Dodaj do ulubionych

Prosze o POMOC!

27.12.04, 13:23
Szanowna Pani dawno nie pisałam ale znów sytuacja mnie zmusza...
Dominika ma już 7 miesiecy i dziś lekarz postawił diagnoze na Świateczne
dolegliwości-ZAPALENIE OSKRZELI...
wiem że to nie temat na to Forum i nie proszę o konsultacje czy te lub inne
leki podawać itp. bo wiem że muszę ufać lekarzowi mimo że jeden z leków jest
sterydowy... choć nie powiem... jestem potwornie załamana (zresztą też na
Augumentinie jak Misia bo od niej złapałam gardło)...
Prosze o pomoc w sprawie odparzeń i to bardzo poważnych bo juz powstają
ranki! Mała odparzyła sobie pupe w - że tak się wyrażę-środku na całej
długości i teraz nie pozwala mi się nawet dotknąć wrzeszcząc z bólu!! Błagam
Panią o radę jak jej pomóc jeszcze- dostała od lekarza Bepanten,Tormentiol i
Cutivate (wiem ze na sterydach również) na zmianę i ... teraz pytanie: Jak
sobie radzić z przewijaniem żeby nie bolało aż tak bardzo? Każde dotknięcie
wilgotnej chusteczki to potworny ryk! Czy mogę ja podmywać pod prysznicem?
Nie ma gorączki stan podgorączkowy od czasu do czasu)...
Jetsem załamna i bliska rozpadnięcia się ale wiem że jakoś musze przez to
przejść...
Boże tak mi jej żal...
Dziękuję za każde słowo i przepraszam za haotyczność wypowiedzi...
Beata
Obserwuj wątek
    • aga200406 Re: Prosze o POMOC! 27.12.04, 13:39
      nie wiem, czy pomogę, ale w szpitalach na porodówce robią specjalny krem do
      pupy również. Ja poprosiłam, bo moja mała się odparzyła na szyjce. Dostałam
      spore pudełeczko i reszte używam do pupy. I nie myje chusteczkami tylko watą z
      ciepłą wodą. Przy takim odparzeniu może być lepsza przegotowana. I niech poleży
      bez pieluchy jak długo się da. Można kupić specjalne podkłady i na nich kłaść
      dziecko. Ania ma też 7 miesięcy. jak tylko robi się czerwona, to ściągam
      pieluchę! życzę powodzenia.
      • mama_michalka Re: Prosze o POMOC! 29.12.04, 08:50
        Moja córeczka jest juz duza, ale jak miala 5 miesiecy tez potwornie sie
        odparzyla. Wygladalo to potwornie, schodzaca do ran skora na przedzialku pupci
        i posladkach... Podmywalam ja ciepla przegotowana woda i to reka, bo chusteczki
        ja tarly po bolacych miejscach. Potem smarowalam tormentiolem. Samym, ale w
        bardzo sporej ilosci. Dosłownie. Mimo ze byly wtedy upaly, to pomoglo.Zycze Wam
        powodzenia. Pozdrawiam goraco.

    • krystyna.piskorz Re: Prosze o POMOC! 02.01.05, 19:10
      Szanowna Pani. Zgadzam się z mamami, które Pani odpowiedziały, ze na odparzona
      pupe nie stosowac chusteczek. Myć pupę wodą z delikatnym płynem do kapieli dla
      niemowląt po każdym oddaniu stolca. Delikatnie osuszać ręcznikiem. Posmarować
      penatenem na odparzenia lub linomagiem. Nie zakładac pieluchy, jak najdłużej
      wietrzyc pupę.
      Życze zdrowia.
      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka