aska1976 31.08.06, 13:07 czy ktos jest moze germanista z polski i pracuje w irlandii, anglii ewentualnie w USA ? jak moge zalatwic te wszystkie papiery, na mysl ktorych az mi cierpnie skora. wydaje mi sie, ze tego nie przeskocze Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ania Re: germanistka IP: *.cable.ubr01.tonb.blueyonder.co.uk 31.08.06, 14:36 Hej!ja rowniez jestem po filologii a wlasciwie dwoch.Mowie biegle w języku angielskim i niemieckim i obecnie jestem w Anglii w poszukiwaniu pracy.Interesuje mnie praca biurowa gdzie wymagana bylaby znajomosc języka niemieckiego.Moze macie jakies pomysly jak znalezc taka pracę albo znacie stronki z ofertami dla filologow????z gory dzieki za wpisy Odpowiedz Link Zgłoś
konstruktorka1 Re: germanistka 31.08.06, 14:45 www.toplanguagejobs.co.uk/ linguistlist.org/jobs/browse-job-current-rs-1.html Odpowiedz Link Zgłoś
xiv Re: germanistka 31.08.06, 14:32 pare osób jest, ale pracuja glownie na on-callu Odpowiedz Link Zgłoś
aniajawo Re: germanistka 31.08.06, 14:41 ja tez jestem po filologii i nawet rozwazalam mozliwosc uczenia tutaj hiszp. Ale od razu 'sciagneli' mnie na ziemie w pierwszej agencji posredniczacej w znalezieniu pracy dla nauczycieli mowiac, ze tu jest pelno Hiszpanow uczacych tego jez. Jakie mam szanse z native speakerem? Wiec zaczelam sie zastanawiac nad praca biurowa gdzie moglabym uzywac tego jez. Ale nie mialam szczescia - znowu ci Hiszpanie mnie wyparli :). Juz sobie dalam spokoj. Licze na to, ze mnie moja firma wysle do Hiszp za pare lat :). Odpowiedz Link Zgłoś
aniajawo Re: germanistka 31.08.06, 14:59 (londyn): www.bilinguagroup.com www.eurolondon.com www.multilingualvacancies.com te agencje znam, bo korzystalam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aska1976 Re: germanistka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.06, 20:17 dzieki dobrzy ludzie za odpowiedzi. wczesniej nie moglam pisac (dzieci, kuchnia itd). wlasciwie to jest mi wszystko jedno co moge robic. nie wiem, moze potrzebuja kogos do firmy niemieckiej w anglii (marzenie), moge nawet zamiatac. i tak pewnie dostalabym wiecej kasy niz tu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: germanistka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 18:47 Asiu to ze jestes germanistka nic nie znaczy! W Englandzie i Irlandii musisz skonczyc niby kurs przez rok zeby wyrownac wyksztalcenie i to zalezy jeszcze czy masz tylko licencjata czy mgr.germanistyki .Kurs jest platny i mozna go uzupelnic w odpowiednich uczelniach Jakich nie wiem! Ogolnie jest OGROM ZALATWIANIA dodam tylko ze wszelkie dyplomy i swiadectwa MUSZA BYC PRZETLUMACZONE PRZEZ TLUMACZA PRZYSIEGLEGO W NASZYM KRAJU ! Duzy koszt ! w tych krajach jestes bez zawodumozesz liczyc na ciezka prace fizyczna ! Odpowiedz Link Zgłoś
aska1976 Re: germanistka 31.08.06, 20:19 wiem wiem, ja mam magistra ale momentami zaluje ze nie jestem jakas fryzjerka albo masazystka, konkretny zawod i kasa, a nam magistrom nic nie pasuje Odpowiedz Link Zgłoś
natalia.brzeska Re: germanistka 31.08.06, 20:47 Bez przesady. Zaden kurs, zaden stos papierow. Po prostu wypelniarz formularz o QTS. Wszystko jest na forum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: filolożka Re: germanistka IP: *.range217-43.btcentralplus.com 31.08.06, 20:48 Wszystko zależy od szczęścia. Jeśli znasz biegle angielski, próbuj jako interpreter - tłumaczysz na przykład Polakom w urzędach, nie znającym ni w ząb angielskiego, albo w szpitalach, sądach, etc. Moja koleżanka, która skończyła...ekonomię, zaczynała od tłumaczeń w jobcentre, potem wkręciła się do miejscowego collegu i uczy angielskiego Polaków. Jeśli ktoś zna biegle angielski, to praca jest, trzeba umieć tylko po nią sięgnąć. Pozdrawiam! Filolożka (nie w zawodzie, angielski za słaby:( Odpowiedz Link Zgłoś