aaa30 26.10.08, 21:10 Czy projekt remontu dworca obejmuje także perony ? Przecież perony w Radomiu kryte są azbestowym eternitem, konstrukcje zadaszeń pordzewiałe a same perony niedługo się obsypią na tory. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Entasis W 2010 rusza remont dworca PKP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 21:30 PERONY!!! Są niskie, bo w toku poprzedniej modernizacji, w latach 60- tych XX w. podobno nie można ich było podwyższyć, gdyż jeszcze chodziły "bokówki" (które kilka miesiecy po "modernizacji" wycofano z użytku). Może mogłyby też być szersze (wszak wiele funkcji ubocznych na radomskiej stacji zlikwidowano). I może byłoby celowe wyjście w kierunku Glinic zrobić pochylnią? To jest ćwierćmilionowe miasto a dworzec ma jak przysłowiowa Pipidówka! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Thommas Perony IP: 213.61.29.* 27.10.08, 13:30 Zgadzam się - szersze perony, schody ruchome + winda dla niepełnosprawnych. Dopiero wtedy będzie można mówić o europejskim poziomie dworca. Odpowiedz Link Zgłoś
gregory_z_radomia Re: W 2010 rusza remont dworca PKP 26.10.08, 21:47 Kolejny już raz przypominam że remont infrastruktury peronowej i wszystkich urządzeń zostanie przeprowadzony wraz z remontem linii kolejowej nr 8. Oznacza to że remont budynku dworca i peronów to dwa oddzielne peojekty finansowane z dwóch różnych źródeł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SMS W 2010 rusza remont dworca PKP IP: *.37.udn.pl 27.10.08, 00:27 "wraz z remontem linii kolejowej nr 8" to znaczy kiedy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: realista Re: W 2010 rusza remont dworca PKP IP: *.ds11.agh.edu.pl 27.10.08, 01:34 to znaczy na świete nigdy Odpowiedz Link Zgłoś
gregory_z_radomia Re: W 2010 rusza remont dworca PKP 27.10.08, 06:53 Wtedy: miasta.gazeta.pl/radom/1,35219,5835513,Kolejne_kolejowe_przetargi.html miasta.gazeta.pl/radom/1,35219,5850735,Szprendalowicz__Bedzie_remont_linii_kolejowej.html Wystarczy poszukać. Narazie trwają przetargi na dokumentację techniczną i badania. Jest jednak duże prawdopodobieństwo że obie inwestycje będą trwały równocześnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pffff Re: W 2010 rusza remont dworca PKP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.08, 09:29 Jak to zwykle...miał ruszyć remont w te wakacje a tu dopiero 2010...to co jest dla tego miasta zapewnione jest wiecznie przekładane...;/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aardwark Re: W 2010 rusza remont dworca PKP IP: 195.3.153.* 27.10.08, 12:39 A możeby tak miasto od razu wyremontowało plac przydworcowy. Pod placem parking, na placu skwerek. Przejście przez ulicę pod ziemią jak przystało na 200 tyś. miasto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lolek Re: W 2010 rusza remont dworca PKP IP: 88.156.227.* 29.10.08, 09:57 za duzo bys chcial dobrego na RAZ, Radom to nie Warszawa. Odpowiedz Link Zgłoś