Dodaj do ulubionych

Gruszczyn g.Swarzędz

07.07.11, 13:27
Zapraszam na nowe forum poświęcone tytlko Gruszczynowi
Obserwuj wątek
  • tytus1302 Re: Gruszczyn g.Swarzędz 01.03.12, 19:59
   DNIA 13.02.2012 ROKU NA SZCZEPANKOWIE/SPŁAWIU W POZNANIU ZAGINĄŁ PIES RASY OWCZAREK NIEMIECKI DŁUGOWŁOSY. WABI SIĘ "TYTUS", MA 2,5 ROKU. WIDYWANY KOLEJNO W TULCACH, GOWARZEWIE, ZALASEWIE, SWARZĘDZU, ZIELIŃCU, ŁOWĘCINIE, SARBINOWIE, PACZKOWIE, SIEKIERKACH, CZERLEJNIE, GUŁTOWACH. JEŚLI KTOKOLWIEK WIDZIAŁ W SWOJEJ OKOLICY BŁĄKAJĄCEGO SIĘ OWCZARKA NIEMIECKIEGO PROSIMY O KONTAKT NIEZALEŻNIE OD TEGO GDZIE TO BYŁO. PIES JEST ŁAGODNY I PRZYJAZNY. MINĘŁY JUŻ PRAWIE 3 TYGODNIE WIĘC NA PEWNO JEST PRZESTRASZONY, ZMĘCZONY I PEWNIE BRUDNY. PROSIMY O WASZĄ POMOC. DLA ZNALAZCY PRZEWIDZIANA NAGRODA. KTOKOLWIEK POSIADA JAKIEŚ INFORMACJE PROSZĘ O KONTAKT POD NR: 793 042 285.
  • ramman Re: Gruszczyn g.Swarzędz 02.03.13, 20:13
   witam
   szukam forum mieszkańców osiedla rejonu mechowskiej, niestety to jest jedyny wątek,
   zamierzam się budować w rej. ul. Wieniawskiego i chciałbym poznać mieszkańców i zwyczaje etc, często takie forum to dobry początek, poza tym interesuje mnie budowa kanalizacji, bo szambo mam i jestem niezadowolony, brakuje mi ok. 100 m do nitki kanalizacji, więc szukam mieszkańców mojej ulicy, który by chcieli partycypować w kosztach budowy, poza tym fajnie jakbyście coś powiedzieli o sąsiedztwie, o lotnisku, dojeżdzie, etc. ktoś mi mówił o tym że kiedyś ma być przytanek pkp przy torach, no i ogólnie jak si mieszka? Pzdr
   • ramman Re: Gruszczyn g.Swarzędz 02.03.13, 20:16
    czy ktoś ma informacje o budowie kanalizacji przez gminę, o Puszczy Zielonce wiem, czy po deszczu da się jeździć tymi drogami, czy gmina czyni jakieś nakłady na tych drogach
   • natalcias Re: Gruszczyn g.Swarzędz 19.05.13, 20:41
    Sąsiedzi są spoko.
    Na ulicy Mechowskiej była robiona kanaliza ale jeszcze nie jest podłączona. Droga po zimnie to katastrofa, same dziury. Chcemy złożyć się na utwardzenie drogi, bo gmina i Pani Sołtys nic nie robi w tej sprawie.
    W Kobylnicy na pętli autobusowej jest przystanek i dworzec pkp, bliżej ulicy mechoweskiej więc przystanku następnego nie będzie
    • ramman Re: Gruszczyn g.Swarzędz 20.05.13, 10:52
     Witam. Fajnie, że ktoś się odezwał. Szkoda, że tylko jedna osoba. Myślę, że warto rozpropagować link do tej listy, żeby więcej mieszkańców mogło dać znak życia i udzielać się w dyskucji. Zamierzam wkrótce zacząć budowę w Gruszczynie właśnie w rejonie Mechowskiej i jestem ciekaw opinii mieszkańców. Wiem, że powstało Stowarzyszenie, które ma działać na rzecz poprawy warunków osiedla (ale bez szczegółów). Warto może pomyśleć, żeby trochę utwardzić te nieszczęsne drogi (własna inicjatywa?).
     • a-polczyn Re: Gruszczyn g.Swarzędz 20.05.13, 11:55
      Witam,
      ja też niedługo zamierzam budować się niedaleko Mechowskiej :) Tym bardziej fajnie wiedzieć co się w tym obszarze Gruszczyna dzieje, gdy się jeszcze tam nie mieszka :)
      Jak powstanie inicjatywa utwardzenia drogi to się chętnie przyłączymy.
      Może jakiś zapoznawczy grill warto by zrobić? Ktoś już to proponował w momencie, gdy mieliśmy spotkania w sprawie "wody", ale nie wiem czy coś z tego wyszło.....

      A co do kanalizacji - dzisiaj jest spotkanie w tej sprawie, więc może coś więcej się dowiemy?
      • ramman Re: Gruszczyn g.Swarzędz 22.05.13, 22:49
       Chętnie dowiedziałbym się co poruszano na tym spotkaniu. Ja niestety mam problem z tym czy budować szambo, wiec temat jest dla mnie istotny. Niestety nie mogę być tak późno bo mam małe dzieci. Puszcza Zielonka powiedziała, że mogę sobie sam wybudować odcinek 100 mb, a gmina to nie wiem, może w dalekiej przyszłości coś zbuduje...jakąś fontannę lub nowe biura w ratuszu...
       • revised Re: Gruszczyn g.Swarzędz 01.07.13, 13:15
        Generalnie radziłabym o sprawy typu kanalizacja dowiadywać się w odpowiednich urzędach, a nie na zasadzie "czy ktoś coś słyszał". Podam inny przykład z Gruszczyna, okolice ul. Katarzyńskiej , Spadochronowej. Kilka lat temu mieszkańcy nagle (!) się zorientowali, że w okolicy jest aeroklub (najstarszy w Polsce...) i zaczęli robić awantury o loty pilotów z grupy Żelazny. Nawet pojawiły się odezwy, żeby w przypadku ćwiczeń natychmiast wzywać policję, bo samoloty to hałas + zagrożenie, bo latają nad domami. Protestujących poparła burmistrz Swarzędza, w tej sprawie napisano do ś.p. Kochanowskiego (Rzecznika Praw Obywatelskich). Rzecznik obiecał interwencję, napisał kilka pism, a w tym czasie grupa mieszkańców poczuła wiatr w żaglach i zaczęła snuć plany likwidacji torów kolejowych (!!!), bo pociągi hałasują. No i tu nastąpiła przykra niespodzianka. Urząd lotnictwa pod który podlega lotnisko w Ligowcu odpowiedział, że mieszkańcy domów nie powinni za głośno protestować, bo domy w których mieszkają zostały wybudowane z naruszeniem prawa. Pani burmistrz Swarzędza wydała pozwolenie na budowę domów w pasie ochronnym lotniska. Co więcej poinformowano, że grupa Żelazny będzie trenować na tym lotnisku i nawet dostała na ten cel dotację. A teoretycznie wystarczyłoby przed budową domu udać się do kilku urzędów i sprawdzić w co się inwestuje niebagatelne pieniądze. Wracając do Twojego pytania o kanalizację. To nie jest wyłącznie kwestia brakujących 100 m rury. Lepiej zapytaj o zaprojektowaną przepustowość. Np. mieszkańcy Poznania (ci za ośrodkiem konnym) na kanalizację nie mogą na razie liczyć, a do rury mają jeszcze bliżej (ok. 20 m ) . Przepompowania ścieków jest zbyt słaba na podłączenie kolejnych domów i Aquanet w najbliższych latach nie zamierza tego stanu zmieniać.
  • ramman Re: Gruszczyn g.Swarzędz 15.08.14, 07:30
   Witam,

   Nie wiem czy Państwo śledzicie, a jeżeli tak, czy pochwalacie poczynania Gminy w zakresie zmiany planu miejscowego na terenie naszego osiedla. Właśnie został wyłożony do publicznej wiadomości (po raz drugi). Nie miałbym nic przeciwko nowemu planu, gdyby Gmina nie zaprojektowała w środku osiedla (nota bene tuż koło mojej działki) miejsce na handel i to dwie kondygnacje. Uważam to za brak poczucia jakiegokolwiek ładu przestrznnego. Takie inwestycje planuje się przed budową osiedla, a jak już, to na na jego obrzeżach, a nie w środku, w centrum zabudowy. Już widze te dostawczaki "walące" o 4-5 rano do potencjalnej Żabki, czy innego obiektu handlowego, pijaczków snujących się w obejściu, czy śmieci z tym związanych. Zamiast wprowadzenia funkcji zieleni, jako izolacji dla rozbudowanej ostatnio przepompowni, dopuszcza się dwie kondygnacje handlu. Wynosze się z miasta, żeby mieć spokój od tego typu uciech, a tu proszę jak na życzenie.

   Oczywiście, ktoś powie: super, będzie blisko po lody w niedziele, albo jak skończy się cukier... Każdy ma swoje subiektywne zdanie, dopóki nie doświadczy tego o czym piszę w bezpośrednim sąsiedztwie.

   Ten mail ma na celu dotarcie do osób podobnie myślących (chyba, że ktoś spowoduję, że zmienię zdanie), bezpośrednich sąsiadów, w celu zawiązania wspólnego frontu i ewentualnego przeciwdziałania wprowadzeniu zmian w aktualnym kształcie. Uważam że projekt (w załączeniu) jest do zaakceptowania pod warunkiem wprowadzenia zmian w zakresie zielenie izolacyjnej (co najmniej tych wg mojej propozycji - w załączeniu).

   Proszę o komentarze. Wysyłam ten mail również na dostepnym forum (lecz bez załączników).

   Forum jest martwe więc do niewielu osób dotrze ta wiadomość
    • ramman Re: Gruszczyn g.Swarzędz 18.08.14, 22:25
     Przesyłam linka do strony UMiG Swarzędz. Gdyby nie udało się wejść tym sposobem, proszę szukać na stronie w Biuletynie Informacji Publicznej w dziale zagospodarowanie przestrzenne, plany w opracowaniu. A oto link: bip.swarzedz.eu/index.php?id=194
     "Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obejmujący część obrębu Gruszczyn, Kobylnica, Uzarzewo i Uzarzewo Katarzynki (pow. ca. 636 ha) – część I „A” – rysunek planu"
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka