Dodaj do ulubionych

W 2010 rusza remont dworca PKP

26.10.08, 21:10
Czy projekt remontu dworca obejmuje także perony ?
Przecież perony w Radomiu kryte są azbestowym eternitem, konstrukcje zadaszeń pordzewiałe a same perony niedługo się obsypią na tory.
Obserwuj wątek
    • Gość: Entasis W 2010 rusza remont dworca PKP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 21:30
      PERONY!!! Są niskie, bo w toku poprzedniej modernizacji, w latach 60-
      tych XX w. podobno nie można ich było podwyższyć, gdyż jeszcze
      chodziły "bokówki" (które kilka miesiecy po "modernizacji" wycofano
      z użytku). Może mogłyby też być szersze (wszak wiele funkcji
      ubocznych na radomskiej stacji zlikwidowano). I może byłoby celowe
      wyjście w kierunku Glinic zrobić pochylnią? To jest ćwierćmilionowe
      miasto a dworzec ma jak przysłowiowa Pipidówka!
      • Gość: Thommas Perony IP: 213.61.29.* 27.10.08, 13:30
        Zgadzam się - szersze perony, schody ruchome + winda dla
        niepełnosprawnych. Dopiero wtedy będzie można mówić o europejskim
        poziomie dworca.
    • gregory_z_radomia Re: W 2010 rusza remont dworca PKP 26.10.08, 21:47
      Kolejny już raz przypominam że remont infrastruktury peronowej i
      wszystkich urządzeń zostanie przeprowadzony wraz z remontem linii
      kolejowej nr 8. Oznacza to że remont budynku dworca i peronów to
      dwa oddzielne peojekty finansowane z dwóch różnych źródeł.
    • Gość: SMS W 2010 rusza remont dworca PKP IP: *.37.udn.pl 27.10.08, 00:27
      "wraz z remontem linii
      kolejowej nr 8" to znaczy kiedy?
      • Gość: realista Re: W 2010 rusza remont dworca PKP IP: *.ds11.agh.edu.pl 27.10.08, 01:34
        to znaczy na świete nigdy
      • gregory_z_radomia Re: W 2010 rusza remont dworca PKP 27.10.08, 06:53
        Wtedy:

        miasta.gazeta.pl/radom/1,35219,5835513,Kolejne_kolejowe_przetargi.html
        miasta.gazeta.pl/radom/1,35219,5850735,Szprendalowicz__Bedzie_remont_linii_kolejowej.html
        Wystarczy poszukać.
        Narazie trwają przetargi na dokumentację techniczną i badania.
        Jest jednak duże prawdopodobieństwo że obie inwestycje będą trwały
        równocześnie
    • Gość: pffff Re: W 2010 rusza remont dworca PKP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.08, 09:29
      Jak to zwykle...miał ruszyć remont w te wakacje a tu dopiero 2010...to co jest
      dla tego miasta zapewnione jest wiecznie przekładane...;/
      • Gość: aardwark Re: W 2010 rusza remont dworca PKP IP: 195.3.153.* 27.10.08, 12:39
        A możeby tak miasto od razu wyremontowało plac przydworcowy. Pod placem parking, na placu skwerek. Przejście przez ulicę pod ziemią jak przystało na 200 tyś. miasto.
        • Gość: lolek Re: W 2010 rusza remont dworca PKP IP: 88.156.227.* 29.10.08, 09:57
          za duzo bys chcial dobrego na RAZ, Radom to nie Warszawa.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka