Dodaj do ulubionych

przesiadka frankfurt

IP: 89.228.118.* 24.03.10, 20:43
w czerwcu lecę do miami, i przesiadkę mam we frankfurcie, w terminalu 1. jestem ciekawa, czy we frankfurcie będę musiała przechodzić odprawę i jak wygląda sprawa całej tej przesiadki. wysiadam z samolotu i ide po bagaże, czy od razu wsiadam do następnego samolotu? lecę lufthansą, i zaczyna się coraz bardziej stresować, bo to mój pierwszy lot z przesiadką.
Obserwuj wątek
    • Gość: paryzanka Re: przesiadka frankfurt IP: *.gdynia.mm.pl 24.03.10, 22:14
      Wydrukuj sobie mapę stad: www.frankfurt-
      airport.com/cms/default/dokbin/357/357833.overview.pdf

Pamietaj, ze sa 3 pietra. Ja sie nieco pogubilam :) Najlepiej jak
      zapytasz odrazu w jakims stanowisku Lufthansy gdzie dokladnie i na
      ktore pietro masz isc. Niech sprawdzi w systemie, bo mnie dwie babki
      kierowaly "tam" tylko zadna nie dodala ze to nie na tym pietrze.

Bagazy nigdzie nie odbierasz. Raz nadane leca z Toba nastepnym
      lotem. No, chyba, ze to nie jest lot "laczony".

W skrocie:
      - wysiadasz z samolotu i masz tablice, szukasz swojego lotu, jak
      wiesz gdzie sie kierowac to idziesz, jak nie to odrazu pytaj bo
      lotnisko jest ogromne;
      - po bagaze nie idziesz, leca z Toba nadane juz w Polsce;
      - nie pamietam dokladnie, ale chyba sprawdzali mi gdzies tylko
      paszport,
      - jak masz jakies 1,5 godziny do nastpenego lotu to zdazysz jeszcze
      sie odswiezyc i cos kupic po drodze ;)

• Gość: katarzyna Re: przesiadka frankfurt IP: 89.228.118.* 24.03.10, 22:20
        dzięki, paryżanko jesteś wielka - udało Ci się mnie uspokoić ;) ale gdy wysiadam
        na pasie, to wchodzę do budynku, pokazuję paszport tak jak np robiłam w
        liverpoolu i szukam tej tablicy lotów, czy jest ona gdzieś poza ? wielkie dzięki
        x100000
        • Gość: j Re: przesiadka frankfurt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.10, 00:14
          We Frankfurcie nie wysiada się na pasie, tylko elegancko rękawem
          prosto z samolotu do wnętrza budynku. Wtedy szukasz tablicy odlotów.
          Paszportu nie pokazujesz po lądowaniu, bo przylatujesz ze strefy
          Schengen. Paszport będzie sprawdzany dopiero jak będziesz wchodziła
          w strefę lotniska, z której odprawiane są samoloty do USA.
          Twój odlot do Miami będzie np. z bramki (wyjścia - Gate) A45 - to
          znaczy wtedy że najpierw idź za znakami jak dostać się do strefy A,
          a potem już jak będziesz w strefie A to szukaj konkretnego numeru
          bramki.
          • Gość: frequentflyer Re: przesiadka frankfurt IP: 80.241.133.* 25.03.10, 10:40
            i po co się wymądrzać i ośmieszać przy okazji? nigdzie chyba nie wysiada sie na
            pasie, co skądinąd byłoby fajnym doświadczeniem, ale sam nieco ponad tydzień
            temu we frankfurcie i przylot i powrót (LOTem) miałem z płyty, choć wcześniej
            były rękawy. oznacza to że albo LOT oszczędza na czym się da, albo że rękawów
            brakuje (bo część części B jest w przebudowie). jeżeli dolot Lufą, powinien być
            rękaw w przypadku B737, ale jeżeli będzie jakiś Canadair albo Embraer, to też
            będzie płyta.
            • Gość: Olik Re: przesiadka frankfurt IP: *.dynamic.chello.pl 24.03.11, 22:00
              Autorka pewnie miała na myśli wysiadanie na płycie lotniska i spacer do terminalu (a to się zdarza na małych lotniskach). Natomiast co do "nigdzie się nie wysiada na pasie" to się mylisz :-) Kilimandżaro International Airport, Boeing 747 KLM, 3 lata temu ;-) Faktycznie ekscytujące doświadczenie, całe lotnisko zresztą też...
          • Gość: paryzanka Re: przesiadka frankfurt IP: *.gdynia.mm.pl 25.03.10, 10:49
            Dokladnie jest jak napisal j.
            Wysiadasz z rekawa prosto na lotnisko i odrazu masz tablice. Wszyscy
            stoja i sprawdzaja. Musisz miec swoj bilet zawsze na wierzchu zeby
            moc sobie sprawdzic w kazdej chwili. Jak znajdziesz bramke to dajesz
            paszport, pani Ciebie odchacza i czekasz.

Karte pokladowa na drugi lot dostalam juz w Polsce, tak samo bylo w
            Stanach, dali mi odrazu na lot z Frankfurtu.

Nie martw sie bo zawsze mozna sie pytac wiec nie ma szans zeby sie
            bardzo zgubic. Ja nie mam orientacji w terenie wogole, zadne mapy i
            inne jeszcze bardziej mnie zakrecaja a sie jakos znalazlam. Co
            prawda ponad godzine krazylam ale dalam rade :) Na lotnisku wszedzie
            sa tez takie pkt informacyjno multimedialne gdzie sama mozesz sobie
            sprawdzic gdzie jestes i jak dalej isc.
            • blkt Re: przesiadka frankfurt 25.03.10, 14:19
              > Dokladnie jest jak napisal j.
              Nie, to naprawde bywa roznie -czasami plyta (nawet przy 737 czy A320), czasami rekaw.
              Mozna latwo sprawdzic na stronie LH, odloty i przyloty.
              Bramka BSO - to plyta i jazda autobusem.
              Przy przesiadce do USA oznacza to dodatkowe 12-15 minut w porownaniu z rekawem.
              • Gość: katarzyna Re: przesiadka frankfurt IP: 89.228.118.* 25.03.10, 16:28
                wielkie dzięki - wasze rady są bezcenne. chciałabym jeszcze wiedzieć, co stanie
                się gdy w drodze powrotnej samolot z miami się opóźni i nie zdążę na samolot z
                frankfurtu do warszawy. czy będę musiała kupować nowy bilet ? aaa i jeszcze,
                jeżeli chciałabym miejsce przy oknie w samolocie frankfurt-miami, to mam dzwonić
                do lufy, czy w warszawie podczas nadania bagażu o to prosić ?
                • traveladvisor Re: przesiadka frankfurt 25.03.10, 18:16
                  kupując bilet, zawierasz swoistą umowę: Ty płacisz, a przewoźnik gwarantuje Ci
                  przewóz z miejsca A do miejsca B. Jeśli po drodze, z przyczyn od Ciebie
                  niezależnych (spóźnienia samolotu), przewoźnik nie będzie w stanie zrealizować
                  połączenia zgodnie z tym co jest w bilecie, to nadal obowiązuje go umowa, z
                  której musi się wywiązać. w praktyce oznacza to bezpłatną zmianę lotu na
                  następny najbliższy, tak abyś finalnie mogła dolecieć do punktu B.
                • blkt Re: przesiadka frankfurt 25.03.10, 21:57
                  Jezeli masz kod rezerwacji Lufthansy, zajrzyj na ich strone,
                  wybierz opcje "moja rezerwacja", nastepnie "sprawdz pojedyncza rezerwacje". Uzyskujesz dostep do rezerwacji i mozliwosc wyboru miejsc (opcja wybierz miejsce lub zmien zarezerwowane miejsce).
                  W klasie ekonomicznej wybor nie jest mozliwy na trasach europejskich,
                  ale na odcinku Frankfurt Miami nie powinno byc problemu. Kilka rzedow linia blokuje dla statusowych uczestnikow programu Miles&More, zwalnia z chwila, gdy mozliwa jest juz odprawa online czyli na 24 godziny przed lotem.

• karoola1988 Re: przesiadka frankfurt 25.12.16, 10:24
                  Mam pytanie lecę pierwszy raz samolotem z Frankfurtu do warszawy i nie wiem czy sie nie zgubiebie bo to duże lotnisko a nie mówię zbyt dobrze po niemiecku czy znajdę kogoś kto mi pomoże
              • Gość: katarzyna Re: przesiadka frankfurt IP: 89.228.118.* 25.03.10, 21:56
                @blkt

weszłam na stronę LH, wpisałam numer rezerwacji i resztę i nic nie ma na temat
                bramek. jest tylko napisane ''Wylatuje 09:55 na Wt 15 czerwiec Warszawa, F.
                Chopin, Terminali
                Przylatuje 11:40 na Wt 15 czerwiec Frankfurt, Frankfurt International, Terminal1''
                • blkt Re: przesiadka frankfurt 25.03.10, 22:01
                  To mozna sprawdzic dopiero w dniu wylotu,
                  ewentualnie czasami dzien wczesniej, a i tak trzeba sie upewnic
                  czy nic sie nie zmienilo przy przesiadce we Frankfurcie.
                  • Gość: katarzyna Re: przesiadka frankfurt IP: 89.228.118.* 25.03.10, 22:14
                    a wiesz może w jaki sposób można 'zaklepać' sobie miejsce w samolocie ? pisać do
                    LH mejla, dzwonić czy przy nadawani bagażu o to prosić ?
                    • Gość: j Re: przesiadka frankfurt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.10, 23:12
                      Na przelot długodystansowy (w twoim przypadku to loty z Frankfurtu
                      do Miami i z powrotem) możesz miejsce zarezerwować wcześniej,
                      najprościej zadzwoń do Lufthansy na infolinię, miej pod ręką kod
                      rezerwacji - kombinacja liter i cyfr na bilecie.

Na przelot miedzy Warszawą a Frankfurtem miejsce można sobie wybrać
                      dopiero jak już się odprawiasz.
                    • blkt Re: przesiadka frankfurt 26.03.10, 05:21
                      Nie zwrocilas uwagi, ale odpowiedzialem juz na to pytanie,
                      nieco powyzej. Korzystanie ze strony internetowej ma te zalete,
                      ze widzisz wszystkie dostepne miejsca, mozesz je rowniez pozniej zmieniac, jesli
                      zwolni sie cos bardziej optymalnego.
                      • Gość: bruner Re: przesiadka frankfurt IP: 144.160.226.* 26.03.10, 19:50
                        Kaska, zadzwon do nich i wszystko Ci powiedza. Albo udaj sie
                        osobiscie. Byc moze uda Ci sie to okno zalatwic dopiero przy
                        odprawie we FRA. Na trasie WAW FRA okno Ci niepotrzebne. Ale do
                        Miami, to jednak jest sie o co oprzec i pokimac.

pozdr
                        bruner
                        • Gość: katarzyna Re: przesiadka frankfurt IP: 89.228.118.* 26.03.10, 20:04
                          Bruner, juz za radą blkt, 'zaklepałam' miejsce ;)

dziękuję wszystkim za odpowiedzi, pomogliście mi ;)
                        • Gość: frequentflyer Re: przesiadka frankfurt IP: *.chello.pl 26.03.10, 22:02
                          co kto lubi, okno nad atlantykiem - a do miami lecisz nad wodą właściwie do
                          samego końca - mnie nie powala. jak lecę sam, a samolot jest 330/340, i widoki
                          żadne bo albo woda albo noc, biorę miejsce przy przejściu w środkowej czwórce,
                          często miejsce obok jest puste. Z dwóch pod oknem, puste raczej żadne nie
                          będzie. co innego okno w drodze w dzień do SFO czy Vegas nad islandią,
                          grenlandią, zatoką hudsona, Athabascą, Górami Skalistymi a czasem nawet nad
                          Head-Smashed-In-Buffalo-Jump. albo w Europie nad Alpami czy Pirenejami, o, wtedy
                          to poproszę.
                          • Gość: frequentflyer Re: przesiadka frankfurt IP: *.chello.pl 26.03.10, 22:10
                            widzę że FRA-MIA obsługuje 747, tym bardziej brałbym to przy przejściu w
                            środkowej czwórce gdy spod okna wydostać się trudno.
                            OTOH, tyle się już nalatałem przy oknie, że trochę mi zbrzydło, kiedyś nie
                            uznawałem innych miejsc.
                            • Gość: paryzanka Re: przesiadka frankfurt IP: *.gdynia.mm.pl 26.03.10, 22:24
                              Kasia, ja mialam bilet kupiony na expedii i tam byla mozliwosc
                              wybrania miejsca i do Frankfurtu i do Chicago ( z powrotem rowniez).
                              Po wysluchaniu rad osoby, ktora czesto lata miedzy USA i Polska
                              zdalam sie na nia i zarezerwowala mi rowniez miejsce przy przejsciu.
                              Ani chwili nie zalowalam. Lecialam samolotem gdzie rozklad siedzen
                              byl 2-5-2 i mialam trzeci rzad od totalet (nie smierdzialo i bylo
                              blisko do korytarzyka zeby sobie postac i tam popatrzec przez okno
                              jak cos bylo widac). Nie musialam nikogo prosic o przejscie do
                              toalety czy zeby pokrecic sie po samolocie, siegnac po cos do torby
                              itp. Moglam tez rozlozyc nogi na bok bo jestem wysoka i to dla mnie
                              wazne.

Wez sobie dobra, ciekawą, grubą, ksiazke to czas szybciej Tobie
                              zleci :)

• Gość: katarzyna Re: przesiadka frankfurt IP: 89.228.118.* 26.03.10, 22:26
                              w bilecie mam Boeing 737-300, a powrotny to Airbus Industrie A330-300. jest
                              jakaś duża różnica ? pozdrawiam
                              • Gość: katarzyna Re: przesiadka frankfurt IP: 89.228.118.* 26.03.10, 22:35
                                tfuu, waw-fra to 737, a fra-mia to ten airbus. ;)
                                • Gość: j Re: przesiadka frankfurt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.10, 22:52
                                  Wejdż na
                                  www.seatguru.com
                                  wybierz z prawej kolumny linii lotniczych Lufthansę
                                  i zobaczysz jaka jest różnica między B737-300 a A330-300
                                  Zobaczysz tam też które miejsca warto brać, a które niekoniecznie,
                                  choć oczywiście to zawsze rzecz gustu
                                  • Gość: j Re: przesiadka frankfurt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.10, 22:53
                                    Ups, kolumna z liniami lotniczymi jest po lewej a nie po prawej na
                                    tej stronie :-)
                                  • Gość: katarzyna Re: przesiadka frankfurt IP: 89.228.118.* 26.03.10, 23:33
                                    oo, wielkie dzięki ;)
                                  • Gość: frequentflyer Re: przesiadka frankfurt IP: *.chello.pl 26.03.10, 23:43
                                    kiedy ten 330-300 miałby lecieć, sprawdzam lufę dzień po dniu i wciąż wychodzi
                                    mi dżambodżet.
                                    • Gość: katarzyna Re: przesiadka frankfurt IP: 89.228.118.* 26.03.10, 23:56
                                      poszukaj lepiej ;)
                                      • Gość: frequentflyer Re: przesiadka frankfurt IP: *.chello.pl 27.03.10, 00:23
                                        lepiej się nie da - pewnie wracasz przez Monachium, wtedy rzeczywiście
                                        przysługuje 333.
                                        • Gość: katarzyna Re: przesiadka frankfurt IP: 89.228.118.* 27.03.10, 00:31
                                          wracam dokładnie przez frankfurt ;)
                                          • Gość: bruner Re: przesiadka frankfurt IP: *.cable.mindspring.com 29.03.10, 05:44
                                            Nie sluchaj ich Kaska. Wez sobie okienko. Chyba ze duzo pijesz to moze Cie
                                            gonic. Ale nawet jesli juz to tego jednego goscia przejdziesz. Przy oknie sobie
                                            lepiej odpoczniesz.

pzdr
                                            bruner
    • mkwiat35 Re: przesiadka frankfurt 18.03.11, 17:20
      lece 29.V do Newarku przez Frankfurt może ktoś miał przesiadkę we Frankfurcie i może mi udzielić kilka wskazówek co do mojej podróży aby się nie zgubiś na tak dużym lotniksku ( mam ok 2 godziny na przesiadkę)
    • Gość: Ciekawy Dlaczego ludzie lataja przez Frankfurt ??? IP: *.startdedicated.com 18.03.11, 18:00
      Rozumien ze jak sie musi to sie leci ale przeciez na takich trasach mozna spokojnie wziac lot przez Monachium. Po IP sadzac pani Kasia leci z Trojmiasta ,wiec dla niej jest calkiem obojetne czy poleci przez Frankfurt czy Moniachium. A lotnisko w Monachium jest bez porownania przyjazniejsze podroznemu i zgubic sie tam naprawde trudno.
      Milych podrozy.

• Gość: as Re: Dlaczego ludzie lataja przez Frankfurt ??? IP: *.warszawa.vectranet.pl 19.03.11, 00:39
        Lotnisko we Frankfurcie nieprzyjazne???? Trzeba być z Pcimia Dolnego żeby się tam zgubić.
        • Gość: .... Re: Dlaczego ludzie lataja przez Frankfurt ??? IP: *.nyc.res.rr.com 19.03.11, 06:39
          Ta, i ty i pani Kasia i 38 mln pojebow , popluczyn PRL, stamtad wlasnie jestescie. Z Pcimia, polscy kretyni, debile ktorzy gubia sie juz na dworcu Warszawa Zachodnia, boscie z Pruszkowa, Otwocka albo Wolomina.
          Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość: zeneks Re: przesiadka frankfurt IP: 148.122.185.* 15.07.13, 15:39
      jak dostac sie na terminal2 we frankfurcie jak przylatuje na terminal 1
      • voyager747 Re: przesiadka frankfurt 15.07.13, 17:26
        kolejką

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka