Dodaj do ulubionych

Radomski spektakl doceniony w Warszawie

02.07.09, 18:10
Najszczersze gratulacje! Swietnie, ze radomianie w Warszawie (i nie
tylko radomianie) maja okazje obejrzec radomskie przedstawienia w
stolicy (oprocz 2084 byl to jeszcze "Zimny prysznic").

Pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow!
Obserwuj wątek
    • Gość: FM Re: Radomski spektakl doceniony w Warszawie IP: *.xdsl.centertel.pl 02.07.09, 19:55
      Twoje gratulacje są nieszczere i nie przyjmuję ich.Najpierw twój wierny kompan
      Wosik krytykuje w czambuł radomską kulturę (myślę że to stanowisko całego Kocham
      Radom) a później ty występujesz i udajesz że się cieszysz.Żeby być takim
      hipokrytą to trzeba być albo ż. albo gł.
      • jdk Re: Radomski spektakl doceniony w Warszawie 02.07.09, 20:20
        Chyba czegoś nie zrozumiałeś, bo nie gratulowałem Tobie, tylko
        dyrektorowi Rybce.
      • jdk Re: Radomski spektakl doceniony w Warszawie 02.07.09, 20:40

        I jeszcze odniosę się tylko krótko do tego, co napisałeś:


        Gość portalu: FM napisał(a):

        > Najpierw twój wierny kompan Wosik krytykuje w czambuł radomską
        kulturę (myślę że to stanowisko całego Kocham Radom) a później ty
        występujesz i udajesz że się cieszysz.


        A więc po pierwsze, chyba nie przeczytałeś - albo nie zrozumiałeś
        tekstu Marcina Wosika. (Albo świadomie manipulujesz? - parafrazując
        znane przysłowie: czwartego wyjścia nie ma).

        Zacytuję:

        "(...) Przeczytajmy kilka pierwszych zapisów Strategii Rozwoju
        Miasta. Zakłada ona w sferze społecznej następujące cele:
        (...)
        - wspieranie kultury i turystyki

        O ile w kulturze widzimy ostatnio pewne pozytywne zmiany
        wynikające przede wszystkim z atrakcyjniejszej oferty naszego
        teatru, to w dalszym ciągu brakuje flagowej imprezy kulturalnej
        przyciągającej publiczność spoza Radomia.
        [wyróżnienie moje -
        jdk] O wspieraniu turystyki wolałbym się w ogóle nie wypowiadać, bo
        żadnych działań nie widzę.
        (...)"


        To tyle Marcin Wosik.

        Gdzie tu jest jakakolwiek "w czambuł" krytyka radomskiej kultury??

        Jest, i owszem!, krytyka topornej, tępej propagandy sukcesu
        uprawianej za ogromne publiczne pieniądze przez władze miasta
        (półtora miliona złotych tylko w ciągu roku!!!).

        Pełny list Marcina Wosika, jeśli ktoś jeszcze nie czytał, można
        przeczytać tutaj:
        miasta.gazeta.pl/radom/1,35219,6778910,List__Tak_zle_czy_tak_dobrze.html


        Po drugie, jeśli zaś mowa o Kocham Radom, do którego raczyłeś
        również się odnieść w swojej krótkiej acz treściwej wypowiedzi, to
        jeśli chodzi o kulturę trafiłeś "kulą w płot". I to podwójnie. A
        nawet potrójnie!

        1) Zachęcam do lektury "Najważniejszych spraw":
        www.kochamradom.pl/stowarzyszenie.php#sprawy
        2) Ewentualnie przejrzyj stronę kochamradom.pl i zobacz
        liczbę zapowiedzi różnego rodzaju imprez kulturalnych, na które
        zapraszamy, które wspieramy bądź które sami organizujemy.

        3) Ponadto chciałem zwrócić uwagę, iż do tegorocznej Radomskiej
        Nagrody Kulturalnej za 2008 rok nasze Stowarzyszenie, doceniając
        znacząco liczne wydarzenia ubiegłego roku, zgłosiło aż 8 nominacji!
        Zapytaj w Urzędzie Miejskim o potwierdzenie.

        Po trzecie, jeśli już mowa o mnie osobiście, to zajrzyj na mojego
        bloga i zobacz, ile tekstów poświęconych jest właśnie radomskiej
        kulturze i radości z tego, jak wiele się dzieje.

        I to chyba wystarczy tytułem polemiki - choć przyznam szczerze, że
        agresywny i manipulancki ton Twojej wypowiedzi sprawia, że nie
        powinno być żadnej polemiki.


        Na koniec zacytuję ponownie Marcina Wosika, jak to określiłeś -
        "mojego wiernego kompana", bo akurat pod tym, co napisał, podpisuję
        się dwiema rękami:

        "I jeszcze jedno - Radom potrzebuje zgody i współpracy różnych
        środowisk w dążeniu do podniesienia poziomu życia jego mieszkańców.
        Odnoszę wrażenie, że władze miasta są obecnie przekonane o własnej
        nieomylności. Pouczają radnych opozycji, wyrokują, co jest ważne dla
        mieszkańców miasta, a co jest nieistotne. Wiedzą najlepiej i już!"

        Pozdrawiam!
        • Gość: odkluzacz pylisty Re: Radomski spektakl doceniony w Warszawie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.09, 21:51
          złóż w tej sprawie chyba 347 interpelację...
          • Gość: gość mss Re: Radomski spektakl doceniony w Warszawie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.09, 23:55
            Panowie lub Panie to doprawdy nie o was chodzi w
            informacji.Pozwólcie więc, że poprostu pogratuluję twórcom z
            radomskiego teatru zarówno tej nagrody jak i znakomitych spektakli
            wszystko o kobietach i edit piaff. serdecznie dziękuję, że w końcu
            można iść do teatru na SZTUKĘ bez względu na to jaki polityczek chce
            zbić kapitalik.
        • Gość: WR Do jdk! IP: *.radom.vectranet.pl 03.07.09, 11:21
          Panie Jakubie! Proszę nie dyskutować z PiS-owskim oszołomem.
          Cokolwiek Pan zrobi oni będą krytykować. Szkoda czasu i energii na
          takich!
        • Gość: Brydż Re: Radomski spektakl doceniony w Warszawie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.09, 17:09
          Panie Kluoziński a jak się pan odniesie do odpowiedzi pana Ninarda na temat
          turystyki?Już facet ma ciepło za współpracę z pana kolegami Zalibowskim i
          Pawłowskim oraz Belowskim z PO na czele ale meritum nie można mu odmówić.Może
          przeczyta pan tekst Ninarda i odniesie się do niego.To właśnie pan manipuluje
          faktami i bardzo często korzysta z czwartego rozwiązania.A jak widać na
          turystyce zna się pan tyle co Wosik.Opluć zgonić na Kosztowniaka i odjechać do
          Warszawy.
    • Gość: Krystyna Ale widzieliście to "2084"? IP: *.spray.net.pl 03.07.09, 00:51
      Bo tak się kłócicie nie na temat.
      Kolego MSS, nie porównuj "2084", czyli kawałka porządnego, mocnego teatru do sztuczydeł typu "Wszystko o kobietach". A i klasa aktorska nie ta :(
      Teatromanka Krystyna
      • Gość: Paweł Re: Ale widzieliście to "2084"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.09, 09:02
        Ja jeszcze nie widziałem. Ale popieram głos za tym, żeby
        przynajmniej w takim wątku unikać jakichś beznadziejnych
        politycznych przepychanek. Spotkajcie się na ubitej ziemi i dajcie
        sobie po pysku, a nie zaśmiecajcie tego forum!
        • ewemeralda Re: Ale widzieliście to "2084"? 03.07.09, 09:22
          szkoda,że o sukcesie sztuki i aktorów nie wspomniano w żadnej
          ogólnokrajowej tv. Przynajmniej były by to dobre wieści o Radomiu.
          A reżyserowi i aktorom gratuluję.
          • Gość: Mks Re: Ale widzieliście to "2084"? IP: 78.88.132.* 03.07.09, 23:27
            Wspomniano. Nie raz. A TVP Kultura spektakl nagra. To największy
            sukces naszego teatru w jego historii. Wreszcie!
      • Gość: Marta Re: Ale widzieliście to "2084"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.09, 15:36
        Widziałam 2084 i wyszłam wstrząśnięta. Rewelacyjny, wzruszający,
        piękny plastycznie i wzruszający spektakl! Po raz pierwszy w teatrze
        się popłakałam. No i świetnie zagrany! Nagrody w pełni zasłużone!
        Wybrałam się też na "Wszystko o kobietach". Nie zgadzam się na
        porównywanie tych spektakli! To nieudany spektakl! Szkoda mi było
        1,5 godziny. Blondynki grają jak amatorki. Straszne!!!
    • Gość: Teatroman Doceniony i nie grany IP: 78.88.132.* 04.07.09, 22:17
      Szkoda, że doceniony spektakl nie będzie w radomskim teatrze grany.
      www.teatr.radom.pl/repertuar.html
      Bez komentarza...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka