Gość: MałaMi Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: 217.168.129.* 18.01.07, 15:31 Verba- moglismy Edyta Gorniak - nie prosze o wiecej Edyta Gorniak- Bede snila Brodka - znam cie na pamieć Karmacoma- jeden dzien, jedna noc Lzy - moze gdybys byl, niebieska sukienka Gosia Andrzejewicz- troche ciepla Goya- jesli bede taka; tylko mnie kochaj; niespodzianka, smak słow Edyta Bartosiewicz - sen, zatancz ze mną Kasia Kowalska - to był sen; wszystko jest zartem Lara Fabian - wondeful life; wiekszosc utworkow Sarah Mclachlan, Eva Cassidy Righteous Brothers - Unchained melody Bryan Adams- Please forgive me Whitney Houston- i will always love you Bon Jovi - always Ricky Martin - She's all I ever had OST Dirty dancing- she's like a wind Kelly Family - I can't hepl myself Mariah Carey - without you; against all odds i wiele wiele innych, moglabym wyemieniac iwymieniac, sama mam okolo 10 skladanek polskich i angielskich takich do plakania.... zachwyć się tą muzyką i słowami, ktore płyną jakby dla ciebie pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: justaaa Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 18:04 Sadowska-"Fotografia" i "Pocałunki" Odpowiedz Link Zgłoś
zarembski Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 18.01.07, 21:10 Gość portalu: ja napisał(a): > Zostawiła mnie jakiś czas temu żona, która była całym moim światem. Wymyśliłem > sobie, że skompiluję sobie płytę, której będę słuchał na okrągło rozpamiętując > swój ból i jej głupotę. Starannie dobrane piosenki na niej muszą muzycznie i > tekstowo rozdrapywać rany, szarpać za serce, przenosić moją duszę utęsknioną > na wyższy poziom emocji i takie tam (rozumiecie o co chodzi ) > Moja pierwsza kandydatka to: > > Ain't no sunshine > > Pomożecie w dalszej selekcji? Proponuję te piosenki, które ewidentnie kojarzą się z żoną. Rozpamiętywanie bólu i głupoty gwarantowane. Odpowiedz Link Zgłoś
klapouczek Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 19.01.07, 12:00 The Verve, Drugs dont work Metallica, Low Man Lyrics King Crimson, Epitaph Odpowiedz Link Zgłoś
driadea Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 19.01.07, 12:18 Fix you - Coldplay Pasuje na wszystkie okazje i jest absolutnie piękna. Odpowiedz Link Zgłoś
microprofesor Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 19.01.07, 15:40 "Ticket to the moon" Electric Light Orchestra Odpowiedz Link Zgłoś
pkasiek Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 20.01.07, 19:57 goo goo dolls - iris the righteous brothers - you've lost that lovin' feeling i pamiętaj: co nas nie zabije to nas wzmocni... głowa do góry Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ilse2 Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.07, 22:35 My baby shot me down - Nancy Sinatra Leave - Radiohead&R.E.M. Parisienne Moonlight - Anathema Nur zu Besuch - Die Toten Hosen Ohne Dich - Rammstein Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hiepk_ewci chyba pomyliles przyczyne i skutek IP: *.bredband.comhem.se 21.01.07, 00:13 Zona odeszla rozumiem a Tobie nadal sie wydaje ze nie potrafisz bez niej zyc i przezywasz bolesnie to rozstanie pomimo uplywajacego czasu.No kochany to faktycznie musisz cos z tym zrobic ,uwolnic sie od bolu. Jest taka metoda ktora w swojej ksiazce opisuje Sison,polega na przywolaniu bolu ,zapamietaniu go przez przytrzymanie w pamieci i swiadome oddychanie.Uwalnia emocje z dziecinstwa ,ktore zafalszowuja twoja percepcje emocjonalna.To znaczy bol masz autentyczny ,ale jego powody sa zafalszowane. Picie w takich razach alkoholu lub rozpamietywanie sie ,raczej nie pomaga. Zastap ja inna kobieta,zajmij sie praca, hobby,pojedz w daleka podroz i zarabiaj pieniadze w miejscach gdzie sie znajdziesz na dalsze podrozowanie. Moze zadbaj o swoj wyglad i zyj z higiena psychiczna,blizej natury.Zapisz sie do jakiegos klubu;szachowego ,tanca towarzyskiego,czy dyskusyjnego,do klubu spacerowiczow,grubasow lub anonimowych alkoholikow... Wyjdz do ludzi ale sie nimi nie zachlystuj daj sobie czas zeby ich poznac.Zdradzil cie czlowiek ktoremu zaufales ,zaopiekuj sie pieskiem ,kotkiem...Rozwin swoje pasje ,zamilowania,ukryte talenty. Nie siedz bezczynie i nie czekaj z zalozonymi rekami az cie ktos odnajdzie w konciku w ktorym sie zaszyles ze swoja rozpacza. Postaraj sie zyc w harmoni i z godnoscia,w chwilach ataku bolu spowodowanym wspomnieniami lekarstwem jest zjedzenie paru czastek czekolady! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ivana11 Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.07, 10:26 VAST - I don't have anything. www.youtube.com/watch?v=9lGKFRj9qE8 Odpowiedz Link Zgłoś
szpilkaaa Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 21.01.07, 14:21 a ja polecam zacząć czytać ''charaktery''. bo czasem warto zajrzeć wgłąb siebie i zrobić rachunek sumienia. może błędy które popełniłeś w tym związku już się nie powtórzą w kolejnym. pisze''popełniłeś'' bo wiem ,że wina leży zawsze po dwóch stronach.nie po jednej.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agnes Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.crowley.pl 22.01.07, 08:05 the cure "in between days" the cure "pictures of you" the doors "the end" ( ale o dziwo ten utwor nastraja mnie dosc optymistycznie, dodaje mi takiego palera pearl jam "off he goes" david bowie "wild is the wind" roger waters "three wishes" pink floyd "wish you were here " ( tak , tak pink floyd "high hopes" i na koniec polece po calosci : queen " too much love will kill you" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agnes Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.crowley.pl 22.01.07, 17:31 jakze moglam zapomniec... "echos" PF w ogole ten kawalek to mistrzostwo swiata... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: giovannessa Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.07, 15:42 "when a men loves a women" Odpowiedz Link Zgłoś
lune tak cierpia dorosli faceci - czyli Ten moment 22.01.07, 17:12 Ten moment (Perfect) Nie zadzwonisz do mnie przez calutki dzień Jestem niemal pewien, że coś stało się Czarne myśli w głowie są jak stada wron Z telegramem w dziobie przez niepokój mój lecą w noc Wpadasz odmieniona, gdy podajesz dłoń Zapach południowych wysp wypełnia dom Rozpalone słowa w niebo niosą nas Zamiast gasić pożar podsycamy go kolejny raz Refren: A kiedy słyszę twój głos, pora na ziemię już zejść Oto nadchodzi ten moment, kiedy mogę tak jak igła W twe ciało wejść A ty nie dziw się, że zawsze tak, tak, tak, tego chcę A kiedy słyszę twój głos, pora na ziemię już zejść Oto nadchodzi ten moment, kiedy mogę tak jak igła W twe ciało wejść A ty nie dziw się, że zawsze tak, tak, tak, tego chcę Myślisz, że ogień na dobre zgasł I wystarczy moment, by oślepił cię jego blask Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KArina SDM!!!!! IP: *.compi.net.pl 22.01.07, 18:34 Czas płynie i zabija rany! z płyty 'dolina w długich cieniach 1995 ' Odpowiedz Link Zgłoś
she8 Re: SDM!!!!! 22.01.07, 21:28 no właśnie, jak mogłam zapomniec o Stachurze! Oto jest: Ach, kiedy ona cię kochać przestanie: Zobaczysz ! Zobaczysz noc w środku dnia, Czarne niebo zamiast gwiazd; Zobaczysz wszystko to samo, Co ja. Zobaczysz wszystko to samo, Co ja. A ziemia, zobaczysz, Ziemia to nie będzie ziemia: Nie będzie cię nosić. A ogień, zobaczysz, Ogień to nie będzie ogień: Nie będziesz w nim brodzić. A woda, zobaczysz, Woda to nie będzie woda: Nie będzie cię chłodzić. A wiatr, zobaczysz, Wiatr to nie będzie wiatr: Nie będzie cię koić. Ach, kiedy ona cię kochać przestanie: Zobaczysz ! Zobaczysz obcą własną twarz, Jakie wielkie oczy ma strach; Zobaczysz wszystko to samo, Co ja. Zobaczysz wszystko to samo, Co ja. A ziemia, zobaczysz, Ziemia to nie będzie ziemia: Nie będzie cię nosić. A ogień, zobaczysz, Ogień to nie będzie ogień: Nie będziesz w nim brodzić. A woda, zobaczysz, Woda to nie będzie woda: Nie będzie cię chłodzić. A wiatr, zobaczysz, Wiatr to nie będzie wiatr: Nie będzie cię koić. I wszystkie żywioły, Wszystkie będą ci złorzeczyć: Lepiej byś przepadł bez wieści Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: SDM!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.07, 22:30 No tak, któż by inny na to wpadł... PS. Przy okazji chciałbym się podzielić refleksją z zupełnie innej beczki - oczywiście znałem tę piosenkę w wersji zespołu swego czasu mocno popularniejszego nie podejrzewając, że jej autorem może być ktoś inny. Który to już raz się tak nabrałem? Czy rzeczywiście wszystko już zostało napisane? Czy słysząc gdzieś "nową" świetną piosenkę z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że tak naprawdę pochodzi ona sprzed 20, 30, ba - czasem 50 lat? Ma ktoś podobne wrażenie czy jestem lekko skrzywiony pod tym kątem? Odpowiedz Link Zgłoś
she8 Re: SDM!!!!! 23.01.07, 08:24 Tak, wszystko zostało już przeżyte, powiedziane, napisane, wyśpiewane..i to już w starożytności,albo jeszcze wcześniej.Bo ludzie zawsze i wszędzie są tacy sami: kochają, zdradzają, cierpią, potrzebują ciepła.To moja(?) teoria. A ja Ci życzę, byś jak najprędzej mógł powiedzieć swej byłej kobiecie słowa Puszkina(też dawno temu spisane) * (Kochałem panią...) Aleksander Puszkin Kochałem panią - i miłości mojej Może się jeszcze resztki w duszy tlą, Lecz niech to pani już nie niepokoi, Nie chcę cię smucić nawet myślą tą. Kochałem bez nadziei i w pokorze, W męce zazdrości, nieśmiałości, trwóg, Tak czule, tak prawdziwie - że daj Boże, Aby cię inny tak pokochać mógł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ethlinn Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.devs.futuro.pl 22.01.07, 18:50 Love hurts - Incubus Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ethlinn I tekst: IP: *.devs.futuro.pl 22.01.07, 18:56 Tonight we drink to youth And holding fast to truth I don't want to lose what I had as a boy My heart still has a beat But love is now a feat As common as a cold day in LA Sometimes when I'm alone I wonder, is there a spell that I am under Keeping me from seeing the real thing? Love hurts But sometimes it's a good hurt And it feels like I'm alive Love sings When it transcends the bad things Have a heart and try me Cause without love I won't survive I'm fettered and abused I stand naked and accused Should I surface this one man submarine? I only want the truth So tonight we drink to youth I'll never lose what I had as a boy Sometimes when I'm alone I wonder is there a spell that I am under Keeping me from seeing the real thing? Love hurts But sometimes it's a good hurt And it feels like I'm alive Love sings When it transcends the bad things Have a heart and try me Cause without love I won't survive Without love I won't survive Love hurts But sometimes it's a good hurt And it feels like I'm alive Love sings When it transcends the bad things Have a heart and try me Cause without love I won't survive Love hurts Love hurts Without love I won't surivive Love hurts Love hurts Without love I won't survive Odpowiedz Link Zgłoś
justa_79 Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 22.01.07, 20:39 jak już skompilujesz sobie tę składankę, to zrób dla mnie kopię Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosia Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.07, 22:17 mnie też możesz puści,bo ja jestm na etapie puszczania mojego faceta( Ciężko,wiem jak się czujesz((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.07, 23:14 Sprowokowany kilkoma wpisami chciałbym jeszcze zabrać głos w kwestii pozamuzycznej. Nie twierdzę, że moja sytuacja jest niezła, czy nawet znośna - jest paskudnie Ale jako zdeklarowany twardziel daję sobie jakoś radę do tej pory i wiem, że radę sobie jakoś dam Dzięki za wszystkie słowa otuchy i wyrazy życzliwego wsparcia. Natomiast co do rad, to choć większość z nich była celna i słuszna (przyjaciele, czekolada, hobby, sport, alkohol itp ), to jednak w postępowaniu bardziej staram się kierować wypadkową zewu serca i nakazów rozumu niż anonimowymi wpisami na internetowym forum, choćby nawet brzmiały niezmiernie fachowo - jak ta o emocjach z dzieciństwa, percepcji emocjonalnej i higienie psychicznej Celem założenia tego wątku było stworzenie zestawu muzycznego przemawiającego jak najsilniej do moich emocji, bo lubię sobie czasem sprawić takie małe katharsis . Dzięki Wam cel został osiągnięty, choć pewnie dla wielu dobranie przeze mnie niektórych propozycji były równie niezrozumiałe, co odrzucenie innych "pewniaków". Na pewno jednak ktoś inny na podstawie tak szerokiej oferty stworzy sobie własną indywidualną składankę. Jeszcze raz pozdrowienia dla wszystkich, którym muzyka pomaga nie tyko w takich sytuacjach! Odpowiedz Link Zgłoś
kate-gun Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 22.01.07, 23:58 tak przy okazji Incubusa i "Love Hurts" to skojarzylo mi sie jeszcze: Nazareth - "Love Hurts" Odpowiedz Link Zgłoś
menk.a Re: Nothing compares 2 U 23.01.07, 09:42 śpiewane przez Prince ewentualnie Sinead O'Connor Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: coldsilence Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.net-40.rev.inter-c.pl 23.01.07, 15:36 lauryn hill-ex factor edyta bartosiewicz-gdy ciebie zabraknie schiller mit heppner - dream of you t.love-ścierwo coldplay-i ran away travis - re-offender xavier naidoo-wo willst do hin? Odpowiedz Link Zgłoś
she8 hej,może to Cię pocieszy? 23.01.07, 20:54 Nie czekaj na wzajemność telefon i róże gdy ciebie nie chcą nie piszcz, nie szlochaj najważniejsze przecież że ty kogoś kochasz czy wiesz że łzy się śmieją kiedy są za duże Jan Twardowski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Blackrose Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.07, 15:13 Ehh.. sama to teraz przechodzę, więc wiem co to znaaczy... *Led Zeppelin -Stairway To Heaven *Metallica- Nothing else matters *ONA- Mrok *System Of a Dawn- Lonely Day *TSA- Alien *Varius MAnx- A kiedy tęsknię *Within Temptation- Our Farewell, Angels A na koniec coś najsmutniejszego- piosenka Starego Dobrego Małżeństwa pt. Z nim będziesz szczęśliwsza... Odpowiedz Link Zgłoś
katija1 Gary Moore! 24.01.07, 16:43 jak moglam zapomniec o mistrzu ballady bluesowej! Still got the blues empty rooms parisienne walkaways... Odpowiedz Link Zgłoś
theagata Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 21.02.07, 12:57 Hungry For Your Love - Van Morrison I'm hungry for your love I'm hungry for your love I'm hungry for your love But I can wait now I'm on the telephone And I am all alone I'm on the telephone And we're connected I got such a lot of love I wanna give it to you I got such a lot of love I wanna give it to you I got such a lot of love I wanna give it to you And though we're far apart You are here in my heart And though we're far apart You're part of me now And after all the years And after all the tears And after all the tears There's just the truth now Well, I'm hungry for your love Hungry for your love Well, I'm hungry, yeah, well, I'm hungry For your love now I love you in buckskin, yeah, yeah I love you in buckskin, yeah, yeah I love you, I love you, I love you, I love you I love you, I love you, I love you, I love you I love you now I'm hungry for your love I'm hungry for your love I'm hungry for your love Odpowiedz Link Zgłoś
theagata zamiast składanki cała płyta 21.02.07, 13:00 30 Seconds To Mars - A Beautiful Lie. Odpowiedz Link Zgłoś