Dodaj do ulubionych

Most na razie wirtualny

03.02.06, 18:16
To co poseł Mężydło dał plamę, czy też niedoszły wojewoda Kwiatkowski chciał
się przed toruńczykami popisać i udowodnić, że coś robi w urzędzie miejskim ?
Obserwuj wątek
      • realista333 Re: Most na razie wirtualny 05.02.06, 10:55
        mpokladecki napisał:

> Zaczyna sie PiSokracja. Mężydło zamiast pomóc to szkodzi naszemu miastu. Boje
        > sie co bedzie jak ta formacja porządzi do końca kadencji. :(((

W 2004 roku, kiedy komitet SPOT przyznawał fundusze, też rządził PiS???

• tomek_bg To taki prlowski system inwestycyjny. Zaczynamy 03.02.06, 22:30
      budowę, a potem się zobaczy. Nie do wiary, że nie wiedzieli o tym, że w
      budżecie państwa kasy nie będzie. A mówienie o funduszach UE w perspektywie 600
      mln. to zbytni optymizm. Nie mniej most Toruniowi jest potrzebny i miejmy
      nadzieję, że powstanie nie ten, to inny.
    • saul_bydgoszcz Re: Most na razie wirtualny 03.02.06, 23:58
      witam,
      Chcę zaznaczyć, że wyrażam swój pogląd.

Ten projekt był od początku na wyrost i raczej jednak marzeniem, niefortunnym i
      niezbyt fair wobec Bydgoszczy.
      Nie od dziś wiadomo, że priorytetem rozwoju sieci drogowej w województwie jest
      autostrada A1(dla Torunia) i droga ekspresowa S5(dla Bydgoszczy). W moim
      odczuciu jest to uczciwy kompromis otwierający pole dla rozwoju tak Bydgoszczy
      jak i Torunia. W Torunu podjęto nie do końca uczciwe próby - nazwę to
      projektu "15" - która niestetu miałaby uderzać w interes sąsiada. Myślę, że
      sporo osób wie co mam na myśli.
      Myślę, ze Toruń powinien skoncentrować się wstępnie odpowiednim poprowadzeniu
      ruchu tranzytowego przez poligonówkę i docelowo wschodnia obwodnicą.

Strategia rozwoju autostrad i dróg ekspresowych została określona w
      ministerstwie i te inwestycje (A1/S5) powinny być priorytetem dla województwa.
        • jakub_lauder Re: Most na razie wirtualny 04.02.06, 10:59
          Potrzeb wiele, a pieniedzy malo. Bo i Torun i Bydgoszcz maja ogromne problemy
          komunikacyjne. Dla mnie najciekawsze caly czas jest decyzja samorzadu
          torunskiego o wydaniu tych nastu milionow zlotych na projekty, gdy nie wiadomo
          tak naprawde "co, gdzie i kiedy".
    • tomjab Re: Most na razie wirtualny 04.02.06, 13:55
      Od poczatku mowilem, ze ten most jest tylko w wyobrazni. Nie moze byc tak ze
      przez 10 lat, czy nawet dluzej planuje sie most w jednym miejscu potem
      przychodzi nowa ekipa i zmienia lokalizacje. W koncu zaden z fachowcow nie
      zaopiniowal pozytywnie tej lokalizacji. Ale winny juz jest to posel mezydlo a
      nieudacznik kwiatkowski umywa rece!!!
      • muvon200 Re: Most na razie wirtualny 04.02.06, 14:13
        ok. ALe nie wiem o co chodzi? Czyżby nie miało tego mostu być? Ktos pisął o
        tym? Przecież to tylko Męzydlenie takie było. Na pewno będzie most. Co do
        pytania jednego zkolegów to wiadomo, że walenie kasy w jedno miesce pozbawia
        jej innych. To jasne chyba prawda? Uważam, że most powinien być i to jak
        najszybcie . Co do lokalizacji to nie wiem bo nie mieszkam w Toruniu a to Wy
        przeciez znacie swoje miasto i powinniście zadecydować. Powodzonka.
    • kdesw Re: Most na razie wirtualny 04.02.06, 21:36
      To sa dezyzje polityczne ,a nie merytoryczne.Plan budowy mostu ma zwiazek
      przyczynowy z układem sił przed i po wyborach.Most miał niby być wpisany do
      planu krajowego,a nie został,układ sił polityczny wówczas był inny,wysokie not.
      PO,grupa wsparcia "Ordynacka",wsparcie SLD,odwrócona kota ogonem,dziś Ci co
      wówczas milczeli,wskazują absurdalność planów budowy mostu,sprawa powróci,kiedy
      miejscowi działacze PiS.LPR.Samobrony,będą musieli się wykazać,że coś robią.
      • mochris Re: Most na razie wirtualny 05.02.06, 08:41
        Za pieniądze włożone w projekt, które prawdopodobnie zostaną i Torunia. Mamy
        oddaną poligonówkę oraz pół Trasy Andersa a na Podgórzu nadal jeżdzi się
        fatalnie. Jak na razie cicho jest o budowie połączenia między nimi. A co z
        remontem wiaduktu na Placu Armi Krajowej. Węzeł Kluczyki, który miał być oddany
        razem z poligonówką w dalszym ciągu jest wirtualny.
        • kpt.nikt Re: Most na razie wirtualny 05.02.06, 12:18
          Okaże się że za jakiś czas, kiedy to politycy wreszcie przepchną sprawę mostu w Toruniu, wykonany projekt będzie nieaktualny, nie spełniający jakichśtam warunków i pieniądze wyrzucone w błoto bo trzeba będzie robić nowy projekt.
          Można jednak uznać że Zaleski zrobił sobie tym projektem niezłą kampanię wyborczą.
          • saccularius Re: Most na razie wirtualny 05.02.06, 13:37
            W tym forum można dostrzec "polskie" spojrzenie na życie. Nieważne co zrobił to
            i tak jest zły bo jest z tego i z tego. Ja też nie lubię SLD, ale to nie znaczy,
            że wszyscy z SLD są "be". Myślę ze pan Zaleski nie ma dużo do powiedzenia, bo to
            nie władze samorządowe zawiniły tylko rządowe. Przez jakieś głupie gry
            polityczne kolejne 100 lat będziemy stać w korkach na jednym moście, kiedy to
            miasto będzie się rozrastało i potrzebny będzie nie drugi most, ale piąty i
            dziesiąty. Dziękuje to jest moja opinia. Trzeba się poważnie zastanowić, kogo
            się oskarża o zablokowanie tak ważnej inwestycji, bo przecież nie można winić
            kogoś tylko za to, że jest z SLD, prawda??
            • saccularius Re: Most na razie wirtualny 05.02.06, 13:40
              A pozatym Zalewski nie zrobił sobie kampanii, bo wiadomo, że jeśli (nie daj
              Boże) most nie dojdzie do skutku to ludzie na Zalesia nie zagłosują, taka prawda
              a wy tu o kampanii wyborczej, kiełbachą było SKM, bo cos ucichło ostatnio. To,
              co nam pozostaje to pisać zażalenie do ministra Polaczka, albo się modlić (nie
              koniecznie powiązywać to z Moherami)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka