Dodaj do ulubionych

zdolnosci paranormalne

26.03.03, 15:19
Podobno wykorzystujemy tylko 10 % swojego mozgu na codzien.
Pozostale 90 % jest narazie zagadka.
Jak myslicie, czy przypadkiem nie jest tak ze osoby posiadajace
zdolnosci "paranormalne" - jasnowidzenie, telepatia, telekineza...
wykorzystuja czesc tego ukrytego potencjalu?
Mi sie tak wydaje w kazdym razie.
Pytanie brzmi:czy mozemy w jakis sposob uaktywnic te 90%?
Obserwuj wątek
    • anahella Re: zdolnosci paranormalne 26.03.03, 16:52
      speedymika napisała:

      > Pytanie brzmi:czy mozemy w jakis sposob uaktywnic te 90%?

      A jestes pewna, ze czyjakolwiek psychika to by wytrzymala?
      Spojrz na geniuszy - oni sobie ledwo daja rade ze swoimi
      talentami - pewnie wykorzystuja jeden procent swoich
      mozgow bardziej niz szarzy zjadacze chleba:/
    • lyche1 Re: zdolnosci paranormalne 26.03.03, 17:50
      Wiesz dużo ludzi ma zdolności paranormalne ale się z nimi nie wyrywa.
      Zawsze znajdzie się sceptyk, który Cię wyśmieje. A jak mu udowodnisz, że
      właśnie rozmawiałaś z cioteczną prababką skoro on tych zdolności nie posiada?
      Są też ludzie, którzy chcieliby wykorzystać te zdolności do niecnych czynów -
      też należy liczyć się z taką ewentualnością.
      Wiem, że niektóre zdolności paranormalne można sobie przyswoić żmudnym
      ćwiczeniem.
      To głupi przykład ale ja mam "wyostrzony" słuch. Mam silną wadę wrodzoną
      wzroku i mój organizm sam się ukierunkował na słuch. Inni ludzie w ogóle sobie
      z tego nie zdają sprawy, nawet kiedy im to mówię. Dodatkowo wyrobiłam sobie
      pamięć słuchową i rozpoznaję ludzi po głosie ( telefon ) po krokach na
      schodach, na "słuch" potrafię stwierdzić że właśnie psuje się jakieś
      urządzenie. To tylko przykłady.
      • melinek Re: zdolnosci paranormalne 26.03.03, 18:12
        Rzeczywiscie tak jest z niedowidzacymi.
        Moj maz taki jest. Wiele robi "na sluch".
        • anahella Re: zdolnosci paranormalne 28.03.03, 01:26
          melinek napisał:

          > Rzeczywiscie tak jest z niedowidzacymi.
          > Moj maz taki jest. Wiele robi "na sluch".

          Nie straszcie mnie! Ja tez dzialam na sluch - a oczy mialam zawsze dobre...
          Czyzby moj organizm buntowal sie przeciwko wielegodzinnemu siedzeniu przy
          kompie? Chyba czas spac i dac odpoczac oczom.
          • melinek Re: zdolnosci paranormalne 29.03.03, 10:25
            To jest troche inaczej Anahello, Ty nie chodzisz z zamknietymi oczami
            po ulicy lub w okularach zaciemniajacych do 90%. Kazdy z nas dziala
            na sluch na tyle na ile mu ten organ na to pozwala.
            U osob slabo widzacych lub niewidomych zmyls sluchu jest daleko
            bardziej rozwiniety niz u osoby widziacej. Sluch jest dla nich
            "substytutem" oczu. Oni na sluch oceniaja odleglosc (cos na zasadzie
            echolokacji ;)) i orientuja sie w przestrzeni. Rozwiniecie sluchu
            komnensuje im utrate wzroku. Sluch robi za dwoch ;)) za oczy i uszy.

            Moze tak byc w twoim :)) przypadku, ze zmeczone oczy pragna
            odpoczynku po wielu godzinach pracy przy komputerze i wtedy
            masz wrazenie, ze sluch ci sie wyostrza.
            • anahella Re: zdolnosci paranormalne 29.03.03, 22:57
              melinek napisał:

              > Moze tak byc w twoim :)) przypadku, ze zmeczone oczy pragna
              > odpoczynku po wielu godzinach pracy przy komputerze i wtedy
              > masz wrazenie, ze sluch ci sie wyostrza.

              I wech tez:) Serio!
    • melinek Re: zdolnosci paranormalne 29.03.03, 10:37
      W telewizji ogladalam kiedys reportarz o chlopcu, ktoremu
      pracodawca odstrzelil jedna cwiatke czaszki, bo byl przekonany,
      ze do jego sklepu wszedl bandyta. Chlopak przezyl to straszne
      postrzelenie, jednak stracil prawie polowe mozgu.
      Na poczatku nie mowil, byl polowicznie sparalizowany, mial
      klopoty z polykaniem, mowieniem i wszytkimi innymi funkcjami
      zyciowymi. Podczas rehabilitacji zrobil ogromne postepy, bo
      okazalo sie, ze wlasnie ta czesc mogu, ktora nie byla uszkodzona
      przejela funkcje tej straconej jego czesci. Sami lekarze
      neurolodzy byli zdziwieni jego postepami a uwazali go
      za ciezki przypadek prawie stracony dla spoleczenstwa.
      Rehabilitacja doprowadzila go do takiego stanu, ze mogl
      zyc w miare nomalnie.

      Nie wykluczone, ze te 90% naszych mozgow jest pograzone w blogiej
      bezycznnosci i tylko potrzebuje silnych bodzicow lub sprzyjajacych
      okolicznosci, jak w powyzszym przypadku, by moc ujawnic sile
      swych mozliwosci.
      • speedymika Re: zdolnosci paranormalne 29.03.03, 12:28
        Ten temat ciagle mnie fascynuje: co jeszcze "moge",czego nie wiem, nie umiem
        wykorzystac.
        Kiedys jak bylam mlodsza wpadl mi w rece artykul czy ksiazka, gdzie byly podane
        metody jak "obudzic" w sobie zdolnosci paranormalne, dokladnie chodzilo o
        telekineze.
        Niestety nie udalo sie ;( , mimo to czuje ze jest to mozliwe - nie wiem tylko
        JAK.
        pozdrawiam
        • anahella Re: zdolnosci paranormalne 29.03.03, 22:59
          Jak w dziecinstwie ogladalam gwiezdnowojenna trylogie to
          uswiadomilam sobie ze tak naprawde mozemy wszystko. Po
          scenie, w ktorej Yoda uczyl mocy Skywalkera probowalam
          robic cwiczenie. Niesety, krzeslo nie chcialo sie poruszyc
          sila mojej woli;)
          • uzzix Re: zdolnosci paranormalne 20.01.04, 15:47
            Bo używałaś siły woli. Tam było, że trzeba użyć MOCY :-)
            A swoją drogą, czy ktoś badał nieczynne strefy mózgu w trakcie silnego stresu -
            np. walki o życie?
            Pozrawiam
            • anahella Re: zdolnosci paranormalne 20.01.04, 23:48
              uzzix napisała:

              > Bo używałaś siły woli. Tam było, że trzeba użyć MOCY :-)

              Ba a skad ja wziac?:)))))

              > A swoją drogą, czy ktoś badał nieczynne strefy mózgu w trakcie silnego
              stresu -
              > np. walki o życie?
              > Pozrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka