Dodaj do ulubionych

Kobiety w Polsce

06.11.21, 18:14

`````````````````````````Terlecki nazwał ją "kretynką". Pani Joanna dobitnie odpowiada wicemarszałkowi z PiS
>>jak to się stało?

Nagranie, które w piątek udostępniła w sieci posłanka KO Barbara Nowacka wywołało oburzenie wśród wielu osób i jest obecnie szeroko komentowane nie tylko przez internautów, ale też przez polityków i dziennikarzy.
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: Kobiety w Polsce 06.11.21, 18:21
   Niedzielski zapowiada wytyczne dla lekarzy. To reakcja na śmierć 30-letniej Izabeli
   jak on ma to zamiar zrobić-gdy ustawa nie pozwala na aborcję nawet z ogromnymi wadami płodu
   KOOIETY MAJĄ RODZIC MAJĄ W SOBIE HODOWAĆ UMIERAJĄCE DZIECKI I PÓZNIEJ JE RODZIĆ
   A SYTUAJA Z iZABELĄ ..WŁASNIE TAKA SIĘ STAŁA URODZIŁA SEPSA JUZ ISTNIAŁA BO PŁOD JĄ STWORZYŁ UMIERA WIĘC I DZIECKO I KOBIETA --MATKA 06 listopada 2021, 17:27
   DZIEJE SIĘ
   3 minuty czytania
   Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że zostaną wydane wytyczne dla lekarzy, które jasno określą, w jakich okolicznościach możliwe jest przerwanie ciąży. To reakcja na śmierć 30-letniej Izabeli z Pszczyny. Szef resortu zdrowia zapowiedział, że zlecił też kontrolę Narodowemu Funduszowi Zdrowia.

   CAŁOŚC TU..natemat.pl/382945,adam-niedzielski-zapowiada-wytyczne-dla-lekarzy-po-smierci-30-latki
   • marii51 Re: Kobiety w Polsce 06.11.21, 18:25
    Po hasłem "Ani jednej więcej" odbywa się w Warszawie marsz zorganizowany po śmierci 30-letniej kobiety z Pszczyny. Demonstracje odbywają się także w kilkudziesięciu innych polskich miastach. Wydarzenie relacjonujemy na antenie TVN24 i w portalu tvnwarszawa.pl.

    Protesty pod hasłem "Ani jednej więcej - marsz dla Izy" odbywają się w sobotę w Warszawie oraz w 78 (dane organizatorów) innych miastach. Warszawski protest rozpoczął się o godz. 15.30 przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego, a następnie przemaszeruje w stronę siedziby Ministerstwa Zdrowia przy Miodowej 15.

    "ANI JEDNEJ WIĘCEJ - MARSZ DLA IZY" - OGLĄDAJ W TVN24 GO>>>

    W miniony weekend media obiegła historia 30-letniej kobiety, która trafiła do szpitala w Pszczynie, będąc w 22. tygodniu ciąży, kiedy odeszły jej wody płodowe. U płodu już wcześniej stwierdzono wady rozwojowe. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego. Rodzina zmarłej stoi na stanowisku, że lekarze zbyt długo zwlekali z zakończeniem ciąży, co przyczyniło się do zgonu.

    Najnowsze na górze
    Najstarsze na górze
    i
    Relacja odświeża się automatycznie

    18:16
    WARSZAWA. Przemarsz już się zakończył. Przed ministerstwem zostało ponad sto osób. Jak relacjonuje Paweł Łukasik pojawiła się też grupa antyszczepionkowców.

    17:56
    WROCŁAW. Wrocławianie o godzinie 17 tłumnie pojawili się na rynku w miejscu, gdzie zwykle protestują. Pod pręgierzem rozstawiono nagłośnienie, przemawiali aktywiści związani między innymi z Obywatelami RP czy Strajkiem Kobiet. Skandowano m.in. "Mordercy, mordercy", czy "Siedzieć cicho nie będziemy". Z głośników wybrzmiał też cover utworu "The Sound of Silence".

    Wiele osób trzyma w rękach znicze. Niektórzy przynieśli transparenty. "To mogłam być ja" - głosił jeden z nich trzymany przez protestującą kobietę. "Nie będziemy rodzić, żeby chrzcić i grzebać" - napisano na innym.

    - Jestem kobietą, mam córkę. Nie chcę, żeby żadna kobieta znalazła się w takiej sytuacji jak pani Iza. To jest tragedia i dlatego tu jestem - mówi jedna z uczestniczek.

    - Chcę walczyć o swoje prawa i o przyszłość w Polsce. To jest straszne co się teraz dzieje, jestem przerażona - dodaje młoda dziewczyna.

    Około 17.30 protest zmienił formę w marsz. Uczestnicy ruszyli na ulice miasta.    17:54
    WARSZAWA. Uczestnicy marszu są przed Ministerstwem Zdrowia.

    17:31
    Demonstracje odbywają się w wielu miastach, tak wyglądają na zdjęciach fotoreporterów:    17:31
    WARSZAWA. Manifestujący zatrzymali się na placu Zamkowym. Z głośników wybrzmiał utwór - The Sound Of Silence – a uczestniczy protestu włączyli latarki w telefonach i unieśli je.

    Potem rozległa się symboliczna minuta krzyku.    17:11
    WARSZAWA. "W dalszym ciągu zamknięty ciąg Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa od al.Jerozolimskich do Świętojerskiej. Pozostałe ciągi komunikacyjne są przejezdne" - informuje WTP.

    16:57
    WARSZAWA. Warszawski Transport Publiczny zachęca do korzystania z metra.

    16:53
    WARSZAWA. - Jest spokojnie, na trasie przejścia działają policjanci, zapewniając bezpieczeństwo. Czasowo wstrzymano także ruch na części ulic – mówi Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

    16:50
    WARSZAWA. Większość uczestników idzie w milczeniu.

    - To bardzo smutne i wręcz wstrząsające, że po tylu latach demokracji, musimy uczestniczyć w tej demonstracji. Jesteśmy wstrząśnięci i smutni, że takie wydarzenia muszą się powtarzać – mówi jeden z protestujących.

    - Czuję wstyd i olbrzymi żal – dodaje inna.

    16:45
    WARSZAWA. Zamknięta ulica Świętokrzyska od Nowego Światu do Mazowieckiej.

    16:44
    ŁÓDŹ. W Łodzi zgromadzenie przybrało nieco inną formę niż w pozostałych miastach. Kilkaset osób zebrało się przed biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Piotrkowskiej i tam manifestują. Zapalili znicze, inni przynieśli kwiaty.

    Nasza reporterka rozmawiała z uczestnikami protestu, pytała o powody ich uczestnictwa.

    - Nie chcę żyć w takim kraju, nie chcę żeby moje dzieci cierpiały, a już niestety taka sytuacja miała miejsce w mojej rodzinie. Po prostu ani jednej następnej kobiety. Córka żyje, w ostatniej chwili ją uratowano. Ta sytuacja bezpośrednio dotyczy mojej rodziny - mówi jedna z uczestniczek.

    - Jestem tu dlatego, aby chronić prawa kobiet. Do normalnego, ludzkiego życia. Do tego, żeby miały prawo decydować o sobie - zaznacza protestująca kobieta.    16:36
    WARSZAWA. Wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od placu Zawiszy do ronda Waszyngtona.

    Ponadto zamknięta jest cała trasa przemarszu od al. Szucha 12A – Al. Ujazdowskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – do Ministerstwa Zdrowia.

    16:33
    WARSZAWA. W marszu bierze udział również Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

    16:31
    WARSZAWA. Paweł Łukasik, reporter TVN24, relacjonuje: - To, co najczęściej słychać od uczestników, to hasło "ani jednej więcej". To główne hasło tego marszu.

    16:23
    GDAŃSK. W Gdańsku protestujący spotkali się około godziny 16 na Targu Drzewnym, przed biurami członków Prawa i Sprawiedliwości. Stamtąd ruszyli przed budynek prokuratury na Wałach Jagiellońskich. Na trzymanych przez ludzi tablicach widać hasła, między innymi: "Obojętność to współudział w zbrodni" oraz "Doktorze, nie bój się władzy, ratuj nas".

    Planowany marsz ma wrócić o godzinie 17 na Targ Drzewny przez ulicę Hucisko. Tam, przed biurami członków PiS, uczestnicy manifestacji planują zapalić znicze dla 30-letniej Izabeli z Pszczyny.    16:18
    WARSZAWA. Przebieg demonstracji w stolicy na zdjęciach fotoreportera PAP:    16:16
    WARSZAWA. Zamknięte są Aleje Jerozolimskie od Kruczej do zjazdu na Wybrzeże Kościuszkowskie. Autobusy kursują ulicami Świętokrzyska – Marszałkowska – Waryńskiego.

    16:11
    WARSZAWA. Arkadiusz Wierzuk: Marsz znajduje się w Alejach Jerozolimskich i zmierza w kierunku Ministerstwa Zdrowia. Jest mnóstwo ludzi.

    16:06
    PSZCZYNA. Marsz, nazwany przez organizatorów "Spacerem dla Izy", odbywa się w Pszczynie.

    - Dziś nie będziemy krzyczeć, chcemy w milczeniu oddać hołd Izie. Prawo aborcyjne, które obowiązuje w Polsce zabija kobiety, jest okrutne, jest nieludzkie. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci i przerażeni śmiercią Izy, ale też jesteśmy przerażone jako kobiety, bo zdajemy sobie sprawę, że to mogła być każda z nas - mówi jedna z uczestniczek pszczyńskiego marszu. Zapytana o odczucia związane z wiadomościami, które 30-latka wysyłała do bliskich przed śmiercią, stwierdziła, że "esemesy Izy będą nam dzwonić już zawsze w głowach". - Ja nie mogłam spać po tym, co usłyszałam i zobaczyłam – mówi kobieta.    16:02
    WARSZAWA. Na Twitterze posłanka Barbara Nowacka zamieściła fotografię zrobioną przed marszem. Jest na niej w towarzystwie m.in. Donalda Tuska, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Marcina Kierwińskiego, Bartłomieja Sienkiewicza, Katarzyny Piekarskiej i Dariusza Jońskiego. "Ruszamy w marszu pamięci Izy #anijednejwiecej" - zamieściła wpis przy fotografii Barbara Nowacka.    16:01
    WARSZAWA. Paweł Łukasik, reporter TVN24 relacjonuje: - Marsz ruszył kilkanaście minut temu. Nie było na wstępnie dłuższych wystąpień czy przemów. Była odczytana lista miast, w których protesty się odbywają, a później wezwanie do marszu.

    15:56
    WARSZAWA. Protestujący, którzy przyszli w sobotę przed Trybunał Konstytucyjny, mają ze sobą transparenty z hasłami: "Jej serce jeszcze biło", "Mogła żyć" i "Prawa kobiet, prawami człowieka". Na początku protestu organizatorzy poprosili o schowanie flag partyjnych.

    15:50
    WARSZAWA. Aleja Sucha jest wyłączona z ruchu dla samochodów i komunikacji miejskiej. Przed utrudnieniami ostrzega Warszawski Transport Publiczny.

    "Na trasie al. Szucha 12A – Al. Ujazdowskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa 15 mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusów linii 106, 107, 108, 109, 111, 116, 117, 118, 127, 128, 158, 159, 166, 171, 178, 180, 195, 222, 503, 507, 518 i 521. Tramwaje i autobusy mogą być kierowane na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi szlakami komunikacyjnymi. Możliwe opóźnienia kursów" - czytamy na stronie WTP.

    15:48
    WARSZAWA. Ruszył marsz. Protestujący niosą baner z nap
    • marii51 Re: Kobiety w Polsce czarny marsz 06.11.21, 18:31
     i na tym nie koniec
     nadal powstają ustawy mocno interweniujące w życie osobiste kobiet
     więc co mowili podczas DZISEJSZEGO MARSZU?
     "Nie można już dłużej przymykać oczu".
     Uczestnicy "Marszu dla Izy" opowiedzieli nam, co czują

     natemat.pl/382947,marsze-po-smierci-30-letniej-izabeli-relacja-z-manifestacji-w-warszawie
     • marii51 Re: Kobiety w Polsce czarny marsz 06.11.21, 19:31
      STRACH KOBIET W CIĄŻY JAK I PRZED ZAJSCEM W CIĄZE,,BO CZY BĘDĄ MIALY DO KOGO ZWRÓCIĆ SIĘ O POMOC?
      JEDNAK MAJĄ wskazany telefon https://pbs.twimg.com/media/FDL3sXOWYAMrbVB?format=jpg&name=small

      wiem wiem
      nie o nas tu chodzi, my mamy synowe, wnuczki żony np wnuków natemat.pl/382737,telefon-alarmowy-dla-kobiet-w-ciazy-lekarze-federy-ktorzy-pomagaja-wywiad natemat.pl/382737,telefon-alarmowy-dla-kobiet-w-ciazy-lekarze-federy-ktorzy-pomagaja-wywiad
      • marii51 Re: Kobiety w Polsce czarny marsz 06.11.21, 19:41
       KRONIKĘ PROWAZĘ ..... JEST PROPOZYCJA Referendum
       "Chcę usłyszeć wolę Polaków". Hołownia proponuje referendum ws. aborcji
       wIrlandii
       referendum dla KOBIET OCENIŁO POMYSKNIE DLA KOBIET

       Wioleta Wasylów
       06 listopada 2021, 07:59
       DZIEJE SIĘ
       2 minuty czytania
       "Chcę zobaczyć i usłyszeć w Polsce nie wolę Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tego, co kobiety powinny zrobić ze swoim życiem, tylko chcę zobaczyć i usłyszeć wolę Polaków" – powiedział na antenie Polsat Szymon Hołownia. Szef Polska 2050 uważa, że powinno się odbyć referendum w sprawie aborcji i to obywatele powinni zdecydować, w którym kierunku pójdzie prawo.

       Przez ostatnie tygodnie w Polsce trwa burza. Rozpętała się po doniesieniach o śmierci 30-letniej Izabeli. Gdy trafiła do szpitala w Pszczynie, była w 22 tygodniu ciąży. Lekarze stwierdzili uszkodzenie płodu, ale postanowili nie usuwać ciąży, tylko poczekać aż płód obumrze. Tak się stało, jednak potem kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego.
       Czytaj także: "Marsz dla Izy". Tysiące osób chcą protestować w związku ze śmiercią 30-latki z Pszczyny
       Wiele osób podkreśla, że jest to pokłosie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku zakazującego aborcji embriopatologicznej, tzn. w wypadku, gdy płód jest uszkodzony, nawet nieodwracalnie.
       Hołownia chce referendum ws. aborcji
       W programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News Szymon Hołownia stwierdził, że "podziela gniew i oburzenie na to, co dzieje się w Polsce przez Jarosława Kaczyńskiego, który otworzył kolejną wojnę aborcyjną, której skutki widzimy".
       Podkreślał przy tym, że o kształcie prawa aborcyjnego powinni zdecydować nie politycy, ale obywatele w referendum. "To musi być siła obywatelska i to obywatele powinni zabierać głos, a nie być zasłaniani przez polityków" – przyznał. "Polityka ma polegać na tym, żebyśmy wreszcie my politycy oddali głos obywatelom" – tłumaczył.
       Zaznaczył, że w przypadku referendum najważniejsze byłoby odpowiednie ułożenie pytań – tak, by nie sugerowały odpowiedzi i by były "na tyle otwarte, aby ludzie mogli na nie odpowiedzieć"
       Powrót do poprzedniej ustawy
       Przewodniczący Polski 2050 stwierdził jednak, że taka opcja nie przejdzie teraz w Sejmie, dlatego że ten "ma prawo korygować pytania referendalne i nie chcielibyśmy, żeby ten Sejm w ten sposób postępował".
       Hołownia tłumaczył, że "uczciwy i rzetelny proces referendalny" powinien być przeprowadzony podczas kolejnej kadencji Sejmu, a jeszcze podczas tej – tymczasowo – powinno się powrócić do poprzedniej ustawy aborcyjnej, która pozwalała na przerwanie niechcianej ciąży jedynie w trzech dramatycznych przypadkach: zagrożenia dla zdrowia i życia kobiety, zapłodnienia w wyniku czynu zabronionego czy uszkodzenia ciąży. Ustawa była powszechnie obchodzona przez kobiety, które "po prostu" przerywały niechcianą ciążę tabletkami poronnymi lub za granicą. "Ta ustawa funkcjonowała w Polsce przez 27 lat i nie wszyscy się na nie zgadzali, ale jednocześnie to była ta jedyna zgoda w tym temacie, na którą nas było stać" – uważa Hołownia.
       Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut
       natemat.pl/382895,szymon-holownia-o-prawie-aborcyjnym-powinni-zdecydowac-polacy-w-referendum

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka