Dodaj do ulubionych

Zły czas w komputerze

25.02.12, 11:31
Może ktoś będzie wiedział. W tym nowym komputerze co go wiozłam w bagażniku na pasku po prawej stronie mam najczęściej zły czas. I nie ma znaczenia czy ustawi się czas ręcznie, czy włączona jest funkcja "synchronizuj automatycznie z internetowym serwerem czasu". Znaczy ta synchronizacja zadziała, czas przez jakiś czas będzie poprawny, po jakimś bliżej nieokreślonym czasie (różnie) przestawi się na inną wartość, będzie "chodzić", ale ze złym wskazaniem. Komputer poleasingowy HP dc7600, windows XP.
Obserwuj wątek
    • andy3458 Re: Zły czas w komputerze 25.02.12, 13:28
      Panel sterowania > data,godzina,język>zmień datę i godzinę> wybierasz datę i po prawej stronie godzinę (góra-dół), potem OK i ... musi zadziałać. Strefa czasowa GMT+01,00; czas z internetu>synchronizuj (zaznaczyć). time.windows.com
    • andy3458 Re: Zły czas w komputerze 25.02.12, 13:36
      Jak to nie pomoże to wpisz sama aktualną godzinę i wyłącz automatyczne synchronizowanie.
      • dorcia1234 Re: Zły czas w komputerze 25.02.12, 14:48
        ktoś mi kiedyś powiedział <i sprawdziłam w googlach że to prawda > że za czas w komputerze odpowiada bateria. Bardzo byłam zdziwiona, że on coś takiego ma ale jednak smile
        taka mała bateryjka na płycie głównej
        Dopóki jej nie wymienisz czas ci będzie wariował < powiedziała proroczym głosem >
        • macarthur Re: Zły czas w komputerze 25.02.12, 16:19
          nie jestem specem ale stawiałbym na tą baterię o której pisze dorcia tylko nie wiem czy nie należy ją wymienić przy włączonym zasilaniu czy wyłączonym
          • jottka Re: Zły czas w komputerze 25.02.12, 21:16
            barba, no, masz numer, zadzwoń sobie do twojego ulubionego speca od gier, że tak powiem, to albo ci wprost rady udzieli, albo sobie wesoło pogdybacie, a ty tak bez sensu..
            • barba50 Re: Zły czas w komputerze 25.02.12, 23:02
              Numeru do speca nie mam crying Miałam mieć. Nic to, może jutro się odezwę wink
              • jottka Re: Zły czas w komputerze 25.02.12, 23:20
                numer do speca już masz, tylko dopraszał się o niebudzenie o świciesmile no chyba że komp ci eksploduje albo co
                • barba50 Re: Zły czas w komputerze 26.02.12, 11:16

Komp działa, nie wybuchł suspicious Nawet czas (uaktualniony 1,5 h temu) jest prawidłowy. Ale w kierunku wyeliminowania problemu wykonałam pierwsze kroki: udało mi się zdjąć obudowę z komputera (hurra!), po długich poszukiwaniach znaleźć baterię (foto z sieci)
                  https://wstaw.org/m/2012/02/26/bat_w_hp_.jpg
                  (hurra!)

Teraz zdejmę z kolan mruczącego Zawadę (oczywiście piszę jedną ręką), wskoczę w autko i pojadę do oszołoma (zamknę jeździdło na parkingu big_grin ) po zakupy i kupię nową baterię CR2032. I już będzie odpowiedni czas na telefon do ulubionego speca od gier wink

Tylko czy będę potrafiła wyjąć starą i założyć nową baterię to nie wiem. Tam jest mało miejsca i trudny dostęp...
                  • barba50 Re: Zły czas w komputerze 27.02.12, 11:19
                    Pomimo, że spec od gier kazał się wstrzymać z wymianą bateryjki (szuka przyczyny gdzie indziej wink ) bateryjka została przy pomocy rąk męża wymieniona. Jak na razie od godziny działa, znaczy zegar chodzi prawidłowo. Ale to oczywiście niewiele znaczy. Okaże się po dłuższym czasie. A stara bateria była bardzo stara. Zamiast 3V miała 1,5V suspicious I może być już po problemie big_grin (ale nie musi)
                    • jottka Re: Zły czas w komputerze 27.02.12, 11:56
                      spec kazał odpisać, że trzyma kciuki za powodzenie akcjismile i że choć byłoby to bardzo dziwne, to może mu się przydać, bo właśnie pojawił się nieszczęśnik z problemami na podobnym komputerze, no więc.

i że bateria faktycznie mocno stara była, bo one ponoć 5 lat wytrzymująsmile
                    • wadera3 Re: Zły czas w komputerze 27.02.12, 12:04
                      W międzyczasie pytałam swojego speca - potwierdził, że bateria, więc śpij spokojnie Basiu smile
                      • jottka Re: Zły czas w komputerze 27.02.12, 12:12
                        wadera, mnie nie chodzi o licytację i zachwalanie speców osobistych, tylko że wyż wspomniany przepytał barbę szczegółowo na okoliczność - owszem, dziwne błędy zegara są typowe dla szalejącej baterii, tylko że te błędy w barby kompie nie są takie, jakie typowo się przy zepsutej baterii pojawiają. a raczej są mocno nie takie i aczkolwiek baterii tak do końca wykluczyć się nie da (stąd powyższa radość), to jednak należałoby pomyśleć o sprawdzeniu kompa na jakiegoś ukrytego wirusa albo głupiejące oprogramowanie.

no więc może nie usypiaj czujności barby, o ile masz wiadomości tylko na podstawie tego, co w tym wątkusmile
                        • macarthur Re: Zły czas w komputerze 27.02.12, 12:20
                          jottka na twoim miejscu w pierwszej kolejności pomyślałbym o zmianie speca
                          smile
                          • barba50 Re: Zły czas w komputerze 27.02.12, 12:23
                            Jottkowy spec jest specem wysokiej klasy i wiedzy. I jest to spec osobisty! Nie do wymiany smile
                            • macarthur Re: Zły czas w komputerze 27.02.12, 12:40
                              taki niewinny żart dla podtrzymania dyskusji a swoją drogą jeśli wymiana baterii pomoże to może warto zrobić taki instruktaż "Zrób to sam" okraszony zdjęciami - bardzo często takie instruktaże są umieszczane na forach samochodowych - ja sam bardzo często do takich zaglądam - ich największa zaleta jest taka że często są tworzone przez laików w danej dziedzinie a więc i dla laików też są czytelne
                        • barba50 Re: Zły czas w komputerze 27.02.12, 12:21
                          Ależ nikt nie mówi o usypianiu suspicious Toż przecież gdyby było źle będę walczyć dalej. Ale każda rada cenna smile
                        • wadera3 Hmmm 27.02.12, 12:43
                          ? chyba nie bardzo zrozumiałamsad
                          • jottka Re: Hmmm 27.02.12, 12:50
                            pocieszyłaś barbę, że wszystko ok, problem z czasem w kompie to problem baterii. wymieniła, więc koniec zmartwień. a mnie chodzi o to, że niekoniecznie.

błędy zegara powodowane przez baterię są w określony sposób typowe i dlatego chciałam, żeby barba porozmawiała sobie bezpośrednio z kimś, kto się na tym zna, a nie z przemądrym, acz najżyczliwszym forumsmile i z tej rozmowy wyszło, że błędy zegara u barby nie są takie, jakie powinna dawać zepsuta bateria, raczej wskazują na wirusa albo walnięte oprogramowanie.

i dlatego spec sie wprawdzie ucieszyl, ze zegar dziala (a bateria faktycznie bardzo zużyta była), ale dobrze by było jeszcze porządnym antywirem kompa przejechać, bo się dziwnie zachowuje. na zasadzie strzeżonego itp.
                            • wadera3 Re: Hmmm 27.02.12, 12:54
                              Faktycznie, nie chodzi o licytację, ale Ty chyba o tym myśliszsmile
                              Mój spec nie jest jakimśtam najżyczliwszym kimś z forum, jest informatykiem, dlatego wtrąciłam uwagę - luźną.
                              Ale skoro to była bardziej prywatna rozmowa, trzeba było zaznaczyć i już.
                              • jottka Re: Hmmm 27.02.12, 12:58
                                teraz ja nic nie rozumiemsad chodziło mi nie o prywatność, tylko o nieleczenie pacjenta na odległość za pomocą szczątkowych informacji. jeśli barba rozmawiała z polecanym przez ciebie specem i on jej potwierdził, że to bateria, to ok, bo o to tylko chodzi.
                                • macarthur Re: Hmmm 27.02.12, 13:06
                                  a mnie chodzi o coś zgoła zupełnie innego - ponieważ nie każdy dysponuje osobistym specem np. ja nie to warto wiedzieć czy ta wymiana baterii pomogła czy też nie takie doświadczenie na przyszłość gdyby taka sytuacja przytrafiła się komuś innemu i nie lecieć od razu do serwisu gdyż to kosztuje czas i pieniądze
                                  • jottka Re: Hmmm 27.02.12, 13:12
                                    macarthur napisał:

> a mnie chodzi o coś zgoła zupełnie innego - ponieważ nie każdy dysponuje osobistym specem np. ja

no ale już wiesz, gdzie takowych speców znaleźćsmile

a z datą to zdaje sie jest tak (nie podsłuchiwałam zbyt dokładnie..) - jak pada bateria, to zwykle zegar w kompie wraca ci w kółko do daty startowej, tzn. jakiejś wybranej i ustawionej na początku. i wtedy wymiana baterii rozwiązuje problem. ale jak zegar podaje daty losowo, a zwłaszcza takie z przyszłości, to - acz baterii nie wykluczamy tak do końca - to podejrzenie pada jednak na wirusa, a potem na głupiejące czemuś oprogramowanie.
                                    • barba50 No to sobie pogadaliśmy 27.02.12, 14:08
                                      a zegar póki co (odpukać!) pokazuje 14.08 big_grin
                                      • barba50 Re: No to sobie pogadaliśmy 27.02.12, 14:17
                                        Cytata zegar póki co (odpukać!) pokazuje 14.08 big_grin

Tylko niestety data przestawiła się na 28 luty crying

Specu szukaj przyczyny!
                                        • barba50 Re: No to sobie pogadaliśmy 27.02.12, 19:43
                                          Czas jest cały czas poprawny shock Oprócz tej jednej wpadki z datą jest ok.
                                          Jakiejś fobii się nabawię. Pierwsza rzecz jaką robię siadając do komputera to lukam na godzinę (no i dodatkowo sprawdzam datę).
                                          • barba50 Re: No to sobie pogadaliśmy 28.02.12, 07:58
                                            No i doopa blada. Wyłączyłam wczoraj kompa ok. 23, było ok. Dzisiaj po włączeniu mam 27 luty i 19.40.
                                            Buuuuuuuu....
                                            • elzbieta.24 Re: No to sobie pogadaliśmy 28.02.12, 09:20
                                              Pozytywna data - jesteśmy o jeden dzień młodsze.
                                            • wadera3 Re: No to sobie pogadaliśmy 28.02.12, 09:27
                                              Napisałam do Ciebie na giegiewink
                                              • barba50 Re: No to sobie pogadaliśmy 28.02.12, 09:34
                                                Nic nie ma sad
                                                • mitta Re: No to sobie pogadaliśmy 28.02.12, 10:20
                                                  Kiedyś też miałam ten problem i wkurzało mnie to dokumentnie. Wymiana baterii nic nie dała. Po wyjęciu bateryjki resetuje się BIOS i trzeba na nowo wprowadzić ustawienia, Ale to nie pomogło. Potem doczytałam, że Windowsy tak mają i gdy komputer jest przeciążony to pokazuje złą godzinę. Można zainstaliwać program Word Time, wtedy komputer po każdym uruchomieniu będzie łączył się poprzez net z jakąś "górą" i będzie synchronizował czas z tym na świecie. To takie omijanie problemu, ale może zadziała.
                                                  U mnie pomogła wymiana komputera, ale już się sam prosił wink
                                    • macarthur Re: Hmmm 28.02.12, 15:08
                                      Cytatjottka napisała:
                                      macarthur napisał:
                                      a mnie chodzi o coś zgoła zupełnie innego - ponieważ nie każdy dysponuje
                                      osobistym specem
                                      • barba50 No i już wiadomo 29.02.12, 10:09
                                        Komputer do wymiany. Spec od gier pogrzebał mi wczoraj zdalnie w kompie. Stwierdził gluta, którego puściło HP. Jedyna rada wymiana płyty głównej.
                                        Sprzedawca się poczuł, komputer będzie wymieniony na inny egzemplarz.
                                        No i mam robotę. Jakiejś dużej ilości danych w tym komputerze nie mam. Łatwo je można przenieść. Ale mam odinstalować wszystko co własnoręcznie wgrałam, a tego już trochę jest.
                                        Ale im szybciej tym prędzej będę miała zabawkę wink
                                        • jottka Re: No i już wiadomo 29.02.12, 10:21
                                          cytuję (mniej więcejsmile - jak chodzi tylko o odinstalowanie twoich rzeczy, to najlepiej puścić reinstalację fabrycznej płyty. ufam, że rozumieszsmile

no bo jak musisz to gdzieś przekopiowywać, to inna bajka
                                          • barba50 Re: No i już wiadomo 29.02.12, 10:41
                                            Nie no spoko. Dam radę. Nawet zostawię tę deinstalację na wieczór, a teraz jeszcze nacieszę się kompikiem. Już sobie spisałam co wgrywałam.
                                            • barba50 Żegnam się z tym komputerem 01.03.12, 09:55
                                              za chwilę zacznę odinstalowywać to co sobie wgrałam, ale jak na złość po włączeniu czas był dzisiaj dobry shock Taki siup mi robi na do widzenia...
                                              • barba50 Re: Żegnam się z tym komputerem 06.03.12, 19:55
                                                Dostałam nowy egzemplarz smile (auto zamknęłam jak wysiadałam po Gałeczkę wink )
                                                Tyle, że będzie przy nim więcej roboty. Wgrany jest system, całą resztę muszę wgrać sama. Dam radę?
                                                Ale póki co ważniejsza jest Gałcia. Idę doglądać. Jutro też jest dzień suspicious
                                                • wladziac Re: Żegnam się z tym komputerem 06.03.12, 20:11
                                                  powoli zrobisz co trzeba i nie siedź nad nim całymi dniami i nocami,jasne że Gałcia w tej chwili najważniejsza jest a może i coś jeszcze jest ważniejsze niż komputer,nie chcę się czepiać ale zamknęłaś samochód w garażu?
                                                  • barba50 Re: Żegnam się z tym komputerem 06.03.12, 22:19
                                                    W garażu http://emots.yetihehe.com/1/nie.gif
                                                  • wladziac Re: Żegnam się z tym komputerem 06.03.12, 22:50
                                                    aha,dobrej nocy życzę i zdrówka dla Gałeczki
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka