Dodaj do ulubionych

Sponiewierane przykazanie

16.11.03, 06:17
"Musimy powiedzieć, że niektóre przykazania są współcześnie kwestionowane. O przykazaniach nie kradnij i nie mów fałszywego świadectwa można powiedzieć, że w systemach prawnych wszystkich krajów są uszanowane. Fałszywe świadectwo jest karane, kradzież jest karana. Natomiast przykazanie VI: Nie cudzołóż - jest bardzo sponiewierane. Z jednej bowiem strony wmawia się człowiekowi w przeróżny sposób, że w tej dziedzinie wolno mu czynić wszystko, co sprawia jakąś przyjemność, a z drugiej strony mówi się, że masz prawo robić to tak, żeby nie podejmować żadnych obowiązków i ciężarów, jakie z tego wynikają. Dochodzi w tej dziedzinie do wielkich zniewoleń. A przecież wiemy, jak bardzo jest dzisiaj ważna sprawa rodziny, jak bardzo jest ważne, żeby wrócić do starych pojęć, jak: "dałem słowo honoru". A tymczasem w imię fałszywie pojmowanej wolności przekonują o tym, że człowiek dwudziestokilkuletni nie jest w stanie dać słowa honoru drugiemu człowiekowi: mężczyzna kobiecie i kobieta mężczyźnie nie jest w stanie przyrzec: "że cię nie opuszczę aż do śmierci". Ile jest nieszczęścia z tego powodu, że człowiek odrzucił tę konieczność dotrzymania słowa a na pierwszym miejscu postawił, niekiedy ubrany w piękne słowa, swój egoizm." Źródło:
www.list.media.pl/articles.php?lng=pl&pg=305
Obserwuj wątek
    • kora3 Konkretnie ...??? 16.11.03, 10:12
      arcykr napisał:

      > "Musimy powiedzieć, że niektóre przykazania są współcześnie kwestionowane. O pr
      > zykazaniach nie kradnij i nie mów fałszywego świadectwa można powiedzieć, że w
      > systemach prawnych wszystkich krajów są uszanowane. Fałszywe świadectwo jest ka
      > rane, kradzież jest karana. Natomiast przykazanie VI: Nie cudzołóż - jest bardz
      > o sponiewierane. Z jednej bowiem strony wmawia się człowiekowi w przeróżny spos
      > ób, że w tej dziedzinie wolno mu czynić wszystko, co sprawia jakąś przyjemność,
      > a z drugiej strony mówi się, że masz prawo robić to tak, żeby nie podejmować ż
      > adnych obowiązków i ciężarów, jakie z tego wynikają. Dochodzi w tej dziedzinie
      > do wielkich zniewoleń. A przecież wiemy, jak bardzo jest dzisiaj ważna sprawa r
      > odziny, jak bardzo jest ważne, żeby wrócić do starych pojęć, jak: "dałem słowo
      > honoru". A tymczasem w imię fałszywie pojmowanej wolności przekonują o tym, że
      > człowiek dwudziestokilkuletni nie jest w stanie dać słowa honoru drugiemu człow
      > iekowi: mężczyzna kobiecie i kobieta mężczyźnie nie jest w stanie przyrzec: "że
      > cię nie opuszczę aż do śmierci". Ile jest nieszczęścia z tego powodu, że człow
      > iek odrzucił tę konieczność dotrzymania słowa a na pierwszym miejscu postawił,
      > niekiedy ubrany w piękne słowa, swój egoizm." Źródło:
      > <a
      href="http://www.list.media.pl/articles.php?lng=pl&pg=305"target="_blank">www.list.media.pl/articles.php?lng=pl&pg=305</a>

      Arcykrze - zapytano Cię kiedyś na forum KR (zdaje się uczynił to Azm i Nauma)
      jak konkretnie wyobrażasz sobie egzekwowanie owego sponiewieranego 6 przykazania ???
      Pytanie nie nosi charakteru żartu i jest całkiem poważne ...
      • arcykr Re: Konkretnie ...??? 17.11.03, 09:18
        kora3 napisała:

        > Arcykrze - zapytano Cię kiedyś na forum KR (zdaje się uczynił to Azm i Nauma)
        > jak konkretnie wyobrażasz sobie egzekwowanie owego sponiewieranego 6 przykazania ???
        Przecież niechodzi o regulacje w prawie stanowionym.
        • kora3 Re: Konkretnie ...??? 17.11.03, 10:37
          arcykr napisał:

          > kora3 napisała:
          >
          > > Arcykrze - zapytano Cię kiedyś na forum KR (zdaje się uczynił to Azm i Nau
          > ma)
          > > jak konkretnie wyobrażasz sobie egzekwowanie owego sponiewieranego 6 przyk
          > azania ???
          > Przecież niechodzi o regulacje w prawie stanowionym.

          Ok ...a masz jakieś inne pomysły ??
          W tekscie rozpoczynającym ten wątek było zdaje się coś o tym, ze za zabójstwo
          grozi kara, za kradzież itede, a cudołóstwo można bezkarnie popełniać ...nad tym
          ów autór tak obolewał ....
          Znasz moje poglady na ten temat :) ale mimo tychże zapytuję ...czy i w jaki
          sposób katolicy mogą modnieść owo sponiewierane przykazanie i czy tylko katolicy
          mają ponosić owe kary za cudzołóstwo, czy też ogół społeczeństwa ???
    • psychoguru Huknac z grubej rury 16.11.03, 11:37

      A jeszcze do tego powinni huknac dlaczego Xience sie
      plugawia w rozkoszach ziemskich i swoich przysiag nie
      wypelniaja. I to nie tylko mlodzi dwudziestokilkuletni
      ale i starzy i to nie tylko heteroplugawia sie ale i
      homo oraz pedzio.

      Dlaczego o Xiencach nie ma w tym nic?
      • arcykr Re: Huknac z grubej rury 17.11.03, 09:19
        psychoguru napisała:

        > Dlaczego o Xiencach nie ma w tym nic?
        Spytaj się autora.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka