Dodaj do ulubionych

"Baśka" i jej alternatywna wersja: "Aśka"

IP: 195.198.123.* 02.04.03, 13:11
Jestem pod wrazeniem!!!
Az taka swoboda erotyczna...
i to w takim kraju jak Polska?
Pozdrawiam alternatywnych i niealterntywnych!
Obserwuj wątek
    • Gość: ed BOMBA - KUL !!! IP: 195.116.250.* 02.04.03, 13:41
      to jest to lepsze od orginału....
    • Gość: Karol Gawlinski dostal za ten tekst Fryderyka IP: *.pc.lut.fi 02.04.03, 14:06
      Zenada...
      • Gość: maj Re: Gawlinski dostal za ten tekst Fryderyka IP: *.noname.net.icm.edu.pl 03.04.03, 11:16
        Gość portalu: Karol napisał(a):

        > Zenada...

        Fryderyk jest za piosenkę, nie tylko za tekst - piosenka zwykle składa się
        jeszcze z muzyki... To po pierwsze. Po drugie - żenująca to jest ta podróba,
        nieudolna i niesmaczna.
        • Gość: a uch... IP: 212.244.180.* 03.04.03, 11:38
          A Natalia? GENITALIA... ten poziom
        • Gość: good son Re: Gawlinski dostal za ten tekst Fryderyka IP: *.jaist.ac.jp 03.04.03, 17:38
          > Fryderyk jest za piosenkę, nie tylko za tekst - piosenka zwykle składa się
          > jeszcze z muzyki...

          ach! cóż to była za MUZYKA!
          w pełni godna Fryderyka
          (Chopina, oczywiście)
      • Gość: bbb A Natalia? Genitalia ... co za poziom IP: 212.244.180.* 03.04.03, 11:42
        rechot nabrzmiewa
    • Gość: zobacz Re: eeeeeeeeeeeeeeeeeee IP: 80.48.251.* 02.04.03, 14:10
      eeee taki sobie ten tekst wink
      gdzie idzie posłuchać?

      www.zobacz.glt.pl
    • Gość: def_ Re: IP: *.ciechanow.sdi.tpnet.pl 02.04.03, 16:39
      łamać cenzurę ale dość niesmaczne
    • Gość: aniak Re: aśka IP: *.zab.citynet.pl / 10.5.3.* 02.04.03, 19:53
      bez sensu!!!


    • Gość: dorota poziom podstawówki IP: 213.216.93.* 02.04.03, 22:25
      Parafraza prezentuje poziom podstawówki, zarówno w treści, jak i
      stylu zainteresowań dziennikarza. Niestety świadczyteż też o
      poziomie Gazety. Moi uczniowie w piątej klasie SP układają
      podobne pioseki niemal codziennie, na przerwach. Na tym etapie
      służy to jeszcze twórczości i świadczy o inteligencji, potem już
      nie.
    • Gość: Elka Re: Baśka i Aśka IP: 156.17.123.* 03.04.03, 10:22
      Ludzie, czego chcecie od "Aśki" ?! Przecież jest w tym samym
      stylu, co "Baśka" !! Myślę, że takie było zamierzenie autora, bo
      osobiście jestem zażenowana brakiem poziomu piosenki "Baśka" i
      tym, że zebrała tyle nagród. Pani nauczycielka, która
      krytykuje "Aśkę" powinna chyba wziąć roczny urlop nie dla
      poratowania zdrowia ale dla uzyskania dystansu do rzeczywistości
      (chociaż to chyba to samo).
    • Gość: xxxxxxxxxxx średnie IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 03.04.03, 13:29
      trochę ordynarne
      • Gość: jokasty Slabe IP: 212.14.60.* 04.04.03, 09:40
        Czy ktos slyszal przerobke "BASKI" w wykonaniu Janiszewskiego?
        To bylo dobre i smieszne. A to jest smutne i zalosne - jak
        cala "wybiorcza" zreszta.
    • Gość: marta Aśka IP: *.ok.ae.wroc.pl 03.04.03, 14:43
      Great! Jestem pod wrażeniem. Czasem tak niewiele trzeba, żeby z
      najczęściej granego (czytaj- nudnego) przez rozgłośnie radiowe
      hitu tak świetnie zażartować. Gratulacje, podpisuję się pod tym
      pewnego rodzaju protest-songiem (a może pastisz-songiem?) obiema
      rękami.
    • Gość: ignac Re: Baśka miała dużo ust... IP: 80.48.32.* 03.04.03, 14:45
      Na wycieczce w Łebie z klasą, rozmawialiśmy z jednym mężczyzną o
      muzyce. I krytykował tę piosenkę:
      "Baśka miała dużo ust - co to w ogóle ma być. To jest muzyka?",
      czy coś takiego.
      Nie wiem, czy ten człowiek był pijany, ale śmiesznie gadał. I to
      z Baśką najbardziej mi się spodobało...
    • Gość: iso Re: IP: 212.244.180.* 03.04.03, 15:21
      gawlinski dsotal fryderyka za autora tekstow a nie tylko
      tekstu "baski"..ta piosenka to zart muzyczno-slowny..natomiast
      inne teksty roberta sa genialne...
      ludzie zamiast sie oburzac - wyluzujcie
      a co do przerobki - napisalabym lepsza mowiac nieskromnie wink))
      • cze67 Re: 03.04.03, 15:51
        Wedlug mnie to nie jest zart muzyczno - slowny, tylko ordynarne wyjscie
        naprzeciw zapotrzebowania tzw. rynku na proste, latwo wpadajace w ucho
        piosneczki. I udalo sie!
      • Gość: good son inne genialne teksty IP: *.jaist.ac.jp 04.04.03, 21:44
        > inne teksty roberta sa genialne...

        zaiste. Nosił czarną koszulę, miał oczy pełne łez, na ten przykład. Żart
        muzyczno-słowny: piosenka o sentymentalnych faszystach.
    • Gość: ki_ri Re: IP: 213.134.131.* 03.04.03, 17:26
      Bez sensu. Wcale mi się nie podoba."Baśka" była czymś
      świeżym, "Aśka" jest nędzną, mało wyszukaną, wręcz wymuszoną
      przeróbką...
      • Gość: good son Druga młodość, druga świeżość IP: *.jaist.ac.jp 03.04.03, 17:32
        Gość portalu: ki_ri napisał(a):

        > "Baśka" była czymś świeżym

        niczym jesiotr w pewnym moskiewskim bufecie.
        Nigdy nie kochałem Staszewskiego, ale teraz muszę przyznać, że jako liryk jest
        zdolniejszy od Gawlińskiego.
    • Gość: Kasia Re: IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 03.04.03, 21:02
      Beznadziejne, ale i tak lepsze niz oruginal.
      • Gość: Raoul Re: IP: *.wohnheim.lan 03.04.03, 23:37
        Na Mily Bog, czy was rozum opuscil??? "Baska" to najgorszy
        gniot wspoczesnej tz. muzyki rozrywkowej (czy ktos pamieta
        jeszcze stare polskie przeboje? tak tak, to tez byla muzyka
        popularna, tyle ze teraz nazywa sie klasyka). "Aska" to
        znakomity paszkwil na Gawlinskiego i na tych co jego teksty
        uwazaja za zwyczajnie dobre. Pozdrawiam wszystkich nie-
        oglupionych
    • Gość: kkwr Re: IP: *.warszawa.adsl.tpnet.pl 04.04.03, 14:10
      Taki jest niestety los żartów, jakim niewątpliwie jest "Baśka"
      ("Aśka" zresztą też)
      Pamiętacie Chłopców z placu broni? Nagrali piosęnkę o, Ela,
      która z założenia była kpiną. I co się stało? Pierwsze miejsca
      na listach przebojów, najczęściej wykonywana piosenka na
      koncertach, i wielkie oburzenie "fanów", że można było nagrać
      taką chałę. Świadczy to niestety nie najlepiej o guście Polaków
      (co najlepiej udowodnił boom na disco-polo) i o naszym poczuciu
      humoru.
      P.S. Wydaje się, że tylko ISO zachował trochę zdrowego rozsądku.
      pzdr
    • Gość: WLF Jak konie w galopie IP: 212.160.210.* 04.04.03, 14:15
      Mówi się że na świecie są trzy piękne "rzeczy" :

      Kobieta w tańcu, okręt pod pełnymi żaglami i koń w galopie.

      Trzy różne "rzeczy" to są. A Gawliński postawił znak równości.
      "Piękne jak ...... konie w galopie" Ha ! Niech, któryś z panów
      spróbuje wyznać swojej jedynej : "Wiesz, jesteś piękna, jak koń
      w galopie"
      Powodzenia.

    • Gość: Sthiopa Re: IP: 62.233.177.* 04.04.03, 14:53
      Bardzo sympatyczne, chociaż wielkie reflektory w traktorze przy
      biedzie naszych rolników...? smile
      • iwusia Re: Aśka? 04.04.03, 15:09
        żenada, mógł się bardziej postarać. Co do piosenki Baśka to moze i na piosenke
        roku sie nie nadaje było kilku innych o wiele lepszych kandydatów, ale bez
        przesady muzyka lekka łatwa i przyjemna tez musi być, a widac że jest bardzo
        duze zapotrzebowanie gdzie dzień powszedni nie jest łatwy, lekki i przyjemny.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka