajemnej kryjowce Hitlera , o jakis przejsciach, fabrykach, itp..)
                        • mrozosia Re: Jeszcze o tunelu... 13.04.05, 17:11
                          mrozosia napisała:

> Bylam w tych sztolniech w Gorach sowich, polecam warto sie wybrac, robi
                          > wrazenie. I to wszystko wydlubane ciezka, niewolnicza praca niemieckich
                          > wieznow...
                          mialam na mysli wieznow przetrzymywanych przez Niemcow, sorka..
                          • marcotills Re: Jeszcze o tunelu... 13.04.05, 17:17
                            mrozosia napisała:

> mrozosia napisała:
                            >
                            > > Bylam w tych sztolniech w Gorach sowich, polecam warto sie wybrac, robi
                            > > wrazenie. I to wszystko wydlubane ciezka, niewolnicza praca niemieckich
                            > > wieznow...
                            > mialam na mysli wieznow przetrzymywanych przez Niemcow, sorka..
                            --
                            mówią, że Niemcy są pracowici...
                            zaprzeczam temu zdecydowanie!!!
                            pracowałem kiedyś i w NRD i w RFN - lenie śmierdzące i brudasy:(((
                            A fuj!
                        • ralston Re: Jeszcze o tunelu... 13.04.05, 17:20
                          Fabryki tam istniejące są faktem. Potwierdzają to choćby relacje nielicznych,
                          którzy przeżyli katorżniczą pracę tamże. Po nalotach na Penemunde i zniszczeniu
                          tamtejszego ośrodka produkcji V-1/V-2 Niemcy przenieśli montaż broni w bardziej
                          bezpieczne miejsca. Jeszcze w ostatnich dniach wojny trwały tam prace
                          budowlane, a wcześniej deficytowej stali i betonu których dostawy
                          reglamentowano, tam nie żałowano. W tym roku w wakacje wybieram się w Sudety.
                          Może coś się przy okazji uda zobaczyć.
                    • manio15 Re: Jeszcze o tunelu... 13.04.05, 22:12
                      marcotills napisał:

> ralston napisał:
                      >
                      > > Kaczkę to ja, ale nie mnie. Mię zżera ciekawość. Bez wątpienia.
                      > --
                      > my tu gadu-gadu, a Manio już sprzęcicho szykuje ;-)
                      >
                      mię zżera to niechaj i Wasz trochę podeźre. Sprzętu i pomysłów dostatatek , czy
                      tylko sił i czasu wystarczy aby wszystkiego spróbować ? Nie zastosujemy łopat
                      bo prawo wymaga pozwolenia budowlanego a my nic budować nie chcemy i rączki
                      mamy za słabe do takiej orki. I nie jest z nami jakis różdżkarz , Boże broń !
                      Ralstonie jakoś dziwnie zbiegł się Twój post z naszymi zamiarami ? Czy ty aby
                      nie jesteś jakim TW (czyt. Tajnym Wykrywaczem) ? :))) Czy tylko pokrewieństwo
                      dusz zagrało ?

o.m.c. Odkrywacz - manio

• manio15 Re: Jeszcze o tunelu... 13.04.05, 22:17

> marcotills napisał:
                        >
                        > > my tu gadu-gadu, a Manio już sprzęcicho szykuje ;-)
                        > >

i serdecznie witamy na pokładzie Najlepszego z Marynarzy (najlepszy bo nasz i
                        innego nie znamy :)))
                        Wyłaź z doła, wiosna idzie !

manio w klasie optymist
                        >
                      • ralston Re: Jeszcze o tunelu... 13.04.05, 22:18
                        Ja nie o różdżkażu mówiłem tylko najsamprawdziwszym profesorze inżynierze,
                        któren był wynalazł różdżkę elekstroniczną.
                        A jaki tam ze mnie Tajny Wykrywacz? To już prędzej Trunkowy Wizjoner ;)
                          • manio15 Re: tunel tunelem... 14.04.05, 10:10
                            mobb napisał:

> ... ale mam nadzieję że Spec wyjawi czy Manio przyjechał na ekspedycję
                            gazikiem
                            >
                            > no i czy miał chustkę na głowie

kurde , kolejny prorok ! Właśnie spec o to samo mnie zapytywał !!! Pewnie boi
                            się obciachu !:))))))))) W każdym razie łańcuchi chusteczkie odkładam na bok ,
                            gazik też bo sprzęt lekki a odległości poszukiwania nieduże.

manio spuszczony z łańcucha
                          • ralston Re: tunel tunelem... 14.04.05, 10:14
                            mobb napisał:

> ... ale mam nadzieję że Spec wyjawi czy Manio przyjechał na ekspedycję
                            gazikiem
                            >
                            > no i czy miał chustkę na głowie

A skąd wątpliwości? Przecież to już zostało stwierdzone :)))
      • manio15 Re: Jeszcze o tunelu... 18.04.05, 10:17
        ralston napisał:

> No i jak tam? Znalazły się jakieś ślady tunelu? Metoda bezinwazyjna skuteczna?

Proszę uprzejmie o cierpliwość . Z całą pewnością pochwalimy się wynikami nawet
        jakby nie było czym się chwalić. Jeśli nic nie znajdziemy to tez dobrze , bo
        będzie można dalej szukać , a głownie o to chodzi ... Zmienimy wtedy metodę na
        nieco inwazyjną ale za to bardziej fizycznie wyczerpującą . Tylko że to juz
        chyba następnym razem.

zasłuchany manio
          • ralston Re: Jeszcze o tunelu... 18.04.05, 13:29
            Może sobie dla frajdy poszukam tego tunelu u mnie na Bielanach? W końcu, skoro
            nie chodzi o to, żeby znaleźć - tylko żeby szukać, to co za różnica, gdzie
            szpadel wbiję? Może zacznę od donic na balkonie - to będzie z pożytkiem dla
            otoczenia ;)
            • manio15 Re: Jeszcze o tunelu... 18.04.05, 14:29
              ralston napisał:

> Może sobie dla frajdy poszukam tego tunelu u mnie na Bielanach? W końcu,
              skoro
              > nie chodzi o to, żeby znaleźć - tylko żeby szukać, to co za różnica, gdzie
              > szpadel wbiję? Może zacznę od donic na balkonie - to będzie z pożytkiem dla
              > otoczenia ;)

Taaaaa... i w nosie nie zapomnij pogrzebać :))))))))) szyderco !!!!!
                  • ralston Re: jak tam tunel ? 06.05.05, 10:26
                    Gdzieś już się dzielili, że hameryckie ustrojstwa do poszukiwań
                    MicrosoftTunnelSearcher 2.0 jest do bani. Wykryło jedynie tunel foliowy z
                    pomidorami w Baniach Mazurskich. Nie ma to jednak jak łopata... (i sześciopak
                    ma się rozumieć). A właściwie to po co ta łopata? Po kilku sześciopakach można
                    zobaczyć światełko w tunelu i bez pomocy łopaty.
                    • manio15 Re: jak tam tunel ? 06.05.05, 14:30
                      w imieniu POWAŻNYCH Eksploratorów Tunelu w Trakcie Poszukiwań , dziekuje
                      uprzejmnie za zainteresowanie pt publiczności nt wyników poszukiwań.
                      Wbrew złośliwym i zazdrosnym uwagom Ralstona , nie była to klapa a co najwyżej
                      brak sukcecu ! I to nie wynik słabej pracy urządzeń a braku doświadczenia ich
                      operatorów. Okazało sie że nie wystarczy sobie pochodzić i poszukać. Łopata
                      zupełnie do Bani bo to juz badania archeologiczne na które
                      trzeba .......................... itd itp. Pracy było tyle że o sześciopaku
                      zupełnie zapomnieliśmy. Ale mamy nowy łykend i zaległości nadrobię ( te w
                      sześciopaku bo badań tunelu na razie mam dość i zbieram siły do wierceń
                      geologicznych w podejrzanych miejscach - poszukuję silnych i naiwnych)

OLDsarcher manio

p.s. o kamerze następnym razem

ralston napisał:

> Gdzieś już się dzielili, że hameryckie ustrojstwa do poszukiwań
                      > MicrosoftTunnelSearcher 2.0 jest do bani. Wykryło jedynie tunel foliowy z
                      > pomidorami w Baniach Mazurskich. Nie ma to jednak jak łopata... (i sześciopak
                      > ma się rozumieć). A właściwie to po co ta łopata? Po kilku sześciopakach
                      można
                      > zobaczyć światełko w tunelu i bez pomocy łopaty.
                      • ralston Re: jak tam tunel ? 06.05.05, 15:06
                        To następnym razem dajcie znać, jak będziecie szukać. Pomogę popilnować
                        sześciopaka. Za to się nie będę wyzłośliwiał. (Choć to ostatnie to oczywiście
                        nie napewno) ;)
                        • manio15 Re: jak tam tunel ? 07.05.05, 23:10
                          ralston napisał:

> To następnym razem dajcie znać, jak będziecie szukać. Pomogę popilnować
                          > sześciopaka. Za to się nie będę wyzłośliwiał. (Choć to ostatnie to oczywiście
                          > nie napewno) ;)

a gdzies czytałem , że wolisz oglądać murzynków wcinających jakieś świństwa czy
                          co ...
                          ale jakby co to juz zapraszamy , element rozpoznawczy kubek z wiadomym napisem
                          i panoramą znanego autora :)))))))))))
                          • ralston Re: jak tam tunel ? 09.05.05, 09:00
                            manio15 napisał:

> a gdzies czytałem , że wolisz oglądać murzynków wcinających jakieś świństwa
                            czy co ...

Ale o so chozii?

> ale jakby co to juz zapraszamy , element rozpoznawczy kubek z wiadomym
                            napisem
                            > i panoramą znanego autora :)))))))))))

A tu aluzju poniał :)
                      • freeman8 Re: jak tam tunel ? 06.05.05, 20:44
                        Z tych naiwnych to mogę pełnić rolę rzecznika prasowego (forumowego)PETwTP.
                        (gratuluję nazwy, ale czy uzgodniona z Konserwatorem Zabytków lub z Vice
                        Wilochem?)
                        Zgoda?
                        Przynajmniej Ralston nie będzie mógł sobie poużywać.
                        A zawartość sześciopaka winno się konsumować tylko w kubkach "Castle of.. Lyck"
                        nieprawdaż?
                        Jeśli chodzi o tłumaczenie dotychczasowego "niepowodzenia" elsploracji to jest
                        ono, moim zdaniem, doskonałym przykładem klasyki PRL-u stosowanego przez
                        kabaret TEY w sytuacji Zenek reagował na określenia Rudi'ego Schuberta
                        określającego przydatność traktora z jednym zepsutym kołem.
                        Manio! -jesteś mistrzem propagandy!
                        Pzdr.
                        • manio15 Re: jak tam tunel ? 07.05.05, 23:30
                          freeman8 napisał:

> Z tych naiwnych to mogę pełnić rolę rzecznika prasowego (forumowego)PETwTP.
                          > (gratuluję nazwy, ale czy uzgodniona z Konserwatorem Zabytków lub z Vice
                          > Wilochem?)

to już i to trzeba uzgadniać ????????? Nie niczego nie uzgadniamy i nie mamy
                          nawet zamiaru , działamy w zakresie dozwolonym prawem , a nawet jeśli nie
                          całkiem to nic o tym nie wiem :( , i wiedzić nie chcę. Jakby co odwiedzaj mnie
                          w kryminale - co by groziło wyłącznie w przypadku nielegalnego odkrycia i
                          zawładnięcia tunelem - na co z ochotą sie zgadzam :)))))

> Zgoda?
                          zgoda !!!!! , ale już mi jakby uciekł wątek na co się zgadzam ?
                          > Przynajmniej Ralston nie będzie mógł sobie poużywać.
                          > A zawartość sześciopaka winno się konsumować tylko w kubkach "Castle of..
                          Lyck"
                          >
                          jako posiadacz tego dwukolorowego "urynału" ( no nie napiszę czarno-białego bo
                          to fatalnie brzmi) automatycznie akceptujesz wszelkie sensowne i bezsensowne
                          działania związane z odkrywaniem wszelkich nawet durnych tjemnic. I nie próbuj
                          się wykrecać zasługami, wątłymi siłami , czy przebytymi i przyszłymi
                          chorobami !!!

> nieprawdaż?

prawdaż , ale czy kubków jest też sześć?

> Jeśli chodzi o tłumaczenie dotychczasowego "niepowodzenia" elsploracji to
                          jest
                          > ono, moim zdaniem, doskonałym przykładem klasyki PRL-u stosowanego przez
                          > kabaret TEY w sytuacji Zenek reagował na określenia Rudi'ego Schuberta
                          > określającego przydatność traktora z jednym zepsutym kołem.
                          > Manio! -jesteś mistrzem propagandy!
                          > Pzdr.

jak człowiek wychowany w czasach trwałego deficytu papieru toaletowego umiem w
                          każdej smutnej sytuacji zobaczyć światełko w tunelu ! A ty zaraz mnie nazwiesz
                          Goebelsem PECwTP !
                          Bez optymizmu i wiary w sukces daleko byśmy nie zaszliśmy , co nie znaczy
                          niestety że doszliśmy do czegokolwiek.
                          Na razie sucho i twardo , więc nawet o podłubaniu paluchem w ziemi nie ma co
                          myśleć.

"czarodziej" manio
                        • ralston Re: jak tam tunel ? 09.05.05, 09:05
                          freeman8 napisał:

> Z tych naiwnych to mogę pełnić rolę rzecznika prasowego (forumowego)PETwTP.
                          > (gratuluję nazwy, ale czy uzgodniona z Konserwatorem Zabytków lub z Vice
                          > Wilochem?)
                          > Zgoda?
                          > Przynajmniej Ralston nie będzie mógł sobie poużywać.

Poużywać, to się zawsze da... Niezależnie od tematu. ;)

> A zawartość sześciopaka winno się konsumować tylko w kubkach "Castle of..
                          Lyck"
                          >
                          > nieprawdaż?

Sześciopaka można wciągać bezpośrednio z puszki. Kubeczka szkoda by było używać
                          do prac terenowych, bo zacny - a mógłby się potłuc...

> Jeśli chodzi o tłumaczenie dotychczasowego "niepowodzenia" elsploracji to
                          jest
                          > ono, moim zdaniem, doskonałym przykładem klasyki PRL-u stosowanego przez
                          > kabaret TEY w sytuacji Zenek reagował na określenia Rudi'ego Schuberta
                          > określającego przydatność traktora z jednym zepsutym kołem.
                          > Manio! -jesteś mistrzem propagandy!
                          > Pzdr.

• mahagonna i jak tam? 01.08.05, 16:23
      i jak tam panowie? dokonaliście dzieła poznania naszego tunelu? niegdys mialam
      sie do was podlaczyc, ale stracilam watek, bo byłam pod londynem ;) wiec
      miedzypanstwowosc tego przedsiewziecia zachowana. odezwijcie sie. pozdro 600!

mahagonna kambyzessa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka