olewam 20.07.06, 19:36 W brudnej wodzie pływają się strzępy kanap... hehe Marta gdzie ty sie uczylas polskiego? W 16 ? Smutne doprawdy ... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: vts popieram całym sercem p.K. IP: *.ztpnet.pl 20.07.06, 20:02 nieudaczniki z magistartu starciły 8 lat moze Ksiedzu się uda Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eye Re: popieram całym sercem p.K. IP: *.zgora.dialog.net.pl 21.07.06, 09:19 Popieram . To jest niesamowite miejsce - prawie w centrum. Naprawdę warto coś tam zorganizować.PS: takie spirited away ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Józek Re: Proboszcz buduje basen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.06, 00:33 rewelacja !!! Wierzę że ten stanowczy i zdecydowany Ksiądz to zrobi. Będę Go wspierał jak tylko możliwe materialnie ale przede wszystkim modlitwą żeby się udało. Gratuluję pomysłu, myślę że Magistrat również wesprze takie przepiękne inicjatywy. I chyba parafianom także będzie zależało na urokliwym miejscu niedaleko swoich domów. Powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Łukaszek O co chodzi?? IP: *.uz.zgora.pl 21.07.06, 07:46 temu katabaskowi?? może o budyneczek?? a może o ziemie?? przecież to nierealne oczym on mówi ludzie zejdźcie na ziemie teren po basenie proponuje zaorać i sprzedać pod budownictwo a nie oddać plebankowi bo ten z tego zrobi kort albo domek dla siebie bo plebania za ciasna (choć największa w mieście). Odpowiedz Link Zgłoś
1tomala Re: O co chodzi?? 21.07.06, 09:20 zazdrośc cie zrzera, że możma zrobic coś dobrego bezinteresownie twoi koledzy dostali eksmisje z niepodległości za uczciwość Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zielonogórzanka Re: Proboszcz buduje basen IP: 62.87.177.* 21.07.06, 07:47 brawo- wierzę, że się uda i bedzie tam przyjemne miejsce na letni wypoczynek!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jelin Re: Proboszcz buduje basen IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 21.07.06, 09:27 Jestem za!! bardzo mi sie podoba ten pomysł.Przyłaczę sie do tgo pomysłu także i materialnie. i myśle że cała moja rodzinka a jest duuuża też sypnie groszem!!! Jelin Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: myszka Re: Proboszcz buduje basen IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.06, 09:32 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: myszka Re: Proboszcz buduje basen IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.06, 09:43 cieszę się bardzo, ze wreszcie ten zakątek znajdzie własciciela, proszę nie przejmować się tymi, którzy będą rzucali kłody pod nogi, nie ma znaczenia (nawet dla tych co krytykuja kler)że to parafianie przyczynią się do tego, że basen z mojego dzieciństwa będzie otwarty brawo za pomysł szkoda, że nasi włodarze przez tyle lat nie potrafili wskrzesić tego miejsca Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Szulgo Re: Proboszcz buduje basen IP: *.zgora.dialog.net.pl 21.07.06, 10:08 Autorka artykułu pisze: "Planów odnowienia basenu przy ul.Źródlanej było już wiele, każdy kończył się niczym". Ja znam jeden, konkretny. Pod koniec lat osiemdziesiątych UM w Zielonej Górze zlecił WTTP 'FLAMAL S.A. renowację tego basenu Projekt obejmował: odbudowę niecki, budowę hotelu na bodajże 40 miejsc, budowę ogrodzenia, parkingu, portierni-biura, boisk sportowo- rekreacyjnych oraz kotłowni do podgrzewania między innymi wody w basenie w okresie wiosenno- jesiennym. Basen miał być oddany do użytku w 1990 roku. Pomimo zaangażowania robót, w co najmniej 50 % i wykonania specjalnych urządzeń i zbrojenia na około 20 % wartości robót pozostających do zakończenia budowy, ówczesny Prezydent ZG Błachowiak, zerwał umowę przekazując pieniądze na rekonstrukcję stalowej konstrukcji palmiarni obok amfiteatru i budowę baseniku dziecinnego na Och Basenik do dzisiaj nie wykorzystywany a wspomniana konstrukcja nowej palmiarni dawno rozebrana na złom.. Jako dyrektor FLAMALU, byłem przekonany, że sąd zmusi Urząd Miasta do kontynuowania bodowy pod rygorem zapłaty odszkodowania za bezpodstawne zerwanie umowy i materiały przygotowane pod tę budowę. Stało się inaczej. Powołany przez urząd rzeczoznawca sądowy Piotr Rupieta - to ten od wlokącej się latami likwidacji Polskiej Wełny, zażądał potrójnego przebicia w stosunku do ceny zlecenia opłacanej przez sąd, za korzystny wyrok , który według jego wieloletniego doświadczenia sąd nie znając się na budownictwie oprze wyłącznie na jego opinii. Odmówiłem i zostałem z ręką w nocniku a miasto bez basenu. Piszę o tym, żeby potomni wiedzieli, komu zawdzięczają brak tak potrzebnego basenu w Zielonej Górze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sportowiec Re: Proboszcz buduje basen IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.06, 19:48 To jest prawda!Zabrakło dobrej woli ze strony rządzących.Bo było wyposażenie do uzdfatniania wody,pompy które chyba wyrzucono na złom ,a było tak blisko ukończenia.To tak jak z elektrpwnią w Zarnowcu 2 miliardy dolarów wyzrucone w błoto! Basen na Zródlanej był wykonany pzred wojną i był chlubą Zielonej Góry,tak jak oczyszczalnia ścieków na Foluszowej też zniszczona.Niech tabliczki informacyjne pokażą gdzie to się znajduje.Pokażcie jak dawniej tętniło życie na Wagmostawie.Zapytajcie dziadkówe i babcie jak balowli,lepiej jak w studio i winiarni! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: John F. Kennedy Rewelacja - popieram - dobrowalnie dam na tacę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.06, 10:45 W swojej publicystyce Stefan Bratkowski opisywał udane przedsięwzięcia gospodarcze czy społeczne, jako skutek pomysłowości, wiedzy i odwagi ludzi często mieszkających gdzieś na zapomnianej prowincji, którzy nie godzili się z biedą, narzekaniem, ograniczeniami. Dobrze to pokazywał film oparty na książce Bratkowskiego "Najdłuższa wojna w Europie". Jest tam również b. ciekawa postać księdza Marcinkowskiego, który sam działa mądrze i skutecznie między innymi przy samoorganizowaniu się kółek rolniczych. Z tego co wiem, ks.Romaniuk jest bardzo dobrym organizatorem, praktykiem i na pewno da sobie znakomicie radę z tak postawionym celem. Samo podejście do tematu już mi zaimponowało. ON MA WIZJĘ !!! On widzi kroki, jakie trzeba podjąć, by sprawa się powiodła, on widzi to w czasie. Tego oczekiwałem i niestety od dawna przestałem oczekiwać od takich od władz miasta - jak beznadziejni prezydenci w rodzaju Listowski czy po-Ronowiczowa, od takich radnych jak np. Markiewicz, Kukulska, Domaszewicz, Kościelniak, czy kwiaciarka itd. I w tym momencie nie obchodzą mnie opinie zawodowych antyklerykałów. Gdyby członkowie SLD w czasie swojej potęgi zamiast przejmowania kamienicy w centrum miasta (na szczęście nieudanej)przeznaczyli swoje składki na budowę basenu i stylu działania zaprezentowanego przez ks. Romaniuka, też mówiłbym o nich dobrze, chociaż przyznaję, że musiałbym przełykać ślinę w gardle. Ale ta dywagacja ma charakter utopijnej mrzonki. Na taki gest nie stać postkomuchów, oni są od mataczenia i wyciągania pieniędzy publicznych, a nie od inicjatyw społecznych. W przypadku gdyby całe przedsięwzięcie odpaliło, deklaruję wsparcie finansowe - z kwotą trzycyfową ( na tyle mnie stać). Zakładam, że całe przedsięwzięcie będzie solidnie rozliczane z każdej złotówki i regularnie będą przeprowadzane audyty. Ot zwykły standard. pzdr i trzymam kciuki za pomysłodawcę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Biaz Kruk Re: Rewelacja - popieram - dobrowalnie dam na tac IP: *.zgora.dialog.net.pl 21.07.06, 10:59 Johnie widzę że masz dobre informacje środowiskowe. Niestety muszę cię zmartwić. Magistrat do tej pory tępił próby zrobienia basenu przez kogokolwiek innego. Dlaczego? ;) To jest dobre pytanie do tych którzy przyprowadzają za rączkę prywantych inwestorów tzw speców od budowy basenów :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cmok Hezbullach w Libanie, - dotrzymana obietnica IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.06, 11:27 tak jak oni w Libanie, u nas Panowie tez niech chca buc gorsi, tylk oswieceonej owdy nalac i bedzie fajnie, a i jeszcze dac swiadectwo, te maturalne od giertycha!)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anka Brawo dla Księdza! IP: *.ztpnet.pl 21.07.06, 12:11 Trzymam kciuki,wierzę,że się uda.Takich księży nam brakuje, z inicjatywą.Co to do ludzi wychodzą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hen z inicjatywa??? przez dziesiat lat patrzyli jak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.06, 12:48 za plotem jest ruina basenu i nic??? i teraz laske robia, rzuc na tace to sie przekonasz czy bedzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nolo A Papierz mowil by sie NIE Zajmowac budowlanka!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.06, 13:44 i co?? Benadykta ma gdzies?? o co chodzi czy kosciol to jest kosciol Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nolo A Papierz mowil by sie NieZajmowac budowlanka!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.06, 13:44 i co?? Benadykta ma gdzies?? o co chodzi czy kosciol to jest kosciol Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan szulgo Re: A Papierz mowil by sie NieZajmowac budowlanka IP: *.zgora.dialog.net.pl 23.07.06, 07:09 Wyskoczyłeś chłopie jak przysłowiowy "Filip z konopi". Dobry pasterz powinien dbać o swoją trzódkę i troszczyć się o nią wieloaspektowo. Dotyczy to również dobrego proboszcza. Przykładów pożytecznych inicjatyw ze strony księży jest wiele. Tę należy przyjąć z aprobatą i powszechnym poparciem, o co apeluję do wszystkich mieszkańców naszego pięknego miasta a szczególnie do lokalnych przedsiębiorców. A radni i miejscowi parlamentarzyści powinni pierwsi rzucić na tacę, dając tym dowód poparcia dobremu przedsięwzięciu, z którym sami jakoś nie potrafili się uporać. Brawo księże proboszczu! Życzę powodzenia i z całych sił będę pomagał w urzeczywistnieniu wytyczonego celu. SZCZĘŚĆ BOŻE. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Popieram Re: Proboszcz buduje basen IP: *.zgora.dialog.net.pl 23.07.06, 16:18 Pomysł bardzo dobry oby tylko radni się zgodzili na przekazanie ziemi w dzierżawe. lepiej zeby miejsce słuzyło zielonogórzanom niż straszyło ruinami i brudem. Proboszczowi napewno się uda bo za sobą ma całe mnóstwo ludzi do pracy- najczęściej społecznej. Powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: trabancik Re: Proboszcz buduje basen IP: *.zgora.dialog.net.pl 24.07.06, 11:41 byłoby OK gdyby Kościół występował o dzierżawę jako normalny podmiot. A będzie jak zawsze - przekazanie majątku nastąpi za 1% wartośći. Każdy prywatny inwestor zrobiłby coś dobrego mając taki prezent. Stop prezentom dla Kościoła żenada Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zielonagórzanka Re: Proboszcz buduje basen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.06, 12:33 Wspaniały pomysł!!! Szkoda,że jakieś 3 lata temu proboszcz na to nie wpadł kiedy ten piekny poniemiecki dom przy basenie był w dobrym stanie.Koszty byłyby mniejsze. Do czego to doszło,że parafia ratuje zabytki bo od 1945 roku żadna władza w ZG nie potrafiła zadbać o całą Dolinę Luizy i Wagmostaw. Nieudolność kolejnych ekip rzadzących budzi we mnie wstręt i złość... Teraz po nowych wyborach nowa władza powinna postawic sobie za cel odbudowanie Wagmostawu i odebranie gruntu ze zgliszczami nieudacznikowi Haburze. A obecna,za symboliczną tylko sumę oddać w dzierżawę grunt o którym mowa. Ekipo pani Ronowicz...nie wstyd wam,że przez ostatnie 4 lata nie kiwneliście palcem w tej sprawie.Budynek był w dobrym stanie jeszce 3 lata temu!!!!!!!!! Listowskiego ekipy nawet nie pytam czy im wstyd bo z nim na czele to ludzie pozbawieni wstydu,morale -patrz:ONI NADAL SA W RADZIE MIASTA!!!:(TACY NIEUDACZNICY! oby to juz były ich ost podrygi.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: makary Re: Proboszcz buduje basen IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.06, 08:59 Genialny felieton fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/Ha%F1ba_pacyfizmu,774125 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Re: Proboszcz buduje basen IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.06, 10:52 Zobaczymy czym te obietnice skończą.Bo budować myślami i na papierze jest łatwo. Na zawołanie szczupaka niech się wola stanie taka i w basenie wszyscy się topią! bo nie dotrzymali przyżeczenia ! Odpowiedz Link Zgłoś