norsens 08.10.06, 23:20 A coż to sympatyczni Wrocławianie zawinili Gazecie, że są pisani z małej litery? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: kasia Re: Co boli wrocławian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.06, 00:00 może to że zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego nazwy mieszkańców miast, w przeciwieństwie do nazw mieszkańców państw, piszemy małą literą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zgnieciony pasażer Mnie dzisiaj zabolał tramwaj nr 10 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.06, 09:31 Mnie boli to że dzisiaj rano nie zmieściłem się do tramwaju 10. Było to na przystanku Legnicka/Niedźwiedzia w stronę centrum. Był tak zapchany, że nie było gdzie wstawić nogi. Udało mi się wejść do następnego tramwaju ale tylko na schodki przez co nie z własnej winy oszukałem MPK i nie skasowałem biletu, bo nie dostałem się do kasownika a ludzie stali tacy ściśnięci, że nie mogli wyciągnąć ręki abym podał im bilet. Nie pozbędziemy się korków i ludzie nie przesiądą się z samochodów na komunikację zbiorową jeśli będzie ona wyglądała tak jak obecnie. Odpowiedz Link Zgłoś
e-kibic Mnie polityka władz miasta w sprawie stadionów 09.10.06, 09:35 Mnie boli polityka władz miasta w sprawie stadionów forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=43632&w=49977652 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szalik w grochy Re: Mnie polityka władz miasta w sprawie stadionó IP: *.e-wro.net.pl 09.10.06, 18:04 e-kibic napisał: > Mnie boli polityka władz miasta w sprawie stadionów > > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=43632&w=49977652 Aż mnie korci aby wysłać to zestawienie do Ratusza. Widać że miotają się jakby sami nie wiedzieli czego chcą a my szaliki potrzebujemy stadionu :) Pozdrawiam Wrocławian! ;) Odpowiedz Link Zgłoś
szalik_w_grochy Re: Mnie polityka władz miasta w sprawie stadionó 09.10.06, 18:33 To ja teraz podpisuję się już oficjalnie. Polityka władz miasta w sprawie stadionów, których już według planów mamy trzy a tak naprawdę żadnego boli i to bardzo! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Heraldek Mieszkancy Wroclawia maja dosc sportu odkad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.06, 00:32 ...Dutkiewicz rozkopal ulice..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Statom Re: Mieszkancy Wroclawia maja dosc sportu odkad IP: *.wroclaw.mm.pl 09.10.06, 09:10 A jakby byly dziury to bys mial pretensje ze nic nie robi ? Odpowiedz Link Zgłoś
ludendorf Text sponsorowany 09.10.06, 00:56 Nie jestem przekonany, że próbka 600 ankietowanych wystarczy aby rozciągać i uogólniać wyniki na wszystkich. Zresztą tak samo jest w całym kraju więc nie wiem po co to piszą, skoro to oczywiste. Ja tam uprawiam sport regularnie więc niech sie dymają :> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Reto co boli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.06, 01:11 Chamstwo wszedzie i to ,ze ludzie nie sa zyczliwi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olo jeden gest dobrej woli dziennie (przynajmniej) IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.10.06, 08:22 najlepiej z rana - poczujesz się lepiej. Wpuść kogoś w korku przed siebie, przepuść pieszych, uśmiechnij sie do sąsiada. Spróbuj. Jako stary egoista robię to od dłuższego czasu i mnie to służy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: >< Re: Text sponsorowany IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.10.06, 10:21 Dyletanctwo statystyczne jest dośc powszechną przypadłością, więc się nie dziwię, że te 600 osób wydaje Ci się za małą liczbą. Odpowiedz Link Zgłoś
ludendorf Re: Text sponsorowany 09.10.06, 16:25 Nistety masz racje, gdzie nie spojrzysz dyletanci<;)>. Ale jeśli to badanie polegało na chodzeniu po rynku i molestowaniu przypadkowych osób, to wątpie czy był to reprezentatywny przekrój wrocławskiego społeczeństwa. Statystyki uczył mnie 1,5r. temu sam WIELKI prof. BADYNA na Uwr. więc nie pękaj, w tej branży mam wiedze "ponadprzeciętną". Chyba że prof. Badyna to ty? Jeśli tak to wszystko odwołuje &^$#^&%$#%$&^ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przchy Co boli wrocławian IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.10.06, 07:35 badań kontrolnych wrocławianie nie robią nie z braku świadomości, ale dlatego, że lekarz pyta: "coś pana boli?" , "nie, chciałem tylko kontrolnie zbadac krew, mocz, płuca... nie badałem się od lat, jestem w wieku ryzyka raka prostaty, zawału, itp", "jak nic panu nie dolega, to nie mogę zlecić badań, profilaktyka nie jest refundowana" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sylwia Re: Co boli wrocławian IP: *.iel.wroc.pl 09.10.06, 08:44 W 100% się zgadzam i muszę jeszcze dodać, że samo dostanie się do lekarza, przynajmniej w mojej przychodni, graniczy z cudem. Do 8-mej rano, w konkretny dzień tygodnia, mam się szansę zarejestrować na ten sam dzień - tyle,że w następnym tygodniu. Oczywiście muszę to zrobić osbiście bo telefonów w przychodni przy ul. Weigla rano nikt nie odbiera. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wrocławianin Mnie boli głowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.06, 07:55 jw Odpowiedz Link Zgłoś
zx_spect Co boli wrocławian 09.10.06, 08:41 "lubią swoich sąsiadów piwo i wodę mineralną" - nic dziwnego. Od sasiada lepiej smakuje i taniej wychodzi a dzis wszyscy oszczedziaja. Nawet "Wyborcza". Na przecinkach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxl Re: Co boli wrocławian- brak boisk itp IP: *.amuz.wroc.pl 09.10.06, 14:44 baseny na kazdym osiedlu.....ok.......ale moze zacznijmy od zwykłych boisk do piłki (na pewno taniej niz baseny) ogólnodostępnych, a nie tylko takich które można za niezłą kasę wynająć na godziny!!! i mlodzież by skorzystała i dorośli też .....!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wrocławianin kiedy do cholery mam biegać... IP: *.crowley.pl 09.10.06, 10:01 ... jeżeli 20% dnia sterczę w korkach, w urzędach, a kupę mojej pensji oddaję fiskusowi i ZUSowi, nie dostając nic w zamian?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jork Po 12h pracy za 1200 brutto to biegać już nie mam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.06, 10:04 Po 12h pracy za 1200 brutto to biegać już nie mam sił Odpowiedz Link Zgłoś
gelu Re: Po 12h pracy za 1200 brutto to biegać już nie 09.10.06, 10:16 Ja biegam rano, a zarobki nie mają tu nic do rzeczy. Wstaję o 4:30 rano, ok. 5:00/5:15 wychodzę na trening, który trwa 90 min., potem szybka kąpiel, śniadanie, i z dzieckiem do przedszkola, a potem do pracy. Dla mnie to wszystko jest tylko kwestią chęci. Jak się chce, można sobie wszystko zorganizować. A jak się nie chce, to najłatwiej jest narzekać. Natomiast co do badań - po co mam się badać w naszej, przepraszam za wyrażenie "służbie zdrowia", skoro nikogo tam nie obchodzi stan mojego zdrowia. Lekarze potrafią tylko przepisać antybiotyk w standardowych zachorowaniach, a w sytuacjach nietypowych wmawiają, że wszystko jest w porządku. I oczywiście poważniejszych badań nikt nie robi, bo szkoda pieniędzy. Tylko na co idą moje składki zdrowotne? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotrek Mnie dzisiaj boli głowa IP: 82.160.70.* 09.10.06, 10:10 a jak czytam non stop takie wydumane wątki, to boli mnie jeszcze bardziej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaowiec Pytania są tendencyjne IP: *.akron.net.pl 09.10.06, 11:10 Pytania są tendencyjne. - Pytanie kolejne. Zatem. Jak się nazywa miasto nad Wisłą. Dla ułatwienia dodajemy, że jest to imię króla, który zostawił Polskę murowaną. (...)- Panie Kazimierzu! Ma pan klucz od kabiny? - Bardzo państwa proszę nie podpowiadać. Bardzo proszę. - Kluczbork. - Odpowiedź prawidłowa - Kazimierz. - Roman. /M. Piwowski "Rejs"/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Centralizacja i polityczny galimatias w Warsza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.06, 11:20 Wrocławian najbardziej boli to że Wrocław jest w Państwie haosu i ciągłej walki politycznej która nei wsprzyja rozwojowi gospodarczemu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiadomo co czlonek IP: 88.84.147.* 09.10.06, 11:22 co drugiego boli czlonek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Czepka Co boli wrocławian IP: *.pl 09.10.06, 11:43 Basenów więcej wybudujcie, aquapark bez przewałek niech w końcu powstanie, basen na każdym osiedlu - i zobaczycie jak się ruszy uprawianie sportu... Odpowiedz Link Zgłoś
sapere Re: Co boli wrocławian 16.10.06, 09:11 Rozumiem że apel skierowany jest do firmy budowlanej Hydrobudowa 6, która oczukała inwestora (Wrocławski Park Wodny S.A.) i sporą część podwykonawców? Gość portalu: Czepka napisał(a): > (...) aquapark bez przewałek niech w końcu powstanie (...)i zobaczycie jak się ruszy uprawianie sportu... Odpowiedz Link Zgłoś
gigantwro Zwolnienia w BenqSiemens .Historyjka 09.10.06, 12:06 Autentycznie poszedłem do Salonu Orange po nowy telefon,umowa dobiegła końca.Pani w salonie zaproponowała mi aparat ww firmy,że w przystepnej cenie,z aparatem i innymi cudami..Gdy podała mi tą komórke do ręki,ja obejrzałem ze wszystkich stron i grzecznie zapytałem czy mogłaby mi pokazać PRAWDZIWY bo zanim się zdecyduje chciałbym zobaczyć prawdziwy,nie atrapę.Pani na to że to własnie jest prawdziwy,po czym go włączyła..Aż mni zgieło-taki szajs-plastik,luzne,krzywe klawisze wogóle nie klikające BOOOSZE! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szalik w grochy Re: lubie Wrocław - ja też IP: *.e-wro.net.pl 09.10.06, 18:02 Też tak uważam. Wrocław to moje najukochańsze miasto. pozdr! ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ogórek Co boli wrocławian IP: *.magma-net.pl 09.10.06, 15:31 takie fascynujące, że zasnąłem, zanim przeczytałem do końca Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: EWa Re: Co boli wrocławian IP: *.CNet.Gawex.PL 09.10.06, 15:32 Bo nazwy mieszkańców miast pisze się małą literą. Po prostu. Odpowiedz Link Zgłoś
skrzypce1 Jak zyja wroclawianie? 09.10.06, 18:00 Pani Marzeno, Czy rzeczywiscie boli wroclawian to, ze siedza w domu i sa malo aktywni? Sadze, ze nie. Sympatyczni wroclawianie to uwielbiaja, to ich nie boli. Tytul tego artykulu nie jest adekwatny do sytuacji jaka Pani opisuje. Jakkolwiek dobrze, ze ten temat jest opisany. Za to naleza sie pani brawa. Od wielu dlugich lat nie mieszkam we Wroclawiu. Czasami odwiedzam grod nad Odra i przy kazdej okazji mam ze soba stroj do plywania i biegania. Bez wzgledu na napiety plan wizyty, zawsze staram sie byc na basenie, najczesciej przy ul. Teatralnej, bo ten jest dostepny. Przeplynac 2-3 kilometry nie jest dla mnie czyms niezwyklym w domu, w Stanach. Jednak na basenine publicznym we Wroclawiu jest to nielada wyczyn. Na torach zwykle jest wiecej tzw weekendowych plywakow i to o roznych stopniu zaawansowania, niz to mialo miejsce 25, 30 lat temu. Baseny generalnie sa przepelnione. Nie ma tej swobody plywania. Ale to nie jest tylko jedyny problem. Zeby kupic karnet wstepu na plywalnie i to o komfortowych, wroclawskich godzinach,to juz jest sztuka. Nie tak dawno na forum pojawil sie temat o plywaniu, o basenach dostepnych dla wroclawian. Jedna sprawa mnie zaintrygowala, ze spolecznosc wroclawska jest bardzo wygodna. Ludzie nie pojda plywac o godzinie 6 rano, bo to noc! Ja wstaje o 4:30 rano i ide na basen a po skonczonym treningu do pracy, zwykle na 12 godzin. No coz, co kraj to obyczaj. Nie zapomne pewnej jesiennej niedzieli, podczas mojej ostatniej wizyty w Polsce. Nauczony zyc inaczej i zamiast isc do kosciola, jak to robi tradycyjnie caly narod, wskoczylem w swoj stroj sportowy i pobieglem na poranny trening. No coz, chyba to byl blad? Ludzie stukali sie po glowach chcac mi dac cos do zrozumienia. Co bardziej gorliwsi w wierze przystawali i slowami jakiejs litanii mnie obdarowali. Wroclawianie sa zmeczeni...pisze Pani... Ja pracuje 60 a czasami zdarza sie (i to czesto), ze i wiecej godzin tygodniowo... Czy jestem zmeczony? Tak, ale jest to zmeczenie fizyczne a nie umyslowe. Mimo, ze bliski jestem wieku emerytalnego, to wciaz partycypuje w zawodach plywackich na otwartych wodach (ocean) ale tez i kontynuuje edukacje... A takich jak ja a nawet gorliwszych sportowcow jest tutaj setki tysiacy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Łoś_bimbacz Re: Jak zyja wroclawianie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.06, 22:08 > pojawil sie temat o plywaniu, o basenach dostepnych dla wroclawian. Jedna > sprawa mnie zaintrygowala, ze spolecznosc wroclawska jest bardzo wygodna. > Ludzie nie pojda plywac o godzinie 6 rano, bo to noc! Ja wstaje o 4:30 rano i > ide na basen a po skonczonym treningu do pracy, zwykle na 12 godzin. No coz, co> kraj to obyczaj. także co kraj to klimat, mimo wszystko pobudka o 4.00, odśniżanie pojazdu, rozruch i przejazd 4x4 na basen po zawalonych sniegiem drogacha na basen przy temp. -20 C nie będzie tu nigdy popularny. Nauczony zyc inaczej i zamiast isc do kosciola, jak to robi tradycyjnie > > caly narod, tylko 30-40 % inni idą do świątyni konsumpcji >Wroclawianie sa zmeczeni...pisze Pani... Ja pracuje 60 > > a czasami zdarza sie (i to czesto), ze i wiecej godzin tygodniowo... Polacy pracuję też tyle, często na dwóch, trzech etatach i nie mają klimatyzowanych limuzyn tylko starożytne tramwaje, ale ostatnio wzywani są do używania rowerów, bo w tramwajch się nie mieszczą. >A takich jak ja a > nawet gorliwszych sportowcow jest tutaj setki tysiacy. a ile jest obleśników w rozmiarze XXXLLL? chyba też wielu? ogólnie post w stylu "u nas w ameryce, to nie do pomyslenia":) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szok !!!!!!!!!!!!! Boli mnie serce gdy czytam na co idą pieniądze IP: *.e-wro.net.pl 09.10.06, 17:57 Boli mnie serce gdy czytam na co idą pieniądze. Np na kretyńskie badania opinii publicznej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szalik w grochy Re: szalikom mowimy nie IP: *.e-wro.net.pl 09.10.06, 18:01 > szalikom mowimy nie A co w Berlinie obchodzą was wrocławskie szaliki? % This is the RIPE Whois query server #2. % The objects are in RPSL format. % % Note: the default output of the RIPE Whois server % is changed. Your tools may need to be adjusted. See % www.ripe.net/db/news/abuse-proposal-20050331.html % for more details. % % Rights restricted by copyright. % See www.ripe.net/db/copyright.html % Note: This output has been filtered. % To receive output for a database update, use the "-B" flag % Information related to '88.84.128.0 - 88.84.159.254' inetnum: 88.84.128.0 - 88.84.159.254 netname: IXEUROPE-1BLU-2 descr: 1blu web hosting Frankfurt country: DE admin-c: TP1787-RIPE tech-c: TP1787-RIPE status: ASSIGNED PA mnt-by: HRW-NOC source: RIPE # Filtered person: Theo Pannen address: Stromstr.ďż˝ 1-5 address: 10555 Berlin address: UB7 0BU address: DE e-mail: abuse@1blu.de phone: +49 30 20181161 nic-hdl: TP1787-RIPE mnt-by: HRW-NOC source: RIPE # Filtered % Information related to '88.84.128.0/19AS24989' route: 88.84.128.0/19 descr: IXEUROPE-DE-2 origin: AS24989 mnt-by: HRW-NOC source: RIPE # Filtered Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ===== Boli mnie, że Wrocławiem rządzi banda niekompe- IP: *.magma-net.pl 09.10.06, 18:46 tentnych skorumpowanych ludzi, którzy teraz powołują "sztab kryzysowy", bo spowodowali w mieście bezprzykładną katastrofę komunikacyjną, która narastała od kilku już lat a jej skutki i rozmiar i były łatwe do przewidzenia nawet dla laika. Teraz czytam, że Dutkiewicz ma zamiar popierać PiS. Chyba dlatego, by uniknąć odpowiedzialności za stan, do którego się przyczynił. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yarecki Re: Boli mnie, że Wrocławiem rządzi banda nieko IP: 212.127.95.* 09.10.06, 18:52 pokaz gdzie przecztales/las że cyt: "Teraz czytam, że Dutkiewicz ma zamiar popierać PiS." A to ciekawostka... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja-Ro Miejska polityka aktywizacji sportowej wrocławian IP: *.wro.vectranet.pl 09.10.06, 20:43 Niestety to że mamy o kilkuset "ruszających się" wrocławian mniej jest etż winą WAADZY naszego miasta. Nieuwzględnianie w przebudowie obiektów sportowych (vide Sztabowa) kontynuacji przez nie funkcji rekreacyjnych (wąski pasek bieżni/deptaku/ścieżki dla biegaczy, spacerowiczów a nawet o zgrozo rolkarzy - patrz Torwar) prowadzi do tego że w ciemne jesienne i zimowe wieczory będzie za piłką na boisku uganiać się kilkunastu Panów Piłkarzy, a reszta "motłochu" nie będzie miała gdzie się "poruszać" - ścieżki w parkach i przyjemność biegania chodnikami szczerze odradzam. Kompletnym bezsensem jest ograniczanie funkcjonalności tych obiektów sportowych, które mogą służyć większej ilości mieszkańców. Oczywiście inną sprawą jest budowa stricte piłkarskich stadionów - ale komu przeszkadza półtorametrowej szerokości tartan wokół płyty boiska gdzie bedzie truchtać te 20-40 osób na raz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Shaer Co boli wrocławian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.06, 21:31 Nic nie zawinili, takie są reguły języka polskiego :-). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AntoniuS Re: Co boli wrocławian IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.10.06, 22:02 A niby co miało wyjsc z sondazu przeprowadzonego w lipcu i sierpniu kiedy to gro wrocławian aktywnych i dbajacych o zdrowie znajdowało sie poza miastem:) Odpowiedz Link Zgłoś