IP: *.torun.mm.pl 22.09.04, 09:08
Podobnie jest w gimnazjach, gdzie obowiazkowo pobiera sie pieniadze od
uczniow na kserowanie arkuszy probnych egzaminow.
Obserwuj wątek
    • Gość: gimnazjalista Re: Papiery IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.04, 10:03
      Nie widzę problemu.
      Dzień przed egzaminem każdy przynosi parę arkuszy papieru. Ołówek,
      linijeczka...
      Pytania też można wcześniej podać.
      I tak wiadomo, że niezdana matura to tylko kłopot dla nauczycieli, bo muszą się
      jeszcze raz zebrać w sierpniu.
      • Gość: Rybka matura dziadem pachnaca IP: 62.225.152.* 22.09.04, 13:51
        "Nawet arkusze z zadaniami zostały przygotowane przez naszych pracowników w
        ramach pensji, bez dodatkowego wynagrodzenia" - droga pani p.o. dyrektor to po
        co pani pracownicy przychodza do pracy?
        Z pani stwierdzenia nalezaloby wnioskowac, ze to tylko
        dzieki "wspanialomyslnosci i bezgranicznemu zaangazowaniu" w godzinach
        normalnej pracy powstaly te arkusze z zadaniami. Matura jest RAZ w roku, a
        pani "pracownicy" dostaja pensje za 360 dni PRACY w roku.
        Wiec niech sie pani nie osmiesza i nie oczekuje wyrazow szczegolnego uznania
        oraz dodatkowej wielotysiecznej premii za te prace.
        A skoro w tym dziadostwie nie ma pieniedzy na sfinansowanie "nowej" matury, to
        po cholere ja zmienialiscie? Moze najtaniej i najlepiej byloby ja calkiem
        zlikwidowac i zostawic tylko egzaminy wstepne na studia. W koncu po co ta
        kolekcja papierow, skoro i tak nie maja one wiekszego znaczenia.
        Czy uda sie w Polsce kiedys cos takiego wprowadzic co przyniesie prawdziwe
        zyski bez dodatkowych obciazen dla "ofiar" tych chorych, dziadostwem i korupcja
        smierdzacych "reform"???
      • Gość: Kate Re: Papiery IP: *.sympatico.ca 22.09.04, 16:51
        JA tez nie widze problemu zeby teraz przedyskutowac z rodzicami maturzystow ze
        za probna mature za owe arkusze zeby kazdy zaplacil.2 zl to nie majatek i moze
        odstresowac uczniow .Bo to jednak pierwszy powazny egzamin w ich zyciu.A nie
        teraz szkoly wyluskaja pieniadze a potem sie okaze ze jakies klopoty sa z
        prawdziwa matura i dopiero bedzie zamieszanie.
        Z drugiej strony to z ta matura to tez moznaby sie zastanowic skoro pytania
        znane sa w necie na dzien przed egzaminem i trzeba potem uniewazniac.Po co
        to?moze faktycznie lepszy pomysl - egzaminy na uczelnie- odsiew bedzie juz przy
        wstepnych egzaminach.
    • Gość: WK Re: Papiery IP: *.ig.pwr.wroc.pl 22.09.04, 14:19
      Cytuję z wypowiedzi p.Marii Magdziarz p.o. dyrektora Centralnej Komisji
      Egzaminacyjnej w Warszawie: "[..] Nawet arkusze z zadaniami zostały
      przygotowane przez naszych pracowników w ramach pensji, bez dodatkowego
      wynagrodzenia [..]"
      A cóż innego należy do statutowych zadań Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jak
      nie przygotowywanie i organizowanie egzaminów?
    • Gość: haha DObrze a mozna karta kredytowa :F IP: *.telsten.com / *.telsten.com 22.09.04, 16:10
      DObrze a mozna karta kredytowa :F
    • Gość: adalb a co tam IP: *.torun.mm.pl 22.09.04, 18:32
      Uczniowie płacą już nauczycielom za kserówki potrzebne na lekcje oraz za
      dekorowanie sali, o mały włos płacilibyśmy też za fakultety. Więc pewnie
      będziemy jeszcze płacić za maturę. No bo przecież szkoła jest za darmo.
      • Gość: mm Re: a co tam IP: *.lodz.dialog.net.pl 23.09.04, 19:48
        przecież to normalne, płaci się za ksero, korzystanie z internetu (w ramach
        lekcji informatyki)nie wspominając o innych datkach. Mój syn zdawał już próbną
        maturę w czerwcu, w listopadzie ma następną.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka