Dodaj do ulubionych

Zły czas w komputerze

25.02.12, 11:31
Może ktoś będzie wiedział. W tym nowym komputerze co go wiozłam w bagażniku na pasku po prawej stronie mam najczęściej zły czas. I nie ma znaczenia czy ustawi się czas ręcznie, czy włączona jest funkcja "synchronizuj automatycznie z internetowym serwerem czasu". Znaczy ta synchronizacja zadziała, czas przez jakiś czas będzie poprawny, po jakimś bliżej nieokreślonym czasie (różnie) przestawi się na inną wartość, będzie "chodzić", ale ze złym wskazaniem. Komputer poleasingowy HP dc7600, windows XP.
Obserwuj wątek
    • andy3458 Re: Zły czas w komputerze 25.02.12, 13:28
      Panel sterowania > data,godzina,język>zmień datę i godzinę> wybierasz datę i po prawej stronie godzinę (góra-dół), potem OK i ... musi zadziałać. Strefa czasowa GMT+01,00; czas z internetu>synchronizuj (zaznaczyć). time.windows.com
      • dorcia1234 Re: Zły czas w komputerze 25.02.12, 14:48
        ktoś mi kiedyś powiedział <i sprawdziłam w googlach że to prawda > że za czas w komputerze odpowiada bateria. Bardzo byłam zdziwiona, że on coś takiego ma ale jednak smile
        taka mała bateryjka na płycie głównej
        Dopóki jej nie wymienisz czas ci będzie wariował < powiedziała proroczym głosem >
                • barba50 Re: Zły czas w komputerze 26.02.12, 11:16

Komp działa, nie wybuchł suspicious Nawet czas (uaktualniony 1,5 h temu) jest prawidłowy. Ale w kierunku wyeliminowania problemu wykonałam pierwsze kroki: udało mi się zdjąć obudowę z komputera (hurra!), po długich poszukiwaniach znaleźć baterię (foto z sieci)
                  https://wstaw.org/m/2012/02/26/bat_w_hp_.jpg
                  (hurra!)

Teraz zdejmę z kolan mruczącego Zawadę (oczywiście piszę jedną ręką), wskoczę w autko i pojadę do oszołoma (zamknę jeździdło na parkingu big_grin ) po zakupy i kupię nową baterię CR2032. I już będzie odpowiedni czas na telefon do ulubionego speca od gier wink

Tylko czy będę potrafiła wyjąć starą i założyć nową baterię to nie wiem. Tam jest mało miejsca i trudny dostęp...
                  • barba50 Re: Zły czas w komputerze 27.02.12, 11:19
                    Pomimo, że spec od gier kazał się wstrzymać z wymianą bateryjki (szuka przyczyny gdzie indziej wink ) bateryjka została przy pomocy rąk męża wymieniona. Jak na razie od godziny działa, znaczy zegar chodzi prawidłowo. Ale to oczywiście niewiele znaczy. Okaże się po dłuższym czasie. A stara bateria była bardzo stara. Zamiast 3V miała 1,5V suspicious I może być już po problemie big_grin (ale nie musi)
                    • jottka Re: Zły czas w komputerze 27.02.12, 11:56
                      spec kazał odpisać, że trzyma kciuki za powodzenie akcjismile i że choć byłoby to bardzo dziwne, to może mu się przydać, bo właśnie pojawił się nieszczęśnik z problemami na podobnym komputerze, no więc.

i że bateria faktycznie mocno stara była, bo one ponoć 5 lat wytrzymująsmile
                      • jottka Re: Zły czas w komputerze 27.02.12, 12:12
                        wadera, mnie nie chodzi o licytację i zachwalanie speców osobistych, tylko że wyż wspomniany przepytał barbę szczegółowo na okoliczność - owszem, dziwne błędy zegara są typowe dla szalejącej baterii, tylko że te błędy w barby kompie nie są takie, jakie typowo się przy zepsutej baterii pojawiają. a raczej są mocno nie takie i aczkolwiek baterii tak do końca wykluczyć się nie da (stąd powyższa radość), to jednak należałoby pomyśleć o sprawdzeniu kompa na jakiegoś ukrytego wirusa albo głupiejące oprogramowanie.

no więc może nie usypiaj czujności barby, o ile masz wiadomości tylko na podstawie tego, co w tym wątkusmile
                            • macarthur Re: Zły czas w komputerze 27.02.12, 12:40
                              taki niewinny żart dla podtrzymania dyskusji a swoją drogą jeśli wymiana baterii pomoże to może warto zrobić taki instruktaż "Zrób to sam" okraszony zdjęciami - bardzo często takie instruktaże są umieszczane na forach samochodowych - ja sam bardzo często do takich zaglądam - ich największa zaleta jest taka że często są tworzone przez laików w danej dziedzinie a więc i dla laików też są czytelne
                          • jottka Re: Hmmm 27.02.12, 12:50
                            pocieszyłaś barbę, że wszystko ok, problem z czasem w kompie to problem baterii. wymieniła, więc koniec zmartwień. a mnie chodzi o to, że niekoniecznie.

błędy zegara powodowane przez baterię są w określony sposób typowe i dlatego chciałam, żeby barba porozmawiała sobie bezpośrednio z kimś, kto się na tym zna, a nie z przemądrym, acz najżyczliwszym forumsmile i z tej rozmowy wyszło, że błędy zegara u barby nie są takie, jakie powinna dawać zepsuta bateria, raczej wskazują na wirusa albo walnięte oprogramowanie.

i dlatego spec sie wprawdzie ucieszyl, ze zegar dziala (a bateria faktycznie bardzo zużyta była), ale dobrze by było jeszcze porządnym antywirem kompa przejechać, bo się dziwnie zachowuje. na zasadzie strzeżonego itp.
                            • wadera3 Re: Hmmm 27.02.12, 12:54
                              Faktycznie, nie chodzi o licytację, ale Ty chyba o tym myśliszsmile
                              Mój spec nie jest jakimśtam najżyczliwszym kimś z forum, jest informatykiem, dlatego wtrąciłam uwagę - luźną.
                              Ale skoro to była bardziej prywatna rozmowa, trzeba było zaznaczyć i już.
                              • jottka Re: Hmmm 27.02.12, 12:58
                                teraz ja nic nie rozumiemsad chodziło mi nie o prywatność, tylko o nieleczenie pacjenta na odległość za pomocą szczątkowych informacji. jeśli barba rozmawiała z polecanym przez ciebie specem i on jej potwierdził, że to bateria, to ok, bo o to tylko chodzi.
                                • macarthur Re: Hmmm 27.02.12, 13:06
                                  a mnie chodzi o coś zgoła zupełnie innego - ponieważ nie każdy dysponuje osobistym specem np. ja nie to warto wiedzieć czy ta wymiana baterii pomogła czy też nie takie doświadczenie na przyszłość gdyby taka sytuacja przytrafiła się komuś innemu i nie lecieć od razu do serwisu gdyż to kosztuje czas i pieniądze
                                  • jottka Re: Hmmm 27.02.12, 13:12
                                    macarthur napisał:

> a mnie chodzi o coś zgoła zupełnie innego - ponieważ nie każdy dysponuje osobistym specem np. ja

no ale już wiesz, gdzie takowych speców znaleźćsmile

a z datą to zdaje sie jest tak (nie podsłuchiwałam zbyt dokładnie..) - jak pada bateria, to zwykle zegar w kompie wraca ci w kółko do daty startowej, tzn. jakiejś wybranej i ustawionej na początku. i wtedy wymiana baterii rozwiązuje problem. ale jak zegar podaje daty losowo, a zwłaszcza takie z przyszłości, to - acz baterii nie wykluczamy tak do końca - to podejrzenie pada jednak na wirusa, a potem na głupiejące czemuś oprogramowanie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka