Dodaj do ulubionych

Modlitwy nie działają

14.08.21, 14:44
Zmarł arcybiskup Hoser , zabił go coranowirus.

"Arcybiskup Hoser w kwietniu tego roku zachorował na COVID-19 i trafił do szpitala.
Po miesiącu ponownie trafił do szpitala, ze względu na powikłania po zakażeniu."

Jeszcze niedawno apelował, że w kościele nie można się zarazić, bo Bóg nie dopuści
do tego. Być może zaraził się gdzie indziej i to "od tyłu", tego nie przewidział.
Były apele do wiernych o indywidualne modlitwy dla niego, nie pomogły - nie miał alibi.
Znowu jednego mniej ukrywającego pedofilię wśród kolegów w sukienkach.
Obserwuj wątek
      • n4rmoorr Re: Modlitwy nie działają 14.08.21, 17:04
        pocoo napisała:

> "Wola Nieba. Z nią się zawsze zgadzać trzeba". Widocznie bóg lubi takie indywid
        > ua.
        Bóg nie ma tu nic wspólnego .Sam się stawił przed oblicze Pana.Nie będę nic pisał o człowieku ,który kiedyś stracił mój szacunek. Skąd oni wiedzą że zmarł po powikłaniach na srovida ? Robili sekcję zwłok biskupa?
        • pocoo Re: Modlitwy nie działają 14.08.21, 19:55
          n4rmoorr napisał(a):

> Skąd oni wiedzą że zmarł po
          > powikłaniach na srovida ? Robili sekcję zwłok biskupa?

A ducha świętego nie ma? To on jest od zadań specjalnych i powiedział, co wiedział, czyli nic?
          • n4rmoorr Re: Modlitwy nie działają 14.08.21, 20:23
            pocoo napisała:

> n4rmoorr napisał(a):
            >
            > > Skąd oni wiedzą że zmarł po
            > > powikłaniach na srovida ? Robili sekcję zwłok biskupa?
            >
            > A ducha świętego nie ma? To on jest od zadań specjalnych i powiedział, co wiedz
            > iał, czyli nic?
            Jest ale w tym temacie był bezradny ..Może dobry Bóg się za go zapyta dlaczego w sprawie in vitro był taki gorliwy ?
            • pocoo Re: Modlitwy nie działają 15.08.21, 09:46
              n4rmoorr napisał(a):

> Jest ale w tym temacie był bezradny ..

Ojojoj. A to ci dopiero święty duch.

>Może dobry Bóg się za go zapyta dlaczego
              > w sprawie in vitro był taki gorliwy ?

Zastanawiające. Jaką odpowiedź otrzymuje ten, który pyta swojego drugiego lub trzeciego ja.
              • n4rmoorr Re: Modlitwy nie działają 16.08.21, 02:18
                pocoo napisała:

> n4rmoorr napisał(a):
                >
                > > Jest ale w tym temacie był bezradny ..
                >
                > Ojojoj. A to ci dopiero święty duch.
                >
                > >Może dobry Bóg się za go zapyta dlaczego
                > > w sprawie in vitro był taki gorliwy ?
                >
                > Zastanawiające. Jaką odpowiedź otrzymuje ten, który pyta swojego drugiego lub t
                > rzeciego ja.
                A Faustyna Kowalska widziała i nawet była złączona z trzema postaciami Boga.Więc miała doznania i szczęście.Niektóre kobiety mogą jej zazdrościć .
                • pocoo Re: Modlitwy nie działają 16.08.21, 10:09
                  n4rmoorr napisał(a):

> A Faustyna Kowalska widziała i nawet była złączona z trzema postaciami Boga.Wi
                  > ęc miała doznania i szczęście.Niektóre kobiety mogą jej zazdrościć .

Którego "ja" pytała i o co?
                  Ponieważ nie znam odczuwania zazdrości, wiec nie mogę jej zazdrościć tego nadmiaru szczęścia.
                  Trochę intryguje mnie duch święty pod postacią ognistego , rozdwojonego języka.
                  • n4rmoorr Re: Modlitwy nie działają 17.08.21, 12:50
                    pocoo napisała:

> n4rmoorr napisał(a):
                    >
                    > > A Faustyna Kowalska widziała i nawet była złączona z trzema postaciami B
                    > oga.Wi
                    > > ęc miała doznania i szczęście.Niektóre kobiety mogą jej zazdrościć .
                    >
                    > Którego "ja" pytała i o co?
                    > Ponieważ nie znam odczuwania zazdrości, wiec nie mogę jej zazdrościć tego nadmi
                    > aru szczęścia.
                    > Trochę intryguje mnie duch święty pod postacią ognistego , rozdwojonego języka

Delikatnie rzecz ujmując, natchnione „mówienie językami” to zwykły bełkot, ale Kościół uznaje, że to charyzmat, dar Ducha Świętego.Języki ognia .Dla Jezusa to pikuś .On hurtowo uprawiał 50 trędowatych.
                • mim1656awo Re: Modlitwy nie działają 16.08.21, 10:34
                  n4rmoorr.: A Faustyna Kowalska widziała i nawet była złączona z trzema postaciami Boga.Więc miała doznania i szczęście.Niektóre kobiety mogą jej zazdrościć .
                  ----------------------------------------------------------------------------------------------
                  Zazdrościć czego, biedny oszołku?Choroby psychicznej, schizofrenii, niemożności poddania sie leczeniu? A te wszystkie zboczone pasożyty w czarnych kieckach wykorzystały sprytnie chorą osobę aby trzymać władzę nad ciemnymi masami, tobą włącznie widząc, że piszesz bezkrytycznie.Tekst linku
    • n4rmoorr Re: Modlitwy nie działają 14.08.21, 16:53
      Wyjątkowo kociak nie trafiony ten wątek.Bóg go rozliczy jako człowieka .Nie rusza się ludzi po śmierci.Pamiętam hejt na dziewczyną zabitą przez kierowcę ciężarówki.Ile tego spadło głowa mała .
      To jest zwyczajne szatańskie chichotanie. Nieszczęsne ofiary diabelskich sideł nie potrafią okazać szacunku śmierci i uznać dorobku człowieka, który cierpiał na powikłania- owszem - ale pomalaryczne z czasów wieloletniej służby misjonarskiej/lekarskiej w Afryce. Autor notki, który na śmierci arcypasterza chce upiec swój tort covidowy niczym się nie różni od tych zdegenerowanych komentatorów ,komentujący śmierć tej dziewczyny ,
        • n4rmoorr Re: Modlitwy nie działają 14.08.21, 20:38
          irma223 napisała:

> Czekaj, to ta słynna służba w Rwandzie?
          Może to przeczytaj z uwagą .Nie ma nic udowodnione..Lisowskie łajno i naTemat to śmieci..Tu jest cały wywiad biskupa.Przeczytaj to pogadamy. www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://wiskitki.gregorius74.atthouse.pl/%3Fp%3D1420&ved=2ahUKEwi9rZSdkrHyAhVj_7sIHXsuA80QFnoECC4QAQ&usg=AOvVaw1aX5pGUPfJnITEm-YZ22bo
      • mim1656awo Re: Modlitwy nie działają 14.08.21, 18:55
        n4rmoorr: Modlitwy nie działają14.08.21, 16:53
        Wyjątkowo kociak nie trafiony ten wątek.Bóg go rozliczy jako człowieka .Nie rusza się ludzi po śmierci.
        To jest zwyczajne szatańskie chichotanie. Nieszczęsne ofiary diabelskich sideł i........... uznać dorobku człowieka, który cierpiał na powikłania- owszem - ale pomalaryczne z czasów wieloletniej służby misjonarskiej/lekarskiej w Afryce. Autor notki, który na śmierci arcypasterza chce upiec swój tort covidowy .....
        --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        1.Ubawiłeś mnie.Kiedy piszesz po pijanemu (aby uciec od białych myszek) dokumentujesz klasyczne syntomy Zespołu Korsakowa.Lekarze psychiatrzy mogą cię pokazywać na sympozjach.Nie zawiedziesz.
        2.Z racji punktu nr.1 nic nie zrozumiałeś.Kociak ma rację, a ty, jeśli jeszcze jest czas, idź na leczenie.
        3.Ten klecha zmarł z racji powikłań Covid 19 (Covid long -term effects i prawdopodobnego syfilisa z Afryki.Malaria, wyleczona, nie zostawia powikłań, oszołku (też słuchasz RM ?).
        4.Tortem covidowym łupnij się w n4moorrdę (szkoda tortu).
        Nic nie zrozumiałes?To tylko twoja wina.
      • kociak40 Re: Modlitwy nie działają 14.08.21, 21:54
        n4rmoorr napisał(a):

> Koncert z Jasnej Góry na TYP 1

Ten koncert to muzyka dla tego obrazu na desce.
        O Bogu można zapomnieć, wystarcza ta deska,
        do której tak pielgrzymują, a później leczą nogi.
    • gadzina_polska Re: Modlitwy nie działają 17.08.21, 11:07
      Oczywiście, że modlitwy nie działają. Dowiodła tego Fundacja Templetona wykorzystując naukowe metody. Co prawda celem tych badań miało być udowodnienie światu, że modlitwa może zdziałać cuda, ale wyszło, jak wyszło...

Cytat za Wiki:

"Badania nad skutecznością modlitwy wstawienniczej
      W 2005 roku zakończyło się długo oczekiwane i finansowane głównie przez Fundację Templetona rygorystyczne badanie – z podwójnie ślepą próbą i randomizowane – mające na celu zweryfikowanie skuteczności modlitwy wstawienniczej. W ramach wieloletniego badania, o łącznym budżecie 2,4 miliona dolarów, podzielono 1802 pacjentów oczekujących na operację wszczepienia bypassów na trzy grupy. Za osoby z pierwszej grupy modlono się oraz powiedziano im niejednoznacznie, że będą lub nie będą objęci modlitwą. Za osoby w drugiej grupie się nie modlono, ale również powiedziano im niejednoznacznie, że będą lub nie będą objęci modlitwą. Za osoby w trzeciej grupie modlono się oraz poinformowano ich, że na pewno będą objęci modlitwą. Najlepiej wypadły osoby z drugiej grupy, czyli te za które się nie modlono – w tej grupie powikłania wystąpiły u 51% pacjentów. W pierwszej grupie, powikłania wystąpiły u 52% osób (osoby za które się modlono, ale które nie były tego pewne). Najgorzej wypadła grupa osób, za które się modlono i które jednocześnie o tym wiedziały jednoznacznie – w tym wypadku powikłania wystąpiły u 59% pacjentów. Oznacza to, że pacjenci za których się modlono mieli średnio więcej powikłań niezależnie od tego czy osoby te o modlitwie wiedziały. Odsetek zgonów i poważnych zdarzeń był podobny we wszystkich trzech grupach."

pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_Templetona

I dlatego od jakiegoś czasu, jeśli jakaś dewotka chce się za mnie pomodlić, to w krótkich żołnierskich słowach proszę ją o szybkie oddalenie się i zajęcie innymi sprawami.
          • n4rmoorr Re: Modlitwy nie działają 17.08.21, 16:52
            gadzina_polska napisał:

> No cóż... Nie jestem pewny, czy dobrze zrozumiałeś wynik tego eksperymentu...
            > Nie będę jednak złośliwy i nie będę ci życzył, żeby modlili się za ciebie jak n
            > ajwięcej.
            >
            Zazwyczaj nie czytam długich wywodów.Jedynie Kawę .Twój przeczytałem .Ja o co poproszę Boga to mam.Szczęście ,ukochane kobiety u boku .Pieniądze ,dobrą pracę i zdrowie bliskich. Te badania to można sobie o kant tyłka roztrzaskać .Amen kolego.
            • pocoo Re: Modlitwy nie działają 17.08.21, 18:54
              n4rmoorr napisał(a):

>Ja o co p
              > oproszę Boga to mam.Szczęście ,ukochane kobiety u boku .Pieniądze ,dobrą pracę
              > i zdrowie bliskich. Te badania to można sobie o kant tyłka roztrzaskać .Amen
              > kolego.

A najbardziej wyproszone to boskie kłamstwo. Ja pamięć mam jeszcze dobra.
              • n4rmoorr Re: Modlitwy nie działają 17.08.21, 19:26
                pocoo napisała:

> n4rmoorr napisał(a):
                >
                > >Ja o co p
                > > oproszę Boga to mam.Szczęście ,ukochane kobiety u boku .Pieniądze ,dobrą
                > pracę
                > > i zdrowie bliskich. Te badania to można sobie o kant tyłka roztrzaskać
                > .Amen
                > > kolego.
                >
                > A najbardziej wyproszone to boskie kłamstwo. Ja pamięć mam jeszcze dobra.
                Jeśli masz dobrą moja droga to pamiętasz o moim ponad stuletnim obrazie .Muszę go kiedyś z Częstochowy zabrać do siebie .
              • n4rmoorr Re: Modlitwy nie działają 18.08.21, 01:21
                pocoo napisała:

> n4rmoorr napisał(a):
                >
                > >Ja o co p
                > > oproszę Boga to mam.Szczęście ,ukochane kobiety u boku .Pieniądze ,dobrą
                > pracę
                > > i zdrowie bliskich. Te badania to można sobie o kant tyłka roztrzaskać
                > .Amen
                > > kolego.
                >
                > A najbardziej wyproszone to boskie kłamstwo. Ja pamięć mam jeszcze dobra.
                Racja .Kobiety są inteligetniejsze .Trochę się zmieniło ostatnio.
              • n4rmoorr Re: Modlitwy nie działają 19.08.21, 04:18
                gadzina_polska napisał:

> n4rmoorr napisał(a):
                >
                > >Ja o co poproszę Boga to mam.
                >
                >
                > Czyli tak, jak przypuszczałem. Niczego nie zrozumiałeś.
                >
                >
                I dlatego od jakiegoś czasu, jeśli jakaś dewotka chce się za mnie pomodlić, to w krótkich żołnierskich słowach proszę ją o szybkie oddalenie się i zajęcie innymi sprawami.Wiesz co wyłącz się z tym wklejaniem durnych komentarzy typu nic nie zrozumiałeś. Zapraszam do Częstochowy na Jasną Górę pomodlić się o zdrowie.Na pewno pomoże i przyda się .
    • pkt4a Re: Modlitwy nie działają 17.08.21, 21:02
      a temu płaskoziemcowi i foliarzowi Burkowi modlitwy nie pomogły i trafił pod respirator , podobnie było z Hoserem ktoremu modlitwy nie pomogły :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27466072,rzym-kardynal-raymond-burke-trafil-do-szpitala-z-covid-19.html#do_w=57&do_v=67&do_st=RS&do_sid=330&do_a=330&s=BoxOpLink
      • snajper55 Re: Modlitwy nie działają 18.08.21, 13:25
        pkt4a napisała:

> a temu płaskoziemcowi i foliarzowi Burkowi modlitwy nie pomogły i trafił pod re
        > spirator , podobnie było z Hoserem ktoremu modlitwy nie pomogły :

Ponieważ nie wykazali się silna wiarą, nie zaufali Bogu tylko zwrócili się o pomoc do medyków. Tak jakby medycy mogli zmienić decyzję Boga.

S.
        • pocoo Re: Modlitwy nie działają 18.08.21, 13:36
          snajper55 napisał:

> Ponieważ nie wykazali się silna wiarą, nie zaufali Bogu tylko zwrócili się o po
          > moc do medyków. Tak jakby medycy mogli zmienić decyzję Boga.
          >
          > S.
          A Ty co? Matka Teresa z Kalkuty jesteś ? Głosiła, że bóg jest najlepszym lekarzem i leczyła modlitwą, a dolarami wspierała Watykan i Wojtyłę. Sru, i po śmierci bóg zrobił z niej błogosławioną. Można? Można. Wola boga.
          • n4rmoorr Nie każdy wie 19.08.21, 06:13
            pocoo napisała:

> snajper55 napisał:
            >
            >
            > > Ponieważ nie wykazali się silna wiarą, nie zaufali Bogu tylko zwrócili si
            > ę o po
            > > moc do medyków. Tak jakby medycy mogli zmienić decyzję Boga.
            > >
            > > S.
            > A Ty co? Matka Teresa z Kalkuty jesteś ? Głosiła, że bóg jest najlepszym lekarz
            > em i leczyła modlitwą, a dolarami wspierała Watykan i Wojtyłę. Sru, i po śmierc
            > i bóg zrobił z niej błogosławioną. Można? Można. Wola boga.
            Zdaniem badaczy do wykreowania mitu zakonnicy przyczynił się przede wszystkim wpływowy brytyjski dziennikarz Malcolm Muggeridge. Pod koniec lat 60. reporter przygotowywał film o zgromadzeniu Misjonarek Miłości. Spotkanie z Matką Teresą wywołało u niego objawienie religijne. Do tego stopnia, że nawet dobrą jakość materiału nagranego w mrocznych pomieszczeniach hospicjum w Kalkucie Muggeridge przypisał „boskiemu światłu” bijącemu od zakonnicy. Nie przekonały go racjonalne argumenty innych członków ekipy, wyjaśniających dobre nagranie czułością taśm firmy Eastman Kodak.
            Film Muggeridge „Coś pięknego dla Boga” okazał się wielkim hitem i przyczynił się do stworzenia mitu Matki Teresy, która na ponad ćwierć wieku stała się bohaterką mediów. W 1979 r. założycielka Misjonarek Miłości otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. Urzekła świat, gdy odmówiła udziału w uroczystym bankiecie na cześć laureatów i poprosiła, by nagrodę w wysokości blisko 200 tys. dolarów ofiarować biednym w Indiach.
          • snajper55 Re: Modlitwy nie działają 19.08.21, 08:48
            pocoo napisała:

> snajper55 napisał:
            >
            >
            > > Ponieważ nie wykazali się silna wiarą, nie zaufali Bogu tylko zwrócili si
            > ę o po
            > > moc do medyków. Tak jakby medycy mogli zmienić decyzję Boga.
            > >
            > > S.
            > A Ty co? Matka Teresa z Kalkuty jesteś ? Głosiła, że bóg jest najlepszym lekarz
            > em i leczyła modlitwą, a dolarami wspierała Watykan i Wojtyłę. Sru, i po śmierc
            > i bóg zrobił z niej błogosławioną. Można? Można. Wola boga.

Żaden bóg nie zrobił z niej błogosławionej tylko głupi ludzie.

S.
            • n4rmoorr Re: Modlitwy nie działają 19.08.21, 19:33
              snajper55 napisał:

> pocoo
              > > >
              > > > S.
              > > A Ty co? Matka Teresa z Kalkuty jesteś ? Głosiła, że bóg jest najlepszym
              > lekarz
              > > em i leczyła modlitwą, a dolarami wspierała Watykan i Wojtyłę. Sru, i po
              > śmierc
              > > i bóg zrobił z niej błogosławioną. Można? Można. Wola boga.
              >
              > Żaden bóg nie zrobił z niej błogosławionej tylko głupi ludzie.
              >
              > S.
              Napisała Ci Pooco kto .Gdybyś miała trochę oleju w głowie to byś wiedział ,że ludzie nie znali wtedy takich historii Dopiero prawda wychodzi po latach .Pisząc ludzie głupi świadczy o Tobie ,kulturze i wykształceniu
      • gadzina_polska Re: Modlitwy nie działają 18.08.21, 20:58
        oszoloom.z.rm napisał:

> A właśnie ze działają

Oczywiście, że działją, tyle tylko, że odwrotnie niż sobie to wyobrażasz.

forum.gazeta.pl/forum/w,721,172193223,172193223,Modlitwy_nie_dzialaja.html?p=172207482

"Oznacza to, że pacjenci za których się modlono mieli średnio więcej powikłań niezależnie od tego czy osoby te o modlitwie wiedziały. "
        • snajper55 Re: Modlitwy nie działają 19.08.21, 08:44
          gadzina_polska napisał:

> oszoloom.z.rm napisał:
          >
          > > A właśnie ze działają
          >
          > Oczywiście, że działją, tyle tylko, że odwrotnie niż sobie to wyobrażasz.
          >
          > forum.gazeta.pl/forum/w,721,172193223,172193223,Modlitwy_nie_dzialaja.html?p=172207482
          >
          > "Oznacza to, że pacjenci za których się modlono mieli średnio więcej powikła
          > ń niezależnie od tego czy osoby te o modlitwie wiedziały. "

Może modlili się do jakiegoś Jahwe czy Ra i Eskulap się wnerwil?

S.
          • wariant_b Re: Modlitwy nie działają 19.08.21, 09:43
            snajper55 napisał:

> Może modlili się do jakiegoś Jahwe czy Ra i Eskulap się wnerwil?

Przypuszczalnie korzystali ze wstawiennictwa niewłaściwego świętego.
            Najlepiej modlić się na pośrednictwem kogoś oczekującego na beatyfikację.
            On musi dokonać jakiegoś cudu, więc może skorzysta z okazji i pomoże.
            • lumpior Re: Modlitwy nie działają 19.08.21, 09:56
              A co z modlitwami dwóch bokserów w ringu? Który którego ma znokautować a zdarza sie że nawet zabić? Co z modlitwami,potrzebne czy nie,czy Bóg decyduje,a może to po prostu ...głupie żądanie wyznawców?
              • pocoo Re: Modlitwy nie działają 19.08.21, 10:15
                lumpior napisał:

> A co z modlitwami dwóch bokserów w ringu?

Ten , którego bóg wysłuchał , zwycięży. Boga nie ma po stronie przegranych.
                Jezusa przy tym nie było. "Jeżeli ktoś ciebie uderzy w jeden policzek, nadstaw mu drugi".
                • n4rmoorr Re: Modlitwy nie działają 21.08.21, 14:35
                  pocoo napisała:

> lumpior napisał:
                  >
                  > > A co z modlitwami dwóch bokserów w ringu?
                  >
                  > Ten , którego bóg wysłuchał , zwycięży. Boga nie ma po stronie przegranych.
                  > Jezusa przy tym nie było. "Jeżeli ktoś ciebie uderzy w jeden policzek, nadstaw
                  > mu drugi".
                  (1.1) Po co się mścić, to nic dobrego nie przyniesie. Nadstaw drugi policzek, może on kiedyś zrozumie i będzie próbował naprawić wyrządzone krzywdy.
                  • pocoo Re: Modlitwy nie działają 21.08.21, 15:05
                    n4rmoorr napisał(a):

> > lumpior napisał:
                    > >
                    > > > A co z modlitwami dwóch bokserów w ringu?

> (1.1) Po co się mścić, to nic dobrego nie przyniesie. Nadstaw drugi policzek, m
                    > oże on kiedyś zrozumie i będzie próbował naprawić wyrządzone krzywdy.

W boksie?
                    • n4rmoorr Re: Modlitwy nie działają 21.08.21, 18:33
                      pocoo napisała:

> n4rmoorr napisał(a):
                      >
                      >
                      > > > lumpior napisał:
                      > > >
                      > > > > A co z modlitwami dwóch bokserów w ringu?
                      >
                      > > (1.1) Po co się mścić, to nic dobrego nie przyniesie. Nadstaw drugi polic
                      > zek, m
                      > > oże on kiedyś zrozumie i będzie próbował naprawić wyrządzone krzywdy.
                      >
                      > W boksie?
                      Nie .W całowaniu😊
    • wawrzanka Działa placebo i nocebo 19.08.21, 16:42
      To jest udowodnione naukowo. Idąc tym tropem - wiara cudów nie czyni (gdyby tak było to skuteczność placebo byłaby stuprocentowa), ale często pomaga osiągnąć cel. Modlitwa działa, jeśli osoba modląca się o wyzdrowienie podnosi swoją odporność poprzez silną wiarę w skuteczność modlitwy. Jest taka książka "You are the Placebo". Polecam. Pokrzepiająca.
      • wariant_b Re: Działa placebo i nocebo 19.08.21, 19:40
        wawrzanka napisała:

> To jest udowodnione naukowo. Idąc tym tropem - wiara cudów nie czyni (gdyby tak
        > było to skuteczność placebo byłaby stuprocentowa), ale często pomaga osiągnąć cel.

Nie byłaby, bo skuteczność leków również powinna być stuprocentowa - a nie jest.

Ale wracając do przywołanych przez gadzinę_polską badań finansowanych przez
        Fundację Templetona a dotyczących modlitwy wstawienniczej, konkluzja jest dość
        ciekawa, bo chorzy, którzy mieli wiedzę o tym, że modlono się za nich wypadali
        najgorzej. Podejrzewałbym że przyczyną może być daleko posunięta nieufność
        do współwiernych - wprawdzie mieli modlić się za powodzenie terapii, ale kto ich
        tam wie, za co modlili się naprawdę. Podaję link, który wprawdzie niewiele mówi
        o samym badaniu, ale daje odsyłacze do innych podobnych badań o odmiennych
        konkluzjach, które Templeton chciał (i to pozytywnie) zweryfikować. Nie wyszło.
        www.nauklove.pl/wielki-eksperyment-modlitewny/
        Humorystyczne opracowanie polskich uczonych badających długość życia biskupów
        katolickich (za których modlą się wierni na każdej mszy) i która teoretycznie powinna
        być wyższa niż średnia długość zwyczajnych księży i grupy kontrolnej (naukowców)
        oraz zależeć od wielkości i pobożności diecezji nie wykazało takich związków.
        • wawrzanka Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 10:42
          wariant_b napisał:

> Nie byłaby, bo skuteczność leków również powinna być stuprocentowa - a nie jest.

Bo nie ma dwóch takich samych osób i nie ma dwóch takich samych chorób o identycznym podłożu, nasileniu, podatności na leki itp. Choroby są tylko do siebie podobne, tak samo jak ludzie są do siebie podobni. W przypadku chorób i zaburzeń psychicznych to rozwarstwienie jest jeszcze bardziej skomplikowane. Czytałam wywiad z jakimś polskim psychiatrą i zapamiętałam jego słowa: "właściwie dla każdego przypadku schizofrenii moglibyśmy utworzyć osobną jednostkę chorobową".

> Podejrzewałbym że przyczyną może być daleko posunięta nieufność
          > do współwiernych - wprawdzie mieli modlić się za powodzenie terapii, ale kto ich
          > tam wie, za co modlili się naprawdę.

Pewnie wcale się nie modlili, jeśli to była jakaś zbiorowa modlitwa za kogoś obcego. Modlitwy mogą być różne: imitacja zwykłej prośby, takiej jak: "wynieś śmieci", tylko skierowanej do Boga: "spraw, żebym zdała egzamin", albo: "żeby babcia wyzdrowiała". Jest to komiczne, ale to chyba najpowszechniejsza modlitwa o coś.

Inna forma modlitwy to klepanie pacierzy, zdrowasiek, czy różańców. To ma trochę większy sens, bo po wpadnięciu w trans można się trochę rozluźnić. Najciekawszą formą wydaje mi się dialog wewnętrzny, który można prowadzić z kim tylko chcemy. Tego typu medytacja może mieć bardzo pozytywne skutki, wiem z doświadczenia. Na początku jest to prymitywne, ale po kilku minutach naprawdę można nawiązać głębsze połączenie ze swoją wewnętrzną istotą. Taką, która jest z kolei połączona z całym wszechświatem. I dopiero w tym momencie zaczyna się prawdziwa modlitwa.

• wariant_b Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 12:38
            wawrzanka napisała:

> Bo nie ma dwóch takich samych osób i nie ma dwóch takich samych chorób
            > o identycznym podłożu, nasileniu, podatności na leki itp.

Są przynajmniej dwie szkoły - druga mówi, że wszyscy jesteśmy tacy sami
            z dokładnością do odchyleń statystycznych. Metody matematyczne są zbieżne.

> W przypadku chorób i zaburzeń psychicznych to rozwarstwienie jest jeszcze
            bardziej skomplikowane.

Ale nadawanie zaburzeniom psychicznym sensu (który jest silnie uwarunkowany
            kulturowo), wbrew pozorom jest raczej próbą uproszczenia niż głębszej analizy.
            Być może masz jednak rację, że przy obecnym stanie wiedzy takie podejście
            daje lepsze efekty, choćby z uwagi na lepsze interakcje z pacjentami.

> Pewnie wcale się nie modlili, jeśli to była jakaś zbiorowa modlitwa za kogoś obcego.

Ja przeciwnie - sądzę, że było to starannie kontrolowane, a dobór grupy modlących się
            był dokładnie zaplanowany. Eksperyment finansowany przez Templetona kosztował
            około 2.5 miliona $ i obejmował prawie 2 tysiące pacjentów z podobnymi diagnozami.
            To sporo więcej niż wcześniej omawiany eksperyment Iana Stevensona bazujący
            na milionowym grancie i dotyczący ok. 3 tysięcy dzieci w Indiach. Tańsza "siła robocza"
            na tym rynku nie jest tu sensownym argumentem, bo chodzi o jakość badań, a nie koszt.
            Przypominam, że eksperyment sponsorowany przez Fundację Templetona miał na celu
            potwierdzenie wyników wcześniejszych badań, które sugerowały skuteczność modlitwy.

Od razu nasuwają mi się skojarzenia z podziałem na "uczonych" i "uczonych katolickich"
            czy "historyków" i "historyków IPN" - różnice w efektach prac są zauważalne gołym okiem.

Również badania grupy prof. Jemielniaka nad wpływem modlitw na długość życia biskupów
            nie wykazały żadnych istotnych zależności statystycznych, a takowe występowałyby
            również w przypadku, gdyby jedynie niewielki procent wiernych modlił się za nich szczerze.

> Najciekawszą formą wydaje mi się dialog wewnętrzny, który można prowadzić
            > z kim tylko chcemy. Tego typu medytacja może mieć bardzo pozytywne skutki...

Tu akurat też można różnie domniemywać - eksperyment z grupą leczonych alkoholików
            (niestety statystycznie nie dość liczną, by wyniki traktować poważnie) zawierał konkluzję,
            że kuracja głęboko wierzących alkoholików w 2-3 miesiącu dawała bardziej pozytywne efekty,
            ale te wkrótce były one niwelowane z nawiązką.
          • snajper55 Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 12:41
            wawrzanka napisała:

> Inna forma modlitwy to klepanie pacierzy, zdrowasiek, czy różańców. To ma troch
            > ę większy sens, bo po wpadnięciu w trans można się trochę rozluźnić.

No nie tylko. Gdy się pomodlimy, to czujemy satysfakcję że tyle zrobiliśmy. Leżąc na kanapie walczyliśmy o czyjeś zdrowie. Lub o zdanie egzaminu. To dużo łatwiejsze od uczenia się. Dlaczego kraje katolickie są słabiej rozwinięte? Także dlatego. Mój ty boże, zrób to czy tamto, a ja sobie będę leżał i czekał aż się stanie.

S.
      • n4rmoorr Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 02:39
        wawrzanka napisała:

> To jest udowodnione naukowo. Idąc tym tropem - wiara cudów nie czyni (gdyby tak
        > było to skuteczność placebo byłaby stuprocentowa), ale często pomaga osiągnąć
        > cel. Modlitwa działa, jeśli osoba modląca się o wyzdrowienie podnosi swoją odpo
        > rność poprzez silną wiarę w skuteczność modlitwy. Jest taka książka "You are th
        > e Placebo". Polecam. Pokrzepiająca.
        Jest też na youtube.Nie trzeba kupować książki.W modlitwę trzeba wierzyć.Na tym forum widać,że wszyscy cieszą się dobrym zdrowiem i nie mają kłopotów .Ale kiedyś przyjdzie taki czas ,że jak trwoga to do Boga . Poznajcie także tę porę, że już czas, abyśmy się ocucili ze snu;

bo teraz bliżej jest nasze wyzwolenie, niż kiedy uwierzyliśmy.

Noc posunęła się naprzód, zaś dzień się zbliżył;

zatem odrzućmy uczynki ciemności, a odziejmy się zbroją światła.

Zacznijmy chodzić godnie, jak w czasie dnia;

nie w hulankach, pijaństwach, nie w rozwiązłościach i zuchwałościach,

nie w sporach i zazdrości.

Ale odziejcie się w Pana Jezusa Chrystusa

oraz nie czyńcie troski względem pożądań cielesnej natury.

(Rzymian 13,11-14; NBG)Amen.
        • pocoo Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 09:40
          n4rmoorr napisał(a):

> W modlitwę trzeba wierzyć.

Ale przecież napisano, "że bóg najlepiej wie, czego nam potrzeba". Mylę się?
          Modlitwą chcesz zmusić boga do zmiany decyzji, gdyż lepiej wiesz niż bóg?
          Jaki sens ma modlitwa na kolanach przed Ojcem? To jakieś upodlenie.
          • wariant_b Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 10:29
            pocoo napisała:

> Ale przecież napisano, "że bóg najlepiej wie, czego nam potrzeba". Mylę się?
            > Modlitwą chcesz zmusić boga do zmiany decyzji, gdyż lepiej wiesz niż bóg?

Bez sensu, zwłaszcza że Biblia dokładnie opisuje czego życzy sobie Bóg
            w zamian za wysłuchanie próśb wiernych.

> Jaki sens ma modlitwa na kolanach przed Ojcem? To jakieś upodlenie.

Bo Bóg jest wszystkowidzący. Jak zobaczy, że się nie modlisz,
            to może donieść proboszczowi, a wtedy masz przerąbane.
              • wariant_b Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 12:42
                pocoo napisała:

> Bóg widzi?

Wirtualnie, bo ostatnio coraz bardziej popularna jest wersja boga bezosobowego.
                Chyba trzeba będzie pisać Pismo Święte od nowa, żeby Boga jakoś ubezosobowić
                lub przynajmniej uczynić Ducha Świętego główną postacią Biblii.
                • n4rmoorr Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 16:10
                  wariant_b napisał:

> pocoo napisała:
                  >
                  > > Bóg widzi?
                  >
                  > Wirtualnie, bo ostatnio coraz bardziej popularna jest wersja boga bezosobowego.
                  > Chyba trzeba będzie pisać Pismo Święte od nowa, żeby Boga jakoś ubezosobowić
                  > lub przynajmniej uczynić Ducha Świętego główną postacią Biblii.
                  Żyjesz w wirtualnym świecie .Nie dziwię się .Klikniesz i masz kobietę .Nawet nie musisz się starać.
          • n4rmoorr Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 16:07
            pocoo napisała:

> n4rmoorr napisał(a):
            >
            > > W modlitwę trzeba wierzyć.
            >
            > Ale przecież napisano, "że bóg najlepiej wie, czego nam potrzeba". Mylę się?
            > Modlitwą chcesz zmusić boga do zmiany decyzji, gdyż lepiej wiesz niż bóg?
            > Jaki sens ma modlitwa na kolanach przed Ojcem? To jakieś upodlenie.
            Klękanie przed Panem Bogiem jest od Boga.

Nieklękanie przed Panem Bogiem jest od diabła.

Pismo Święte i Tradycja skłaniają do klękania przed Panem Bogiem.

Poplecznicy szatana skłaniają do niezginania kolan przed Panem Bogiem.

„Niezdolność klęczenia okazuje się (…) istotą elementu diabolicznego” (Kard. J. Ratzinger, Duch liturgii) Dziwne to jest?
            • pocoo Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 20:47
              n4rmoorr napisał(a):

> Klękanie przed Panem Bogiem jest od Boga.
              >
              > Nieklękanie przed Panem Bogiem jest od diabła.

Bo bóg, jak dobry ojciec.
              Katolicyzm, to diabelska religia. Nawet w kościele przed bogiem stoją, kucają , siedzą w ławkach pochyleni do przodu udając, że klęczą. Ale w konfesjonale klęczą.
              Ilu katolików codziennie modli się do boga na kolanach? Fajna religia. "Każdy wuj na swój strój".
              • n4rmoorr Re: Działa placebo i nocebo 21.08.21, 06:27
                pocoo napisała:

> n4rmoorr napisał(a):
                >
                >
                > > Klękanie przed Panem Bogiem jest od Boga.
                > >
                > > Nieklękanie przed Panem Bogiem jest od diabła.
                >
                > Bo bóg, jak dobry ojciec.
                > Katolicyzm, to diabelska religia. Nawet w kościele przed bogiem stoją, kucają ,
                > siedzą w ławkach pochyleni do przodu udając, że klęczą. Ale w konfesjonale klę
                > czą.
                > Ilu katolików codziennie modli się do boga na kolanach? Fajna religia. "Każdy w
                > uj na swój strój".
                Ne katolicyzm jest diabelski tylko Ty jesteś tą diablicą .Ale ja Cię wyprowadzę na anioła .Już jesteś tak pół na pół.
                • pocoo Re: Działa placebo i nocebo 21.08.21, 08:12
                  n4rmoorr napisał(a):

> Ne katolicyzm jest diabelski tylko Ty jesteś tą diablicą .Ale ja Cię wyprowadzę
                  > na anioła .Już jesteś tak pół na pół.

Na ołtarze.
                  Co mi z tego, że będę anielicą? Będę kusiła anioły. Nie takie one święte, jak je malują.
        • snajper55 Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 10:32
          n4rmoorr napisał(a):

> Na tym forum widać,że wszyscy cieszą się dobrym zdrowiem i nie mają kłopotów .Ale kiedyś przyjdzie taki czas
          > że jak trwoga to do Boga .

Wypisujesz bzdury. Pytałem już wiele razy i nie dostałem odpowiedzi. Zapytam jeszcze raz. Do którego boga według ciebie zwróci się osoba nie wierząca w żadnego boga? Za trudne dla ciebie pytanie? Bo pokazujące że piszesz nieprawdę?

Do głowy ci nie przyjdzie, że nie wszyscy potrzebują narkotyku. Tak naćpany jesteś ze nie wyobrażasz sobie życia bez działki. Że ktoś bez tej działki może funkcjonować. Szczególnie gdy ma kłopoty. Może. Odstaw to świństwo.

S.
          • mim1656awo Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 13:48
            snajper55Re: Działa placebo i nocebo20.08.21, 10:32
            do n4rmoorr : Do głowy ci nie przyjdzie, że nie wszyscy potrzebują narkotyku. Tak naćpany jesteś ze nie wyobrażasz sobie życia bez działki. Że ktoś bez tej działki może funkcjonować. Szczególnie gdy ma kłopoty. Może. Odstaw to świństwo.

Dołączam sie do porady snajpera, n4rmoorr skończ z alkoholem, narkotykami, klejem, dymem i innymi świństwami.Lecz się.Ok?
            • n4rmoorr Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 16:14
              mim1656awo napisał:

> snajper55Re: Działa placebo i nocebo20.08.21, 10:32
              > do n4rmoorr : Do głowy ci nie przyjdzie, że nie wszyscy potrzebują narkotyku. T
              > ak naćpany jesteś ze nie wyobrażasz sobie życia bez działki. Że ktoś bez tej dz
              > iałki może funkcjonować. Szczególnie gdy ma kłopoty. Może. Odstaw to świństwo.
              >
              > Dołączam sie do porady snajpera, n4rmoorr skończ z alkoholem, narkotykami, klej
              > em, dymem i innymi świństwami.Lecz się.Ok?
              Ile będziesz się za mną bujał? Udaję że cię nie widzę.Ale to nie jest tak.Już cię nie kocham .Musisz się z tym pogodzić
              KUŹWA wybacz .
          • n4rmoorr Re: Działa placebo i nocebo 20.08.21, 19:18
            snajper55 napisał:

> n4rmoorr napisał(a):
            >
            > > Na tym forum widać,że wszyscy cieszą się dobrym zdrowiem i nie mają kłopo
            > tów .Ale kiedyś przyjdzie taki czas
            > > że jak trwoga to do Boga .
            >
            > Wypisujesz bzdury. Pytałem już wiele razy i nie dostałem odpowiedzi. Zapytam je
            > szcze raz. Do którego boga według ciebie zwróci się osoba nie wierząca w żadneg
            > o boga? Za trudne dla ciebie pytanie? Bo pokazujące że piszesz nieprawdę?
            >
            > Do głowy ci nie przyjdzie, że nie wszyscy potrzebują narkotyku. Tak naćpany jes
            > teś ze nie wyobrażasz sobie życia bez działki. Że ktoś bez tej działki może fun
            > kcjonować. Szczególnie gdy ma kłopoty. Może. Odstaw to świństwo.
            >
            > S.
            Ty jesteś normalny ? Myślisz że ja ćpam?Specjalnie na Twoje durne zaczepki matematyku nie odpowiadam .Bo mi wykształcenie nie pozwala.Dlaczego na Twoje durne zaczepki mam odpowiadać ?Twój stosunek do Boga i agnostycyzm nie pozwala mi odpisywać .Masz tę moją odpowiedź.Gdy będziesz mnie traktował poważnie możemy podyskutować . Że Twoi rodzice dali Ci chrzest ,a Ty go odrzuciłeś .Przecież Ty nawet nie masz swoich dzieci ,a mnie krytykujesz.Moja córka ma 43 lata i jest piękną ,wykształconą kobietą.Syn 30 lat i synowa .Córka ma wnuczki .Czym Ty możesz się pochwalić ? Z żoną moje drogi się rozeszły .Ale dalej jesteśmy w kontakcie.Na brak kobiet nie narzekam ,gdybym tylko chciał.Czasami tylko lubię się pozalecać .Mi jest dobrze w mojej samotni .Wielu by tak chciało .Mieć taką pracę ,pieniądze i się nie narobić .I mieć czas na wszystko.Czasami tylko jednego brakuje ,ale to moja tajemnica agnostyku .
    • edico Re: Modlitwy nie działają 20.08.21, 16:15
      Modlitwy jak medytacje - działają doraźnie jedynie na stres, uspokojenie rozedrganych myśli i wdzięczność domniemanym siłom nadprzyrodzonym reprezentowanym przez Krk. Jest to forma religijnej psychoterapii godzenia się z panującą rzeczywistością zarówno dla początkujących jak i dla tych, którzy nie pierwszy raz mają z nią do czynienia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka