Dodaj do ulubionych

Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania

    • Gość: MałaMi Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: 217.168.129.* 18.01.07, 15:31
      Verba- moglismy
      Edyta Gorniak - nie prosze o wiecej
      Edyta Gorniak- Bede snila
      Brodka - znam cie na pamieć
      Karmacoma- jeden dzien, jedna noc
      Lzy - moze gdybys byl, niebieska sukienka
      Gosia Andrzejewicz- troche ciepla
      Goya- jesli bede taka; tylko mnie kochaj; niespodzianka, smak słow
      Edyta Bartosiewicz - sen, zatancz ze mną
      Kasia Kowalska - to był sen; wszystko jest zartem
      Lara Fabian - wondeful life;
      wiekszosc utworkow Sarah Mclachlan, Eva Cassidy
      Righteous Brothers - Unchained melody
      Bryan Adams- Please forgive me
      Whitney Houston- i will always love you
      Bon Jovi - always
      Ricky Martin - She's all I ever had
      OST Dirty dancing- she's like a wind
      Kelly Family - I can't hepl myself
      Mariah Carey - without you; against all odds

      i wiele wiele innych, moglabym wyemieniac iwymieniac, sama mam okolo 10
      skladanek polskich i angielskich takich do plakania....


      zachwyć się tą muzyką i słowami, ktore płyną jakby dla ciebie

      pozdrawiam serdecznie
      • Gość: justaaa Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 18:04
        Sadowska-"Fotografia" i "Pocałunki"
    • zarembski Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 18.01.07, 21:10
      Gość portalu: ja napisał(a):

      > Zostawiła mnie jakiś czas temu żona, która była całym moim światem. Wymyśliłem
      > sobie, że skompiluję sobie płytę, której będę słuchał na okrągło rozpamiętując
      > swój ból i jej głupotę. Starannie dobrane piosenki na niej muszą muzycznie i
      > tekstowo rozdrapywać rany, szarpać za serce, przenosić moją duszę utęsknioną
      > na wyższy poziom emocji i takie tam (rozumiecie o co chodzi smile)
      > Moja pierwsza kandydatka to:
      >
      > Ain't no sunshine
      >
      > Pomożecie w dalszej selekcji?

      Proponuję te piosenki, które ewidentnie kojarzą się z żoną. Rozpamiętywanie bólu
      i głupoty gwarantowane. smile
    • klapouczek Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 19.01.07, 12:00
      The Verve, Drugs dont work
      Metallica, Low Man Lyrics
      King Crimson, Epitaph
    • driadea Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 19.01.07, 12:18
      Fix you - Coldplay
      Pasuje na wszystkie okazje i jest absolutnie piękna.
    • microprofesor Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 19.01.07, 15:40
      "Ticket to the moon" Electric Light Orchestra
      • Gość: Tasma No woman no cry :) IP: *.acn.waw.pl 20.01.07, 14:59
    • pkasiek Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 20.01.07, 19:57
      goo goo dolls - iris
      the righteous brothers - you've lost that lovin' feeling

      i pamiętaj: co nas nie zabije to nas wzmocni...
      głowa do góry
    • Gość: Ilse2 Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.07, 22:35
      My baby shot me down - Nancy Sinatra
      Leave - Radiohead&R.E.M.
      Parisienne Moonlight - Anathema
      Nur zu Besuch - Die Toten Hosen
      Ohne Dich - Rammstein
    • Gość: hiepk_ewci chyba pomyliles przyczyne i skutek IP: *.bredband.comhem.se 21.01.07, 00:13
      Zona odeszla rozumiem a Tobie nadal sie wydaje ze nie potrafisz bez niej zyc i
      przezywasz bolesnie to rozstanie pomimo uplywajacego czasu.No kochany to
      faktycznie musisz cos z tym zrobic ,uwolnic sie od bolu.
      Jest taka metoda ktora w swojej ksiazce opisuje Sison,polega na przywolaniu
      bolu ,zapamietaniu go przez przytrzymanie w pamieci i swiadome
      oddychanie.Uwalnia emocje z dziecinstwa ,ktore zafalszowuja twoja percepcje
      emocjonalna.To znaczy bol masz autentyczny ,ale jego powody sa zafalszowane.
      Picie w takich razach alkoholu lub rozpamietywanie sie ,raczej nie pomaga.
      Zastap ja inna kobieta,zajmij sie praca, hobby,pojedz w daleka podroz i
      zarabiaj pieniadze w miejscach gdzie sie znajdziesz na dalsze podrozowanie.
      Moze zadbaj o swoj wyglad i zyj z higiena psychiczna,blizej natury.Zapisz sie
      do jakiegos klubu;szachowego ,tanca towarzyskiego,czy dyskusyjnego,do klubu
      spacerowiczow,grubasow lub anonimowych alkoholikow... Wyjdz do ludzi ale sie
      nimi nie zachlystuj daj sobie czas zeby ich poznac.Zdradzil cie czlowiek
      ktoremu zaufales ,zaopiekuj sie pieskiem ,kotkiem...Rozwin swoje
      pasje ,zamilowania,ukryte talenty.
      Nie siedz bezczynie i nie czekaj z zalozonymi rekami az cie ktos odnajdzie w
      konciku w ktorym sie zaszyles ze swoja rozpacza.
      Postaraj sie zyc w harmoni i z godnoscia,w chwilach ataku bolu spowodowanym
      wspomnieniami lekarstwem jest zjedzenie paru czastek czekolady!
    • Gość: ivana11 Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.07, 10:26
      VAST - I don't have anything.
      www.youtube.com/watch?v=9lGKFRj9qE8
      • szpilkaaa Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 21.01.07, 14:21
        a ja polecam zacząć czytać ''charaktery''.
        bo czasem warto zajrzeć wgłąb siebie i zrobić rachunek sumienia.
        może błędy które popełniłeś w tym związku już się nie powtórzą w kolejnym.
        pisze''popełniłeś'' bo wiem ,że wina leży zawsze po dwóch stronach.nie po jednej..
    • Gość: agnes Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.crowley.pl 22.01.07, 08:05
      the cure "in between days"
      the cure "pictures of you"
      the doors "the end" ( ale o dziwo ten utwor nastraja mnie dosc optymistycznie,
      dodaje mi takiego palera wink
      pearl jam "off he goes"
      david bowie "wild is the wind"
      roger waters "three wishes"
      pink floyd "wish you were here " ( tak , taksmile
      pink floyd "high hopes"
      i na koniec polece po caloscismile : queen " too much love will kill you"
      • Gość: agnes Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.crowley.pl 22.01.07, 17:31
        jakze moglam zapomniec...
        "echos" PF
        w ogole ten kawalek to mistrzostwo swiata...
    • Gość: giovannessa Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.07, 15:42
      "when a men loves a women"
    • lune tak cierpia dorosli faceci - czyli Ten moment 22.01.07, 17:12
      Ten moment (Perfect)

      Nie zadzwonisz do mnie przez calutki dzień
      Jestem niemal pewien, że coś stało się
      Czarne myśli w głowie są jak stada wron
      Z telegramem w dziobie przez niepokój mój lecą w noc

      Wpadasz odmieniona, gdy podajesz dłoń
      Zapach południowych wysp wypełnia dom
      Rozpalone słowa w niebo niosą nas
      Zamiast gasić pożar podsycamy go kolejny raz

      Refren:

      A kiedy słyszę twój głos, pora na ziemię już zejść
      Oto nadchodzi ten moment, kiedy mogę tak jak igła
      W twe ciało wejść
      A ty nie dziw się, że zawsze tak, tak, tak, tego chcę
      A kiedy słyszę twój głos, pora na ziemię już zejść
      Oto nadchodzi ten moment, kiedy mogę tak jak igła
      W twe ciało wejść
      A ty nie dziw się, że zawsze tak, tak, tak, tego chcę

      Myślisz, że ogień na dobre zgasł
      I wystarczy moment, by oślepił cię jego blask
    • Gość: KArina SDM!!!!! IP: *.compi.net.pl 22.01.07, 18:34
      Czas płynie i zabija rany! z płyty 'dolina w długich cieniach 1995 '
      • she8 Re: SDM!!!!! 22.01.07, 21:28
        no właśnie, jak mogłam zapomniec o Stachurze! Oto jest:


        Ach, kiedy ona cię kochać przestanie:
        Zobaczysz !
        Zobaczysz noc w środku dnia,
        Czarne niebo zamiast gwiazd;
        Zobaczysz wszystko to samo,
        Co ja.
        Zobaczysz wszystko to samo,
        Co ja.

        A ziemia, zobaczysz,
        Ziemia to nie będzie ziemia:
        Nie będzie cię nosić.

        A ogień, zobaczysz,
        Ogień to nie będzie ogień:
        Nie będziesz w nim brodzić.

        A woda, zobaczysz,
        Woda to nie będzie woda:
        Nie będzie cię chłodzić.

        A wiatr, zobaczysz,
        Wiatr to nie będzie wiatr:
        Nie będzie cię koić.

        Ach, kiedy ona cię kochać przestanie:
        Zobaczysz !
        Zobaczysz obcą własną twarz,
        Jakie wielkie oczy ma strach;
        Zobaczysz wszystko to samo,
        Co ja.
        Zobaczysz wszystko to samo,
        Co ja.

        A ziemia, zobaczysz,
        Ziemia to nie będzie ziemia:
        Nie będzie cię nosić.

        A ogień, zobaczysz,
        Ogień to nie będzie ogień:
        Nie będziesz w nim brodzić.

        A woda, zobaczysz,
        Woda to nie będzie woda:
        Nie będzie cię chłodzić.

        A wiatr, zobaczysz,
        Wiatr to nie będzie wiatr:
        Nie będzie cię koić.

        I wszystkie żywioły,
        Wszystkie będą ci złorzeczyć:

        Lepiej byś przepadł bez wieści
        • Gość: ja Re: SDM!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.07, 22:30
          No tak, któż by inny na to wpadł... smile

          PS. Przy okazji chciałbym się podzielić refleksją z zupełnie innej beczki -
          oczywiście znałem tę piosenkę w wersji zespołu swego czasu mocno
          popularniejszego nie podejrzewając, że jej autorem może być ktoś inny. Który to
          już raz się tak nabrałem? Czy rzeczywiście wszystko już zostało napisane? Czy
          słysząc gdzieś "nową" świetną piosenkę z dużym prawdopodobieństwem można
          przypuszczać, że tak naprawdę pochodzi ona sprzed 20, 30, ba - czasem 50 lat?
          Ma ktoś podobne wrażenie czy jestem lekko skrzywiony pod tym kątem? wink
          • she8 Re: SDM!!!!! 23.01.07, 08:24
            Tak, wszystko zostało już przeżyte, powiedziane, napisane, wyśpiewane..i to już
            w starożytności,albo jeszcze wcześniej.Bo ludzie zawsze i wszędzie są tacy
            sami: kochają, zdradzają, cierpią, potrzebują ciepła.To moja(?) teoria.

            A ja Ci życzę, byś jak najprędzej mógł powiedzieć swej byłej kobiecie słowa
            Puszkina(też dawno temu spisanesmile)
            * (Kochałem panią...)

            Aleksander Puszkin



            Kochałem panią - i miłości mojej
            Może się jeszcze resztki w duszy tlą,
            Lecz niech to pani już nie niepokoi,
            Nie chcę cię smucić nawet myślą tą.


            Kochałem bez nadziei i w pokorze,
            W męce zazdrości, nieśmiałości, trwóg,
            Tak czule, tak prawdziwie - że daj Boże,
            Aby cię inny tak pokochać mógł.


    • Gość: Ethlinn Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.devs.futuro.pl 22.01.07, 18:50
      Love hurts - Incubus
      • Gość: Ethlinn I tekst: IP: *.devs.futuro.pl 22.01.07, 18:56
        Tonight we drink to youth
        And holding fast to truth
        I don't want to lose what I had as a boy

        My heart still has a beat
        But love is now a feat
        As common as a cold day in LA

        Sometimes when I'm alone
        I wonder, is there a spell that I am under
        Keeping me from seeing the real thing?

        Love hurts
        But sometimes it's a good hurt
        And it feels like I'm alive
        Love sings
        When it transcends the bad things
        Have a heart and try me
        Cause without love I won't survive

        I'm fettered and abused
        I stand naked and accused
        Should I surface this one man submarine?

        I only want the truth
        So tonight we drink to youth
        I'll never lose what I had as a boy

        Sometimes when I'm alone
        I wonder is there a spell that I am under
        Keeping me from seeing the real thing?

        Love hurts
        But sometimes it's a good hurt
        And it feels like I'm alive
        Love sings
        When it transcends the bad things
        Have a heart and try me
        Cause without love I won't survive

        Without love I won't survive

        Love hurts
        But sometimes it's a good hurt
        And it feels like I'm alive
        Love sings
        When it transcends the bad things
        Have a heart and try me
        Cause without love I won't survive

        Love hurts
        Love hurts
        Without love I won't surivive
        Love hurts
        Love hurts
        Without love I won't survive
    • justa_79 Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 22.01.07, 20:39
      jak już skompilujesz sobie tę składankę, to zrób dla mnie kopię wink
      • Gość: gosia Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.07, 22:17
        mnie też możesz puści,bo ja jestm na etapie puszczania mojego facetasad(
        Ciężko,wiem jak się czujeszsad(((
    • Gość: Ja Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.07, 23:14
      Sprowokowany kilkoma wpisami chciałbym jeszcze zabrać głos w kwestii pozamuzycznej.
      Nie twierdzę, że moja sytuacja jest niezła, czy nawet znośna - jest paskudnie sad
      Ale jako zdeklarowany twardziel daję sobie jakoś radę do tej pory i wiem, że
      radę sobie jakoś dam smile
      Dzięki za wszystkie słowa otuchy i wyrazy życzliwego wsparcia. Natomiast co do
      rad, to choć większość z nich była celna i słuszna (przyjaciele, czekolada,
      hobby, sport, alkohol itp smile), to jednak w postępowaniu bardziej staram się
      kierować wypadkową zewu serca i nakazów rozumu niż anonimowymi wpisami na
      internetowym forum, choćby nawet brzmiały niezmiernie fachowo - jak ta o
      emocjach z dzieciństwa, percepcji emocjonalnej i higienie psychicznej smile
      Celem założenia tego wątku było stworzenie zestawu muzycznego przemawiającego
      jak najsilniej do moich emocji, bo lubię sobie czasem sprawić takie małe
      katharsis wink. Dzięki Wam cel został osiągnięty, choć pewnie dla wielu dobranie
      przeze mnie niektórych propozycji były równie niezrozumiałe, co odrzucenie
      innych "pewniaków". Na pewno jednak ktoś inny na podstawie tak szerokiej oferty
      stworzy sobie własną indywidualną składankę.
      Jeszcze raz pozdrowienia dla wszystkich, którym muzyka pomaga nie tyko w takich
      sytuacjach!
      • kate-gun Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 22.01.07, 23:58
        tak przy okazji Incubusa i "Love Hurts" to skojarzylo mi sie jeszcze:
        Nazareth - "Love Hurts"
    • brola Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz 23.01.07, 07:45
      boskie
    • menk.a Re: Nothing compares 2 U 23.01.07, 09:42
      śpiewane przez Prince
      ewentualnie Sinead O'Connor
      • xima.ma Lonely Nights - Scorpions n/t 23.01.07, 14:42
    • Gość: coldsilence Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.net-40.rev.inter-c.pl 23.01.07, 15:36
      lauryn hill-ex factor
      edyta bartosiewicz-gdy ciebie zabraknie
      schiller mit heppner - dream of you
      t.love-ścierwo
      coldplay-i ran away
      travis - re-offender
      xavier naidoo-wo willst do hin?
    • she8 hej,może to Cię pocieszy? 23.01.07, 20:54

      Nie czekaj na wzajemność
      telefon i róże
      gdy ciebie nie chcą
      nie piszcz, nie szlochaj

      najważniejsze przecież że ty kogoś kochasz

      czy wiesz
      że łzy się śmieją kiedy są za duże



      Jan Twardowski
    • Gość: Blackrose Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.07, 15:13
      Ehh.. sama to teraz przechodzę, więc wiem co to znaaczy...
      *Led Zeppelin -Stairway To Heaven
      *Metallica- Nothing else matters
      *ONA- Mrok
      *System Of a Dawn- Lonely Day
      *TSA- Alien
      *Varius MAnx- A kiedy tęsknię
      *Within Temptation- Our Farewell, Angels
      A na koniec coś najsmutniejszego- piosenka Starego Dobrego Małżeństwa pt. Z nim
      będziesz szczęśliwsza...
      • katija1 Gary Moore! 24.01.07, 16:43
        jak moglam zapomniec o mistrzu ballady bluesowej!

        Still got the blues
        empty rooms
        parisienne walkaways...
    • theagata Re: Składanka do rozpamiętywania bólu rozstania 21.02.07, 12:57
      Hungry For Your Love - Van Morrison

      I'm hungry for your love
      I'm hungry for your love
      I'm hungry for your love
      But I can wait now
      I'm on the telephone
      And I am all alone
      I'm on the telephone
      And we're connected

      I got such a lot of love
      I wanna give it to you
      I got such a lot of love
      I wanna give it to you
      I got such a lot of love
      I wanna give it to you

      And though we're far apart
      You are here in my heart
      And though we're far apart
      You're part of me now

      And after all the years
      And after all the tears
      And after all the tears
      There's just the truth now

      Well, I'm hungry for your love
      Hungry for your love
      Well, I'm hungry, yeah, well, I'm hungry
      For your love now

      I love you in buckskin, yeah, yeah
      I love you in buckskin, yeah, yeah
      I love you, I love you, I love you, I love you
      I love you, I love you, I love you, I love you
      I love you now

      I'm hungry for your love
      I'm hungry for your love
      I'm hungry for your love
      • theagata zamiast składanki cała płyta 21.02.07, 13:00
        30 Seconds To Mars - A Beautiful Lie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka