Dodaj do ulubionych

KTO JEST GŁOWNYM NADLESNICZYM?

20.08.22, 16:58
https://www.gdansk.lasy.gov.pl/image/journal/article?img_id=40398027&t=1615991238893&width=716
Pan Bartłomiej Obajtek został dyrektorem 25 stycznia 2018 r. Zastąpił na tym stanowisku Adama Kwiatkowskiego, który sprawował tę funkcję od 2015 r. Przejął stery w momencie, kiedy pomorscy leśnicy zmagali się z usuwaniem skutków huraganu 100-lecia i przywracaniem lasów na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Trzeba podkreślić, że nawałnica wyrządziła wtedy szkody nie tylko w drzewostanie, ale również w infrastrukturze przede wszystkim sieciowej. Ucierpiały lokalne drogi gminne i leśne. Koordynacja prac związanych z usuwaniem skutków huraganu 100-lecia były dla nowego kierownictwa RDLP w Gdańsku ogromną operacją planistyczną, logistyczną i finansową.
W latach 2016-2018 Bartłomiej Obajtek piastował stanowisko szefa Nadleśnictwa Choczewo, gdzie m. in. doprowadził do realizacji -w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - projekt dot. Ochrony obszarów pasa nadmorskiego przed nadmierną presją turystyczną. Bezpośrednio przełożyło się na ochronę siedlisk przyrodniczych na tym obszarze oraz poprawę, dzięki remontowi nawierzchni szlaków turystycznych dostępu do plaż i morza dla turystów, w tym także dla osób niepełnosprawnych.
Pan Bartłomiej Obajtek związany jest zawodowo z Lasami Państwowymi od ponad 19 lat. W 2002 roku ukończył Wydział Leśny Akademii Rolniczej w Krakowie, w 2004 roku – Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji tejże uczelni.
Karierę zawodową zaczął w 2002 roku jako stażysta w Nadleśnictwie Myślenice. Do 2006 roku pracował tam kolejno jako: specjalista ds. lasów niepaństwowych, podleśniczy leśnictwa Kornatka, specjalista ds. hodowli lasu.
W kolejnych latach do 2007 roku pracował w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie na stanowisku starszego specjalisty ds. geodezji leśnej, po czym losy zawodowe rzuciły go do Nadleśnictwa Gdańsk, gdzie do 2015 roku Bartłomiej Obajtek pracował na stanowisku starszego specjalisty ds. stanu posiadania. W 2016 objął stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Choczewo.
Dyrektor Bartłomiej Obajtek jest również absolwentem WSZIA w Sopocie – kierunek Gospodarka Nieruchomościami Wycena Nieruchomości, Zarządzanie i Obrót Nieruchomościami, a także absolwentem MBA Executive Master of Business Administration Collegium Humanum w Warszawie.
Ponadto jest działaczem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa (SiTLID) a także wiceprzewodniczącym Polskiego Stowarzyszenia Morsko- Gospodarczego im. E. Kwiatkowskiego. Jest również członkiem Kolegium Lasów Państwowych organu opiniodawczo-doradczego przy dyrektorze generalnym LP.

www.gdansk.lasy.gov.pl/pl/kierownictwo-dyrekcji/-/asset_publisher/1M8a/content/bartlomiej-obajtek-dyrektor
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: KTO JEST GŁOWNYM NADLESNICZYM? 20.08.22, 17:02
   ZARZEKALI SIĘ NA SWIĘTOŚCI,ŻE PIS NIGDY NIE ZATRUDNI RODZIN.... 25 stycznia dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku został Bartłomiej Obajtek

   Zastąpił na tym stanowisku Adama Kwiatkowskiego, który sprawował tę funkcję od 2015 roku.

   Nowy dyrektor od 16 lat związany jest z Lasami Państwowymi.

   W 2002 roku ukończył Wydział Leśny, a w 2004 roku – wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej w Krakowie.

   Karierę zawodową zaczął w 2002 roku jako stażysta w Nadleśnictwie Myślenice. Tam pracował do 2006 roku kolejno jako: specjalista ds. lasów niepaństwowych, podleśniczy leśnictwa Kornatka, specjalista ds. hodowli lasu. Lata 2006-2007, to Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie – stanowisko specjalisty ds. geodezji leśnej w Wydziale Zasobów. W latach 2007-2015 Bartłomiej Obajtek pracował na stanowisku starszego specjalisty ds. stanu posiadania w Nadleśnictwie Gdańsk. Od 2016 roku - piastował stanowisko szefa Nadleśnictwa Choczewo.

   Bartłomiej Obajtek ma 40 lat, jego hobby to wędkarstwo.
   FAKT DOTRZYMALI SLOWA !!!www.gdansk.lasy.gov.pl/aktualnosci/-
   /asset_publisher/1M8a/content/nowy-dyrektor-rdlp-w-gdansku#.YwD21XZBza8
   • marii51 Re: KTO JEST GŁOWNYM NADLESNICZYM? 20.08.22, 17:08
    Polskie lasy znikają w oczach. WIELE WIELE POZWOLEŃ W WYNIKU NRAKU DO KUPIENIA WĘGLA.. MAPKA WYCINEK W ARTYK //JEST
    Nie wiadomo, co dzieje się z drewnem, a ceny szaleją
    Przedstawiciele branży drzewnej oskarżają Lasy Państwowe, że w Polsce prowadzona jest rabunkowa gospodarka drzewna, a polskie drewno jest eksportowane w większej skali, niż podaje państwowa organizacja. Ich zdaniem polityka prowadzona przez Lasy Państwowe podbija ceny drewna. W efekcie zaczyna go brakować, a ceny w Polsce są dziś najwyższe w Europie. Z tego powodu drożeją także materiały budowlane i rosną ceny drewna na opał. Ekolodzy i społecznicy uważają z kolei, że w Polsce od wielu lat trwa wycinka na masową skalę. W dodatku sami leśnicy nie wiedzą, co dzieje się z pociętym drewnem. www.money.pl/gospodarka/polskie-lasy-znikaja-w-oczach-nie-wiadomo-co-dzieje-sie-z-drewnem-a-ceny-szaleja-6766271778044736a.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka