Dodaj do ulubionych

Internet w Petrotelu?

01.12.06, 16:55
czy ktos moze wie o jakis promocjach na internet w grudniu w Petrotelu? bo nie mozna sie do nich dodzwonic!
Obserwuj wątek
        • Gość: Igal Re: Internet w Petrotelu? IP: *.class147.petrotel.pl 01.12.06, 21:34
          Powem Ci tylko tyle. W okresie lipiec - wrzesien Petronet chodził tragicznie, do
          czasu zwększenia przepustowości łącza ich dostawcy. Przez 1, może nawet 1,5
          miesiąca chodził nawet dobrze. Jednak od około 2 tygodni wieczorami zaczyna znów
          zamulać. Ja dysponuje nieudosępnionym łaczem 6 Mbit i czasami onet.pl wczytuje
          mi się 15 sekund. Pingi na poziomie 40-120 ms w zależności od pingowanej strony
          to standard. Generalnie już ścieżkę wydeptałem do nich w związku ze składanymi
          reklamacjami. Za każdym razem widzę, że przychodzą do nich nowi abonenci, którzy
          od razu biorą net. Ponieważ, póki co operator nie zwiększył prędkości łącza, net
          chodzi tak jak chodzi, a płacić trzeba. Powiem Ci coś jeszcze. Zwróć uwagę, że
          np Neo 512 jest puszczane z synchronizacją 640 kbps w celu dodania dodatkowego
          transferu dla ramek, nagłowków itp. Petrotel daje 512 kbps w sumie, przez co
          jest o około 10-12% wolniejszy od Neostrady. Badałem już wiele łącz w Płocku i
          Petrotel jest jednym z gorszych. Proopnuję pomyśleć o jakiejś cieci, która
          cianie sygnał z DSL TP lub Neostrady, no ale wybóru musisz dokonac sam.
          Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.
          • ciffan Re: Internet w Petrotelu? 03.12.06, 10:16
            Gość portalu: Igal napisał(a):
            > zamulać. Ja dysponuje nieudosępnionym łaczem 6 Mbit i czasami onet.pl wczytuje
            > mi się 15 sekund. Pingi na poziomie 40-120 ms w zależności od pingowanej strony
            > to standard.

Takie pingi to ja bym chciał mieć!
            Dysponuję neo 640 (w jeszcze starej nielimitowanej wersji) i od dobrego pół roku
            jest wprost TRAGICZNIE!
            Strony forum gazety to dla mnie prawdziwa gehenna :[
            Żadne monity nic nie dają...

> Petrotel jest jednym z gorszych. Proopnuję pomyśleć o jakiejś cieci, która
            > cianie sygnał z DSL TP lub Neostrady, no ale wybóru musisz dokonac sam.

Za parę dni przeprowadzam się. W związku z tym mam do wyboru: neo z tepsy,
            petrotel, hyperion. Być może radiówka też, ale nie chcę jej. I teraz: neo
            skreślam definitywnie w związku z teraźniejszymi przejściami. Petrotel -
            piszecie, że jest dziadostwo. Pozostał hyperion, na który nawet byłem
            nastawiony, ale kolega-ich użytkownik-bardzo narzekał kilka dni temu na to, że
            trzy dni nie było netu, tłumaczyli się padem serwera itp, ale jakoś tak słabo
            reagowali.

I ja już teraz nie wiem, jakiego dostawcę mam wybrać :[
      • Gość: Celownik78 Re: Internet w Petrotelu? IP: *.plock.mm.pl 03.12.06, 10:49
        a nie masz tam możliwości z Multimedii? odkąd przeszedłem z tpsy na net z multimedii skończyły się zerwane połączenia itp. inne dziadostwa. Z jakości jestem super zadowolony, ale tez niestety niedługo się przeprowadzam i będę miał tylko wybór Petrotelu lub Tpsy :( znów powrót do nesotrady :(
          • Gość: ww Re: Internet w Petrotelu? IP: *.c148.petrotel.pl 03.12.06, 21:29
            ja również nie polecam petrotelu korzystam z modemu i jest ok, ale moja
            dziewczyna ma stałe łącze cio prawda wolne 128 kb ale i tak strasznie wolno to
            chodzi na moim modemie 44 kb szybciej się otwierają strony niz u niej nie
            wspomne juz o masowych przerwach i problemach z połączeniem bardzo często
            wyskakuje nie można połączyc się z serwerem , na temat innych operatorów nic
            nie wiem więc się nie wypowaidam
              • Gość: żenuanet Re: Internet w Petrotelu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.06, 23:20
                Kablówki nie znam, Neo odradzam bo TePsy to oszuści-łącze jest niepełnowartościowe bo ma limity (chociaż nie zrywa), spytany o Petrotel znawca internetu oznajmił, że prędkośc to nie wszystko, pingi są tam tragiczne (czyli też niesatysfakcjonujący, wadliwy produkt, a dodatkowo zrywa). Po co net jak limit wyczerpie się po tygodniu albo strony i usługi działają z opóźnieniem? Wybieraj teraz kolego gorsze zło.
                • Gość: Igal Re: Internet w Petrotelu? IP: 213.158.206.* 04.12.06, 10:04
                  Odpowiedz jest prosta. Internet DSL TP (umowa na dwa lata) za 170 brutto + 21
                  PLN za zawieszenie telefonu (płatne z góry za rok). Powiedzmy, ze stabilne łącze
                  1 Mbit można miec za 200 miesięcznie. Teraz jezeli masz mozliwosc zrobienia
                  sieci, mozesz to podzieli na 5, 6 uzytkownikow, co ciekawe legalnie. Żadnych
                  limitów, stabilne lacze. Przy obecnej promocji na DSL za net przez pierwsze 6
                  miesiecy zapłacisz 1 PLN. Pytanie jest takie, czy możesz zrobic niwielka siec ?.
                  Alternatywą jest Neo, ale jak wiemy są tam limity transferu.

Jako ciekawostkę podam, że TPSA zapowiada od 15 lutego rozdzielenie internetu od
                  abonamentu telefonicznego stanie się faktem. Z informacji jakie wyczytałem
                  wynika, że opłata za utrzymanie łacza bedzie wynosić 44 brutto, na co się nie
                  chce zgodzić przezes UKE. Według UKE najwyższa kwota za utrzymanie łącza jaka
                  zostanie zaakceptowana, to 27 brutto, jak dla mnie nadal bardzo wysoka.
                  ZObaczymy co z tego wyjdzie.

Co do Petrotelu zauważyłem jedną niewygodę polegającą na spowolnieiu działania
                  netu do czasu restartu routera (ASmaxa 701u). Po tym zabiegu, net chodzi nieco
                  szybciej, jednak jakiś czas temu nie musiałem przeprowadzać tego typu czynności.
                  Sam nie wiem co o tym mysleć. Ja generalnie zmaierzam wrócić do TPSA z
                  zawiesoznym telefonem + DSL (udostępniony na kilka osób) + jakiś telefon IP z
                  płocką strefą numryczną. Działa to doskonale i o wiele mniej kosztuje - średnio
                  8-10 groszy brutto za minutę połączenia na telefony stacjonarne + większość
                  zagranicznych. Komórki też są tańsze i kosztują od około 70 gr. za minutę.
                  Oczywiście wszystkie stawki z sekundowym naliczaniem.

Teraz kolego na pewno masz już zament w głowie, ale radzę dobrze przemyśleć
                  decyzję, nim się zwiążesz z dowolnym operatorem na rok, dwa lata.

Pozdrawiam
                  • Gość: tele Re: Internet w Petrotelu? IP: *.plock.mm.pl 04.12.06, 10:27
                    Piszesz porażajace rzeczy. Robienie sieci wiąże sie z odpowiedzialnościa za
                    legalne programy. Utrzymanie numeru?
                    Pomyslcie lepiej o telefonach internetowych Voip. wewnetrzne rozmowy za darmo
                    nawet z Japonia. Inne 1 grosz za minute. W innej 7 gr. a sa wojewodztwa , ze
                    za 1 grosz. Jakośc doskonała. A internet w promocji na Multi. ) kłopotów.
                    A telekom. to okazja dla wyciagania kasy. Petro, to piekło.
                    • ciffan Re: Internet w Petrotelu? 04.12.06, 14:02
                      Gość portalu: tele napisał(a):
                      > za 1 grosz. Jakośc doskonała. A internet w promocji na Multi. ) kłopotów.
                      > A telekom. to okazja dla wyciagania kasy. Petro, to piekło.

Tak, ale czy Multimedia dają internet bez konieczności brania od nich kablówki?
                      Mnie na przykład wcale się to nie uśmiecha (jestem zwolennikiem telewizji
                      cyfrowej), z kolei o ich internecie słyszałem same dobre rzeczy.

Nikt w tym wątku nie pisze o hyperionie. Szkoda, bo jestem ciekawy opinii o
                      jakości usług tego dostawcy.
    • Gość: Tomasz Majewski Re: Internet w Petrotelu? IP: *.050.c95.petrotel.pl 30.01.22, 23:22
      w Maszewie Dużym juz dawno zapomnieli o ludziach. Pobudowali bzdurne sudzienki do internetu. Obiecali ze bedzie po nowemu. Totalne dno, juz tyle lat i nadal predkosc odczytu prawie jak z telefonu. a cena ...... tu 12mb/s za 40 zl a w miescie oddalonym o 3 moze 4 kilometry 300 za ta sama cene. Pozatym dzwonilem i pytalem i mowia ze na Maszewie firmy płaca ale maja swiatlowody. Zwykli uzytkownicy tez placa i maja gowno. Totalne osranie klienta. Petrotel to dno i syf totalny. Pingi na poziomie 300ms no porazka. Szkoda ze inni nie potrafia tego zobaczyc. Jest dostep do internetu...spoko , nie wazne ze gowniany ale jest....... Chuj ci w dupe(po imieniu) ty zasrany Petrotelu z chuj wie z kad. i zebys tak sie udlawil gownem ze swojej dupy za to ze nie chcesz rozwijac systemu na Maszewie Dużym.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka