Dodaj do ulubionych

Problem z taksówką!!!

13.12.19, 17:35
Mam problem, zamówiłam taksówkę w korporacji, która nie przyjechała na czas. Gdy zadzwoniłam ponownie poinformowano mnie, że przez omyłkę ominięto moje zgłoszenie, a obecnie nie dysponują wolną taksówką i nie mogą zrealizować mojego zamówienia. W wyniku powyższej sytuacji spóźniłam się na pociąg i nie dotarłam na płatny kurs makijażu. Czy w związku z tym mogę dochodzić zwrotu  poniesionych kosztów podróży i kosztów poniesionych za kurs?
Obserwuj wątek
  • Gość: gość.321 Re: Problem z taksówką!!! IP: *.ip.oxynet.pl 13.12.19, 21:56
   Uważam, że w ramach reklamacji możesz domagać się zwrotu całości poniesionych kosztów. Reklamacja winna być zgłoszona pisemnie lub ustnie w siedzibie przedsiębiorcy, a wysokość poniesionych kosztów udokumentowania i szczegółowo uzasadniona. Każda reklamacja jest indywidualnie rozpatrywana.
   • k.cielecy Re: Problem z taksówką!!! 13.12.19, 22:17
    Wiem, że mam prawo do reklamacji w ciągu 12 miesięcy od dnia, gdy usługa nie została wykonana lub wykonana należycie. Ale co ze zwrotem kosztów? Mogę domagać się zwrotu w całości, czy jedynie kosztów biletów PKP?
    • Gość: gość.321 Re: Problem z taksówką!!! IP: *.ip.oxynet.pl 13.12.19, 22:45
     Odnośnie wysokości poniesionych strat to można żądać całości zwrotu kosztów tylko należy udowodnić, iż spóźnienie na pociąg, a później na opłacony kurs pozostawało w związku przyczyno-skutkowym z zaniechaniem przyjazdu taksówki, a w tym czasie nie mogłaś dostać się na kurs innym środkiem transportu np. kolejnym pociągiem.
     • k.cielecy Re: Problem z taksówką!!! 13.12.19, 22:51
      Jeżeli moja reklamacja nie zostanie uznana, to oczywiście mogę dochodzić się swoich praw na drodze sądowej. W takim wypadku lepiej skorzystać z pomocy powiatowego rzecznika konsumenta czy kogoś innego ? Bo słyszałam, że udziela on bezpłatnych porad związanych z naruszeniem interesów konsumentów i może wystąpić w moim imieniu do przedsiębiorcy z żądaniem wyjaśnienia problemu itd. Ale nie jest on jednak osobą uprawnioną do rozstrzygnięcia zaistniałego sporu.
      • Gość: gość.321 Re: Problem z taksówką!!! IP: *.ip.oxynet.pl 13.12.19, 22:55
       Wydaje mi się, że rzecznik to najbardziej odpowiednia osoba przy takiego typu sprawach.
       • k.cielecy Re: Problem z taksówką!!! 13.12.19, 23:08
        Gdzie mogę znaleźć dane teleadresowe rzecznika.
        • Gość: gość.321 Re: Problem z taksówką!!! IP: *.ip.oxynet.pl 14.12.19, 02:00
         Dane teleadresowe rzeczka najbliższego miejscu zamieszkania można znaleźć za pomocą wyszukiwarki instytucji udzielających pomocy konsumenckiej. Wyszukiwarka jest dostępna na stronie www.uokik.gov.pl .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka