Dodaj do ulubionych

MZK Zielona Góra

20.10.08, 20:53
www.mzk.zgora.pl/index.php?bmF2PTEmbGFuZz1wbCZkYmlfaWQ9MTgz
CO WY NA TO?
Obserwuj wątek
      • Gość: hulo Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.08, 21:48
        To jest własnie paranocja MZK, albo wszystkie autobusy, labo żaden!
        NP.

Jazda lini w kierunku Zatonie, Barcikowice.
        nr. 30 - godz. 15:23
        nr. 33 - godz 15:29
        Nastepny autobys w tamtym kierunku godzina 16:01 to czysta PARANOJA. Czy nie
        tanije, prościej jest póścić jeden przegubowiec o 15:25, a o 15:45 drugi ?. I
        tak systuacja wygląda w wiekszości
        godzin.

Do tego dochodzą te cholerne opóźnienia, szczególnie nr. 0, które wyjeżdza z
        pętli 5 minut przed czasem, i trzeba rano zgadyać czy autobus będzie na czas,
        czy przed czasem, czy może sie spóźni 10 minut, czy może w ogóle nie przyjedzie.
        Nie wymyslam tego pętla przy ul. Wrocławskiej tak własnie wygląda! Dzisiaj zero
        w kierunku wrocławskiej spoźniło się 10 minut..... jak zawsze...
        Nie winię tu kierowców, korków w mieście, czy pogody. Winni sa ci pajace w MZK.
        Skoro autobusy sie nie wyrabiaja to niech zmienią godziny odjazdów/przyjażdów i
        wszystko będzie grać!
      • Gość: marko Re: MZK Zielona Góra IP: *.aster.pl 19.01.09, 12:52
        Kiedy ktoś w mzk zaiteresuje się nowym rozkładem jazdy kiedy jeżdzą
        puste autobusy a gdzie przepełnione a gdzie nie można wogóle
        dojechać jako społeczństwo za taki rozkład Pani Dyrektor i Pana
        Profesora będziemy domagać się zbadania sprawy i cofnięcia dotacji z
        budżetu miasta apeluję do niezadowolonych o powołnie społecznego
        komitetu
      • Gość: klientka mzk Re: MZK Zielona Góra IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.01.14, 22:17
        29.01.2014 r. godz.19,01 przy CENTRUM w Zielonej Górze
        podjeżdża 8 i co?wsiedli pasażerowie prawie wszyscy!
        zostało dwoje młodych ludzi/dziewczyna i chłopak/ i ja/starsza za nimi.
        tych dwoje i ja nie mogliśmy wsiąść bo kierowca przed nosem zamknął drzwi!
        ot co!ze zdumienia /że tak można się zachować/ nawet nie zareagowałam w czas.
      • Gość: braindv Re: MZK Zielona Góra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.10.08, 15:12
        MZK w Zielonej Górze jest jednym z najlepszych zakładów
        komunikacyjnych w Polsce. Jedynie rozkład jazdy wymaga poprawek i
        fajnie, że się on zmieni. W tej chwili jest dużo połączeń
        bezpośrednich, ale nie przesadzajmy że wszystko jeździ raz na
        godzine. Jak będzie po zmianach ocenimy w przyszłym roku.
        • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.08, 16:45
          Ja nie wiem, jak mozna powtarzac takie bzdury, ze MZK ZG jest jednym
          z najlepszych w kraju (wierze, ze nie jest to pisane pod wplywem
          hurraoptymizmu zwiazanego z posiadaniem tablic elektronicznych, bo
          wiedz, ze to nie swiadczy o poziomie uslug, a jest jedynie
          dodatkiem). A prawda jest taka, ze poza 8 i 0, to zadna linia nie
          jezdzi regularnie (niektore, jak 1, 14 i 19 co ok. 25-30 minut w
          blizej nieokreslonych odstepach). Nawet w Gorzowie ok. 6 linii
          jezdzi w regularnych odstepach co 15-20 min, a nie jest to miasto
          duzo wieksze. Poza tym sam przebieg tras (np. 10, by pozbierac ludzi
          okraza cale miasto i podroz staje sie nieznosnie dluga), co ukazuje
          tylko zasciankowosc myslenia wladz miasta, MZK i jak sie okazuje
          niektorych mieszkancow :(
          • Gość: Kubaa Re: MZK Zielona Góra IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 22.10.08, 20:34
            Gość portalu: gosc napisał(a):

> Ja nie wiem, jak mozna powtarzac takie bzdury, ze MZK ZG jest jednym
            > z najlepszych w kraju (wierze, ze nie jest to pisane pod wplywem
            > hurraoptymizmu zwiazanego z posiadaniem tablic elektronicznych, bo
            > wiedz, ze to nie swiadczy o poziomie uslug, a jest jedynie
            > dodatkiem). A prawda jest taka, ze poza 8 i 0, to zadna linia nie
            > jezdzi regularnie (niektore, jak 1, 14 i 19 co ok. 25-30 minut w
            > blizej nieokreslonych odstepach). Nawet w Gorzowie ok. 6 linii
            > jezdzi w regularnych odstepach co 15-20 min, a nie jest to miasto
            > duzo wieksze. Poza tym sam przebieg tras (np. 10, by pozbierac ludzi
            > okraza cale miasto i podroz staje sie nieznosnie dluga), co ukazuje
            > tylko zasciankowosc myslenia wladz miasta, MZK i jak sie okazuje
            > niektorych mieszkancow :(

Swięte słowa... A linia 10 to rzeczywiście megadziwoląg, powinna jeszcze do
            Przylepu zajeżdżać i jechać przez Dolinę Zieloną, byłoby pełne kółko...
            • Gość: plot Re: MZK Zielona Góra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.10.08, 20:50
              Ciekawe czy po nowym roku obaj tu wrócicie i pochwalicie za nowe
              rozkłady jazdy dzięki którym wszyskie linie będą odjeżdżać
              regularnie co 10,20 czy 40 minut?? A to, że nasze mzk zawsze jako
              pierwsze w Polsce wprowadza nowości żadną krytyką mu nie odbierzecie
              (chociażby automaty w autobusach od 7 lat jako jedyni w Polsce, czy
              też przecieranie szlaku dla tablic na przystankach rownież jako
              pierwsi). A skoro tak chwalicie Gorzów pojedźcie tam i przekonajcie
              się jak tam jest z punktualnością odjazdów. Niestety tam kierowcy
              nie mają komputerów, które wskazują dokładny czas obecności na
              przystankach, więc z punktualnością bywa różnie.
              • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.08, 16:45
                Niczego nie zamierzam chwalic, poniewaz odjazdy AUTOBUSOW (nie danej
                linii) co 10 min z przystanku np. przy "Focus Parku" to nie jest
                rozwiazanie, ktore powaliloby mnie na kolana, bowiem w praktyce
                oznacza to, ze mniej wiecej co 10 min pojawi sie JAKIS autobus na
                danym przystanku, czyli krotko mowiac 6 autobusow jadacych w rozne
                strony na godzine rowniez da zakladana czestotliwosc. Dla
                potwierdzenia powiem, ze 1 (teraz co 25-30 min) bedzie od nowego
                roku przyjezdzac co 40min :( Ponadto dziwi mnie oznaczenie tej nowej
                linii "80" (bo jezdzi po trasie 0 i 8), to takie niepraktyczne, tym
                bardziej ze zwykle linie koncza sie na 44, a 77 to linia bezplatna.
                • Gość: gauche Re: MZK Zielona Góra IP: *.ztpnet.pl 23.10.08, 18:32
                  Codzienne jeżdżę do pracy rano ósemką do centrum z zawadzkiego i wracam po 15. Za każdym razem autobus załadowany do granic możliwości. Nikt w MZK nie wpadł na to, aby przed 8 rano autobusy jeździły częsciej niż np. ok.12. Jeżeli to jest komfort najlepszego MZK w Polsce, to jak wygląda to najgorsze? Ludzie pewnie jeżdzą jak w Indiach na dachu autobusów.
                • Gość: braindv Re: MZK Zielona Góra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.10.08, 22:39
                  Ok jedynka będzie jeździć co 40 minut, ale na chynowie przeplatana
                  dwiema 17 co da wspólną częstotliwość 20 minut, z drugiej strony
                  linią 13 aż do Jędrzychowa co 40 minut, czyli znów na wspólnym
                  Jędrzychów-Dworzec co 20 wspomagana częstszymi kursami 37 od
                  Sienkiewicza w kierunku centrum. Po co co 25 minut ma jeździć
                  jedynka z lewdo zajętymi miejscami siedzacącymi. Niestety ale tak
                  jest poza godzinami szczytu. Mało kto jeździ z samego Jędrzychowa do
                  Chynowa i odwrotnie. Jak już chcecie krytykować to choć poczytajcie
                  dokładnie propozycje zmian.Apropo ósemki po to właśnie wprowadza się
                  nową linię, by odciążyć przeładowaną ósemke.
                  • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.08, 15:57
                    "1" nie jezdzilaby pusta, gdyby zapewnic jej rownomierna
                    czestotliwosc kursowania. A puszczanie kilku linii co 40 min nie
                    rozwiazuje problemu, gdyz w rezultacie tej zmiany generalnie jakis
                    autobus bedzie jechal co 20min do centrum, ale juz dalej, to
                    sytuacja sie nie poprawi, a wrecz pogorszy. Ponadto, nie wiem po co
                    tworzyc linie o kosmicznym numerze 80, skoro mozna zwiekszyc
                    czestotliwosc kursow "8" do 7-8 min, lub po starej trasie "0"
                    skierowac na os. Slaskie, a nowa linie na Wroclawska przez Konst. 3
                    Maja, poniewaz priorytetem komunikacji powinien byc jak NAJSZYBSZY
                    dojazd z pktu A do B, a nie zbieranie pasazerow po calym miescie,
                    jak w przypadku 10 czy nawet 0. A tak a propos, to autobusy w ZG sa
                    wyjatkowo miernej jakosci, poruszaja sie wolno i nie sa
                    uprzywilejowane na skrzyzowaniach, co sprawia, ze podroz MZK w
                    przypadku posiadania samochodu nie jest ZADNA altenatywa :(
                    • Gość: braindv Re: MZK Zielona Góra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.08, 16:22
                      No to mamy w ZG specjaliste od rozkładów mądrzejszego od tych którzy
                      się tym zajmują na co dzień. Marnujesz się chłopie. Zatrudnij się u
                      profesora z Gdyni, może uda Ci się podważyć doświadczenie jego i
                      kilkunastoosobowej załogi fachowców.
                      P.S. A co do taboru to bez komentarza, jakie mamy wozy kazdy widzi.
                      Ja uważam, że w jest dobrze, ale każdy może mieć swoje zdanie,
                      szkoda tylko , że nie podparte faktami.
                      • Gość: nina Re: MZK Zielona Góra IP: *.tpn.ceron.pl 07.01.09, 19:45
                        wiesz ten profesor z zespolem jakims takim psychiatrycznym... w
                        ktorym miesci autobusy jezdza koniecznie wszystkie kolo dworca oraz
                        gdzie jezdza tzw. wycieczkowe, ktos ladnie napisal na tym forum, ze
                        dziesiatka powinna jeszcze zahaczyc doline zielona i juz bedzie
                        kolko... metropolia jak cholera wszyscy wkolo mista na dworzec
                        szukac polaczen, to mial byc wezel i jest - trudny do rozwiazania...
                        mam wiek sredni i moge jeszcze smigac centrum wroclawska, ptasia
                        focus, itp. w kazdym razie zycze mzk wkur.... klientow
                      • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.08, 20:31
                        W nawiazaniu do Twych 2 postow, to stwierdze, ze w ciagu swego
                        krotkiego zycia mialem szanse zyc 7 lat w innym miescie niz ZG (nie
                        bede podawal w ktorym) i wiem jak sprawnie moze dzialac komunikacja.
                        Co do zielonogorskich "specjalistow" od rozkladow, to no comment (bo
                        wszyscy widzimy jak jest). A ten profesor z Gdyni to ponoc niezle
                        namieszal w Olsztynie z komunikacja. Ponadto, autobusy w ZG w
                        wiekszosci skladaja sie z uzywanych wozow, w ktorych notorycznie
                        psuja sie drzwi (kilka razy tego doswiadczylem i bylem bardzo zly,
                        kiedy spoznialem sie). W mojej opinii zielonogorskie rozwiazania
                        komunikacyjne byly dobre, ale moze 10 lat temu. Zwroc uwage chocby
                        na oznaczenia przystankow. Co to jest "ul. Luzycka przed rondem", 2
                        przystanki przy Wyszynskiego na wysokosci Wisniowej(1 z nich
                        to "Wyszynskiego I", a drugi "Wyszynskiego III"), gdzie tu logika? W
                        zadnym wiekszym miescie nie stosuje sie juz takich oznaczen(nawet w
                        Gorzowie). Po prostu w ZG ludzie odpowiedzialni za komunikacje nigdy
                        nie widzieli rozwiazan spoza tego marnego miasta i preferuja
                        zasciankowy, wrecz ciasny sposob myslenia :(
      • Gość: x DO MZK! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.08, 21:06
        Ja bardzo proszę aby autobusy jeździły w różnych odstępach czasu, a nie
        wszystkie naraz! Np. są pory dnia gdy na przystanku na Wojska Polskiego (w
        kierunku miasta)co minutę przejeżdżają tabuny autobusów, a potem nie jedzie nic
        przez kilkanaście minut! Jest to okropnie denerwujące!
        Dlaczego też w kierunku cmentarza nie jeździ jakiś bezpośredni autobus?
        • histora Re: DO MZK! 24.10.08, 21:14
          LECHIA - JAROTA, sobota godzina 14.30, ul. Sulechowska. NIE BĄDŹCIE
          TACY - PRZYJDŹCIE NA TEN MECZ - BŁAGAM !!!
          miasta.gazeta.pl/zielonagora/1,35162,5844990,Wezwanie_dla_kibi
          cow_na_ostatni_mecz_jesieni_.html

• Gość: Kubaa Re: DO MZK! IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 26.10.08, 11:01
            Mówiąc szczerze nie wiem, kto to określił, że zielonogórska komunikacja miejsca
            jest jedną z najlepszych w Polsce. Może to jakiś konkurs typu 'Zapisz się, wpłać
            wpisowe a my Cię wybierzemy'. Zdarzało mi się bywać w wielu miastach Polski i za
            granicą, ale takiego bałaganu i niekonsekwencji jak w Zielonej Górze, to nigdzie
            nie wydziałem.

Zacznijmy od linii (miejskich):
            0 - konkretna trasa, dość regularna częstotliwość

1 - powinna bardziej zahaczać o centrum, żeby była korzystniejszą alternatywą
            dla samochodów wśród mieszkańców Chynowa, częstotliwość 2-3 na godzinę, bez
            jakiejś zasady

2 - trasa dobra, ale powinna być przedłużona do Przylepu, częstotliwość żałosna,
            raz na godzinę, są godziny kiedy nie ma żadnego

3 - trasa niezła, częstotliwość żałosna, 10 autobusów dziennie, bez jakiejś
            konkretnej zasady ani co godzinę

4 - hmmm, trasa kiepska, z dworca do jednego osiedla, częstotliwość żałosna, raz
            na godzinę oczywiście bez zasady

5 - trasa dubluje się z 4, ale objeżdża całe miasto, częstotliwość standardowa,
            raz na godzinę i rzadziej.

6 - trasa sensowna, częstotliwość żałosna

7 - linia "studencka", która omija kampus B jadąc przez Zacisze, kuriozum,
            częstotliwość żałosna, zwykle rzadziej niż na godzinę, ogólnie parodia,

8 - dobra trasa, dobra częstotliwość, na tej linii widać co tworzy sukces
            komunikacji miejskiej - CZĘSTOTLIWOŚĆ - po prostu jak mam gdzieś jechać, to mi
            wisi linia którą mam blisko, ale która cholera wie kiedy jedzie, idę dalej na
            przystanek 8 ale wiem, że jakiś autobus ZARAZ (w perspektywie ok. 5 minut) A jak
            mam do wyboru tylko autobus cogodzinny, wybiorę samochód.

9 - dobra trasa, parodia jeżeli chodzi o częstotliwość

10 - trasa kuriozum, nie będę się na ten temat rozpisywał, pojawiło się
            wcześniej, częstotliwość standardowa.

11 - trasa pokrywa się z 2, 4 autobusy na dzień do likwidacji a zaoszczędzone
            autobusy dać na poprawienie częstotliwości na 2, 9 itd.

12 - trasa się pokrywa z 22, 19, itd, do likwidacji, 9 autobusów na dzień, żałość

13 - trasa dobra, częstotliwość raz na godzinę, czasami raz na 30 min, kiepsko.

14 - dobra trasa, częstotliwość raz na 20 min, 30 min, zwiększyć

16 - co to za kuriozum, pokrywa się z 8, do likwidacji, częstotliwość żałosna,
            bez jakiejś wyraźniej zasady.

17 - trasa pokrywa się z 5 w wielkiej części, do likwidacji, częstotliwość żałosna.

19 - trasa do rozbudowania, obsługuje jedno osiedle a mogłaby dojeżdżać na drugą
            stronę miasta, Kisielin, Jędrzychów, ?, częstotliwość 20, 30 min, brak zasady.

24 - co to za dziwoląg???, likwidować, 9 busów na dzień.

36 - pokrywa się z innymi, do likwidacji, częstotliwość 30-60 min, bez wyraźnej
            zasady.

37 - trasa dobra, częstotliwość żałosna.

No i to wszystkie linie miejskie, beznadziejnie to wygląda. Załóżmy że chcę
            dojechać z Kisielina na Jędrzychów, wsiadam w 8 oczywiście (najczęściej
            kursuje), jadę do centrum a tu niespodzianka, następny bus za pół godziny!
            Powrót? Podobnie, z Jędrzychowa do centrum czekanie dość długie, a potem 8.

Co proponuję, jak już nadmieniłem, sukces komunikacji zapewnia jej CZĘSTOTLIWOŚĆ
            a nie niesamowita ilość bezpośrednich linii. Np. zrobić po jednej linii z
            każdego peryferyjnego osiedla max. co 15 min a w centrum zrobić centrum
            przesiadkowe. Zmienić bilety, wprowadzić czasowe, ale nie taki badziew jak w
            Poznaniu, ale system jaki jest we Francji, bądź w Szwecji... Czyli kupuje bilet
            jeden, ale jest on ważny na GODZINĘ, czyli na de facto całą podróż, na wszystkie
            środki transportu. Czyli: wsiadam na Zaciszu, dojeżdżam do centrum, przesiadam
            się na często jeżdżący autobus i dojeżdżam na Chynów w ciągu max. 40 minut. I
            można tak mnożyć.

W obecnym kształcie komunikacja miejska w ZG jest skazana na powolny zgon.

Oczywiście można podniecać się tablicami, bardzo zresztą rozpowszechnionymi na
            świecie. Ale co z tego jak pokazują one następny autobus za 40 min.

Ładne, nowe autobusy? Nie oszukujmy się, taki jest już teraz standard w Polsce.
            Pojedźcie do jakiegokolwiek większego miasta.

Automaty do sprzedaży biletów w autobusach? No i co z tego? W Wielkiej Brytanii
            i Francji można kupić bilet u KAŻDEGO kierowcy bez dodatkowej opłaty. W Rosji i
            Chinach w autobusach są konduktorzy, którzy sprzedają bilety... Też nie trzeba
            się martwić o bilet wsiadając do busu. Co jest w ZG co najmniej dziwne, to to,
            że nie można kupić biletu w zwykłym kiosku. Często wsiadam do zapchanej do
            granic możliwości ósemki (często jeździ;)), no i zanim się dopcham do
            biletomatu, to już wysiadam i jadę de facto za darmochę...

Pozdrowionka!
            • Gość: kicia Re: DO MZK! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.08, 12:45
              Kto stwierdził, że jest jedną z lepszych?? Specjaliści w tej
              dziedzinie. Poza tym rozpisałeś się strasznie, a obecny system tras
              z częstotliwością będzie obowiązywał jeszcze z 2 miechy z kawałkiem.
              Poza tym piszesz by pisać nie znająć dokładniej zagadnienia.
              Pozdro :)
              • Gość: gosc Re: DO MZK! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 15:51
                Kubaa ma swieta racje, totez nie zamierzam komentowac jego slow :)
                A MZK ZG to rzeczywiscie agonia. Nie wiem, kto ci nawkladal tych
                bzdur, ze MZK ZG to najlepszy zaklad w Polsce, jacy specjalisci ??
                No chyba nie ten pozal sie Boze profesor, ktory dokonywal analizy na
                zlecenie MZK ?
                I powtarzam, wystarczy pojechac chocby do Gorzowa i zobaczyc, ze te
                ich 3 linie tramwajowe i 2 autobusowe kursuja co 15 min oraz kolejne
                3 linie autobusowe co 20 min (oczywiscie wszystko w regularnych
                odstepach). A w ZG ?? :(
                • Gość: 12343 Re: DO MZK! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.08, 16:36
                  0 - ten autobus przyjezdzający z pętli przy cmentarzu jeżdzi jak chce! Raz
                  przyjedzie raz nie, jak juz jest to 3-4 minuty za wcześnie lub za póżno.

Najlepsze jest to, z ludzie dojezdzający z pobliskich wiosek Raula, Drzonków,
                  linia 30 , jest na wrocławskiej przy komendzie o godz. 8:34 , zerówka powinna
                  być o 8:32 , ale nie bo o 8:34 juz zerówka dawno pojechała! Specjalnie trzeba
                  jechać 10 minut dłużej by wsiąśc koło elzbietanek w autobus do centrum lub
                  czekac na wrocławskiej 15 minut na następne 0.

8 - strasznie napchane, powinny jezdzic co 5 minut.

Tak jak ktoś wyzej wspominał. Mzk ZG tak porobiła linie autobusów by mozliwie
                  zataczały duże koła, by mozna było zebrać wszystkich dookoła miasta, ale nikt
                  nie myśli o tych któzy chcą dojechac do domu a przez te ich chore nadrabianie
                  tras jeżdzi sie 10 minut dluzej
                  • Gość: gauchee Re: DO MZK! IP: *.ztpnet.pl 28.10.08, 17:05
                    Zrobienie modelu komunikacji, która polega na objeżdżeniu miasta dookoła, a nie na szybkim przemieszczaniu się pasażerów powoduje, że autobusami jeżdzą tylko ci co muszą. Autobus nie jest żadna alternatywą dla poruszania się samochodem. Kto posiadający samochód wsiądzie w 10, aby odcinek w linii prostej 3 km pokonać w ok. 35 m. Połączenie Zawadzkiego z os. Śląskim w nowym rozkładzie jazdy zajmie 40 minut zamiast 20 minut dzisiejszą 14. Należy się cieszyć, że dyrekcja MZK nie wpadła na pomysł jednej linii w mieście, która objeżdza je dookoła.
                    • Gość: kicia Re: DO MZK! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.08, 17:20
                      Te czasy jazdy autobusów to sobie wziąłeś tak zupełnie z kapelusza.
                      Ale jak chce się uderzyć psa zawsze znajdzie się kij. Oczywiście
                      Zawadzkiego ma mieć autobusy szybkie wolne itd a inne cześci miasta
                      w ogóle. Pomyśl troche człowieku i przeanalizuj czas jazdy. Ósemka w
                      szczcie od pętli do petli jedzie 35 a nie 40 minut. A 14 29 minut, O
                      6 minut wojna?? 6 minut dzięki którym nie będzie równych i
                      równiejszych.
                      • Gość: gauche Re: DO MZK! IP: *.ztpnet.pl 30.10.08, 22:32
                        Świetna argumentacja. Niestety codziennie pokonuję tę trasę
                        autobusem i czas przejazdu nie jest wymyślony. Po co ma być lepiej,
                        szybciej i wygodniej jak może być byle jak, i tak miasto dopłaci do
                        mzk pare milionów z podatków mieszkańców. A kto ma samochód nie
                        wsiądzie do autobusu i nie będzie się zastanwiał czy wszyscy
                        mieszkańcy są sobie rowni czy rowniejsi.
                • Gość: braindv Re: DO MZK! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.08, 23:08
                  Może dlatego nasze MZK też robi rewolucje w rozkładach. Tylko trzeba
                  pamiętać-większa częstotliwość=mniej linii bezpośrednich. Coś
                  kosztem czegoś. Apropo Gorzowa, ciekawe, że w Gorzowie przyznają, że
                  u nas lepiej... miasta.gazeta.pl/gorzow/1,37664,4473416.html
    • Gość: bolko Re: MZK Zielona Góra IP: *.ztpnet.pl 06.11.08, 13:03
      Wszystko fajnie,że próbują myśleć, tylko dlaczego chcą spieprzyć
      linie nr 14 i puścić w stronę Wojska Polskiego. To jest
      faworyzowanie pacowników i studentów z "uniwersytetu". A ludzi z
      Piastowskiego myśliciele z mzk mają głęboko gdzieś - TO SKANDAL!!!
      PRZEMYŚLĆCIE TO JESZCZE RAZ FACHOWCY Z MZK, BO JA SIE NA TO NIE
      ZGADZAM!!!!!!!
        • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.08, 16:34
          Kicia to zdaje sie jakas aktywistka z MZK, ktora nie widziala
          rozwiazan komunikacyjnych w wiekszych miastach. W istocie oferta MZK
          pozostaje bardzo mizerna, a nie zmieni sie to szybko, jesli nie
          wprowadza otwartych przetargow na obsluge poszczegolnych linii (o
          czym juz pisalem). A tak na marginesie, to takze szedlem na cmentarz
          pieszo i w zwiazku z tym pozdrawiam wszystkich bojkotujacych ten
          komunistyczny relikt - MZK ZG w ten sposob :)
          • Gość: braindv Re: MZK Zielona Góra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.11.08, 22:08
            Jeśli chcesz porównywać ZG to porównuj do miast podobnej wielkości,
            a nie większych, bo to chyba logiczne, że większe miasta mają więcej
            kursów. A pokarz mi miasto pokroju ZG w którym :

- Każdy autobus jest wyposażony w wielotaryfowy automat biletowy,
            - Autobusy są punktualne,czyste i zadbane (wystarczy pojechać do
            takiego Wrocławia i porównać wnętrza autobusów i tramwajów),
            - Wszystkie pojazdy posiadają kamery,
            - Na przystankach są tablice świetlne,
            - większość autobusów zapowiada przystanki, itp itd.

Pokarz mi prosze choć jedno miasto WIELKOŚCI ZIELONEJ GÓRY, które ma
            podobne rozwiązania i przez to lepszą komunikację
            od "komunistycznego" MZK w Zielonej Górze. Twoje wypowiedzi
            znakomicie pasują do wójta Bukowieckiego (gmina Zabór), który to
            niechce mostu w Milsku, bo będzie musiał drogę budować:) i autobusów
            MZK za które musi płacić.Szkoda, że nie rozumie, że łaski żadnej
            nikomu nie robi.

Nie twierdze, że w MZK nie ma nic do poprawienia - chociażby rozkład
            jazdy.Moim zdaniem w tej chwili jest za dużo połączeń bezpośrednich,
            które odbijają się na częstotliwości na niektórych liniach. Ale z
            tego co mi wiadomo od stycznia ma się to zmienić. Pytanie czy wtedy
            tu wrócisz i pochwalisz. Nie wierze w to. Ale nie martw się ile byś
            tu postów krytycznych nie napisał MZK ZG zawsze będzie miał
            pasażerów i nic mu nie grozi, dlatego, że świadczy usługi wysokiej
            jakości i nie musi bać się konkurencji. Potwierdzają to specjaliści
            zajmujący się zagadnieniami na co dzień, a nie tylko tacy, którzy w
            temacie nie mają zbyt wielkiego poglądu na to o czym piszą.

Pozdrawiam i życze więcej obiektywizmu.
            • Gość: Jester Re: MZK Zielona Góra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.08, 14:51
              > - Każdy autobus jest wyposażony w wielotaryfowy automat biletowy,

To że bilety można kupić tylko w automacie, lub (o ile się nie mylę) w jednym z nielicznych punktów MZK, to moim zdaniem jest pierwszym argumentem na minus w ocenie MZK. We wszystkich miastach w których zdarzało mi się korzystać z komunikacji, bilety można było kupić w każdym kiosku, a często nawet w takich miejscach jak warzywniaki itp. Mało tego: w niektórych miastach na każdym z ważniejszych przystanków stoją budki zakładu komunikacji w których sprzedaje się tylko bilety ! I wcale nie jest tu mowa o miastach wielkości stolicy. W ZG muszę zawsze mieć przy sobie drobniaki bo inaczej (szczególnie wieczorem) czeka mnie spacer, bo u kierowcy też nie kupię biletu. Gdybym miał więcej czasu to przeprowadziłbym osobistą krucjatę na rzecz przywrócenia sprzedaży biletów w punktach handlowych, tak jak to było kiedyś. Automaty powinny być co najwyżej uzupełnieniem dystrybucji biletów.
            • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.08, 13:16
              Otoz pokazuje - Gorzow Wielkopolski, Jelenia Gora, Legnica. Tam byc
              moze nie ma "tablic elektronicznych", ktore de facto w ZG zadnej
              roli nie spelniaja, ale autobusy jezdza znacznie czesciej. Co do
              tego, ze w ZG autobusy MZK sa zadbane, to odsylam do wynikow
              kontroli ITD, ktora wykazala, ze 30% taboru nie powinno wyjezdzac na
              ulice. I na koniec, prosze nie prownywac mnie do zadnego wojta, gdyz
              Twe amatorskie argumenty swiadcza o Twym braku obycia w innych
              realich niz zielonogorskie oraz tzw. know-how.
              • Gość: Kubaa Re: MZK Zielona Góra IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 09.11.08, 15:11
                A jeżeli wyjdziemy poza Polskę to mogę podać przykład z Francji, jeżeli tak się
                boimy prywatnych przewoźników. Miasto 200tyś, więc niewiele większe od ZG,
                autobusy linii miejskich, standardowo co 10-15, wszystkie miejskie linie! O tym
                się nie śniło w zielonogórskim MZK.
                Dobra nie było tam tablic, ale jak przyszedłem na przystanek to jestem PEWIEN że
                w ciągu max. 10-15 minut coś pojedzie, w ZG mogę sobie podejść na przystanek i
                zobaczyć na super-wypas tablicy, że mój bus za godzinkę podjedzie... Ech...
                  • Gość: Kubaa Re: MZK Zielona Góra IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 09.11.08, 17:45
                    Gość portalu: yy napisał(a):

> Zadabane i punktualne autobusy w ZG? HAHA !
                    > Powiedz mi czy przeciekający autobus, strumyczki wody kapiące na siedzenia,
                    > pleśń , i grzyb od wilgoci to "zadbanie" ? Poprzyklejane gumy do siedzeń też ?

Chyba najbardziej obiektywna była ostatnia kontrola ITD, 30% autobusów nie nadaje się do jazdy... To coś do myślenia dla tych, co się zachwycają tymi zadbanymi autobusami!
                    • Gość: wojtas Re: MZK Zielona Góra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.08, 18:22
                      Ej patrzcie na inne linie nie tylko w miescie np. taka linia 27 zatloczona rano
                      44 miało taką sytuacje jak 27 i co dostalui autobus przegubowy ale oczywiście 27 tez git codzinnie jezdzi scania i najnowszy man wiec ja mówie ze mzk jest ok
                      ale są złe strony przetłoczony 8 co 8 minut niby a zawsze tłok to znaczy ze co 5 minut powinna być
                      • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.08, 18:28
                        Tylko zwaz, ze zazwyczaj 27 i 44 jezdza jeden za drugim i jak sie
                        spozniasz (mi tak czesto sie zdarza) to na oba jednoczesnie. Poza
                        tym nie wiem, dlaczego na 27 zawsze jezdza najlepsze autobusy
                        (czyzby dlatego, ze w Ochli mieszka szefowa MZK ?), a na 14 i 1
                        puszczaja uzywance (choc mogliby nawet puszczac stada 15-letnich
                        ikarusow, gdyby zwiekszyli czestotliwosc kursow).
                              • Gość: delete Re: MZK Zielona Góra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.08, 23:55
                                Czy autobusy z linków poniżej jeżdżące na 27 są rzeczywiście
                                najnowsze. Panowie nie szukajcie dziury w całym. Na 27 jeżdżą many
                                ale też jelcze i scanie. Autobusy zmieniają linie tak jak kierowcy.
                                I nieprawdą jest, że tylko najnowsze jeżdżą na 27. Bo stare też tam
                                jeżdżą. Zmieniają się tak samo jak w mieście.
                                www.zkmkm.org/showphoto.php?photo_id=1645
                                www.phototrans.eu/14,262925,0.html
                                  • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.08, 16:27
                                    Ja mam takze zastrzezenia do nazewnictwa przystankow. Mianowicie,
                                    jak mozna nazwac przystanek "Szosa Kisielinska - przed
                                    skrzyzowaniem", nastepny to "szosa Kisielinska - przed wiaduktem", a
                                    dalszy to "Szosa Kisielinska - za wiaduktem". Na Wyszynskiego jadac
                                    od centrum przystanek "Przychodnia" to "Wyszynskiego I", a do
                                    centrum "Wyszynskiego III". Czy nie powinni nazywac przystankow
                                    zgodnie z ulicami, ktore znajduja sie przy tej glownej lub
                                    najbardziej znanych budynkow w okolicy, np. "Wyszynskiego I (lub
                                    Wyszynskiego III - nielogiczne)nazwano by wowczas "Kraljevska",
                                    a "Szosa Kisielinska przed skrzyzowaniem" - "Mragowska". Tak jestw
                                    KAZDYM duzym miescie (tak, rowniez w Gorzowie).
                                    • Gość: Kubaa Re: MZK Zielona Góra IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 12.11.08, 17:48
                                      Gość portalu: gosc napisał(a):

> Ja mam takze zastrzezenia do nazewnictwa przystankow. Mianowicie,
                                      > jak mozna nazwac przystanek "Szosa Kisielinska - przed
                                      > skrzyzowaniem", nastepny to "szosa Kisielinska - przed wiaduktem", a
                                      > dalszy to "Szosa Kisielinska - za wiaduktem". Na Wyszynskiego jadac
                                      > od centrum przystanek "Przychodnia" to "Wyszynskiego I", a do
                                      > centrum "Wyszynskiego III". Czy nie powinni nazywac przystankow
                                      > zgodnie z ulicami, ktore znajduja sie przy tej glownej lub
                                      > najbardziej znanych budynkow w okolicy, np. "Wyszynskiego I (lub
                                      > Wyszynskiego III - nielogiczne)nazwano by wowczas "Kraljevska",
                                      > a "Szosa Kisielinska przed skrzyzowaniem" - "Mragowska". Tak jestw
                                      > KAZDYM duzym miescie (tak, rowniez w Gorzowie).

Dokładnie, tym bardziej że wiele autobusów jedzie długo tą samą ulicą i świetnie
                                      by to ułatwiło orientację w przystankach. Taka 19 jedzie praktycznie tylko i
                                      wyłącznie Batorego.
                                      Poza tym krótkie nazwy przystanków jak Kraljevska czy Rzeźniczaka łatwo zapamiętać
                                      • Gość: Cezary Re: MZK Zielona Góra IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.11.08, 17:53
                                        Moje propozycje to (przykładowo):

Linie jadące Batorego:

*Batorego przy Źródlanej
                                        *Batorego przy Rzeźniczaka (z powrotem przy Zamoyskiego, a nie durne
                                        KTBS)
                                        *Batorego przy Trasie Północnej
                                        *Batorego przy ogrodnictwie

Linie jadące Wyszyńskiego:

*Wyszyńskiego przy Węgierskiej (ew. przy Kraljevskiej, ale tu można
                                        język sobie połamać i dlatego wolę Węgierską)
                                        *Wyszyńskiego przy Monte Cassino
                                        *Wyszyńskiego przy Wiśniowej (ew. przy Ptasiej)

A nie jakieś głupie numerki (I, II, III)...
                                          • Gość: Kubaa Re: MZK Zielona Góra IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 12.11.08, 21:01
                                            Właśnie, można by też nadać konkretne nazwy a nie je zmieniać jak coś komuś
                                            akurat pasuje. Moim faworytem był swego przystanek przy Centrum (sic!).
                                            Pamiętacie jak się nazywał???

Boh. Westerplatte Biuro Kredytowe "Multiko"

Wiadomo, wszyscy wiedzą gdzie jest Multiko a gdzie jest Centrum to nikt.

Czy ktoś za to pieniądze bierze???
                                              • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.08, 17:15
                                                Fakt, zapowiedzi w autobusach sa na plus dla MZK ZG, natomiast tresc
                                                mojego zarzutu nie dotyczy tego (choc przewaznie z tylu autobusow
                                                tych zapowiedzi nie slychac), lecz jak juz wyjasniano (za co
                                                dziekuje) braku spojnosci i logiki w nazewnictwie przystankow.
                                                Przyklady:
                                                -przystanek przy Carrefourze:
                                                w jedna strone "Dabrowki przy parku", a w druga "Dabrowki" (wg mnie
                                                mozna by nazwac "Park sw. Trojcy", bo o ile mi wiadomo ten skwerek
                                                nosi taka nazwe)
                                                -przystanek przy sklepie Tobi przy Ssie Kisielinskiej
                                                do centrum "Szosa Kisielinska za wiaduktem"
                                                z centrum "Szosa Kisielinska przed Raculka"

Wiecej przykladow mozna by mnozyc, ale niedawno wracalem z Droszkowa
                                                linia 25 i najwieksza "sympatie" zdobyl (zapowiadany zreszta dumnie
                                                przez tego lektora przystanek "Szosa Kisielinska przed
                                                skrzyzowaniem" :)
                                                • Gość: dfgg Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 19:54
                                                  Czy MZK musi na wszystkim zarabiac, że nawet w ogłoszeniach przystanku słychac
                                                  reklamy!

Np. przystanek przy poczcie na ul. Weterplatte jest zapowiadany jako:
                                                  "Szkoła językowa Lingua Viva - Języki świata". To już nie można było powiedzieć
                                                  "Poczta" ? Tak samo sytuacja sie ma na przeciwko elżbietanek "szkoła tańca Gracja".
                                                  • Gość: rozbef Re: MZK Zielona Góra IP: *.ztpnet.pl 21.11.08, 21:43
                                                    Tutaj wypowiedz p. Langner:

<<
                                                    Mówi Barbara Langner, Dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w
                                                    Zielonej Górze:

Jesteśmy gotowi, po ogłoszeniu przez Marszałka naboru, do
                                                    aplikowania o unijne wsparcie II etapu projektu. Mamy również
                                                    założenia i pracujemy już nad III etapem, w którym chcielibyśmy
                                                    stworzyć opracowany na podstawie opinii nauko­wej zespołu prof.
                                                    Olgierda Wyszomirskiego korytarz wysokiej jakości obsługi
                                                    pasażerskiej. Będzie to ciąg linii priorytetowych obsługiwanych
                                                    przez pojazdy o napędzie elektrycznym tzw. „duobusy'. Pojazdy te na
                                                    odcinkach z trakcją elek­tryczną pojadą jak trolejbus, a tam gdzie
                                                    nie ma trakcji, poruszać się będą przy pomocy silnika dieslowego,
                                                    produkują­cego energię elektryczną. Jest to dość odległa przyszłość,
                                                    ale już o niej myślimy.
                                                    >>

Niezły pomysł:)) oby tylko jak najszybciej udało się go zrealizować!

• Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.08, 14:39
                                                    Po co w ZG tak droga zabawka, skoro wzorem autobusów również te
                                                    duobusy będą grzęzły w korkach, jak to ma miejsce teraz ?? "Światła"
                                                    pani Langner zamiast bawić się w tę pseudoekologię niech lepiej
                                                    zwiększy częstotliwość kursowania autobusów, bo te zmiany w ramach
                                                    optymalizacji są wyłącznie kosmetyczne i wykazują dbałość o jeden
                                                    ciąg komunikacyjny. A co do tej ekologii, to zdaje mi się, że
                                                    większość floty MZK to 10-12 jelcze i wpodobnym wieku używane MANy,
                                                    w których notorycznie psują się drzwi. Przykro mi czytać takie
                                                    bzdury, które wypisujecie. W tak wielu mastach komunikacja działa
                                                    dużo sprawniej niż w ZG, a te quasi-ekologiczne rozwiazania (o
                                                    których słyszalem już pół roku temu) jakości komunikacji nie
                                                    poprawią z perspektywy zwykłego pasażera.Postuluję więc o
                                                    ustanowienie przewoźników na poszczególnych liniach drogą otwartych
                                                    przetargów. Niech wygrywa najlepszy, a nie monopolista.
                                                  • Gość: rozbef Re: MZK Zielona Góra IP: *.ztpnet.pl 23.11.08, 20:19
                                                    Ręce opadają jak się czyta takie "wypracowania"!
                                                    Należysz dla ludzi wiecznie niezadowolonych i stale narzekających:((
                                                    Co by tu nie napisano to i tak bedziesz się czepiał!

A więc pozwól ,że wyraże swoją opinię:
                                                    uważam ,że nasze MZK jest może nie wzorowe ale na tle Polski bardzo
                                                    dobre.
                                                    W niektórych polskich miastach "zwijają" trakcje elektryczne ( patrz
                                                    tramwaje w GOP) a u nas poważnie się myśli o stworzeniu czegoś
                                                    nowoczesnego i ekologicznego.
                                                    Niestety na miarę Polski to ewenement.
                                                    Tak trzymać MZK!
                                                  • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.08, 17:37
                                                    Racja, nie jestem zadowolony, ale powiedz mi, proszę, co mi zwykłemu
                                                    z ekologicznych rozwiązań (które, gwarantuję Ci, nie wejdą w ogóle w
                                                    życie), skoro autobusy kursują tak RZADKO. Nie lepiej dokupić więcej
                                                    nowych tudzież ekologicznych autobusów, by jeździły częsciej niż
                                                    bawić się w coś takiego ? A co do nowych rozkładów, to wiem jak jest
                                                    i po tylu latach korzystania z MZK, nie wierzę, że będzie lepiej.
                                                    Czekam tylko, kiedy miasto pójdzie po rozum do głowy i zorganizuje
                                                    przetargi na komunikację miejską.
                                                  • Gość: rozbef Re: MZK Zielona Góra IP: *.ztpnet.pl 25.11.08, 21:18
                                                    Tutaj cos dla tych co się "boją" ekologii
                                                    miasta.gazeta.pl/plock/1,40703,5985561,Tramwaj_w_Plocku__Za_czy_przeciw__Glosuj_.html

Jak widać inne , nawet polskie miasta, poważnie rozważają budowe
                                                    tramwajów.
                                                    Płock jest miastem porównywalnym z ZG więc dlaczego mamy zostawać w
                                                    tyle?
                                                  • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.08, 22:51
                                                    Akurat z mojej strony tramwaj znaduje pełną aprobatę ! Ja jestem ZA
                                                    tramwajami ! Nie popieram jednak tych pseudo-trolejbusów, bo one i
                                                    tak staną w korkach. Poza tym jak się zdecydują na tram, to
                                                    przynajmniej będą w miare często kursować... Ale to odległa
                                                    przyszłość, a na stronach związanych z MZK znalazłem kolejny
                                                    prawdziwie "racjonalny i ekologiczny" zakup MZK ZG

www.zkmkm.org/tydzien/1a.jpg
                                                    Jak dla mnie, ten autobus wygląda gorzej od jelczy. Gratuluję
                                                    zakupu, ktory za 5 lat się rozwali !
                                                  • Gość: miłośnik km Re: MZK Zielona Góra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.11.08, 23:19
                                                    Widzisz Mistrzu i znów się mylisz!!!!!! Bo to nie jest zakup przez
                                                    MZK tylko test marki której w ZG jeszcze nie mamy.Kolejny raz dałeś
                                                    dowod, że wypowiadasz sie w temacie o którym niezbyt wiele wiesz.To
                                                    narazie test i tylko test rozumiesz???? Poza tym nawet jeśli te wozy
                                                    miały by być kupione nie mam wątpliwości, że niskopodłogowe
                                                    mercedesy są lepsze od wysokopodłogowych jelczy. Widać, że
                                                    niektórych boli, że MZK w ZG radzi sobie całkiem nieźle.
                                                  • Gość: zgorzanin Re: MZK Zielona Góra IP: 83.16.0.* 26.11.08, 07:10
                                                    Pomysł z tramwajami jest bardzo dobry.
                                                    To teraz renesans w świecie.
                                                    Skoro Płock, Olsztyn czy inne miasta mogą to dlaczego nie my?
                                                    Może zamiast duobusów zainwestować w tramwaje?
                                                    Ale z drugiej strony słyszałem ,że ten profesor z Gdańska co nam
                                                    przygotowywał analizy jest "miłośnikiem" autobusów toleruje
                                                    trolejbusy a nie lubi tramwajów:((
                                                    Ja też jestem ZA tramwajami w ZG!
                                                  • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.08, 10:40
                                                    Nawet jeżeli to testy, to autobus wygląda jak przedpotopowy, więc
                                                    gratuluję ROZWAZANIA kupna czegoś takiego ! Spójrzcie na Gorzów,
                                                    jakie tam kupiono przegubowe MANy, a jakie w ZG - śmiech. MZK ZG
                                                    świetnie sobie radzi - chyba w mniemaniu miłośników komunikacji, bo
                                                    rozkład i racjonalizm połaczen jest gorszy niż w Kazachstanie.
                                                    Autobusy jeżdżą jeden za drugim (szczególnie 0, 27 i 44). Jak
                                                    spóźnisz się na jeden, to przeważnie na wszystkie. I gdybym swym
                                                    życiu nie mieszkał długi czas poza ZG, to może nie wiedziałbym jak
                                                    może funkcjonować komunikacja z prawdziwego zdarzenia. Życzę Ci,
                                                    żebyś kiedyś miał taką okazję.
                                                  • Gość: miłośnik km Re: MZK Zielona Góra IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.11.08, 13:09
                                                    W takim razie odpowiedz mi na pytanie dlaczego miłośnicy komunikacji
                                                    z GORZOWA przyznają, że to Zielona Góra ma lepszą komunikację
                                                    miejską ? miasta.gazeta.pl/gorzow/1,37664,4473416.html
                                                    Zanim odpowiesz o ile w ogóle pozwole sobie stwierdzić, że są
                                                    obiektywni.
                                                    Co do rozkładów jazdy masz racje wymagają one poprawek i o ile mi
                                                    wiadomo to są one w tej chwili tworzone z pomocą specjalistów w tej
                                                    dziedzinie z zespołu profesora. A układa je też nie byle kto bo
                                                    chyba największy miłośnik komunikacji w ZG założyciel klubu
                                                    miłośników (www.zkmkm.org), który etapami awansował w mzk i zna tą
                                                    firmę jak własną kieszeń.
                                                    Ciekawy jestem, czy pojawisz się tu w styczniu i napiszesz choć
                                                    jedno dobre słowo po zmianach, które mają nastąpić. Szczerze w to
                                                    wątpie, bo nawet krytykowałes już coś czego na oczy nie widziałeś.
                                                    dlatego cieszy, że głosów bardzo negatywnych jest zdecydowanie
                                                    niewiele.
                                                    A jak tak bolą Cie zakupy autobusów dla MZK, to na pewno mieszkańcy
                                                    miasta jak i sama firma nie będą mieli nic przeciwko jeśli
                                                    zafundujesz im kilka nowych autobusów, by nie musiało wybierać
                                                    pojazdów używanych, którymi ratują się wszystkie firmy komunikacyjne
                                                    w Polsce.
                                                  • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.08, 17:16
                                                    Ja tylko czekam, kiedy miasto pojdzie po rozum do głowy i rozpisze
                                                    przetargi na obsługę poszczególnych linii i uwolni się od monopolu
                                                    MZK. Co do tego miłośnika, to nie będę się wypowiadał, gdyż być może
                                                    zna firmę, zna się na autobusów, ALE rozkładów to on tworzyć nie
                                                    potrafi, czego dobitny przykład miałem dzisiaj na przystanku przy
                                                    Głowackiego (o, przepraszam, zielonogórskie MZK wymyśliło
                                                    nazwę "Jaskółcza-szkoła"), kiedy przed nosem przejechało mi 0 i 27.
                                                    Nie wiem czy masz świadomość, że sentymentalizm nie zawsze służy
                                                    dobru mieszkańców, ale w tym mieście tego nie rozumieją, czego
                                                    odzwierciedleniem jest poziom inwestycji w ZG. A co sie tyczy
                                                    Gorzowa, to być może niektórzy uważają, ze w ZG jest lepiej pod
                                                    wzgl. komunikacji, ale fakt, ze w GW kursuje 6 linii w regularnych
                                                    odstepach czasowych, a w ZG 2 mowi sam za siebie. Poza tym zaważ jak
                                                    nieefektywne są połączenia w ZG (np. 10). W takiej konfiguacji nie
                                                    opłaca sie jezdzic autobusem, gdyż okrąża on całe miasto i podróż,
                                                    ktora powinna trwać 10 min zajmuje poł godziny. Po nowym roku nic na
                                                    tej linii się nie zmieni... Z całym szacunkiem do czego Ty chcesz
                                                    mnie przekonywać ?
                                                  • Gość: miłośnik km Re: MZK Zielona Góra IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.11.08, 17:42
                                                    Jedna mała uwaga. Rozkłady jazdy obowiązują od lat. A prace tego
                                                    człowieka i to czy on umie układać rozkłady czy nie będziesz mógł
                                                    ocenić w styczniu po wprowadzeniu w życie rozkładów , które teraz są
                                                    układane. Trudno, by to co było kiedyś stworzone przypisywać komuś
                                                    kto tego nie robił.
                                                    Mam nadzieje, że będziesz miał na tyle obiektywizmu i w styczniu
                                                    przyznasz, że miałem racje i że np. 0,27 i 44 nie jeżdżą już razem,
                                                    tylko rozłożone w sensownym takcie.
                                                  • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.08, 18:22
                                                    Być może...choć liczyłem, że autobusy generalnie jeździły bedą
                                                    częściej, a niestety tak nie będzie :( Ponadto te kombinacje z linią
                                                    0, nie wspominając o całkowitym puszczeniu jej przez Wyszyńskiego,
                                                    co z mojej perspektywy wydłuzyłoby jazdę z 10 do 25 min. nie
                                                    napawają mnie optymizmem.
                                                  • Gość: marko Re: MZK Zielona Góra IP: *.aster.pl 24.01.09, 17:02
                                                    Kiedy Gazeta Lubuska I Radni Miasta zajmną się nowym rozkładem jazdy
                                                    i krytycznymi uwgami mieszkańców miasta kiedy Pani Dyrektor MZK
                                                    rozlczy się z Panem Profesorem ze swojego dzieła społeczeństwo
                                                    zielonej góry nie zapomni o tym i w krótce się upomni wcześniej niż
                                                    Pani Dyrektor sobie mysli nikt nie będzi czekał do wiosy na przejawy
                                                    indolecji i niegospodarnośći a mieszkańców się ma za idiotów i ma
                                                    się w nosie
      • Gość: Kubaa Re: MZK Zielona Góra IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 01.12.08, 12:29
        Wszelkie zmiany rozkładów i takie tam nie rozwiążą podstawowego problemu.
        Autobusów jest za mało, jak ktoś nie wierzy, niech się przejedzie ósemką lub
        zerówką. Trudno w ogóle wejść.

Zmiany powinny iść w kierunku rozwoju zakładu, wszędzie w PL powstają nowe linie
        bo wszyscy stawiają na komunikację publiczną.

Duobusy to świetny pomysł, tańsze niż tramwaje a równie ekologiczne, wytyczyć
        dla nich buspasy i korki mamy z głowy.
        Pytanie które należy sobie postawić, czy opłaca się budować całą trakcję i
        infrastrukturę dla dwóch trolejbusów na godzinę?? Taki jest obecny standard
        niestety....

Pozdro
    • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.08, 16:53
      Tak, autobusow jest zdecydowanie za malo no i trasy. Zobaczymy,jak
      bedzie wygladal nowy rozklad, ale watpie, zeby sie znaczaco
      poprawil. Ponadto ja jestem za trmwajami, a nie duobusami, bo jaka
      to ekologia skoro poza centrum i tak bedzie jezdzil na silniku
      spalinowym. To tylko rozmienianie sie na drobne; taka niby-inwestycja
      • Gość: delete Re: MZK Zielona Góra IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.12.08, 19:54
        Nie przesadzajmy, że w naszym mieście rokład jazdy jest taki
        tragiczny. Kiedyś był problem ze stadami na Zaciszu i Batorego.
        Teraz został jeszcze na liniach 0 i 44. W każdym razie autobusy u
        nas jeżdżą i to widać. Na pewno ten rozkład wymaga poprawek i od
        stycznia ocenimy ten który wprowadzą. A jak może wyglądać rozkład
        jazdy w mieście podobnym do Zielonej Góry zobaczcie sami. Koszalin
        120.00 mieszkańców. Polecam link z rozkładem w tym właśnie mieście.
        Ilość linii - 15 plus jeden nocny na plus tego miasta ale w
        tragicznych godzinach www.mzk.koszalin.pl/rozklad.php .
        • Gość: Cezary Re: MZK Zielona Góra IP: *.zgora.dialog.net.pl 02.12.08, 20:57

Teraz już opinie nie są brane pod uwagę. Właśnie zakończyło się
          przygotowywanie nowych rozkładów jazdy w dni robocze. Teraz zespół
          pracuje nad sobotami i niedzielami. W przyszłym tygodniu nowe
          rozkłady pojawią się na przystankach (obok starych) i na stronie
          internetowej MZK.

www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081202/POWIAT16/909314984
        • Gość: Cezary Re: MZK Zielona Góra IP: *.zgora.dialog.net.pl 02.12.08, 20:58
          www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081202/POWIAT16/909314984

Właśnie zakończyło się przygotowywanie nowych rozkładów jazdy w dni
          robocze. Teraz zespół pracuje nad sobotami i niedzielami. W
          przyszłym tygodniu nowe rozkłady pojawią się na przystankach (obok
          starych) i na stronie internetowej MZK.
              • Gość: tomex Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.08, 10:18
                Szlag mnie trafia jak slucham p.dyrektor Langner, ktora z uporem
                maniaka twierdzi, ze zmiana trasy linii "14" jest konieczna w celu
                polaczenia kampusow. Wszystko oczywiscie tlumaczone jest dobrem
                mieszkancow. Problem w tym, ze zmiana ta w istocie wyglada to na
                jakis kiepski zart wobec mieszkancow zachodniej czesci miasta od lat
                korzystajacych z czternastki. Moje pytanie brzmi: dlaczego likwiduje
                sie linie nr "7", ktora laczy kampusy, i ktora wedlug szefostwa byla
                jedna z najmniej rentownych linii, ale mimo to na sile wpycha sie na
                jej trase zmieniona "14"? Do tego mit o laczeniu kampusow - skoro
                juz tak bardzo chce sie je polaczyc jedna linia, to z tego co czytam
                od stycznia bedzie je laczyc "25" - dlaczego wiec nie zostawic "14"
                na starej trasie? Wedlug mnie cala ta "optymalizacja" w wydaniu MZK
                ZG kupy sie nie trzyma. Lansowane sa pomysly, ktore niewiele maja
                wspolnego z potrzebami mieszkancow.
                  • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.08, 16:47
                    "Tomex" ma rację. Skoro brakuje autobusów, to po co je sprzedają ??

www.mzk.zgora.pl/index.php?bmF2PTEmbGFuZz1wbCZkYmlfaWQ9MTg5
                    Jak dla mnie, nie ma znaczenia czy jeżdża Ikarusy czy Solarisy,
                    ważne by jeździło dużo (tak, dużo) autobusów, którymi można dojechać
                    do każdej części miasta. A usprawiedliwianie głupiej zmainy "14"
                    presją tych czy innych ludzi jest doprawdy idiotyczne ze
                    strony "delete". Gratuluję małomiasteczkowego myślenia ("raptem
                    kilka minut dłużej" jeździ także "10" - modelowa linia MZK ZG).
                    • Gość: kodex Re: MZK Zielona Góra IP: *.icpnet.pl 03.12.08, 17:23
                      Bez sensu jest ta zmiana trasy "14" jeśli ma być
                      likwidowana "7". "14" z Zawadzkiego na Śląskie dotychczasową trasą
                      to było bardzo dobre rozwiązanie. Obecnie praktycznie tylko 8
                      zostanie mieszkańcom os. Piastowskiego żeby do centrum dojechać...
                      • Gość: kodex Re: MZK Zielona Góra IP: *.icpnet.pl 03.12.08, 17:27
                        Do tego "25" ma jeździć też na Wyczółkowskiego, a przecież "8"
                        czy "13" zatrzymują się też blisko dawnego WSP. Na pewno studenci
                        mają bliżej ze skrzyżowania Wojska Polskiego/Zacisze/Wyszyńskiego na
                        uczelnię niż mieszkańcy os. Piastowskiego będą mieli na 14,
                        zwłaszcza że teraz sporo osób jeździ do Focus Parku, a 10 jeździ
                        rzadko i na około...
                          • Gość: gosc Re: MZK Zielona Góra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.08, 22:52
                            Ja domagam się przetargów na usługi komunikacji miejskiej tak, jak
                            ma to miejsce w wielu miastach. Niech w końcu powołają jakąś komórkę
                            w Urzedzie Miasta, która będzie odpowiadała za utrzymanie
                            komunikacji (np. jak ZTM w Warszawie) i to ona będzie ustalala
                            kursy; powinno się skończyć z monopolem MZK i ogłosić przetarg na
                            prowadzenie danych linii i po sprawie. Skoro MZK nie ma autobusów,
                            to z pewnościa znajdzie je prywanty przewoźnik, który będzie woził
                            ludzi honorując miejskie bilety (nie MZK, bo wydawanie biletów przez
                            MZK to swoiste kuriozum; tym powinna zajmować się miasto poprzez ZTM
                            czy ZDiK - zależnie od nazwy).
                              • Gość: Cezary Re: MZK Zielona Góra IP: *.zgora.dialog.net.pl 04.12.08, 09:50
                                Obecnie na linii "14" jeżdżą trzy autobusy (dwa całodzienne i jeden
                                od 7 do 17) a na linii "7" dwa autobusy (od 6 do 17). Czy nie można
                                było linii nr "7" skierować od Wyszyńskiego przez Wojska Polskiego
                                do Wyczółkowskiego (zamiast przez Zacisze i Prostą) a na linii "14"
                                zabrać jeden autobus (jeżeli szukano oszczędności taborowych) i tak
                                ułożyć rozkład żeby na odcinku od Łużyckiej do Szosy Kisielińskiej
                                te autobusy jeździły co 15 minut - naprzemiennie?
                                        • Gość: gosc Re: MZK Zielona Gora IP: 92.112.218.* 12.12.08, 09:03
                                          Dzien dobry,Ponizej przesylam propozycje (dwie) dotyczace rozwiaan w
                                          numeracji linii autobusowych MZK Zielona Gora. Ich wprowadzenie nie
                                          zaszkodzi planowanym zmianom, a wrecz pomoze. Za jednym razem
                                          rozwiazane zostana dwie kwestie: nowe polaczenia (moim zdaniem
                                          korzystne) oraz numeracja (konieczna - obecnie mamy calkowity haos,
                                          brak konsekwencji, puste numery).Propozycja rozwiazan numeracji
                                          linii MZK Zielona Gora1. Moim zdaniem najlepsze rozwiazanie (wyrazny
                                          podzial linii na miejskie i podmiejskie)Miejskie:0 obecnie 01
                                          obecnie 12 obecnie 2 (dodatkowy autobus do Zawadzkiego po likwidacji
                                          11)3 obecnie 194 obecnie 45 obecnie 56 obecnie 67 planowana 808
                                          obecnie 89 obecnie 910 obecnie 1011 obecnie 4412 obecnie 1213
                                          obecnie 1314 obecnie 1415 obecnie 3716 obecnie 17Podmiejskie:100
                                          obecnie 3101 obecnie 41102 obecnie 22103 obecnie 23104 obecnie 34105
                                          obecnie 25106 obecnie 26107 obecnie 27108 obecnie 28109 obecnie
                                          29110 obecnie 30111 obecnie 33112 obecnie 322. Rozwiazanie
                                          likwidacji wolnych numerow 0 obecnie 01 obecnie 12 obecnie 23
                                          obecnie 34 obecnie 45 obecnie 56 obecnie 67 obecnie 808 obecnie 89
                                          obecnie 910 obecnie 1011 obecnie 4412 obecnie 1213 obecnie 1314
                                          obecnie 1415 obecnie 3716 obecnie 4117 obecnie 1718 obecnie 3419
                                          obecnie 1920 obecnie 3321 obecnie 3222 obecnie 2223 obecnie 2324
                                          obecnie 3025 obecnie 2526 obecnie 2627 obecnie 2728 obecnie 2829
                                          obecnie 29Mam, nadzieje, ze przedstawione rozwiazania zostana
                                          rozpatrzone, i ze jedno z nich (najlepiej pierwsze) zostanie
                                          wprowadzone przy planowanych zmianach.Pozdrawiam,Slawomir Lepak