sztylet69 Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności 04.02.07, 11:48 "a więc na tej ulicy powstanie pomnik.... marszałka Piłsudskiego. No to się doczekałem w moim mieście pomnika dla osoby w ogóle niezasłużonej dla Wrocławia. Mało tego marszałek nawet we Wrocławiu nie był(a przynajmniej znane mi źródła nic o tym nie mówia)." Ba, stary! U nas w Poznaniu stoja pomniki Mickiewicza, Kosciuszki, stal tez Kopernik- zaden z nich nie zasluzyl sie Poznaniowi. Malo tego, ci dranie maja u nas swoje ulice! Pewnie sie zdziwisz, ale sa postacie ktore naleza do pamieci calego narodu, a nie tylko Wroclawia, Przemysla, Olsztyna czy innego Torunia... "Chce przenieść kompetencje zarządu Odry 2006 do Wwy tłumacząc, że Odra płynie przez kilka województw,więc dlaczego Dolny Śląsk ma być wyróżniony i mieć siedzibę we Wrocławiu. " Jest precedens, jak Manfred Stolpe chcial Regionu Odry, to obszar zostal wyznaczony tak, ze objal w Polsce wszystko do granicy a po drugiej stronie doszedl do przedmiesci Drezna. Zeby bylo smieszniej, administracja finansujaca Region Odry miala siedzibe w Poznaniu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: C.V. Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.07, 12:27 Ale Mickiewicz był w Poznaniu. Kościuszko jakby miał pomnik we Wrocławiu to nie byłoby takich problemów. Kościuszko buł kilka razy we Wrocławiu. A Piłsudski nie. Po co mi pomnik na siłę stawiany. Piastowie śląscy nie mogą się doczekać pomników, a nagle marszałek mi wparaduje na ulicę Ogrodową. Poza tym w miastach się stawia pomniki osób zasłużonych dla tych miast. A z tą Odrą 2006 to są same przegięcia, tak jak z regionem Odry. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: C.V. Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.07, 12:29 A poza tym to we Wrocławiu powinny być pomniki Ślązaków, ludzi kótrzy się zasłużyli dla całego Śląska. Bo jak dotąd sprytnie milczy się na temat stołeczności Wrocławia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elerek decydować chce jak sekretarz PZPR IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.07, 15:51 od tego są wykształceni architekci do nich powinien sę zwrócić a otrzyma wskazania lokalizacji do opinii Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bartollommeo Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.02.07, 17:09 A mnie się ten pomysł podoba, pomnik króla i te słupy, pomijając politykę jaka za tym stoi, lepiej będą zdobić miasto niż te dziwaczne nowoczesne "niewiadomo co" które teraz się stawia. Pani konserwator radziłbym żeby się raczej zajęła dobudowaniem brakujących skrzydeł pałacu cesarskiego, bo jest ważne dla placu, żeby był w końcu cały, a i dodatkowe sale dla muzeum miejskiego by się przydały. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zuzia2005 Re: Słupy Chrobrego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.07, 18:53 Postawią dwa nowe słupy, na które mafie będą zakładać lewe firmy. Tylko trzeba Chrobremu nadać PESEL. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dominik trzebnica Re: Słupy Chrobrego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.07, 20:33 Słupy to fajny pomysł ale musiałyby stanąć w rzece. Dobrze oświetlone, może to byc fajna atrakcja. Szkoda, ze myśli się o placu Wolnosci. Moze to się jednak zmieni. Natomiast ten pomnik na koniu, co stanie koło Pedetu to zupełnie inne przedsięwzięcie. Kiedyś o tym dużo pisała Wrocławska/Słowo. To ma być na pamiątkę zjazdu gnieźnienskiego, czyli spotkania papieża, cesarza i polskiego króla i ma podkreślać pomysł na zjednoczenie Europy chrześcijanskiej. Potem się to wszystko rozwalilo w wojnach ale pomysł był i myśle, ze to dobre że teraz się to przypomina. W mieście jest miejsce na rózne znaki, rózne pomniki, rózne miejsca związane z kulturą i historią. Akurat Wrocław eksponuje i polskie i niemieckie znaki przeszłości. Mało tylko jest czeskich. Może ktos z czasem wpadnie na jakiś pomysl. To miasto zasługuje na fajne i związane z historią miejsca. Dlaczego tyle osób tutaj pluje na to? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pan Re: Słupy Chrobrego IP: *.wroclaw.mm.pl 04.02.07, 21:05 czeski akcent mógł by być taki: people.bath.ac.uk/ccsya/images/prague/prague%20050.JPG taka też jest różnica między nami a sąsiadami. Jedyna nadzieja, że wreszcie pękniemy z tego narodowo-patryiotycznego zadęcia i powstanie tu wreszcie coś normalnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: G.ŁOŚ NOWINĘ Re: Słupy Chrobrego IP: *.telsat.wroc.pl 04.02.07, 22:43 A ja chcę Dzidy Św. Brygidy... miejsce nieważne. Byle były. Są. I będą. Odpowiedz Link Zgłoś
trefar Słupy Chrobrego na placu Wolności 05.02.07, 09:59 Za PRLu pierwszy sekretarz KW wogole nie zwracalby uwagi na krytyke architektow.On zawsze byl madrzejszy od innych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niko Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: 195.187.134.* 05.02.07, 13:24 śmieszne jest to, że internetowi szczekacze na jakiekolwiek hasło lub nazwisko związane z polską historią reagują Rydzykiem i Giertychem. Ewentualnie jeszcze Dobroszem. To własnie jest śmieszne. Ale też i tragiczne bo pokazuje spustoszenia w głowach tych szczekaczy. Dla nich historia narodu, kraju, tożsamość historyczna nadaje sie tylko do wyśmiewania, szydzenia, bo kojarzy się z im z Giertychem i Rydzykiem. Macie głowy ludzie? Czy tylko mordki do szczekania bez cienia myśli czy refleksji? Odpowiedz Link Zgłoś
no_nick Niko , ludzie mają małe ojczyzny 05.02.07, 15:32 Nie dziwię się,że nie może to do Ciebie trafić,bo łatwe nie jest.A i władza sporo robi,żeby Ci w głowie zamieszać.Dolny Śląsk ze stolicą we Wrocławiu jest naszą małą ojczyzną.Dbamy o jej dobro (to też trudne do pojęcia).Niedługo Wrocław (daj Boże i region) będą najlepiej rozwiniętymi częściami w granicach administracyjnych Polski i wtedy może ktoś zapyta po co nasze podatki jadą do Warszawy? Co my z tego mamy oprócz pensji światłego wojewody? Pozdrawiam braci Wrocławian z przymusowego pobytu w Wielkopolsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niko Re: Niko , ludzie mają małe ojczyzny IP: 195.187.134.* 05.02.07, 16:04 jaki to ma związek? o czym ty gadasz? ze Dolny Śląsk nie należy do Polski? Odpowiedz Link Zgłoś
no_nick Re: Niko , ludzie mają małe ojczyzny 05.02.07, 16:13 To ma wspólnego,że nie da się za chwile zadekretować miłości do Polski.Nie da się nakazać czy skłonić do tego pomnikami - czy to będą słupy czy chwalone wyżej zaj.... pomniki na Ukrainie.Ludzie wiążą uczucie z miejscem nie dlatego,że ktoś im każe.Dolny Śląsk jest dzisiaj w granicach Polski,ale przeszłość ma niemiecką (podobnie jak i śląską i czeską) i dlatego najpewniej jest takim unikalnym miejscem.I tę unikalność trzeba pielęgnować,a nie dokonywać na niej gwałtu.Polska nie będzie bardziej Polską jeśli jej urzędnik postawi we Wrocławiu jakieś słupy.O tym mówię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Roman Re: Niko , ludzie mają małe ojczyzny IP: *.dint.wroc.pl 16.02.07, 08:47 Chlupnij sobie zimna szklanke wody, bo bzdurzysz jak mało kto. Odpowiedz Link Zgłoś
trefar Słupy Chrobrego na placu Wolności 05.02.07, 16:53 To nie beda slupy Chrobrego. To beda SLUPY WOJEWODY. I o to chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 05.02.07, 19:42 Wyborcza znowu w rozkroku, a po co zamiast detali związnych z Chrobrym,dajmy Macewę związanĄ z 1968 jakaż to martylologia,a jakie tu morderstwa polityczne,niech żyje Adam MICHNIK. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klos Pomniki są fajne. IP: *.rozanka.wroc.pl 05.02.07, 20:28 Pomniki,rzeźby,fontanny na placach i skwerkach są ozdobą miasta i powinno być ich jak najwięcej wystarczy spojrzeć na Paryż,Rzym,Wiedeń,Pragę,Budapeszt czy inne piękne europejskie miasta żeby się o tym przekonać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vitec POLSKA! Bialo-Czerwoni! IP: *.king.ac.uk 05.02.07, 21:36 Pomysl wydaje sie calkiem dobry. Moga byc to slupy Chrobrego albo cos innego. Ale raczej nie basen...:-) Bo super, ze we Wroclawiu szanujemy wielonarodowa przeszlosc miasta, ale tez warto wyrazac nasza polskosc. A ze Chrobry byl pierwszym krolem Polski, prowadzil rozsadna polityke wobec sasiadow i przyczynil sie do rozwoju Wroclawia to nie ma co zalowac mu ani konia ani kolumny (slupa). Odpowiedz Link Zgłoś
jadwiga.domagala Słupy Chrobrego na placu Wolności 10.02.07, 14:05 O ile pamiętam z nauki historii to Bolesław Chrobry wbijał "słupy" na granicy państwa polskiego. Czyżby mój "umiłowany" pan wojewoda Grzelczxyk chciał zmniejszyć teren IV-tej Rzeczypospolitej?! Pełna "szacunku" Jadwiga Domagała Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kalosz Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.07, 13:41 to chore aby na pl. Wolnośći staneły jakieś słupy Chrobrego uważam, że to zły pomysł Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.rozanka.wroc.pl 12.02.07, 19:11 Gość portalu: kalosz napisał(a): > to chore aby na pl. Wolnośći staneły jakieś słupy Chrobrego uważam, że to zły > pomysł Dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 16.02.07, 02:11 panie grzelczyk, a wbijaj pan sobie słupy, ale przed swoim domem albo na własnej działce, od placu wolności ręce precz! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nikodem Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: 195.187.134.* 16.02.07, 15:08 No pewnie, ze ręce precz. niech bedzie to dalej pusty, wyasfaltowany plac, gdzie jeżdżą goscie na rolkach. Po co cokolwiek tam stawiać. Po co w ogóle cokolwiek robic? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 16.02.07, 22:14 Gość portalu: Nikodem napisał(a): > No pewnie, ze ręce precz. niech bedzie to dalej pusty, wyasfaltowany plac, > gdzie jeżdżą goscie na rolkach. Po co cokolwiek tam stawiać. Po co w ogóle > cokolwiek robic? chcesz te słupy? to postaw je sobie na swojej prywatnej działce! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: 62.233.177.* 21.08.07, 16:02 Ja za,im więcej małej architektury tym lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś