Dodaj do ulubionych

Słupy Chrobrego na placu Wolności

    • sztylet69 Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności 04.02.07, 11:48
      "a więc na tej ulicy powstanie pomnik.... marszałka Piłsudskiego.
      No to się doczekałem w moim mieście pomnika dla osoby w ogóle niezasłużonej dla
      Wrocławia. Mało tego marszałek nawet we Wrocławiu nie był(a przynajmniej znane
      mi źródła nic o tym nie mówia)."

      Ba, stary! U nas w Poznaniu stoja pomniki Mickiewicza, Kosciuszki, stal tez Kopernik- zaden z nich nie zasluzyl sie Poznaniowi. Malo tego, ci dranie maja u nas swoje ulice! Pewnie sie zdziwisz, ale sa postacie ktore naleza do pamieci calego narodu, a nie tylko Wroclawia, Przemysla, Olsztyna czy innego Torunia...

      "Chce przenieść kompetencje zarządu Odry 2006 do Wwy
      tłumacząc, że Odra płynie przez kilka województw,więc dlaczego Dolny Śląsk ma
      być wyróżniony i mieć siedzibę we Wrocławiu. "

      Jest precedens, jak Manfred Stolpe chcial Regionu Odry, to obszar zostal wyznaczony tak, ze objal w Polsce wszystko do granicy a po drugiej stronie doszedl do przedmiesci Drezna. Zeby bylo smieszniej, administracja finansujaca Region Odry miala siedzibe w Poznaniu...


      • Gość: C.V. Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.07, 12:27
        Ale Mickiewicz był w Poznaniu.
        Kościuszko jakby miał pomnik we Wrocławiu to nie byłoby takich problemów.
        Kościuszko buł kilka razy we Wrocławiu.
        A Piłsudski nie. Po co mi pomnik na siłę stawiany.
        Piastowie śląscy nie mogą się doczekać pomników, a nagle marszałek mi wparaduje
        na ulicę Ogrodową.

        Poza tym w miastach się stawia pomniki osób zasłużonych dla tych miast.

        A z tą Odrą 2006 to są same przegięcia, tak jak z regionem Odry.

      • Gość: C.V. Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.07, 12:29
        A poza tym to we Wrocławiu powinny być pomniki Ślązaków, ludzi kótrzy się
        zasłużyli dla całego Śląska.
        Bo jak dotąd sprytnie milczy się na temat stołeczności Wrocławia.
    • Gość: elerek decydować chce jak sekretarz PZPR IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.07, 15:51
      od tego są wykształceni architekci do nich powinien sę zwrócić a otrzyma
      wskazania lokalizacji do opinii
    • Gość: bartollommeo Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.02.07, 17:09
      A mnie się ten pomysł podoba, pomnik króla i te słupy, pomijając politykę jaka za tym stoi, lepiej będą zdobić miasto niż te dziwaczne nowoczesne "niewiadomo co" które teraz się stawia. Pani konserwator radziłbym żeby się raczej zajęła dobudowaniem brakujących skrzydeł pałacu cesarskiego, bo jest ważne dla placu, żeby był w końcu cały, a i dodatkowe sale dla muzeum miejskiego by się przydały.
      • Gość: Zuzia2005 Re: Słupy Chrobrego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.07, 18:53
        Postawią dwa nowe słupy, na które mafie będą zakładać lewe firmy. Tylko trzeba
        Chrobremu nadać PESEL.
        • Gość: dominik trzebnica Re: Słupy Chrobrego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.07, 20:33
          Słupy to fajny pomysł ale musiałyby stanąć w rzece. Dobrze oświetlone, może to
          byc fajna atrakcja. Szkoda, ze myśli się o placu Wolnosci. Moze to się jednak
          zmieni. Natomiast ten pomnik na koniu, co stanie koło Pedetu to zupełnie inne
          przedsięwzięcie. Kiedyś o tym dużo pisała Wrocławska/Słowo. To ma być na
          pamiątkę zjazdu gnieźnienskiego, czyli spotkania papieża, cesarza i polskiego
          króla i ma podkreślać pomysł na zjednoczenie Europy chrześcijanskiej. Potem się
          to wszystko rozwalilo w wojnach ale pomysł był i myśle, ze to dobre że teraz
          się to przypomina. W mieście jest miejsce na rózne znaki, rózne pomniki, rózne
          miejsca związane z kulturą i historią. Akurat Wrocław eksponuje i polskie i
          niemieckie znaki przeszłości. Mało tylko jest czeskich. Może ktos z czasem
          wpadnie na jakiś pomysl. To miasto zasługuje na fajne i związane z historią
          miejsca. Dlaczego tyle osób tutaj pluje na to?
          • Gość: pan Re: Słupy Chrobrego IP: *.wroclaw.mm.pl 04.02.07, 21:05
            czeski akcent mógł by być taki:
            people.bath.ac.uk/ccsya/images/prague/prague%20050.JPG
            taka też jest różnica między nami a sąsiadami. Jedyna nadzieja, że wreszcie
            pękniemy z tego narodowo-patryiotycznego zadęcia i powstanie tu wreszcie coś
            normalnego.
            • Gość: G.ŁOŚ NOWINĘ Re: Słupy Chrobrego IP: *.telsat.wroc.pl 04.02.07, 22:43
              A ja chcę Dzidy Św. Brygidy... miejsce nieważne. Byle były. Są. I będą.
    • trefar Słupy Chrobrego na placu Wolności 05.02.07, 09:59
      Za PRLu pierwszy sekretarz KW wogole nie zwracalby uwagi na krytyke
      architektow.On zawsze byl madrzejszy od innych.
      • Gość: Niko Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: 195.187.134.* 05.02.07, 13:24
        śmieszne jest to, że internetowi szczekacze na jakiekolwiek hasło lub nazwisko
        związane z polską historią reagują Rydzykiem i Giertychem. Ewentualnie jeszcze
        Dobroszem. To własnie jest śmieszne. Ale też i tragiczne bo pokazuje
        spustoszenia w głowach tych szczekaczy. Dla nich historia narodu, kraju,
        tożsamość historyczna nadaje sie tylko do wyśmiewania, szydzenia, bo kojarzy
        się z im z Giertychem i Rydzykiem. Macie głowy ludzie? Czy tylko mordki do
        szczekania bez cienia myśli czy refleksji?
        • no_nick Niko , ludzie mają małe ojczyzny 05.02.07, 15:32
          Nie dziwię się,że nie może to do Ciebie trafić,bo łatwe nie jest.A i władza
          sporo robi,żeby Ci w głowie zamieszać.Dolny Śląsk ze stolicą we Wrocławiu jest
          naszą małą ojczyzną.Dbamy o jej dobro (to też trudne do pojęcia).Niedługo
          Wrocław (daj Boże i region) będą najlepiej rozwiniętymi częściami w granicach
          administracyjnych Polski i wtedy może ktoś zapyta po co nasze podatki jadą do
          Warszawy? Co my z tego mamy oprócz pensji światłego wojewody?

          Pozdrawiam braci Wrocławian z przymusowego pobytu w Wielkopolsce.
          • Gość: Niko Re: Niko , ludzie mają małe ojczyzny IP: 195.187.134.* 05.02.07, 16:04
            jaki to ma związek? o czym ty gadasz? ze Dolny Śląsk nie należy do Polski?
            • no_nick Re: Niko , ludzie mają małe ojczyzny 05.02.07, 16:13
              To ma wspólnego,że nie da się za chwile zadekretować miłości do Polski.Nie da
              się nakazać czy skłonić do tego pomnikami - czy to będą słupy czy chwalone
              wyżej zaj.... pomniki na Ukrainie.Ludzie wiążą uczucie z miejscem nie
              dlatego,że ktoś im każe.Dolny Śląsk jest dzisiaj w granicach Polski,ale
              przeszłość ma niemiecką (podobnie jak i śląską i czeską) i dlatego najpewniej
              jest takim unikalnym miejscem.I tę unikalność trzeba pielęgnować,a nie
              dokonywać na niej gwałtu.Polska nie będzie bardziej Polską jeśli jej urzędnik
              postawi we Wrocławiu jakieś słupy.O tym mówię.
              • Gość: Roman Re: Niko , ludzie mają małe ojczyzny IP: *.dint.wroc.pl 16.02.07, 08:47
                Chlupnij sobie zimna szklanke wody, bo bzdurzysz jak mało kto.
    • trefar Słupy Chrobrego na placu Wolności 05.02.07, 16:53
      To nie beda slupy Chrobrego. To beda SLUPY WOJEWODY. I o to chodzi.
    • Gość: jan Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 05.02.07, 19:42
      Wyborcza znowu w rozkroku, a po co zamiast detali związnych z Chrobrym,dajmy
      Macewę związanĄ z 1968 jakaż to martylologia,a jakie tu morderstwa
      polityczne,niech żyje Adam MICHNIK.
    • Gość: klos Pomniki są fajne. IP: *.rozanka.wroc.pl 05.02.07, 20:28
      Pomniki,rzeźby,fontanny na placach i skwerkach są ozdobą miasta i powinno być
      ich jak najwięcej wystarczy spojrzeć na Paryż,Rzym,Wiedeń,Pragę,Budapeszt czy
      inne piękne europejskie miasta żeby się o tym przekonać.
    • Gość: vitec POLSKA! Bialo-Czerwoni! IP: *.king.ac.uk 05.02.07, 21:36
      Pomysl wydaje sie calkiem dobry. Moga byc to slupy Chrobrego albo cos innego.
      Ale raczej nie basen...:-) Bo super, ze we Wroclawiu szanujemy wielonarodowa
      przeszlosc miasta, ale tez warto wyrazac nasza polskosc. A ze Chrobry byl
      pierwszym krolem Polski, prowadzil rozsadna polityke wobec sasiadow i
      przyczynil sie do rozwoju Wroclawia to nie ma co zalowac mu ani konia ani
      kolumny (slupa).
    • jadwiga.domagala Słupy Chrobrego na placu Wolności 10.02.07, 14:05
      O ile pamiętam z nauki historii to Bolesław Chrobry wbijał "słupy" na granicy
      państwa polskiego. Czyżby mój "umiłowany" pan wojewoda Grzelczxyk chciał
      zmniejszyć teren IV-tej Rzeczypospolitej?! Pełna "szacunku" Jadwiga Domagała
    • Gość: kalosz Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.07, 13:41
      to chore aby na pl. Wolnośći staneły jakieś słupy Chrobrego uważam, że to zły
      pomysł
      • Gość: . Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.rozanka.wroc.pl 12.02.07, 19:11
        Gość portalu: kalosz napisał(a):

        > to chore aby na pl. Wolnośći staneły jakieś słupy Chrobrego uważam, że to zły
        > pomysł

        Dlaczego?
    • Gość: a Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 16.02.07, 02:11
      panie grzelczyk, a wbijaj pan sobie słupy, ale przed swoim domem albo na
      własnej działce, od placu wolności ręce precz!
      • Gość: Nikodem Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: 195.187.134.* 16.02.07, 15:08
        No pewnie, ze ręce precz. niech bedzie to dalej pusty, wyasfaltowany plac,
        gdzie jeżdżą goscie na rolkach. Po co cokolwiek tam stawiać. Po co w ogóle
        cokolwiek robic?
        • Gość: a Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 16.02.07, 22:14
          Gość portalu: Nikodem napisał(a):

          > No pewnie, ze ręce precz. niech bedzie to dalej pusty, wyasfaltowany plac,
          > gdzie jeżdżą goscie na rolkach. Po co cokolwiek tam stawiać. Po co w ogóle
          > cokolwiek robic?


          chcesz te słupy? to postaw je sobie na swojej prywatnej działce!
    • Gość: . Re: Słupy Chrobrego na placu Wolności IP: 62.233.177.* 21.08.07, 16:02
      Ja za,im więcej małej architektury tym lepiej.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka