Dodaj do ulubionych

Jak nauczyć się pewności siebie

11.06.22, 14:57
www.youtube.com/watch?v=VRJzvJ5XPQI
Mysle ze triki specjalisty od języka ciała maja zrodłowy problem sam w sobie. To nadal jest język , a niepewność jest roznica miedzy znakiem a zachowaniem. Zapewne analityk może odroznic rozne zachowania ale co z tego wynika dla "syntetyka" kogoś kto chce poskładać to w sobie? Tak to nie działa. Tak naprawdę na sam koniec dał dwie prawdziwe drogi.

a) Tam był fragment o oparciu o mur z szerokimi rozstawianiem rąk. Nasze zachowanie zależy od stanu naszego ciała. Dlateo joga zaczyna od asan, dlatego owszem działa przyjmowanie wladczych postaw . praca nad ciałem to najistotniejsza kwestia psychologiczna, ale nie na zasadzie ze cos udam, tylko wytrenuje dokladnie jak trenuje się kazda umiejetność ciała. to droga do uczuć, a nie do wizerunku. W tym sensie działają asany, jako droga do uczuć, a nie stretching.

b) na końcu dał sedno. Jeśli chcesz być pewny siebie musisz po prostu jasno wiedzieć co robisz. BYc specjalistą w czyms na skutek długiej pracy. Coś trudnego musi być jasne jak to ze 2+2=4.

Jeśli nie jesteś pewny siebie masz po prostu brak umiejętnosci i to nie jest problem psychologiczny tylko problem braku umiejętności
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Jak nauczyć się pewności siebie 11.06.22, 15:02
   system edukacji ma problem z tym ze uczy klekac przed wybitnymi z wiedza zamiast uczyc zdobywac samemu wiedze. czytasz wibitnych pisarzy a czy ktoś nauczył napisać krotki tekst? Nauczyłeś się tylko klekac przed wybitnymi pisarzami. Masz coś udać czyli zakuć , nie ma tego trybu stopniowalnej nauki jak w grze na instrumencie ze zaczynasz od łatwego i stopniowo coraz trudniej po opanowaniu kilku nutek.
  • dotera Re: Jak nauczyć się pewności siebie 11.06.22, 15:08
   punkt pierwszy jest o psychologicznych uwarunkowaniach tego ze jestesmy przestraszonymi pokurczami. praca z ciałem jest sto razy istotniejsza niż psychologiczne gadki. Natomiast nadal pewność siebie jest zalezna od jasności nabytych umiejetnosci i zrozumienia. Pewny siebie trudne sprawy rozumie tak pewnie jak proste bo to wypracował i wszystko. Jesli sam bedziesz czuł ze twoje umiejetnosci maja braki jak masz być pewny siebie?
     • dotera Re: Jak nauczyć się pewności siebie 11.06.22, 15:44
      Kwestia poczucia winy i wstydu mnie nurtuje. Psychologia deklaruje odciążenie z tych nadmiernych uczuć. Ojciec psychoterapii Freud chciał wyzwalać z surowego super ego i okowów moralności. Społeczeństwa współczesne podobnie.

      Tylko że ci sami ludzie którzy deklarują jedno obwiniają jak turbo doładowani za to samo w innych miejscach i wogole nie widzą związków .

      Stawiam teze że jak jest hiszpański wstyd czyli za kogoś innego ludzie czują irracjonalna winę lub wstyd bo społeczeństwo w którym żyje jest upadłe. Tylko czują więcej niż aroganckie chamy.

      I jedyna drogą z poradzeniem sobie z tymi uczuciami to szlachetność charakteru praca nad moralnością własną. Zbyt wielu łajdaków dziś ma autorytet.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka