xezaq A co w przypadku, kiedy ne aktualizuję w ogóle? 29.08.07, 12:11 Nie aktualizuję, bo nie ma takiej potrzeby - bo to forum jest. Ja tam nic nie grzebię ale użytkownicy wypowiadając się de facto zmieniają jej treść. Ale JA NIE. Co na to prawo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Co do forów... IP: *.chello.pl 29.08.07, 13:07 Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Tu ewentualnie podpadasz - a nie pod prawo prasowe. Zupełnie inna dziedzina prawa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tom Re: Co do forów... IP: *.brig.cable.ntl.com 30.08.07, 00:57 Ale i tak ma przesrane... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lee Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: 217.98.242.* 29.08.07, 12:16 No chyba kogoś tu za mocno słońce przygrzało w pustą czaszkę. Nie będę płacił za prowadzenie strony, która i tak już przynosi mi straty. Niech się bujają pijawki jedne, skończą kraść to nie będzie dziury budżetowej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antyPiS Kolejny sposób PiS na cenzurę i walke z przeciwnik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.07, 12:16 ami ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olek Re: Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasop IP: 83.230.121.* 29.08.07, 12:26 A co ze sklepami internetowymi?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prowadzacystrone Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.devs.futuro.pl 29.08.07, 12:47 czy CBOS musi zarejestrowac swoje strony internetow na ktorych publikuje co miesiac kilka raportow z badan? wedle tego artykulu tak:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jonek Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.e-wro.net.pl 29.08.07, 12:51 Ponoć niedawno świat wkoroczył w XXI wiek ale Polska wkoroczyła w XXI wiek przed nasza erą. Takiej bzdury nigdzie nie ma. Jestem informatykiem, jeżdżę po Europie na rózne konferencje i wiem, że tylko w Polsce mały Jasio chcąc zrobić stronkę ze zdjęciami z wakacji musi iść najpierw po zgode do sądu. Firma, która jest już zarejestrowana w sądzie gospodarczym musi jeszcze dostać zgodę na zrobienie stronyy www z ofertą swoich produktów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pepe Co za popierd...ony kraj... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.07, 12:52 Co za popierd...ony kraj... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.era.pl 29.08.07, 12:54 A może sąd odpowie na pytanie co robić w przypadkach: - polski serwer - adres dns obcy - np. www.ath.cx - serwer za granicą - polski adres - np. www.ala.pl - serwer za granicą i dns też z innego kraju, ale prowadzony w języku polskim. Inna sprawa to lustracja, nie wiem jak to teraz wygląda, ale pierwotnie każdy "wydawca" miał obowiązek złożyć oświadczenie lustracyjne... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasop IP: *.bethere.co.uk 30.08.07, 09:47 > - polski serwer - adres dns obcy - np. www.ath.cx Moze podchodzic, bo jest w polsce; jest "wydawane w polsce" > - serwer za granicą - polski adres - np. www.ala.pl Nie, bo prawo polskie nie obowiazuje dostawcow zagranicznycj, a *.pl nie ma w regulaminie nic, ze domena nalezy do "IV Rzeszy Rzeczpospolitej", a Ty jestes jej dzierzawca > - serwer za granicą i dns też z innego kraju, ale prowadzony w języku polskim. Tez nie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Bzdura, SN palnął głupotę - albo dziennikarze... IP: *.chello.pl 29.08.07, 13:04 "2. W rozumieniu ustawy: 1) prasa oznacza publikacje periodyczne, które nie tworzą zamkniętej, jednorodnej całości, ukazujące się nie rzadziej niż raz do roku, opatrzone stałym tytułem albo nazwą, numerem bieżącym i datą, a w szczególności: dzienniki i czasopisma, serwisy agencyjne, stałe przekazy teleksowe, biuletyny, programy radiowe i telewizyjne oraz kroniki filmowe; prasą są także wszelkie istniejące i powstające w wyniku postępu technicznego środki masowego przekazywania, w tym także rozgłośnie oraz tele- i radiowęzły zakładowe, upowszechniające publikacje periodyczne za pomocą druku, wizji, fonii lub innej techniki rozpowszechniania; prasa obejmuje również zespoły ludzi i poszczególne osoby zajmujące się działalnością dziennikarską, 2) dziennikiem jest ogólnoinformacyjny druk periodyczny lub przekaz za pomocą dźwięku oraz dźwięku i obrazu, ukazujący się częściej niż raz w tygodniu, 3) czasopismem jest druk periodyczny ukazujący się nie częściej niż raz w tygodniu, a nie rzadziej niż raz w roku; przepis ten stosuje się odpowiednio do przekazu za pomocą dźwięku oraz dźwięku i obrazu innego niż określony w pkt 2" ...opatrzone stałym tytułem albo nazwą, numerem bieżącym i datą... - Czy ktoś numeruje np. wpisy na swojej stronie? A bez tego nie ma mowy, jak wynika z powyższego, o "prasie"... Druga sprawa: ...publikacje periodyczne, które nie tworzą zamkniętej, jednorodnej całości... - i wszelkie serwisy tematyczne (czy np. firmowe) automatycznie odpadają. Pozostają portale typu gazeta.pl czy onet.pl - ale one już chyba są zarejestrowane - a poza tym to ich sprawa :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dyr Re: Bzdura, SN palnął głupotę - albo dziennikarze IP: *.man.lodz.pl 29.08.07, 13:08 masz blog misia kulfona czyli stałą nazwę wpisujesz się raz w tygodniu że miś zrobił kupę, każdy taki wpis ma datę i godzinę więc jakby nie było prowadzisz gazetę :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Re: Bzdura, SN palnął głupotę - albo dziennikarze IP: *.chello.pl 29.08.07, 13:18 Ma być jeszcze numer bieżący! Sama data nie wystarczy :))) Poza tym blog misia kulfona to "zamknięta, jednorodna całość" (rodzaj pamiętnika lub dzienników), co automatycznie wyłącza go spod działania ustawy. Odpowiedz Link Zgłoś
honeyr Idiotyzm - to słabo powiedziane! 29.08.07, 13:14 Aż się komentować nie chce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LJ Ciekawe czy sejm.gov.pl jest zarejestrowana ;) IP: *.de.ibm.com 29.08.07, 13:32 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: poseł Re: Ciekawe czy sejm.gov.pl jest zarejestrowana ; IP: *.c.softax.pl 29.08.07, 15:41 ważniejsze jest to czy ta jest zarejestrowana :) www.sn.pl/aktual/index.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pi To zdelegalizować durnowate sądy - dziadkom coś IP: *.233.udn.pl 29.08.07, 13:34 się pod tymi łachami łepetynki przegrzały... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Xenocyd Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.07, 13:42 Debilizm ludzi, którzy trzymają w swoich łapach władzę, reprezentują prawo sięgnął już dawno zenitu. W chwili obecnej mamy do czynienia z sytuacją gdzie ignoranci nie znający się na rzeczach o których mówią, tworzą prawo i zasady dotyczące tych właśnie rzeczy. Teraz pracując, po prostu pracując, musimy wypełniać tony dokumentów, borykać się z biurokracją i jeszcze spełniać zachcianki takie jak np rejestracja stron WWW w sądzie (nie będę się rozpisywał o niebotycznych podatkach, np VAT największy w Europie a nie wiem czy na świecie). Wszystkie te działania, które nie powinny mieć nic wspólnego z pracą jaką wykonujemy zaczną niedługo zajmować nam więcej czasu niż sama praca a wszystko dla tego, że jakiś debil (tak nie boje się użyć tego słowa w końcu ponoć mamy wolność słowa i wypowiedzi !!!) albo banda debili wymyślili coś, żeby się wykazać. Ignorancja, bezczelność i bezkarność tych ludzi jest zatrważająca. Dlatego też zdecydowałem się wyjechać z tego kraju, gdzie w gruncie rzeczy społeczeństwo jest wspaniałe, natomiast ludzie sprawujący władzę to banda nieudaczników, ignorantów, wodolejców, partaczy (tu mógłbym wymieniać bez końca) zachowujących się jak dzieci (Tata a Marcin mnie wyzwał). A na koniec kilka słów do w/w grupy. UTRUDNIAJCIE DALEJ LUDZIOM ŻYCIE, ZWIĘKSZAJCIE PODATKI, KOMPLIKUJCIE PRZEPISY, WYMYŚLAJCIE DURNE ZASADY, ZANIM SIĘ POŁAPIECIE NIE BĘDZIE W TYM KRAJU NIKOGO KTO BĘDZIE PŁACIŁ NA UTRZYMANIE WASZYCH STANOWISK, STANOWISK DZIĘKI KTÓRYM MACIE SZANSĘ POMÓC POLSCE ALE WYKORZYSTUJECIE JE W ZUPEŁNIE INNYM CELU. I CO WTEDY POWIECIE ? NA KOGO ZWALICIE WINĘ ? OTRZĄŚNIJCIE SIĘ !!! ALBO ZACZNIJCIE ROBIĆ TO OD CZEGO JESTEŚCIE A JAK NIE POTRAFICIE TO ODDAJCIE WŁADZĘ KOMU INNEMU. NO I DOUCZCIE SIĘ !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lech Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.07, 14:08 Po co sie pytać o co chodzi. Każdy paranoik jest zawsze przekonany, że ma rację. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Roman Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: 83.238.128.* 29.08.07, 14:32 Napisałem co o tym myślę: romangladysz.blogspot.com/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cenzor Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.icm.edu.pl 29.08.07, 14:44 Witajcie w Pislandii. Państwie totalnej inwigilacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: telemach fajny kraj IP: *.pools.arcor-ip.net 29.08.07, 14:46 w ktorym nie tylko niewykwalifikowane rodzenstwo prawnikow z doswiadczeniem z dziedziny marksistowskiego prawa pracy moze objac wladze z nadania spoleczenstwa lecz rowniez sedzia najwidoczniej zostac moze kazdy. A najdziwniejsze ze nawet w przypadku ewidentnego idiotyzmu zaraz znajdzie sie jakis legalista z widzeniem tunelowym i zacznie na forum udowadniac ze teraz wszyscy musza sikac do zlewu bo takie jest prawo. Skoro sad uznal zlew za pisuar to o co chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: telemach Smiac sie bede wieczorem bo teraz jestem w pracy IP: *.pools.arcor-ip.net 29.08.07, 14:55 Gdy strona aktualizowana jest czesciej niz raz w tygodniu, moze byc zarejstrowana jako dziennik. Gdy sad uzna ze do samochodu mozna zaprzac konia, moze on byc zarejstrowany jako furmanka. Gdy uzna ze pomagajac dziecku w odrabianiu lekcji jest wykonywaniem zawodu nauczyciela to nakaze mi wstapic do ZNP i zarejstrowac sie jako belfer. Gdy moja zona bedzie codziennie gotowac posilki dla calej rodziny to sad uzna z pewnoscia ze powinienem zglosic otwarcie stolowki lub restauracji. Proponuje rowniez uznanie samochodow osobowych przewozacych nie tylko czlonkow najbilzszej rodziny za taksowki z nakazem instalacji kasy fiskalnej. Ale czego mozna sie spodziewac po kraju w ktorym ludzi numeruje sie jak bydlo bez ich protestow? Gdzie numery kont bankowych sa takie dlugie ze starczy ich dla wszystkich mieszkancow wrzechswiata? Gdzie po zamontowaniu kratki w samochodzie mamy ciezarowke? Idiotyzmy sa jedynie po czesci wynikiem tworczej dzialalnosci sadow i biurokracji. Pojawiaja sie tam gdzie panuje na nie ogolne przyzwolenie. Odpowiedz Link Zgłoś
erroid Re: Smiac sie bede wieczorem bo teraz jestem w pr 29.08.07, 15:20 dobrze powiedziane :/ Odpowiedz Link Zgłoś
erroid dosc panstwa policyjnego!!! 29.08.07, 15:18 wszystko ok, ale szczucia całego narodu nie zaakceptuje! trzeba coś z tym zrobić w kolejnych wyborach! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Author a jak sobie założę stronę na zagranicznym serwerze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.07, 15:19 to co? mogą mi naskoczyć... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: poseł Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.c.softax.pl 29.08.07, 15:36 Zgłaszam pierwsze podejrzenie popełnienia przestępstwa: www.sn.pl/aktual/index.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ssak Dinozaury IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.07, 15:47 Internet wifi, telefony bez kabla a tu dinozaury odezwały się, że powinno byc jak za czasów powielacza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bodzio Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.dsl.zen.co.uk 29.08.07, 15:56 Co za bzdura. Pan sedzia, ktory wydawal ten wyrok powinien zasiegnac opinii eksperta, albo samemu sie podszkolic, zanim zdecydowal sie na tak kretynskie orzeczenie. Co jeszcze mi Pan zabroni robic albo karze rejestowac Panie sedzio? Moze niech mnie Pan od razu wsadzi do pierdla, bo mam gdzie Pana orzeczenie... Mam nadzieje, ze obywatele tego kraju po prostu oleja ten przepis. Pozdrawiam, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bozio Re: Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasop IP: *.dsl.zen.co.uk 29.08.07, 16:00 Mam tez nadzieje, ze Pan sedzia, i jemu podobni "eksperci" probujacy w jakikolwiek sposob kontrolwac Internet, pojdzie po rozum do glowy. Przykro mi, ze udalo sie Panu zostac sedzia... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Ale... czy ktoś zna treść orzeczenia?... IP: *.chello.pl 29.08.07, 16:03 Otóż nie, bo jeszcze nie zostało opublikowane. I jak na razie to jest dyskusja i oburzanie się na zasadzie "W Moskwie rozdają samochody" Tak naprawdę to nie w Moskwie tylko w Odessie, nie samochody, ale rowery i nie rozdają tylko kradną... To, że paru dziennikarzy coś nie dosłyszało, przetrawiło resztę i wydaliło w postaci artykułu, nie jest jeszcze powodem do świętego oburzenia. Może warto poczekać i zaznajomić się nie z interpretacją interpretacji, ale z własciwym tekstem?... Odpowiedz Link Zgłoś