Dodaj do ulubionych

[?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW...

06.04.04, 16:51

jest aktualnie mieszkańcem perły Mazur, Ełku?

Po przeczytaniu postów mam nieodparte wrażenie, że
w większości piszą tu emigranci (zarówno krajowi i inni)

Uklony,
&
Obserwuj wątek
    • ralston Re: [?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW... 06.04.04, 18:15
      I prawidłowe jest to nieodparte wrażenie. Piszą w dużej mierze Ci, co z jakichś
      powodów tęsknią za Ełkiem, lub darzą go pewnym sentymentem. Ale jest też i mała
      reprezentacja jak najbardziej stuprocentowych aktualnie Ełczan. A są i tacy, co
      pisują regularnie, choć nigdy nic wspólnego z Ełkiem nie mieli...
    • andrzejwuzel Re: [?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW... 06.04.04, 19:58
      Pozdrawiam z Ełku . Jak najbardziej od chwili urodzenia do aktualnej chwili
      (z wyjęciem lat studiów i kilkunastu miesięcy po :)) jestem mieszkańcem
      wspomnianej Perły Mazur.
      Co do wrażenia, faktycznie jest ono nie do odparcia ale zdarzają się chlubne
      wyjątki.
    • sarna2003 Re: [?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW... 10.04.04, 03:03
      horny7 napisał:

>
      > jest aktualnie mieszkańcem perły Mazur, Ełku?
      >
      > Po przeczytaniu postów mam nieodparte wrażenie, że
      > w większości piszą tu emigranci (zarówno krajowi i inni)
      >
      > Uklony,
      > &

jaka to tam perla? juz dawno sie zderla.

ostatni raz bylam w Elku w 2000 roku. miasto takie sobie, ludzie tacy sobie.
      jeziorko piekne jak kazde jeziorko.......tylko kosciol dumnie goruje nad
      miastem. nie wiadomo z jakich powodow malo kto z prawdziwych terazniejszych
      Elczan tutaj pisze. sama sie kiedys nad tym zastanawialam. pozdrawiam, sarna.
      • moniamm Re: [?] KTO do sarny 10.04.04, 08:36
        sarna2003 napisała:

> horny7 napisał:
        >
        > >
        > > jest aktualnie mieszkańcem perły Mazur, Ełku?
        > >
        > > Po przeczytaniu postów mam nieodparte wrażenie, że
        > > w większości piszą tu emigranci (zarówno krajowi i inni)
        > >
        > > Uklony,
        > > &
        >
        > jaka to tam perla? juz dawno sie zderla.
        >
        > ostatni raz bylam w Elku w 2000 roku. miasto takie sobie, ludzie tacy
        sobie.
        > jeziorko piekne jak kazde jeziorko.......tylko kosciol dumnie goruje nad
        > miastem. nie wiadomo z jakich powodow malo kto z prawdziwych terazniejszych
        > Elczan tutaj pisze. sama sie kiedys nad tym zastanawialam.

wiesz co? wcale nie piszesz jak osoba, ktora byc moze urodzila sie w elku,
        wychowala sie w tym miescie i ma do niego jakis sentyment, wiec po cholere tu
        sie udzielasz?
      • adamnyc Re: [?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW... 11.04.04, 09:33
        sarna2003 napisała:

> jaka to tam perla? juz dawno sie zderla.
        >
        > ostatni raz bylam w Elku w 2000 roku. miasto takie sobie, ludzie tacy
        sobie.
        > jeziorko piekne jak kazde jeziorko.......tylko kosciol dumnie goruje nad
        > miastem. nie wiadomo z jakich powodow malo kto z prawdziwych terazniejszych
        > Elczan tutaj pisze. sama sie kiedys nad tym zastanawialam. pozdrawiam,
        sarna.

A ja bylem w Elku ostatni raz w 2002 roku wpadlem na 2 tygodnie. Mam podobne
        wrazenia do Twoich i nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek w zyciu tam pojade.
        Elk i Mazury to perla. Ale mentalnosc niektorych wspolczesnych mieszkancow jest
        taka jak mania. Nic dziwnego, ze odstraszaja nie tylko turystow, ale i
        powaznych inwestorow. Nawet Zydzi, ktorzy robia interesy z kazdym nie chca
        robic z nimi interesow i wycofali sie z kupna zamku.
        • horny7 Re: [?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW... 13.04.04, 08:28

> A ja bylem w Elku ostatni raz w 2002 roku wpadlem na 2 tygodnie. Mam podobne
          > wrazenia do Twoich i nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek w zyciu tam pojade.
          > Elk i Mazury to perla. Ale mentalnosc niektorych wspolczesnych mieszkancow >
          > jest taka jak mania.

Ale oni są w mniejszości!

> Nic dziwnego, ze odstraszaja nie tylko turystow, ale i
          > powaznych inwestorow. Nawet Zydzi, ktorzy robia interesy z kazdym nie chca
          > robic z nimi interesow i wycofali sie z kupna zamku.

Eeee, przesadzasz. Żydzi robią interes tam, gdzie można nieźle
          zarobić a nie z każdym. A, że się wycofali to bardzo dobrze.

&
    • perrun Re: [?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW... 12.04.04, 07:10
      cześć, do tej pory uczestniczylem w forum jako obserwator,
      jestem rodowitym ełczaninem.
      Pozdrawiam.

>> aha do adamnyc > mentalność ełczan nie różni się niczym szczególnym od innych
      >> z tych kupujących zamek > to tacy rodowici żydzi jak ty amerykanin (jeden
      poprosił o obywatelstwo bo uciekł tam z kasą)
        • nikolettajasnowlosa Re: [?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW... 12.04.04, 19:06
          a ja studiuje w Łodzi juz piaty (i ostatni) rok i tak na dobre sie jeszcze z
          Ełku nie wyprowadzilam (mam problem z odpowiedzią na pytanie: skąd jesteś?).
          Łódź strasznie męczy latem - pełno betonu, jeziora daleko i oblęzone - wtedy
          tęsknię do domu... ale wystarczyło mi pochodzić parę dni i spotkać paru
          znajomych studentow i absolwentów zeby odechcialo mi sie wracać.
          • horny7 Re: [?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW... 13.04.04, 08:10
            nikolettajasnowlosa napisała:

> a ja studiuje w Łodzi juz piaty (i ostatni) rok i tak na dobre sie jeszcze z
            > Ełku nie wyprowadzilam (mam problem z odpowiedzią na pytanie: skąd jesteś?).

Nie rozumiem dlaczego masz problem z odp. na takie pytanie.
            Czy wstydzisz się miasta, w którym się urodziłaś?

> Łódź strasznie męczy latem - pełno betonu, jeziora daleko i oblęzone - wtedy
            > tęsknię do domu... ale wystarczyło mi pochodzić parę dni i spotkać paru
            > znajomych studentow i absolwentów zeby odechcialo mi sie wracać.

Doprawdy nie rozumiem.
            Przecież miasto Łódź, jest najbrzydszym, dużym miastem w Polsce.

&
            • andrzejwuzel Re: [?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW... 13.04.04, 09:53
              Hej :) tez myślałem że Łódz jest najbrzydsza -do 2 -go roku studiów potem
              zacząłęm ja lubić( a może się przyzwyczaiłem)
              Daleko jej do naszego Ełku :) ale ma swój niepowtarzalny klimat, stary Widzew,
              Bałuty, Gdańska, sama Pietryna z największą ilością pubów.
              Studiowałem tam sześć lat ,jakiś sentyment pozostał; spotkałem kiedys
              kolezankę z Olsztyna też studiująca w Łodzi ponieważ klimat "Ziemi Obiecanej"
              tak ja urzekł.
              Cóż klimat tam jest inny nawet ten prawdziwy
              Ale Mazury panie to jest to-kiedys na Kaliskiej kilku kibiców ŁKS chciało nas
              uszkodzić ale powiedziałem że kibicuję Mazurowi i byliśmy ziomkami :)
              • nikolettajasnowlosa Re: [?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW... 13.04.04, 10:11
                pozdrawiam - mam takie same odczucia - Łódź ma swoje niepowtarzalne klimaty i
                wcale nie jest najbrzydsza - wystarczy zajechac do Warszawy...
                nie wstydze sie miasta w ktorym sie urodzilam (Gołdap a nie Ełk).Trudno zebym
                mowila ze jestem z Elku a potem podawala swoj lodzki adres i telefon, bo w Ełku
                jestem w sumie jakies 2 - 3 tygodnie w roku.
                Trzeba byc glupim zeby twierdzic ze Łodz jest ładniejsza od Ełku ale jesli
                horny przeczytasz moj post dokladnie to zrozumiesz ze nic takiego nie
                napisalam. ja tylko rozmawialam ze znajomymi ktorzy konczą lub wlasnie
                skonczyli studia i wrocili do Elku ( lub tez nigdy stad nie wyjezdzali).
                Wszyscy jak jeden ostrzegali: NIE WRACAJ TUTAJ - tu nie ma pracy!! To sa
                słowa młodych Ełczan którzy w Ełku mieszkają i szukaja (jakiejkolwiek) pracy.
                Elk jest piekny, ale moge go podziwiac jak przyjezdzam na weekend a nie w
                kolejce w posredniaku.
                • horny7 Re: [?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW... 13.04.04, 11:03
                  > pozdrawiam - mam takie same odczucia - Łódź ma swoje niepowtarzalne klimaty i
                  > wcale nie jest najbrzydsza - wystarczy zajechac do Warszawy...

Ha! Ja dopóki nie zobaczyłem Łodzi, uważałem W-wa za najbrzydsze miasto:)
                  Ale to zapewne kwestia gustu...

> Trzeba byc glupim zeby twierdzic ze Łodz jest ładniejsza od Ełku

Amen.

> Elk jest piekny, ale moge go podziwiac jak przyjezdzam na weekend a nie w
                  > kolejce w posredniaku.

Tu się zgadzam. Jednak dla mnie to jest moje miasto i wiem,
                  że tam wrócę. A jedyną szansą na pracę, wydaje mi się, jest
                  własny interes.

Uklony,
                  &
    • linkin_olka Re: [?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW... 16.05.04, 10:08
      horny7 napisał:

>
      > jest aktualnie mieszkańcem perły Mazur, Ełku?
      >
      > Po przeczytaniu postów mam nieodparte wrażenie, że
      > w większości piszą tu emigranci (zarówno krajowi i inni)
      >
      > Uklony,
      > &

ja jestem rodowita ełcznaka, choć urodzona we Wrocławiu;))
      • ogabignac Re: [?] KTO Z SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW... 17.05.04, 02:28
        To tak jak ja albo prawie.
        W Ełku spędziłem swoje najpiękniejsze 10 lat od 1980 do 1990 - pierwsza praca
        po studiach. Poznawanie perły Mazur z jego historią i klimatem z trudami
        PRL-owskiej rzeczywistości; kredyty dla młodych małżeństw, wojsko w JW 2456
        i urok meliniarskiej Orzeszkowej;)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka