Dodaj do ulubionych

Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek

16.01.09, 19:44
Napisz pan prawdę: kto ma ochotę na ten budynek?
Obserwuj wątek
    • ugrys1 Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek 16.01.09, 19:45
      Będziemy ci to pamiętali rakarzu, gdziekolwiek uciekniesz.
      • rewers10 Re: Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek 16.01.09, 19:49
        zapamiętamy nazwiska likwidatorów
        • Gość: ZED kolejny raz udowodniono nieslusznosc slow Jacyny IP: *.ipspace.xilinx.com 18.01.09, 06:07
          nic dodac, nic ujac. jasne argumenty, bez grania na emocjach tak jak to
          przedstawila radna jacyna-witt w ostatnim tekscie.

          podsumuje to tak bo tyle wyczytalem z ciaglej krytyki: wszystkich obchodzi
          budynek i to ile wydadza na benzyne, ale w dupie maja zdrowie i jakosc opieki
          nad dzieciakami.

          duzy osrodek bedzie lepszy.
          • andreas.007 Re: kolejny raz udowodniono nieslusznosc slow Jac 18.01.09, 13:21
            Na razie nie ma zadnego osrodka, a chca zlikwidowac szpital!

            Powiem krótko, jak powiem, ze sprzedam wszystkie istniejace jeszcze
            kapieliska w Szczecinie na inwestycje inne, teraz sprzedam,
            a w zamian kiedys wybuduje aquapark - to wybierzesz mnie?

            ZED pan Krzystek powiedział ze w 2012 roku odbedzie sie
            na NOWYM stadionie w Szczecinie mecz Polska-Ukraina...
            ODBEDZIE SIE?

            Powiedział, ze na jesien beda przetargi na hale,
            a na wiosne 2009 wchodzi wykonawca... BEDZIE?
            Miala tez na jesien'08 ruszyc budowa, no pan Nowak mial wbic łopate
            na budowie aquaparku - WBIJE?

            Musisz wiedziec, ze nie wszystko co mowia bedzie...
            dlatego lepiej jest trzymac to co mamy!
            Dlatego najpierw niech przedstawia chociazby realne projekty,
            źródła finansowania, a wtedy gdy budowa ruszy, to moga likwidowac!

            Moze skoro pan Krzystek obiecał nowy stadion,
            to ten stary mozna spokojnie zlikwidowac?
            • adams96 Re: kolejny raz udowodniono nieslusznosc slow Jac 18.01.09, 15:14
              Uwazam ze ma Pan 100% racji bo w Szczecinie i calej Platformie
              panuje poglad ze "TYM GLUPOLOM ktorzy na nas GLOSOWALI NAOBIECUJEMY
              BARDZO DUZO A NASTEPNIE NIE ZROBIMY NIC " i tak bedzie dobrze.Slupki
              nam rosna i stale mamy najwieksze poparcie spoleczne.CIEKAW JESTEM
              JAK DLUGO BO POLACY TO NIE TYLKO GLUPOLE ?
            • Gość: ZED ... IP: 78.152.247.* 18.01.09, 19:27
              a co ma krzystek do szpitala dzieciecego? serio? wez mi wyjasnij bo
              sie gubie w tych twoich nawiazaniach.


              a co do stadionu: mial byc, nie ma, ale tylko glupek nigdy nie
              modyfikuje planow.
              • Gość: gość Re: ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.09, 19:36
                Gość portalu: ZED napisał(a):
                > a co do stadionu: mial byc, nie ma, ale tylko glupek nigdy nie
                > modyfikuje planow.


                ZED! JESTES G-E-N-I-A-L-N-Y!
                :)))))))))))))))))))))))
              • andreas.007 Re: ... 18.01.09, 20:21
                Gość portalu: ZED napisał(a):

                > a co ma krzystek do szpitala dzieciecego? serio? wez mi wyjasnij
                bo
                > sie gubie w tych twoich nawiazaniach.
                >
                >
                > a co do stadionu: mial byc, nie ma, ale tylko glupek nigdy nie
                > modyfikuje planow.
                =========================

                no własnie, a wiec moga zlikwidowac szpital
                mówiac nam, ze wybuduja Centrum Opieki Matki i Dziecka,
                a potem - zgodnie z Twoja ZED sugestia zmodyfikowac i...
                tu wlasnie ma pan Krzystek wspolne, bo nie wybuduja
                nawskutek MODYFIKACJI planów... bo oni nie sa głupki - tylko my...

                Niech Urzad Marszałkowski najpierw zrezygnuje
                z zajmowanych pomieszczen, zwolni ludzi, meble odda,
                a potem dopiero moze sobie wynajmie nowa siedzibe - co?
                • andreas.007 Re: ... 18.01.09, 20:41
                  Bo jak najpierw wynajmuja, remontuja, to placimy podwójnie...
                  za to gdzie sa i za to co remontuja -
                  POmysl troche ZED, troszeczke.... powinni zrezygnowac z lokalu,
                  a potem dopiero wynajac i remontowac, prawda?
                  • Gość: ZED Re: ... IP: 78.152.233.* 18.01.09, 22:41
                    ja mam wrazenie, ze ty wszystko starasz sie totalnie uproscic, tak,
                    do granic banalu. juz ci na to opdowiedzialem ponizej.
                    • andreas.007 Re: ... 18.01.09, 23:26
                      nie ma co sobie komplikowac...
                      bo potem jeden z drugim marszałek musi tłumaczyc,
                      ze tak bylo skomplikowane pismo, ktore podpisał,
                      ze nie zdawal sobie sprawy, a w ogóle to sie na tym nie zna...
          • Gość: aardvark Re: kolejny raz udowodniono nieslusznosc slow Jac IP: *.chello.pl 18.01.09, 19:10
            może wskażesz, w którym zdaniu pani Jacyna minęła się z prawdą?
            • Gość: ZED Re: kolejny raz udowodniono nieslusznosc slow Jac IP: 78.152.253.* 18.01.09, 19:57
              nie w zdaniu a w argumentacji i budowaniu klimatu katastrofy.
              poczytaj, porownaj, zdrowy rozum sam znajdzie roznice.
              • Gość: aardvark Re: kolejny raz udowodniono nieslusznosc slow Jac IP: *.chello.pl 19.01.09, 17:13
                nie musi budować klimatu - jak będziesz miał chore dziecko i trzeba
                go będzie zoperowAĆ- TO NA PEWNO PRZYJMIESZ propozycję wykonania
                zabiegu w namiocie medycznym. Bo w całej dyskusji o przenosinach lub
                likwidacji szpitala NIKT nie wskazał miejsca na blok operacyjny w
                Zdrojach. Jacyna -Witt nie musi budować żadnego klimatu
        • Gość: tapir Re: Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: *.range86-148.btcentralplus.com 09.03.09, 23:05
          Pięknie powiedziane ! Ale co powiesz, jeśli Likwidator okaże się Budowniczym ?!
          Pójdziesz do człowieka, przeprosisz, powiesz, że posądzałeś niesłusznie? Spróbuj
          się zdeklarować teraz, a rozliczysz się ...sam ze sobą za jakieś 10 - 15 lat.
          Różnimy się poglądami, ale cytaty masz znakomite. Pzdr.
    • andreas.007 Nie rozumiem 16.01.09, 19:55

    • Gość: Beata S. Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: 194.246.124.* 16.01.09, 19:57
      „Będzie racjonalizacja sieci szpitali, będą samorządy zbywały majątki trwałe,
      czyli będą i sprzedawać i przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego”
      (...) „No wiadomo, że będzie medycyna prywatna, będą szpitale prywatne. Od czego
      sie będzie zaczynał? Od tego, że trzeba będzie stanąć do przetargu i kupić
      szpital”. (...) „Natomiast, jeżeli będzie y..., na przykład, ze szpitala czy
      przychodni tworzona spółka prawa handlowego, to przejmujesz i budynek i
      strukturę i ludzi”.
    • andreas.007 Nie rozumiem tego budowania przez likwidowanie 16.01.09, 20:02
      to dziwne takie jakieś bugowanie przez likwidowanie.
      Ja prosty chlopakbjestem z tych ulic, to dla mnie,
      jak ktoś chce coś wybudować wielkiego, kompleksowego,
      to powinien wybudować, a nie likwidować...
      To coś jak z Gontynka czy basenami na Pogoni
      zlikwidowano żeby zbudować aquapark, a teraz
      nie ma ani tych basenów ani aquaparku!

      Do roboty!

      Panie doktorze nie rozumiem
      co przeszkadza w budowie tego centrum
      istniejący szpital?

      Jak pan zbuduje wielkie Centrum Matki i Dziecka,
      to wtedy można będzie pomyśleć co z tym szpitalem,
      po co tyle gadac i burzyć - niech buduje!
      • rewers10 Re: Nie rozumiem tego budowania przez likwidowani 16.01.09, 20:14
        > Panie doktorze nie rozumiem
        > co przeszkadza w budowie tego centrum
        > istniejący szpital?
        >

        oni nie chcą budować, tylko sprzedawać
      • Gość: ZED ja ci wyjasnie IP: *.ipspace.xilinx.com 18.01.09, 06:09
        by dalej uzywac wojciecha trzeba w niego wrzucac kase. nie da rady budowac
        nowego szpitala wyrzucajac kase na stary.
        • jack_sparrow_pl Re: ja ci wyjasnie 18.01.09, 10:16
          Gość portalu: ZED napisał(a):

          > by dalej uzywac wojciecha trzeba w niego wrzucac kase. nie da rady budowac
          > nowego szpitala wyrzucajac kase na stary.


          a co z kasą , którą w 2008 i 2009 wpakowało miasto w ten szpital, choć nie
          podlega miastu ?
          • andreas.007 Re: ja ci wyjasnie raczej nie wyjasniles 18.01.09, 12:37
            Wyjasnij mi w takim razie ZED dlaczego Urzad Marszałkowski
            chcac sie przenieśc i zgrupowac NAJPIERW wynajmuje i remontuje,
            a potem dopiero sie przeprowadzi,
            a nie najpierw uwolni, sprzeda, wynajmie zajmowane dotychczas,
            a dopiero potem wyremontuje i sie przedprowadzi?

            ZED pierwszy raz slysze, by ktos chcac zbudowac cos,
            nowa fabryke w nowym miejscu likwidował stara,
            a potem sie przenosił...

            Powiedzmy taki pan Krzystek, najpierw wybudował sobie dom,
            a ze dwa tygodnie temu do gotowego sie przeprowadził,
            a nie wyprowadził sie i wtedy budował...

            Byc moze Ty robisz na odwrót... ale to nie jest madre.
            • andreas.007 Re: ja ci wyjasnie raczej nie wyjasniles 18.01.09, 12:40
              Poza tym zeby wybudowac szpital, to moj drogi nie da sie,
              tak jak hale, a i z ta ma problemy pan Krzystek...
              Potrzeba zrobic projekty i zapewnic finansowanie,
              a nie tylko obiecac...

              Powiedz mi sa juz projekty, czy juz czyni sie podejscie finansowania,
              czy tylko sie tak gada, zeby gadac...
            • Gość: ZED Re: ja ci wyjasnie raczej nie wyjasniles IP: 78.152.233.* 18.01.09, 22:20
              przeciez nikt nie mowi o zamknieciu szpitala w dniu jutrzejszym,
              tylko o wycofywaniu sie z niego. ty, jako "biznesmen", powiniennes
              rozumiec te procesy wiec prosze, nie pisz banalow.
              • andreas.007 Re: ja ci wyjasnie raczej nie wyjasniles 18.01.09, 23:24
                to moze niech zaczna NAJPIERW mówic o WYBUDOWANIU,
                a potem zaczna dopiero planowac likwidacje -
                nawet w mysleniu taka kolejnosc musi byc...
                jak w realizowaniu kolego!

                Niech mowia o planach, projektach osrodka, źródłach finansowania,
                a potem niech mowia o likwidacji... tak sie to robi w firmach!
                Jak juz bedzie zaawansowane podejscie do budowy,
                wtedy mozna planowac likwidacje.

                Szkola zajmuje jakies kilka ladnych lat..
                to szpital mysle jakies kilkanascie... kilkadziesiat!
    • Gość: volvo Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: *.cust.tele2.pl 16.01.09, 20:39
      Tylko i wyłącznie budynek po szpitalu pójdzie pod geszeft.
      Jedynie po to podjęta jest cała akcja.
      Duże prawdopodobieństwo, że zainteresowana jest tym firma, która
      wchodzi po Kaskadzie.
      Mówi się też, że będzie tam siedziba (część robudowującego się
      potwora - Urz. Marszałkowskiego.
      Mówi się, że dola za budynek już poszła i trzeba się spieszyć.
      W Zdrojach zupełnie nie ma lokum pod szpital o takim profilu jak już
      jest.
    • dyzurny-malkontent Gonerko: jeśli choć dziecko umrze trafisz do sądu! 16.01.09, 20:49
      Jak to już deklarowałem, jeśli choć jedno dziecko umrze w wyniku tego, że po dzikiej pseudorestrukturyzacji (likwidacji szpitali) nie zdąży otrzymać pomocy na lewobrzeżu. Jeśli choć jednego stan się pogorszy ze względu na kretynizm transportu przez całe miasto, to ja osobiście założę sprawę sądową Panom z PO wsadzonym na fotele. Panu pożal się Dyrektorowi z politycznego klucza, który chce zniszczyć szpital, bo ma durny sentyment do zarażonego legionelliozą zadupiastego, barakowatego szpitalika w Zdrojach i jego przełożonym wygłaszającym na lewo wykłady do swoich podwładnych.
      • Gość: andreas Re: Gonerko: jeśli choć dziecko umrze trafisz do IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.09, 20:54
        będzie jak z fordami Mondeo,
        pan Marszalek powie samokrytycznie,
        ze nie wiedział, nie miał pojęcia, bo się nie zna...
        a jak kupna aut tak i sprzedazy szpitali
        nie da się odwrócić - to nic osobistego,
        to tylko biznes!
        • dyzurny-malkontent Re: Gonerko: jeśli choć dziecko umrze trafisz do 16.01.09, 21:01
          NIE CHCE MI SIĘ TEGO 10 RAZ PRZEPISYWAĆ, WIĘC PRZEKLEJĘ, I TAK PO MA TO W DUPIE, ALE ŻEBY NIE KŁAMALI, ŻE NIE BYŁO GŁOSÓW SPRZECIWU:

          Tyle razy juz pisałem o systematycznej dewastacji szczecińskiego systemu szpitali i zakładów opieki przez potrzebujących miejsc dla swoich krewnych i znajomych zatrudnianych po urzędach, że nawet mi się nie chce powtarzać.

          Szpitale dziecięce musza mieć mniejsze obłożenie, bo w razie epidemii czy innego wypadku zbiorowego dzieci znacznie łatwiej umierają niż dorośli. Jednak niedouki, które dorwały się do koryta i rządzą służbą zdrowia z rozdzielnika partyjnego PO nic sobie z tego nie robią. Chcą dzieci przenosić do szpitali w których legionellioza siedzi w rurach z wodą... do nieistniejących albo rozlatujących się baraków udających odziały szpitalne. Byle zrealizować swoje chore, ciche interesy.

          Budynki po szpitalu zapewne są już obiecane jakiemuś hotelarzowi-gastronomikowi, który zrobi z zabytkiem co będzie chciał. Szpital epidemiologiczny na Janosika, który powinien w celu bezpieczeństwa publicznego całego województwa być szpitalem wydzielonym ma być zamieniony na biurowiec dla nie umiejących zorganizować swojej pracy zatrudnionych w Urzędzie Marszałkowskim. Podobnie przychodnia w centrum miasta - na M. Buczka ma zostać zastąpiona przez biurowiec dla tych samych urzędasów wylewających się oknami i drzwiami. Już widać podejście: piętro dla urzędników jest odnowione a dla pacjentów sięga brud lat 80.

          I nikt mi nie udowodni, że w razie zadławienia, problemów z krążeniem czy oddychaniem dziecko równie sprawnie zostanie uratowane w Zdroja po kilkunastu minutach jazdy karetką co na Wojciecha po kilku... szczególnie, jak poznaliśmy, czym jeździ podległy PO dyrektor pogotowia.

          Co ze szpitalem miejskim? Już jest kupiec, czy jeszcze trzeba porobić wokół niego taki cyrk jak przed laty wokół zdewastowanego przedszkola na Jasnych Błoniach?

          Kononowicz przy Szczecińskiej PO to ktoś!
          • Gość: ZED buczka? IP: *.ipspace.xilinx.com 18.01.09, 06:16
            nie ma juz m.buczka ty poprlowska skamielino

            widze, ze masz problemy natury logistycznej, to ja cie zapytam o pare spraw:
            udowodnij mi, ze dziecko z problemami zdrowotnymi mieszkajace na prawobrzezu
            zostanie szybciej uratowane na wojciecha niz w zdrojach? na prawobrzezu mieszka
            polowa miasta, co wiecej, tam jest wjazd do miasta, a szpital jest obslugujacy
            nie tylko szczecin.

            a, i jeszcze jedno, wykazujac twoj brak logiki: ostatnio szef pogotowia
            wypowiadal sie na lamach gazety(i nad tym tez plakales rozpaczliwie), ze nagle
            przypadki sa wiezione do NAJBLIZSZEGO szpitala, czyli dziecko zamiast na
            wojciecha trafi na unii, pomorzany albo arkonska. to, ze wojciecha jest w
            centrum jest tylko jedna z kilku opcji. nie pomyslales o tym, prawda?

            nie wiem czy na szpital jest kupiec, ale na twoj rozum chyba juz jakis byl dawno.
            • Gość: rotten Re: buczka? IP: *.chello.pl 19.01.09, 17:20
              taaa... do najbliższego....Jak najbliżej będzie gabinet
              stomatologiczny- to karetka tam może zawieźć dziecko z sepsą? W
              końcu stomatolog też ma dyplom lekarza, a czasami nawet kontrakt z
              NFZ. Nie zawsze najbliżej znaczy najlepiej.
              • Gość: ZED Re: buczka? IP: 78.152.236.* 20.01.09, 03:23
                czy ty wiesz co to jest szpital? poczytaj, poszukaj na google, moze
                wtedy nie bedziesz sie kompromitowal. :)
                • Gość: rotten Re: buczka? IP: *.chello.pl 20.01.09, 18:44
                  w Szczecinie ŻADEN szpital nie jest pełnoprofilowy. To znaczy, że
                  np. nie da się udrożnić tętnicy wieńcowej na internie w Zdunowie
                  tylko dlatego, że to też szpital ( nie muszę zaglądać do google -
                  pracuję w szpitalu od 18 lat)- oraz dlatego, że dyrektor Pałka czyta
                  wybiórczo ustawę o ratownictwie. Owszem - jest tam artykuł mówiący
                  o "najbliższym" szpitalu. Następny artykuł mówi już o decyzji
                  ratownika/ lekarza w karetce dotyczącej przewiezienia pacjenta tam,
                  gdzie uzyska od razu odpowiednią opiekę. Ironii w moim poście o
                  stomatologu nie zrozumiałeś, czy wolisz iść w zaparte ?
                  • Gość: ZED Re: buczka? IP: 78.152.232.* 22.01.09, 02:09
                    zrozumialem, ze masz slabe poczucie humoru i silisz sie na slabe
                    zarty
      • Gość: mirek Re: Gonerko: jeśli choć dziecko umrze trafisz do IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 21:29
        Jeśli choć jednego stan się pogorszy ze względu na kretynizm trans
        > portu przez całe miasto, to ja osobiście założę sprawę sądową
        Panom z PO wsadzo
        > nym na fotele.
        czy wiesz mądry człowieczku, że duża część pacjentów z województwa a
        nie ze Szczecina jest wożona na większe odległości. I co podajesz
        władze do sądu, że dziecko np. z Barlinka było wiezione godzinę do
        Szczecina? Zanim coś napiszesz zastanów się, że Szczecin nie jest
        pępkiem świata, że oprócz Sczecina jest wiele setek tysięcy
        mieszkańców poza nim i również ich trzeba brać pod uwagę.
      • Gość: tapir Re: Gonerko: jeśli choć dziecko umrze trafisz do IP: *.range86-148.btcentralplus.com 09.03.09, 23:22
        Ująłeś to pięknie i jednoznacznie. Ale czy jesteś uczciwy?? Czy jeśli choć jedno
        dziecko umrze w wyniku tego, że nie zdąży otrzymać pomocy na PRAWOBRZEŻU, jeśli
        choć jednego stan się pogorszy ze względu na kretynizm transportu przez całe
        miasto Z lewobrzeża NA Prawobrzeże (tak jak jest teraz), to TY osobiście
        założysz sprawę sądową przeciwko SOBIE ? Za występowanie przeciwko SKRÓCENIU
        drogi i czasu transportu dzieci z PRAWEJ części miasta i województwa przez
        zapchane mosty do jednego z DWÓCH szpitali ?? Czy podziękujesz wtedy "Panu pożal
        się Dyrektorowi z politycznego klucza i jego przełożonym ", którzy chcą ratować
        DZIECI a nie SZPITAL??, bo mają "sentyment do zarażonego legionelliozą" - (czy
        wiesz, że nosisz Legionellę we własnym nosie, tak jak tysiące innych szczepów
        bakteryjnych ? - tak, to prawda, większość z nas ją nosi) zadupiastego ? (Zdroje
        to Zadupie? - pozdrawiam z Prawobrzeża !), barakowatego? (na Zachodzie nazywają
        to pawilonami? I chwalą się, że jest wtedy dużo zieleni a nie betonu - ale to
        kwestia gustu, nieprawdaż?) szpitalika w Zdrojach? (Zdroje są większe od
        Wojciecha - jak więc nazwiesz Wojciecha? - mini-szpitalikiem - po co te
        inwektywy.) Pzdr.
    • Gość: uulka Za dużo pustych łóżek- a ma być za mało??? IP: *.range81-157.btcentralplus.com 17.01.09, 04:11
      żeby zapełnić te łóżka moze powinniśmy zacząć używać przemocy wobec
      naszych dzieci, może tak patelnią kilka razy machnąć, i juz procent
      podskoczy... jejku, chyba powiniśmy sie cieszyć, że nasze dzieci
      jako-tako są zdrowe, wszyscy płacimy ubezpieczenie zdrowotne, nie
      dlatego, że jesteśmy chorzy ale dlatego, że możemy być chorzy, my i
      nasze rodziny. Przepraszam bardzo, ale mój 5-letni syn miał otwarte
      złamanie nogi, mieszkam na Zawadzkiego, i stamtąd jechalismy karetką
      do Zdunowa, 45 minut po naszych polskich drogach, każdy wystep,
      każda nierówność na drodze to był ból nie do opisania, karetka
      wyposażona w nosze i nic więcej, zadnych przeciwbólowych środków, bo
      chirurg musi stwierdzić co sie stało, każdy "debil" widział kość
      złamaną i wystającą z podudzia, krew zalewającą wszystko dookoła i
      małego przerażonego chłopca. 45 minut, z Krzekowa, Pogodna,
      Bezrzecza do Zdroi, super pomysł jak dla mnie:(
      • Gość: michał Re: Za dużo pustych łóżek- a ma być za mało??? IP: *.range81-157.btcentralplus.com 17.01.09, 06:43
        trzeba było pilnować bachora, a nie teraz wymyślać problemy i
        obwiniać innych.
        • Gość: rolfi Re: Za dużo pustych łóżek- a ma być za mało??? IP: *.chello.pl 17.01.09, 09:36
          Życzę michałowi tego samego
          • Gość: Dr humbolt Re: Za dużo pustych łóżek- a ma być za mało??? IP: *.chello.pl 17.01.09, 10:02
            bi.gazeta.pl/im/0/6169/z6169870X.jpg
            Znajdzie się kij na ten zadowolony ryj.
      • Gość: mirek Re: Za dużo pustych łóżek- a ma być za mało??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 21:34
        uulka, policz ile powinno być w województwie szpitali dziecięcych
        aby z każdego miejsca województwa transport dziecka trwał krócej niż
        45 minut. I nie pisz bajek ,że w szczecinie mieszka 400 tysięcy
        ludzi a w jakieś wiosce tylko parę osób, bo to są takie same dzieci
        i dzieci ze Szczecina nie są uprzywilejowane.
        • Gość: gość Re: Za dużo pustych łóżek- a ma być za mało??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 21:37
          Gość portalu: mirek napisał(a):

          > uulka, policz ile powinno być w województwie szpitali dziecięcych
          > aby z każdego miejsca województwa transport dziecka trwał krócej niż
          > 45 minut. I nie pisz bajek ,że w szczecinie mieszka 400 tysięcy
          > ludzi a w jakieś wiosce tylko parę osób, bo to są takie same dzieci
          > i dzieci ze Szczecina nie są uprzywilejowane.

          Mirek masz rację, ale nie rozumiesz jednego - tym ludziom(?) wcale nie chodzi o
          budowę jakiegoś nowego centrum tylko o zlikwidowanie obecnego szpitala. Bajeczki
          o konsolidacji to przykrywka.
        • Gość: gość Re: Za dużo pustych łóżek- a ma być za mało??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.09, 00:57
          Gość portalu: mirek napisał(a):

          > uulka, policz ile powinno być w województwie szpitali dziecięcych
          > aby z każdego miejsca województwa transport dziecka trwał krócej
          niż
          > 45 minut. I nie pisz bajek ,że w szczecinie mieszka 400 tysięcy
          > ludzi a w jakieś wiosce tylko parę osób, bo to są takie same
          dzieci
          > i dzieci ze Szczecina nie są uprzywilejowane.

          Gunerko to Ty??? Bo kłamstwa i manipulacje w Twoim sytlu...

          To jest za przeproszeniem pieprzenie jak w pijanym widzie.. nie
          odwwracaj kota ogonem w tej dyskusji.. z każdego miejsca, nawet
          odległego sa w razie nagłej potrzeby miejsca na przyjęcie dziecka...

          Pisanie o CAŁYM województwie to zwykłe i prostackie kłamstwo...
    • Gość: mery Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 10:36
      Tupet i bezczelnosc to standard w wypowiedziach ,,wybrańcow
      narodu,,Pamiętajcie , że w przyszłym roku możecie już być tam gdzie
      wasze miejsce , a może to własnie chodzi o zabezpieczenie sobie
      dobrych posadek. Tylko dzieci szkoda
      • Gość: kiełbaska Takie tak lekarskie pierdu pierdu dla babć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.09, 10:45
        Pan dyrektor to widać siedzi nosem w socjalizmie. Zakłada bowiem, że
        jak się wszyscy wexmiemy to góry bedziemy przenosić. Zapomina jednak
        o konkurencji, zapomina o znanych animozjach pomiędzy uczestnikami
        gry finansowej wewnątrz tzw. służby zdrowia i zapomina mechonizmie
        budującym zależnośi i układy. Władza w rękach jednostki mianowanej
        to korupcja i drożyzna murowana, a poziom usług malejący.
        • andreas.007 Re: Takie tak lekarskie pierdu pierdu dla babć 17.01.09, 11:02
          Pan doktor zapomina o wszystkim...
          zapomniał, ze leczenie w ogóle jest nieopłacalne,
          szczególnie, gdy nie jest sprywatyzowane, bo wtedy to co innego!

          A leczenie dzieci, to juz wogóle sie nie opłaca samorzadom.
    • Gość: wacek Do diabła! Czemu nie chcecie zrozumieć IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 11:02
      (czy nie wiecie), że tu chodzi wyłącznie o prtzejęcie BUDYNKU po
      Szpitalu Dziecięcym.
      Jest z dobrego materiału, jest w doskonałym punkcie miasta.
      Jest zaniedbany i łatwo wmówić, że już z tego nie da się nic zrobić
      albo, że remont będzie droższy od nowego.
      NIE PRAWDA!!
      Jest cichy plań i wielka żądza przejęcia tego budynku.
    • Gość: e.beata Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.09, 11:32
      Jestem przeciwna /choć i tak nic z mojego przeciwu nie wyniknie/
      wywalaniem szpitala dziecięcego z miasta.
      1. Szybka pomoc. Czasami te 15 min. to naprawdę dużo, może być za
      dużo. A jak wygląda dojazd wiemy ;-). To nie autostrada.
      2. Szpital to nie tylko łóżka. Tam wysyłane sa dzieciaki na badania,
      USG, prześwietlenia, konsultacje lekarskie, dializy. Co teraz.
      Dojazd na prawobrzeże? Chciałabym aby w końcu "święte krowy" /sorry
      ale inaczej ich nazwać nie można/ zrozumiały, że nie każdy tak jak
      oni wozi tyłeczki w samochodzie. Mamy sytuację w kraju taką, że dużo
      osób korzysta z komunikacji miejskiej i wiele osób nie stać na
      taksówki. Dojazd i powrót ze szpitala będą teraz naprawdę DUŻYM
      UTRUDNIENIEM.
      3. Odwiedziny. Są bardzo ważne dla hospitalowanych dzieci. Nie każdy
      szef patrzy przychylnie na zwolnienia, a gdy dzieciak leży dłużej
      lub często takie zwolnienia nie wchodzą praktycznie w gre. Gdy
      szpital jest w centrum rodzic może dziecko odwiedzić przed i po
      pracy.
      4. Nie przekonują mnie słowa o przepisach unijnych i niemożliwym
      remoncie. Czy w całym kraju jest taki pośpiech z likwidacją szpitali
      w starych budynkach?
      5. Wiadomo, że molochy działają gorzej niż mniejsze jednostki. Małe
      jest lepiej zarządzane, szefostwo wie dokładnie co się dzieje i moze
      mieć na wszystko oko. W małym nie działa się anonimowo. Dotyczy to
      nie tylko szpitali. Tak jest z miastami, szkołami, itp. Większe
      koszty zarządzania? Moim zdaniem różnica nie jest warta więcej niż
      bezpieczeństwo i komfort pacjentów.
      • Gość: wacek Re: Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 11:53
        Szpital jest w pępku miasta.
        Znamy ludzi ze śródmieścia ( Śląska, Jagiellońska, Kopernika,
        Jagiełły itp.)
        Przecież jeśli zachoruje tam jakieś dziecko, to DOSŁOWNIE w 5 (pięć)
        minut będą na nogach w szpitalu.
        Czy sądzicie (panowie sprzedawczyki), że ci rodzice będą brali
        taksówkę i jechali na Prawobrzeże!?
        1. ile czsu to zajmie
        2. ile piwa będą mogli kupić za te pieniądze? - bo tak będą
        przeliczać.
        Często będą rezygnować.
      • Gość: ZED a jak zachoruje dziecko w stargardzie? IP: *.ipspace.xilinx.com 18.01.09, 06:20
        to ten dojazd do zdrojow jednak bedzie gral role.

        to nie jest szpital tylko dla szczecina.
        • Gość: zed ded Re: scierwo peoskie ZED znowu IP: *.nycmny.fios.verizon.net 18.01.09, 08:46
          sieje platna propagande gnoj na pasku peoskich zlodziei
          • Gość: ZED brak argumentow zastepujesz takimi tekstami? IP: 78.152.253.* 18.01.09, 20:01
            smieciarsko sie zachowujesz, masz jakies argumenty czy jestes zwykla
            forumowa szmata?
            • dyzurny-malkontent ZED: bezmyślność pijarowców PO... 18.01.09, 23:28
              ZED, zlituj się, przecież głupota Twoich wypowiedzi jest porażająca. Ty prezentujesz poziom indoktrynacji jakiegoś gimnazlisty - syna działacza PO po zawodówce :-(
              Żenujący jest prymitywizm argumentów, którymi operujesz, ośmieszasz ludzi, którym włazisz w 4 litery...
              • Gość: ZED :D IP: 78.152.236.* 19.01.09, 00:13
                jak na razie na zaden z tych argumentow nie potrafiles odpowiedziec.
                jedyne co potrafisz to klapac jezorem. przemysl to sobie i wroc z
                odpowiedziami na to co napisalem.
                • dyzurny-malkontent Re: :D 19.01.09, 00:18
                  ZED... ty nie wiesz co to argument. Z Tobą nikt normalny nie będzie prowadził dyskusji. Skocz po pensję do urzędu.
                  • Gość: ZED fajnie sie kompromitujesz IP: 78.152.249.* 19.01.09, 03:40

                    • Gość: gość Re: fajnie sie kompromitujesz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.01.09, 06:41
                      Gość portalu: ZED napisał:

                      > fajnie sie kompromitujesz

                      Ty już nie musisz tego robić bo jesteś skompromitowany jak cała ta twoja PO.
                      Ciekawe gdzie pójdzie taka sierota jak ty po przegranych przez tych szubrawców
                      wyborach?
                      Zabawny jesteś - tak chwalisz PO a nie chcesz korzystać z "dobrodziejstw" jej
                      rządów w Polsce tylko siedzisz w Irlandii. Nie ufasz Tuskowi że w Polsce bedzie
                      druga Irlandia? Już się powoli zaczyna robić - wszystko leci na ryj.
                      • Gość: ZED Re: fajnie sie kompromitujesz IP: 78.152.236.* 20.01.09, 03:25
                        a kto powiedzial, ze nie korzystam? korzystam, place podatki,
                        zarabiam, tak jak i wy. i nie, nie jestem w PO, ale tez nie jestem
                        ukladowcem z PiS, jak niektore osoby na forum.

                        w dalszym ciagu czekam na argumenty. :)
                  • Gość: etatowiec Re: :D IP: 62.69.217.* 19.01.09, 07:51
                    dyzurny-malkontent napisał:

                    > ZED... ty nie wiesz co to argument. Z Tobą nikt normalny nie
                    będzie prowadził d
                    > yskusji. Skocz po pensję do urzędu.

                    teraz to i premia będzie, ciężko znaleść takich obrońców głupoty
    • andreas.007 a moze tak przeanalizowac stołki w Urzedzie Marsza 17.01.09, 12:01
      a moze by tak poprzeliczac stołki w Urzedzie Marszałkowskim,
      moze tutaj sie zbyt wiele dopłaca - a spokojnie mozna urzad
      przenieśc gdzies na Słoneczne - czemu ma byc w centrum miasta?
      • Gość: . Re: a moze tak przeanalizowac stołki w Urzedzie M IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 12:22
        Tam z kolei po dwóch pacjentów na jednym stołku.
    • Gość: Vkoorv "Biznes na służbie zdrowia będzie robiony" IP: *.chello.pl 17.01.09, 13:27
      No, jak peło zapowiadało, że biznes na służbie zdrowia będzie robiony, to będzie. Przedwyborcze zapowiedzi trzeba relizować.
      A wy stulić pyski i dalej karnie pełnić służbę, dziady!
    • Gość: mery Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 13:31
      MARSZAŁku! pRZECZYTAJ CO LUDZIE PISZĄ ,BO MOŻE NIE WIESZ KOGO
      MIANOWAŁEŚ I ZROBIŁEŚ DYREKTOREM!
    • Gość: mojzes panie dyrektorze jest pan kłamcą i marionetką!!! IP: 94.254.134.* 17.01.09, 13:37
      miasta.gazeta.pl/szczecin/1,88319,6165823,Konsolidacja_czy_manipulacja_.html

      oby przez pańską służalczość nie został pan mordercą!
    • Gość: patrząc z boku Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 13:43
      Nadal władze wojewódzkie nie mówią o żadnych konkretach. Nowy dyrektor jest na
      postronku tychże wyżej wymienionych - zrobi co mu rozkażą. Jakoś nie przekonują
      mnie jego wypowiedzi, hm... Żeby nie być posądzonym o populizm chcę powiedzieć
      tylko jedno - najpierw wybudujcie nowe budynki do których będziecie chcieli
      przenieść oddziały z Wojciecha i wtedy zabierajcie się za przeprowadzkę. Proszę
      bardzo - stwórzcie to fantastyczne Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem! Jestem
      jak najbardziej za!!! Ale najpierw to zróbcie. Nie odwrotnie. Jeśli najpierw
      zlikwidujecie szpital na Wojciecha to odkryjecie wasze prawdziwe intencje, czyli
      chęć likwidacji, bo na razie przenieść nie ma gdzie... Pozostałe argumenty
      podnoszone przez forumowiczów pomijam, chociaż też tkwią w nich ziarna prawdy...
      • Gość: wojtek Re: Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: *.globalconnect.pl 17.01.09, 16:21
        Dokładnie, proszę w aktualnej sytuacji nie nazywać tego przeniesieniem tylko likwidacją! Bo nazywanie tych baraków "Centrum" zakrawa na kpinę!A jak to bywa z "przenosinami" to po drodze zostanie wyciętych połowę łóżek i zacznie się bitwa na izbie przyjęć o miejsce na oddziale, dyrekcję oczywiście nie obchodzi selekcja pacjentów na izbie niech się martwi dyżurny.A jak się zaczną zgony,z braku miejsc, to będzie już musztarda po obiedzie.I wtedy kozłem będzie dyżurny, bo to, bo tamto.A tak nawiasem, to im więcej szczytnych haseł na szpitalach, ISO i tym podobnych bzdur, to tym większa lipa, bo przyszedł czas "pięknych opakowań" w których jest wielkie g.
    • Gość: elka Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: *.cable.smsnet.pl 17.01.09, 15:18
      Ze szpitala na ul. Wojciecha korzystają dzieci z całego województwa.A dzieci
      panie doktorze rodzi się coraz więcej!Wiem co mówię jestem położną!
      • rewers10 Re: Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek 17.01.09, 15:43
        szpital miejski zlikwidowany i dalej nie wiadomo CO Z BUDYNKIEM ?
        • Gość: gość Re: Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 15:49
          rewers10 napisał:

          > szpital miejski zlikwidowany i dalej nie wiadomo CO Z BUDYNKIEM ?

          POczekaj, sPOkojnie... :)
          Ludzie muszą trochę zaPOmnieć, a POtem...
          :)))
          • rewers10 Re: Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek 17.01.09, 15:57
            > POczekaj, sPOkojnie... :)
            > Ludzie muszą trochę zaPOmnieć, a POtem...
            > :)))

            mam nadzieję,że NIE ZDĄŻĄ
            • Gość: . Re: Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 16:16
              Oby.
              Ale pod koniec spłaszczą się, przepoczwarzą, pokryją śluzem, kałem,
              moczem, żeby tylko się prześlizgnąć, przepełznąć i dalej choć
              troszkę skubać.
              Będą skamleć, ślinić się, kłamć, pomawiać, żeby choć troszkę, żeby
              nie wrócić skąd przyszli...
              Będą się wzajemnie oskarżąć.
              No, bo teraz PEŁNĄ GĘBĄ.
              • Gość: . ( ps.) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 16:20
                TAKA JEST ICH WIARA.
            • Gość: gość Dyrektor szpitala kłamie i manipuluje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 16:19
              Dyrektor jest wart tego by wyzywać go najgorszymi obelgami i do tego
              napluć mu prosto w oczy.. i niech się tak czuje...

              Kłamie do tego jak najęty, bo obecnie pełno dzieci choruje i są
              wożone do szpitala w Zdrojach... niektóre w ciężkim stanie. sam tam
              byłem i widziałem... i naprawdę qrwa kląłem na czym świat stoi, że
              taki h...j może pozbawic ludzi szpitala na Wojciecha..... dojazd do
              Zdroi bez samochodu to horror, a z samochodem niewiele lepiej..

              a relacje pracowników pokazują, że mamy do czynienia z jakimś
              koszmarnym typem...

              naraża życie dzieci w sposób ewidentny ...

              Nie zdziwię się jak jakiś rodzic da mu kiedyś w pie...dol, i tego mu
              serdecznie życzę.
              • Gość: gość Niech szpitalem zajmą się specjalne służby.... CBA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 16:24
                qrwa mać!!!
              • Gość: dziadek Szpital winien być na prawo i lewobrzeżu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.09, 21:03
                Szczecin jest tak rozległym miastem,że nie można tworzyć
                Centrum na skraju miasta gdy dojazd nawet karetką zajmuje ponad 30
                min z przeciwnego krańca miasta.
    • Gość: freeman pan dyrektor IP: 212.145.254.* 17.01.09, 21:19
      pan Gonerko to czlowiek z chorobliwymi ambicjami ktory kroczy po
      trupach do celu. W tym przypadku moga to byc trupy dzieci nie
      dowiezione na czas do szpitala.
      • Gość: obserwator szpitalik to nie szpital IP: *.chello.pl 17.01.09, 23:22
        cześć
        dawno już nie byłem na forum GW,
        jak zawsze podejrzenia, insynuacje i obelgi oraz uzasadnione obawy a także cenne
        uwagi - słowem nic się nie zmieniło
        nieco z innej perspektywy chciałbym wiedzieć: co było w Szczecinie jak nie było
        szpitaliku przykościelnego? jak funkcjonowało miasto? czy rzeczy lub budynki raz
        dane mają być wiecznie lub pełnić taką samą funkcję? itd
        2. wyczytałem z wielu wypowiedzi decydentów, że Wojciecha pozostaje jako centrum
        ambulatoryjne z wieloma specjalnościami - wielekroć bywałem tam z dziećmi więc
        rozbudowa o kolejne specjalizacje cieszyłaby mnie (o ile to dojdzie do skutku).
        Bywałem też kilka razy w szpitalu, warunki słabe niestety. Raz leżałem w
        dzieckiem na obskurnej, zimnej sali na oddziale obecnego wiceprezydenta
        Jarmolińskiego i po kilku dniach mam uraz.
        3. idzie wieloletni kryzys finansowy czy się to komuś podoba czy nie i należy
        umiejętnie wydawać unijne pieniądze i zarządu województwa, zatem jeżeli nie
        teraz to kiedy uda się unormalnić sytuację?
        4. zgadzam się z przedmówcami: najpierw zacznijcie budować /ale nie jak
        Pleciugę/ i oddajcie centrum w Zdrojach, w międzyczasie przekształcajcie w
        centrum ambulatoryjne dla dzieci i młodzieży szpitalik na Wojciecha
        5. uwaga dla pana Hoka jest taka: niech wyjaśni jednoznacznie społeczeństwu
        Szczecina i okolic o co chodzi w całej tej sprawie, rozwieje wątpliwości i
        podejmie właściwe kroki służące dobru dzieci i młodzieży /dobro forumowiczów czy
        dobra partyjne mnie nie interesują/ czyli prawdziwych beneficjentów usług
        medycznych na ul. Wojciecha
        6. a media zamiast nas straszyć żelaznym wilkiem powinny rzetelnie przedstawiać
        stan rzeczy
        • Gość: . Re: szpitalik to nie szpital IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.09, 23:43
          Ach moja ty opoko kultury i zrównoważenia.
          A może jeszcze chcesz wiedzieć "co było w Szczecinie jak nie było"
          kościoła?
          albo "jak funkcjonowało miasto" kiedy jeszcze nie było obsadzone
          przez złodziei z PO?
    • dyzurny-malkontent czas przejazdu do Zdroi poniżej 8 minut?? Cud? 17.01.09, 23:39
      Dziecko dusi się w 2 minuty... karetka ma zdążyć w 8 minut? Może pogotowie też z Wojska Polskiego przeniesiemy do Zdunowa albo Zdrojów? Żeby Gunerko miał pełne łóżka...

      www.ratmed.pl/forum/viewtopic.php?p=71124&sid=dc1fb2a145f09c6e6addf9522a23984f
      art. 24.
      1. Wojewoda podejmuje działania organizacyjne zmierzające do zapewnienia następujących
      parametrów czasu dotarcia na miejsce zdarzenia dla zespołu ratownictwa
      medycznego od chwili przyjęcia zgłoszenia przez dyspozytora medycznego:
      1) mediana czasu dotarcia – w skali każdego miesiąca – jest nie większa niż 8
      minut w mieście powyżej 10 tysięcy mieszkańców i 15 minut poza miastem
      powyżej 10 tysięcy mieszkańców;
      2) trzeci kwartyl czasu dotarcia – w skali każdego miesiąca – jest nie większy
      niż 12 minut w mieście powyżej 10 tysięcy mieszkańców i 20 minut poza
      miastem powyżej 10 tysięcy mieszkańców;
      3) maksymalny czas dotarcia nie może być dłuższy niż 15 minut w mieście
      powyżej 10 tysięcy mieszkańców i 20 minut poza miastem powyżej 10 tysięcy
      mieszkańców.
    • Gość: Realistka Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: 83.168.75.* 18.01.09, 00:07
      Jestem wstrząśnieta większością wypowiedzi na forum ale najbardziej
      wk.... mnie podejście dyżurnego malkontenta! Czepiliscie się
      szpitala na Wojciecha chyba tylko z sentymentów bo reprezentujecie
      (tak jak ja zreszta) roczniki, które kiedyś w dzieciństwie były
      leczone w tym szpitalu. Mam pytanie, czy ktoś z Was był w tym
      szpitalu wewnątrz i oglądał te mury? STARE PRZEDWOJENNE NASĄCZONE
      BAKTERIAMI POKRYTE WIELOWARSTWOWĄ ILOŚCIĄ FARVBY. Po pierwsze
      szpitale w takich budynkach likwidowane są od podsatw żeby choróbska
      dalej nie wsiąkały w mury Po drugie - te budynki są pod nadzorem
      Konserwatora zabytków - spytajcie się specjalistów ile kosztuje
      wymiana głupich drzwi w tym budynku, okien, schodów, poręczy etc...
      to wam się odechce ładować kolejne miliony na remonty coraz droższe
      co roku. Po trzecie - odnosze się szczególnie do wspomnianego
      dyżurnego malkontenta - Panie albo pan bijesz pianę żeby ludziska
      sobie pogadali na forum albo jesteś nieprzytomny. W Szczecinie sa
      trzy szpitale w których przyjmowane są dzieci: na Arkońskiej, na
      Unii Lubelskiej, na Pomorzanach - tam tez są specjalistyczne
      poradnie dla dzieci A NA PRAWOBRZEZU NIE MA ŻADNEGO SZPITALA O TAKIM
      SPEKTRUM DZIAŁANIA! Mieszkam na lewobrzeżu i mam dziecko i nie mam
      samochodu - koszt dojazdu z Pogodna do Zdrojów taxi - to taptem 34
      zł a nie jeżdzę z dzickiem codziennie BO NIE MA TAKIEJ POTRZEBY
      ZAWSZE MOŻNA WYBRAĆ INNY SZPITAL Przecież nie ma rejonizacji!!!!!
      Jeżeli dziecko przykładowo zostanie w szpitalu zostaje mi
      komujnikacja miejska - tu moge tylko przychylić czoła że od Basenu
      Górniczego można by było tą komunikację polepszyć. Zresztą, kto tak
      jeździ z dziećmi do szpitala????? Jeżeli jest nagły wypadek to
      równie dobrze dziecko można opatrzeć w istniejących już szpitalach
      Jeżeli jest to tylko konsultacja - to jest POZ lub inni lekarze
      specjaliści ALE KRZYCZEĆ ŻE SZPITAL NA WOJCIECHA MA ZOSTAĆ W TYCH
      STARYCH MURACH????? TO JEST ABSURD TOTALNY! W dodatku w centrum
      zatłoczonego zaczadzonego i zadymionego do granic wytrzymałości
      Szczecina!!!!!! Podsumowując, uważam że dyskusja na temat szpitala
      na Wojciecha i jego dalszej bytności jest sztucznie rozdmuchiwana i
      czuję że przez związkowców z zainteresoanej placówki. Jak znam życie
      to niejeden już podmiot PADŁ ze względu na idiotyczne pomysły
      jajogłowych ze związków zawodowych, którzy utrzymywani są przez
      członków za ich pieniądze i sieją ferment żeby utrzymać sie jak
      najdłużej. A reszta nie wie o co chodzi i cicho siedzi.
      • andreas.007 Re: Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek 18.01.09, 00:19
        NAJPIERW NIECH ZBUDUJA, a potem niech likwiduja!

        Po prostu wszystko trzeba ronbic z głowa,
        a zlikwidowanie w tej chwili kryzysu oznaczac bedzie jedno...
        LIKWIDACJE, a nie zadne przeniesienie, bo na razie nie ma gdzie.

        Ja rozumiem, ze jest chetny na budynek i to wlasnie teraz,
        bo ceny spadły i legalnie moze wziac za grosze...
        a wybudowanie nowego szpitala bedzie juz kosztowac bardzo grubo!
        Tak wiec zlikwidowac zlikwiduja, ale nie bedzie nic w zamian!

        Prosze, skoro nawiazujesz do rocznika - pamietasz ile było kapielisk,
        zlikwidowali, a ile mamy teraz... nie powstało nic nowego!
        Tak samo bedzie tutaj...

        Ze szpitalami jest tak, jak z przedszkolami - zlikwidowali,
        a miejsc teraz brakuje...
        • dyzurny-malkontent Najpierw zbudujcie, potem sprzedawajcie! 18.01.09, 01:13
          Tak, dokładnie jak Andreas mówi - najpierw zbudujcie a później niech sobie ten budynek w tyłek wsadzą...
          Problem w tym, że w Szczecinie jedyne co rządy PO stworzyły, to nowa nazwa ulicy Jana Pawła II. Pewnie biedak z zaświatów puka się w głowę i zastanawia, czy te kilkaset tysięcy na zmianę dokumentów i jego pomnik na Błoniach nie uratowałoby życia kilku dzieciakom.

          Próbowałaś się realistko w tym mieście zarejestrować z dzieckiem do jakiegoś specjalisty? Przychodnia na Unii Lubelskiej to kpiny. Część szpitala na Pomorzanach też jest w stanie o którym piszesz - kilkanaście warstw farby i idioci z tytułami, którzy nie mają pojęcia o septyce.

          W Finlandii czy w Szwecji co 3 dekady burzy się szpital i buduje nowy, bo to taniej, bo technologia idzie. Problem w tym, że szczcińscy idioci zarządzający służbą zdrowia chcą dzieci przeprowadzić do stwarzającego zagrożenie epidemiologiczne starego, rozlatującego się szpitala na zadupiu Szczecina. Nie zbudowali nic, nie poprawili w żaden sposób dostępności usług, jakości, bezpieczeństwa. Ich działania to degrengolada umysłowa. Nie potrafią sporządzić jednego rzetelnego raportu o służbie zdrowia, który upubliczniony i zawierający dane mógłby stać się podstawą merytorycznej dyskucji. Czemu? Bo tam pociotki pracują, którym zależy na pensji a nie na robocie....

          Kononowicz przy szczecińskiej PO to szczyt inteligencji i prorozwojowego myślenia.
          • dyzurny-malkontent Re: Najpierw zbudujcie, potem sprzedawajcie! 18.01.09, 01:18
            I jeszcze jedno realistko: zobacz w ilu szczecińskich szpitalach idioci trzymają dystrybutory na plastikowe ochraniacze na obuwie? Wiesz po co? Żeby mniej sprzątać. Epidemiolodzy pukają się w głowę. Ludzie opuszczając oddział zdejmują te obuwie, nie myją rąk, czasem do domu do wielokrotnego użytku zabierają... wynosząc zjadliwe szpitalne bakterie.
            Niestety głupota lekarzy jest tu maskowana zyskiem z tych dystrybutorów i oszczędnościami na myciu podłogi...
            I taka jest cała służba zdrowia reprezentowana przez dr pokroju Gonerki... czekam aż umrze przez niego dziecko, żeby mu sprawę założyć sądową. Razem z pozostałymi odpowiedzą za krycie karetek i likwidowanie szpitali.

            Zamknięte przez Masojciową szkoły i przedszkola to drobiazg...
          • jack_sparrow_pl Re: Najpierw zbudujcie, potem sprzedawajcie! 18.01.09, 11:26
            w Warszawie zlikwidowano łóżka pediatryczne i teraz brakuje ich ok. 100, czyli
            cały jeden szpital
            przy zwykłej grypie już są problemy, nie potrzeba większej epidemii
    • Gość: Realistka Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: 83.168.75.* 18.01.09, 00:46
      Acha i jeszcze jedno do wcześniejszej mojej wypowiedzi. Moje
      kilkudniowe dziecko z rozpoznanym odmiedniczkowym zapaleniem nerek
      trafiło do szpitala na Pomorzanach a nie na Wojciecha, który szczyci
      sie najlepszą diagnostyką nefrologiczną w regione północno-zachodnim
      Polski! W szpitalu na Pomorzanach dziecko przebywało 14 dni I jakoś
      nie narzekałam dojeżdżając do tego szpitala z Pogodna. Byłam tam
      codziennie aby odciążyć pielęgniarki w opiekowaniu się moim
      dzieckiem. Dlatego uważam dalej że akcja z pseudo utrzymaniem
      szpitala na Wojciecha to idiotyzm. Mam inne pytanie : czy centrum
      zdrowia matki polki to jest w centrum zdrowia matki polki w Łodzi
      jest w Centrum Łodzi tak jak Szpital Dziecięcy w Szczecinie?????? Bo
      o ile mi wiadomo to NIE i leży w zasadzie w odległości takiej jak
      Zdroje od centrum szczecina
      • Gość: gość Re: Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.09, 01:03
        Gość portalu: Realistka napisał(a):

        > Acha i jeszcze jedno do wcześniejszej mojej wypowiedzi. Moje
        > kilkudniowe dziecko z rozpoznanym odmiedniczkowym zapaleniem nerek
        > trafiło do szpitala na Pomorzanach a nie na Wojciecha, który
        szczyci
        > sie najlepszą diagnostyką nefrologiczną w regione północno-
        zachodnim
        > Polski! W szpitalu na Pomorzanach dziecko przebywało 14 dni I
        jakoś
        > nie narzekałam dojeżdżając do tego szpitala z Pogodna. Byłam tam
        > codziennie aby odciążyć pielęgniarki w opiekowaniu się moim
        > dzieckiem. Dlatego uważam dalej że akcja z pseudo utrzymaniem
        > szpitala na Wojciecha to idiotyzm. Mam inne pytanie : czy centrum
        > zdrowia matki polki to jest w centrum zdrowia matki polki w Łodzi
        > jest w Centrum Łodzi tak jak Szpital Dziecięcy w Szczecinie??????
        Bo
        > o ile mi wiadomo to NIE i leży w zasadzie w odległości takiej jak
        > Zdroje od centrum szczecina

        Widać "realiskta", że pracujesz nawet PO godzinach i w łikendy :)))
        w pewnych sytuacjach jest to chwalebne... tak a propos a Ty była
        kiedy w Zdrojach i ich syfie z bakteriami biegającymi jak koty po
        korytarzach??? Nie zasłaniaj sie palancino Pomorzanami i
        nefrologią... W szpital na Wojciecha już wsadzono pieniądze, a
        wszyscy wiedzą że zlodziejom urzędniczo-partyjnym chodzi o kase za
        tę nieruchmość...

        W szpital na Wojciecha można włozyć więcej pieniedzy i go
        odpowiednio wyremontować... stare mury to nie jest problem..

        problemem w tym miescie jest zlodziejska mentalność władz i
        zachłannośc sięgająca zenitu... nawet kosztem dzieci. Więc spadaj
        fujaro niegrzeczna z tymi swoimi pierdołami, wielu już tu takich
        było... między innymi liczni obrońcy Krzystka.. na szczescie poszli
        se w pis-du
        • Gość: Realistka Re: Dyrektor szpitala: Za dużo pustych łóżek IP: 83.168.75.* 18.01.09, 11:36
          Wyobraź sobie palancie - grzeczność za grzeczność - że znam szpital
          w Zdrojach i jakoś nie widziałam bakterii latających po korytarzach
          Gościu. Być może teraz, gdy jest bardzo obłożony m.in. na skutek
          przejęcia oddziałów ze Szpitala Miejskiego higiena i septyka moze
          budzić wiele do zyczenia. Ale to nie jest powód, aby szpital na
          Wojciecha istniał. Przyłączam sie do każdego głosu, który mówi -
          najpierw zbudujcie potem likwidujcie. Ale w sytacji gdy są 3 inne
          szpitale mające oddziały dziecięce nie widze przeszkód aby teraz
          likwidować szpital na Wojciecha i BEZWZGLEDNIE kontrolować budowę
          nowego centrum w Zdrojach!!!!!!!! I nie popieram Gościu PO co
          chciałeś zaznaczyć pisząc że pracuje PO godzinach. Moge tylko
          powiedzieć ze najlepiej takich jak Ty podobnych pesymistów i
          ignorantów należałoby wysadzać w powietrze razem z tymi szpitalami
          bo też jesteś taką gnidą żerującą na ludzkim organiźmie Weź się
          k..... do roboty a nie krytykuj innych. Najlepiej siedzieć i
          marudzić Pojdź na sesje sejmiku - drzwi sa otwarte - i zacznij
          działać. Podaj propozycje usprawnienia szczecinskiej sluzby zdrowia
          Ale ty tego nie zrobisz bo gdybyś został radnym to jak większość
          radnych masz gó... do powiedzenia i czekać bedziesz tylko na diete
          Dlaczego nie ruszysz posad i nie zaczniesz rozliczać Husejki za
          fordy mondeo; wynajmwanie w kilkunastu punktach miasta biur dla
          urzedasó za grube, powtarzam grube pieniądze? za utopine w jakiejś
          aferze Gondorowej wielkie miliony urzedu miasta Gdyby zebrać te
          miliony to znalazłyby się pieniądze na budowe nowego centrum zdrowia
          dziecka Ale Ty wolisz bluzgać na innych I jeszcze jedno: nie
          obarczaj mnie tymi działaniami tylko się do mnie przyłącz Bo mam
          wrażenie ze bliskie twoim poglądom są idee Samoobrony
          Ach szkoda gadać......
          • andreas.007 Powinni gwarantowac wlasnym majatkiem 18.01.09, 12:47
            Polityko-urzednicy mowiacy takie rzeczy, obiecujacy
            powinni gwarantowac wlasnym majatkiem notarialnie,
            a w przypadku, gdy przez nastepne lata nie zrealuzuje sie,
            to nalezaloby rekwirowac ich majatek!

            Powtarzam zlikwidowano kapieliska,
            ale do tej pory nie powstaly zadne nowe.
            Wspomnialem o przedszkolach, a teraz biora sie za szpitale.

            A szpital, to duzo wieksza i bardziej skomplikowana inwestycja,
            chyba, ze chca zeby dzieci umieraly, a wtedy rzad moze szybciej
            dofinansuje i pomoze idiotom wypelnic luke...

            Jezeli beda gotowe realne projekty,
            zapewnione ich finansowanie, to wtedy bardzo prosze,
            ale nie na wariata....

            Na przykladzie miasta prosze bardzo ile to juz obiecano nam
            stadionow, aquaparkow, hal... to tylko gadanie idiotow.
            Przeciez mielismy miec stadion w 2012 gotowy na Euro,
            mielismy na jesieni rozpoczac budowe hali i aquaparku...
            To nie jest takie proste - teraz mamy kryzys,
            a wiec nalezy sie okopac na pozycjach ktore mamy,
            przeczekac, a za dwa lata dopiero liczyc na inwestycje,
            ale nie wolno przegapic tego momentu!
            • dyzurny-malkontent No co Ty! Na żony i kochanki przepisują... 18.01.09, 16:24
              Przecież politycy, jak Krzystek przepisują mieszkanie na swoją rodzinkę... nie mieliby w razie czego czym gwarantować.
              Poza tym te ćwoki dają sobie prawo do mylenia się w sprawie życia i śmierci ludzi...
              • andreas.007 Re: No co Ty! Na żony i kochanki przepisują... 18.01.09, 16:27
                Masz racje z tym byłby problem,
                ale moznaby przyjac takie niekonstytucyjne załozenie,
                ze musza wykazac sie majatkiem zeby objac stanowisko
                lub partia za nich zakłada...
    • Gość: FRED Ściema IP: *.globalconnect.pl 18.01.09, 08:26
      Głównym powodem tej całej akcji jest położenie szpitala w samym centrum
      szczecina, na gruncie , za który koledzy z PO mogą dostać ( dostali?) dużą kasę.
      Cała reszta to populistyczna ściema. Gdyby szpital na Wojciecha był w tym samym
      budynku , ale położony daleka od centrum, nikt by się "nie przejmował" jakąś tam
      matką czy dzieckiem.
      Zresztą ze szpitalem kolejowym/miejskim ta sama historia.
    • Gość: gość Posłużmy się analogią IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.09, 14:38
      To tak jakby rozpadający się Most Długi(przyjmijmy że jedyny w mieście) zamknąć,
      a następnie zacząć budować nowy gdzieś obok. A co w tym czasie mają zrobić
      mieszkańcy? Mają jeździć na prawobrzeże przez "autostradę" albo przez Niemcy?
      A może trzeba najpierw zbudować nowy most a dopiero potem zamknąć stary?
      • andreas.007 Re: Posłużmy się analogią 18.01.09, 14:51
        ale po co wymyslac...
        Niech Urzad Marszałkowski majacy zamiar zmienic siedzibe,
        niech najpierw sie wyprowadzi z zajmowanych lokali,
        a potem wynajdzie, wyremontuje nowa siedzibe...
        • Gość: gość Re: Posłużmy się analogią IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.09, 14:54
          andreas.007 napisał:

          > ale po co wymyslac...
          > Niech Urzad Marszałkowski majacy zamiar zmienic siedzibe,
          > niech najpierw sie wyprowadzi z zajmowanych lokali,
          > a potem wynajdzie, wyremontuje nowa siedzibe...

          Jesteś okrutny, Andereas ;)
          • andreas.007 Re: Posłużmy się analogią 18.01.09, 15:11
            ale czemu okrutny - mysle, jak ZED,
            po co dokladac do lokalu, ktory i tak opuscic chca,
            jak opuszcza, to pieniadze, ktore wydałoby sie na dzierzawy,
            a takze pozyskane z ewentualnego wynajecia lub sprzedazy,
            mozna bedzie ulokowac w nowe lokum!
            • andreas.007 Re: Posłużmy się analogią 18.01.09, 15:16
              Mam nadzieje, ze gdy beda zakupywane auta dla urzedu,
              to najpierw sprzedadza dotychczas uzywane - po co dokladac,
              w potem kupia zgodnie z procedura przetargowa nowe...
        • rewers10 Re: Posłużmy się analogią 18.01.09, 14:55
          członkowie PO niech złożą rezygnację, a my na nich POtem zagłosujemy
      • dyzurny-malkontent Masojciowa przez 6 lat szkoły nie zbudowała... 18.01.09, 16:26
        A budowa porządnego szpitala to nie zwykła rozbudowa bylejakiej szkółki na Warszewie. Władze PO w regionie niczego dotąd nie zbudowały, tyle że ulicy zmieniły nazwę. Zatem nie licz, że będą w stanie nawet ze środkami z UE wybudować coś, co by zaczęło działać. Realnie trzeba 4 lat na wybudowanie funkcjonującego szpitala a Krzystek już obiecał, że będzie budował wszystko do 2050 roku...
    • Gość: MEGAPRZEWAŁ Psy szczekają, karawana jedzie dalej IP: *.tktelekom.pl 18.01.09, 20:23
      Możemy sobie tutaj wylać nasze żale na tym forum i to wszystko. Ci którzy
      dorwali się do władzy i traktują "miasto jak firmę" nasze narzekania mają
      wliczone w rachubę. Co było ze szpitalem miejskim? Wszyscy krzyczeli a oni i tak
      zrobili co chcieli. Tak tez będzie teraz i żaden dyżurny malkontent ze swoim
      odgrażaniem się nic tu nie poradzi, niestety.
      Wystarczy przejrzeć krótką historię miasta:
      odszkodowanie za grunty pod hipermarket na Mieszka - zapłaciło miasto czyli my,
      mieszkańcy
      odszkodowanie za machloje z Pogionią - zapłacimy my, mieszkańcy
      afera mieszkaniowa - wywiną się
      likwidacja szpitali, szkół i przedszkoli - wszystko będzie "zgodne z prawem i
      przepisami"oraz "uwarunkowane ekonomicznie"

      To jest Szczecin właśnie.
      • andreas.007 To jest NAPAD! 18.01.09, 21:22
        Niestety masz racje...
        Moga i podejmuja idiotyczne decyzje,
        w najlepszym razie nic nie wnoszace,
        a w najgorszym skazujacym nas na kary milionowe...
        a nic, dosłownie NIC nie ponoszac konsekwencji!

        Pan Krzystek miasto porównał do firmy,
        tylko, ze w firmie za swoje idiotyczne decyzje
        poniósłby konkretne i wymierna konsekwencje,
        a tu ma 20 tysiecy co miesiac i on kryzysu zadnego nie czuje!
        A plany sobie modyfikuje i tylko co kilka miesiecy
        komunikuje nam swoje najnowsze pomysły, a zadnych nie realizuje!

        Dadza dla radio ESKA 1,6 miliona zlotych na koncert,
        a czyzby nie bylo w Szczecinie nikogo
        kto mógłby zrobic taki festiwal?
        Potem narzekamy, ze nic sie u nas nie dzieje,
        to dlaczego nie popieramy swoich, nasze inicjatywy...
        chcemy byc stolica kultury, zeby inni nam to zrobili?

        Teraz mowia o likwidacji kolejnego szpitala,
        niby zeby wybudowac centrum opieki nad matka i dzieckiem...
        a na razie to nic sie nie buduje, a tylko mowi o wbijaniu łopat...

        Odnosze wrazenie, ze ktos chce rozkraść ten Szczecin
        nie tylko z mieszkan, ale i z czego sie da...
        TO JEST NORMALNY NAPAD!
      • Gość: gość Re: Psy szczekają, karawana jedzie dalej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.01.09, 10:19
        Gość portalu: MEGAPRZEWAŁ napisał(a):

        > Możemy sobie tutaj wylać nasze żale na tym forum i to wszystko. Ci
        którzy
        > dorwali się do władzy i traktują "miasto jak firmę" nasze
        narzekania mają
        > wliczone w rachubę. Co było ze szpitalem miejskim? Wszyscy
        krzyczeli a oni i ta
        > k
        > zrobili co chcieli. Tak tez będzie teraz i żaden dyżurny
        malkontent ze swoim
        > odgrażaniem się nic tu nie poradzi, niestety.

        Ja mimo wszystko nie trace nadziei... może kiedyś ktoś tych
        skur..synów rozliczy i powsadza do więzień na długie lata.. to
        złodziejstwo uprawiane w biały dzień, na oczach wszystkich i bez
        żenady jest po prostu szokujące...

        Życzę tym wszystkim decydentom, dyrektorom etc. długich lat
        więzienia w przyszłości...
        • Gość: . Re: Psy szczekają, karawana jedzie dalej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.01.09, 11:20
          Tak!
          Tak!
          Tak!
          Rozliczymy ich kiedyś.
        • rewers10 Re: Psy szczekają, karawana jedzie dalej 19.01.09, 16:35
          >
          > Życzę tym wszystkim decydentom, dyrektorom etc. długich lat
          > więzienia w przyszłości...

          oby, bo to jedyna przestroga dla następców
    • dyzurny-malkontent Pandemia grypy w Szczecinie? Przepełnienie? 20.01.09, 17:21
      Czy już w Szczecinie mamy do czynienia z pandemią grypy? Czy brakuje już łóżek w szpitalach?
      Co Gonerka zrobi, jak skończą się miejsca w szpitalach w razie pandemii? Będzie ich kład w wyremontowanych biurach urzędu marszałkowskiego?
      • rewers10 Re: Pandemia grypy w Szczecinie? Przepełnienie? 20.01.09, 18:42
        to zwykłe przeziębienie i możesz sobie leżeć w domu
        • dyzurny-malkontent Re: Pandemia grypy w Szczecinie? Przepełnienie? 21.01.09, 00:10
          Mogę, ale ja nie jestem dzieckiem... w razie czego nie umrę od przeziębienia w jeden dzień, gdy zabraknie łóżek, bo jakiś lekarzyna postanowi zmniejszyć liczbę łóżek w centrum miasta, żeby banda pociotków i krewnych królika mogła więcej nakraść nic nie robiąc na lewo danych im stołkach przez partyjniacką sitwę.
          • andreas.007 Re: Pandemia grypy w Szczecinie? Przepełnienie? 21.01.09, 00:32
            wyleczyłem sie mlekiem na miodzie z czosnkiem,
            no i na stawianiu baniek - polecam!
            Konwencjonalna medycyna jest nieoplacalna...
            w ogóle leczenie jest nieopłacalne dla miasta i wojewodztwa.

            Juz kupuje sobie ziółka... takze na uspokojenie... polecam.
            • Gość: gość Re: Pandemia grypy w Szczecinie? Przepełnienie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.01.09, 12:47
              andreas.007 napisał:

              > wyleczyłem sie mlekiem na miodzie z czosnkiem,
              > no i na stawianiu baniek - polecam!
              > Konwencjonalna medycyna jest nieoplacalna...
              > w ogóle leczenie jest nieopłacalne dla miasta i wojewodztwa.
              >
              > Juz kupuje sobie ziółka... takze na uspokojenie... polecam.
              >

              No qrwa jasna, no! Andreas coś Ty chopie narobił?!!! teraz jak te
              nasze konowały przeczytają, albo szczególnie ten Gonerka, to zaczna
              zapisywac na wszystko mleko i czosnek! Na wcząs muzga i inne
              nowotfory czy przypadłości dziecience...

              A dla bardziej nerwowych, czyli dla forumowiczuf, wqrwionych takim
              leczeniem i traktowaniem jakies qrwa ziółka uspokajające .. no!!!
              • Gość: . Re: Pandemia grypy w Szczecinie? Przepełnienie? IP: *.cust.tele2.pl 21.01.09, 13:04
                Gonerko i reszta bazuje na takich półgłówkach jak ty.
                • rewers10 Re: Pandemia grypy w Szczecinie? Przepełnienie? 22.01.09, 17:16
                  w przychodniach już pogrom, a to podobno dopiero początek
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka