hattori_1 20.01.07, 01:25 moi drodzy - niestety nie wszyscy mamy czas i nawet ochotę, by poświęcić część swojego czasu na słuchanie muzyki j.s.bacha. a to przecież tak wartościowa muzyka... czy ktoś podziela moją opinię? a może wręcz przeciwnie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bwv1004 Re: zacznij od bacha 20.01.07, 04:07 O Bachu lepiej tu: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=10242 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pokrak Re: zacznij od bacha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.07, 11:19 Ostatnio zafascynowały mnie jego kantaty. Miałem ich co prawda tylko kilka, ale były po prostu powalające. Niestety, ciężko dotrzeć do większej ilości. Geniusz. Szkoda, że wielu z nas nigdy nie dorasta do tego typu muzyki. Polecam forum programu drugiego PR. Odpowiedz Link Zgłoś
hattori_1 Re: zacznij od bacha 20.01.07, 23:06 bwv- czy ten nick jest na cześć skatalogowania utworów bacha? Odpowiedz Link Zgłoś
bwv1004 Re: zacznij od bacha 20.01.07, 23:08 Na cześć konkretnego utworu. A muzykiem nie jestem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lublinianka Re: zacznij od bacha IP: *.pronet.lublin.pl 20.01.07, 13:53 Też z mężem bardzo lubimy słuchać. Zdaje się, że z wiekiem nasze gusta muzyczne coraz bardziej dryfują w stronę muzyki poważnej. Chociaż nie jest to muzyka łatwa w odbiorze, wymaga skupienia i czasu.Nawet Hannibal Lecter słuchał Bacha- wariacji goldberowskich. Odpowiedz Link Zgłoś
bwv1004 Re: zacznij od bacha 20.01.07, 17:37 O Bachu trudno aż pisać - bo jest największy. Beethoven powiedział o nim: "Nicht Bach, Meer sollte er heißen" - Powinien nazywać się nie Bach (niem. strumień), a Meer (morze). Nie wiem, czy warto od niego zaczynać, bo bywa trudny. Nie zaczynałbym od Kunst der Fuge, od Sonat i Partit na skrzypce solo lub Suit na wiolonczelę solo, czy nawet od Pasji. Łatwiej zacząć od niektórych kantat, od Koncertów Brandeburskich, od Suit orkiestrowych. Ale jeśli zaczyna się od czegoś innego, koniecznie kiedyś trzeba do Bacha dotrzeć. Odpowiedz Link Zgłoś
hattori_1 Re: zacznij od bacha 20.01.07, 23:01 widze, że świetnie się orientujesz w dorbku kompozytorskim bacha - pewnie jeteś muzykiem? Odpowiedz Link Zgłoś
hattori_1 Re: zacznij od bacha 20.01.07, 23:04 cha cha cha - rzeczywiście chyba nie można zaczynać od bacha swojej edukacji i rozszerzać wiedzę w tej dziedzinie dobrej muzyki. natomiast mozna od niej zacząć nowy sposób rozumienia, nowy kąt spojrzenia. Odpowiedz Link Zgłoś