krzszy1 24.05.05, 07:46 Jeśli nowa książka Pana Browna ma taki sam poziom jak " Kod.." to ja już wolę Stare książki z " Panem Samochodzikiem " !! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: robert Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.05, 08:30 Coś się komuś bardzo pomyliło jeżeli twierdzi że Zwodniczy pkt. to nowa ksiązka. Czytałem ją już rok temu. Trzeba było napisać że wyszło tłumaczenie tej książki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arnold Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.05, 11:47 czytaj dokladnie!!! napisane jest ze zwodniczy punkt wyszedl rok przed kodem!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia Do krzszy1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.05, 08:39 A jaki żałosny poziom ty reprezentujesz, skoro oceniasz wg wysokich i niskich lotów zamiast tego, kto co ma w sercu. Ludzie mają różne gusta i absolutnie nie wolno tego krytykować w imię swojego widzimisię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ito Do Kasi IP: *.msp.gov.pl / *.mst.gov.pl 24.05.05, 09:18 krzszy1 zaopiniował (nie ocenił) książkę, nie czytelników. Uderz w stół...? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: milek wielbicielom Dana Browna polecam: IP: *.icpnet.pl 24.05.05, 09:40 polecam Wam: - Wakacje z duchami - Adama Bahdaja - Pana Samochodzika i Templariusza - Nienackiego - cykl o Profesorze Gąbce Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czapski Re: Do krzszy1 IP: *.utp.pl 24.05.05, 12:19 czyli Britney Spears czy Mozart to te samy loty, tylko rozne gusta i nikt nie ma prawa stwierdzac co jest lepsze?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcinlet Re: Do krzszy1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.05, 17:22 Gość portalu: czapski napisał(a): > czyli Britney Spears czy Mozart to te samy loty, tylko rozne gusta i nikt nie > ma prawa stwierdzac co jest lepsze?? B. Spears lepsza od Mozarta raczej nie jest, bez przesady. :)Z drugiej strony jednak kocią muzykę w stylu Pendereckiego czy innego Schonberga każdy głupi potrafi skomponować, a taki 3 minutowy przebój nie. Taki "wielki znawca" Waldorff w "Sekretach Polihymni" (czy jakoś tak) "prorokował", że wrzaskliwi Beatlesi szybko zostaną zapomniani. Ktoś pamięta Waldorffa? ;) Dan Brown to pisarz tworzący literaturę popularną, dla rozrywki i to wychodzi mu doskonale. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jolita Re: Do krzszy1 IP: *.mclink.it 24.05.05, 13:54 Cale szczescie zyjemy w demokracji (na razie) i krytykowac mozna i powinno sie. A jesli nie w imie wlasnego widzimisie to w imie czego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pix Loty i gusta IP: *.eranet.pl 24.05.05, 14:54 Rety! Gubimy się w tym postmoderniźmie :) Przecież jest jasne jak słońce, że Britney to niższe loty niż Mozart. Przyznają to przecież zarówno Ci bardziej gustujący w Britney jak i Ci bardziej w Mozarcie. Obiektywne kryteria w sztuce chyba jednak istnieją. To prawda, są może mało ostre (uprzedzając: to _naprawdę_ nie znaczy że nie istnieją). Jeśli ktoś w imię demokracji czy wolności słowa zechciałby np. krytykować Mozarta na rzecz Britney, wyglądałby jak zwolennik geocentrycznej budowy kosmosu w XXI wieku. Nawet sama Britney poczułaby się chyba głupio :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marcio_amoroso Dan Brown to świetny pisarz. IP: *.ostroleka.sdi.tpnet.pl 24.05.05, 20:23 A jeśli ktoś nie potrafi odróżnić prawdy od fałszu znaczy ,że jest zwykłym, polskim(lub nie polskim ale w tym wypadku polskim) debilem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anuszka Ranking najgorszych książek Dana Browna IP: *.h3.agh.edu.pl / *.ha3.agh.edu.pl 24.05.05, 10:22 No to będzie już można zrobić ranking. Dla mnie najgorszą z najgorszych są "Anioły i demony". O tym, jak to ukradli z CERNu antymaterię, żeby wysadzić Watykan... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dementi Re: Ranking najgorszych książek Dana Browna IP: 212.75.118.* 24.05.05, 20:10 Ten ranking jest akrobatycznym zamierzeniem. Te wypociny są tak kiepskie, że trudno się zdecydować. Gniot goni gniota, a durne ludziska kupują, bo spece od reklamy i marketingu potrafią bezkrytycznym wcisnąć każdą głupotę. Ja też byłem głupi, bo niepotrzebnie wydałem kilkadziesiąt plnów i w rezultacie przepychałem się przez tą chałę, wkurzając się na mielizny i cienizny tracąc bezpowrotnie czas. Anioły i Demony były ostrzeżeniem, nie usłuchałem. Brown jako pisarz jest cieniasem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi IP: *.if.pw.edu.pl 24.05.05, 11:08 Jak przeczytalem te ksiazke to po raz pierwszy w zyciu powaznie pomyslalem o cenzurze :) Albo raczej takim napisie jak na papierosach: "Czytanie tej ksiazki grozi infekcja umyslowa brownianizmu. Trzymac z dala od dzieci". Ale z drugiej strony moze to jest jakas forma sztuki, tworzyc z przekonaniem taki obraz swiata (i wmawiac ze jest prawdziwy) ze az dreszczyk przechodzi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sloneczko Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi IP: *.onlink.net 24.05.05, 14:11 ogladalam program z Brownem, ktory probowal wmawiac , ze to co opisal w "Kodzie Leonarda" oparte jest na faktach i sa na to naukowe dowody. Zemdlilo mnie . Gdzie on ma te naukowe dowody na swoje kretynizmy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rg Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.05, 18:22 A gdzie są naukowe dowody na kretynizmy zawarte w kanonicznych książkach KRK? A dlaczego te księgi stanowią kanon? Odpowiedz Link Zgłoś
buazen "Święty Graal, Świeta Krew" 25.05.05, 00:10 To próba udowodnienia tezy zawartej w "Kodzie...". Masz jakieś racjonalne kontrargumenty, że było inaczej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kula Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi IP: *.lubin.dialog.net.pl 31.05.05, 12:42 Dlaczego tak bardzo boimy się prawdy? Widzę że większość z Państwa po przeczytaniu tej książki nie potrafi zachować jakiego kolwiek dystansu do "dzieł" D.Brown'a. Rzeczywiście są schematyczne, ale najwidoczniej jest taki popty na taką literaturę. Do "kodu..." podchodzę z dystansem, lecz nie czuję się zbulwersowana po jej przeczytaniu. A tylko odnoszę wrażenie, że Ci najbardziej świętojebliwi się bulwersują. Nauka jest nauką, a wiara nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Nie ufam księżom ani nie słucham co KSIĄDZ na ambonie klepie dla mnie to największa sekta w dziejach historii. Podchodzcie do życia z dystansem mało macie kłopotów żeby się jeszcze taką książką denerwować!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mich Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.05, 11:13 Niech no zgadne. Glowny bochater - naukowiec, zostaje wbrew swojej woli wplatany w historie kryminalna. W jej trakcie poznaje atrakcyjna kobiete, ktora tez zajmuje sie wyjasnieniem zagadki wokol kreci sie cala historia. Czy bardzo sie pomylilem? :) -- Wygraj www.fajnekonkursy.pl Odpowiedz Link Zgłoś
fuberu przeczytalem wszystki 4 i .. ---> 24.05.05, 11:56 do tej pory wyszly jego 4 ksiazki. po 'kodzie' ktory - przyznaje wciagnal mnie i wlasciwie go polknalem zabralem sie za pozostale ksiazki ktore.. coz - sa coraz to slabsze. 'angels&demons' jako tako trzyma poziom 'kodu' (to czy ktos taki klimat lubi czy nie to juz jego sprawa). 'deception point' jest slabiutki.. a jak zabralem sie za 'digital fortress' to po pierwszej stronie (sic!) 'odgadlem' koncowke. potem otworzylem ksiazke na ostatniej stronie i .. - chwila napiecia - nie nie.. niestety mialem racje. ergo - naprawde wystarczy przeczytac kod, ktory chronologicznie jest ostatnia z jego pozycji, a tak na dobra sprawe jest tylko dobrze ogranym schematem autora ktory nieudolnie opisuje wszedzie glownego bohatera tak by kojarzyl sie z jego wlasnym wizerunkiem. pozdrawiam wszystkich zagorzalych 'za'i 'przeciw' ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agnes_13 Re: przeczytalem wszystki 4 i .. ---> IP: *.polkomtel.com.pl 24.05.05, 12:14 ZGADZAM SIĘ!!!!! Schemat powielany w każdej z tych powieści z wolna zaczyna czytelnika w miarę wymagającego irytować. Ja już książek tego Pana nie kupię! :) Odpowiedz Link Zgłoś
katomek1 kicz oparty na żałonym kłamstwie sprytnie podanym! 24.05.05, 12:23 kto nie wie, podaję info. Apokryfy, w tym sw.Tomasza i inne sa znane i udostępnione wszystkim od lat. Aktualnie w j.polskim mozna kupic w wydawnictwie WAM w Krakowie przez internet pod red. ks.Starowieyskiego. Kosciół niczego nie musi ukrywać. Apokryfy cechuje duża doza tajemniczości, zwłaszcza lepka dla tych, którzy nawet nie przeczytali Nowego Testamentu. Mało osób wie, że istnieją apokryfy Starego Testamentu i co, wielki spisek Sanhedrynu? haha Istnieje "Jeszcze jedno swiadectwo o Jezusie Chrystusie" propagowane w uproszczeniu jako "Księga Mormona" przez mormonów... Dan Brown czerpie z płytkiej sensacji i głebokiej niewiedzy czytelników. Kicz, ośmieszający tych, których nabrał.. On zaś jest milionerem haha! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vlad Re: kicz oparty na żałonym kłamstwie sprytnie pod IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.05, 13:09 O co wszystkim chodzi z tą prawdą. Mnie się ksiązka podobała ale od poczatku do końca miałem świadomość, że to fikcja. Nie rozumiem tych dywagacji na temat prawdziwości treści tej ksiązki. Najwidocznej ludzie nie mają co robic tylko z zazdrości że ksiązka tak sie sprzedała oczerniają autora cholera wie z jakiego powodu. A toz ze kościół ma na sumienu kilka kłamstewek to juz inna historia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jowita Re: kicz oparty na żałonym kłamstwie sprytnie pod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.05, 15:47 W zupełności się z toba zgadzam. Dla mnie największą porażką jest to, że książki tego autora stają sie bestsellerami. Ludzie co wy czytać, że podobają się wam takie żałośnie absurdalne ksiąki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rg Re: kicz oparty na żałonym kłamstwie sprytnie pod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.05, 18:24 A dlaczego część apokryfów mieściła się kiedyś w kanonie? Odpowiedz Link Zgłoś
katomek1 a może sam doczytasz? 24.05.05, 21:39 nie sądzisz, że jest to zbyt obszerna kwestia na to forum i nie idzesz na łatwiznę? Sprawa została określona i wyjaśniona juz w pierwszych II, dla innych IV wiekach, kiedy ustalono księgi Nowego Testamentu, we wspólnej nie tylko dla katolików ale i innych chrześcijan (Świadkowie Jehowy to przecież nie chrześcijanie i ich wersja Biblii to ich sprawa). Czytałeś apokryfy? nawet bełkot pseudo-Tomasza i rzekomego św.Tomasza uważasz, że zasługuje na włączenie? Dan Brown ma wg Ciebie na to patent? nie, ona ma patent na płytką sensację i szybki szmal. Trudno go winić. Raczej tych, którzy dali sobie zasiać takie śmieszne ziarno wątpliwości, zanim sięgnęli po to co od lat dostępne.. Tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pseudo-Tomasz Re: a może sam doczytasz? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.05, 03:41 Nie taki znowu bełkot ten "Pseudo-Tomasz", drogi czytelniku Pseudo-Jana;-)h A poza tym reprezentujesz skrajny "apologetyczny optymizm", jakbyś wyszedł prosto z kursu w seminarium duchownym. Tymczasem wersja historii, której uczą księży jest mocno naciągana. (Czytałem ze 3 lata temu niebywały, w sensie odejścia od ortodoksji, tekst Ratzingera (oficjalny!) na temat początków Kościoła. Historycy muszą mieć mocno "antyortodoksyjne" fakty, skoro tak pisał.) Brown jest kiepskim pisarzem, ale problem poruszył ciekawy. Może, żeby coś zaciekawiło masy, musi być kiepawe:( Ale podważenie monopolu chrześcijańskiej wersji historii chrześcijaństwa to ważny ferment w świadomości społeczeństwa. Choć rozumiem też nienawiść, jaką wzbudza u chrześcijan. Odpowiedz Link Zgłoś
nz Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi 24.05.05, 12:30 Niestety ksiażeczki pana Browna sa dosyc kiepsciutkie (moja całkowicie subiektywna ocena) pisane z mala znajomoscia temetu (np kryptografii itp) z calkowicie przewidywalna akcja i tanimi sztuczkami na koncu rozdzialu (nie wiedzial ze za jego plecami stal pan z nożem..... :))) Ni jak sie maja do poziomu np. Kyptonomiconu Neala Stephensona - te pozycje polecam Odpowiedz Link Zgłoś
kiminohikari Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi 24.05.05, 13:19 > Ni jak sie maja do poziomu np. Kyptonomiconu Neala Stephensona - te pozycje pol > ecam skoro zeszlo na neala stephensona, to dodalbym : snow crash quicksilver confusion (dwie ostatnie pozycje sa nowe, wiec nie mam pewnosci, czy zostaly juz wydane w polsce) ___________ For between true science and erroneous doctrines, ignorance is in the middle ima no watashi ha, sabishii kedo, ...sabishii no kana a? Odpowiedz Link Zgłoś
fnx1 Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi 24.05.05, 13:15 Ale dlaczego "Jeśli..." Przecież to oczywiste! Pan Samochodzik RULEZ!!! Absolutny debeściak.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jolita Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi IP: *.mclink.it 24.05.05, 13:41 Przebrnelam przez jakies 8o stron powiesci Browna i dalej juz nie moglam. Przeciez to okropna chala. Wszystko schematyczne i powierzchowne. Ten uczony - przystojny, ten zly - brzydal, panienka - ladna i inteligentna. Wiwat "Wakacje z duchami". Pamietacie? "Przebacz mi Brunhildo!!" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spec Brown to pisarz który popełnił plagiat sam z siebi IP: *.chello.pl 24.05.05, 14:24 Brown jest jedynym mi znanym pisarzem, który popełnił plagiat z samego siebie. Przecież zarówno Anioły i Demony jak i Kod Leonarda... zbudowane są praktycznie tak samo! Tacy sami bohaterowie, te same zwroty akcji itp itd. Żenujące! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bobo Ksiegi Browna IP: 194.84.21.* 24.05.05, 14:46 Z wielkim mozolem strawilem Kod. Coz moge powiedziec. 1. Jest to bardzo dobry material na film. W sumie gotowy scenariusz. Zadnych charakterow - same postacie funkcyjne. Sadze ze film bedzie przebojem, bo brak wypisania charakterow zrekompensuje gra Toma Hanksa i Jeana Reno i innych. 2. Jest to bardzo slaba literatura. 3. Poczytajcie sobie Imie Rozy czy Wahadlo Faucolta.) Jakby sie pilo drogie wino a potem podali ci belta i powiedzieli ze dobry bo znakomicie sie sprzerdaje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Agata Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi IP: 195.217.253.* 24.05.05, 16:37 Bardzo prosimy Pana Browna o zaprzestannie dzialalnosci pisarza. Liczymy na przychylne rozpatrzenie naszej prosby. Czytelnicy. Odpowiedz Link Zgłoś
tuptipl Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi 24.05.05, 17:33 Czytalem te wypociny, poza przyznaje oryginalnym pomyslem odkrycia zycia pozaziemskiego na ziemi ktore okazuje sie jedna wielka mistyfikacja, calosc jest w stylu zabili go i uciekl - szkoda czasu i pieniedzy (sam pozyczylem z biblioteki ;-)) ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcinlet Do krytykujących Dana Browna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.05, 17:34 Pochwalcie się, jaką to ambitną literaturę Wy czytacie. Kiedyś miałem taką sytuację, znajomy gadał, że jakiś zespól muzyczny to kicz i chała. Byłem potem u niego w domu - na półkach "Gala Piosenki Biesiadnej", jakieś składanki disco polo i in. Ciekawe, czy u Was nie jest podobnie. Odpowiedz Link Zgłoś
gabriel Re: Do krytykujących Dana Browna 24.05.05, 17:47 Zarówno Kod, jak i cyfrową twierdzę świetnie się czyta jako tzw. odmóźdzenie. Dla samej czystej rozrywki, bez doszukiwania sie w tych książkach, o innych się nie wypowiem bo nie przeczytałem, głębszych twierdzeń, prawd półprawd czy czego tam jeszcze. Autor ma prawo do swojej fikcji, jak wiadomo papier wszystko przyjmie :) Czytelnicy już nie. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jolita Re: Brown jest znanym pedofilem IP: *.mclink.it 24.05.05, 21:24 Jezeli nie zrozumiales, to tutaj sie rozmawia o zdolnosciach pisarskich pana Browna a nie o jego sklonnosciach seksualnych i czy to on wsadza czy jemu wsadzaja. Napewno znajdziesz inne strony internetowe gdzie mozesz sie podniecac do woli rozmawiajac o upodobaniach seksualnych slynnych ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wuuj zauwaz, ze ja tylko stwierdzilem fakt, a to ty sie IP: *.npsp.com 24.05.05, 22:29 podniecilas. Wiec odpie..sie ku.. ode mnie. Odpowiedz Link Zgłoś
krzys1231 W nastepnej ksiazce Brown napisze, ze tajemnica 24.05.05, 18:18 ukrywana przez KK polega na tym, ze Judasz sie powiesil dlatego, ze Jezus nie chcial juz mu dluzej w dupe wsadzac, a wybral sw. Piotra. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pytacz Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi IP: *.chello.pl 24.05.05, 19:10 ej a w jakich ksiazkach browna jest jeszcze pan prof. z harvardu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polocolo Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi IP: 195.47.201.* 24.05.05, 19:20 to chyba nie czytales tej ksiazki pacanie!!! Ksiazka zajebista , chyba ze lubisz harlekiny to sie nie dziwie ze ci sie nie podoba!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wuuj twoja ortografia swiadczy o poziomie, wiec moze IP: *.npsp.com 24.05.05, 19:33 nie zabieraj glosu w miejscach, gdzie wypowiadaja sie dorosli, wyksztalceni i oczytani. Zapewniam cie, ze na "Kodzie" literatura sie nie konczy (a nawet nie zaczyna). Odpowiedz Link Zgłoś
katomek1 polocolo... co miałeś z polskiego?... 24.05.05, 21:42 ale żenujący wpis... haha Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gniewkosynrybaka Samochodzik to byl gosc IP: *.rmy.emory.edu 24.05.05, 19:53 Swiete slowa, Pan Samochodzik jest swietny no i na tym samym poziomie co Da Vinci..... czyli dla gimnazjum, nie wiem czym sie ludzie podniecaja...no ale na lato na plaze na lezakowanie moze byc...a sezon sie zbliza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość44 Re: Samochodzik to byl gosc IP: *.devs.futuro.pl 24.05.05, 22:16 Gość portalu: gniewkosynrybaka napisał(a): > Swiete slowa, Pan Samochodzik jest swietny no i na tym samym poziomie co Da > Vinci..... czyli dla gimnazjum nic nie wiem o komentowaniu p.samochodzika przez wyskokich dostojników kościelnych, więc co do poziomu, sądzac po kometarzach książka Kod Leonarda.. jest znacznie ważniejsza Dalczego tak sie jej niektórzy boją??? czyży tłumaczenia starych zwojów miały potwiedzić niektóre sensacje.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szrama Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.05, 22:39 Pewnie kolejna książeczka napisana na jedno kopyto, schematyczna i szblonowa! Zapewne będzie naukowiec, ofiara, piekna kobieta (córka ofiary?), tajemnica i jej straznicy. Litości .... POlecam przeczytać KOd Leonarda i zakończyc przygodę z Danem Brownem! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vlad tepes Re: Nowa książka Dana Browna w księgarniach, a pi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.05, 23:55 Każdy autor ma prawo wykreowac rzeczywistość taką jaka mu sie podoba. A głosy "zbulwerosanych" chrześcijan swiadczą tylko o ich wrodzonej tępocie i braku wyobraźni. Odpowiedz Link Zgłoś
buazen "Święty Graal Święta Krew" to pierwowzór "Kodu..." 25.05.05, 00:06 "Kod...." jest ubranym w fabułę śledztwem historycznym przeprowadzonym w książce "Święty Graal, Święta Krew". Kogo zaintrygowała historia przedstawiona w "Kodzie..." powinien zainteresować się książką "Święty Graal, Święta Krew". Polecam Odpowiedz Link Zgłoś
gabriel Re: "Święty Graal Święta Krew" to pierwowzór "Kod 25.05.05, 09:04 Święty Grall i święta krew to jeszcze większa, tym razem pseudonaukowa bzdura. Żerująca na taniej sensacji. Odpowiedz Link Zgłoś