IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.06, 17:43
chce wywiesc do londynu kota. aby zrobic to zgodnie z prawm musialbym czekac
6 miesiecy - kawarantanna. pytane dotyczy tego czy ktos z Was przewozil
zwierze bez "papierow", samochodem.gdzie sprawdzali. czy na promie mozna
zostawic zwierzaka bez opieki. czy jest kontrola przed promem i czy po
wysiadce w uk jest trzepanie. napiszci cos bo do wyjazdu 10 dni a nie chce
zostawic kota w schronisku
dzieki
Obserwuj wątek
    • zenek_pijak [...] 24.07.06, 17:45
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • edavenpo Re: pytanie.. 24.07.06, 18:23

      Wybacz ze powiem Ci obcesowo ale trzeba bylo pomyslec wczesniej o tym zeby kota
      przewiezc albo zapewnic mu dobry dom.

      Za przemyt zwierzat sa wysokie kary, sad (skonczysz z wyrokiem) do tego zwierzak
      wyladuje na kwarantannie tak czy tak, moga go nawet uspic.

      Ludzka bezmyslnosc nie ma granic...
      • Gość: aaa Re: pytanie.. IP: *.brnt.cable.ntl.com 24.07.06, 18:26
        Jak zwierzak ma paszport, to tez jest poddawany kawarantannie?
        • edavenpo Re: pytanie.. 24.07.06, 18:43

          to zalezy z ktorego kraju do ktorego.

          jesli pierwszy raz do uk to kwarantanna odbywa sie w pewnym sensie tak czy tak
          tyle ze zwierze przechodzi ja we wlasnym kraju - 6 miesiecy specjalnych
          szczepionek i mierzenia antycial we krwi. jak jest wszystko gra to pies wjezdza
          do uk.
          • Gość: Ana Re: pytanie.. IP: *.orange.pl 24.07.06, 19:02
            Nie wiem jak jest w UK, ale mam doswiadczenie z wyjazdem kota do Hiszpanii.
            Zrobilam mu wszystkie wymagane szczepienia-weterynarz wie na ten temat
            wszystko, potem paszport. Najpozniej trzeba to zrobic miesiac przed wyjazdem.
            To wszystko. Kot lecial w specjalnym kojcu (do kupienia w sklepach
            zoologicznych) samolotem. Potem przy kazdej podrozy trzeba isc do weterynarza,
            zeby szczepienia byly wazne. Ale zadnej kwarantanny nie bylo. Dowiedz sie
            doklanie, bo szkoda kocura, zeby go zostawiac tak dlugo. Zateskni sie. Aha,
            jeszcze warto podac na podroz pigule na sen, zeby kocur sie nie stresowal. Moj
            byl naprawde bardzo dzielny. Powodzenia. I mysl o tym, zeby bylo mu jak
            najlepiej, bo zmiana zamieszkania tez bedzie dla niego nielatwa.
            Ana
    • Gość: luki9222 Re: pytanie.. IP: 155.94.70.* 25.07.06, 00:18
      nie potrzebuje stwierdzen ze trzeba bylo myslec o kocie wczesniej. bo to nie
      jest przedmiotem pytania. pytam sie o to czy ktos z was juz to robil i jakie sa
      mozliwosci takiego przemytu.
      dziekib
      • ghrom Re: pytanie.. 25.07.06, 00:23
        To malo istotne czego ty potrzebujesz, my mamy pelne prawo komentowac tak jak
        nam sie zywnie podoba.

        Ty oczywiscie masz pelne prawo glupio odwarkiwac, jak to niniejszym uczyniles.
        • Gość: kill-the-morons Re: pytanie.. IP: *.aster.pl 25.07.06, 17:43
          A ty się za to popisałeś elokwencją. Jak nie potrafisz idioto doradzić to bujaj
          wory z tego forum. Chyba tylko taki język dotrze do twojego prostackiego łba.
      • edavenpo Re: pytanie.. 25.07.06, 18:20
        Gość portalu: luki9222 napisał(a):

        > nie potrzebuje stwierdzen ze trzeba bylo myslec o kocie wczesniej. bo to nie
        > jest przedmiotem pytania. pytam sie o to czy ktos z was juz to robil i jakie sa
        >
        > mozliwosci takiego przemytu.
        > dziekib
        ___

        1. Nawet jak bym wiedziala to bym ci nie powiedziala. Kot to zywe stworzenie a
        nie wagon fajek zebys go przemycal

        2. Dobro zwierzat lezy mi na sercu i teksty z cyklu 'jak przemycic' kota
        momentalnie podnosza mi cisnienie.

        3. W GB nie ma wscieklizny dlatego jest kwarantanna. Jak dla mnie to
        wystarczajacy powod aby trzymac sie przepisow.

        4. Posrednio odpowiedzialam Ci na pytanie. Wyliczylam Ci konsekwencje jakie
        poniesiesz jak Cie zlapia. Wlacznie z tym ze moga Ci uspic kota.

        5. Przemyt zwierzat jest niehumanitarny i nieetyczny.

        6. Osoba ktora nie mysli o zywym stworzeniu z wyprzedzeniem i decyduje sie na
        przemyt (grozacy uspieniem kota jak cie zlapia) lub schronisko jest bezmyslna i
        nieodpowiedzialna.
        • Gość: luki9222 Re: pytanie.. IP: 155.94.70.* 26.07.06, 17:25
          nie bede tego komentowal. dzieki za odpowiedz. stwierdzenia tego typu nie
          pomagaja. przemyt kota nie bedzie sie odbywal w pudle tylko na przednim
          siedzeniu, kuweta i jedzenie. nikt nie jest durny. pytam sie czy ktos to juz
          kiedys robil to dostaje jedna -Twoja-odpowiedzi i 5 pouczen , typu ze to nie
          humanitarne itd. komu to potrzebne...
    • kierunek_zachod Luki, tu znajdziesz odpowiedz 25.07.06, 17:26
      www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/index.htm
      • Gość: luki9222 Re: Luki, tu znajdziesz odpowiedz IP: 155.94.70.* 26.07.06, 17:26
        dzieki
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka