Dodaj do ulubionych

zacznij od bacha

20.01.07, 01:25
moi drodzy - niestety nie wszyscy mamy czas i nawet ochotę, by poświęcić część
swojego czasu na słuchanie muzyki j.s.bacha. a to przecież tak wartościowa
muzyka...
czy ktoś podziela moją opinię? a może wręcz przeciwnie?
Obserwuj wątek
    • bwv1004 Re: zacznij od bacha 20.01.07, 04:07
      O Bachu lepiej tu:
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=10242
    • Gość: Pokrak Re: zacznij od bacha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.07, 11:19
      Ostatnio zafascynowały mnie jego kantaty. Miałem ich co prawda tylko kilka, ale
      były po prostu powalające. Niestety, ciężko dotrzeć do większej ilości.
      Geniusz. Szkoda, że wielu z nas nigdy nie dorasta do tego typu muzyki.
      Polecam forum programu drugiego PR.
      • hattori_1 Re: zacznij od bacha 20.01.07, 23:06
        bwv- czy ten nick jest na cześć skatalogowania utworów bacha?
        • bwv1004 Re: zacznij od bacha 20.01.07, 23:08
          Na cześć konkretnego utworu. A muzykiem nie jestem smile
    • Gość: Lublinianka Re: zacznij od bacha IP: *.pronet.lublin.pl 20.01.07, 13:53
      Też z mężem bardzo lubimy słuchać. Zdaje się, że z wiekiem nasze gusta muzyczne
      coraz bardziej dryfują w stronę muzyki poważnej. Chociaż nie jest to muzyka
      łatwa w odbiorze, wymaga skupienia i czasu.Nawet Hannibal Lecter słuchał Bacha-
      wariacji goldberowskich.
      • bwv1004 Re: zacznij od bacha 20.01.07, 17:37
        O Bachu trudno aż pisać - bo jest największy. Beethoven powiedział o
        nim: "Nicht Bach, Meer sollte er heißen" - Powinien nazywać się nie Bach (niem.
        strumień), a Meer (morze).

        Nie wiem, czy warto od niego zaczynać, bo bywa trudny. Nie zaczynałbym od Kunst
        der Fuge, od Sonat i Partit na skrzypce solo lub Suit na wiolonczelę solo, czy
        nawet od Pasji. Łatwiej zacząć od niektórych kantat, od Koncertów
        Brandeburskich, od Suit orkiestrowych.

        Ale jeśli zaczyna się od czegoś innego, koniecznie kiedyś trzeba do Bacha
        dotrzeć.
        • hattori_1 Re: zacznij od bacha 20.01.07, 23:01
          widze, że świetnie się orientujesz w dorbku kompozytorskim bacha - pewnie jeteś
          muzykiem?
          • hattori_1 Re: zacznij od bacha 20.01.07, 23:04
            cha cha cha - rzeczywiście chyba nie można zaczynać od bacha swojej edukacji i
            rozszerzać wiedzę w tej dziedzinie dobrej muzyki. natomiast mozna od niej zacząć
            nowy sposób rozumienia, nowy kąt spojrzenia.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka