Dodaj do ulubionych

Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma

    • xezaq A co w przypadku, kiedy ne aktualizuję w ogóle? 29.08.07, 12:11
      Nie aktualizuję, bo nie ma takiej potrzeby - bo to forum jest.
      Ja tam nic nie grzebię ale użytkownicy wypowiadając się de facto
      zmieniają jej treść. Ale JA NIE. Co na to prawo?
      • Gość: qwerty Co do forów... IP: *.chello.pl 29.08.07, 13:07
        Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Tu ewentualnie podpadasz - a nie
        pod prawo prasowe. Zupełnie inna dziedzina prawa.
        • Gość: Tom Re: Co do forów... IP: *.brig.cable.ntl.com 30.08.07, 00:57
          Ale i tak ma przesrane...
    • Gość: Lee Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: 217.98.242.* 29.08.07, 12:16
      No chyba kogoś tu za mocno słońce przygrzało w pustą czaszkę. Nie będę płacił za
      prowadzenie strony, która i tak już przynosi mi straty. Niech się bujają pijawki
      jedne, skończą kraść to nie będzie dziury budżetowej.
    • Gość: antyPiS Kolejny sposób PiS na cenzurę i walke z przeciwnik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.07, 12:16
      ami !
    • Gość: olek Re: Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasop IP: 83.230.121.* 29.08.07, 12:26
      A co ze sklepami internetowymi??
    • Gość: prowadzacystrone Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.devs.futuro.pl 29.08.07, 12:47
      czy CBOS musi zarejestrowac swoje strony internetow na ktorych
      publikuje co miesiac kilka raportow z badan?
      wedle tego artykulu tak:)
    • Gość: Jonek Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.e-wro.net.pl 29.08.07, 12:51
      Ponoć niedawno świat wkoroczył w XXI wiek ale Polska wkoroczyła w
      XXI wiek przed nasza erą. Takiej bzdury nigdzie nie ma. Jestem
      informatykiem, jeżdżę po Europie na rózne konferencje i wiem, że
      tylko w Polsce mały Jasio chcąc zrobić stronkę ze zdjęciami z
      wakacji musi iść najpierw po zgode do sądu. Firma, która jest już
      zarejestrowana w sądzie gospodarczym musi jeszcze dostać zgodę na
      zrobienie stronyy www z ofertą swoich produktów.
    • Gość: Pepe Co za popierd...ony kraj... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.07, 12:52
      Co za popierd...ony kraj...
    • Gość: Gość Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.era.pl 29.08.07, 12:54
      A może sąd odpowie na pytanie co robić w przypadkach:
      - polski serwer - adres dns obcy - np. www.ath.cx
      - serwer za granicą - polski adres - np. www.ala.pl
      - serwer za granicą i dns też z innego kraju, ale prowadzony w języku polskim.

      Inna sprawa to lustracja, nie wiem jak to teraz wygląda, ale pierwotnie każdy
      "wydawca" miał obowiązek złożyć oświadczenie lustracyjne...
      • Gość: m Re: Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasop IP: *.bethere.co.uk 30.08.07, 09:47
        > - polski serwer - adres dns obcy - np. www.ath.cx

        Moze podchodzic, bo jest w polsce; jest "wydawane w polsce"

        > - serwer za granicą - polski adres - np. www.ala.pl

        Nie, bo prawo polskie nie obowiazuje dostawcow zagranicznycj, a *.pl nie ma w
        regulaminie nic, ze domena nalezy do "IV Rzeszy Rzeczpospolitej", a Ty jestes
        jej dzierzawca

        > - serwer za granicą i dns też z innego kraju, ale prowadzony w języku polskim.

        Tez nie.
    • Gość: qwerty Bzdura, SN palnął głupotę - albo dziennikarze... IP: *.chello.pl 29.08.07, 13:04
      "2. W rozumieniu ustawy:
      1) prasa oznacza publikacje periodyczne, które nie tworzą zamkniętej,
      jednorodnej całości, ukazujące się nie rzadziej niż raz do roku, opatrzone
      stałym tytułem albo nazwą, numerem bieżącym i datą, a w szczególności: dzienniki
      i czasopisma, serwisy agencyjne, stałe przekazy teleksowe, biuletyny, programy
      radiowe i telewizyjne oraz kroniki filmowe; prasą są także wszelkie istniejące i
      powstające w wyniku postępu technicznego środki masowego przekazywania, w tym
      także rozgłośnie oraz tele- i radiowęzły zakładowe, upowszechniające publikacje
      periodyczne za pomocą druku, wizji, fonii lub innej techniki rozpowszechniania;
      prasa obejmuje również zespoły ludzi i poszczególne osoby zajmujące się
      działalnością dziennikarską,
      2) dziennikiem jest ogólnoinformacyjny druk periodyczny lub przekaz za pomocą
      dźwięku oraz dźwięku i obrazu, ukazujący się częściej niż raz w tygodniu,
      3) czasopismem jest druk periodyczny ukazujący się nie częściej niż raz w
      tygodniu, a nie rzadziej niż raz w roku; przepis ten stosuje się odpowiednio do
      przekazu za pomocą dźwięku oraz dźwięku i obrazu innego niż określony w pkt 2"

      ...opatrzone stałym tytułem albo nazwą, numerem bieżącym i datą... - Czy ktoś
      numeruje np. wpisy na swojej stronie? A bez tego nie ma mowy, jak wynika z
      powyższego, o "prasie"...
      Druga sprawa:
      ...publikacje periodyczne, które nie tworzą zamkniętej, jednorodnej całości... -
      i wszelkie serwisy tematyczne (czy np. firmowe) automatycznie odpadają.
      Pozostają portale typu gazeta.pl czy onet.pl - ale one już chyba są
      zarejestrowane - a poza tym to ich sprawa :)
      • Gość: dyr Re: Bzdura, SN palnął głupotę - albo dziennikarze IP: *.man.lodz.pl 29.08.07, 13:08
        masz blog misia kulfona czyli stałą nazwę
        wpisujesz się raz w tygodniu że miś zrobił kupę, każdy taki wpis ma
        datę i godzinę więc jakby nie było prowadzisz gazetę :-)
        • Gość: qwerty Re: Bzdura, SN palnął głupotę - albo dziennikarze IP: *.chello.pl 29.08.07, 13:18
          Ma być jeszcze numer bieżący! Sama data nie wystarczy :)))

          Poza tym blog misia kulfona to "zamknięta, jednorodna całość" (rodzaj pamiętnika
          lub dzienników), co automatycznie wyłącza go spod działania ustawy.
    • honeyr Idiotyzm - to słabo powiedziane! 29.08.07, 13:14
      Aż się komentować nie chce.
    • Gość: LJ Ciekawe czy sejm.gov.pl jest zarejestrowana ;) IP: *.de.ibm.com 29.08.07, 13:32
      • Gość: poseł Re: Ciekawe czy sejm.gov.pl jest zarejestrowana ; IP: *.c.softax.pl 29.08.07, 15:41
        ważniejsze jest to czy ta jest zarejestrowana :)

        www.sn.pl/aktual/index.html
    • Gość: Pi To zdelegalizować durnowate sądy - dziadkom coś IP: *.233.udn.pl 29.08.07, 13:34
      się pod tymi łachami łepetynki przegrzały...
    • Gość: Xenocyd Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.07, 13:42
      Debilizm ludzi, którzy trzymają w swoich łapach władzę, reprezentują
      prawo sięgnął już dawno zenitu. W chwili obecnej mamy do czynienia z
      sytuacją gdzie ignoranci nie znający się na rzeczach o których
      mówią, tworzą prawo i zasady dotyczące tych właśnie rzeczy. Teraz
      pracując, po prostu pracując, musimy wypełniać tony dokumentów,
      borykać się z biurokracją i jeszcze spełniać zachcianki takie jak np
      rejestracja stron WWW w sądzie (nie będę się rozpisywał o
      niebotycznych podatkach, np VAT największy w Europie a nie wiem czy
      na świecie). Wszystkie te działania, które nie powinny mieć nic
      wspólnego z pracą jaką wykonujemy zaczną niedługo zajmować nam
      więcej czasu niż sama praca a wszystko dla tego, że jakiś debil (tak
      nie boje się użyć tego słowa w końcu ponoć mamy wolność słowa i
      wypowiedzi !!!) albo banda debili wymyślili coś, żeby się wykazać.
      Ignorancja, bezczelność i bezkarność tych ludzi jest zatrważająca.
      Dlatego też zdecydowałem się wyjechać z tego kraju, gdzie w gruncie
      rzeczy społeczeństwo jest wspaniałe, natomiast ludzie sprawujący
      władzę to banda nieudaczników, ignorantów, wodolejców, partaczy (tu
      mógłbym wymieniać bez końca) zachowujących się jak dzieci (Tata a
      Marcin mnie wyzwał). A na koniec kilka słów do w/w grupy.
      UTRUDNIAJCIE DALEJ LUDZIOM ŻYCIE, ZWIĘKSZAJCIE PODATKI, KOMPLIKUJCIE
      PRZEPISY, WYMYŚLAJCIE DURNE ZASADY, ZANIM SIĘ POŁAPIECIE NIE BĘDZIE
      W TYM KRAJU NIKOGO KTO BĘDZIE PŁACIŁ NA UTRZYMANIE WASZYCH
      STANOWISK, STANOWISK DZIĘKI KTÓRYM MACIE SZANSĘ POMÓC POLSCE ALE
      WYKORZYSTUJECIE JE W ZUPEŁNIE INNYM CELU. I CO WTEDY POWIECIE ? NA
      KOGO ZWALICIE WINĘ ? OTRZĄŚNIJCIE SIĘ !!! ALBO ZACZNIJCIE ROBIĆ TO
      OD CZEGO JESTEŚCIE A JAK NIE POTRAFICIE TO ODDAJCIE WŁADZĘ KOMU
      INNEMU. NO I DOUCZCIE SIĘ !!!
    • Gość: Lech Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.07, 14:08
      Po co sie pytać o co chodzi. Każdy paranoik jest zawsze przekonany, że ma rację.
    • Gość: Roman Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: 83.238.128.* 29.08.07, 14:32
      Napisałem co o tym myślę:
      romangladysz.blogspot.com/
    • Gość: Cenzor Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.icm.edu.pl 29.08.07, 14:44
      Witajcie w Pislandii. Państwie totalnej inwigilacji.
    • Gość: telemach fajny kraj IP: *.pools.arcor-ip.net 29.08.07, 14:46
      w ktorym nie tylko niewykwalifikowane rodzenstwo prawnikow z doswiadczeniem z
      dziedziny marksistowskiego prawa pracy moze objac wladze z nadania spoleczenstwa
      lecz rowniez sedzia najwidoczniej zostac moze kazdy.

      A najdziwniejsze ze nawet w przypadku ewidentnego idiotyzmu zaraz znajdzie sie
      jakis legalista z widzeniem tunelowym i zacznie na forum udowadniac ze teraz
      wszyscy musza sikac do zlewu bo takie jest prawo. Skoro sad uznal zlew za pisuar
      to o co chodzi?
    • Gość: telemach Smiac sie bede wieczorem bo teraz jestem w pracy IP: *.pools.arcor-ip.net 29.08.07, 14:55
      Gdy strona aktualizowana jest czesciej niz raz w tygodniu, moze byc
      zarejstrowana jako dziennik. Gdy sad uzna ze do samochodu mozna zaprzac konia,
      moze on byc zarejstrowany jako furmanka. Gdy uzna ze pomagajac dziecku w
      odrabianiu lekcji jest wykonywaniem zawodu nauczyciela to nakaze mi wstapic do
      ZNP i zarejstrowac sie jako belfer. Gdy moja zona bedzie codziennie gotowac
      posilki dla calej rodziny to sad uzna z pewnoscia ze powinienem zglosic otwarcie
      stolowki lub restauracji. Proponuje rowniez uznanie samochodow osobowych
      przewozacych nie tylko czlonkow najbilzszej rodziny za taksowki z nakazem
      instalacji kasy fiskalnej.

      Ale czego mozna sie spodziewac po kraju w ktorym ludzi numeruje sie jak bydlo
      bez ich protestow? Gdzie numery kont bankowych sa takie dlugie ze starczy ich
      dla wszystkich mieszkancow wrzechswiata? Gdzie po zamontowaniu kratki w
      samochodzie mamy ciezarowke? Idiotyzmy sa jedynie po czesci wynikiem tworczej
      dzialalnosci sadow i biurokracji.
      Pojawiaja sie tam gdzie panuje na nie ogolne przyzwolenie.
      • erroid Re: Smiac sie bede wieczorem bo teraz jestem w pr 29.08.07, 15:20
        dobrze powiedziane :/
    • erroid dosc panstwa policyjnego!!! 29.08.07, 15:18
      wszystko ok, ale szczucia całego narodu nie zaakceptuje! trzeba coś z tym zrobić
      w kolejnych wyborach!
    • Gość: Author a jak sobie założę stronę na zagranicznym serwerze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.07, 15:19
      to co? mogą mi naskoczyć...
    • Gość: poseł Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.c.softax.pl 29.08.07, 15:36
      Zgłaszam pierwsze podejrzenie popełnienia przestępstwa:

      www.sn.pl/aktual/index.html
    • xclene co bardziej debilne: prawo czy interpretacja? 29.08.07, 15:40
      ;
    • Gość: ssak Dinozaury IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.07, 15:47
      Internet wifi, telefony bez kabla a tu dinozaury odezwały się, że powinno byc
      jak za czasów powielacza
    • Gość: bodzio Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasopisma IP: *.dsl.zen.co.uk 29.08.07, 15:56
      Co za bzdura. Pan sedzia, ktory wydawal ten wyrok powinien zasiegnac opinii
      eksperta, albo samemu sie podszkolic, zanim zdecydowal sie na tak kretynskie
      orzeczenie. Co jeszcze mi Pan zabroni robic albo karze rejestowac Panie sedzio?
      Moze niech mnie Pan od razu wsadzi do pierdla, bo mam gdzie Pana orzeczenie...

      Mam nadzieje, ze obywatele tego kraju po prostu oleja ten przepis.

      Pozdrawiam,
      • Gość: bozio Re: Rejestruj strony WWW, to dzienniki lub czasop IP: *.dsl.zen.co.uk 29.08.07, 16:00
        Mam tez nadzieje, ze Pan sedzia, i jemu podobni "eksperci" probujacy w
        jakikolwiek sposob kontrolwac Internet, pojdzie po rozum do glowy.

        Przykro mi, ze udalo sie Panu zostac sedzia...
    • Gość: qwerty Ale... czy ktoś zna treść orzeczenia?... IP: *.chello.pl 29.08.07, 16:03
      Otóż nie, bo jeszcze nie zostało opublikowane. I jak na razie to jest dyskusja i
      oburzanie się na zasadzie "W Moskwie rozdają samochody" Tak naprawdę to nie w
      Moskwie tylko w Odessie, nie samochody, ale rowery i nie rozdają tylko kradną...

      To, że paru dziennikarzy coś nie dosłyszało, przetrawiło resztę i wydaliło w
      postaci artykułu, nie jest jeszcze powodem do świętego oburzenia. Może warto
      poczekać i zaznajomić się nie z interpretacją interpretacji, ale z własciwym
      tekstem?...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka