Gość: Kuba ze Szwecji IP: 195.198.123.* 02.04.03, 13:11 Jestem pod wrazeniem!!! Az taka swoboda erotyczna... i to w takim kraju jak Polska? Pozdrawiam alternatywnych i niealterntywnych! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ed BOMBA - KUL !!! IP: 195.116.250.* 02.04.03, 13:41 to jest to lepsze od orginału.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karol Gawlinski dostal za ten tekst Fryderyka IP: *.pc.lut.fi 02.04.03, 14:06 Zenada... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maj Re: Gawlinski dostal za ten tekst Fryderyka IP: *.noname.net.icm.edu.pl 03.04.03, 11:16 Gość portalu: Karol napisał(a): > Zenada... Fryderyk jest za piosenkę, nie tylko za tekst - piosenka zwykle składa się jeszcze z muzyki... To po pierwsze. Po drugie - żenująca to jest ta podróba, nieudolna i niesmaczna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a uch... IP: 212.244.180.* 03.04.03, 11:38 A Natalia? GENITALIA... ten poziom Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: good son Re: Gawlinski dostal za ten tekst Fryderyka IP: *.jaist.ac.jp 03.04.03, 17:38 > Fryderyk jest za piosenkę, nie tylko za tekst - piosenka zwykle składa się > jeszcze z muzyki... ach! cóż to była za MUZYKA! w pełni godna Fryderyka (Chopina, oczywiście) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbb A Natalia? Genitalia ... co za poziom IP: 212.244.180.* 03.04.03, 11:42 rechot nabrzmiewa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zobacz Re: eeeeeeeeeeeeeeeeeee IP: 80.48.251.* 02.04.03, 14:10 eeee taki sobie ten tekst gdzie idzie posłuchać? www.zobacz.glt.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: def_ Re: IP: *.ciechanow.sdi.tpnet.pl 02.04.03, 16:39 łamać cenzurę ale dość niesmaczne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aniak Re: aśka IP: *.zab.citynet.pl / 10.5.3.* 02.04.03, 19:53 bez sensu!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dorota poziom podstawówki IP: 213.216.93.* 02.04.03, 22:25 Parafraza prezentuje poziom podstawówki, zarówno w treści, jak i stylu zainteresowań dziennikarza. Niestety świadczyteż też o poziomie Gazety. Moi uczniowie w piątej klasie SP układają podobne pioseki niemal codziennie, na przerwach. Na tym etapie służy to jeszcze twórczości i świadczy o inteligencji, potem już nie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Elka Re: Baśka i Aśka IP: 156.17.123.* 03.04.03, 10:22 Ludzie, czego chcecie od "Aśki" ?! Przecież jest w tym samym stylu, co "Baśka" !! Myślę, że takie było zamierzenie autora, bo osobiście jestem zażenowana brakiem poziomu piosenki "Baśka" i tym, że zebrała tyle nagród. Pani nauczycielka, która krytykuje "Aśkę" powinna chyba wziąć roczny urlop nie dla poratowania zdrowia ale dla uzyskania dystansu do rzeczywistości (chociaż to chyba to samo). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxxxxxxxxxx średnie IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 03.04.03, 13:29 trochę ordynarne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jokasty Slabe IP: 212.14.60.* 04.04.03, 09:40 Czy ktos slyszal przerobke "BASKI" w wykonaniu Janiszewskiego? To bylo dobre i smieszne. A to jest smutne i zalosne - jak cala "wybiorcza" zreszta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marta Aśka IP: *.ok.ae.wroc.pl 03.04.03, 14:43 Great! Jestem pod wrażeniem. Czasem tak niewiele trzeba, żeby z najczęściej granego (czytaj- nudnego) przez rozgłośnie radiowe hitu tak świetnie zażartować. Gratulacje, podpisuję się pod tym pewnego rodzaju protest-songiem (a może pastisz-songiem?) obiema rękami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ignac Re: Baśka miała dużo ust... IP: 80.48.32.* 03.04.03, 14:45 Na wycieczce w Łebie z klasą, rozmawialiśmy z jednym mężczyzną o muzyce. I krytykował tę piosenkę: "Baśka miała dużo ust - co to w ogóle ma być. To jest muzyka?", czy coś takiego. Nie wiem, czy ten człowiek był pijany, ale śmiesznie gadał. I to z Baśką najbardziej mi się spodobało... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iso Re: IP: 212.244.180.* 03.04.03, 15:21 gawlinski dsotal fryderyka za autora tekstow a nie tylko tekstu "baski"..ta piosenka to zart muzyczno-slowny..natomiast inne teksty roberta sa genialne... ludzie zamiast sie oburzac - wyluzujcie a co do przerobki - napisalabym lepsza mowiac nieskromnie )) Odpowiedz Link Zgłoś
cze67 Re: 03.04.03, 15:51 Wedlug mnie to nie jest zart muzyczno - slowny, tylko ordynarne wyjscie naprzeciw zapotrzebowania tzw. rynku na proste, latwo wpadajace w ucho piosneczki. I udalo sie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: good son inne genialne teksty IP: *.jaist.ac.jp 04.04.03, 21:44 > inne teksty roberta sa genialne... zaiste. Nosił czarną koszulę, miał oczy pełne łez, na ten przykład. Żart muzyczno-słowny: piosenka o sentymentalnych faszystach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ki_ri Re: IP: 213.134.131.* 03.04.03, 17:26 Bez sensu. Wcale mi się nie podoba."Baśka" była czymś świeżym, "Aśka" jest nędzną, mało wyszukaną, wręcz wymuszoną przeróbką... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: good son Druga młodość, druga świeżość IP: *.jaist.ac.jp 03.04.03, 17:32 Gość portalu: ki_ri napisał(a): > "Baśka" była czymś świeżym niczym jesiotr w pewnym moskiewskim bufecie. Nigdy nie kochałem Staszewskiego, ale teraz muszę przyznać, że jako liryk jest zdolniejszy od Gawlińskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 03.04.03, 21:02 Beznadziejne, ale i tak lepsze niz oruginal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Raoul Re: IP: *.wohnheim.lan 03.04.03, 23:37 Na Mily Bog, czy was rozum opuscil??? "Baska" to najgorszy gniot wspoczesnej tz. muzyki rozrywkowej (czy ktos pamieta jeszcze stare polskie przeboje? tak tak, to tez byla muzyka popularna, tyle ze teraz nazywa sie klasyka). "Aska" to znakomity paszkwil na Gawlinskiego i na tych co jego teksty uwazaja za zwyczajnie dobre. Pozdrawiam wszystkich nie- oglupionych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kkwr Re: IP: *.warszawa.adsl.tpnet.pl 04.04.03, 14:10 Taki jest niestety los żartów, jakim niewątpliwie jest "Baśka" ("Aśka" zresztą też) Pamiętacie Chłopców z placu broni? Nagrali piosęnkę o, Ela, która z założenia była kpiną. I co się stało? Pierwsze miejsca na listach przebojów, najczęściej wykonywana piosenka na koncertach, i wielkie oburzenie "fanów", że można było nagrać taką chałę. Świadczy to niestety nie najlepiej o guście Polaków (co najlepiej udowodnił boom na disco-polo) i o naszym poczuciu humoru. P.S. Wydaje się, że tylko ISO zachował trochę zdrowego rozsądku. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WLF Jak konie w galopie IP: 212.160.210.* 04.04.03, 14:15 Mówi się że na świecie są trzy piękne "rzeczy" : Kobieta w tańcu, okręt pod pełnymi żaglami i koń w galopie. Trzy różne "rzeczy" to są. A Gawliński postawił znak równości. "Piękne jak ...... konie w galopie" Ha ! Niech, któryś z panów spróbuje wyznać swojej jedynej : "Wiesz, jesteś piękna, jak koń w galopie" Powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sthiopa Re: IP: 62.233.177.* 04.04.03, 14:53 Bardzo sympatyczne, chociaż wielkie reflektory w traktorze przy biedzie naszych rolników...? Odpowiedz Link Zgłoś
iwusia Re: Aśka? 04.04.03, 15:09 żenada, mógł się bardziej postarać. Co do piosenki Baśka to moze i na piosenke roku sie nie nadaje było kilku innych o wiele lepszych kandydatów, ale bez przesady muzyka lekka łatwa i przyjemna tez musi być, a widac że jest bardzo duze zapotrzebowanie gdzie dzień powszedni nie jest łatwy, lekki i przyjemny. Odpowiedz Link Zgłoś