Dodaj do ulubionych

Cud w Lourdes

09.11.21, 17:19
8 listopad 2021 EuroNews24, France 24, RAI News24 podają wiadomość o decyzji podjętej w Lourdes przez episkopat francuski związanej z zapłaceniem odszkodowań ofiarom okrutnych aktów pedofilii popełnionych we Francji przez ponad 3200 księży na niewinnych dzieciach obu płci.Aby nie ciążyć na sakiewkach tak zwanych wiernych (czytaj oszukiwanych) episkopat zadecydował sprzedaż dóbr kościoła.
Jeszcze raz idzie w górę kurtyna i odkrywa całemu światu tylko część zbrodni popełnanych przez tą organizację przestępczą.Rzeczywistości nie już można negować.

Tekst linku
Tekst linku
Tekst linku
Obserwuj wątek
    • takabylawolaboska Re: Cud w Lourdes 11.11.21, 12:42
      W Polsce też tak będzie , cierpliwości

=
      " Zakończyły się rekrutacje do wyższych seminariów duchownych w całej Polsce. W roku akademickim 2021/2022 w seminariach w całej Polsce studia rozpoczęło 356 kandydatów. Rok temu - 441. To spadek o 19,2 proc. "

Na przestrzeni około 15-17 lat wygląda to tak :

" Przykładowo , w 2004 roku kleryków diecezjalnych i kleryków zakonnych przygotowujących się do zawodu księdza było na wszystkich latach studiów 7465 .
      W 2021 roku jest ich 2491 , czyli trzykrotnie mniej. "
      • mim1656awo Re: Cud w Lourdes 11.11.21, 19:32
        Episkopat francuski zbiera się w Lourdes i decyduje o sprzedaży nieruchomości, aby wypłacić odszkodowania ofiarom księży pedofilów.
        Pisze spinoffRe: Problem z tym forum08.11.21, 11:32
        ..gdy patrzę na kościelnych decydentów to trudno mi jest w ogóle dostrzec w nich chrześcijan. Nie wiem, w co oni wierzą, w jakiego Boga, ale na pewno nie w Jezusa. Nie wierzą w żaden sąd ostateczny, w żadne "wszystko, co uczyniliście braciom moim najmniejszym...". To są farbowane lisy. Na tym polega dramat dzisiejszego Kościoła, że zarządzają nim ateiści udający chrześcijan. A że większość z nich to żywe ilustracje grzechów głównych: obżarstwo, chciwość, gniew, pycha, gnuśność
        Napisane dobrze.Dramat to te owieczki, które pracują na darmozjadów i są sprytnie oszukiwane.OD DZIECKA.Właśnie.
        Zobaczmy co piszą media o bogactwach tych, którzy powiini być biednymi.

Tekst linku
        Tekst linku

• kociak40 Re: Cud w Lourdes 11.11.21, 22:06

"pracują na darmozjadów i są sprytnie oszukiwane." - mim1656awo

Pozory mogą oszukiwać. Sam tak zostałem oszukany. Uznałem, że sąsiad
          z drugiej klatki mnie tak bardzo wyróżnia i tak nisko mi się kłania.
          A on mnie nie wyróżnia tylko dorwało go lumbago. Nawet mnie nie zauważa.
          • feelek Re: Cud w Lourdes 11.11.21, 23:29
            kociak40 napisał: " Pozory mogą oszukiwać. Sam tak zostałem oszukany. Uznałem, że sąsiad z drugiej klatki mnie tak bardzo wyróżnia i tak nisko mi się kłania. A on mnie nie wyróżnia tylko dorwało go lumbago. Nawet mnie nie zauważa."
            ..
            Musiało go dorwać lumbago abyś zaczął go zauważać.
        • ta Re: Cud w Lourdes 01.12.21, 17:11
          mim1656awo napisał:
          „ Dramat to te owieczki, które pracują na darmozjadów i są sprytnie oszukiwane.OD DZIECKA.Właśnie.”

„Od dziecka” to jest sedno problemu. Formatowanie mózgów za pomocą opowieści dziwnej treści wzbudzających strach, a nawet przerażenie od małego. Wmawianie dzieciaczkom jakiegoś niespotykanie olbrzymiego i nie do pojęcia dla dziecka „ grzechu pierworodnego” sprawia, że człowiek rośnie w poczuciu głębokiej winy za nie wiadomo co i biegając do kościoła i klęcząc na kolankach i klepiąc modlitwy, których nie rozumie, chce te „ winy” odkupić ( choć i tak nie wie, co oznacza „ odkupić”)

Patrząc na człowieka rozpiętego na krzyżu i słuchając opowieści o tym, że to jego własny ojciec przygotował mu tę mękę jakoby kochając go miłością największą, można wystraszyć się na życie całe, zwątpić w miłość rodzicielską i jakąkolwiek inną. Pamiętam sama to przerażenie gdy byłam malutkim dzieckiem i jedna z gorliwych cioteczek katoliczek w rodzinie wyłożyła mi te wielką miłość Boga do Syna przed potężnym krucyfiksem.

Czy zdarza się u rodziców refleksja jaką mogą zrobić krzywdę stawiając małe dziecko przed Ukrzyżowanym?

A potem już leci, sformatowany strachem i ogłupieniem idzie baranek po szynach posłusznie płacąc daniny i nadal niewiele rozumiejący odhacza obecność na mszach i rzucanie na tacę.
          • pawel_22844 Re: Cud w Lourdes 01.12.21, 23:26
            Problemem KK jest złe rozłożenie akcentów. Zamiast mówić ciągle o grzechu powinno się przekazywać więcej treści pozytywnych, np. o bożej miłości i wezwaniu każdego człowieka do czynienia dobra. Kościół powinien być miejscem radosnego spotkania ludzi, przekazywania sobie pozytywnej energii. Myślę, że KK będzie się zmieniał, aby całkowicie nie stracić wiernych.
            • ta Re: Cud w Lourdes 01.12.21, 23:55
              Wystarczy usłyszeć „raaaaduuuujmyyyy sięęe” wyśpiewywane z najwyższym smutkiem na najsmutniejszych nutach, by wiedzieć, jak zależy KK, by ludzie się radowali.
            • ta Re: Cud w Lourdes 02.12.21, 13:19
              pawel_22844 napisał:

> Myślę, że KK będzie się z
              > mieniał, aby całkowicie nie stracić wiernych.

KK jest zabetonowany swoją pychą, zwłaszcza w Polsce, gdzie złotym strumieniem płyną dotacje państwa.
              Dopóki jest zblatowany z rządem, dopóty żadne widmo obniżenia standardów życia pasterzy mu nie grozi, więc motywacji do zmian nie ma. Tłustym kotom zmiany niepotrzebne.
              A tylko to się liczy, by dostatnio żyć, a owieczkom obiecywać dobre życie, ale po śmierci.
          • n4rmoorr Re: Cud w Lourdes 02.12.21, 05:00
            Haracz na tacę .Przecież to dobrowolny datek .Można dać lub nie .W Niemczech płaci się podatek od wiary ,który można sobie odliczyć .Gdyby tak było w Polsce nie trzeba było by tacy i tyle w pacierzu .Amen.
            • adam.eu Re: Cud w Lourdes 02.12.21, 18:33
              n4rmoorr napisał(a):

> Haracz na tacę .Przecież to dobrowolny datek .Można dać lub nie .

Można dać lub nie...
              Porównam do wyborów w PRL, można było iść na wybory lub nie. A jak już się poszło można było głosować bez skreśleń albo iść do kabiny i skreślać.
              W praktyce, prawie wszyscy narzekali na partię i rząd, prawie wszyscy szli na wybory, a z tych co już poszli niemalże wszyscy głosowali bez zasygnalizowania jakiejkolwiek poprawki na gotowe listy wyborcze.
              I wszyscy oczywiście dobrowolnie podejmowali decyzję.

W Niemczech pł
              > aci się podatek od wiary ,który można sobie odliczyć .Gdyby tak było w Polsce n
              > ie trzeba było by tacy i tyle w pacierzu .Amen.

I można wybrać swój kościół albo zrezygnować z datków na jakikolwiek kościół. Pewnie lepiej wiesz, jaki jeszcze mają wybór.
        • ta Re: Cud w Lourdes 03.12.21, 20:42
          Byłam tam lata temu. Uderzyło mnie, że powierzchnia zajmowana przez stragany z dewocjonaliami była równa powierzchni świątyni i cudownej groty razem wziętych, a i ludzi przy nich zdecydowanie więcej, niż na modlitwach. Jezus pewnie miałby coś na ten temat do powiedzenia.
            • ta Re: Cud w Lourdes 04.12.21, 16:48
              > ta napisała:
              > Jezus pewnie miałby coś na ten temat do powiedzenia.

wariant_b napisał:
              > Chyba domyślam się co.

Siarczyście ;) ?
              • feelek Re: Cud w Lourdes 04.12.21, 19:52
                ta: " ... siarczyście...?
                ..
                " Tego dnia Jezus zaszedł do niewielkiej mieściny. Nigdzie nie było żywej duszy. Chodził po ulicach aż wreszcie w jednym z domów, zobaczył, że zgromadzili się wszyscy. Patrzyli w jeden punkt. Na łożu leżała kobieta i trzymała w ręku noworodka. Dziecko miotało się w ręku kobiety. Trwało to dość długo. Noworodek w konwulsjach miotał się, był coraz bardziej siny, na koniec znieruchomiał.
                Jezus podszedł do łóżka.
                Objął kobietę i ...
                .... zapłakał razem z nią."
    • takabylawolaboska Re: Cud w Lourdes 12.11.21, 08:43
      dlaczego tzw "cuda" i "objawienia" ukazują się tylko "pastuszkom" , dzieciom i różnym "prostaczkom"

dobrze "mim" ze wrzucasz nam info z prasy zagranicznej , może też wysyłasz to info do naszych redakcji radiowych , telewizyjnych , internetowych i prasy papierowej , niech wiedzą i podają dalej , niech info z prasy zagranicznej trafia pod strzechy , te strzechy
      • ta Re: Cud w Lourdes 02.12.21, 19:46
        takabylawolaboska napisała:

> dlaczego tzw "cuda" i "objawienia" ukazują się tylko "pastuszkom" , dzieciom i
        > różnym "prostaczkom"

Bo ludzie wykształceni zadaliby kłopotliwe pytania :)?
          • pocoo Re: Cud w Lourdes 04.12.21, 20:28
            kociak40 napisał:

>
            > " „raaaaduuuujmyyyy sięęe” wyśpiewywane z najwyższym smutkiem" - ta
            >
            > Natomiast "Gorzkie Żale" wyśpiewane są słodkim głosem.
            >
            Słodkim głosem Czesia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka